SON DAKİKA ERZURUM HABERLERİ

Son Dakika Erzurum Haberleri

 • 16:33Kısa Film Yarışmasında Türkiye İkincisi Erzurum'danKısa Film Yarışmasında Türkiye İkincisi Erzurum'danTürkiye geneli düzenlenen Kısa Film Yarışmasında, Erzurumlu öğrenci Türkiye ikincisi oldu.
 • 15:56Öğrencilerden Duygulandıran ZiyaretÖğrencilerden Duygulandıran Ziyaretİhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent Erzurum Laboratuvar Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencileri "Kan Kardeşiyiz Projesi" kapsamında hastanede tedavi gören lösemili çocukları ziyaret moral ve motive veriyorlar.
 • 15:46Dilipak Ramazan Müzakerelerine Konuk OlduDilipak Ramazan Müzakerelerine Konuk OlduGazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Yakutiye Medresesi’nde teravih namazı sonrası düzenlediği “Ramazan İkliminde Müzakereler” adlı kültür ve sanat programına konuk oldu.
 • 15:19Erzurum'dan Gitti İstanbul'da Hırsız-hanutçu Kavgasında Can VerdiErzurum'dan Gitti İstanbul'da Hırsız-hanutçu Kavgasında Can Verdiİşsizlik nedeniyle Erzurum’dan kısa bir süre önce İstanbul’a giden ve garson olarak çalışmaya başlayan 16 yaşındaki genç adam, hanutçularla-hırsızlar arasında çıkan kavgada, serseri kurşuna hedef olarak hayatını kaybetti.
 • 14:49Erzurum'da 'Çiş' Kavgası Meydan Muhaberesine DönüştüErzurum'da 'Çiş' Kavgası Meydan Muhaberesine DönüştüErzurum'da bir çocuğun işyerinin duvarına tuvaletini yapması sonucu kavga çıktı. Büyüyen kavga adeta meydan muhaberesine döndü.
 • 14:08Vali Azizoğlu, İlk İlçe Ziyaretini 26 Yıl Önce Kaymakam Vekili Olarak Hizmet Verdiği Tekman'a YaptıVali Azizoğlu, İlk İlçe Ziyaretini 26 Yıl Önce Kaymakam Vekili Olarak Hizmet Verdiği Tekman'a YaptıErzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Dadaşlar diyarında görev başı yaptıktan sonra ilk ilçe ziyaretini 26 yıl önce kaymakam vekili olarak hizmet verdiği Tekman’a yaptı.
 • 13:21Ramazanın Ruhunu Fırınında YaşatıyorRamazanın Ruhunu Fırınında YaşatıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Fırından dış detay Fırından alış veriş yapan müşteriler Fırın sahibi Aykut koç ile röportaj Müşteri Hüseyin Şimşek ile röportaj Ramazanın ruhunu fırınında yaşatıyor Erzurum'da bir fırıncı, şehit aileleri ve gazilere ücretsiz ekmek, tüm müşterilerine alışveriş miktarları ne olursa olsun iftarlık tatlı ikramı uygulaması ve "askıda ekmek" geleneğiyle aynı zamanda cömertlik, yardımlaşma ayı olan ramazanın ruhunu işletmesinde yaşatıyor Fırın sahibi Koç: "Ramazan ayında, özellikle doğu ve güneydoğuda şehit düşen ve gazi olan kardeşlerimizi ve ailelerini düşünerek, bir nebze olsun bu kardeşlerimize ve ailelerine destek olmak adına bütün şehit ve gazi yakınlarına istediği kadar ekmek yardımında bulunmaya başladık" MUHAMMET MUTAF - Erzurum'da fırın, şehit ve gazi ailelerine ücretsiz ekmek, alışveriş miktarları ne olursa olsun tüm müşterilerine iftarlık tatlı ikramı uygulaması ve "askıda ekmek" geleneğiyle ramazan ayının ruhunu işletmesinde yaşatıyor.
 • 13:02Ramazanın Ruhunu Fırınında YaşatıyorErzurum'da bir fırıncı, şehit ve gazi ailelerine ücretsiz ekmek, alışveriş miktarları ne olursa olsun tüm müşterilerine iftarlık tatlı ikramı ve "askıda ekmek" uygulamasıyla ramazan ayının ruhunu işletmesinde yaşatıyor.
 • 12:32Van Kalesi'nin Çehresi DeğişiyorVan Kalesi'nin Çehresi DeğişiyorVan Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Van Kalesi Yürüme Yolu ve Karşılama Merkezi Projesi’ çerçevesinde Van Kalesi’nin çehresi değişecek.
 • 12:14Türk Dünyasından Topladığı 5 Bin Objeyle Ders AnlatıyorTürk Dünyasından Topladığı 5 Bin Objeyle Ders AnlatıyorAtatürk üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Cengiz Alyılmaz, Türk dünyasından 27 yılda kendi olanaklarıyla edindiği 5 bin obje ile öğrencilerine ders anlatıyor.
 • 09:52Bakan Akdağ'dan Etü'ye ZiyaretBakan Akdağ'dan Etü'ye ZiyaretSağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Teknik Üniversitesine (ETÜ) ziyarette bulunarak, çalışmaları yerinde inceledi.
 • 00:59Akdağ, Akdağ, "Biz İnsanımıza Hizmet Etmeyi Rabbimizin Bize Verdiği En Büyük Nimet Olarak GörüyoruzGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 1- Bakan Akdağ'ın iftar yemeğine katılması 2- Vatandaşlar iftar programı 3- Detaylar 6- Bakan Akdağ'ın konuşması 3.Geleneksel Ahde Vefa İftar Programı AK Parti Erzurum İl Başkanlığı tarafından 3. Geleneksel Ahde Vefa iftar programı düzenlendi Sağlık Bakanı Akdağ: "Vefa duygusu zaman zaman bazı yerlerde istenildiği gibi olamayabilir.
 • 23:463.geleneksel Ahde Vefa İftar ProgramıSağlık Bakanı Recep Akdağ, "Biz insanımıza hizmet etmeyi Rabbimizin bize verdiği en büyük nimet olarak görüyoruz.
 • 21:34Bakan Akdağ 'Ahde Vefa İftar Programı'na KatıldıBakan Akdağ 'Ahde Vefa İftar Programı'na KatıldıSağlık Bakanı Recep Akdağ, memleketi Erzurum’da AK Parti Erzurum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Ahde Vefa İftar Programı’na katıldı.
 • 19:58Sağlık Bakanı Recep Akdağ: (2)Sağlık Bakanı Akdağ, 112 Acil Servisin boş yere aranıp meşgul edilmemesi gerektiğini belirterek, "112 Acil Servis numarasının (gereksiz) aranmasını önlemekte çok zorluk çekiyoruz.
 • 19:48Düzeltme "Sağlık Bakanı Recep Akdağ" Başlıklı Haberimizin Üçüncü Paragrafında Yer Alan "Akdağ,...Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana sağlık alanında atılım yaptığını, Türkiye'nin bugün iftihar edebileceği bir sağlık sistemine sahip olduğunu söyledi.
 • 18:32Erzurum Sağlık Bakanı Akdağ, 247 Ambulans DağıttıErzurum Sağlık Bakanı Akdağ, 247 Ambulans DağıttıSağlık Bakanı Recep Akdağ, ülke genelinde 247 ambulansın dağıtımını Erzurum'dan başlattı.
 • 18:06Sağlık Bakanı Recep Akdağ AçıklamasıSağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana sağlık alanında atılım yaptığını, Türkiye'nin bugün iftihar edebileceği bir sağlık sistemine sahip olduğunu söyledi.
 • 17:51Anadolujet'in Erzurum – Antalya Direkt Uçuşları Başlıyor Anadolu'yu bir uçtan bir uca bağlayan AnadoluJet, kültür turizminin en önemli duraklarından biri olan Erzurum'u direkt uçuşlarla Antalya'ya bağlıyor.
 • 17:46Erzurum Sağlık Bakanı Akdağ Rehabilitasyonun Peşindeyiz -YenidenErzurum Sağlık Bakanı Akdağ Rehabilitasyonun Peşindeyiz -YenidenSağlık Bakanı Akdağ: Rehabilitasyonun peşindeyiz (3)SAĞLIK BAKANI AKDAĞ, 247 AMBULANS DAĞITTISağlık Bakanı Recep Akdağ, ülke genelinde 247 ambulansın dağıtımını Erzurum'dan başlattı.
 • 17:46Erzurum Sağlık Bakanı Akdağ Rehabilitasyonun PeşindeyizErzurum Sağlık Bakanı Akdağ Rehabilitasyonun PeşindeyizSağlık Bakanı Akdağ: Rehabilitasyonun peşindeyiz (3)SAĞLIK BAKANI AKDAĞ, 247 AMBULANS DAĞITTISağlık Bakanı Recep Akdağ, ülke genelinde 247 ambulansın dağıtımını Erzurum'dan başlattı.
 • 16:56Sağlık Bakanı Akdağ: Rehabilitasyonun Peşindeyiz (3)Sağlık Bakanı Akdağ: Rehabilitasyonun Peşindeyiz (3)Sağlık BAKANI AKDAĞ, 247 AMBULANS DAĞITTISağlık Bakanı Recep Akdağ, ülke genelinde 247 ambulansın dağıtımını Erzurum'dan başlattı.
 • 16:36Bakan Akdağ, 112 Hattının Gereksiz Aranmasına İsyan EttiBakan Akdağ, 112 Hattının Gereksiz Aranmasına İsyan EttiSağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum'da Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ambulans dağıtım törenlerinin 7'ncisine katıldı.
 • 16:35Bakan Akdağ, Erzurum'da Ambulans Dağıtım Törenine KatıldıBakan Akdağ, Erzurum'da Ambulans Dağıtım Törenine KatıldıSağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum’daki ambulans dağıtım törenine katıldı.
 • 14:21Sağlık Bakanı Akdağ - İngiltere'nin AB'den AyrılmasıSağlık Bakanı Akdağ - İngiltere'nin AB'den AyrılmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Erzurum AK Parti İl Başkanlığı ziyareti Detaylar Bakan Akdağ'ın konuşması Toplantı salonundan görüntü Sağlık Bakanı Akdağ: (İngiltere'nin AB'den ayrılma kararı) "Bu bir süreç tabi birden bire ayrılmıyor ama çok ilginçtir İngiltere'de Başbakan Cameron bir şekilde kendi iç siyasetine Türkiye'yi karıştırma şansızlığını ve basiretsizliğini gösterdi.
 • 12:17Kızına Fare Zehiri İçiren Babaya Mahkemeden Tedavi KararıErzurum'da 4 yaşındaki kızı S.G.'ye fare zehri içirerek öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla yargılanan akli dengesi yerinde olmayan 26 yaşındaki İsmail G. hakkındaki dava karara bağlandı.
 • 12:17Akdağ: Akdağ: "Ciddi Bir Terör Mücadelesi Yapmak Zorunda Kaldık"Görüntü Dökümü: Erzurum Valilği karşalıma Bakan Akdağ konuşma Detaylar Sağlık Bakanı Akdağ: "Geçen yılın temmuz ayından itibaren çok ciddi bir terör mücadelesi yapmak zorunda kaldık.
 • 12:16Erzurum - Sağlık Bakanı Akdağ Rehabilitasyonun PeşindeyizErzurum - Sağlık Bakanı Akdağ Rehabilitasyonun PeşindeyizSağlık Bakanı Akdağ Rehabilitasyonun peşindeyizİncelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Terör örgütü tarafından harap edilen bazı mahallelerin, ilçelerin yeniden imar edilmesi, burada ekonomik hayatın canlandırılması, sosyal rehabilitasyon bütün bunların peşindeyiz.
 • 12:05Erzurum'da Konut Satışı ArttıErzurum'da Konut Satışı ArttıTÜİK Konut Satış İstatistikleri Mayıs 2016 verileri açıklandı.
 • 11:51Sağlık Bakanı Akdağ AçıklamasıSağlık Bakanı Recep Akdağ, terörle mücadele konusunda, "Geçen yılın temmuz ayından itibaren çok ciddi bir terör mücadelesi yapmak zorunda kaldık.
 • 11:09Erzurum Memur Sen, Kimsesiz Minikleri UnutmadıErzurum Memur Sen, Kimsesiz Minikleri UnutmadıMemur Sen Erzurum İl Temsilciliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan kimsesiz minik çocuklar onuruna iftar yemeği verdi.
 • 10:57Kamyon Aras Nehri'ne UçtuKars’ın Sarıkamış İlçesi’nde Aras Nehri’ne kamyon uçtu.
 • 10:54Maganda Kurşununa: 1 Yıl 3 Ay Hapis CezasıErzurum’da ruhsatsız tabancayla havaya ateş açan Y.Y. tutuksuz yargılandığı Erzurum Asliye Ceza Mahkemesi’nce 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 10:37Başsavcı Çiçekli'den Rektör Koçak'a Veda ZiyaretiBaşsavcı Çiçekli'den Rektör Koçak'a Veda ZiyaretiErzurum Cumhuriyet Başsavcı iken Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararnamesiyle Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ahmet Çiçekli, veda ziyaretleri kapsamında Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ı makamında ziyaret etti.
 • 03:12Yakutiye Medresesi'nde Ramazan İkliminde Müzakereler"Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Erzurum'da "Yakutiye Medresesi'nde Ramazan İkliminde Müzakereler" programı kapsamında konferans verdi.
 • 22:16Kamyon Aras Nehri'ne Düştü: 1 YaralıKars'ın Sarıkamış ilçesinde Aras Nehri'ne düşen kamyonun sürücüsü yaralandı.
 • 22:07Kars'ta Terör OperasyonuKars'ın Kağızman ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda bir terör örgütü mensubunun yakalandığı, 6 sığınakta yapılan aramada tuzaklanmış el yapımı patlayıcı, 250 kilogram amonyum nitrat ile çok sayıda mühimmat ele geçirildiği bildirildi.
 • 20:35Kağızman'da Terör Örgütü PKK'ya DarbeKars’ın Kağızman ilçesinde ‘Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Nurettin Öztürk-8 Operasyonu’nda bir PKK’lı terörist sağ olarak ele geçirilirken, çok sayıda yaşam malzemesi ve mühimmat bulunarak imha edildi.
 • 17:31Kop Tüneli İnşaatında Kaza: 1 ÖlüErzurum'un Aşkale ilçesindeki Kop Tüneli inşaatında meydana gelen kazada bir işçi hayatını kaybetti.
 • 16:52Yakutiye Medresesi'nde Ramazan İkliminde MüzakerelerYakutiye Medresesi'nde Ramazan İkliminde Müzakereler"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Erzurum Yakutiye Medresesi görüntü Detaylar Düzenlenen konferastan görüntü Detaylar "Yakutiye Medresesi'nde Ramazan İkliminde Müzakereler" Erzurum'da "Yakutiye Medresesi'nde Ramazan İkliminde Müzakereler" programı kapsamında "Hicri 1024 Yılında Yakutiye Medresesi'nde Of Müftüsü Hacı Salih Efendiye Verilen İcazetname" konulu konferans düzenlendi Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacımüftüoğlu: "Bu müesseseler (medreseler) sayesinde bu medeniyetler, insanlık medeniyeti teşekkül etmiştir.
 • 16:48Etü Rektörü Yaylalı'dan Vali Azizoğlu'na ZiyaretEtü Rektörü Yaylalı'dan Vali Azizoğlu'na ZiyaretETÜ Rektörü Muammer Yaylalı, Erzurum’a atanan Vali Seyfettin Azizoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 16:47Tortum'da Birlik ve Kardeşlik SofrasıTortum'da Birlik ve Kardeşlik SofrasıErzurum Büyükşehir Belediyesi, Tortum’da Kardeşlik Sofrası’nı kurdu.
 • 16:30Ölüm Kavşağında Çalışmalar BaşladıÖlüm Kavşağında Çalışmalar BaşladıÖlümlü ve yaralanmalı birçok kazanın meydana geldiği Aziziye İlçesi’nde bulunan kavşakta, Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın talebi üzerine çalışmalar başladı.
 • 16:12Asdep Kapsamında İşe Alınan Sosyal Danışmanlar Sözleşme İmzaladıAsdep Kapsamında İşe Alınan Sosyal Danışmanlar Sözleşme İmzaladıAile Sosyal Politikalar Bakanlığının hayata geçirdiği Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Erzurum İl Müdürlüğü’nde işe alınan 16 sosyal danışman sözleşme imzaladı.
 • 15:52MHP Milletvekili Prof. Dr. Aydın'dan Çarpıcı Işid AçıklamasıMHP Milletvekili Prof. Dr. Aydın'dan Çarpıcı Işid AçıklamasıMHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, IŞİD konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 • 15:32Öngay Paşa'dan Vali Azizoğlu'na ZiyaretÖngay Paşa'dan Vali Azizoğlu'na ZiyaretSon Valiler Kararnamesiyle Erzurum’a atanan Vali Seyfettin Azizoğlu’na hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.
 • 15:22Emniyet Müdürlüğü'nden Lys TedbirleriErzurum Emniyet Müdürlüğü’nce 25 Haziran 2016 tarihinde yapılacak LYS-5 (Yabancı Dil) Sınavı ve 26 Haziran 2016 tarihinde yapılacak LYS-3 (Edebiyat/Coğrafya Sınavı öncesi il genelinde bir dizi tedbir alındı.
 • 15:16Prof. Dr. Hacımüftüoğlu Ramazan Müzakerelerine Konuk OlduProf. Dr. Hacımüftüoğlu Ramazan Müzakerelerine Konuk OlduBayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Ramazan İkliminde Müzakereler” adlı programda “Hicri 1204 yılında Yakutiye Medresesi’nde Of Müftüsü Hacı Salih Efendi’ye verilen icazetname”yi anlattı.
 • 15:03Zimmetine Para Geçirdi: 11 Yıl L 6 Ay Hapis Cezasına ÇarptırıldıErzurum’da çalıştığı özel bir kurumda masraf avanslarını birden fazla kullanarak zimmetine 30 Bin TL geçirdiği iddiası ile Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Y.A. (31) ’zimmet’ suçundan 11 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 13:59Başkan Orhan, Muhtarlarla İftar ve İstişare EttiBaşkan Orhan, Muhtarlarla İftar ve İstişare EttiAziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Seçildikleri ve görev yaptıkları yerlerde hizmetlerin ve halkın yerel desteğinin sahibi olan muhtarlarımız, toplumsal kalkınmamızdan, güvenliğimizin sağlanmasına varıncaya kadar, vatandaş-devlet bütünleşmesinin esasını teşkil etmektedirler.