01:5100
SON DAKİKA ERDEMLİ HABERLERİ

Son Dakika Erdemli Haberleri

   

  Tevfik İleri Kültür Merkezi Ek Hizmet Binası Açıldı

  Pursaklar Belediyesi, artan nüfusu ve genişleyen hizmet alanını göz önünde bulundurarak Tevfik İleri Kültür Merkezi Ek Hizmet Binasını hizmete açtı. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Anayasa Mahkemesi Kararları

  Anayasa Mahkemesi Kararları

  Anayasa Mahkemesi, oğlunun terör örgütünce kaçırılıp öldürülmesi nedeniyle köyünü terk eden ancak yaşadığı köy tamamen boşaltılmadığı için terör ve terörle mücadeleden doğan zararlarının karşılanması talebi reddedilen kişinin hakkaniyete uygun yargılanma hakkının ihlal edildiğine hükmetti Yüksek Mahkeme, işe iade davası 3,5 yılda karara bağlanan başvurucu ile açtığı tahsilat davası 5 yılda tamamlanan başvurucunun makul sürede yargılanma haklarının ihlal edildiğine karar verdi. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  MÜSİAD Gençlik Kurulu Zonguldak'ta Kuruluyor

  MÜSİAD Gençlik Kurulu Zonguldak'ta Kuruluyor

  MÜSİAD Zonguldak Şubesi bünyesinde Genç MÜSİAD Kurulu oluşturma çalışmaları başladı. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Üzümle Yüzü Gülen Çiftçi Festivalde Coştu

  Üzümle Yüzü Gülen Çiftçi Festivalde Coştu

  Mersin’in Erdemli ilçesi Üzümlü Yaylası’nda Erdemli Belediyesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle “Üzüm Festivali” düzenlendi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Personeline Eğitim

  Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü personeline toplam 32 saat süren iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi verildi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (5) "(Musul Başkonsolosluğu personelinin kurtarılması) Bu paralelci zihniyet şu günlerde yaptıkları yayınlarla bu operasyonu hem küçük düşürmek, hem arkasında başka saikler arama çabasına halen devam ediyor. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Mersin'de 95 Bin Kişi Kanser Taramasından Geçirildi

  Mersin'de 95 Bin Kişi Kanser Taramasından Geçirildi

  Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü, 2013 yılı ve 2014 yılının ilk 8 ayında 95 bin kişiyi kanser taramasından geçirdi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Dayanışma Gecesi Spor Severleri Bir Araya Getirdi

  Dayanışma Gecesi Spor Severleri Bir Araya Getirdi

  Bitlis’in Güroymak ilçesinde Güroymak Spor Kulübü Yönetim kurulu bir otelde spor severler ile yemekli gecede bir araya geldi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Toprak Analizi, Narenciyede Kaliteyi Artırıyor

  Toprak Analizi, Narenciyede Kaliteyi Artırıyor

  Mersin'de Erdemli Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü, narenciye bahçelerinde eylül ve ekimde toprak, yaprak ve su analizi yaptırılmasına destek veriyor İstasyon Müdürü Dr. Davut Keleş: "Bölgenin en önemli geçim kaynağı olan limon üretiminde kaliteli ürün için arazilerde zamanında analiz. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Esiad Üyeleri Erdemli'ye Otogar İstiyor

  Erdemli Sanayi ve İş Adamları Derneği (ESİAD) Başkanı Hasan Şen, ilçeye otogar yapılması gerektiğini bildirdi. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  İlkokul Öğrencilerini Hediyelerle Sevindirdiler

  İlkokul Öğrencilerini Hediyelerle Sevindirdiler

  Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, ziyaret ettiği mahallede yaşayan ilkokul öğrencilerini okul çantası dağıtarak sevindirdi. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  2. Uluslararası Kuraklık ve Çölleşme Sempozyumu Sona Erdi

  2. Uluslararası Kuraklık ve Çölleşme Sempozyumu Sona Erdi

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü ve 17 farklı ülkeden katılımcıların yer aldığı, ’2. Uluslararası Kuraklık ve Çölleşme Sempozyumu’ Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nde yapıldı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  "Birilerine baskı olmasın diye başka birilerine baskı yapmak bir tek bizde vardır. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Erdemli'de "Girişimcilik" Kursu Açıldı

  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile ortaklaşa ikinci "Girişimcilik Kursu" başlattıklarını bildirdi. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Yabancı Ormancılara Eğitim Gezisi

  Yabancı Ormancılara Eğitim Gezisi

  Mersin'in Erdemli İlçesi'nde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğince yürütülen, BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi (UNCCD) sekretaryası tarafından da desteklenen proje kapsamında 17 ülkeden 35 ormancıya eğitim gezisi düzenlendi. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Afrika ve Ortadoğu Çölleşmeyi Yenmek İçin Türkiye'yi İzliyor

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğince yürütülen, ayrıca BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi (UNCCD) sekretaryası tarafından desteklenen “Arazi Rehabilitasyonu/Çölleşmeyle Mücadele ve Ormancılık Bölgesel İşbirliği Projesi” çalışmaları sürüyor. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.10.2014 01:51:32. #1.13#