SON DAKİKA ERTUĞRUL KÜRKÇÜ HABERLERİ

Son Dakika Ertuğrul Kürkçü Haberleri

 • 13:24Demirtaş ve Yüksekdağ Hakkında 'Öz Yönetim' FezlekesiDemirtaş ve Yüksekdağ Hakkında 'Öz Yönetim' FezlekesiSavcılık, HDP eş genel başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile HDP'li 3 vekil hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle hazırladığı fezlekeyi bakanlığa gönderdi.
 • 09:37Hükümet Kafayı Kâğıt Toplayıcılarına TaktıHükümet Kafayı Kâğıt Toplayıcılarına TaktıMetropollerin ara sokaklarında akşam saatlerinde mesaiye başlayıp gece boyunca sessizce kâğıt toplayan emekçiler, hayatlarını değiştiren tebliğ sonrasında Meclis'e gittiler.
 • 14:02Tuncel: Hendekleri Kapatmanın Yolu, Öcalan'la Müzakereye BaşlamaktırTuncel: Hendekleri Kapatmanın Yolu, Öcalan'la Müzakereye BaşlamaktırHalkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, Doğu ve Güneydoğu’daki çatışma ve çözüm sürecini değerlendirerek, “Hendeklerin kapatılmasını mı istiyorsunuz, kapatalım. Bir yol var, çok masrafsız. İnsan ölmeyecek, doğa ölmeyecek: Kürt halkı önderi Öcalan’la müzakereye başlamaktır.
 • 13:23Hdp Onursal Başkanı Tuncel'den Davutoğlu'na Akademisyen TepkisiHdp Onursal Başkanı Tuncel'den Davutoğlu'na Akademisyen TepkisiHDP Onursal Başkanı Sebahat Tuncel, akademisyenlere dava açılmasına tepki gösterdi.
 • 15:34Convicted Criminal Threatens Academics Calling For Peace İn Turkey's SoutheastA convicted criminal has publicly issued death threats against academics and intellectuals who called on the Turkish government to end security operations in Southeast Anatolia, just a day after President Recep Tayyip Erdoğan labeled more than 1,000 national and international academics as "poor excuses.
 • 21:18İzmir Kürkçü: Değil Hendek Açmak Kale Yapmamışsa İyi Davranmışİzmir Kürkçü: Değil Hendek Açmak Kale Yapmamışsa İyi DavranmışKürkçü: Değil hendek açmak kale yapmamışsa iyi davranmış HDP Onursal Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, partisinin İzmir İl Konferansı'na katıldı.
 • 16:28Ertuğrul Kürkçü: Hendek Kazanlar Kale Yapmamışsa İyi Davranmış DemektirErtuğrul Kürkçü: Hendek Kazanlar Kale Yapmamışsa İyi Davranmış DemektirHDP'li Ertuğrul Kürkçü, "Ortada bir saldırı varken kendi hayatını korumak için hendek kazanlar, kale inşa etmemişse iyi davranmış demektir." dedi.
 • 12:45Hdp'li Kürkçü TBMM Başkanı Kahraman ile GörüştüHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan olaylara ilişkin Meclis Başkanı İsmail Kahraman ile yaptığı görüşmenin olumlu geçtiğini söyledi.
 • 21:41İdil Hdp'li Kürkçü Bahçeli Bile İsyan Ettiyse Oturup Düşünmek Gerekİdil Hdp'li Kürkçü Bahçeli Bile İsyan Ettiyse Oturup Düşünmek GerekHdp'li Kürkçü Bahçeli bile isyan ettiyse oturup düşünmek gerek HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, sokağa çıkma yasakları ve düzenlenen operasyonlara tepki göstererek, Bu saldırganlık bugün yıllardır halka karşı düşmanca siyaseti ile tanınan Devlet Bahçeli'yi bile isyan ettirdiyse oturup düşünmek gerekir. Açıkça MHP lideri dedi ki hükümete, 'siz etnik tasfiye yapıyorsunuz'. Şimdi demek ki, halkın hendeklerin berisine değil arkasına geçmesi için MHP liderini bile isyan ettirecek bir sebep vardır dedi.
 • 09:19Demirtaş, Kuzey Irak'tan Kandil Bombalandığı İçin DönmemişDemirtaş, Kuzey Irak'tan Kandil Bombalandığı İçin DönmemişDemirtaş'ın Kuzey Irak gezisini Kandil bombalandığı için yarıda kestiği yönündeki iddiaları yalanlayan Ertuğrul Kürkçü, "Bölgedeyken bizi telaşa sevk edecek bir durum olmadı" dedi.
 • 17:28İstanbul'da Öldürülen Dilan Kortak, İzmir'de Toprağa Verildiİstanbul Sancaktepe’de polisin yaptığı operasyonda öldürülen 19 yaşındaki Dilan Kortak, İzmir’de toprağa verildi.
 • 17:19İzmir PKK Operasyonunda Ölen Dilan Kortak, Toprağa Verildiİzmir PKK Operasyonunda Ölen Dilan Kortak, Toprağa VerildiPKK operasyonunda ölen Dilan Kortak, toprağa verildi İSTANBUL Sancaktepe'de polis baskınında öldürülen Dilan Kortak'ın cenazesi İzmir'in Buca İlçesi Gökdere Köyü'nde toprağa verildi.
 • 17:09PKK Operasyonunda Ölen Dilan Kortak, Toprağa VerildiPKK Operasyonunda Ölen Dilan Kortak, Toprağa Verildiİstanbul Sancaktepe'de polis baskınında öldürülen Dilan Kortak'ın cenazesi İzmir'in Buca İlçesi Gökdere Köyü'nde toprağa verildi.
 • 20:15Diyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır'daki Terör SaldırısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDK eş sözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü'nün konuşmaları - HDK Eş Sözcüsü Tuncel: "Ortaya çıkarılması gereken o kadar çok olay birikti ki artık bir tane daha buna eklenmesin ve bu bir başlangıç olsun. Savaşın, çatışmanın kazananı yoktur, barış herkese kazandırır" Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, "Ortaya çıkarılması gereken o kadar çok olay birikti ki artık bir tane daha buna eklenmesin ve bu bir başlangıç olsun. Savaşın, çatışmanın kazananı yoktur, barış herkese kazandırır" dedi.
 • 16:24HDK: Tahir Elçi Suikasta Kurban GittiHDK: Tahir Elçi Suikasta Kurban GittiHDK Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'yle ilgili "Suikasta kurban gitti" açıklamalarında bulundular.
 • 09:52Demirtaş Konuşamıyor! Büyükelçilerle Yazışarak GörüşecekDemirtaş Konuşamıyor! Büyükelçilerle Yazışarak GörüşecekGeçirdiği sinüzit ameliyatı nedeniyle yemin törenine katılamayan HDP Eş Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, büyükelçilerle bir araya geleceği toplantıda konuşamayacak.
 • 13:11Paris'teki Terör Saldırılarına TepkilerHalkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Ertuğrul Kürkcü, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin, "DAİŞ, bütün dünyanın korkulu rüyası haline gelmişse, bütün ülkelerin dönüp izledikleri sömürgeci siyasetleri gözden geçirmelerinin zamanıdır" değerlendirmesinde bulundu.
 • 12:47Kürkçü'den Paris Saldırılarına İlişkin AçıklamaHakların Demokratik Kongresi (HDK) eş sözcüsü Ertuğrul Kürkçü, Paris’teki saldırıları kınadığını belirterek, “Irak ve Suriye’deki emperyalist müdahalelerin istenmeyen çocuğu DAİŞ, bütün dünyanın korkulu rüyası haline gelmişse, bütün ülkelerin dönüp izledikleri siyasetleri gözden geçirmenin zamanıdır” dedi.
 • 08:27Yüksekdağ: Halkı İmha Etmeye ÇalışıyorlarYüksekdağ: Halkı İmha Etmeye ÇalışıyorlarSilvan'a girmek isterken biber gazı ve basınçlı suya maruz kalan Figen Yüksekdağ, olay sonrası yaptığı açıklamada "Burada halkı tasfiye ve imha etmeye çalışıyorlar" dedi.
 • 10:24Figen Yüksekdağ Silvan'a GidiyorFigen Yüksekdağ Silvan'a GidiyorHDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ ile HDP Eşsözcüsü Kürkçü ve milletvekillerinden oluşan bir heyet yaşananları yerinde incelemek üzere bugün saat 13.00'te Silvan'a gidecek.
 • 23:34Hdp İzmir'de 20 Bin Oy KaybettiHdp İzmir'de 20 Bin Oy KaybettiHalkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir'den tekrar milletvekili seçilen Ertuğrul Kürkçü, Ankara'dan sonra batı illerinde milletvekilini koruyan ikinci il olduklarını, 20 bin oy kaybının analizini yapacaklarını dile getirdi.
 • 15:25İzmir Hdp'li Kürkçü'den Selfieİzmir Hdp'li Kürkçü'den SelfieHdp'li Kürkçü'den selfie HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Atatürk Lisesi'nde oy kullandı.
 • 13:40Kürkçü: Kürkçü: "İki Olan Vekil Sayımızı Dörde Çıkaracağız"HDP İzmir Milletvekili adaylarından Ertuğrul Kürkçü ve Mülkiye Birdane, oylarını İzmir Konak’a bağlı Alsancak semtindeki Atatürk Lisesinde kullandı.
 • 13:36Hdp'li Kürkçü'den Seçim SelfieHdp'li Kürkçü'den Seçim SelfieHdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Atatürk Lisesi'nde oy kullandı.
 • 14:11Hdp' Li Kürkçü: Avuçlarını YalarlarHdp' Li Kürkçü: Avuçlarını YalarlarHdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, AK Parti'nin muhaliflerinin sandık yerine tatile gideceği düşüncesiyle seçim öncesi tatil ilan ettiğini öne sürerek, "Avuçlarını yalarlar, birincisi insanlarda para yok. İkincisi iktidarı indirmekte çok kararlılar.
 • 13:19Kürkçü: Avuçlarını YalarlarKürkçü: Avuçlarını YalarlarHdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, AK Parti muhaliflerinin sandık yerine tatile gideceği düşüncesiyle seçim öncesi tatil ilan ettiğini öne sürerek, "Avuçlarını yalarlar, birincisi insanlarda para yok. İkincisi iktidarı indirmekte çok kararlılar.
 • 12:49Hdp'li Kürkçü ve Doğan: Diktatörlük Uygulamasının Çok Açık Bir ÖrneğiHdp'li Kürkçü ve Doğan: Diktatörlük Uygulamasının Çok Açık Bir ÖrneğiKalkınma eski Bakanı ve HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan ile HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Koza-İpek Grubu'na kayyum atanmasına sert tepki gösterdi.
 • 16:29İzmir Adliyesi'nde Gergin Duruşmaİzmir Adliyesi'nde Gergin Duruşmaİzmir'deki Kobani eylemi sırasında silahla vurulup yaralanan, düştüğü yerde dövülen ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan HDP'li 38 yaşındaki Ekrem Kaçeroğlu'nun öldürülmesiyle ilgili davanın görülmesine devam edildi.
 • 13:17İzmir Hdp'li Kürkçü: Adalet Bakanı, Sırıtma Önündeki Dilekçeyi İmzalaİzmir Hdp'li Kürkçü: Adalet Bakanı, Sırıtma Önündeki Dilekçeyi İmzalaHdp'li Kürkçü: Adalet Bakanı, sırıtma önündeki dilekçeyi imzala Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)- İZMİR'de, Tutuklu Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TAYD DER), Şakran Cezaevi'ndeki hükümlü Ali Alp'in hayatını kaybetmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 12:47Hdp'li Kürkçü: Adalet Bakanı, Sırıtma Önündeki Dilekçeyi İmzalaHdp'li Kürkçü: Adalet Bakanı, Sırıtma Önündeki Dilekçeyi İmzalaİzmir'de, Tutuklu Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TAYD DER), Şakran Cezaevi'ndeki hükümlü Ali Alp'in hayatını kaybetmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 12:10Kürkçü'den Erdoğan'a: 'Kuzu Kuzu Hdp Diyeceksin'Kürkçü'den Erdoğan'a: 'Kuzu Kuzu Hdp Diyeceksin'Hdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın HDP'ye yönelik, "Parti bile diyemiyorum, organizasyon diyorum" sözlerine tepki göstererek, "Sen 6 milyon insanın hür iradesiyle oy verdiği ve Meclis'e soktuğu bir partiye nasıl organizasyon dersin?
 • 20:11Alsancak Garı'nda AnmaAlsancak Garı'nda Anmaizmir'in Konak İlçesi'ndeki Alsancak Garı'nda, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin çağrısı üzerine toplanan yaklaşık 200 kişi, Ankara'da düzenlenen terör saldırısında ölenleri andı.
 • 15:55Ankara'daki Terör Saldırısı - Berna Koç'un CenazesiAnkara'daki Terör Saldırısı - Berna Koç'un CenazesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve CHP İzmir Milletvekili Musa Çam'ın konuşması- Cenazenin kadınlar tarafından omuzlarda taşınması Ankara'daki patlamada yaşamını yitiren Berna Koç için Halkevleri önünde tören düzenlendi.
 • 12:58İzmir Cezaevinde Ölen PKK'lının Cenazesi Şırnak'a Gönderildiİzmir Cezaevinde Ölen PKK'lının Cenazesi Şırnak'a GönderildiCezaevinde ölen PKK'lının cenazesi Şırnak'a gönderildi Tufan HAMARAT/İZMİR, (DHA)- İZMİR Aliağa Şakran Cezaevi'nde, terör örgütü PKK üyesi olmaktan 12 yıldır hapis yatan ve bir rahatsızlık sonucu öldüğü belirtilen 39 yaşındaki Ali Alp'in cenazesi, yapılan otopsinin ardından Şırnak'tan gelen yakınlarına teslim edildi.
 • 12:50Cezaevinde Ölen PKK'lının Cenazesi Şırnak'a GönderildiCezaevinde Ölen PKK'lının Cenazesi Şırnak'a Gönderildiİzmir Aliağa Şakran Cezaevi'nde, terör örgütü PKK üyesi olmaktan 12 yıldır hapis yatan ve bir rahatsızlık sonucu öldüğü belirtilen 39 yaşındaki Ali Alp'in cenazesi, yapılan otopsinin ardından Şırnak'tan gelen yakınlarına teslim edildi.
 • 18:30Demirtaş, Hastanede Yaralıları Ziyaret Etti, Yetkililerden Bilgi AldıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ankara'daki patlamada yaralananları hastanede ziyaret etti.
 • 13:47Miting Alanında Bulunan CHP'li ve HDP'li Vekiller Yaşadıklarını AnlattıMiting Alanında Bulunan CHP'li ve HDP'li Vekiller Yaşadıklarını AnlattıAnkara'daki patlamayı yaşayan CHP'li Çam, "Önüme bir bilye düştü, Suruç benzeri bir olay yaşandı." dedi. HDP'li Kürkçü ise "Ayak bileklerimize kadar kan içinde kaldık." dedi.
 • 10:30Siyasetin Twitter FenomenleriSiyasetin Twitter FenomenleriHer alandan seçmene ulaşmayı hedefleyen siyasetçiler, Twitter'ı aktif kullanıyor. Yıldırım'ın tweet'lerini özel ekip atıyor; Kürkçü, şifre doğrulama kullanıyor.
 • 23:19İzmir - Hdp, İzmir Milletvekili Adaylarını Tanıttıİzmir - Hdp, İzmir Milletvekili Adaylarını TanıttıHdp, İzmir milletvekili adaylarını tanıttı HDP, 1 Kasım'da tekrarlanacak olan genel seçimlerinde, İzmir'de iki bölgede aday olan 26 milletvekili tanıttı.
 • 14:37Kürkçü: Göz Göre Göre Gelen Savaşı Önleyememenin Üzüntüsü İçerisindeyizKürkçü: Göz Göre Göre Gelen Savaşı Önleyememenin Üzüntüsü İçerisindeyizHDP milletvekilleri, İzmir il başkanlığında partililerle bayramlaştı. Ertuğrul Kürkçü, "Göz göre göre gelen savaşı önleyememenin üzüntüsü içerisindeyiz" dedi.
 • 13:26Hdp'li Kürkçü; 'Göz Göre Göre Gelen Savaşı Önleyememenin Üzüntüsü İçerisindeyiz'Hdp'li Kürkçü; 'Göz Göre Göre Gelen Savaşı Önleyememenin Üzüntüsü İçerisindeyiz'Hdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İzmir'de yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimleri içini referandum benzetmesi yapıp, "1 Kasım'da Türkiye hakikatten bir seçimde olursa, Türkiye Tayyip Erdoğan'ı Türkiye'nin başında görmek istemediğini söyleyecek.
 • 13:05Hdp'li Kürkçü: Hdp'li Kürkçü: "Kan Deryasının Son Bulmasını Umuyoruz"HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, “Bu Kurban Bayramı’nın içinden geçtiği bütün kan deryasına rağmen bu kanın son bulacağı bir geleceği umuyoruz.
 • 10:21Hdp'li Kürkçü: Bu Bir İnat SeçimiHdp'li Kürkçü: Bu Bir İnat SeçimiHdp'nin İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İzmirlinin HDP'ye oy verme nedenlerinin bugün ikiye katlandığını öne sürerek, "Bu bir inat seçimi. Erdoğan dayatmalarına daha güçlü yanıt vermek zorundayız" dedi.
 • 17:28Beştaş: Beştaş: "Cezaevlerinden Sevklerde Ciddi Hak İhlalleri Yaşanıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Genel Merkezi Basın Toplantısı, - HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş'ın konuşması, - HDK Eşsözcüsü Ertuğrul Kürkçü'nün konuşması, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş: - "Cezaevlerinden sevklerde ciddi hak ihlalleri yaşanıyor.
 • 15:44Hdp Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, cezaevlerinde ve buralardan sevklerde ciddi hak ihlallerinin yaşandığını savundu.
 • 21:14Barış MitingiBarış MitingiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Vatandaşların miting alanına gelmeleri ve arama noktalarından geçmeleri-Miting alanından detaylar-İzmir Barış Bloku Eş Başkanı Prof. Dr. Cem Terzi ve HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nün konuşmaları-Mitinge katılanlanlarda detaylar İzmir Barış Mintingi- İzmir Barış Bloku Eş Başkanı Terzi: - "Barışı kardeş kardeşi öldürmesin diye istiyoruz, ölmeyeceğiz öldürmeyeceğiz"- HDP Milletvekili Kürkçü: - "Türk'ün, Kürt'ün, Arap'ın, kadının, erkeğin, çiftçinin, işçinin hep beraber cesaretle özgür, demokratik bir geleceğe doğru yürüdüğü ortak ülkeyi hep beraber kuracağız" İzmir'de, bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin katılımıyla oluşturulan İzmir Barış Bloku tarafından "Barış Mitingi" düzenlendi.
 • 21:03Hdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü AçıklamasıHdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü AçıklamasıHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, “Bize tabutlarla gönderilen mesajı anladık ama yaşasın ölüm değil yaşasın hayat diyoruz.
 • 18:47Soma Davasında Madenci Yakını İsyan EttiSoma Davasında Madenci Yakını İsyan EttiSoma davasında, sanık avukatlarının savunmasının ardından, bir madenci yakını "Eğer bir kişi hapisten çıksın, kendimi bu salonda, mahkemenin ortasında asarım" diye bağırdı.
 • 15:42Soma'daki Maden Faciası Davası - Hdp İzmir Milletvekili KürkçüSoma'daki Maden Faciası Davası - Hdp İzmir Milletvekili KürkçüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ertuğrul Kürkçü'nün konuşması ve madenci aileler ile diyaloğu, Soma'daki maden faciası davası- HDP İzmir Milletvekili Kürkçü: - "Kazayla, cinayetle sonuç arasındaki mesafe açıldıkça, bence cezanın şiddeti de hafifliyor" Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Soma'daki maden faciası davasına ilişkin, "Kazayla, cinayetle sonuç arasındaki mesafe açıldıkça, bence cezanın şiddeti de hafifliyor" dedi.
 • 14:54Kürkçü: Kömür İçin İşçileri Ateşe Atanlar, Savaş İçin de Askerleri Ateşe AtıyorKürkçü: Kömür İçin İşçileri Ateşe Atanlar, Savaş İçin de Askerleri Ateşe AtıyorHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, kömür için maden işçilerini ateşe atanların, savaş için de askerleri ateşe attığını iddia etti.