13:1800
SON DAKİKA ENGELLİ HABERLERİ

Son Dakika Engelli Haberleri

   

  Bu Dostluk Bitmez

  Bu Dostluk Bitmez

  Geleneksel "Türk- Alman Dostluk Günleri"nin 6.'sı, Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'nde gerçekleşti. (Dün 10:15)

   

  Ceyhan'da 'Engeller' Kalkıyor

  Ceyhan'da 'Engeller' Kalkıyor

  Ceyhan Ticaret Odası (CTO) ile İŞKUR arasında engellilere istihdam garantili kursların açılması için protokol imzalandı. (Dün 09:47)

   

  Kibiroğlu: '41 Milyon İnsanın Bankalara Borcu Bulunuyor'

  Kibiroğlu: "41 Milyon İnsanın Bankalara Borcu Bulunuyor"

  Saadet Partisi (SP) Kastamonu İl Başkanlığı tarafından düzenlenen divan toplantısına katılan eski Eminönü Belediye Başkanı ve GİK üyesi Lütfü Kibiroğlu, 75 milyon insanın 41 milyonunun bankalara borçlu olduğunu ifade ederek, “Benim hacım hacca bile faiz parayla gitmeyi mubah görüyor” dedi. (Dün 09:38)

   

  Sağlık Turizminde Hedef 2 Milyon Kişi ve 20 Milyar Dolar Gelir

  Sağlık Turizminde Hedef 2 Milyon Kişi ve 20 Milyar Dolar Gelir

  Sağlık alanında yapılan yatırımlar önümüzdeki yıllar için büyük bir avantaj olarak değerlendiren TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, turizm sektörü, Sağlık Bakanlığı ve özel sağlık kuruluşları birlikte adım atması ve ortak bir program belirlemesine işaret ederek, "Doğru adımlar atılırsa 2023 yılı için hedeflenen 2 milyon uluslararası hasta ve 20 milyar dolar sağlık turizmi gelirine çok önceden ulaşmak mümkün" dedi. (Dün 08:41)

   

  Otomobil Sporları

  Otomobil Sporları

  TOSFED Trial Kupası 5. Ayak Yarışı, Bursa'da gerçekleştirildi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  İstanbul'da Taksiciler Yarın Kontak Kapatmayacak

  İstanbul'da Taksiciler Yarın Kontak Kapatmayacak

  İstanbul taksiciler Esnaf Odası ile Türkiye Taksiciler Vakfı, ayrı ayrı açıklama yaparak, yarın İstanbul'daki taksicilerin kontak kapama eylemi yapmayacağını duyurdu. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Ampute Futbol Federasyonu Kupası Sahibini Buldu

  Ampute Futbol Federasyonu Kupası Sahibini Buldu

  Ampute Futbol Federasyonu Kupasının finalinde Ankara Yenimahalle Genç Engelliler, TSK Rehabilitasyon Merkezini 2-0 yenerek kupanın sahibi oldu. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  İteo Başkanı Uğur: "Kışkırtmaya Gelmeyin, Eylem Yok"

  İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Yahya Uğur, ticari taksilere getirilecek yeni uygulamalara karşın kontak kapatılacağı yönündeki haberleri eleştirdi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Batman'da 'Kayıp Engelli Çocuk' Seferberliği

  Batman'da "Kayıp Engelli Çocuk" Seferberliği

  Batman'da, dünden bu yana haber alınamayan 12 yaşındaki engelli çocuğu bulmak için arama çalışması başlatıldı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  12 Yaşındaki Engelli Çocuk İçin 60 Kişilik Ekip Seferber Oldu

  12 Yaşındaki Engelli Çocuk İçin 60 Kişilik Ekip Seferber Oldu

  Batman’da 2 gündür kendisinden haber alınamayan 12 yaşındaki işitme ve zihinsel engelli çocuk için polis, jandarma ve AFAD ekipleri seferber oldu. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Batman'da Kayıp Engelli Çocuk Seferberliği

  Batman'da Kayıp Engelli Çocuk Seferberliği

  Batman'da AFAD, polis, askeri helikopter ve su altı arama timleri, dünden beri haber alınamayan 12 yaşındaki engelli Rıdvan Şahin'i bulmak için arama çalışması başlattı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Engelliler Kampta Buluştu

  Engelliler Kampta Buluştu

  Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'ne bağlı Küçükkuyu Beldesi'nde, İstanbul Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi öncülüğünde gerçekleştirilen 'Engelleri aşıyor, kampa gidiyoruz' kampanyası kapsamında beş gün tatil yapan 100 engelli, birlikte vakit geçirme fırsatı yakaladı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

 

  Asker Sınırda Sığınmacıların Yardımına Koşuyor

  Suriye'de çatışmalarda PYD kontrolündeki Kobani'ye saldıran IŞİD güçlerinden kaçan binlerce kişinin sınıra akını sürerken, askerler de güvenliği sağlamak için yoğun çaba gösteriyor. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Ampute Futbol Federasyon Kupası

  Ankara Yenimahalle Genç Engelliler, finalde TSK Rehabilitasyon Merkezi'ni 2 0 yenerek kupanın sahibi oldu. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Van'da 'Halk Günü' Toplantıları Devam Ediyor

  Van'da 'Halk Günü' Toplantıları Devam Ediyor

  Van’ın Tuşba Belediyesi tarafından, halkın istek ve dileklerinin iletilmesi amacıyla düzenlenen ‘Halk Günü’ toplantıları devam ediyor. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Trial Kupası Bursa'da Nefes Kesti

  Trial Kupası Bursa'da Nefes Kesti

  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından 5. ayağı Bursa’da düzenlenen Trial Kupası nefes kesti. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Beni Engelleme

  Beni Engelleme

  Etkinliğe Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz, SDÜ Rektörü Prof. Hasan İbicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım, Baro Başkanı Av.Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Görme Engelliler Dernek Başkanı İsmail Er ve Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol’un katılımları ile başladı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Engelli Rus Çocuklardan Türkiye Resim Yarışması

  Engelli Rus Çocuklardan Türkiye Resim Yarışması

  Rusya’nın farklı bölgelerinden 800’e yakın engelli Rus çocuk, Türkiye resmi yapmak için yarıştı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Ayvalık'ta 'Erişilebilirlik ve İstihdam Çalıştayı'

  Ayvalık'ta 'Erişilebilirlik ve İstihdam Çalıştayı'

  Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki ‘Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Erişilebilirlik ve İstihdam Çalıştayı’nın açılışında konuşan başkan Gençer, “Sizdeki yürek ve güç bizde olsa bu Türkiye’nin önüne kimse geçemez” dedi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Arazi Araçlarının Yarışı Nefes Kesti

  Arazi Araçlarının Yarışı Nefes Kesti

  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Trial Kupası 5. Ayak yarışı Bursa’da yapıldı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Tuşba'da Halk Günü Toplantısı

  Tuşba Belediyesi tarafından halkın istekleri, dilekleri, dertleri, önerileri ve taleplerini doğrudan başkana iletebildiği halk günü toplantıları devam ediyor. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Babasının Gömleğini Giymesine Kızan Genç Evden Kaçtı

  Adana’da, babasının gömleğini giydiği gerekçesiyle annesiyle tartışan zihinsel engelli genç kayıplara karıştı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Burhaniye'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

  Burhaniye'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

  Balıkesir’in Burhaniye Ticaret Odası (BTO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Balıkesir Hizmet Merkez Müdürlüğü arasında ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ protokolü, imzalandı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Musul Başkonsolosluğu Çalışanları Köşk'te

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Büyük bir devlet olarak birtakım risklerle karşılaşmamız, birtakım imtihanlara maruz kalmamız son derece doğaldır. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Burhaniye Hem'e Yeni Müdür

  Burhaniye Hem'e Yeni Müdür

  Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Karanfil Bilgin’in Hürriyet Ortaokulu Müdürlüğü’ne atanmasıyla boşalan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne (HEM) Özgür Girgin atandı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Erdoğan: Koalisyon Tekliflerine 'Biz de Varız' Denilebilirdi Ama Bizim 49 Canımız Var

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurtarılan Musul Konsolosluğu personelini ve ailelerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musul Başkonsoloslu Personeli Kabul Etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musul Başkonsoloslu Personeli Kabul Etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul Başkonsolosluğu personellerinin kurtarılmasında MİT, Emniyet, TSK’nın birlikte çalıştığını vurgulayarak, "Konuştuklarımız, konuşacaklarımız ve bir de tabii konuşamayacaklarımız var. Çünkü devlet yönetmek bakkal işletmeye benzemez. Buradaki bu hassasiyetleri korumak durumundasınız. Korumadığınız zaman bunun farklı faturaları gelir" dedi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Vali Güzeloğlu'nun Veda Ziyaretleri

  Vali Güzeloğlu'nun Veda Ziyaretleri

  Kocaeli Valiliği görevine atanan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, veda ziyaretleri kapmasında Anamur’dan sonra gittiği Bozyazı’da vatandaşlarca coşkuyla karşılandı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Başkan Çelikcan Amatörleri Sevindirdi

  Başkan Çelikcan Amatörleri Sevindirdi

  Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Derneklerimiz Proje Fakiri Çıktı!

  Derneklerimiz Proje Fakiri Çıktı!

  952 derneğin bulunduğu Urfa'da, toplam 32 derneğin hibe alabilmek için İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'na proje sunduğu ortaya çıktı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  'Star Wars' kahramanları Madrid'de

  "Star Wars" kahramanları Madrid'de

  Star Wars (Yıldız Savaşları) filmleri hayranlarının derneği "501. Lejyon"un İspanya'daki merkezinin kuruluşunun 10. yıl dönümünde binlerce Star Wars tutkunu Madrid'de buluştu. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  'Meclis kampüsü içinde araç kirliliğine son' -

  "Meclis kampüsü içinde araç kirliliğine son" -

  Meclis kampüsü içinde araç kirliliğine son vermek amacıyla, 813 araçlık 4 katlı kapalı otopark yapıldı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Savaşın Gözü Yaşlı Anneleri

  Terör örgütü IŞİD'in saldırılardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli kadınlar, evlerini terk etmenin üzüntüsünü kalplerine sığdırırken öte yandan da çocuklarının geleceğine dair soru işaretlerinden endişe ediyor Suriyeli Fatma Hatun: "İki çocuğum yürüyebiliyorlardı ancak diğerlerini sırtımda ve kucağımda. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Türsab, "2014 Sağlık Turizmi Raporu"Nu Açıkladı

  Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), ’2014 Sağlık Turizmi Raporu’nu açıkladı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Star Wars" Kahramanları Madrid'de

  Star Wars fimlerinin karakterlerinin kostümlerini giyen 100'den fazla kişi, Retiro Parkı'nda geçit yaptı. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Engelliler Adına Kitap Dağıtan Kişilerin Üzerinden Sahte Para Çıktı

  Bilecik’te engellilere yardım adına kitap satan 3 kişi sahte para bulundurduğu iddiasıyla yakalandı. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Kışanak Otizmli Bireylerin Eğitimi İçin Arsa Yeri Gösterecek

  Kışanak Otizmli Bireylerin Eğitimi İçin Arsa Yeri Gösterecek

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, otizmli bireylerin eğitim sorunu için arsa bulunmamasını yadırgadığını söyledi. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.09.2014 13:18:19. #1.12#