12:2300
SON DAKİKA ERTUĞRUL KÜRKÇÜ HABERLERİ

Son Dakika Ertuğrul Kürkçü Haberleri


ERTUĞRUL KÜRKÇÜ

Ertuğrul Kürkçü, (d. 5 Mayıs 1948, Bursa) sosyalist aktivist, yayıncı ve yazar. Emek, Demokrasi ve Özgürlük bloğu Mersin Milletvekili.
68 kuşağının önemli isimlerinden olan Kürkçü, 18 Ekim 1970'de Türkiye Devrimci Gençlik Dernekleri Federasyonu (DEV – GENÇ) Genel Başkanlığı'na seçildi. Mahir... Devamı

  HDP'li Tuncel ABD Sorusuna Cevap Veremedi

  HDP'li Tuncel ABD Sorusuna Cevap Veremedi

  Sebahat Tuncel, bir gazetecinin ABD'nin Kürtlere silah yardımıyla ilgili sorduğu soru karşısında zor durumda kaldı. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  'İmralı İçin Adalet Bakanlığından Henüz Cevap Alınmadı'

  "İmralı İçin Adalet Bakanlığından Henüz Cevap Alınmadı"

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP heyetinin İmralı ziyareti için yaptığı başvuruya ilişkin, "Arkadaşlarımız başvuru yaptılar." dedi. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Devrimciler "Nasuh Abi" Lerini Son Yolculuğuna Uğurluyor (2)

  Sosyalist akımın en önemli hareketlerinden Devrimci Yol'un kurucularından Nasuh Mitap için ilk tören Gaziosmanpaşa'da yapıldı. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Hdp: 1 Kasım Dünya Kobani ile Dayanışma Günü İlan Edildi

  Hdp, DTK, DBP Eş Genel Başkanları ve HDK Eş Sözcüleri, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Hatip Dicle, Selma Irmak, Kamuran Yüksek, Emine Ayna, Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, "1 Kasım Dünya Kobani ile Dayanışma Günü ilan edildi" denildi. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Hdp-Dtk-Dbp ve Hdk Ortak Kobani Açıklaması Yaptı

  DTK-DBP Eş Genel Başkanları ve HDK Eş Sözcüleri, 1 Kasım Dünya Kobani ile Dayanışma Günü ilan edilmesi nedeniyle ortak basın açıklaması yaptı. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  2. Demokrasi ve Barış Konferansı'

  2. Demokrasi ve Barış Konferansı"

  -HDP Mersin Milletvekili Kürkçü: -"İyi ki Kobani Kürt halkının kazançlarını muhafaza etmek için kendi kendini yönetmek hakkını dile getirmek ve korumak için varını yoğunu, bütün enerjisini seferber ediyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.11.2014 12:23:02. #1.12#