SON DAKİKA ERMENİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Ermenistan Haberleri

 • 00:11Futbol: UEFA Avrupa LigiAvrupa futbolunun kulüpler düzeyinde iki numaralı organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde 2016-2017 sezonu birinci ön eleme turunda 43 maç oynandı.
 • 22:54Kerry, Aliyev ile Dağlık Karabağ'ı GörüştüABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
 • 18:08Steinmeier-Memmedyarov Ortak Basın Toplantısı - BaküSteinmeier-Memmedyarov Ortak Basın Toplantısı - BaküGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in konuşması Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'in konuşması Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Azerbaycan'da Steinmeier: "AGİT Dönem Başkanı olarak sorunun (Dağlık Karabağ) çözümü için aktif çalışıyorum.
 • 16:12Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Azerbaycan'daAGİT Dönem Başkanı ve Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Dağlık Karabağ sorununun çözümü için aktif çalıştıklarını, ateşkesin devam etmesi için gereken girişimlerde bulunmaya devam edeceklerini söyledi.
 • 10:57Steinmeier'den Diyalog ÇağrısıSteinmeier'den Diyalog ÇağrısıAlmanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier Ermenistan ziyareti sırasında Ankara ve Erivan'a diyalog çağrısında bulundu.
 • 20:04Lavrov-Ayrault Ortak Basın ToplantısıLavrov-Ayrault Ortak Basın ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İkilinin gelmesi ve tokalaşması Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault'un açıklamaları Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un açıklamaları Ayrault-Lavrov görüşmesi Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: "Türk ortaklarımızla Suriye'deki krizin çözümü konusunda fikir alışverişi yapmaya devam edebileceğimizi düşünüyorum" Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesi kapsamında Suriye krizi konusunda tekrar diyaloğa geçebileceklerini söyledi.
 • 19:01Ayrault-Lavrov GörüşmesiRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesi kapsamında Suriye krizi konusunda tekrar diyaloğa geçebileceklerini söyledi.
 • 17:12Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısına TepkilerRusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nin (KEİPA) 47. Genel Kurulu'na katılımcı ülkeler, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı nedeniyle ortak bildiri kabul etti.
 • 16:27Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan Ateşkes İhlaline Devam EdiyorAzerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin Yukarı Karabağ cephe hattında son bir gün içinde 9 kez ateşkesi ihlal ettiğini duyurdu.
 • 23:35Futbol: UEFA Şampiyonlar LigiFutbolda 2016-2017 sezonu UEFA Şampiyonlar Ligi birinci ön eleme turu oynanan 4 maçla başladı.
 • 18:27Ermeni Kuyumcunun Domuz Bağıyla Öldürüldüğü Eşinin Ağır Yaralandığı OlaySoygunculardan birinin, çiftin evinden alınan 200 Bin dolar ve 258 bin TL değerinde ziynet eşyasının büyük bölümüyle Ermenistan'a kaçtığı belirlendi.
 • 18:01Ermeni Kuyumcunun Domuz Bağıyla Öldürüldüğü Eşinin Ağır Yaralandığı OlayErmeni Kuyumcunun Domuz Bağıyla Öldürüldüğü Eşinin Ağır Yaralandığı Olay* Soygunculardan birinin, çiftin evinden alınan 200 Bin dolar ve 258 bin TL değerinde ziynet eşyasının büyük bölümüyle Ermenistan'a kaçtığı belirlendi.
 • 12:50Sarkisyan: Dağlık Karabağ'da Bağımsızlık İçin Referandum YapılmalıSarkisyan: Dağlık Karabağ'da Bağımsızlık İçin Referandum YapılmalıAGİT dönem başkanı Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier'i ağırlayacak olan Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, "Dağlık Karabağ'da bağımsızlık için ikinci bir referandum yapılmalı" dedi.
 • 23:24AK Parti 9. Geleneksel Büyükelçiler İftarıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Yakın müttefik ve ortağımız Amerika Birleşik Devletleri'nde başkanlık seçim kampanyası devam etmektedir.
 • 23:14Başbakan Yıldırım Büyükelçilerle İftarda Bir Araya GeldiBaşbakan Binali Yıldırım, "Türkiye ile ilgili bazı milletvekillerinin şahsi ve olumsuz gündemlerini 2015 olayları üzerinden Federal Parlamento’ya taşımış olmaları esef vericidir.
 • 22:36Başbakan Yıldırım: Türkiye Bir Avrupa Devletidir (2)"nefret SÖYLEMLERİNİ KÖRÜKLEYEN İSLAM KARŞITI SÖYLEMLERDEN RAHATSIZLIĞIMIZI İFADE ETMEK İSTERİZ" ABD'deki başkanlık seçimine ilişkin değerlendirmede bulunan Başbakan Binali Yıldırım, "Yakın müttefik ve ortağımız Amerika Birleşik Devletleri'nde başkanlık seçim kampanyası devam etmektedir.
 • 22:06Başbakan Yıldırım: Daima Adalet Temelinde İnsanlığı Savunmaya Devam EdeceğizBaşbakan Binali Yıldırım, Mavi Marmara gemisindeki şehitleri bir kez daha rahmetle yad ettiğini belirterek, "Daima adalet ve hakkaniyet temelinde insanlığı savunmaya devam edeceğiz.
 • 21:33Başbakan Yıldırım: "Alman Federal Meclisi'nin Söz Konusu Kararının Tarihi Gerçeklikten Uzak,...Başbakan Yıldırım: "Alman Federal Meclisi'nin söz konusu kararının tarihi gerçeklikten uzak, tarihin istismarı ve tarihin siyasallaştırılmasına iyi bir örnek olduğu yönünde Avrupa'da ve hatta Ermenistan'da bile makale ve yorumlar çıkmaktadır.
 • 18:10Keipa Genel Kurulu Yarın BaşlıyorKaradeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi'nin (KEİPA) yarın başlayacak 47. Genel Kurulu, Türkiye-Rusya ilişkilerindeki normalleşme sürecinde önemli bir uluslararası toplantı olarak öne çıkıyor.
 • 18:02Bakan Çavuşoğlu, Rusya'ya GidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'da düzenlenecek Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) toplantısına katılacak.
 • 17:31Yalova - CHP'li İnce: Davutoğlu, Son Hafta Kendine Kaç Araç ve Personel Tahsis Etti?Yalova - CHP'li İnce: Davutoğlu, Son Hafta Kendine Kaç Araç ve Personel Tahsis Etti?CHP'li İnce: Davutoğlu, son hafta kendine kaç araç ve personel tahsis etti?CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, görevden ayrılmadan bir hafta öncesinde örtülü ödenekten ne kadar para harcadığını, bu süre içersinde kendisine 34 araç ile 108 personel tahsis edip etmediğini sordu.
 • 16:01UEFA'dan Ali Palabıyık'a GörevFIFA kokartlı Türk hakemlerden Ali Palabıyık, İzlanda'nın Valur ve Danimarka'nın Brondby takımları arasında oynanacak UEFA Avrupa Ligi 1. Ön Eleme Turu ilk maçında görev alacak.
 • 15:42UEFA'dan Palabıyık ve Müftüoğlu'na GörevFIFA kokartlı hakem Ali Palabıyık ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu Başkanı ve gözlemci Kuddusi Müftüoğlu, UEFA Avrupa Ligi 1. Eleme turu maçlarında görevlendirildi.
 • 13:45Dışişleri: Yalan İfadelerin Zikredilmesi, Papa Francesco'nın Ermeni Anlatısına Bağlılığını...Dışişleri Bakanlığı, Papa Francesco'nun 24-26 Haziran tarihlerinde yaptığı Ermenistan ziyareti kapsamında yaptığı açıklamalar ve imzalanan ortak bildiri ile ilgili açıklama yaptı.
 • 13:05Asimder, Kaçak Ermenilerin Türkiye'den Sınır Dışı Edilmelerini İstediAsimder, Kaçak Ermenilerin Türkiye'den Sınır Dışı Edilmelerini İstediUluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Türkiye’de kaçak işçi olarak çalışan Ermenilerin sınır dışı edilmesini istedi.
 • 11:58Dısişleri Bakanlığı'ndan Papa Fransuva'ya TepkiDışişleri Bakanlığı, Papa Fransuva’nın 2 Ermenistan ziyareti sırasında sözde soykırım anıtına gitmesi, 1915 olaylarına ilişkin talihsiz açıklamalar yapması, Ermeni Katolikosluğuyla imzalanan Ortak Bildiri’de 1915 olaylarına dair kabul edilemez atıflarda bulunulması ve dönüş yolunda yalan ve iftira olduğu kanıtlanmış ifadelerin zikredilmesinin, Papa Fransuva’nın, 1915 olaylarına ilişkin tarihi gerçeklerle ve hukukla bağdaşmayan Ermeni anlatısına olan koşulsuz bağlılığını bir kez daha gösterdiğini açıkladı.
 • 11:57Dışişleri Bakanlığı'ndan Papa'nın Sözlerine TepkiDışişleri Bakanlığı'ndan Papa'nın Sözlerine TepkiDışişleri açıklamasında, "Papa Françesko'nun 24-26 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleştirdiği Ermenistan ziyareti sırasında sözde soykırım anıtına gitmesi, 1915 olaylarına ilişkin talihsiz açıklamalar yapması, Ermeni Katolikosluğuyla imzalanan Ortak Bildiri'de 1915 olaylarına dair kabul edilemez atıflarda bulunulması ve dönüş yolunda yalan ve iftira olduğu kanıtlanmış ifadelerin zikredilmesi, Papa Françesko'nun, 1915 olaylarına ilişkin tarihi gerçeklerle ve hukukla bağdaşmayan Ermeni anlatısına olan koşulsuz bağlılığını bir kez daha göstermiştir" denildi.
 • 11:41Dışişleri Bakanlığından Papa'nın İfadelerine TepkiDışişleri Bakanlığından, Papa Franciscus'un Ermenistan ziyaretinde sarf ettiği sözde "soykırım" ifadeleri hakkında, "Papa'nın 1915 olaylarına ilişkin tarihi gerçeklerle ve hukukla bağdaşmayan Ermeni anlatısına olan koşulsuz bağlılığını bir kez daha göstermiştir.
 • 11:37Dışişleri'nden Papa'ya Sert TepkiDışişleri Bakanlığı, Papa Françesko'nun, Ermenistan ziyareti sırasında sözde Ermeni soykırımı hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.
 • 11:15Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıŞAHİN OKTAY - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Papa Francesco'nun 1915 olayları için "soykırım" ifadesi kullanmasını eleştirerek, "Bütün bunlar bizim aslında ne kadar olumlu bir yolda ilerlediğimiz ve birçok noktada paydaş olduğumuz unsurların, Türkiye'nin ayağına çelme takabilmek için bu büyük devletin cesametine tahammülsüzlüğün bir sonucu olarak görüyorum.
 • 11:07Dışişleri Bakanlığı: "Papa'nın (Ermenistan Ziyaretindeki Sözde "Soykırım" İfadeleri) 1915...Dışişleri Bakanlığı: "Papa'nın (Ermenistan ziyaretindeki sözde "soykırım" ifadeleri) 1915 olaylarına ilişkin tarihi gerçeklerle ve hukukla bağdaşmayan Ermeni anlatısına olan koşulsuz bağlılığını bir kez daha göstermiştir.
 • 11:05Dışişleri'nden Papa'ya Çok Sert CevapDışişleri'nden Papa'ya Çok Sert CevapDışişleri Bakanlığı, Papa'nın Ermenistan'da kullandığı "soykırım" ifadesine çok sert cevap verdi. Açıklamada "Papa, Ermeni anlatısına bağlılığını gösterdi." denildi.
 • 08:39Papa'nın Tekrar Papa'nın Tekrar "Soykırım" İfadesini Kullanmasının Nedeni Sarkisyan'mışPapa Francesco, konuşma metninde olmamasına rağmen tekrar "soykırım" ifadesini kullanmasını Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın konuşmasına bağladı.
 • 21:37Papa Franciscus Ermenistan'daPapa Franciscus, Ermenistan ziyaretinin son gününde Ermenilerin ruhani merkezi Eçmidzin şehrindeki ayine katıldı.
 • 18:34Papa ve 2. Karekin'in Ortak Bildirisinde 'Soykırım' VurgusuKatolikler'in ruhani lideri Papa Francesco ile Ermeniler'in ruhani lideri ve Ermeni Apostolik Kilisesi'nin başı tüm Ermeniler Katolikosu 2. Karekin, programa sonradan eklenen ortak bir bildiriye imza attı.
 • 18:31Vatikan'dan Türkiye'ye 'Haçlı Zihniyeti' YanıtıVatikan'dan Türkiye'ye 'Haçlı Zihniyeti' YanıtıVatikan, Türkiye'nin Papa Françesko'ya yönelik "haçlı zihniyeti" nitelendirmesine tepki gösterdi.
 • 15:06Vatikan'dan Türkiye'ye YanıtVatikan'dan Türkiye'ye YanıtPapa, bugün sona erecek olan Ermenistan ziyaretinin ilk gününde cumhurbaşkanlığı sarayında yaptığı konuşmada, 1915 Olayları'ndan bahsederken hazırlanan metinden bağımsız olarak, "Bu trajedi, bu soykırım, ne yazık ki geçen yüzyılın elim felaketlerinin başlangıcı oldu" demişti.
 • 14:46Vatikan'dan Türkiye'ye Vatikan'dan Türkiye'ye "Haçlı Zihniyeti" YanıtıVatikan, Başbakan Yardımcısı Canikli'nin sözleri üzerine yaptığı açıklamada "Papa, Ermenistan ve Türkiye arasında uzlaşma arzusunu dile getirmiştir. Haçlı zihniyeti yoktur" dedi.
 • 12:21Dünya KentiDünya Kenti" Ani Ziyaretçilerini BekliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: "Dünya kenti" Ani Ören Yeri giriş kapısı Antik kentte bulunan surlar Amenaprgiç Kilisesi, Ani Menüçehr Camisi ve Ani Katedraliden detay Ayakta duran eserlerden detay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay ile röportaj CÜNEYT ÇELİK - Kars ile Ermenistan sınırında yer alan ve birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için "dünya kenti" olarak nitelendirilen Ani ören yeri, barındırdığı kültürel zenginlikle yerli ve yabancı turistleri bekliyor.
 • 11:47Dünya Kenti" Ani Ziyaretçilerini BekliyorKars ile Ermenistan sınırında yer alan ve birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için "dünya kenti" olarak nitelendirilen Ani ören yeri, barındırdığı kültürel zenginlikle yerli ve yabancı turistleri bekliyor.
 • 10:36Papa'dan Türkiye ve Ermenistan DuasıPapa'dan Türkiye ve Ermenistan DuasıErivan'da dün Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yaptığı açıklamada 1915 Olayları için "soykırım" ifadesini kullanan ve Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin sert tepkisini çeken Papa, Ermenistan ziyaretini sürdürüyor.
 • 09:52Papa'dan 'Soykırım Anıtı'na ZiyaretPapa'dan 'Soykırım Anıtı'na ZiyaretPapa'ya ziyaretinde Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve Tüm Ermeniler Katolikosu 2. Karekin eşlik etti.
 • 09:32Papa'dan, Türkiye ve Ermenistan DuasıPapa'dan, Türkiye ve Ermenistan DuasıKatoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, Türkiye ile Ermenistan arasında bir uzlaşma sağlanması için dua etti.
 • 23:20Giresun Canikli?den Papa?nın 'Soykırım' İfadesine Yorum Çok Büyük TalihsizlikGiresun Canikli?den Papa?nın 'Soykırım' İfadesine Yorum Çok Büyük TalihsizlikCanikli'den Papa'nın 'soykırım' ifadesine yorum: Çok büyük talihsizlikBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Papa Francesco'nun Ermenistan ziyaretinde yaptığı konuşmada 1915 olaylarına ilişkin soykırım ifadesi kullanmasını değerlendirdi, 'Öyle bir açıklama yapması çok büyük bir talihsizlik" dedi.
 • 21:40Dağlık Karabağ'a Hiçbir Zaman Bağımsızlık Verilmeyecek"Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'a hiçbir zaman bağımsızlık verilmeyeceğini, fakat Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü çerçevesinde belirli özerklik statüsü uygulanabileceğini söyledi.
 • 19:47Papa Franciscus Ermenistan'daERİVAN/ Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Ermenistan ziyareti kapsamında Gümrü kentinde ayin düzenleyerek, Katolik din adamlarıyla bir araya geldi.
 • 18:14Canikli: Papa'nın Açıklamaları Haçlı Zihniyetinin Tipik YansımasıCanikli: Papa'nın Açıklamaları Haçlı Zihniyetinin Tipik YansımasıCanikli, Papa'nın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki gösterdi. Canikli, "Papa'nın öyle bir açıklama yapması haçlı zihniyetinin tipik yansımasıdır dedi.
 • 17:38Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan Ateşkesi İhlal Etmeye Devam EdiyorAzerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin Yukarı Karabağ cephe hattında son bir gün içinde 17 kez ateşkesi ihlal ettiğini duyurdu.
 • 17:01Canikli: Canikli: "Papa'nın Yaptığı Açıklama Objektif Bir Açıklama Değil"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Nurettin Canikli'nin Giresun Valiliğini ziyareti Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin açıklaması Başbakan Yardımcısı Canikli: "(Papa'nın soykırım ifadeleri) Bu objektif bir açıklama değil, gerçeklerle bağdaşmayan bir açıklama, bunu herkes biliyor, hepimiz biliyoruz, bütün dünya biliyor, Ermeniler de biliyor, bütün dünya biliyor.
 • 16:52Halaçoğlu ve Özdağ Almanya?daki?soykırım? Kararı Türk Düşmanlığını ArttıracaktırHalaçoğlu ve Özdağ Almanya?daki?soykırım? Kararı Türk Düşmanlığını ArttıracaktırHalaçoğlu ve Özdağ Almanya'daki 'soykırım' kararı Türk düşmanlığını arttıracaktırMahmut TosunBerlin, 25 Haziran, (DHA)- MHP Gaziantep Milletvekili ve Genel Başkan adayı Ümit Özdağ ve Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Alman parlamentosunun aldığı 'soykırım' kararını protesto etmek amacı ile Berlin'de bir konferans verdiler.