SON DAKİKA ERDEK HABERLERİ

Son Dakika Erdek Haberleri

 • 11:00Atatürk'ün Erdek'e Gelişi Törenlerle KutlanacakErdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, 23 Haziran'da, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilçeye gelişinin 77. yıl dönümünde kutlama yapacaklarını bildirdi.
 • 10:33Balıkesir'den Kısa KısaErdek Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Refi Taviloğlu, Erdek'in doğal güzelliklere, binlerce yıllık tarihe ve kültürel zenginliklere sahip olduğunu ancak turizm gelirlerinden hak ettiği payı alamadığını söyledi.
 • 20:34Erdek'te Deniz Kızıla BoyandıErdek'te Deniz Kızıla BoyandıMarmara Denizi’nin Balıkesir’in Erdek ilçesi sahilinde balık yumurtaları nedeniyle denizin rengi kızıla dönüştü.
 • 20:24Erdek'te Deniz, Kızıl Renge BüründüErdek'te Deniz, Kızıl Renge BüründüMarmara Denizi’nin Balıkesir’in Erdek ilçesi sahilinde balık yumurtaları nedeniyle denizin kızıl renge dönüşmesi dikkat çekti.
 • 15:28Zeytin Ağaçlarında Halkalı Leke HastalığıZeytin ağaçlarında görülen halkalı leke hastalığının, zeytin üretimini olumsuz etkileyeceği bildirildi.
 • 15:18Balık Yumurtaları Denizi Kızıla BoyadıBalık Yumurtaları Denizi Kızıla BoyadıMarmara Denizi'nde bol miktarda balık yumurtasının kıyıya vurduğu Balıkesir'in Erdek ilçesi sahilinde deniz kızıla boyandı.
 • 15:11Marmara Denizi'nin Erdek Sahilleri Temiz ÇıktıTürkiye'de 1980'li yıllarda deniz turizminin merkezi konumunda olan bölgelerden olan Erdek ilçesinin sahilleri "Mavi Bayrak" almaya hak kazandı.
 • 11:57Denizkurdu-2015 Tatbikatı'ndan Nefes Kesen GörüntülerDenizkurdu-2015 Tatbikatı'ndan Nefes Kesen GörüntülerDenizkurdu-2015 Tatbikatı'ndan nefes kesen görüntüler Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele'nin idaresinde 14 Mayıs 2015 tarihinde birlik ve gemilerin Gölcük, Erdek, Foça ve Aksaz'dan hareketleri ile başlayan, Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de icra edilmekte olan Denizkurdu-2015 Tatbikatı'nın 'Seçkin Gözlemci Günü', 23 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın katılımıyla icra edildi.
 • 15:09Marmara Adası'na Ulaşım 3 Saatten 12 Dakikaya İnecekMarmara Adası'na Ulaşım 3 Saatten 12 Dakikaya İnecekBalıkesir'in en uzak ilçelerinden Marmara Denizi ortasındaki Marmara Adası'na feribotlarla üç saatte gidilebilirken, hizmete girecek "deniz taksi"ler sayesinde ulaşım 12 dakikada yapılacak.
 • 12:42Marmara Adası'na Ulaşım 3 Saatten 12 Dakikaya İnecekBalıkesir'in en uzak ilçelerinden Marmara Denizi ortasındaki Marmara Adası'na feribotlarla üç saatte gidilebilirken, hizmete girecek "deniz taksi"ler sayesinde ulaşım 12 dakikada yapılacak.
 • 12:08Marmaris Genelkurmay Denizkurdu -2015 Tatbikatının Görüntülerini PaylaştıMarmaris Genelkurmay Denizkurdu -2015 Tatbikatının Görüntülerini PaylaştıGenelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 tatbikatının dün Ege denizinde gerçekleşen " Seçkin Gözlemci Günü'nden çekilen görüntüleri paylaştı.
 • 11:35Genelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tatbikatı ile İlgili Görüntü ve Fotoğraf PaylaştıGenelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tatbikatı ile İlgili Görüntü ve Fotoğraf PaylaştıGenelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tatbikatı ile ilgili görüntü ve fotoğraf paylaştı.
 • 18:05Balıkesir'de Ücretsiz İnternet DönemiBalıkesir'de Ücretsiz İnternet DönemiBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yeni uygulamaya konulan ücretsiz internet hizmetinin tanıtımını yaptı.
 • 13:11Güneş Vakfı'nda Müzeler Haftası EtkinliğiGüneş Vakfı'nda Müzeler Haftası Etkinliği18-22 Mayıs 2015 tarihleri arasında Erzurum Müze Müdürlüğü ve Güneş Vakfı tarafından Müzeler Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
 • 12:36Denizkurdu 2015 Tatbikatı - Sat ve Sas Timlerinin HarekatlarıDenizkurdu 2015 Tatbikatı - Sat ve Sas Timlerinin HarekatlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Komutanların geminin üst güvertesinde yerlerini almaları ve harekatı izlemeleri- SAT ve SAS timlerinin harekatları - Denizde sürüklenen mayınlar SAS timlerince, kıyıdaki hedefler ise SAT timleri tarafından imha edilmesi- SAT timlerince havadan ve denizden yapılan harekat Denizkurdu 2015 Tatbikatı-"Seçkin Gözlemci Günü"nün ilk bölümünde SAT ve SAS timlerinin harekatları gerçekleştirildi-Genelkurmay Başkanı Vekili ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akar ile komutanlar, timlerin harekatlarını ilgiyle takip ettiTCG SALİHREİS Denizkurdu 2015 Tatbikatı kapsamında düzenlenen "Seçkin Gözlemci Günü"nün ilk bölümünde, SAT ve SAS timlerinin harekatları gerçekleştirildi.
 • 11:08Denizkurdu 2015 Tatbikatı - Tcg SalihDenizkurdu 2015 Tatbikatı - Tcg SalihGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TCG Salih Reis Fırkateyni- Aksaz Deniz Üs Komutanlığı rıhtımı- Denizcilere özgü "silistire" adı verilen selamlama düdüğü çalınması- Donanma Komutanı Koramiral Kösele'nin gemiye çıkışı- Genelkurmay Başkanı Vekili ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'ın gemi güvertesinde karşılanması Denizkurdu 2015 Tatbikatı- Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı "seçkin gözlemci günü" başladı- Erdoğan, tatbikatın sancak gemisi TCG Salih Reis'e, öğle saatlerinde helikopterle inecekTCG SALİH Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nın "seçkin gözlemci günü" başladı.
 • 10:51Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nda YokGenelkurmay Başkanı Necdet Özel, Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nda Yok"Denizkurdu 2015" tatbikatının en önemli bölümü olan ve bugün başlayan "Seçkin Gözlemci Günü"ne Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel katılmayacak.
 • 16:32Erdek'te Bin Adet Uyuşturucu Hap Ele GeçirildiBalıkesir’in Erdek ilçesinde bin adet extacy uyuşturucu hap ele geçirildi.
 • 15:51Magid'den 'Oyuna Sahip Çık' VurgusuMagid'den 'Oyuna Sahip Çık' VurgusuOy ve Ötesi Derneği’nin il ve ilçe temsilcileri, Manisa Girişimciler Derneği (MAGİD) Başkanı Ayberk Aloğlu’nu ziyaret ederek, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulundu.
 • 15:24Balıkesir'de Uyuşturucu ve Kaçak Sigara OperasyonuBalıkesir'de Uyuşturucu ve Kaçak Sigara OperasyonuBalıkesir’in Bandırma KOM Gurup Amirliği ekipleri, Erdek ilçesinde bin adet extacy uyuşturucu hap Bandırma ilçesinde de 25 bin gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.
 • 15:23Balıkesir'de Asayiş OlaylarıBalıkesir ilçelerinde kaçak sigara ve uyuşturucu operasyonları yapıldı.
 • 15:20Başkan Uğur'dan Erdek'e ÇıkarmaBaşkan Uğur'dan Erdek'e ÇıkarmaBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kurmaylarıyla birlikte Erdek’e çıkarma yaptı.
 • 08:52Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur AçıklamasıBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Atatürkçü geçinenler var. Atatürk'ün gölgesinde yatıp uyuyanlar var" dedi.
 • 14:34Başbakan Davutoğlu, 81 İlden Gelen Gençlik Temsilcilerini Kabul EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla makamında kabul ettiği gençlere tavsiyelerde bulunarak, "İnsan onuru kavramı temel şiardır.
 • 15:36Gönen Myo, 20. Dönem Mezunlarını UğurladıGönen Myo, 20. Dönem Mezunlarını UğurladıBalıkesir’in Gönen Meslek Yüksekokulu (MYO), 2014-2015 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni, geniş katılımla Gönen Fahri Dilmaç Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
 • 11:33Bandırma'da Trafik Kazası: 3 YaralıBandırma'da meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
 • 17:03Erdek Ziraat Odası Başkanı Özgör AçıklamasıErdek Ziraat Odası Başkanı Haluk Özgör, "Geçen yıla göre kırmızı soğan ekim alanı 750 dekardan 400 dekara düştü" dedi.
 • 13:35Balıkesir'de Susuzluğa SonBalıkesir'de Susuzluğa SonBalıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BASKİ tarafından İçme Suyu Arıtma Tesislerine alınan jeneratörler düzenlenen törenle hizmete girdi.
 • 13:06Balıkesir'de Su Kesintilerine Karşı Jeneratör YöntemiBalıkesir Büyükşehir Belediyesi, içme su arıtma tesisinde elektrik kesintisi nedeniyle su kesintisi yaşanmaması için 1250 kwa gücünde iki jeneratör satın aldı.
 • 17:54Üzerine Telefon Direği Devrilen Kişi ÖldüBalıkesir'in Bandırma ilçesinde, üzerine elektrik direği devrilen kişi hayatını kaybetti.
 • 17:04Erdek'te Kutlu Doğum ProgramıErdek'te Kutlu Doğum ProgramıHer yıl geleneksel olarak yapılan Balıkesir’in Erdek ilçesindeki Çakıl Mahallesi Kutlu Doğum Programı, bu yıl da Çakıl Mahallesi Cami bahçesinde yapıldı.
 • 14:35Okul Masraflarını Karşılamak İçin Maskot OlduOkul Masraflarını Karşılamak İçin Maskot OlduBanvit taraftarından genel görüntü-Roma havasında oynayan çocuklardan genel görüntü-Taraftarların maskot ineğe dolar saçması ve diğer detay görüntüler Okul masrafları için maskot oldu- Bandırma'da yaşayan bir üniversite öğrencisi, geçen sezondan bu yana Banvit Basketbol Takımı'nın maskotu olarak salonda taraftarı coşturuyor- Öğrenci Bolat: - "Devre ve mola aralarında seyirciyi coşturmak için Roman havası eşliğinde oynuyorum.
 • 14:11Bandırma 17 Eylül Üniversitesinin KurulmasıBalıkesir Üniversitesi (BAÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, beş fakülte, dört enstitü ve dört meslek yüksekokulunun, yeni kurulan Bandırma 17 Eylül Üniversitesine bağlandığını söyledi.
 • 11:51Okul Masrafları İçin Maskot OlduBalıkesir Üniversitesi (BAÜ) Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Alper Bolat, okul harcamalarını karşılamak için Banvit Basketbol Takımı'nın maskotu oldu.
 • 00:14Genelkurmay Başkanlığı Basın AçıklamalarıGenelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tabikatı’nın 14-28 Mayıs 2015 tarihleri arasında Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz’de, Çanakkale 2015 Tatbikatı’nın ise 14-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında Çanakkale ve Erdek bölgelerinde icra edileceğini bildirdi.
 • 22:53Genelkurmay Başkanlığı AçıklamasıGenelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tatbikatı'nın, Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele'nin sevk ve idaresinde, 14-28 Mayıs 2015 tarihleri arasında Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de icra edileceğini bildirdi.
 • 13:31Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıÇeşitli temaslarda bulunmak üzere Bigadiç ilçesine gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Mevlana'nın güzel bir sözü var; 'Av zamanı kuşları avlamak için atılan yem cömertlikten değildir.
 • 13:09Erdek'te Seçim Güvenliği Toplantısı YapıldıErdek'te Seçim Güvenliği Toplantısı YapıldıBalıkesir’in Erdek Kaymakamı Mustafa Demirelli başkanlığında, seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
 • 12:54Erdek'te Trafik Kazası: 2 YaralıErdek'te Trafik Kazası: 2 YaralıBalıkesir’in Erdek ilçesinin çıkışında bulunan benzin istasyonu önünde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 12:40Yol Kenarında Ölü BulunduYol Kenarında Ölü BulunduBalıkesir’in Bandırma-Erdek Karayolu üzerinde, Halil İnandı (41) isimli vatandaşın cesedi bulundu.
 • 17:12Zeytinde Entegre MücadelesiErdek Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, ilçeye bağlı üç kırsal mahallede, "tarla okulu" açma çalışmalarını sürdürüyor.
 • 17:03Erdekkaymakamı Mustafa Demirelli AçıklamasıErdek Kaymakamı Mustafa Demirelli, turizm sezonuna hazır olduklarını söyledi.
 • 21:35Erdek'te Zeytin Ağaçlarında Hastalık Tespit EdildiErdek'te Zeytin Ağaçlarında Hastalık Tespit EdildiBalıkesir'in Erdek Ziraat Odası Başkanı Haluk Özgür, ilçedeki zeytin ağaçlarında yaprak ve halka hastalığı tespit ettiklerini söyledi.
 • 20:14Erdek'te Zeytin Ağaçlarında Hastalık Tespit EdildiErdek Ziraat Odası Başkanı Haluk Özgür, ilçedeki zeytin ağaçlarında yaprak ve halka hastalığı tespit ettiklerini söyledi.
 • 15:56Samsun Sgk'dan Personele EğitimSamsun Sgk'dan Personele EğitimSamsun Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde 4-5-6 Mayıs 2015 tarihlerinde SGK Kamu Görevlileri Daire Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına “Prim Tahakkuk Süreci, Kesenek, Hitap ve Mevzuat” konulu eğitim düzenlendi.
 • 13:34Erdek Kaymakamı Demirelli'den Yelken Kulübü ZiyaretiErdek Kaymakamı Demirelli'den Yelken Kulübü ZiyaretiBalıkesir’in Erdek Kaymakamı Mustafa Demirelli, Günbatımı Tatil Köyü’nde bulunan Yelken Milli Takımı ve Düzler Koparan mevkiinde bulunan Banvit Yelken Kulübü kampını ziyaret etti.
 • 13:24Erdek'te Tatil Sezonu BaşladıErdek'te Tatil Sezonu Başladı1 Mayıs İşçi Bayramı tatili, hafta sonu ile birleşip 3 güne çıkınca Balıkesir’in Erdek sahilinde tatil sezonu erken başladı.
 • 12:53Erdek'te Traktör Devrildi: 2 YaralıErdek'te Traktör Devrildi: 2 YaralıBalıkesir’in Erdek ilçesine bağlı Karşıyaka mahallesinde, şarampole devrilen traktörde bulunan 2 kişi ağır yaralandı.
 • 12:33Vatandaşlar, Erdek'te Denize Girmeye BaşladıHava sıcaklarının artması, Erdek'te bazı vatandaşların deniz sezonunun erken açmasına neden oldu.
 • 11:28Erdek Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Demiray AçıklamasıErdek Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Demiray, "Küçük tekneler denize açılmaya hazırlanıyor.