SON DAKİKA ERTUĞRUL KÜRKÇÜ HABERLERİ

Son Dakika Ertuğrul Kürkçü Haberleri


ERTUĞRUL KÜRKÇÜ

Ertuğrul Kürkçü, (d. 5 Mayıs 1948, Bursa) sosyalist aktivist, yayıncı ve yazar. Emek, Demokrasi ve Özgürlük bloğu Mersin Milletvekili.
68 kuşağının önemli isimlerinden olan Kürkçü, 18 Ekim 1970'de Türkiye Devrimci Gençlik Dernekleri Federasyonu (DEV – GENÇ) Genel Başkanlığı'na seçildi. Mahir... Devamı

13:27
Demirtaş: Kenan Evren'in Barajı Tarumar Olacak Partisinin Urfa il kongresine katılan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, seçim barajı eleştirilerine yönelik "Evren'in barajı tarumar olacak' dedi.
Demirtaş: Kenan Evren'in Barajı Tarumar Olacak
17:38
Demirtaş: "Zihinlerdeki Barajı Yıkın" HDP Şanlıurfa İl Kongresi- Eş Genel Başkan Demirtaş: - "Zihinlerdeki barajı yıkın.
Demirtaş: 'Zihinlerdeki Barajı Yıkın'
17:06
Hdp Şanlıurfa İl Kongresi Eş Genel Başkan Demirtaş: "Zihinlerdeki barajı yıkın.
16:51
Demirtaş: Tekçi Zihniyet Hakim Olursa Evvela İslamiyeti Bitireceklerdir HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer tekçi zihniyet hakim olursa, benden olmayana, benim gibi düşünmeyene, benim gibi namaz kılmayana Müslüman demem tekçi anlayışı hakim olursa evvela İslamiyeti bitireceklerdir.
Demirtaş: Tekçi Zihniyet Hakim Olursa Evvela İslamiyeti Bitireceklerdir
14:10
Hdp Şanlıurfa 1. Olağan Kongresi Şanlıurfa’da, HDP’nin ilk kongresi yapılıyor.
Hdp Şanlıurfa 1. Olağan Kongresi
17:11
İett Otobüsüne Molotofkokteylli Saldırı Saldırıyla ilgili iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onanan ve otobüs şoförü Recep Keskin'i ''öldürmeye teşebbüs'' suçundan da yargılamaları devam eden 2 hükümlünün avukatları eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu.
15:45
Serap Eser Dosyası Avukatlarından İdris Naim Şahin'e Suç Duyurusu Küçükçekmece’de molotofkokteylli saldırıda ölen lise öğrencisi Serap Eser’le ilgili davada aldıkları iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onanan ve otobüs şoförü Recep Keskin’i ’’öldürmeye teşebbüs’’ suçundan da yargılanması devam eden hükümlü 2 çocuğun avukatları, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu.
18:17
Hdp Milletvekilleri, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti Milletvekili Kürkçü: "Keşke herkes Yaşar Kemal gibi yaşamış olsaydı, bugün Türkiye’de pek çok kavgayı arkada bırakmış, daha asude bir hayata ulaşmış olurduk''
17:33
Tuncel: Cizre'de Çözüm Süreci Provoke Ediliyor HDK Genel Meclis Toplantısına katılan HDP'li Sebahat Tuncel, Cizre'de yaşanan olayları değerlendirerek, çözüm sürecinin provoke edilmek istendiğini ileri sürdü.
Tuncel: Cizre'de Çözüm Süreci Provoke Ediliyor
16:57
Sebahat Tuncel: Paralel İse Senin Denetiminde. Sen Gönderiyorsun * HDK Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel, "(Cizre'deki olaylar) Orada devletin, devlet içerisindeki bir birimin ancak biz bunu bilemiyoruz.
Sebahat Tuncel: Paralel İse Senin Denetiminde. Sen Gönderiyorsun
23:20
HDP ve DBP Heyeti, Cizre'de HDP ve DBP'li heyet, 6 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayların ardından Cizre'ye gitti.
HDP ve DBP Heyeti, Cizre'de
19:57
Hdk'li Kürkçü: Erdoğan'ın İmparatorluğunu Yıkmazsak Namerdiz Halkların Demokratik Kongresi Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Şırnak'ın Cizre ilçesinde ardı ardına 6 kişinin ölmesiyle birlikte büyük bir gerginlik yaşandığını belirtip, "Halk kendi kendini yönetmek istiyorsa halkın kendi kendini yönetmesinin yolunu açacaksınız. Hepimiz Kürt halkının direncinden bir şey öğrendik.
Hdk'li Kürkçü: Erdoğan'ın İmparatorluğunu Yıkmazsak Namerdiz
19:15
Cizre'deki Gerginlik HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: "Günlerdir Cizre'de karanlık tezgahlar ve provokasyonlar çevriliyor.
19:14
Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de ŞIRNAK (İHA) – HDP ve DBP’li heyet, 6 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayların ardından Cizre’ye geldi.
Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de
18:11
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de Hdp ve DBP heyeti Cizre'de Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çarşamba günü 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürülmesinden ardından bugün ilçeye HDP, DBP'nin de aralarında bulunduğu heyet gitti.
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de
18:11
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de Hdp ve DBP heyeti Cizre'de Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çarşamba günü 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürülmesinden ardından bugün ilçeye HDP, DBP'nin de aralarında bulunduğu heyet gitti.
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de
17:35
HDP ve DBP Heyeti Cizre'de Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çarşamba günü 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürülmesinden ardından bugün ilçeye HDP, DBP'nin de aralarında bulunduğu heyet gitti.
HDP ve DBP Heyeti Cizre'de
16:01
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı'nı tali komisyon olarak ele aldı.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı
17:44
Tanrıkulu: Hasta Tutuklular, Çözüm Sürecinde Pazarlık Konusu Yapılamaz CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, cezaevlerinde bulunan hasta tutukluların çözüm sürecinde pazarlık konusu yapılamayacağını söyledi.
01:14
Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması "(HDP) Bir taraftan şiddetle, baskıyla şantajla bu oyları almaya çalışacaksın bir taraftan da 'Eğer barajı aşamazsam bu ülkeyi yakarım' diyeceksin, yok o kadar ucuz değil. Otur oturduğun yerde.
22:14
Eski Bakan Yazıcı Hakkındaki Soruşturma Önergesi CHP'li Düzgün: "Türk Bayrağı'nın önünde Rıza'yı kahraman ilan etmeye kalktınız. O bayrak rengini dolar yeşilinden almaz, bu ülkenin şehitlerinin kanının kırmızısından alır. Yaptığınız kirli işlere Türk Bayrağı'nı alet etmeyin" MHP'li Bal: "Dinen tövbe edeceksin, ahlaken istifa edeceksin ve hukuken de mahkemede hesap vereceksin.
Eski Bakan Yazıcı Hakkındaki Soruşturma Önergesi
18:38
İş Sağlığı ve Güvenliği Tasarı Alt Komisyona Gönderildi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili ana sorun güvenlik kültürüyle ilgili yaşadığımız problemdir" "Güvenlik kültüründen uzak duruşumuz devam ederse, endişe ederim ki bu üzücü olaylarla belli periyotlarla yüzleşmeyle karşı karşıya kalacağız" CHP Grup Başkanvekili.
İş Sağlığı ve Güvenliği Tasarı Alt Komisyona Gönderildi
19:29
PKK'lı Lütfü Taş Toprağa Verildi Tutuklu bulunduğu Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden PKK'lı Lütfü Taş toprağa verildi.
PKK'lı Lütfü Taş Toprağa Verildi
17:59
PKK'lı Lütfü Taş Toprağa Verildi Tutuklu bulunduğu Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden PKK’lı Lütfü Taş toprağa verildi.
PKK'lı Lütfü Taş Toprağa Verildi
16:04
Diyarbakır Cezaevi'nde Ölen PKK'lı İstanbul'da Defnedildi Abdullah Öcalan’ın çağrısı üzerine 2009 yılında Kandil’den Habur’a gelen ve 2010’da tutuklanıp 14 yıl hapis cezasını çarptırılan PKK’lı Lütfü Taş, cezaevinde öldü.
Diyarbakır Cezaevi'nde Ölen PKK'lı İstanbul'da Defnedildi
19:40
Hdp, Dbp, Dtk ve Hdk'den Ortak Seçim Koordinasyon Toplantısı HDP, DBP, DTK ve HDK eş genel başkanları ile yöneticilerinin katılımıyla "seçim koordinasyon toplantısı" yapıldı.
17:17
Bursa'daki Hava Kirliliği Meclis Gündeminde HDP Mersin Milletvekili Kürkçü, Bursa'da yaşanan hava kirliliğinin insan sağlığı üzerine etkileri ve termik santrallerin etkileri üzerine, Meclis'e soru önergesi verdi.
14:33
Hdp'li Kürkçü Açıklaması "(Bakanlar Kurulu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanması) Bu toplantı, Erdoğan'ın başkanlık hırsına mevcut anayasayı kalkan yapması için düzenlenmiş bir oyun, bir gösteriden ibarettir"
12:45
Hdp Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü Açıklaması Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, “1982’den bugüne kadar 19 Ocak’a kadar hiçbir bakanlar kurulu, hiçbir cumhurbaşkanı tarafından çağırılmadı” dedi.
18:40
Demirtaş: Roboski Dosyasını Kapatmaya Gücünüz Yetmeyecek Şırnak’ın Uludere ilçesinde 28 Aralık 2011’de kaçakçılığa giden 34 köylü, ölümlerinin 3’üncü yıl dönümünde Gülyazı'da (Roboski) anıldı.
Demirtaş: Roboski Dosyasını Kapatmaya Gücünüz Yetmeyecek
17:31
Uludere'deki Olay - Demirtaş Uludere'deki olay- Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünde, 3 yıl önceki olayda hayatını kaybeden 34 kişi için anma etkinliği düzenlendi- BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Roboski dosyasını kapatmaya gücünüz yetmeyecek.
Uludere'deki Olay - Demirtaş
17:26
Uludere'deki Olay Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünde, 3 yıl önceki olayda hayatını kaybeden 34 kişi için anma etkinliği düzenlendi BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Roboski dosyasını kapatmaya gücünüz yetmeyecek.
16:59
Uludere Olayının 3. Yıl Dönümü Şırnak’ın Uludere ilçesi Gülyazı ve Ortasu köylerinin sınır hattında gerçekleştirilen bombardımanda hayatını kaybeden 34 vatandaş, olayın 3. yıl dönümünde anıldı.
Uludere Olayının 3. Yıl Dönümü
16:31
Demirtaş: Adliyede Uludere Dosyasını Kapattınız, Vicdanlardaki Dosyayı Nasıl Kapatacaksınız (2) 34 KİŞİNİN MEZARINDA DUA Uludere İlçesi'ne bağlı Gülyazı Köyü'nde düzenlenen anma töreni ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, KESK Genel Başkanı Lami Özgen, HDP milletvekilleri; Ertuğrul Kürkçü, Adil Zozani, Kemal Aktaş, Gülser Yıldırım, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Şırnak Baro Başkanı Nürşirevan Elçi ile birlikte binlerce kişi, 34 kişinin bulunduğu mezarılğa gitti.
Demirtaş: Adliyede Uludere Dosyasını Kapattınız, Vicdanlardaki Dosyayı Nasıl Kapatacaksınız (2)
13:55
Uludere'yi Anma Törenine Binlerce Kişi Akın Etti Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Ortasu Köyü'nde 3 yıl önce düzenlenen hava operasyonunda yaşamını yitiren 34 köylü için düzenlenen anma törenine binlerce kişi katıldı.
Uludere'yi Anma Törenine Binlerce Kişi Akın Etti
16:28
Cizre'deki Gerginlik - Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek Cizre'deki gerginlik- DBP Eş Genel Başkanı Yüksek: "Bütün güçlerin böylesi bir provokatif girişimden uzak durmalarını istiyoruz.
Cizre'deki Gerginlik - Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek
15:56
Dbp'den Cizre'deki Olaylara İlişkin Açıklama Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Şırnak’ın Cizre ilçesinde çıkan olaylara ilişkin yaptığı açıklamada, “Cizre’de yurtsever partili bir genç kardeşimiz hayatını kaybetti.
Dbp'den Cizre'deki Olaylara İlişkin Açıklama
15:10
Cizre'deki Gerginlik DBP Eş Genel Başkanı Yüksek "Bütün güçlerin böylesi bir provokatif girişimden uzak durmalarını istiyoruz." dedi.
Cizre'deki Gerginlik
11:33
Süryani Patrik Vekilinden 'Çözüm Süreci' Çağrısı Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmede bulunan Türkiye Süryani Katolik Patrik Vekili Yusuf Sağ, “Şehitler ölmez vatan bölünmez. Bölünmeden, şehit vermeden bu cenazeyi ortadan kaldırın.
Süryani Patrik Vekilinden 'Çözüm Süreci' Çağrısı
10:37
Süryani Patrik Vekilinden "Çözüm Süreci" Çağrısı Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmede bulunan Türkiye Süryani Katolik Patrik Vekili Yusuf Sağ, “Şehitler ölmez vatan bölünmez. Bölünmeden, şehit vermeden bu cenazeyi ortadan kaldırın.
Süryani Patrik Vekilinden 'Çözüm Süreci' Çağrısı
10:06
TBMM'de 2014 Böyle Geçti CHP ve MHP, ortak adayları Ekmeleddin İhsanoğlu'nu cumhurbaşkanlığına aday gösteren dilekçelerini, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e sundu.
17:35
Hdp'li Yüksekdağ Arkadaşlarımız Hapsedilirse, Türkiye'deki Özgürlükler Mücadelesi Darbe Alır Hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 'Devrimci Karargah' davasında yargılananların hapsedilmesinin, Türkiye'deki özgürlükler mücadelesinde çok büyük bir darbe alması anlamına geleceğini söyledi.
Hdp'li Yüksekdağ Arkadaşlarımız Hapsedilirse, Türkiye'deki Özgürlükler Mücadelesi Darbe Alır
17:31
Hdp'li Yüksekdağ: "Arkadaşlarımız Hapsedilirse, Türkiye'deki Özgürlükler Mücadelesi Darbe Alır" "devrimci Karargah Örgütü" davasının Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nde 24 Aralık Çarşamba günkü karar duruşması öncesi, Taksim'deki Cezayir Toplantı Salonu'nda davayla ilgili basın toplantısı düzenlendi.
Hdp'li Yüksekdağ: 'Arkadaşlarımız Hapsedilirse, Türkiye'deki Özgürlükler Mücadelesi Darbe Alır'
16:15
Devrimci Karargah Örgütü" Davası HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: "21 Eylül davasında yargılanan bütün arkadaşlarımızın üzerinde sallanan o tutuklama kılıcı derhal kınına geri sokulmalıdır"
Devrimci Karargah Örgütü' Davası
15:50
Hdp Eş Başkanı Yüksekdağ: Bu Dava Düşürülmelidir HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 24 Aralık’ta Yargıtay’da görüşülmesi beklenen 'Devrimci Karargah Örgütü' ile ilgili davanın düşürülmesini istedi.
Hdp Eş Başkanı Yüksekdağ: Bu Dava Düşürülmelidir
17:25
Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Mersin'de Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tüm tehditler, kumpaslar ve engellemelere rağmen HDP’nin gümbür gümbür geldiğini iddia ederek, “HDP Başbakandan bir şey talep etmiyor artık. HDP Başbakanlığı istiyor.
Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Mersin'de
18:08
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda HDP'li Tüzel'in "(Komşusu açken tok yatan bizden değildir) Çok beylik bir laf" sözü Genel Kurul'da tartışma yarattı HDP'li Tüzel: "Halkın inançları üzerindeki tepinmeniz artık son bulsun" AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: "Hiç kimse Hadis i Şerif'le ilgili 'beylik bir laftır' ifadesini kullanamaz. Kullanırsa bir Müslüman olarak biz gereğini yapar, tepkimizi koyarız" HDP Grup Başkanvekili Baluken: "Bir Bakanınızın 'bakara makara' diyerek Kur'an sureleriyle, Kur'an ayetleriyle dalga geçen
17:57
Ertuğrul Kürkçü: Zulme 'Zulüm', Baskıya 'Baskı' Demek Şarttır Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserleri Başkanlığı'nın 2015 yılı bütçesi görüşülmeye başlandı.
22:22
HDP'li Vekil Meclis Kürsüsünde Osmanlıca Konuştu HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Osmanlıcanın zorunlu ders olması tartışmalarına atfen TBMM'de yaptığı konuşmaya, Osmanlıca ile başladı.
HDP'li Vekil Meclis Kürsüsünde Osmanlıca Konuştu
10:20
HDP Heyeti Avrupa Komisyonu Üyesi Hannes ile Kahvaltı Yaptı HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ve Mersin Milletvekili Kürkçü, Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Komisyon Üyesi Johannes Hannes ile bir araya geldi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 20:57:29. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ERTUĞRUL KÜRKÇÜ HABERLERİ
[Hata Bildir]