SON DAKİKA ENGELLİ HABERLERİ

Son Dakika Engelli Haberleri

19:33
Engelliler Üzerinden Rant Devşiren Başkan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun (TBESF), "ödenek sıkıntısı" nedeniyle faaliyetleri durdurma kararı aldığını duyurmasına ilişkin detaylar netleşti.
19:18
Avcı: "Önümüzdeki Sezon İnşallah Eskişehirspor Maçlarını Yeni Stadımızda Oynayacak" Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de- "Önümüzdeki sezon inşallah Eskişehirspor maçlarını yeni stadımızda oynayacak" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'de yapımı devam eden stada ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirterek, "19 Mayıs'ta inşallah stadımızı tamamlamış olacağız. Önümüzdeki sezon inşallah Eskişehirspor maçlarını yeni stadımızda oynayacak" dedi.
Avcı: 'Önümüzdeki Sezon İnşallah Eskişehirspor Maçlarını Yeni Stadımızda Oynayacak'
18:30
Dünya Fair Play Konseyi'nin Ödüle Layık Gördüğü Sporcu Güler Demircan Görme engelli milli judocu Güler Demircan, Dünya Görme Engelliler Federasyonu ve Milli Olimpiyat Komitesi, görme engelli milli judocu Güler Demircan'a "Dünya Şampiyonası ve Dünya Takım Şampiyonası"ndaki hareketinden dolayı fair-play madaylası verecek.
Dünya Fair Play Konseyi'nin Ödüle Layık Gördüğü Sporcu Güler Demircan
18:19
Milli Sporcu Güler Demircan, Fair Play Ödülünü Kazandı Bedensel Engelliler Federasyonu'nun ödenek yokluğu nedeniyle faaliyetleri durdurmasının ardından, milli judocu Demircan, Dünya Şampiyonası'nda fair play ödülünü kazandı.
Milli Sporcu Güler Demircan, Fair Play Ödülünü Kazandı
18:09
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de Açıklaması "Önümüzdeki sezon inşallah Eskişehirspor maçlarını yeni stadımızda oynayacak"
18:06
Kültür Merkezine Engelli Asansörü Yapıldı Bartın Kültür ve Sanat Merkezi’ne engelli asansörü yapıldı.
Kültür Merkezine Engelli Asansörü Yapıldı
17:55
Evde Bakım Hizmetlerine, Diyabetikler de Dahil Oluyor Sağlıklı Yaşam ve Hareketlilik Programı Eylem Planı'na göre, diyabetin erken dönemde teşhisi artırılacak, diyabetli bireylere yönelik bakım hizmetlerinin geliştirilmesi sağlanacak.
17:42
İl İstihdam Kurulu Toplandı Malatya İl İstihdam Kurulu Malatya Valisi Süleyman Kamçı başkanlığında yapıldı.
İl İstihdam Kurulu Toplandı
17:24
Köpekler 6 Ayda 50 Ördeğini Telef Edince Belediye Önünde Açıklama Yaptı Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde Fatih Özcan adlı genç, kümesinde bulunan 50 ördeğin son 6 ayda sokak köpekleri tarafından telef edildiğini öne sürerek, belediyeyi kınadı.
Köpekler 6 Ayda 50 Ördeğini Telef Edince Belediye Önünde Açıklama Yaptı
16:50
Bingöl Belediyesi'nin Borcu 163 Milyon Lira Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, belediyenin 132 milyon 300 bin lira kredi, 9 milyon 950 bin lira üst yapı ve esnaf borcu, 21 milyon 400 bin lira da resmi borç olmak üzere 163 milyon 650 bin lira borcunun bulunduğunu söyledi.
Bingöl Belediyesi'nin Borcu 163 Milyon Lira
16:45
Kırşehir Valisi Şentürk, Engelsiz Yaşam Merkezini Ziyaret Etti Kırşehir Valisi Necati Şentürk, devletin muhtaç, yaşlı, engelli ve kimsesizlere sahip çıkarak onlara sağlıklı mekanlarda yaşama imkanı sunduğunu söyledi.
16:06
Kocaeli Kent Konseyi'nden Başkan Üzülmez'e Ziyaret Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, nezaket ziyaretinde bulunan misafirlerini makamında ağırlamaya devam ediyor.
15:23
Yapısal Dönüşüm 10. Kalkınma Planı İSTİB Başkanı Kopuz: "Son 10 yılda, devletin 'sosyal devletçilik' yönünü en net şekilde ortaya koyan AK Parti Hükümeti, bu adımıyla büyük bir eşiği daha geçti”
14:48
Engellilerden Suriyeli Çocuklar İçin Yardım Kampanyası Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Fiziksel engelliler Derneği (FED) Osmaniye’de yaşayan Suriyeli çocuklar için yardım kampanyası başlattı.
Engellilerden Suriyeli Çocuklar İçin Yardım Kampanyası
14:46
Demirhan Şerefhan: "Siyasi Baskı, Yıldırma ve İtibarsızlaştırma Politikası Var" Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Spor Genel Müdürlüğü'nün uzun süredir ödenek ayırmadığını ve "ibra ol da gel" denildiğini belirterek; "Tamamen muhalafetin federasyonu seçime götürmek için yaptığı bir eylem neticesinde bir takım usülsüzlüklerden dolayı maalesef ibra olmadık" "Ben biliyorum hangi federasyona ödenek verdiklerini !.." "Bizi rahat bırakmayacaklar ama pes etmeyeceğiz" "2000 yılından beri gelen tüm spor bakanları ve genel müdürler, bu paralimpik
Demirhan Şerefhan: 'Siyasi Baskı, Yıldırma ve İtibarsızlaştırma Politikası Var'
14:18
Togem 'Hayır Köprüsü'dür Adıyaman Belediyesi TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş, MÜSİAD’ı ziyaretinde TOGEM’in ‘hayır köprüsü’ olduğunu söyledi.
Togem 'Hayır Köprüsü'dür
14:10
Muş'ta 'Erişebilirlik Çalışmaları' Muş Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından, engellilerin erişilebilirliği ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Muş'ta 'Erişebilirlik Çalışmaları'
13:41
Kastamonu'da Yoksulluktan Çocuklarını Yetiştirme Yurduna Bıraktılar Kastamonu'da bir aile, 10 ay önce dünyaya gelen çocuklarını maddi imkansızlıklardan dolayı yurda yerleştirdi.
Kastamonu'da Yoksulluktan Çocuklarını Yetiştirme Yurduna Bıraktılar
12:38
Beşiktaşlı Engelli Taraftar Hayaline Kavuştu Beşiktaşlı engelli taraftar Emrah Çevik'in hayalini kurduğu maç izleme ve forma imzalatma isteği gerçekleşti.
Beşiktaşlı Engelli Taraftar Hayaline Kavuştu
12:19
CHP'li Aydemir Erdemir: Holokost da Böyle Başlamıştı CHP Milletvekili Aykan Erdemir, toplumun medya aracılığıyla kutuplaştırıldığına dikkat çekerek “Unutmayalım ki dünya tarihindeki tüm katliamlar, soykırımlar, bu tür süreçlerin sonunda yaşanmıştır.
12:14
Okullardaki Oyuncaklar Toplanmaya Başladı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Sana Oyuncak Getirdim” projesi kapsamında kumbaralarda biriktirilen oyuncakların ilk kısmını topladı.
Okullardaki Oyuncaklar Toplanmaya Başladı
11:58
Sokaklar Için Acil Müdahale Ekibi Son 5 ayda, 500'e yakın sokakta bozulan kaldırım ve yollar onarıldı.
11:45
Karşıyaka'da Sokaklara Acil Müdahale Ekibi İlçenin farklı noktalarında karşılaşılan sorunlara en kısa sürede çözüm bulabilmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Acil Müdahale Ekibi kurdu.
Karşıyaka'da Sokaklara Acil Müdahale Ekibi
11:34
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ‘Ermeni soykırımı yalandır’ dediği için kendisini mahkum eden İsviçre ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire'de görülen temyiz duruşmasına birçok siyasi destek verdi.
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek
11:33
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ‘Ermeni soykırımı yalandır’ dediği için kendisini mahkum eden İsviçre ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire’de görülen temyiz duruşmasına birçok siyasi destek verdi.
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek
11:27
Maddi İmkansızlıklardan Dolayı Bebeklerini Yurda Yerleştirdiler Kastamonu’da bir aile, 10 ay önce dünyaya gelen çocuklarını maddi imkansızlıklardan dolayı yurda yerleştirdi.
Maddi İmkansızlıklardan Dolayı Bebeklerini Yurda Yerleştirdiler
11:17
Kapem'de Eğitim Tamamlanıyor Nevşehir’de, örgün eğitim kurumlarından Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi'nde (KAPEM) 28. eğitim dönemi 31 Ocak 2015 Pazar günü sona erecek.
Kapem'de Eğitim Tamamlanıyor
11:01
Sana Oyuncak Getirdim" Projesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesince başlatılan "Sana Oyuncak Getirdim" Projesi kapsamında, kumbaralarda biriktirilen oyuncakların toplandığı bildirildi.
Sana Oyuncak Getirdim' Projesi
10:46
Karalar: "Berbat Halde Aldığımız Seyhan'ı Düzeltmeye Geldik" Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçenin çok sorunu olduğunu belirterek, "Biz berbat halde aldığımız Seyhan’ı düzeltmeye geldik"Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Pınar Mahallesi’nde, Füze Selami Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Karalar: 'Berbat Halde Aldığımız Seyhan'ı Düzeltmeye Geldik'
10:32
Okullardaki Oyuncaklar Toplanmaya Başladı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ''Sana Oyuncak Getirdim '' projesi kapsamında kumbaralarda biriktirilen oyuncakların ilk kısmını topladı
Okullardaki Oyuncaklar Toplanmaya Başladı
10:26
Karşıyaka Belediyesi Sokaklar İçin Acil Müdahale Ekibi Kurdu Şehrin farklı noktalarında eskiyen ya da bozulan sokak ve kaldırımları yenilemek, karşılaşılan sıkıntılara en kısa sürede çözüm bulabilmek için çalışmalar yürüten İzmir'in Karşıyaka Belediyesi, acil müdahale ekibi kurdu.
Karşıyaka Belediyesi Sokaklar İçin Acil Müdahale Ekibi Kurdu
10:21
Ankara Büyükşehir'den Etlik Esertepe'ye Görkemli Park ANKARA (İHA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e dev bir park daha kazandırıyor.
Ankara Büyükşehir'den Etlik Esertepe'ye Görkemli Park
10:11
Görme Engelli Anne Bebeğini İlk Kez Bu Gözlükle Gördü ABD’de görme engelli kadın Kathy Beitz özel bir gözlük sayesinde bebeğini ilk kez gördü.
Görme Engelli Anne Bebeğini İlk Kez Bu Gözlükle Gördü
10:03
Engelli Gencin Bir Hayali Daha Gerçek Oldu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, engelli genç Emrah Çevik’in bir hayalini daha gerçekleştirdi.
Engelli Gencin Bir Hayali Daha Gerçek Oldu
09:46
Kocaeli Kent Konseyinden Başkan Üzülmez'e Ziyaret Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, kendisini ziyarete gelen Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk'ü makamında ağırladı.
Kocaeli Kent Konseyinden Başkan Üzülmez'e Ziyaret
09:29
DEG Derneğinden Engelliye Hukuki Destek Erzurum'da engelli vatandaşların haklarını sonuna kadar koruyan ve gerekli duyarlılığı gösteren Dünya Engelliler Gelişim Derneği bir ilke imza attı.
DEG Derneğinden Engelliye Hukuki Destek
09:25
Yunanistan'ın Görme Engelli Milletvekili Sağlık Bakanı Oldu Hafta sonu yapılan seçimlerden zaferle ayrılan Aleksis Çipras, kabine kurma çalışmalarına devam ederken, görme engelli Panagiotis Korumblis'i sağlık bakanlığına getirdi.
Yunanistan'ın Görme Engelli Milletvekili Sağlık Bakanı Oldu
09:03
Kapem'de, 28. Eğitim Dönemi Tamamlanıyor Nevşehir’de, örgün eğitim kurumlarından biri konumundaki Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi(KAPEM)’de 28. eğitim dönemi sona eriyor.
Kapem'de, 28. Eğitim Dönemi Tamamlanıyor
03:43
Öğretmenliğe İlk Defa Atanacaklar İçin 40 Yaş Şartı Kaldırıldı MEB, 6 Şubat'taki 15 bin öğretmen ataması öncesi, ilk defa atanacaklar için 40 yaş şartını kaldırdı.
Öğretmenliğe İlk Defa Atanacaklar İçin 40 Yaş Şartı Kaldırıldı
00:28
Aydın'da Ev Yangını: 1 Ölü Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, evde çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetti.
Aydın'da Ev Yangını: 1 Ölü
23:22
ABD'de İnfaz Tartışması ABD'de hukukçular, Georgia eyaletinde, bu akşamı idam edilecek mahkum Warren Lee Hill'in aklı dengesinin zayıf olduğu gerekçesiyle infazına karşı olduklarını bildirdi.
ABD'de İnfaz Tartışması
21:54
Kuşadası'nda Yangın: 1 Ölü Kuşadası'nda meydana gelen yangında, evin içinde kalan engelli bir kişi, dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti.
Kuşadası'nda Yangın: 1 Ölü
21:50
Engelliye Spor Yok Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile ilgili çıkan ödenek iddialarına cevap derdi.
Engelliye Spor Yok
19:06
İbb'den Hayvan Bakımevi ile İlgili İddialara Açıklama İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Hayvan Bakım Evi ve Doğal Yaşam Alanı ile ilgili medyada yer alan ’’Hayvan yakma fırınları ve deney laboratuvarları var’’ başlıklı haberi yapılan yazılı bir açıklamayla yalanladı.
18:59
Üniversitede Fair Play Dersi Ödül Getirdi Üniversitede "fair play" dersi ödül getirdi- Ödüle layık görülen SÜ Fair Play Öğrenci Topluluğu'nun akademik danışmanı Doç. Dr. Çağlayan: - "Akademik danışmanlığını yaptığım ve üniversitemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz Fair Play Topluluğu'nun Dünya Fair Play Konseyi tarafından şeref diploması ile ödüllendirilmesi hem üniversitemiz hem de topluluğumuz açısından gurur vericidir" Dünya Fair Play Konseyi'nin (CIFP) düzenlediği Fair Play Ödülleri'nde, "Fair Play Örnek Tanıtım" dalında ödüle layık
Üniversitede Fair Play Dersi Ödül Getirdi
18:54
Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu, Spor Faaliyetlerini Durdurdu Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Mersin'de yapılacak Atıcılık Türkiye Şampiyonası hariç tüm branşların faaliyetlerini, ödenek yokluğu nedeniyle durdurdu.
Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu, Spor Faaliyetlerini Durdurdu
18:39
Süleymanpaşa Belediyesinden, Kurtalan'daki Engelli Vatandaşa Sandalye Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Siirt Kurtalan'da bulunan engelli vatandaşa akülü tekerlikli sandalye yardımında bulundu.
Süleymanpaşa Belediyesinden, Kurtalan'daki Engelli Vatandaşa Sandalye
18:31
Eski Mazlumder Başkanından İfade Özgürlüğü İçin İmza Kampanyası T24 yazarı ve eski Mazlumder Genel Başkanı Ömer Faruk Gergeroğlu, ifade özgürlüğü için bir imza kampanyası başlattı.
18:24
Uludağ'da "Uluslararası Snowboard Yarışları" Hazırlıkları Bursa Valiliği Turizm Tanıtma Birliği, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğiyle 4-10 Şubat tarihlerinde "Uludağ Uluslararası Snowboard Yarışları" yapılacak.
Uludağ'da 'Uluslararası Snowboard Yarışları' Hazırlıkları
18:21
Tirilye'de Mahalle Meclisi Kuruldu Bursa’nın Mudanya ilçesinde ilk mahalle meclisi oluşumunu Halitpaşa’da tamamlayan Mudanya Kent Konseyi, ikinci oluşumu belde statüsü sona ererek mahalleye dönüşen Tirilye’de yaptı.
Tirilye'de Mahalle Meclisi Kuruldu
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 20:14:31. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ENGELLİ HABERLERİ
[Hata Bildir]