23:0400
SON DAKİKA ENGELLİ HABERLERİ

Son Dakika Engelli Haberleri

  Engellileri Yalnız Bırakmayın!

  Engellileri Yalnız Bırakmayın!

  Batman Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı hafta sonu konuk edeceği Van Bedensel Engelliler maç hazırlıklarını tamamladı. (Bugün 10:03)

   

  Minikler, Turgut Özakman'da Yüzüyor

  Minikler, Turgut Özakman'da Yüzüyor

  'Çılgın Türkler' kitabının yazarı Turgut Özakman’ın anısına yapılan ve 30 Ağustos’ta hizmete giren Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi, Batıkentlilerin buluşma adresi oldu. (Bugün 10:00)

   

  Yenimahalle'ye Engelli Kaldırımları

  Yenimahalle'ye Engelli Kaldırımları

  Yenimahalle Belediyesi, kış şartlarına rağmen alt yapı çalışmalarına devam ediyor. (Bugün 09:48)

   

  O Artık 'Muhteşem Engelli'

  O Artık "Muhteşem Engelli"

  Avrupa Şampiyonluğu, 3 Dünya Şampiyonluğu, bir Kainat Şampiyonluğu bulunan ve ağırlık kaldırmada 2013 Guinness Dünya Rekortmeni, Engelli Vücut Geliştirme Sporcumuz Tolga Murat Balıkçı, çok önemli bir unvanın daha sahibi oldu. (Bugün 09:38)

   

  Okyanus Derneği Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

  Okyanus Derneği Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

  Nazilli’ de 2006 yılından bu yana sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerini sürdüren Okyanus Derneği İçişleri Bakanlığı destekli ‘Emekler Ekmek Olsun’ adlı proje ile 28 katılımcı kursiyere sertifikalarını düzenlenen tören ile verdi. (Bugün 09:21)

   

  Sarı Çizgi İşgaline Ceza Yağdı 

  'Engelsiz Karşıyaka' yaratma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, hissedilebilir görme engelli yollarını işgal eden araç sürücülerine ceza yağdırdı. (Bugün 09:18)

   

 

  İşletme ve İktisat Fakültelerine Faizsiz Finans Dersi

  Üniversitelerin işletme ve iktisat fakültelerinde İslam ekonomisi ve faizsiz finans, ilahiyat fakültelerinde ise ekonomi ve finans alanlarında seçmeli veya zorunlu dersler programlara konulacak Belirlenecek bir üniversitede faizsiz finans alanında çalışacak bir enstitü ya da araştırma merkezi kurulacak Finans alanındaki 100 akademik araştırmaya 2 milyon, bilgi ve tecrübe artırımı amacıyla finans merkezlerine 200 akademisyenin kısa süreli çalışma ziyareti için 2 milyon, finans alanında 50 (Dün 14:49)

   

  Lapseki Sosyal Yardımlaşma Vakfı Seçim Sonuçları

  Lapseki Sosyal Yardımlaşma Vakfı Seçim Sonuçları

  Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından mütevelli heyeti ve sivil toplum kuruluşlarına üye seçimi yapıldı. (Dün 14:38)

   

  Nazilli Belediyesinden 'Engelsiz Yaşam' Projesi

  Nazilli Belediyesinden "Engelsiz Yaşam" Projesi

  Sosyal Belediyecilik gereği AB’nin hibe programı kapsamında bulunan “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam edilebilirliklerinin geliştirilmesi” programına müracaat eden Nazilli Belediyesi “Engelsiz Yaşam” proje adıyla yola çıktı. (Dün 14:37)

   

  Tarihi Cami Çevresinde Turizm Atağı

  Hatay'da, Anadolu'nun "ilk camisi" olarak kabul edilen ve avlusundaki Hristiyan mezarlarıyla bu dine mensup kişiler için de önem taşıyan Habib i Neccar Camisi'nin çevresinde kamulaştırılan yapılarda turizme yönelik restorasyon başlatıldı. (Dün 14:25)

   

  Tüm İstatistikler Tek Çatı Altında Toplanacak

  Resmi İstatistik Programı (RİP) kapsamında TÜİK ve diğer kurum ve kuruluşlarca yayımlanan tüm istatistikleri tek bir çatı altında toplayan bir internet portalı (RİP Portalı) kurularak işlerliği sağlanacak Uluslararası veri gönderim sistemi kurulacak, kurum ve kuruluşlarca yapılacak veri gönderiminin bu sistem üzerinden yapılması sağlanacak Emniyet Genel Müdürlüğünün pasaport kayıtlarının, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının MERSİS, ESBİS, HKS, Üretici Birlikleri ve Kooperatif Bilgi Sistemine (Dün 14:20)

   

  Bedensel Engelli Şengül "Sıcak Yuva" Hayali Kuruyor

  Erzincan'da, temizliğini yaptığı cami tuvaletinin malzeme deposunda 4 yıldır kalan bedensel engelli Celal Şengül, barınacak yer istiyor Şengül: "Oturacağım bir ev olsun bana yeter" (Dün 13:24)

   

  Katkı Payları Gözden Geçirilecek

  Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planı'na göre, sağlık teminat paketlerinin etkinlik ve verimlilik açısından değerlendirilmesinde engelliler, 18 yaş altındaki yararlanıcılarla bazı kronik hastalıklar gibi istisnai durumlar dikkate alınacak. (Dün 13:20)

   

  Deniz Feneri Derneği'nden Hasta Çocuklara Yardım

  Şanlıurfa'da yaşayan ve çeşitli rahatsızlıkları bulunan dört çocuklarının tedavisi için Antalya'ya gelip giden Alan ailesine Deniz Feneri Antalya Şubesi yardımda bulundu. (Dün 13:05)

   

  Engellilerden Asü Rektörü Acar'a Ziyaret

  AKSARAY (AA) Aksaray Gönül Dostları Spor Kulübü Derneği'nde bulunan eğitmen ve down sendromlu öğrenciler, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Mustafa Acar’ı ziyaret etti. (Dün 12:48)

   

  İslahiye'de Engelliler Şenlikte Eğlendi

  İslahiye'de Engelliler Şenlikte Eğlendi

  Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, engelliler özel bir rehabilitasyon merkezinin düzenlediği Aile ve Çocuk Şenliğinde eğlendi. (Dün 12:44)

   

  Suriye'nin "Çocuk" İşçileri

  Suriye'deki iç savaş, binlerce çocuğu, eğitim hayatını yarıda keserek "aile reisi" görevini üstlenmeye zorladı SMDK eski üyesi Çakal: "Özgürlük isteyenlere karşı rejimin açtığı savaş, çocuklar da dahil herkesi kapsıyor. (Dün 12:44)

   

  Kayseri'den Down Sendromlu Yüzücüler Yetişiyor

  Kayseri'den Down Sendromlu Yüzücüler Yetişiyor

  Kayseri’de, Zekiye Bölükbaşı ve Fatma Köse isminde Down Sendromlu iki kız çocuğu, Kayseri’nin ilk özel yüzücüleri olma yolunda ilerliyor. (Dün 12:24)

   

  Engelli Oğlunu Tekerlekli Arabayla İzmir'e Götürmek İstemesi

  Muğla'da bir babanın hastaneye götürmek için el arabasına bindirdiği engelli oğlu Metin İncesu'nun İzmir'de tetkikleri yapılıyor Doç. Dr. Sucu: "Muğla'da ilgisizlik olduğunu düşünmüyorum, doğuştan bir hastalık söz konusu, açıkçası yapılacak çok önemli bir tıbbi tedavi olduğunu düşünmüyorum, kol ve bacaklardaki güçsüzlüğü giderecek bir tedavi sadece Türkiye'de değil dünyada bulunmuyor" Anne Fatma İncesu : "Oğlumu hastaneye sevk etmeye gerek görmeyince eşim de el arabasına bindirmiş. (Dün 12:18)

   

  Şanlıurfalı Engelliler Liderliği Sürdürmek İstiyor

  Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Muş Bedensel Engelliler maçını kazanarak liderliğini sürdürmek istiyor. (Dün 11:53)

   

  Bosna Hersek'te Hükümet Kurma Çalışmaları

  İki entiteden biri olan Bosna Sırp Cumhuriyeti'nde (RS) yeni hükümet kuruldu Yeni hükümette, Bağımsız Sosyal Demokratlar Birliği'nden (SNSD) 8, Sosyalist Parti'den (SP) 4, Demokratik Halk Birliği'nden (DNS) 3, Sırp İlerleme Partisi'nden (SNS) ve Hırvat Demokratik Birliği'nden (HDZ) birer isim yer aldı. (Dün 11:49)

   

  Doğu Marmara Sektörel Performans Ödülleri Verildi

  Doğu Marmara Sektörel Performans Ödülleri Verildi

  Kocaeli'de 7 yıl önce başlatılan, daha sonra Doğu Marmara'da sürdürülen Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu'nunda ödüller dün akşam dağıtıldı. (Dün 11:34)

   

  Sungurlu Myo'da 'Engelsiz Üniversite' Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

  Sungurlu Myo'da "Engelsiz Üniversite" Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

  Çorum Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulunda, Engelli Birim Temsilcisi Öğr. Gör. Özlem BALkoordinatörlüğünde “Engelsiz Üniversite ve Toplumda Engelli Farkındalığı” adlı etkinlik düzenlendi. (Dün 11:17)

   

  Çöpten "Çifte" Elektrik Üretimi

  Samsun Büyükşehir Belediyesi katı atık depolama alanında hem çöpten çıkan metan gazı yakılarak hem de bir kürenin içinde çöpün çürütülmesinden biyogaz oluşumu sağlanarak elektrik üretiliyor Samsun Avdan Enerji Üretim İl Koordinatörü Bektaş: "Bu santral yaklaşık 14 bin evin elektriğini karşılıyor" (Dün 11:11)

   

  Almanya'dan Tatvan'a Dost Eli

  Almanya'dan Tatvan'a Dost Eli

  Bitlis Galatasaraylılar Derneği tarafından yapılan protokolle Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Rehabilitasyon ve Araştırma Merkezi’ne (RAM) teslim edilen malzemeler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. (Dün 11:07)

   

  4 Yıldır Cami Tuvaletinin Deposunda Yaşıyor

  4 Yıldır Cami Tuvaletinin Deposunda Yaşıyor

  Erzincan'da bedensel engelli 61 yaşındaki Celal Şengül, kalacak yeri olmadığı için temizlediği Gülabiyey Camisi tuvaletinin deposunda yatıp kalkıyor. (Dün 11:06)

   

  Aşkları Engel Tanımayan Çift Dünya Evine Girdi

  Aşkları Engel Tanımayan Çift Dünya Evine Girdi

  Eskişehir’de Sakatlar Derneği’nde tanışan aşkları engel tanımayan yürüme engelliler Müzeyyen Tektaş ve Recep Çetin dünya evine girdi. (Dün 11:00)

   

  Güney Afrikalı Annenin Evlat Özlemi

  Güney Afrikalı Annenin Evlat Özlemi

  Evlendikten sonra Milas'ta yaşamaya başlayan Güney Afrikalı anne, maddi imkansızlıklar nedeniyle geride bırakmak zorunda kaldığı çocuğunun özlemini yaşıyor. (Dün 10:55)

   

  İşitme Engellilerden Aile Bakanlığına Ziyaret

  İşitme Engellilerden Aile Bakanlığına Ziyaret

  Ortadoğu İşitme Engelliler Spor Kulübü Eğitim Derneği Başkanı Özkaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının engellilere dönük bilgilendirme toplantısına katıldı. (Dün 10:55)

   

  Almanya'dan Uzanan Dost Eli Yüzleri Güldürmeye Devam Ediyor

  Bitlis Galatasaraylılar Derneği(GS) tarafından yapılan protokolle Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Rehabilitasyon ve Araştırma Merkezi (RAM) teslim edilen malzemeler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. (Dün 10:51)

   

  Engelliler Destek Bekliyor

  Engelliler Destek Bekliyor

  Batman İşitme Engelliler Spor Kulübü, futbol, basketbol, masa tesisi ve satranç branşlarında faaliyet göstererek Batman'ı temsil ediyor. (Dün 10:48)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 23:04:08. #1.13#