SON DAKİKA ERDEK HABERLERİ

Son Dakika Erdek Haberleri

 • 18:30Askeri Gemiler Kapılarını Kimsesiz Çocuklara AçtıAskeri Gemiler Kapılarını Kimsesiz Çocuklara AçtıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Erdek Mayın Filo'dan genel görüntü- Çocukların gemi ziyareti- Yemek programı- Hediye dağıtımı ve diğer detay görüntüler Erdek'te koruma altındaki bir grup çocuk, Mayın Filo Komutanlığındaki TCG Anamur ve TCG Akçay gemilerini gezdi.
 • 15:26Erdek Mayın Filosu, Çocukları SevindirdiErdek Mayın Filosu, Çocukları SevindirdiBalıkesir'in Erdek İlçesi'ndeki Mayın Filosu Komutanlığı, '5 Ekim Dünya Çocuk Günü' kapsamında kapılarını öğrencilere açtı.
 • 11:39Zeytin Sineğiyle Mücadele İçin 3,5 Milyon Liralık BütçeZeytin Sineğiyle Mücadele İçin 3,5 Milyon Liralık BütçeBalıkesir Büyükşehir Belediyesince, zeytin sineğiyle mücadelede havadan ilaçlama için 3,5 milyon liralık bütçe ayrıldı.
 • 11:29Zeytin Sineğiyle Mücadele İçin 3,5 Milyon Liralık BütçeBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, zeytin sineğiyle mücadele için 3,5 milyon liralık bütçe ayırdıklarını söyledi.
 • 16:45Güney Marmara'da 48 Bisiklet DağıtıldıGüney Marmara'da 48 Bisiklet Dağıtıldı'Türkiye’de Sağlık Beslenme ve Hareketli Hayat Projesi' projesi kapsamında Bandırma, Erdek, Gönen, Marmara, Manyas ve Susurluk ilçelerinde toplam 48 adet bisiklet dağıtıldı.
 • 13:08Marmara Adası'nda Esaret Sona ErdiMarmara Adası'nda Esaret Sona Erdi"Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un açıklamaları Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Marmara Adası'na ulaşımda deniz taksilerin hizmete alındığını belirterek, "Adaya sabah giden akşama, akşam giden de ertesi gün sabaha kadar adeta esir kalıyordu.
 • 17:23Preveze Deniz Zaferi'nin 477.yılıPreveze Deniz Zaferi'nin 477.yılıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ.- Kutlamalardan genel görüntü- Gemi ziyaretinden detay görüntüler Preveze Deniz Zaferi'nin 477'nci yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü- Erdek Mayın Filo Komutanlığında tören düzenlendi Preveze Deniz Zaferi'nin 477'nci yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü, Erdek Mayın Filo Komutanlığında düzenlenen törenle kutlandı.
 • 16:18Preveze Deniz Zaferi'nin 477'nci Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri GünüPreveze Deniz Zaferi'nin 477'nci yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü, Erdek Mayın Filo Komutanlığında düzenlenen törenle kutlandı.
 • 12:47Kayseri Birinci Amatör Küme U-19 LigiKayseri Birinci Amatör Küme U-19 LigiKayseri Birinci Amatör Küme U-19 Ligi’nin namağlup ekibi Kocasinan Şimşekspor, 1-0 geriye düştüğü maçta yaptığı geri dönüş ile sahadan 4-1 galip ayrıldı ve liderlik koltuğuna oturdu.
 • 10:58Marmara'da Deniz Taksi SevinciMarmara'da Deniz Taksi SevinciBalıkesir Deniz Otobüsleri İşletmesi (BADO) tarafından alınan deniz taksi, Erdek Narlı Mahallesi ile Marmara Topağaç mahallesi arasındaki ilk seferini gerçekleştirdi.
 • 14:39Erdek'ten Marmara ve Avşa Adalarına Deniz Taksi Seferleri BaşladıErdek'ten Marmara ve Avşa Adalarına Deniz Taksi Seferleri BaşladıBalıkesir Deniz Otobüsleri İşletmesi'nin (BADO) Erdek-Narlı ile Marmara-Topağaç hattında deniz taksi seferleri başladı.
 • 12:19Kayseri Birinci Amatör Küme U-19 LigiKayseri Birinci Amatör Küme U-19 LigiBirinci Amatör Küme U-19 Ligi’nde şampiyonluk hedefleyen iki takımın karşılaşmasında Erkiletspor’u tek golle geçen Kocasinan Şimşekspor, üç puanın sahibi oldu.
 • 14:48Bisikletseverler Erdek Kapıdağ Yarımadasının Keşfi İçin Pedal Bastı"Sağlıklı Yaşam ve Sürüş" gurubu üyeleri, Kapıdağ Yarımadasının güzelliklerini keşfetmek amacıyla iki günde 100 kilometre pedal bastı.
 • 15:49Güney Marmara'da Balıkçı Barınaklarının TemizlenmesiGüney Marmara'da Balıkçı Barınaklarının TemizlenmesiBalıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı A. Mekin Tüzün, Bandırma Balık Hali'nde dip temizliği çalışmalarının tamamlanmasının ardından Erdek Çakıl Mahallesindeki balıkçı barınağında da dip taraması çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.
 • 13:33Turizmciye Bayram BereketiTurizmciye Bayram BereketiErdek Turizm ve İşadamları Derneği Başkanı Faruk Cinal, Kurban Bayramı süresince ilçedeki turistik tesislerin doluluk oranının yüzde 50 oranında olduğunu söyledi.
 • 13:04Erdek'in Kurtuluşunun 93'üncü Yıl DönümüErdek'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93'üncü yıl dönümü kutlandı.
 • 15:12Bayram Tatili, Ege ve Akdeniz Sahillerini DolduracakBayram Tatili, Ege ve Akdeniz Sahillerini DolduracakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kızkalesi kumsalından görüntü-ÇUKTOB Genel Sekreteri Burak Seçkin'in açıklamaları-Kumsalda oynayan çocuklar ve tatilcilerden görüntü Bayram tatili, Ege ve Akdeniz sahillerini dolduracak- Okulların geç açılması ve Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasıyla Ege ve Akdeniz'deki otellerde doluluk oranları artmaya başladı, çok sayıda tesis kapanış tarihini erteledi- Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı İşler: - "Turizmciler, yerli turisti çekebilmek için yüzde 40'lara varan indirimlere gitti"- Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Kızıldağ: - "9 günlük tatil, turizmcilere rahat bir nefes aldıracak" Okulların geç açılması ve Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla, Ege ve Akdeniz'deki otellerde doluluğun büyük oranda artması bekleniyor.
 • 14:50Bayram Tatili, Ege ve Akdeniz Sahillerini DolduracakBayram Tatili, Ege ve Akdeniz Sahillerini DolduracakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -POYD Başkanı Ali Kızıldağ'ın açıklamaları Bayram tatili, Ege ve Akdeniz sahillerini dolduracak- Okulların geç açılması ve Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasıyla Ege ve Akdeniz'deki otellerde doluluk oranları artmaya başladı, çok sayıda tesis kapanış tarihini erteledi- Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı İşler: - "Turizmciler, yerli turisti çekebilmek için yüzde 40'lara varan indirimlere gitti"- Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Kızıldağ: - "9 günlük tatil, turizmcilere rahat bir nefes aldıracak" Okulların geç açılması ve Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla, Ege ve Akdeniz'deki otellerde doluluğun büyük oranda artması bekleniyor.
 • 14:29Bayram Tatili, Ege ve Akdeniz Sahillerini DolduracakBayram Tatili, Ege ve Akdeniz Sahillerini DolduracakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sahil detayları- Otel işletmecileriyle röportaj - Okulların geç açılması ve Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasıyla Ege ve Akdeniz'deki otellerde doluluk oranları artmaya başladı, çok sayıda tesis kapanış tarihini erteledi- Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı İşler: - "Turizmciler, yerli turisti çekebilmek için yüzde 40'lara varan indirimlere gitti"- Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Kızıldağ: - "9 günlük tatil, turizmcilere rahat bir nefes aldıracak" Okulların geç açılması ve Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla, Ege ve Akdeniz'deki otellerde doluluğun büyük oranda artması bekleniyor.
 • 13:33Bayram Tatili, Ege ve Akdeniz Sahillerini DolduracakOkulların geç açılması ve Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla, Ege ve Akdeniz'deki otellerde doluluğun büyük oranda artması bekleniyor.
 • 16:41Bso'nun Meclis Toplantısı Bandırma'da YapıldıBso'nun Meclis Toplantısı Bandırma'da YapıldıBalıkesir Sanayi Odası (BSO), Eylül ayı meclis toplantısını Bandırma’da gerçekleştirdi.
 • 13:58Bandırma'da Palamut BolluğuBandırma'da Palamut BolluğuBalıkesir’in Bandırma ilçesinden Marmara Denizi’ne açılan balıkçılar, palamut bolluğu ile karşılaşınca, palamudun tanesi 7 TL’ye kadar düştü.
 • 11:19Kocasinan Şimşek-buğdaylıspor: 4-0Kocasinan Şimşek-buğdaylıspor: 4-0Kayseri Birinci Amatör Küme U-19 Ligi’nin güçlü ekibi Kocasinan Şimşekspor, Buğdaylıspor engelini aşarken zorlanmadı ve sahadan 4-0 galip ayrıldıSTAT: Argıncık StadıHAKEMLER: Rıza Öztürk** Birtan Ekren** Gökhan Erzin***KOCASİNAN ŞİMŞEKSPOR U19: Raşit Erdoğan*** Resul Eroğlu*** Furkan Kılıç*** Hüseyin.
 • 16:36Bakan Eroğlu Balıkesir'de Temel Attı, Açılış YaptıBakan Eroğlu Balıkesir'de Temel Attı, Açılış YaptıOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Balıkesir’de 20 adet tesisten 10’unun açılışını gerçekleştirerek, 10 adet tesisin ise temelini attı.
 • 20:48Subay Kocasının Beylik Tabancasıyla İntihara Kalkıştı... (Yeniden)Subay Kocasının Beylik Tabancasıyla İntihara Kalkıştı... (Yeniden)Sayın Yazıişleri müdürlerine 'Subay eşinin beylik tabancasıyla intihar etti' başlıklı haberimizi, intihara kalkışan Fatoş Ç.'nin kaldırıldığı hastanede hayata döndürülmesi ve yapılan ameliyat sonra yoğun bakımda tedaviye alınması nedeniyle yeniden geçiyoruz -------------- YENİDEN DİYARBAKIR'dan, Balıkesir'in Erdek İlçesi'ne eşiyle yaz tatiline gelen 30 yaşındaki Fatoş Ç., annesinin yazlığında iddiaya göre tartıştığı eşi Üsteğmen A.Ç.'nin beylik tabancasıyla kafasına ateş ederek intihara kalkıştı.
 • 17:58Subay Eşinin Beylik Tabancasıyla İntihar EttiDiyarbakır'dan, Balıkesir'in Erdek İlçesi'ne eşiyle yaz tatiline gelen 30 yaşındaki Fatoş Ç., kayınvalidesinin yazlığında Üsteğmen eşinin eşinin beylik tabancasıyla intihar etti.
 • 16:21Marmara'da Palamut BereketiMarmara'da Palamut BereketiAv yasağının kalkmasıyla birlikte Marmara’da bol miktarda yakalanmaya başlayan palamudun tanesi 15 TL’den 10 TL’ye kadar düştü.
 • 15:01Erdek'te Yarım Asırlık Balık Mezatı Geleneği SürdürülüyorErdek'te Yarım Asırlık Balık Mezatı Geleneği SürdürülüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Mezat usulü satıştan ve alıcılardan görüntüler-Belediye görevlisinin açıklaması-Satılan balıklardan detay Erdek'te, mezat geleneği Erdek'te, yaklaşık 50 yıldır süren balıkların mezat usulü satışı ilgi çekiyor.
 • 13:30Erdek'te, Mezat GeleneğiErdek'te, yaklaşık 50 yıldır süren balıkların mezat usulü satışı ilgi çekiyor.
 • 13:01Muhasebeci ve Mali Müşavirlerden Bilgilendirme ToplantısıMuhasebeci ve Mali Müşavirlerden Bilgilendirme ToplantısıBalıkesir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası yönetimi, Bandırma ilçesindeki üyeleri için bilgilendirme toplantısı yaparak, elektronik sistemler hakkında açıklamalar yaptı.
 • 14:0510 Yıl Aradan Sonra Denizlerden Sevindiren Haber10 Yıl Aradan Sonra Denizlerden Sevindiren HaberYeni av sezonunun başladığı ilk gün, balık tezgahları şenlenirken, hamsi bolluğu yaşandı ve 10 yıldır tezgahlardan uzak olan Erdek uskumrusu yeniden tezgahlardaki yerini aldı.
 • 11:05Sezonun İlk Gününde Hamsi Bereketi (2)Sezonun İlk Gününde Hamsi Bereketi (2)10 YIL SONRA ERDEK USKUMRUSU TEZGAHLARDA Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde av yasağının sona ermesinin ardından denize açılan balıkçılar hamsi bereketinin yanı sıra 10 yıldan beri görülmeyen Erdek uskumrusu da avladı.
 • 17:32Balık Avı Sezonu AçıldıBalık Avı Sezonu AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Törenden genel görüntü-Tarım Gıda İl Müdürünün konuşması-Dualar ve kurdale kesimi-Balık ekmek ikramı Balıkesir'de balık av sezonu açıldı- Sezon açılışı için Erdek'te tören düzenlendi Balıkesir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2015-2016 av sezonunun başlamasıyla Erdek'te tören düzenlendi.
 • 14:00Balıkesir'de Balık Av Sezonu AçıldıBalıkesir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2015-2016 av sezonunun başlamasıyla Erdek'te tören düzenlendi.
 • 18:19Aç Kalan Domuzlar Sahile İndiAç Kalan Domuzlar Sahile İndiBalıkesir’in Erdek ilçesinde, aç kalan yaban domuzları, şehir merkezine inerek çöp konteynerlerindeki atıkları yedi.
 • 11:36Domuzlar, Erdek Sahiline İndiDomuzlar, Erdek Sahiline İndiBalıkesır'de ormanlık alanda yiyecek bulamayan domuzlar, kent merkezine inip, devirdikleri çöp kutularındaki yiyecekler ile karınlarını doyurmaya çalışıyor.
 • 11:16Ambulans Helikopter, Adadaki Kadının İmdadına YetiştiAmbulans Helikopter, Adadaki Kadının İmdadına YetiştiBalıkesir’in Marmara ilçesine bağlı Avşa adasında hasta bir kadının imdadına ambulans helikopter yetişti.
 • 16:59Hava Ambulansı Can Kurtarmaya Devam EdiyorHava Ambulansı Can Kurtarmaya Devam EdiyorBalıkesir’in Marmara ilçesine bağlı Avşa Adası’nda rahatsızlanan L.K. isimli 1950 doğumlu bayan hastanın sağlık durumunun gittikçe ağırlaşması üzerine, 112 ekiplerince Bandırma Devlet Hastanesi ile iletişime geçildi ve hasta, hava ambulansı ile nakil edildi.
 • 16:58Excavations Come To End After Grant Runs Short At Cyzicus SiteExcavations Come To End After Grant Runs Short At Cyzicus SiteIn Cyzicus Ancient Site in Erdek district fo Balıkesir, the 10th round of excavation works to unearth the 2,500-year-old history has been halted after 34 days, due to lack of further grant. Within the excavations, reliefs, architectural ornamentals, figures of humans and eagles, pieces of ceramics have been brought to light, along with a bulk storage known as Pithos, and two wells where marble artefacts had been burned to produce lime, explained Head of excavation works Professor Nurettin Koçhan, from Erzurum Ataturk University. The excavation works were expected to last, in fact, until September 20, with support of a grant of 130,000 liras allocated by Ministry of Tourisme and Culture. The team consisted of two PhD candidates, a research assistant, two masters students, two archaeologists, one epighraph, 16 studens and 17 workers along with workers assigned by the Municipality and Governorate.
 • 12:01Misya Yürüyüş YollarıBalıkesir Valiliği ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) arasında imzalanan protokol kapsamında "Misya Yürüyüş Yolları" projesinin hazırlık çalışmaları sürüyor.
 • 11:26Ödenek Bitti, Kyizkos Kazıları Sona ErdiÖdenek Bitti, Kyizkos Kazıları Sona ErdiBALIKESİR'in Erdek İlçesi'nde bulunan Kyzikos Antik Kenti'nde, 2 bin 500 yıllık tarihi gün yüzüne çıkarmak için bu yıl 10'uncusu yapılan kazı çalışmaları, ödeneğin bitmesi sonucu 34 gün sürdü.
 • 11:18AK Parti Balıkesir Milletvekili Kırcı AçıklamasıAK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, "Hedefim en kolay ulaşılabilir vekil olmak" dedi.
 • 15:59Erdek'te Açıklama Yapan Hentbol Milli Takım Antrenörü: Erdek'te Açıklama Yapan Hentbol Milli Takım Antrenörü: "İlgi Az"Hentbol a Milli Takımı Başantrenörü Yusuf Ali Kurt, Erdek'te yaptığı açıklamada Türkiye'de hentbole olan ilginin az olmasından yakındı.
 • 15:45Sema Kırcı Vatandaşlarla Buluşmaya Devam EdiyorSema Kırcı Vatandaşlarla Buluşmaya Devam EdiyorBalıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Balıkesir’in tüm ilçelerinde vatandaşlarla buluşmaya ve dertlerini dinleme çalışmalarına Manyas ilçesinde devam etti.
 • 11:26Kyzikos Kazıları Sona ErdiErdek'te, 23 Temmuz'da Kyzikos antik kentinde başlayan 10. yıl kazıları sona erdi.
 • 19:03Dünyanın Büyük Kur'an-ı Kerim'inin Tıpkıbasımı Erdek'teAhmed Karahisari Mushaf-ı Şerifi" olarak tanınan ve tıpkıbasımı yapılan mushafın biri, açılışı Kurban Bayramı'nda gerçekleşecek olan Piri Reis Camii'nde sergilenecek.
 • 12:40Bartholomeos, Erdek'te Ayin YönettiBartholomeos, Erdek'te Ayin YönettiPatrik Bartholomeos, Balıkesir’in Erdek ilçesindeki Kirazlı Manastırı’nda yapılan ayini yönetti.
 • 12:29Erdek Bartholomeos Kirzalı Manastırı'nda Ayin YönettiErdek Bartholomeos Kirzalı Manastırı'nda Ayin YönettiFener Rum Patriği Bartholomeos, Balıkesir'deki tarihi Kirazlı Manastırı'nda ayini yönetti.
 • 11:25Bartholomeos Kirzalı Manastırı'nda Ayin YönettiBartholomeos Kirzalı Manastırı'nda Ayin YönettiFener Rum Patriği Bartholomeos, Balıkesir'deki tarihi Kirazlı Manastırı'nda ayini yönetti.
 • 11:19Erdek'te Sokak Basketbolu TurnuvasıErdek'te Sokak Basketbolu TurnuvasıBanvit Basketbol Kulübü’nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği sokak basketbol turnuvalarının ikinci ve son ayağı olan ‘Erdek Sokak Basketbolu Turnuvası’, oynanan final müsabakaları, ödül töreni ve Acrobasi Basketball Team’in gösterisi ile sona erdi.