07:2200
SON DAKİKA ERKEN EMEKLİLİK HABERLERİ

Son Dakika Erken Emeklilik Haberleri

   

  ERKEN EMEKLİLİK GELİYOR MU? NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM? ERKEN EMEKLİLİK HABERLERİ

  ERKEN EMEKLİLİK GELİYOR MU? NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM? ERKEN EMEKLİLİK HABERLERİ

  Binlerce emekli adayını çok yakından ilgilendiren torba yasa tasarısından erken emeklilik bekleyen vatandaşların beklediği sonuçlar çıkacak mı? Erken emeklilik ile ilgili son haberler ne yönde? Emeklilik yaşı ve erken emeklilik haberlerinde son gelişmeler haberimizin devamında. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

  İşçileri İşsizlik Korkusu Sardı

  İşçileri İşsizlik Korkusu Sardı

  Zonguldak'ta göçük altından kurtarılan 9 işçinin çalıştığı madende müfettişler inceleme başlattı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  9 İşçi Taburcu Edildi

  9 İşçi Taburcu Edildi

  Zonguldak'ta göçükte mahsur kalan 9 işçi, tedavi gördükleri hastanelerden taburcu edildi. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Başkan Gökçek'ten Kılıçdaroğlu'na "Hodri Meydan"

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik, “Televizyonda çıkıp konuşalım. İstersen yanına Melih Gökçek’i de al” davetine, “Hodri meydan. Buyursun, hemen yarın çıkalım. Benim istediğim değil, kendisinin istediği Halk TV’de çıkalım” cevabını verdi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Çalık: 'Dünya Nüfusu Yaşlanıyor'

  Çalık: "Dünya Nüfusu Yaşlanıyor"

  Dünya Nüfus Günü dolayısıyla TBMM’de gündem dışı söz alan TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Yaş yapısındaki en önemli değişim çocuk-yaşlı dengesinde gerçekleşecek ve 2050 yılında; tarihte ilk kez yaşlı sayısı, çocuk sayısına ulaşacaktır” dedi. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Erken Emekliliğe Hücum

  Erken Emekliliğe Hücum

  Almanya'da erken emekliliğin önünü açan yeni düzenlemeden yararlanmak için ilk 1 hafta içinde on binlerce kişi başvurdu. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  75 Bin Çelik İşçisine Zam

  75 Bin Çelik İşçisine Zam

  Almanya'da demir ve çelik branşında çalışan 75 bin işçi için sürdürülen toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  Çalışma Müşaviri Önay Veda Etti

  (SNA) DANİMARKA'da görev süresi dolan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Rıza Önay, SNA aracılığı ile vatandaşlarımıza veda etti. (01 Temmuz 2014 Salı )

   

  Deutsche Telekom, 4 Bin 900 Personeli İşten Çıkaracak

  Deutsche Telekom, 4 Bin 900 Personeli İşten Çıkaracak

  Tasarruf ve yeniden yapılandırma programı “BEST” kapsamında Alman iletişim devi Deutsche Telekom’dan (DT) 4 bin 900 kişinin çıkarılacağı bildirildi. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Brezilya'da Yüksek Mahkemeye Siyahi Başkan Aranıyor

  Brezilya'da Yüksek Mahkemeye Siyahi Başkan Aranıyor

  Brezilya'nın en yüksek yargı kurumu Federal Yüksek Mahkemeye başkanlık eden Barbosa, erken emeklilik talep ederek devlet başkanına istifasını sundu. (20 Haziran 2014 Cuma )

   

  Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması

  "(Mali yapılandırma) Kamuoyunda bu bir af olarak biliniyor ama devlet ana paradan hiçbir şekilde vazgeçmiyor dolayısıyla ödenmesi gereken verginin tamamı alınıyor. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  MHP'li Akçay'dan Anlamlı Ziyaret

  MHP'li Akçay'dan Anlamlı Ziyaret

  MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Soma’daki maden kazasında hayatlarını kaybeden baba-oğul Hüseyin ve Ferhat Avkaş'ın adını yaşatacak olan Hüseyin Ferhat bebeğin ailesini ziyaret etti. (13 Haziran 2014 Cuma )

   

  Vekiller "Kıyak" Talep Etti TBMM Başkanı ve AK Parti Yönetimi Reddetti

  -Yaklaşık 100 milletvekilinin "kıyak emeklilikten" yararlanması için, Plan Bütçe Alt Komisyonu'nda görüşmeleri devam eden torba tasarıya bir düzenleme eklenmesi talebinin hem Meclis Başkanı Cemil Çiçek hem de AK Parti Grup yönetimi tarafından reddedildiği öğrenildi. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Avea 9 Yılda 3 Binden Fazla Engelliye İstihdam Sağladı

  Özümüzle Üretiyoruz Projesi kapsamında 9 yılda 7 bin 513 engelli ile iş görüşmesi yapıldı (09 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Özümüzle Üretiyoruz Projesi

  Avea Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Akdemir: "Projeye destek vererek bugüne kadar Avea’nın çalışan sayısından daha fazla sayıda engelliye istihdam imkanı sunduk ve Avea 9 yılda 3 binden fazla engelliye istihdam sağladı" Fiziksel Engelliler Vakfı Emmioğlu: "Türkiye’de istihdam edilen engelli bireylerin yüzde 83’ü erkek, yüzde 17’si kadın. (09 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  3 Çoçuk Doğuran 6 Yıl Erken Emekli Olacak

  3 Çoçuk Doğuran 6 Yıl Erken Emekli Olacak

  TBMM'ye sunulan Torba Yasa tasarısına göre, 3 çocuk annesi bir kadının 6 yıl erken emekli olmasının yolu açılıyor. (31 Mayıs 2014 Cumartesi )

   

  Hükümetten Flaş Karar: 'Emeklilik Yaşı 55'ten 50'ye...'

  Hükümetten Flaş Karar: 'Emeklilik Yaşı 55'ten 50'ye...'

  Hükümetten flaş karar! Bu haber o alanda çalışanları çok sevindirecek çünkü emeklilik yaşı 55'ten 50'ye, çalışma süresi de 8 saatten 6 saate düşecek. (29 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Simge Fotoğraftaki İşçi Faciayı Anlattı

  Soma'daki maden faciasında ocaktan çıkarılırken AA foto muhabiri tarafından görüntülenen ve birçok gazetede yer alan fotoğrafıyla yakınlarının çıkarılmasını bekleyen ailelere umut olan Ahmet Mutluer, yaşadıklarını paylaştı "Kimisi secde ederek kalmış, kimisi birbirine sarılmış. (21 Mayıs 2014 Çarşamba )

   

  Soma'daki Maden Faciası

  Soma'daki Maden Faciası

  Hayatını kaybeden Muharrem Şen ile Nurettin Kara'nın cenazeleri, memleketleri Zonguldak'ta toprağa verildi Baba Şen: "Liseden ayrıldığı dönemde oğlum, madende çalışmaya karar verdi. (15 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödül Töreni

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kadın istihdamına ilişkin, “Yaptığımız çalışmalar neticesinde son 10 yılda kadın iş gücümüz 3 milyon civarında bir artış kaydetmiştir. (12 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Alanı' Nda Birincilik Ödülü Turkcell'in

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca verilen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü birinciliğine Turkcell İletişim Hizmetleri Anonim Şirketi layık görüldü. (12 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  Hakkari SES Şubesi'nden Hemşireler Günü Mesajı

  Hakkari KESK'e bağlı SES Hakkari Şubesi, 'Hemşireler Günü' nedeniyle basın açıklaması yaparak, hükümetin sağlık politikalarını eleştirdi. (12 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

 

  Ses, Hemşireler Günü'nü Kutladı

  Ses, Hemşireler Günü'nü Kutladı

  KESK’e bağlı SES Şubesi adına Hemşireler Günü dolayısıyla yapılan açıklamada, kamu hastane birlikleri uygulaması ile birlikte hastanelerin şantiyeye dönüştüğü, kâr için poliklinik ve hasta odası elde etmek adına hemşirelerin giyinme odalarının ellerinden alındığı, tedavi odalarının kullanılmayacak kadar daraltıldığı iddia edildi. (11 Mayıs 2014 Pazar )

   

  AK Parti İl Başkanı Murat Alparslan Dünya Engelliler Günü Mesajı

  AK Parti İl Başkanı Murat Alparslan Dünya Engelliler Günü Mesajı

  AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, “İlk kez devrim niteliğinde uygulamalarla engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderme konusunda büyük mesafeler alınmıştır” dedi. (09 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Maden Kazalarının Hüzünlü Anneleri

  Maden Kazalarının Hüzünlü Anneleri

  "Allaha emanet ol" diye madene uğurladıkları oğullarını, kömür karası göz kapakları bir daha açılmamak üzere teslim alan annelerin hüznü, her Anneler Günü'nde yürek yangınına dönüşüyor Oğlu geçen yıl madende ölen Şeker: "Önce Allah'a, sonra oğluma söz verdim, çocukları ve eşi için ayakta duracağım. Bu. (09 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Almanya'da Hükümetten 63 Yaşında Emeklilik Fikrinden Vazgeçme Sinyali

  Almanya’de koalisyonun küçük ortağı Sosyal Demokratlar (SPD) tarafından savunulan 63 yaşında emeklilik konusunda geri adım sinyali geldi. (06 Mayıs 2014 Salı )

   

  Oettinger'den AB'ye Övgü, Erken Emekliliğe Eleştiri

  AB Enerji Komiseri Günter Oettinger (CDU), Almanya'da koalisyon hükümetinin 63 yaşında erken emeklilik vaadine şüpheyle yaklaşılması gerektiğini söyledi. (28 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  'Gelecek Özel Sektörde'

  "Gelecek Özel Sektörde"

  Talat Sam: "Yıllardır devlet kapısı tek seçenekmiş gibi bir algı yaratıldı. Oysa gelecek özel sektörde" (25 Nisan 2014 Cuma )

   

  Gelecek Özel Sektörde'

  Gelecek Özel Sektörde"

  LTS Teknoloji Grup Başkanı Talat Sam, yıllardır devlet kapısının “tek seçenek” olduğu gibi bir algı oluşturulduğunun altını çizerek, gençlerden "devlet kapısını" unutmalarını, "ülkenin geleceği olan" özel sektöre yönelmelerini istedi. (25 Nisan 2014 Cuma )

   

  Çalışan Anneler İçin Yeni Destekler Geliyor

  Çalışan Anneler İçin Yeni Destekler Geliyor

  Yakında açılacak doğum teşvik paketiyle annelere erken emeklilik, iş güvencesi, esnek ve yarı zamanlı çalışma ile ayda 300 lira kreş desteği çıkacak. (23 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Lufthansa ile Pilot Sendikası Yeniden Masaya Oturuyor

  Lufthansa ile Pilot Sendikası Yeniden Masaya Oturuyor

  Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle'nin haberine göre, geçen hafta yapılan 3 günlük grev ardından Lufthansa ve Alman Pilot Sendikası Cockpit, yeniden müzakere konusunda anlaştı. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Almanya'da 63 Yaşında Emeklilik Koalisyon Ortaklarının Arasını Açtı

  Koalisyon ortağı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) öncülüğünde hazırlanan 63 yaşında emekliliği öngören emeklilik reformu, ortakların arasını açtı. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Lufthansa Müzakerelere Başlıyor

  Lufthansa Müzakerelere Başlıyor

  Uzun süreli grevlerin ardından Lufthansa, pilotlara perşembe günü yeniden müzakere masasına oturuyor. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Lufthansa Pilotlarının Grevi Üçüncü Gününde

  5 bin 400 pilotun katıldığı grev nedeniyle Lufthansa bugün de yüzlerce uçuşunu iptal etti Pilotların grevi bu gece saat 23:59’da bitirmeleri bekleniyor. (04 Nisan 2014 Cuma )

   

  Lufthansa'da Pilotlar Greve Başladı

  Almanya'nın en büyük hava yolu şirketi Lufthansa'da çalışan 5 bin 400 pilotun greve gitmesi nedeniyle 3 bin 800 uçuş iptal edildi. (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Alman Havayollarında Kaos

  Alman Havayollarında Kaos

  Lufthansa pilotları üç günlük greve başladı. (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Lufthansa'da Pilotlar 3 Gün Grevde

  Lufthansa'da Pilotlar 3 Gün Grevde

  Lufthansa pilotları, 2 Nisan ile 4 Nisan tarihleri arasında greve gidecek. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Büyük Koalisyon Henüz Büyük İcraata İmza Atmadı

  Almanya'da Büyük Koalisyon hükümeti yarından sonra 100’ncü gününü dolduruyor. (24 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Alman Hükümetinde 2015 Hedefi; Borçlanmamak

  Alman Hükümetinde 2015 Hedefi; Borçlanmamak

  Hıristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU) Schauble'nin hazırladığı bütçe planlarında, devletin 298.5 milyar Euro tutarında yıllık giderler için yeni borç alımına ihtiyaç kalmayacağı ifade edildi . (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Almanya'nın Önümüzdeki Yıl Hedefi Sıfır Borçlanma

  Almanya'nın Önümüzdeki Yıl Hedefi Sıfır Borçlanma

  Alman Federal Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble, gelecek yıl sıfır borçlanmayı öngören bütçeyi tanıttı. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam -

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam -

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AK Parti hükümetinin sadece milletten emir aldığını belirterek, "Biz artık farklı akıllardan emir almıyoruz. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: "Biz artık farklı akıllardan emir almıyoruz. (09 Mart 2014 Pazar )

   

  Islam: Kadına Şiddet ve Erken Yaşta Evlilikle Mücadele,sıfırlanana Kadar Sürecek

  Islam: Kadına Şiddet ve Erken Yaşta Evlilikle Mücadele,sıfırlanana Kadar Sürecek

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur Islam, kadına şiddet, erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadelelerinin sıfırlanana kadar süreceğini söyledi. (07 Mart 2014 Cuma )

   

  Batmanda 65 Bin Sgk'lı Var

  Batmanda 65 Bin Sgk'lı Var

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Batman İl Müdürlüğünün verilerine göre, aktif çalışan sayısı 65 bin civarında. (02 Mart 2014 Pazar )

   

  Öğretim Üyesi, Çalışanların 5 Günlük Kaybına Dikkat Çekti

  Öğretim Üyesi, Çalışanların 5 Günlük Kaybına Dikkat Çekti

  İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Meltem Öztürk, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu'nun 86 ve 88'inci maddelerinde yer alan düzenleme gereği işverenlerin çalışanlarını ayda 30, yılda ise 360 gün üzerinden sigortaladığını söyledi. (24 Şubat 2014 Pazartesi )

   

  Kanunun Yok Saydığı Beş Gün Ölüm Aylığı Bağlanmasına Engel

  Kanunun Yok Saydığı Beş Gün Ölüm Aylığı Bağlanmasına Engel

  Bir işçinin vefatı sonrası 900 gün ödenmiş primi varsa eş ve çocuklarına aylık bağlanabiliyor. (24 Şubat 2014 Pazartesi )

   

  'Goıng For Growth 2014': Türkiye Yüksek Asgari Ücrette Oecd Birincisi

  "Goıng For Growth 2014": Türkiye Yüksek Asgari Ücrette Oecd Birincisi

  Orhan Aysezen - Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) büyümesi son dönemlerde yavaşlasa da Türkiye'nin finansal ve ekonomik kriz sırasında iyi bir direnç sergilediğini belirterek, "Politika zorlukları içinde altyapı yetersizliklerinin üzerine gitmek, nitelikli eğitime erişimi iyileştirmek ve iş ve kayıtlı sektörde istihdam yaratmak için sosyal korumada daha iyi bir denge sağlamak yer alıyor" dedi. (21 Şubat 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.08.2014 07:22:43. #1.13#