SON DAKİKA ERMENİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Ermenistan Haberleri

 • 25 Ağustos 2016 13:33Şehirder Başkan Yardımcısı Eğilmez: Şehirder Başkan Yardımcısı Eğilmez: "İslamofobi, Türkiye'de İtibar Görürse Darbe Başarılı Olmuş...Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği (ŞEHİRDER) adına başkan yardımcısı Vedat Eğilmez bir açıklama yaparak 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından dindarların olumsuzlaşarak devlet ve millet üzerinde oluşturulmaya çalışılan psikolojik baskıya dikkat çekerek, darbe kalkışmasını fırsata dönüştürmek isteyen bazı kesimlerce sistematik biçimde dindarların kamudan ve devlet kademelerinden dışlanmasına yönelik hareket başlatıldığını söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 13:11Rauf' Avrupa Film Akademisi Ödüllerine Aday GösterildiKars’ın bir köyünde yaşayan küçük Rauf’un, kendi sınırlı ve kapalı dünyasında, aşkın sınırsızlığı ile tanışmasını konu alan yapımcılığını Peri İstanbul ve Aslan Film’in ortaklaşa gerçekleştirdiği, yönetmenliğini Barış Kaya ile Soner Caner’in yaptığı, ‘Rauf’ filmi, ‘Avrupa Film Akademisi Ödülleri’ne aday gösterildi.
 • 23 Ağustos 2016 14:32Rus Askerin Davasında KararErmenistan'ın güneyindeki Gümrü kentinde geçen yıl aynı aileden 7 kişiyi öldürmekten yargılanan Rus asker Valery Permyakov, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
 • 23 Ağustos 2016 13:36Ermeni Aileyi Öldüren Rus Askere Ömür Boyu HapisErmenistan’daki Rus Askeri Mahkemesi, üssü terk ederek bir ailede bulunan 7 kişiyi öldüren Rus asker Valery Permyakov’u ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.
 • 23 Ağustos 2016 13:15Yenikapı Mitingi ve Demokrasi Nöbetleri Sonrası Halkın Nabzı TutulduYenikapı Mitingi ve Demokrasi Nöbetleri Sonrası Halkın Nabzı Tutulduİstanbul Düşünce Vakfı, 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası Demokrasi ve Milli İrade nöbetleri ile Yenikapı başta olmak üzere bir çok ilde gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi sonrasında halkın nabzını tuttu.
 • 23 Ağustos 2016 13:04Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Güven Oranı Yüzde 78'den 85'e ÇıktıCumhurbaşkanı Erdoğan'a Güven Oranı Yüzde 78'den 85'e ÇıktıFETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven tavan yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik güven duygusu yüzde 78'den 85' yükseldi.
 • 23 Ağustos 2016 12:43İşitme Engelliler, Stresi Karateyle Atabilir"İşitme Engelliler Dünya Karate Oyunları'nda +68 kiloda dünya ikincisi olan doğuştan işitme engelli Gamze Keresteci (29), işitme engellilerin dertlerini anlatamadıkları için yaşadıkları stresi karateyle atabileceklerini söyledi.
 • 22 Ağustos 2016 14:15Gürcistan'da Doğalgaz Boru Hattına Sabotaj ÖnlendiGürcistan'da Doğalgaz Boru Hattına Sabotaj ÖnlendiGürcistan'da, Rusya-Ermenistan doğalgaz boru hattının ülkeden geçen bölümüne yönelik sabotaj önlendi.
 • 20 Ağustos 2016 14:01Sivas'ta Terör Saldırılarına Ortak TepkiSivas'ta Terör Saldırılarına Ortak TepkiSivas’taki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile temsilcileri, Elazığ, Van ve Bitlis’teki terör saldırılarını kınadı.
 • 18 Ağustos 2016 21:36İzmir - Dünyaca Ünlü Tarihçi Atatürk'ü Anlattıİzmir - Dünyaca Ünlü Tarihçi Atatürk'ü AnlattıDünyaca ünlü tarihçi Atatürk'ü anlattıROTARY 2440. Bölge Federasyonu'nun bu yılki teması olan Cumhuriyet Kazanımları projesi kapsamında, dünyaca ünlü tarihçi Prof. Dr. Justin McCarthy, İzmir'de, Ege İhracatçıları Birlikleri'nde düzenlenen konferansta ağırlandı.
 • 18 Ağustos 2016 20:25Dünyaca Ünlü Tarihçi Atatürk'ü AnlattıDünyaca Ünlü Tarihçi Atatürk'ü AnlattıROTARY 2440. Bölge Federasyonu'nun bu yılki teması olan 'Cumhuriyet Kazanımları' projesi kapsamında, Amerikalı dünyaca ünlü tarihçi Prof. Dr. Justin McCarthy, İzmir'de, Ege İhracatçıları Birlikleri'nde düzenlenen konferansta ağırlandı.
 • 17 Ağustos 2016 14:19Tahşiyecilere Kumpas Davası....Eski polis müdürlerinin yargılandığı 'Tahşiyecilere kumpas' davasında, İHH Kafkasya temsilciliği yaptığını söyleyen müştekilerden Hüseyin Büyükfırat, FETÖ'nün dünyada en etkili olduğu ikinci ülkenin Azerbaycan olduğunu ileri sürdü.
 • 17 Ağustos 2016 13:45Eski Sovyet Halklarının Çoğu Geçmişe Özlem DuyuyorEski Sovyet cumhuriyetlerinde eş zamanlı olarak yapılan anketler, bu ülkelerde yaşayanların büyük bölümünün Sovyetler Birliği'ne özlem duyduğunu ortaya koydu.
 • 17 Ağustos 2016 13:44Tahşiyecilere KumpasTahşiyecilere Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu" iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 33 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 17 Ağustos 2016 10:58Türkiye, Uluslararası Şirketlerin Bölgesel Üssü OlduTürkiye, Uluslararası Şirketlerin Bölgesel Üssü OlduTürkiye'yi sadece yatırım yapılacak ülke olarak değil, bölgesel üs olarak da gören çok sayıda uluslararası şirket, yüzlerce ülkedeki operasyonunu Türkiye'den yönetir hale geldi.
 • 16 Ağustos 2016 12:48Türkiye'de 15 Temmuz Fetö Darbe Girişiminde 1 Gün Sonra Ermenistan'da da Darbe Girişi OlmuşKafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (KAFKASSAM) Dr. Hasan Oktay, FETÖ’nün Türkiye’deki darbe girişiminin ardından Ermenisatn’da da bir darbe girişiminin yaşandığını açıkladı.
 • 13 Ağustos 2016 14:54Azerbaycan'a Geçmeye Çalışan Ermenistan Vatandaşı Gözaltına AlındıErmenistan'dan yasa dışı yollardan Azerbaycan'a geçmek isteyen bir kişi gözaltına alındı.
 • 12 Ağustos 2016 16:03Ermeni Halterci Andranik Karapetyan'nın Kolu KırıldıErmeni Halterci Andranik Karapetyan'nın Kolu KırıldıBrezilya'da düzenlenen Rio Olimpiyatları'nda Ermenistan adına yarışan halterci Andranik Karapetyan'ın kolu kırıldı.
 • 12 Ağustos 2016 14:10Türkiye'nin Yanı Başındaki Büyük Tehlike: Metmazor Nükleer SantraliTürkiye'nin Yanı Başındaki Büyük Tehlike: Metmazor Nükleer SantraliMetzamor Nükleer Enerji Santrali'nin patlaması durumunda Türkiye'nin ne boyutta etkileneceğinin araştırıldığı rapor ortaya çıktı. FETÖ'nün tehditleri, bu güvensiz santrali akıllara getirdi.
 • 12 Ağustos 2016 09:48Iğdır'da 'Metzamor Nükleer Santrali' ToplantısıIğdır'da 'Metzamor Nükleer Santrali' ToplantısıIğdır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından kente 16 kilometre olan ve Ermenistan’da bulunan Metzamor Nükleer Santrali’nde meydana gelebilecek tehlikeleri ve önlemleri ile ilgili bir toplantı yapıldı.
 • 11 Ağustos 2016 13:27Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Yeni Hükumetimizle Birlikte Zeminler de Oluşmaya Başladı"MELTEM BULUR/NAZLI YÜZBAŞIOĞLU - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi sürecinde iki ülkenin üzerinde uzlaşıya vardığı mutabakat metninin onaylanmasına ilişkin, "Meclis tatile girmeden önce sanırım bu işi tamamlayacağız. İsrail bizim şartlarımızı yerine getirdi.
 • 11 Ağustos 2016 08:35Egemen Bağış: Egemen Bağış: "Türkiye'nin 'One Minute' Demesini Kaldıramadılar"Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Demokrasi Nöbeti’nin son gününde Taksim Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslendi.
 • 11 Ağustos 2016 00:01Gündem Özeti/ 11 Ağustos 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bilim Yönetim Kültür Platformunca düzenlenen "Sanat Çalıştayı"nın açılışına katılacak.
 • 10 Ağustos 2016 23:53Putin: Azerbaycan ve Ermenistan Arasındaki Anlaşmazlık Uzlaşarak ÇözülmeliPutin: Azerbaycan ve Ermenistan Arasındaki Anlaşmazlık Uzlaşarak ÇözülmeliRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan ve Azerbaycan'ın anlaşmazlıklarını kazanan ve kaybeden olmadan uzlaşarak çözmeyi umduklarını söyledi.
 • 10 Ağustos 2016 17:19Fetö ve PKK Terörüne Koruculardan LanetAnadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK terörünü lanetleyerek, "Türkiye üzerinde hesapları olanlar bunu çok net bilmelidir ki bizler canlarımız ve kanlarımız pahasına ülkemizin birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine göz dikenlere, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da asla fırsat vermeyeceğiz.
 • 10 Ağustos 2016 14:55Hatay'da Yabancı Uyruklu Terörist YakalandıHatay Valiliği, polis tarafından yapılan yol kontrolleri sırasında "yurda giriş yasağı" ve "yabancı terörist savaşçı" listesinde bulunan Ermenistan uyruklu Fransız vatandaşı Arthium Aloyan isimli kişinin yakalanıp tutuklandığını bildirdi.
 • 10 Ağustos 2016 14:40Hatay'da Yakalanan Ermeni Asıllı Fransız Terörist Tutuklandı!Hatay'da Yakalanan Ermeni Asıllı Fransız Terörist Tutuklandı!Hatay'da polis tarafından şehir merkezinde yapılan yol uygulamasında yakalanan Ermeni asıllı Fransız vatandaşı Arthium Aloyan, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklandı.
 • 10 Ağustos 2016 13:45İbrahim Kalın: Rus Genelkurmayı ile Direkt Hat Açılacakİbrahim Kalın: Rus Genelkurmayı ile Direkt Hat AçılacakCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerde yeni bir sayfa açıldığını belirterek, "Bizim Genelkurmay ile Rus Genelkurmayı tekrar bir direkt hat oluşturdular" dedi.
 • 10 Ağustos 2016 13:14Fatma Turgut 'Rauf'a Özel Klip ÇektiFatma Turgut 'Rauf'a Özel Klip ÇektiModel Grubu’nun solisti Fatma Turgut, son dönemin en dikkat çekici filmleri arasında gösterilen ‘Rauf’ için özel olarak yazdığı ‘Büyü’ adlı şarkısına klip çekti.
 • 10 Ağustos 2016 12:17Çavuşoğlu, Aa Editör Masası'na Konuk OlduDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ziyareti hakkında, Rusya ile "Suriye konusunda daha önce aramızda değişik mekanizmalar vardı.
 • 10 Ağustos 2016 09:01Gündem/ 10 Ağustos 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Türkiye İhracatçılar Meclisi üyeleriyle istişare toplantısında bir araya gelecek.
 • 10 Ağustos 2016 00:47Putin ve Erdoğan'ın Aldığı 5 Kritik KararPutin ve Erdoğan'ın Aldığı 5 Kritik KararCumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, iki ülke ilişkilerinin krizden önceki duruma dönmesi için 5 kritik karar aldı.
 • 09 Ağustos 2016 18:27Dünya Gençlik Orkestrası Tahran'daDünya Gençlik Orkestrası Tahran'daDünya Gençlik Orkestrası ve Tahran Senfoni Orkestrası sanatçıları, başkent Tahran'daki Vahdet Salonu'nda düzenleyecekleri klasik müzik konserleri için son provalarını Rudeki Konser Salonu'nda gerçekleştirdi.
 • 08 Ağustos 2016 21:38Putin-Ruhani-Aliyev ZirvesiPutin-Ruhani-Aliyev ZirvesiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Bakü'de bir araya geldi.
 • 08 Ağustos 2016 20:29Putin, Ruhani, Aliyev ZirvesiPutin, Ruhani, Aliyev ZirvesiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Bakü'de bir araya geldi.
 • 08 Ağustos 2016 17:32Rusya Devlet Başkanı Putin Azerbaycan'daRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya, Azerbaycan, İran Devlet Başkanları Üçlü Zirvesi'ne katılmak için geldiği Azerbaycan'da mevkidaşı İlham Aliyev ile görüştü.
 • 08 Ağustos 2016 13:02Azerbaycan'da Putin, Ruhani ve Aliyev 'Üçlü Zirve'de BuluştuRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Bakü'de üçlü zirvede bir araya geldi.
 • 07 Ağustos 2016 16:42İran Cumhurbaşkanı Ruhani Azerbaycan'daİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Rusya, Azerbaycan, İran Devlet Başkanları Üçlü Zirvesi'ne katılmak için geldiği Azerbaycan'da mevkidaşı İlham Aliyev'le görüştü.
 • 07 Ağustos 2016 15:42Muğla Datça Dünyanın Sanata ve Barışa İhtiyacı VarMuğla Datça Dünyanın Sanata ve Barışa İhtiyacı Var"Dünyanın sanata ve barışa ihtiyacı var"Muğla'nın Datça İlçesi'nde, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi (UKKSA) tarafından düzenlenen, 6. Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali, Türkiye'nin önde gelen resim, heykel, seramik ve cam sanatçılarından oluşan karma serginin yer aldığı görkemli bir açılış töreni ile başladı.
 • 07 Ağustos 2016 13:40Putin, Ruhani ve Aliyev Bakü'de BuluşacakRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yarın Bakü'de düzenlenecek üçlü devlet başkanları zirvesinde bir araya gelecek.
 • 07 Ağustos 2016 12:45Dünyanın Sanata ve Barışa İhtiyacı Var'Dünyanın Sanata ve Barışa İhtiyacı Var'MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi (UKKSA) tarafından düzenlenen, 6'ncı Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali Türkiye'nin önde gelen resim, heykel, seramik ve cam sanatçılarının eserlerinden oluşan karma serginin yer aldığı görkemli bir açılış töreni ile başladı.
 • 06 Ağustos 2016 11:59Siyasilerin Birliği Darbeye Karşı Ortak Tavrı GüçlendiriyorFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı Zonguldak'ta düzenlenen gösterilerde siyasi parti liderlerinin dev posterlerinin yan yana asılması ile siyasilerin verdiği birlik mesajları, darbe ve teröre karşı alınan ortak tavrı yansıtıyor.
 • 05 Ağustos 2016 13:46Ermenistan-Azerbaycan Cephe Hattında ÇatışmaErmenistan-Azerbaycan cephe hattında çıkan çatışmada, Azerbaycan ordusundan bir asker yaralandı.
 • 05 Ağustos 2016 03:24Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine TepkilerŞanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya ve Gaziantep'te vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı demokrasi nöbetini devam ettiriyor.
 • 03 Ağustos 2016 21:00Kırgızistan, İkinci Dünya Göçebe Oyunları'na HazırlanıyorKırgızistan, İkinci Dünya Göçebe Oyunları'na HazırlanıyorKırgızistan, İkinci Dünya Göçebe Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 • 03 Ağustos 2016 16:42Kırgızistan, İkinci Dünya Göçebe Oyunları'na HazırlanıyorKırgızistan, İkinci Dünya Göçebe Oyunları'na HazırlanıyorKırgızistan, İkinci Dünya Göçebe Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 • 03 Ağustos 2016 13:36Grafikli - Yaz Olimpiyatlarının En BaşarılısıAmerika Birleşik Devletleri (ABD), yaz olimpiyat oyunlarında madalya sıralamasında zirvede yer alıyor.
 • 03 Ağustos 2016 12:48Agit'ten Ermenistan-Azerbaycan Cephe Hattında İncelemeAvrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) temsilcileri, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında incelemelerde bulundu.
 • 03 Ağustos 2016 09:18Emekli Generalden Darbe Girişiminin ŞifreleriEmekli Generalden Darbe Girişiminin ŞifreleriAdaleti Savunanlar Derneği (ASDER) Onursal Başkanı emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, FETÖ’cü örgütün ve bu örgütün başı olan Fethullah Gülen’in gözden çıkarılması sonucu 15 Temmuz gecesi bir kalkışmanın yaşandığını belirterek, “Darbe kalkışmasının amacı Türkiye’yi Suriye, Libya gibi ülkelerin durumuna düşürmek için DAİŞ militanları güneyden, Ermenistan doğudan girecek ve PKK’nın da farklı eylemleri olacaktı.
 • 02 Ağustos 2016 22:12Futbol: UEFA Şampiyonlar LigiAzerbaycan'ın Karabağ takımı, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında Çek Cumhuriyeti'nin Viktoria Plzen takımı ile 1-1 berabere kalarak play-off turuna çıkamadı.