SON DAKİKA ERKEN EMEKLİLİK HABERLERİ

Son Dakika Erken Emeklilik Haberleri

 • 09:12Yunanistan'da Genel Grev Yüzünden Hayat Durma NoktasındaYunanistan'da Genel Grev Yüzünden Hayat Durma NoktasındaYunanistan'da hükümetin sosyal güvenlik alanında planladığı değişikliklere karşı bugün sendikaların çağrısıyla ülke çapında genel greve gidiliyor.
 • 18:09Soylu - Taşeron İşçilerin Kadro DurumuSoylu - Taşeron İşçilerin Kadro DurumuGörüntü Dökümü: - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun soruları yanıtlaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Erken emeklilik taleplerine üzülerek de olsa olumlu yanıt verememenin sorumluluğundayız. Bu sistemde, reformlardan atacağımız her geri adım, gelecek nesillerimize hak etmedikleri bir maliyet olarak yüklenecektir" "(Kıdem tazminatında düzenleme tartışmaları) 30 gün konusunda, çalışanlarımız için bugünkü genel çerçeveden geriye gidilemez" "(Taşeron işçilerin kadro durumu) Asıl iş ve yardımcı işleri Maliye Bakanlığı ile belirleyip, bu listeyi Bakanlar Kuruluna sunmanın gayretindeyiz" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Erken emeklilik taleplerine üzülerek de olsa olumlu yanıt verememenin sorumluluğundayız. Bu sistemde, reformlardan atacağımız her geri adım, gelecek nesillerimize hak etmedikleri bir maliyet olarak yüklenecektir" dedi.
 • 17:31Soylu: Soylu: "Erken Emeklilik Taleplerine Üzülerek de Olsa Olumlu Yanıt Verememenin Sorumluluğundayız"Görüntü Dökümü: - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu'nun Ekonomi Muhabirleri Derneğindeki sohbet toplantısında konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Erken emeklilik taleplerine üzülerek de olsa olumlu yanıt verememenin sorumluluğundayız. Bu sistemde, reformlardan atacağımız her geri adım, gelecek nesillerimize hak etmedikleri bir maliyet olarak yüklenecektir" "(Kıdem tazminatında düzenleme tartışmaları) 30 gün konusunda, çalışanlarımız için bugünkü genel çerçeveden geriye gidilemez" "(Taşeron işçilerin kadro durumu) Asıl iş ve yardımcı işleri Maliye Bakanlığı ile belirleyip, bu listeyi Bakanlar Kuruluna sunmanın gayretindeyiz" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Erken emeklilik taleplerine üzülerek de olsa olumlu yanıt verememenin sorumluluğundayız. Bu sistemde, reformlardan atacağımız her geri adım, gelecek nesillerimize hak etmedikleri bir maliyet olarak yüklenecektir" dedi.
 • 15:30Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Erken emeklilik taleplerine üzülerek de olsa olumlu yanıt verememenin sorumluluğundayız. Bu sistemde, reformlardan atacağımız her geri adım, gelecek nesillerimize hak etmedikleri bir maliyet olarak yüklenecektir" dedi.
 • 09:38Emeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü HaberEmeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü HaberÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenlemenin olmayacağını bildirdi.
 • 18:36Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilikte yaş haddine takılanların beklentilerine ilişkin, "Çok üzülerek ifade etmek istiyorum ki bu reform çalışan insanlarımızın hangi yaşta emekli olacaklarını bir şekilde biçimlendirmiş, netleştirmiş ve ortaya koymuştur.
 • 18:18Bakan Soylu'dan Emeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü HaberÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenlemenin olmayacağını bildirdi.
 • 16:15Hasta, Yaşlı ve Çocuk Bakıcılığı Tek Meslek Altında ToplanıyorAlmanya'da hastane ve yaşlı bakım evlerinde yeterli kalifiye eleman bulunamaması Federal Hükümet’i farklı tedbirler almaya yöneltti.
 • 17:51Bosnalı Eski Askerlerden Bosnalı Eski Askerlerden "Emeklilik" ProtestosuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Emekli askerlerin bekleyişi- Emekli Askerler Birliği Başkanı Nihad Sehovic'in açıklamaları - Birlik temsilcilerinin açıklamaları Bosnalı eski askerlerden "emeklilik" protestosu- Mevcut emeklilik yasasına göre, devletten sadece sosyal yardım alan eski askerler, yapılacak düzenlemeyle "emekli" statüsü elde etmek istiyor Bosna Hersekli eski askerler, 2013 yılında kabul edilen Erken Emeklilik Yasası'nın değiştirilmesi için başkent Saraybosna'da protesto düzenlendi.
 • 15:53Bosnalı Eski Askerlerden "Emeklilik" ProtestosuBosna Hersekli eski askerler, 2013 yılında kabul edilen Erken Emeklilik Yasası'nın değiştirilmesi için başkent Saraybosna'da protesto düzenlendi.
 • 16:40Malul Gaziden Örnek DavranışMalul Gaziden Örnek DavranışGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı'dan görüntüler, - Kumartaşlı'nın konuşması, Malul gaziden örnek davranış- Şırnak'ta uzman çavuşken mayın patlaması sonucu kafasında şarapnel parçaları kaldığı için malulen emekli olan Kumartaşlı, sağlığının düzeldiği gerekçesiyle başvuruda bulunarak kendisine tanınan vergi indirimi ve erken emeklilik hakkından yararlanmak istemediğini bildirdi- Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Kumartaşlı: - "Kul hakkı yememek için 60 yaşına kadar çalışmak istiyorum.
 • 12:01Malul Gaziden Örnek DavranışŞırnak'ta mayın patlaması sonucu kafasında şarapnel parçaları kaldığı için malulen emekliye ayrılan gazi İsmail Kumartaşlı, kendisine tanınan vergi indirimi ve erken emeklilik hakkından, sağlığının düzeldiği gerekçesiyle yararlanmak istemiyor.
 • 12:15Diş Protez Teknisyenlerinin Sorunları Meclis'teCHP İzmir Milletvekili Musa Çam, yıpranma tazminatı ve erken emeklilik isteyen diş protez teknisyenleriyle basın toplantısı düzenledi.
 • 12:12Diş Protez Teknisyenleri, Sorunlarını TBMM'de Dile GetirdiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Musa Çam, TBMM’de 20 binin üzerinde insanın yer aldığı diş protez teknisyenlerinin sorunlarını dile getirdi.
 • 13:39İfade ve Basın Hürriyeti Temeldir, Hukuk Kimsenin Sopası Olamaz'CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, bugün Türkiye’de özgür basının olduğunu söylemenin veya iddia etmenin mümkün olmadığını söyledi.
 • 13:38Diş Teknisyenlerinden "Erken Emeklilik" Talebiyle EylemDiş protez teknisyenleri, solunum yolu kaynaklı meslek hastalıklarına bağlı hayati risk altında çalıştıklarını gerekçe göstererek önleyici tedbirlerin alınması ve erken emeklilik talebinde bulundu.
 • 10:37SGK'dan Emeklilik UyarısıSGK'dan Emeklilik UyarısıSGK Batman İl Müdürlüğü, yurtdışı hizmetleri ve doğum borçlanması ile emekliliği hak edenlerin 31 Aralık tarihine kadar başvuruda bulunması uyarısında bulundu.
 • 17:36Türk-İş 22. Olağan Genel KuruluBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Son 13 yılda iş gücümüz 8 milyon 541 bin kişi arttı, istihdamımızda ise 7 milyon 750 bin artış oldu.
 • 12:06Milletvekili Şükrü Nazlı: Engelli Vatandaşlarımız İçin Yaşam Merkezleri KuracağızMilletvekili Şükrü Nazlı: Engelli Vatandaşlarımız İçin Yaşam Merkezleri KuracağızAK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Toplumumuzun önemli bir kesimini oluşturan engelli vatandaşlarımızın gününü kutluyorum.
 • 16:14Dünya Engelliler GünüAK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk hedeflerinin, engellilerin sosyal dışlanmışlık duygusundan kurtulduğu bir Türkiye olduğunu bildirdi.
 • 10:12Memura Erken Emeklilik İçin Düğmeye BasıldıMemura Erken Emeklilik İçin Düğmeye BasıldıSGK bünyesinde fiili hizmet zammıyla ilgili komisyon çalışmaları başladı. Çalışma sonucunda hangi kamu görevlilerine erken emeklilik imkanı verileceği belirlenecek.
 • 10:04Kamu Çalışanlarına Erken Emeklilik MüjdesiKamu Çalışanlarına Erken Emeklilik MüjdesiSGK bünyesinde oluşturulacak komisyon yaptıkları işe göre hangi sağlık çalışanlarının ne kadar yıpranma hakkı alabileceklerini belirleyecek.
 • 12:11Tgsd'den Asgari Ücret AçıklamasıTürkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat, "Bin 300 TL'lik asgari ücret milletin sırtına yeni bir Demirel kamburu bindirir. Asgari ücrete yapılacak yüzde 30 zammın enflasyon dışında kalan kısmının yükünü devletin üstlenmesi gerekir" ifadelerini kullandı.
 • 15:57Ege Üniversitesi Hastanesi Çalışanları Zarara Uğratıldı İddiasıEge Üniversitesi Hastanesi Çalışanları Zarara Uğratıldı İddiasıSağlık-Sen İzmir Şubesi Ege Üniversitesi Baş Temsilcisi Ertan Kara, Ege Üniversite hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, banka promosyon sözleşmesi ile hastane çalışanlarının zarara uğratıldığını iddia etti.
 • 11:00Erken Emeklilikte 2 Bin Lira KazançErken Emeklilikte 2 Bin Lira KazançErken emeklilik için doğum veya askerlik borçlanması yapacaklar dikkat! Ocak ayı gelmeden ödemenizi yaparsanız, en az 2 bin lira kazançlı çıkarsınız.
 • 10:131300 Liralık Asgari Ücret Bilmecesi!1300 Liralık Asgari Ücret Bilmecesi!SGK, asgari ücret 1300 TL olunca sigortadaki işveren payını 1.5-2 puan indirmeyi planlıyor. İndirimle işveren 50-75 TL daha az prim yatıracak. İşten çıkarmalar da olabilir.
 • 15:42Kaynak Kültür Yayın Grubu 2015 Frankfurt Kitap Fuarına KatıldıKaynak Kültür Yayın Grubu 2015 Frankfurt Kitap Fuarına KatıldıFrankfurt kitap fuarına katılan Türkiye'nin en büyük yayın grubu olan Kaynak Kültür Yayın Grubu, dijital yayıncılıkta yarattığı farkları uluslararası platformda ziyaretçileriyle paylaştı.
 • 12:37Ermenek'te Toprağı Elleriyle Kazan Kadın, Yardım Parasıyla Cami YaptırıyorErmenek'te Toprağı Elleriyle Kazan Kadın, Yardım Parasıyla Cami YaptırıyorMaden faciasında su çabuk boşaltılsın diye toprağı elleriyle kazarken görüntülenen Nazmiye Gözbaşı, oğlu için verilen 105 bin liralık yardım parasıyla cami yaptırıyor.
 • 11:34Parada Pulda Gözüm Yok, Yeter Ki Hayır İşleyeyim"Nazmiye ve Ali Gözbaşı çifti, bir yaşındayken evlat edindikleri İsa Gözbaşı'nın Ermenek'teki kömür ocağında yaşamını yitirmesi sonrasında verilen 105 bin liralık yardımın ardından, cami yapılması için kendilerine ait bahçe ve arsayı da bağışladı.
 • 17:44Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet ErdemÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet ErdemÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, “İşverenlerimize istihdam artırılması için 11 teşvik uyguladık.
 • 16:54Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Erdem Temel Atma Törenine KatıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Erdem Temel Atma Törenine KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Alaca ilçesindeki tören- Bakan Erdem'in konuşması- Detay Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Erdem, Çorum'da- Bakan Erdem: - "İşverenlerimize istihdamın artırılması için 11 teşvik uyguladık.
 • 13:41Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Erdem, Çorum'daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, işverenlere istihdamın artırılması için 11 adet teşvik uyguladıklarını belirterek, "53 milyar lira para aktarıldı.
 • 02:30Yunan Parlamentosu Yeni Acı Reçeteyi Kabul EttiYunan Parlamentosu Yeni Acı Reçeteyi Kabul EttiYunanistan parlamentosu, kreditörler tarafından '3. kurtarma paketi' karşılığında talep edilen ilk acı reçeteyi, iktidar partileri milletvekillerinin oylarıyla kabul etti.
 • 13:48Anne Sütünün Önemi ve Desteklenmesi" EtkinliğiBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Türkiye'de bin 110 hastanenin "bebek dostu hastane" unvanı aldığını belirterek, "Gururla ifade etmek isterim ki ülkemizde doğumların yüzde 95'inden biraz daha fazlası bebek dostu hastanelerde gerçekleşiyor" dedi.
 • 17:13Taha Akyol: Bu, Yargı Bağımsızlığının Sonu Olur1 Kasım seçimleri nedeniyle partiler seçim beyannamelerini açıkladı.
 • 18:40Çiçek: Sokakları Kirletip Bayrak Asarak Seçim KazanılmıyorÇiçek: Sokakları Kirletip Bayrak Asarak Seçim KazanılmıyorTBMM eski Başkanı ve AK Parti'nin Ankara 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Cemil Çiçek, Ankara'nın Kazan İlçesi'ne yaptığı ziyarette, 1 Kasım'da yapılacak seçimin önemine dikkat çekti.
 • 17:42Çiçek: Sokakları Kirletip Bayrak Asarak Seçim KazanılmıyorÇiçek: Sokakları Kirletip Bayrak Asarak Seçim KazanılmıyorTbmm eski Başkanı ve AK Parti'nin Ankara 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Cemil Çiçek, Ankara'nın Kazan İlçesi'ne yapıtğı ziyarette, 1 Kasım'da yapılacak seçimin önemine dikkat çekti.
 • 21:29Mısır'da "Sivil Hizmet Kanunu" ProtestosuMısır'ın başkenti Kahire'nin güneyinde bulunan El-Fustat Parkı'nda "Sivil Hizmet Kanunu" karşıtı gösteri düzenlendi.
 • 18:32Lufthansa ve Pilotlar Görüşmelere HazırAlmanya'da Hessen İş Mahkemesi'nin son grevi durdurması sonrası Kokpit Birliği (VC), Lufthansa ile toplu iş sözleşme görüşmelerine yeşil ışık yaktı.
 • 10:22Lufthansa'da Grev İkinci GünündeLufthansa'da Grev İkinci GünündeLufthansa pilotlarının başlattığı grev ikinci gününde.
 • 22:14Lufthansa, Bin Uçuşunu İptal EttiAlman hava yolu şirketi Lufthansa, Alman pilot sendikasının (VC) grev kararı nedeniyle yarın gerçekleştirmeyi planladığı kısa ve orta mesafeli bin uçuşun iptal edildiğini ve grevlerden yaklaşık 140 bin yolcunun etkileneceğini açıkladı.
 • 13:08Lufthansa Pilotları 16 Saat GrevdeYaklaşık beş bin 400 pilotu temsil eden Kokpit Birliği (VC), Lufthansa pilotlarının bugün iş bırakma eylemi gerçekleştireceğini duyurdu.
 • 11:57Lufthansa Pilotları Grevi UzattıAlman havayolu şirketi Lufthansa pilotlarının bugün başlayan iş bırakma eyleminin çarşamba günü de devam edeceği bildirildi.
 • 10:05Lufthansa Pilotları GrevdeAlman hava yolu şirketi Lufthansa ile Pilot Sendikası Cockpit arasında aylardır süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmazlığın aşılamaması sonucu Lufthansa pilotları iş bıraktı.
 • 08:51Lufthansa Pilotları Grevi UzattıLufthansa Pilotları Grevi UzattıLufthansa'da pilotların iş bırakma eylemi çarşamba gününe kadar uzatıldı.
 • 18:38Lufthansa, 84 Uzun Mesafeli Uçuşunu İptal EttiAlman hava yolu şirketi Lufthansa, Alman pilot sendikasının (VC) grev kararı nedeniyle yarın gerçekleştirmeyi planladığı uzun mesafeli uçuşların yaklaşık yarısının iptal edildiğini açıkladı.
 • 13:00Lufthansa Pilotları Yine Greve GidiyorAlman havayolu şirketi Lufthansa'nın pilotlarının yarın Almanya genelinde greve gideceği bildirildi.
 • 09:29Lufthansa Pilotları Greve ÇıkıyorLufthansa Pilotları Greve ÇıkıyorAlman havayolu şirketi Lufthansa'da çalışan pilotlar grev kararı aldı.
 • 15:30Çocuğu Engelli Annelere Erken Emeklilik MüjdesiÇocuğu Engelli Annelere Erken Emeklilik MüjdesiSGK Bursa İl Müdürü Erhan Karaca, çocuğu engelli olan annelere erken emeklilik imkanı sağlandığını belirterek, bu durumdaki kadınları kendilerine başvurmaya çağırdı.
 • 17:11Wi-Fi Alerjisi' Erken Emeklilik Sebebi SayıldıWi-Fi Alerjisi' Erken Emeklilik Sebebi SayıldıElektrikli cihazların yaydığı manyetik dalgalar sağlığını bozduğu için dağlarda ücra bir köşeye çekilen Fransız kadına mahkeme maaş bağlanmasına karar verdi.