SON DAKİKA ERMENİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Ermenistan Haberleri

16:12
Ermenistan-Azerbaycan Cephe Hattında Çatışma Azerbaycan ordusundan bir asker şehit oldu.
15:36
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Sarkisyan'a Cevap "Sarkisyan'ın, Sayın Cumhurbaşkanımızın Ermenistan'a yönelik davetini hedef alan, diplomatik teamüllere aykırı ifadelerinin kabul edilmesi mümkün değildir.
11:39
Sarkisyan, Erdoğan'ın Davetini Reddetti: Dar Görüşlü Bir Hamle Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Erivan'a ilettiği Çanakkale Savaşı'nı anma törenlerine daveti 2'nci kez reddetti.
Sarkisyan, Erdoğan'ın Davetini Reddetti: Dar Görüşlü Bir Hamle
11:14
Azeri Genç, Fransa'da Eylem Yapan Ermenileri Susturdu Fransa'da 1915 olaylarını protesto için toplanan Ermenilerin yanına giden Azeri genç, "Hocalı katliamını neden görmezden geliyorsunuz" diyerek tepkisini dile getirdi.
Azeri Genç, Fransa'da Eylem Yapan Ermenileri Susturdu
10:58
Türkiye'den Ermenistan'a Açılan İlk Bireysel Dava Ermenistan diasporasının Çankaya Köşkü ve Atatürk Havalimanı'nın yer aldığı alanlar için ülkemiz aleyhine dava açacakları yönündeki haberlerden sonra, Erzurumlu Coşkun Işık da misilleme olarak Ermenistan aleyhine ilk bireysel dava açmaya hazırlanıyor.
Türkiye'den Ermenistan'a Açılan İlk Bireysel Dava
10:13
Erzurumlu Coşkun, Ermenistan'dan Alvamir Köyünü İstiyor Ermenistan diasporasının Çankaya Köşkü ve Atatürk havalimanının yer aldığı alanlar için ülkemiz aleyhine dava açacakları yönündeki haberlerden sonra, İzmir’de yaşayan ve bir Erzurumlu olan Coşkun Işık da misilleme olarak Ermenistan aleyhine ilk bireysel dava açmaya hazırlanıyor.
Erzurumlu Coşkun, Ermenistan'dan Alvamir Köyünü İstiyor
09:33
Diplomasi Sofraları'nın Üçüncü Konuğu Ukrayna Oldu Ermenistan, Türkiye ve Ukrayna arasında kültürel, ekonomik, sosyal ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla başlayan Diplomasi Sofraları Projesi büyüyerek devam ediyor.
23:44
Doğu Perinçek, Beraberindeki Heyetle Yurda Döndü "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" sözleri üzerine davalık olduğu İsviçre'nin temyiz başvurusu üzerine AİHM'de savunma yapan Doğu Perinçek, yurda döndü.
23:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması "(Başkanlık sistemi tartışmaları) Amerika’da padişahlık sistemi mi var? Amerika olunca padişahlık olmuyor, Brezilya olunca padişahlık olmuyor, Güney Kore olunca padişahlık olmuyor, Meksika olunca padişahlık olmuyor.
23:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biz Arşivlerimizi Açtık. Bir Milyonun Üzerinde Belge Ortaya Çıkardık" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Birilerinin siparişi üzerine biz bir sözde Ermeni soykırımını da kabul etmek zorunda değiliz. Biz diyoruz yani bu konuda samimi iseniz gelin bunları bırakalım tarihçilere, tarihçiler bu konuda çalışsınlar.
23:19
Çiçek: Deaş'e Karşı Savaşıyor Görüntüsü Altında PKK'nın Terör Örgütü Olduğu Göz Ardı Edilemez Resmi ziyaret için Fransa'da bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği'nde bir basın toplantısı düzenledi.
22:02
Cemil Çiçek: DEAŞ'tan Önce PKK Var TBMM Başkanı Çiçek "Yaşadığımız coğrafyada tek terör örgütü DEAŞ değil, ondan daha evvel, bizim 40 bin vatandaşımızı katleden PKK terör örgütü var." dedi.
Cemil Çiçek: DEAŞ'tan Önce PKK Var
21:43
Erdoğan: Ben Damdan Düşmüş Biriyim Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı programda Nasreddin Hoca göndermesinde bulunarak "Ben damdan düşmüş biriyim. Birçok kez önümüz tıkandı. Başkanlık sistemi olsaydı daha ileride olurduk." dedi.
Erdoğan: Ben Damdan Düşmüş Biriyim
21:12
TBMM Başkanı Çiçek Paris'te "Yaşadığımız coğrafyada tek terör örgütü DEAŞ değil, ondan daha evvel, bizim 40 bin vatandaşımızı katleden PKK terör örgütü var. Şimdi DEAŞ'e karşı savaşıyor görüntüsü altında PKK'nın terör örgütü olduğu gözardı edilemez, ona meşruiyet kazandırılamaz" "Türkiye'nin Ermeni halkıyla bir sorunu yok. Esas mesele diasporanın dünyada Ermenistan'ın da politikalarını ipotek altına alan bir karalama kampanyası sürdürmesidir" "(AİHM'deki Perinçek davasıyla ilgili) Bizim AİHM'den beklentimiz, konuya
21:00
Arınç, BM Epim Çalışma Grubu 21. Oturumu'nda Konuştu Başbakan Yardımcısı Arınç İsviçre'de- Arınç, BM İnsan Hakları Konseyi'nin EPİM Türkiye ikinci tur incelemesi kapanış oturumunda konuştu: - "Bu anlayışla inceleme sırasında ülkemize yöneltilen 199 tavsiye tarafımızca kabul edilmiş olup 52 tavsiyeye ilişkin görüşlerimiz bilahare iletilecektir"- "İncelemeden sonra önümüzdeki 2 yıllık dönemde hazırlanacak gönüllü ara dönem raporu vasıtasıyla ilerlemeler hakkında tamamlayıcı bilgilerin aktarılması öngörülmektedir" Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,
Arınç, BM Epim Çalışma Grubu 21. Oturumu'nda Konuştu
20:53
Dışişleri Bakanlığı Ajandasında Skandal Fotoğraf Dışişleri Bakanlığı'nın Çanakkale Zaferi'nin 100. yıldönümü için bastırdığı özel ajandada, Ermeni Soykırım Anıtı'nın fotoğrafı yer aldı. Bakanlık, skandalla ilgili soruşturma başlattı.
Dışişleri Bakanlığı Ajandasında Skandal Fotoğraf
19:37
Başbakan Yardımcısı Arınç İsviçre'de Arınç, BM İnsan Hakları Konseyi'nin EPİM Türkiye ikinci tur incelemesi kapanış oturumunda konuştu: "Bu anlayışla inceleme sırasında ülkemize yöneltilen 199 tavsiye tarafımızca kabul edilmiş olup 52 tavsiyeye ilişkin görüşlerimiz bilahare iletilecektir" "İncelemeden sonra önümüzdeki 2 yıllık dönemde hazırlanacak.
15:11
BBP'nin Kuruluşunun 22. Yıl Dönümü Kutlandı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel başkanı Mustafa Destici, “Ermenistan Karabağ’da işgal ettiği topraklardan çekilmezse, sözde soykırım masalıyla bütün dünya devletlerini Türkiye’ye karşı yaptırıma zorlarken sınırları içerisinde bir tane Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına, Müslüman’a yaşama hakkı vermezken bizde burada yüz bin tane kaçak Ermeni’ye müsaade etmeyeceğiz.
BBP'nin Kuruluşunun 22. Yıl Dönümü Kutlandı
15:05
Azerbaycan, Ermenistan'a Ait İha'yı Düşürdü Azerbaycan'ın Ağdam kentinde Ermenistan Silahlı Kuvvetleri'ne ait insansız hava aracının (İHA) keşif uçuşu sırasında Azerbaycan, silahlı kuvvetleri tarafından vurularak düşürüldüğü açıklandı.
Azerbaycan, Ermenistan'a Ait İha'yı Düşürdü
14:57
KEİPA Toplantısı Ordu'da Yapılacak KEİPA'nın Sosyal Eğitim ve Kültür İşler Komitesi toplantısının üye ülkelerin parlamento temsilcilerinin katılımıyla Ordu'da yapılacağı bildirildi.
KEİPA Toplantısı Ordu'da Yapılacak
14:40
Destici'den Erdoğan'a Türk Okulları Cevabı: Sadece Arkanızdan Gülüyorlar Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ülkelerine seyahati, sırf oradaki Türk okullarını kapatmak için yaptığını söyledi.
Destici'den Erdoğan'a Türk Okulları Cevabı: Sadece Arkanızdan Gülüyorlar
14:39
Azerbaycan, Ermenistan'ın İnsansız Hava Aracını Düşürdü Azerbaycan ordusu, Ermenistan'a ait bir insansız hava aracını, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattının Ağdam bölgesinde düşürdü.
14:38
BBP'nin 22. Kuruluş Yıldönümü Genel Başkan Destici: "Ermenistan, Karabağ'da işgal ettiği topraklardan çekilmezken, 'sözde soykırım' masalıyla, bütün dünya devletlerini Türkiye'ye karşı yaptırıma zorlarken, biz de buradaki 100 bin kaçak Ermeni'ye müsaade etmeyiz.
13:47
İstanbul'dan Bulgaristan Sınırına Yüksek Hızlı Tren Edirne Kapıkule'ye bağlayan yüksek hızlı tren projesinin ihalesine de çıkmak istiyoruz.
İstanbul'dan Bulgaristan Sınırına Yüksek Hızlı Tren
13:35
İstanbul'dan Bulgaristan Sınırına Yüksek Hızlı Tren Geliyor Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan "Biz bu yıl İstanbul'u Bulgaristan sınırına bağlayan yüksek hızlı tren projesinin ihalesine de çıkmak istiyoruz" dedi.
İstanbul'dan Bulgaristan Sınırına Yüksek Hızlı Tren Geliyor
12:41
Yrd. Doç. Dr. Örnek: "Süper Güçlerin İçinde Şu Anda En Zor Durumda Olanı Rusya'dır" İstanbul Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Yavuz Örnek, yakın gelecekti bir dünya savaşını tetikleyecek oluşumlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
12:18
George Clooney'nin Eşi, Doğu Perinçek'e Karşı Ermenistan'ı Savundu George Clooney'nin eşi Emel Clooney, Doğu Perinçek'in 'Ermeni Soykırımı emperyalist bir yalandır' sözü sonrası temyize giden davada Ermenistan'ın avukatlığını yaptı.
George Clooney'nin Eşi, Doğu Perinçek'e Karşı Ermenistan'ı Savundu
10:48
Akbaba Zehirlenmeleri Iğdır'daki akbaba zehirlenmeleri- Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Türkoğlu: - "Sanırım Ermenistan'da yedikleri etten zehirlendiler ve burada öldüler çünkü alanda sakatat bulamadık.
Akbaba Zehirlenmeleri
10:28
Iğdır'da Ölen Akbabalar Ermenistan'da Yedikleri Etten Zehirlenmiş Iğdır Tuzluca Kuş Cennetinde zehirlenerek telef olan akbabaların, Ermenistan'da yedikleri etten zehirlendiklerinden şüpheleniliyor.
Iğdır'da Ölen Akbabalar Ermenistan'da Yedikleri Etten Zehirlenmiş
06:47
1915 Olaylarına İlişkin Ermeni İddiaları Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: ''Türkiye ve Ermenistan’ın yeni bir başlangıç yapması için tabuları yıkmanın zamanı geldi''
1915 Olaylarına İlişkin Ermeni İddiaları
03:06
Hollande'dan Türkiye'ye Küstah Çağrı! Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Türkiye'yi "Ermeni soykırımı" iddiaları ile ilgili gerçeklerin tanınması noktasındaki çabalarını sürdürmeye davet etti.
Hollande'dan Türkiye'ye Küstah Çağrı!
19:47
Perinçek: "Biz Mahkemeye Hukuki Kanıtlarımızı ve Tarihi Gerçekleri Sunduk" AİHM'deki Perinçek davası- İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek : "Mahkemeyi ucuz savunmalarla, argümanlarla etkileme yöntemi bizim için makbul değil. Biz mahkemeye hukuki kanıtlarımızı ve tarihi gerçekleri sunduk"- "Savunmanın inandırıcı olup olmadığını mahkeme takdir edecek.
Perinçek: 'Biz Mahkemeye Hukuki Kanıtlarımızı ve Tarihi Gerçekleri Sunduk'
19:27
Çavuşoğlu Türkmenistan'da Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(AİHM'deki Perinçek davası) Bu dava aslında sözde soykırımla ilgili bir dava değil, ifade özgürlüğüyle ilgili bir davadır"
19:08
AİHM'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi (2) Levent GÜNDÜZ - Engin AKGÜRBÜZ / DHA - İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre'de verdiği konferanslarda, 1915 olaylarına ilişkin "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" demesi üzerine bu ülke yargısınca 'ırkçı ayrımcılık' gerekçesiyle cezaya çarptırılması üzerine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) ise 'ifade özgürlüğü' vurgusu yaparak İsviçre'yi haksız bulduğu Perinçek-İsviçre davasının temyiz duruşması sona erdi.
18:26
AİHM'deki Perinçek Davası İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek : "Mahkemeyi ucuz savunmalarla, argümanlarla etkileme yöntemi bizim için makbul değil. Biz mahkemeye hukuki kanıtlarımızı ve tarihi gerçekleri sunduk" "Savunmanın inandırıcı olup olmadığını mahkeme takdir edecek.
17:54
AİHM'de Perinçek Davasında Son Perde İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek tarafından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önünde İsviçre'ye karşı açılan ifade özgürlüğü davasının temyiz duruşması Strasbourg'da yapıldı.
AİHM'de Perinçek Davasında Son Perde
14:57
AİHM'deki Perinçek Davasının Temyiz Duruşması Sona Erdi AİHM'deki Perinçek davasının temyiz duruşması sona erdi- İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek : "Talat Paşa hiçbir şekilde Türkiye'deki mahkemeler tarafından Ermeni kırımı nedeniyle mahkum edilmemiştir"- AİHM Büyük Dairesi davaya ilişkin kararını ileriki bir tarihte açıklayacak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal
AİHM'deki Perinçek Davasının Temyiz Duruşması Sona Erdi
13:44
Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, Fransa'nın Strasbourg kentinde, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili İsviçre'nin temyiz başvurusunu görüştü.
Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız
13:34
AİHM'deki Perinçek Davasının Temyiz Duruşması Başladı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili İsviçre'nin temyiz başvurusunu görüşmeye başladı Perinçek : "Avrupa insanının.
13:11
Bisikletiyle Dört Ayda 14 Ülke Dolaştı İnsanları daha yakından tanımak ve dünyayı bisikletiyle dolaşmak için dört ay önce Fransa'dan yola çıkan 24 yaşındaki Clement Thiepel, Türkiye'ye ulaştı.
Bisikletiyle Dört Ayda 14 Ülke Dolaştı
12:54
2 Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız 1(MAHKEMEDEN GÖRÜNTÜLERLE) Perinçek: Avrupa insanının özgürlüğü için buradayız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili İsviçre'nin temyiz başvurusunu görüşmeye başladı.
2 Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız
12:44
1 Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili İsviçre'nin temyiz başvurusunu görüşmeye başladı.
1 Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız
12:41
AİHM Büyük Dairesi, Perinçek Davasını Ele Alıyor AİHM'nin Büyük Dairesinde, Ermeni soykırımı iddialarını reddeden Doğu Perinçek'in İsviçre tarafından cezalandırılmasını haksız bulan kararın temyiz duruşması başladı.
AİHM Büyük Dairesi, Perinçek Davasını Ele Alıyor
12:09
Bisikletiyle Dört Ayda 14 Ülke Dolaştı İnsanları daha yakından tanımak ve dünyayı bisikletiyle dolaşmak için dört ay önce Fransa’dan yola çıkan 24 yaşındaki Clement Thiepel, Türkiye’ye ulaştı.
Bisikletiyle Dört Ayda 14 Ülke Dolaştı
11:56
Perinçek AİHM'de İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre'de verdiği konferanslarda, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır demesi üzerine bu ülke yargısınca 'ırkçı ayrımcılık' gerekçesiyle cezaya çarptırılması üzerine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) ise 'ifade özgürlüğü' vurgusu yaparak İsviçre'yi haksız bulduğu Perinçek-İsviçre davasının temyiz duruşması bugün yapılıyor.
Perinçek AİHM'de
11:41
Aktüel Görüntüler - Perinçek AİHM'de Aktüel GÖRÜNTÜLER - Perinçek AİHM'deDHA DIŞ HABER - AKTÜEL GÖRÜNTÜLER - Perinçek AİHM'de.
Aktüel Görüntüler - Perinçek AİHM'de
11:34
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ‘Ermeni soykırımı yalandır’ dediği için kendisini mahkum eden İsviçre ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire'de görülen temyiz duruşmasına birçok siyasi destek verdi.
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek
11:33
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ‘Ermeni soykırımı yalandır’ dediği için kendisini mahkum eden İsviçre ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire’de görülen temyiz duruşmasına birçok siyasi destek verdi.
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek
11:11
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Mahçupyan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Etyen Mahçupyan, Ermenistan devletinin ve toplumunun, Türkiye ile ilişkiye girmede Ermeni diasporasından daha hazır olduğunu, bu nedenle olayların yüzüncü yılının bir fırsata çevrilmesi gerektiğini belirtti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı Mahçupyan
10:56
Türkiye, TRACECA Dönem Başkanlığını Devralıyor Türkiye, Avrupa Kafkasya Asya Ulaştırma Koridoru Hükümetlerarası Komisyon Başkanlığını yarın Tacikistan'dan devralacak.
Türkiye, TRACECA Dönem Başkanlığını Devralıyor
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 16:38:41. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ERMENİSTAN HABERLERİ
[Hata Bildir]