SON DAKİKA ERTUĞRUL KÜRKÇÜ HABERLERİ

Son Dakika Ertuğrul Kürkçü Haberleri

 • 20:15Diyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır'daki Terör SaldırısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDK eş sözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü'nün konuşmaları - HDK Eş Sözcüsü Tuncel: "Ortaya çıkarılması gereken o kadar çok olay birikti ki artık bir tane daha buna eklenmesin ve bu bir başlangıç olsun. Savaşın, çatışmanın kazananı yoktur, barış herkese kazandırır" Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, "Ortaya çıkarılması gereken o kadar çok olay birikti ki artık bir tane daha buna eklenmesin ve bu bir başlangıç olsun. Savaşın, çatışmanın kazananı yoktur, barış herkese kazandırır" dedi.
 • 16:24HDK: Tahir Elçi Suikasta Kurban GittiHDK: Tahir Elçi Suikasta Kurban GittiHDK Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'yle ilgili "Suikasta kurban gitti" açıklamalarında bulundular.
 • 09:52Demirtaş Konuşamıyor! Büyükelçilerle Yazışarak GörüşecekDemirtaş Konuşamıyor! Büyükelçilerle Yazışarak GörüşecekGeçirdiği sinüzit ameliyatı nedeniyle yemin törenine katılamayan HDP Eş Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, büyükelçilerle bir araya geleceği toplantıda konuşamayacak.
 • 12:47Kürkçü'den Paris Saldırılarına İlişkin AçıklamaHakların Demokratik Kongresi (HDK) eş sözcüsü Ertuğrul Kürkçü, Paris’teki saldırıları kınadığını belirterek, “Irak ve Suriye’deki emperyalist müdahalelerin istenmeyen çocuğu DAİŞ, bütün dünyanın korkulu rüyası haline gelmişse, bütün ülkelerin dönüp izledikleri siyasetleri gözden geçirmenin zamanıdır” dedi.
 • 08:27Yüksekdağ: Halkı İmha Etmeye ÇalışıyorlarYüksekdağ: Halkı İmha Etmeye ÇalışıyorlarSilvan'a girmek isterken biber gazı ve basınçlı suya maruz kalan Figen Yüksekdağ, olay sonrası yaptığı açıklamada "Burada halkı tasfiye ve imha etmeye çalışıyorlar" dedi.
 • 10:24Figen Yüksekdağ Silvan'a GidiyorFigen Yüksekdağ Silvan'a GidiyorHDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ ile HDP Eşsözcüsü Kürkçü ve milletvekillerinden oluşan bir heyet yaşananları yerinde incelemek üzere bugün saat 13.00'te Silvan'a gidecek.
 • 23:34Hdp İzmir'de 20 Bin Oy KaybettiHdp İzmir'de 20 Bin Oy KaybettiHalkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir'den tekrar milletvekili seçilen Ertuğrul Kürkçü, Ankara'dan sonra batı illerinde milletvekilini koruyan ikinci il olduklarını, 20 bin oy kaybının analizini yapacaklarını dile getirdi.
 • 15:25İzmir Hdp'li Kürkçü'den Selfieİzmir Hdp'li Kürkçü'den SelfieHdp'li Kürkçü'den selfie HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Atatürk Lisesi'nde oy kullandı.
 • 13:40Kürkçü: Kürkçü: "İki Olan Vekil Sayımızı Dörde Çıkaracağız"HDP İzmir Milletvekili adaylarından Ertuğrul Kürkçü ve Mülkiye Birdane, oylarını İzmir Konak’a bağlı Alsancak semtindeki Atatürk Lisesinde kullandı.
 • 13:36Hdp'li Kürkçü'den Seçim SelfieHdp'li Kürkçü'den Seçim SelfieHdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Atatürk Lisesi'nde oy kullandı.
 • 14:11Hdp' Li Kürkçü: Avuçlarını YalarlarHdp' Li Kürkçü: Avuçlarını YalarlarHdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, AK Parti'nin muhaliflerinin sandık yerine tatile gideceği düşüncesiyle seçim öncesi tatil ilan ettiğini öne sürerek, "Avuçlarını yalarlar, birincisi insanlarda para yok. İkincisi iktidarı indirmekte çok kararlılar.
 • 13:19Kürkçü: Avuçlarını YalarlarKürkçü: Avuçlarını YalarlarHdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, AK Parti muhaliflerinin sandık yerine tatile gideceği düşüncesiyle seçim öncesi tatil ilan ettiğini öne sürerek, "Avuçlarını yalarlar, birincisi insanlarda para yok. İkincisi iktidarı indirmekte çok kararlılar.
 • 12:49Hdp'li Kürkçü ve Doğan: Diktatörlük Uygulamasının Çok Açık Bir ÖrneğiHdp'li Kürkçü ve Doğan: Diktatörlük Uygulamasının Çok Açık Bir ÖrneğiKalkınma eski Bakanı ve HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan ile HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Koza-İpek Grubu'na kayyum atanmasına sert tepki gösterdi.
 • 12:10Kürkçü'den Erdoğan'a: 'Kuzu Kuzu Hdp Diyeceksin'Kürkçü'den Erdoğan'a: 'Kuzu Kuzu Hdp Diyeceksin'Hdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın HDP'ye yönelik, "Parti bile diyemiyorum, organizasyon diyorum" sözlerine tepki göstererek, "Sen 6 milyon insanın hür iradesiyle oy verdiği ve Meclis'e soktuğu bir partiye nasıl organizasyon dersin?
 • 18:30Demirtaş, Hastanede Yaralıları Ziyaret Etti, Yetkililerden Bilgi AldıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ankara'daki patlamada yaralananları hastanede ziyaret etti.
 • 13:26Hdp'li Kürkçü; 'Göz Göre Göre Gelen Savaşı Önleyememenin Üzüntüsü İçerisindeyiz'Hdp'li Kürkçü; 'Göz Göre Göre Gelen Savaşı Önleyememenin Üzüntüsü İçerisindeyiz'Hdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İzmir'de yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimleri içini referandum benzetmesi yapıp, "1 Kasım'da Türkiye hakikatten bir seçimde olursa, Türkiye Tayyip Erdoğan'ı Türkiye'nin başında görmek istemediğini söyleyecek.
 • 13:05Hdp'li Kürkçü: Hdp'li Kürkçü: "Kan Deryasının Son Bulmasını Umuyoruz"HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, “Bu Kurban Bayramı’nın içinden geçtiği bütün kan deryasına rağmen bu kanın son bulacağı bir geleceği umuyoruz.
 • 10:21Hdp'li Kürkçü: Bu Bir İnat SeçimiHdp'li Kürkçü: Bu Bir İnat SeçimiHdp'nin İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İzmirlinin HDP'ye oy verme nedenlerinin bugün ikiye katlandığını öne sürerek, "Bu bir inat seçimi. Erdoğan dayatmalarına daha güçlü yanıt vermek zorundayız" dedi.
 • 17:28Beştaş: Beştaş: "Cezaevlerinden Sevklerde Ciddi Hak İhlalleri Yaşanıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Genel Merkezi Basın Toplantısı, - HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş'ın konuşması, - HDK Eşsözcüsü Ertuğrul Kürkçü'nün konuşması, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş: - "Cezaevlerinden sevklerde ciddi hak ihlalleri yaşanıyor.
 • 15:44Hdp Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, cezaevlerinde ve buralardan sevklerde ciddi hak ihlallerinin yaşandığını savundu.
 • 21:14Barış MitingiBarış MitingiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Vatandaşların miting alanına gelmeleri ve arama noktalarından geçmeleri-Miting alanından detaylar-İzmir Barış Bloku Eş Başkanı Prof. Dr. Cem Terzi ve HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nün konuşmaları-Mitinge katılanlanlarda detaylar İzmir Barış Mintingi- İzmir Barış Bloku Eş Başkanı Terzi: - "Barışı kardeş kardeşi öldürmesin diye istiyoruz, ölmeyeceğiz öldürmeyeceğiz"- HDP Milletvekili Kürkçü: - "Türk'ün, Kürt'ün, Arap'ın, kadının, erkeğin, çiftçinin, işçinin hep beraber cesaretle özgür, demokratik bir geleceğe doğru yürüdüğü ortak ülkeyi hep beraber kuracağız" İzmir'de, bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin katılımıyla oluşturulan İzmir Barış Bloku tarafından "Barış Mitingi" düzenlendi.
 • 21:03Hdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü AçıklamasıHdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü AçıklamasıHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, “Bize tabutlarla gönderilen mesajı anladık ama yaşasın ölüm değil yaşasın hayat diyoruz.
 • 15:42Soma'daki Maden Faciası Davası - Hdp İzmir Milletvekili KürkçüSoma'daki Maden Faciası Davası - Hdp İzmir Milletvekili KürkçüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ertuğrul Kürkçü'nün konuşması ve madenci aileler ile diyaloğu, Soma'daki maden faciası davası- HDP İzmir Milletvekili Kürkçü: - "Kazayla, cinayetle sonuç arasındaki mesafe açıldıkça, bence cezanın şiddeti de hafifliyor" Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Soma'daki maden faciası davasına ilişkin, "Kazayla, cinayetle sonuç arasındaki mesafe açıldıkça, bence cezanın şiddeti de hafifliyor" dedi.
 • 14:54Kürkçü: Kömür İçin İşçileri Ateşe Atanlar, Savaş İçin de Askerleri Ateşe AtıyorKürkçü: Kömür İçin İşçileri Ateşe Atanlar, Savaş İçin de Askerleri Ateşe AtıyorHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, kömür için maden işçilerini ateşe atanların, savaş için de askerleri ateşe attığını iddia etti.
 • 14:39Hdp'li Kürkçü'den Çarpıcı Soma Davası Yorumu AçıklamasıHdp'li Kürkçü'den Çarpıcı Soma Davası Yorumu AçıklamasıHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Akhisar’da devam eden Soma davasını izledi.
 • 18:54Hdk ve Hdp'nin Basın Açıklamasına Hdk ve Hdp'nin Basın Açıklamasına "Güvenlik" EngeliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ertuğrul Kürkçü ile Polis arasındaki konuşma- Güvenlik görevlilerinden detay- Ertuğrul Kürkçü'nün açıklaması- Grubun dağılması HDK ve HDP'nin basın açıklamasına "güvenlik" engeli- HDP milletvekilleri Kürkçü ve Kaya'nın katılımıyla Galatasaray Lisesi önünde yapılmak istenen basın açıklamasına, güvenlik gerekçesiyle izin verilmedi HDP milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü ve Hüda Kaya'nın katılımıyla Galatasaray Lisesi önünde yapılmak istenen basın açıklamasına polis, güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.
 • 18:31Hdk ve Hdp'nin Basın Açıklamasına "Güvenlik" EngeliHDP milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü ve Hüda Kaya'nın katılımıyla Galatasaray Lisesi önünde yapılmak istenen basın açıklamasına polis, güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.
 • 17:34Kürkçü: Kürkçü: "Biz Olsak, Partimiz Olsa Böyle Demez. Onu Düzeltmek İsteriz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ertuğrul Kürkçü ve Sebahat Tuncel'in açıklamaları HDK'den basın açıklaması- HDK Eşsözcüsü Kürkçü: - "(HDP'li Aktaş'ın sosyal medyadaki ifadeleri) Talihsiz bir anında bu şekilde ifade etmiş.
 • 14:45Hdk'den Basın AçıklamasıHalkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Ertuğrul Kürkçü, HDP'li Bercan Aktaş'ın Şemdinli'de şehit olan komiser Ahmet Çamur'a yönelik ifadelerine ilişkin, "Talihsiz bir anında bu şekilde ifade etmiş.
 • 18:53Hdp Eş Başkanı Yüksekdağ, Silopi'de İncelemelerde BulunduHdp Eş Başkanı Yüksekdağ, Silopi'de İncelemelerde BulunduHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Silopi’deki olaylarda hayatını kaybeden vatandaşlara taziye ziyaretinde bulundu.
 • 16:58Ertuğrul Kürkçü: Ertuğrul Kürkçü: "Tüm Tarafları Dolmabahçe Zeminine Çağırıyoruz"Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, çatışmasızlık koşullarına geri dönmek için hükümeti ve PKK’yı Dolmabahçe zeminine geri çağırdıklarını belirtti.
 • 13:47İzmir Kürkçü: Oyumuzu Yüzde 18'e Yükseltiriz 1-İzmir Kürkçü: Oyumuzu Yüzde 18'e Yükseltiriz 1-Kürkçü: Oyumuzu yüzde 18'e yükseltiriz HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Türkiye'de çatışmanın piminin AK Parti tarafından çekildiğini öne sürerek, AK Parti ve PKK'yı Dolmabahçe zeminine davet etti, "Çatışmasızlığa geri dönüş herkesin kazancıdır" dedi.
 • 13:18HDP'li Ertuğrul Kürkçü: Oyumuzu Yüzde 18'e YükseltirizHDP'li Ertuğrul Kürkçü: Oyumuzu Yüzde 18'e YükseltirizTürkiye'de çatışmayı iktidarın başlattığını söyleyen Kürkçü, "HDP bu seçimde de AKP'ye ihtiyacı olan iskemleleri boşaltmayacaktır. Oyumuzu yüzde 18'e çıkaracağız." dedi.
 • 16:34Hdk'dan Basın AçıklamasıHdk'dan Basın AçıklamasıSebahat Tuncel basın açıklaması - Ertuğrul Kürkçü basın açıklması HDK'dan basın açıklaması- HDK Eşsözcüsü Tuncel: - "Türkiye halkları savaş, çatışma istemiyor.
 • 15:12Hdk Sözcüsü Tuncel: Öcalan'ın Gelip Özgür Bir Ortamda Müzakere Yürütmesini İstiyoruzHdk Sözcüsü Tuncel: Öcalan'ın Gelip Özgür Bir Ortamda Müzakere Yürütmesini İstiyoruzYüksel KOÇ/ İstanbul DHA Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü, son siyasal gelişmelere ilişkin basın açıklaması yaptı.
 • 13:42Tuncel: HDP Heyeti İmralı'ya Gitmesin, Öcalan Gelip Süreci YönetsinTuncel: HDP Heyeti İmralı'ya Gitmesin, Öcalan Gelip Süreci YönetsinSebahat Tuncel çözüm süreci ve PKK'ya yapılan operasyonlarla ilgili, "HDP Heyeti İmralı'ya gitmesin, Öcalan gelip süreci yönetsin" dedi.
 • 12:00Hdp'li Kürkçü: Zulmünüz ArtsınHdp'li Kürkçü: Zulmünüz ArtsınHdp İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP'ye yönelik AK Parti ve MHP'den yönelen eleştirilere tepki gösterdi.
 • 16:53Işid ile Türkiye Arasında Petrol Ticareti' İddiası TBMM GündemindeHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, The Observer gazetesinde yayımlanan IŞİD ile Türkiye Cumhuriyeti arasında gerçekleştiği iddia edilen petrol ticaretini TBMM gündemine taşıdı.
 • 12:10Ertuğrul Kürkçü: Operasyonların Hedefi Işid Değil Hdp'nin BileşenleridirHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, operasyonların her ne kadar yetkili ağızlarca IŞİD'in oluşturduğu büyük güvenlik tehdidine yönelik olduğu söylense de Türkiye'nin her yerinde çok büyük ölçüde Halkların Demokratik Partisi'ni(HDP) bileşenlerini ve sol sosyalist güçleri hedef aldığını, IŞİD ile bağlantılı kişi ve kuruluşların operasyonlardan etkilenmediklerinin görüldüğünü söyledi.
 • 16:45Suruç'taki Terör Saldırısı - Ece Dinç CenazesiSuruç'taki Terör Saldırısı - Ece Dinç CenazesiCamiden detaylar - Sessiz yürüyüş detaylar- HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nün açıklamaları- HDP İstanbul milletvekili Garo Paylan'ın açıklamaları- HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu'nun açıklamaları Ece Dinç cenaze sessiz yürüyüş.
 • 16:10Suruç'ta Hayatını Kaybeden Üniversite Öğrencisi Ece Dinç Toprağa VerildiSuruç'ta Hayatını Kaybeden Üniversite Öğrencisi Ece Dinç Toprağa VerildiŞanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen canlı bomba saldırısında hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Fikriye Ece Dinç, gözyaşları içinde toprağa verildi.
 • 16:04Suruç'taki Saldırıda Ölen Ece Dinç Son Yolculuğuna Uğurlandı 1Suruç'taki Saldırıda Ölen Ece Dinç Son Yolculuğuna Uğurlandı 1* Suruç saldırısında hayatını kaybeden Ece Dinç, Şakirin Cami'nde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 13:28HDP'li Kürkçü: Yunanistan'ın Borcunu Türkiye ÜstlensinHDP'li Kürkçü: Yunanistan'ın Borcunu Türkiye ÜstlensinHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, "Yunanistan'ın ödemesi gereken 1,6 milyar avroluk borcu Türkiye üstlenebilir ya da sıfır faizli borç verebilir." dedi.
 • 16:43Ertuğrul Kürkçü, Yunan Parlamentosu'nda Temaslarda BulunduErtuğrul Kürkçü, Yunan Parlamentosu'nda Temaslarda BulunduBu yıl 8.si düzenlenen Uluslararası Direniş Festivali'ne (Resistance Festival 2015) katılmak üzere Yunanistan'ın başkenti Atina'ya gelen HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü Syriza üst düzey yetkilileri ile Yunan Parlamentosu'nda bir araya geldi.
 • 04:50Hdp Milletvekili Kürkçü, Atina'daHdp Milletvekili Kürkçü, Atina'da- Oturum öncesi etkinlikten detay- Kürkçü'nün oturumdaki konuşması -Kürkçü: "HDP artık sadece bir Kürt hareketi değil, Türkiye'nin bütün ezilenlerinin ortak hareketi,ortak mücadele alanı"-"HDP'nin seçimlerdeki başarısının altında Kürt enerjisinin Ortadoğu'yu baştan başa değiştirmesi yatıyor" HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, partisinin Türkiye'nin demokratik güçleriyle Kürtlerin özgürlük güçlerini bir araya getirmeyi başardığını belirterek, "HDP artık sadece bir Kürt hareketi değil, Türkiye'nin bütün ezilenlerinin ortak hareketi ortak mücadele alanıdır" dedi.
 • 02:01HDP Milletvekili Kürkçü, Atina'daHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, partisinin Türkiye'nin demokratik güçleriyle Kürtlerin özgürlük güçlerini bir araya getirmeyi başardığını söyledi.
 • 17:46Milletvekilleri Mazbatalarını AlıyorSeçimlerde milletvekili olmaya hak kazananlar mazbatasını almaya devam ediyor HDP'den İzmir milletvekili seçilen Ertuğrul Kürkçü ve Müslüm Doğan mazbatasını İl Seçim Kurulu'ndan aldı.
 • 16:50Hdp'li Kürkçü ve Doğan Mazbatasını AldıHdp'li Kürkçü ve Doğan Mazbatasını Aldıİzmir'den seçilen HDP milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü ve Müslüm Doğan, mazbatalarını İl Seçim Kurulu'ndan aldı.
 • 16:16HDP İzmir Milletvekilleri Kürkçü ve Doğan Mazbatalarını AldıHDP İzmir Milletvekilleri Kürkçü ve Doğan Mazbatalarını AldıHDP'den İzmir milletvekili seçilmesinin ardından mazbatasını alan Ertuğrul Kürkçü, "Bizi koalisyonda içerebilecek bir bileşim şuana kadar ortaya çıkmadı." dedi.
 • 16:02Kürkçü: Hdp'nin Bir Silahlı Gücü ya da Silahlı Güç Üzerinde Nüfuzu YokKürkçü: Hdp'nin Bir Silahlı Gücü ya da Silahlı Güç Üzerinde Nüfuzu YokHDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “Ya silah ya demokrasi." çağrısını cevapladı.