SON DAKİKA ERKEN EMEKLİLİK HABERLERİ

Son Dakika Erken Emeklilik Haberleri

 • 13:07 Daha Erken Emekli Ol Daha Fazla Maaş Al Daha Erken Emekli Ol Daha Fazla Maaş Al 1 Ekim 2018 öncesi 2008 yılında sosyal güvenlik sisteminde bir düzenleme yapıldı. Buna göre; 1 Ekim 2008'den önce sigortalı olanları emeklilikte avantajlı kılacak bazı haklar tanındı.
 • 10:33 İş arayan emeklilerin gözde sektörü güvenlik Adayların yüzde 80'i emeklilik döneminde de çalışmak istiyor.
 • 16:04 Engelliler Haftası Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 13:37 Baybatur'dan Engelliler Haftası Mesajı Baybatur'dan Engelliler Haftası Mesajı TBMM Güvenlik, İstihbarat ve Milli Savunma Komisyonları Üyesi AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 09:23 Memura Erken Emeklilik Masada Memura Erken Emeklilik Masada Kamuda erken emeklilik imkanı genişliyor. Hangi çalışanlara erken emeklilik imkanı verileceği, önümüzdeki hafta masaya yatırılacak. Sağlıkçı, öğretmen, postacı müjde bekliyor.
 • 15:24 Engelli Çocuğu Olanlara Erken Emeklilik Fırsatı Engelli Çocuğu Olanlara Erken Emeklilik Fırsatı Ağır engelli çocuğu bulananlara erken emeklilik avantajı bulunuyor. Buna göre 5 yıl erken emekli olmak mümkün.
 • 13:33 HDP'den İnfaz Koruma Memrularının Sorunlarına El Attı HDP'den İnfaz Koruma Memrularının Sorunlarına El Attı HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Cezaevlerinde görev yapan infaz koruma memurlarının sorunlarını Adalet Bakanlığına sordu.
 • 10:21 Ayda 48 Saat Mesaiye Yılda 3 Ay Erken Emeklilik Hakkı Ayda 48 Saat Mesaiye Yılda 3 Ay Erken Emeklilik Hakkı Ayda 48 saat nöbet tutan bir doktor ve hemşire maksimum düzeyde yıpranma hakkı kazanacak. Bir yıl, her ay 6 gün nöbet tutarsa, yıl sonu 3 ay erken emeklilik hakkı kazanacak.
 • 12:13 Sosyo-ekonomik Durum Kalp Hastalığını Tetikliyor Sosyo-ekonomik Durum Kalp Hastalığını Tetikliyor Bursa Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala sosyo-ekonomik durumu düşük kişilerde kalp-damar hastalıklarının yüksek düzeyde görüldüğünü söyledi.
 • 10:42 Sosyo-ekonomik Durum Kalp Hastalığını Tetikliyor Sosyo-ekonomik Durum Kalp Hastalığını Tetikliyor Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala, sosyo-ekonomik durumu düşük kişilerde kalp-damar hastalıklarının yüksek düzeyde görüldüğünü söyledi.
 • 20:18 Mısır'da Hükümet Karşıtı Gösteri Mısır'da, Başbakan Şerif İsmail liderliğindeki hükümetin düşmesi ve "Sivil Hizmet Kanunu"nun iptal edilmesi talebiyle gösteri düzenlendi.
 • 08:07 Tüm Çalışanların Erken Emekli Olması İçin Gerekli Çalışma Süreleri Tüm Çalışanların Erken Emekli Olması İçin Gerekli Çalışma Süreleri Sağlık Bakanlığı'nın çalışmasına göre doktor ve hemşireler sadece mesai saatleri dışında nöbet süresi için 'yıpranma hakkından' yararlanabilecek.
 • 15:57 Sancar, 'Ayrımcılık Yapıp Ötekileştirerek Müjde Olmaz' Sancar, 'Ayrımcılık Yapıp Ötekileştirerek Müjde Olmaz' Türk Sağlık Sen Ardahan Şube Başkanı Ramazan Sancar, Sağlık Bakanlığının yaptığı her düzenlemede sağlık çalışanlarını bölmek, ayrıştırmak ve ötekileştirmek çalışma barışını ve işyerinde huzuru yok etmek olduğunu söyledi.
 • 13:20 Sağlık-Der'den Hükümete Çağrı: Sağlıkçıların Maaşı Arttırılsın Sağlık-Der'den Hükümete Çağrı: Sağlıkçıların Maaşı Arttırılsın Sağlık-Der Batman İl Başkanı Orhan Edis, tüm sağlık çalışanlarının maaşları ve sosyal haklarının yükseltilmesi gerektiğini söyledi.
 • 15:22 Sağlık Bakanlığı Tıp Bayramı Etkinliği Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sağlık çalışanlarımızı korumak amacıyla, TCK'da yapılacak düzenlemeyle sağlık çalışanlarına yapılacak tehdit ve hakaret suçlarında var olan tutuklama yasağını kaldırıyoruz.
 • 14:51 Davutoğlu: Sağlık Çalışanlarına Tehdit ve Hakaret Edenler Tutuklanacak Başbakan Ahmet Davutoğlu, sağlık çalışanlarına yönelik bazı yeni düzenlemeler ve iyileştirmeleri Van'da açıkladı.
 • 14:40 Davutoğlu; 'Ne Barikatlar, Ne Bombalar Devletin Milletiyle Buluşmasına Engel Olamayacak Davutoğlu; 'Ne Barikatlar, Ne Bombalar Devletin Milletiyle Buluşmasına Engel Olamayacak Başbakan Ahmet Davutoğlu Van'da yaptığı konuşmada, saldırılara karşı devletin yanında olduğu için bölge insanına teşekkür ettiğini belirterek, "İrfan sahibi bölge insanı teröre karşı dimdik ayakta olduğunu bir kez daha gösterdi.
 • 14:25 Başbakan Davutoğlu'ndan Sağlık Çalışanlarına Müjde Başbakan Ahmet Davutoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Van'da gerçekleştirilen programda, sağlık çalışanları için hayata geçirilecek düzenlemeleri açıklayarak, hekim ve diş hekimleri için emekli aylıklarının 2 bin 100 liradan 3 bin 100 liraya, uzman hekimlerde ise 2 bin 580 liradan 3 bin 250 liraya çıkarılacağının müjdesini verdi.
 • 21:31 Çalışan Anneye Müjde Çalışan Anneye Müjde Erken emeklilik için çalışan anneye müjde geldi.
 • 18:52 8 Mart Dünya Kadınlar Günü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 11:00 Erken Emeklilik İçin Hükümetten Önemli Adım Erken Emeklilik İçin Hükümetten Önemli Adım Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, erken emeklilik için 'yıpranma payı' düzenlemesinin önümüzdeki günlerde Meclis'e geleceğini, 4 yıl hizmete 1 yıl yıpranma verileceğini söyledi.
 • 11:14 Astsubaylar Subaylardaki Hakların Kendilerine de Verilmesini İstiyor Türkiye Askerler Sendikası (TAS) Genel Sekreteri Suat Telkes, subaylara verilen hakların astsubaylara da verilmesi gerektiğini, başlangıç derecelerinin yeniden düzenlenmesi ve tazminatlar konusundaki taleplerin karşılanmasını istediklerini belirtti.
 • 11:22 20 Milyon Çalışana 4 Güvence 20 Milyon Çalışana 4 Güvence Her yıla 30 gün kıdem tazminatı, işten çıkarılmanız durumunda alacağınız ihbar, işe geri dönüşte 8 brüt ücret ve işsizlere 10 ay maaş bunlar arasında.
 • 09:13 Yunanistan'da Genel Grev Yüzünden Hayat Durma Noktasında Yunanistan'da Genel Grev Yüzünden Hayat Durma Noktasında Yunanistan'da hükümetin sosyal güvenlik alanında planladığı değişikliklere karşı bugün sendikaların çağrısıyla ülke çapında genel greve gidiliyor.
 • 18:09 Soylu - Taşeron İşçilerin Kadro Durumu Soylu - Taşeron İşçilerin Kadro Durumu Görüntü Dökümü : - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun soruları yanıtlaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Erken emeklilik taleplerine üzülerek de olsa olumlu yanıt verememenin sorumluluğundayız. Bu sistemde, reformlardan atacağımız her geri adım, gelecek nesillerimize hak etmedikleri bir maliyet olarak yüklenecektir" "(Kıdem tazminatında düzenleme tartışmaları) 30 gün konusunda, çalışanlarımız için bugünkü genel çerçeveden geriye gidilemez" "(Taşeron işçilerin kadro durumu) Asıl iş ve yardımcı işleri Maliye Bakanlığı ile belirleyip, bu listeyi Bakanlar Kuruluna sunmanın gayretindeyiz" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Erken emeklilik taleplerine üzülerek de olsa olumlu yanıt verememenin sorumluluğundayız. Bu sistemde, reformlardan atacağımız her geri adım, gelecek nesillerimize hak etmedikleri bir maliyet olarak yüklenecektir" dedi.
 • 17:31 Soylu: Soylu: "Erken Emeklilik Taleplerine Üzülerek de Olsa Olumlu Yanıt Verememenin Sorumluluğundayız" Görüntü Dökümü : - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu'nun Ekonomi Muhabirleri Derneğindeki sohbet toplantısında konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Erken emeklilik taleplerine üzülerek de olsa olumlu yanıt verememenin sorumluluğundayız. Bu sistemde, reformlardan atacağımız her geri adım, gelecek nesillerimize hak etmedikleri bir maliyet olarak yüklenecektir" "(Kıdem tazminatında düzenleme tartışmaları) 30 gün konusunda, çalışanlarımız için bugünkü genel çerçeveden geriye gidilemez" "(Taşeron işçilerin kadro durumu) Asıl iş ve yardımcı işleri Maliye Bakanlığı ile belirleyip, bu listeyi Bakanlar Kuruluna sunmanın gayretindeyiz" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Erken emeklilik taleplerine üzülerek de olsa olumlu yanıt verememenin sorumluluğundayız. Bu sistemde, reformlardan atacağımız her geri adım, gelecek nesillerimize hak etmedikleri bir maliyet olarak yüklenecektir" dedi.
 • 15:30 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Erken emeklilik taleplerine üzülerek de olsa olumlu yanıt verememenin sorumluluğundayız. Bu sistemde, reformlardan atacağımız her geri adım, gelecek nesillerimize hak etmedikleri bir maliyet olarak yüklenecektir" dedi.
 • 09:38 Emeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü Haber Emeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü Haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenlemenin olmayacağını bildirdi.
 • 18:36 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilikte yaş haddine takılanların beklentilerine ilişkin, "Çok üzülerek ifade etmek istiyorum ki bu reform çalışan insanlarımızın hangi yaşta emekli olacaklarını bir şekilde biçimlendirmiş, netleştirmiş ve ortaya koymuştur.
 • 18:18 Bakan Soylu'dan Emeklilikte Yaşa Takılanlara Kötü Haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenlemenin olmayacağını bildirdi.
 • 16:15 Hasta, Yaşlı ve Çocuk Bakıcılığı Tek Meslek Altında Toplanıyor Almanya'da hastane ve yaşlı bakım evlerinde yeterli kalifiye eleman bulunamaması Federal Hükümet’i farklı tedbirler almaya yöneltti.
 • 17:51 Bosnalı Eski Askerlerden Bosnalı Eski Askerlerden "Emeklilik" Protestosu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Emekli askerlerin bekleyişi- Emekli Askerler Birliği Başkanı Nihad Sehovic'in açıklamaları - Birlik temsilcilerinin açıklamaları Bosnalı eski askerlerden "emeklilik" protestosu- Mevcut emeklilik yasasına göre, devletten sadece sosyal yardım alan eski askerler, yapılacak düzenlemeyle "emekli" statüsü elde etmek istiyor Bosna Hersekli eski askerler, 2013 yılında kabul edilen Erken Emeklilik Yasası'nın değiştirilmesi için başkent Saraybosna'da protesto düzenlendi.
 • 15:53 Bosnalı Eski Askerlerden "Emeklilik" Protestosu Bosna Hersekli eski askerler, 2013 yılında kabul edilen Erken Emeklilik Yasası'nın değiştirilmesi için başkent Saraybosna'da protesto düzenlendi.
 • 16:40 Malul Gaziden Örnek Davranış Malul Gaziden Örnek Davranış GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı'dan görüntüler, - Kumartaşlı'nın konuşması, Malul gaziden örnek davranış- Şırnak'ta uzman çavuşken mayın patlaması sonucu kafasında şarapnel parçaları kaldığı için malulen emekli olan Kumartaşlı, sağlığının düzeldiği gerekçesiyle başvuruda bulunarak kendisine tanınan vergi indirimi ve erken emeklilik hakkından yararlanmak istemediğini bildirdi- Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Kumartaşlı: - "Kul hakkı yememek için 60 yaşına kadar çalışmak istiyorum.
 • 12:01 Malul Gaziden Örnek Davranış Şırnak'ta mayın patlaması sonucu kafasında şarapnel parçaları kaldığı için malulen emekliye ayrılan gazi İsmail Kumartaşlı, kendisine tanınan vergi indirimi ve erken emeklilik hakkından, sağlığının düzeldiği gerekçesiyle yararlanmak istemiyor.
 • 12:15 Diş Protez Teknisyenlerinin Sorunları Meclis'te CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, yıpranma tazminatı ve erken emeklilik isteyen diş protez teknisyenleriyle basın toplantısı düzenledi.
 • 12:12 Diş Protez Teknisyenleri, Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Musa Çam, TBMM’de 20 binin üzerinde insanın yer aldığı diş protez teknisyenlerinin sorunlarını dile getirdi.
 • 13:39 İfade ve Basın Hürriyeti Temeldir, Hukuk Kimsenin Sopası Olamaz' CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, bugün Türkiye’de özgür basının olduğunu söylemenin veya iddia etmenin mümkün olmadığını söyledi.
 • 13:38 Diş Teknisyenlerinden "Erken Emeklilik" Talebiyle Eylem Diş protez teknisyenleri, solunum yolu kaynaklı meslek hastalıklarına bağlı hayati risk altında çalıştıklarını gerekçe göstererek önleyici tedbirlerin alınması ve erken emeklilik talebinde bulundu.
 • 10:37 SGK'dan Emeklilik Uyarısı SGK'dan Emeklilik Uyarısı SGK Batman İl Müdürlüğü, yurtdışı hizmetleri ve doğum borçlanması ile emekliliği hak edenlerin 31 Aralık tarihine kadar başvuruda bulunması uyarısında bulundu.
 • 17:36 Türk-İş 22. Olağan Genel Kurulu Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Son 13 yılda iş gücümüz 8 milyon 541 bin kişi arttı, istihdamımızda ise 7 milyon 750 bin artış oldu.
 • 12:06 Milletvekili Şükrü Nazlı: Engelli Vatandaşlarımız İçin Yaşam Merkezleri Kuracağız Milletvekili Şükrü Nazlı: Engelli Vatandaşlarımız İçin Yaşam Merkezleri Kuracağız AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Toplumumuzun önemli bir kesimini oluşturan engelli vatandaşlarımızın gününü kutluyorum.
 • 16:14 Dünya Engelliler Günü AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk hedeflerinin, engellilerin sosyal dışlanmışlık duygusundan kurtulduğu bir Türkiye olduğunu bildirdi.
 • 10:12 Memura Erken Emeklilik İçin Düğmeye Basıldı Memura Erken Emeklilik İçin Düğmeye Basıldı SGK bünyesinde fiili hizmet zammıyla ilgili komisyon çalışmaları başladı. Çalışma sonucunda hangi kamu görevlilerine erken emeklilik imkanı verileceği belirlenecek.
 • 10:04 Kamu Çalışanlarına Erken Emeklilik Müjdesi Kamu Çalışanlarına Erken Emeklilik Müjdesi SGK bünyesinde oluşturulacak komisyon yaptıkları işe göre hangi sağlık çalışanlarının ne kadar yıpranma hakkı alabileceklerini belirleyecek.
 • 12:11 Tgsd'den Asgari Ücret Açıklaması Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat, "Bin 300 TL'lik asgari ücret milletin sırtına yeni bir Demirel kamburu bindirir. Asgari ücrete yapılacak yüzde 30 zammın enflasyon dışında kalan kısmının yükünü devletin üstlenmesi gerekir" ifadelerini kullandı.
 • 15:57 Ege Üniversitesi Hastanesi Çalışanları Zarara Uğratıldı İddiası Ege Üniversitesi Hastanesi Çalışanları Zarara Uğratıldı İddiası Sağlık-Sen İzmir Şubesi Ege Üniversitesi Baş Temsilcisi Ertan Kara, Ege Üniversite hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, banka promosyon sözleşmesi ile hastane çalışanlarının zarara uğratıldığını iddia etti.
 • 11:00 Erken Emeklilikte 2 Bin Lira Kazanç Erken Emeklilikte 2 Bin Lira Kazanç Erken emeklilik için doğum veya askerlik borçlanması yapacaklar dikkat! Ocak ayı gelmeden ödemenizi yaparsanız, en az 2 bin lira kazançlı çıkarsınız.
 • 10:13 1300 Liralık Asgari Ücret Bilmecesi! 1300 Liralık Asgari Ücret Bilmecesi! SGK, asgari ücret 1300 TL olunca sigortadaki işveren payını 1.5-2 puan indirmeyi planlıyor. İndirimle işveren 50-75 TL daha az prim yatıracak. İşten çıkarmalar da olabilir.
 • 15:42 Kaynak Kültür Yayın Grubu 2015 Frankfurt Kitap Fuarına Katıldı Kaynak Kültür Yayın Grubu 2015 Frankfurt Kitap Fuarına Katıldı Frankfurt kitap fuarına katılan Türkiye'nin en büyük yayın grubu olan Kaynak Kültür Yayın Grubu, dijital yayıncılıkta yarattığı farkları uluslararası platformda ziyaretçileriyle paylaştı.