13:2900
SON DAKİKA ERZURUM HABERLERİ

Son Dakika Erzurum Haberleri

  Toplantıda Sorusuna Yanıt Alamayan Vali Kızdı

  Toplantıda Sorusuna Yanıt Alamayan Vali Kızdı

  Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, tarım kuruluşları temsilcilerine faaliyetleriyle ilgili sorduğu sorulara yanıt alamayınca kızdı. (Bugün 12:10)

   

  Erzurum Sınıfın Kapı Kolu 6 Yaşındaki Kadir'i Gözünden Etti

  Erzurum Sınıfın Kapı Kolu 6 Yaşındaki Kadir'i Gözünden Etti

  Erzurum'da Alparslan İlkokulu 1'inci sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Gani Kadir Kastalmiş, teneffüste dışarı doğru açılan sınıf kapı kolunun çarpması sonucu sağ gözünden oldu. (Bugün 12:01)

   

  Doğu'da Kar Yağışı

  Kar yağışının aralıklarla etkisini sürdürdüğü Doğu Anadolu Bölgesinde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 11 dereceyle Ardahan'da ölçüldü. (Bugün 09:36)

   

  Ervak Gençlik Oltu'da Uyuşmamak İçin Uyan Diyecek

  Ervak Gençlik Oltu'da Uyuşmamak İçin Uyan Diyecek

  ERVAK Gençlik Komisyonu’nun organizesinde yönetmenliğini Ferhat Raşit Kına’nın yaptığı, Neslihan Narmanlıoğlu’nun yazdığı tek ‘UYANIŞ’ oyunu, Atatürk Üniversitesi Kültür ve Gösteri Merkezi ve İspir kültür Merkezi gösterilerinin ardından 20 Aralık 2014 Cumartesi günü Oltu Efkan Ala Kültür Evi’nde sahnelenecek. (Dün 18:30)

   

  Erzurumlu Gençlere Spor Tesisleri Yetmiyor

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taşkesenligil: "Şehrimizde 2011 Universiade için yapılan spor tesislerinin yanı sıra, ilçelerimizdeki tesislerimiz şu anda yüzde yüz doluluk oranıyla çalışıyor. (Dün 17:20)

   

  Erzurum Ticaret Borsası

  Borsada, büyükbaş hayvan etinin kilogramı 16,00 ila 33,29 liradan işlem gördü. (Dün 17:07)

   

  Palandöken Belediyespor, Galatasaray Maçından Puanla Dönmek İstiyor

  Voleybol Erkekler 1. Lig takımı Palandöken Belediyespor, deplasmanda karşılaşacakları Galatasaray FXTCR maçından puanla dönerek, ilk yarıyı umutla kapatmak istiyor. (Dün 16:52)

   

  Başkentte "Artistik" Şampiyona

  Türkiye Artistik Buz Pateni Şampiyonası yarın Ankara'da başlayacak. (Dün 16:49)

   

  MHK İlk Toplantısında Görev Bölümü Yaptı

  Merkez Hakem Kurulu, Yusuf Namoğlu başkanlığında yaptığı ilk toplantısında görev bölümü yaptı. (Dün 16:33)

   

  Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası Ankara'da Yapılacak

  Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası Ankara'da Yapılacak

  Türkiye Buz Pateni Federasyonunun 2014-2015 sezonu faaliyet programında yer alan Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası Ankara'da düzenlenecek. (Dün 16:22)

   

  Sağlıkta 'Rönesans' Dönemi!

  Sağlıkta "Rönesans" Dönemi!

  Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş, 1550 yataklı Adana Entegre Sağlık Kampüsü için uluslararası yatırım fonu Meridiam Infrastructure ve 9 yabancı bankayla yürüttüğü çalışmaları tamamladı. (Dün 16:14)

   

  55 Spor Tesisimizde Doluluk Oranı Yüzde Yüz

  55 Spor Tesisimizde Doluluk Oranı Yüzde Yüz

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, gerek şehirdeki spor tesislerinin gerekse ilçelerdeki spor salonları ve sahaların yüzde yüz doluluk oranı ile hizmet verdiğini söyledi. (Dün 15:56)

   

  Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde

  Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, 02-04 Ocak 2014 tarihlerinde Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü için tanıtım afişleri astı. (Dün 15:36)

   

  Erzurum Valiliği'nden Esmaü'l Hüsna "Hu" Sergisi…

  Erzurum Valiliğince koordine edilen ve Erzurumlu hattatlar ile müzehhipler tarafından” Erzurumlu Hattatlar Hüsn’ü Hat” projesi kapsamında hazırlanan Esmaü’l Hüsna “ Hu” sergisi 22 Aralık Pazar günü Dolmabahçe Sanat Galerisinde açılıyor. (Dün 15:34)

   

  Iğdır'daki Molotofkokteyli Operasyonu Davası

  Iğdır Emniyet Müdürülüğü'nce yapılan molotofkokteyli operasyonu kapsamında haklarında 24'er yıl hapis cezası istenen 5'i tutuklu 7 kişinin yargılanmasına başlandı. (Dün 15:28)

   

  Pendik'e 12 Yeni Karla Mücadele Aracı

  Pendik'e 12 Yeni Karla Mücadele Aracı

  Karla mücadele için hazırlıklarını tamamlayan Pendik Belediyesi, 5 kar küreme ve tuzlama aracı, 5 iş makinesi, 1 tır ve 1 vinçi daha belediyenin filosuna dahil etti. (Dün 15:25)

   

 

  Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yılına Doğru

  Pasinler Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü, "Sarıkamış Asımın Nesli Asrın Yürüyüşü" için hazırlıklarını sürdürüyor. (Dün 15:24)

   

  Atatürk Üniversitesi'ne "Akts Etiketi" Ödülü

  Atatürk Üniversitesi'nin, Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketi (ECTS AKTS) ödülünü almaya hak kazandığı bildirildi. (Dün 15:19)

   

  Özel Sporcular İçin Yarar'lı Bir İş Yaptı

  Özel Sporcular İçin Yarar'lı Bir İş Yaptı

  Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı M. Erol Yarar’ın destekleri ile Erzurumlu eki özel kardeş sporcu milli takım kampına alındı. (Dün 15:04)

   

  Kuyap Samsun'un İlçelerinde

  Kuyap Samsun'un İlçelerinde

  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmekte olan ve Samsun TSO’nun da ortak olduğu KUYAP, Samsun’da yürüttüğü iş geliştirme programlarını ilçelerde de uygulayama geçirecek. (Dün 14:36)

   

  Mhk Görev Bölümü Yaptı

  Mhk Görev Bölümü Yaptı

  TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK), Yusuf Namoğlu başkanlığında gerçekleştirdiği ilk toplantısında görev bölümü yaptı. Kurul üyelerinden Metin Tokat, başkanvekili oldu. (Dün 14:19)

   

  Erzincan Judo Grup Müsabakalarına Ev Sahipliği Yaptı

  Erzincan Judo Grup Müsabakalarına Ev Sahipliği Yaptı

  Okul Sporları Genç Erkekler ve Genç Kızlar Judo Grup müsabakaları Erzincan’da yapıldı. (Dün 14:12)

   

  Adana Entegre Sağlık Kampüsü Finansal Kapanış Anlaşması

  Rönesans Holding Başkanı Ilıcak: "Toplam yatırım bedeli olan 540 milyon avronun 433 milyon avrosunu 9 yabancı bankadan tedarik ettik. Kalanı ise yatırımcı ortaklar Rönesans ve Meridiam tarafından öz kaynak olarak temin edilecek" (Dün 13:32)

   

  Erzurum'da Kar Yağışı

  Erzurum'da Kar Yağışı

  Erzurum’da dün gece etkisini gösteren kar yağışı şehri beyaza bürüdü. (Dün 13:28)

   

  İsmail Bingöl'den Şiir Resitali

  İsmail Bingöl'den Şiir Resitali

  Eğitim Gönüllüleri Topluluğunun düzenlediği Şiir Resitali ve Müzik Şöleni programı şiir sevenleri şiire doyurdu. (Dün 13:18)

   

  Ankara En-Kamu-Der Genel Başkanından Şehit Aileleri ve Gazilere Ziyaret

  Ankara En-Kamu-Der Genel Başkanından Şehit Aileleri ve Gazilere Ziyaret

  Engelli Kamu Çalışanları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Bülent Kapu ve Erzurum il Temsilciliği heyetiyle birlikte Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanlığını ziyaret ettiler. (Dün 13:08)

   

  Atatürk Üniversitesi Akts Etiketi Ödülünü Aldı

  Atatürk Üniversitesi Akts Etiketi Ödülünü Aldı

  Avrupa Komisyonu tarafından Bologna Süreci çalışmaları kapsamında verilen Diploma Eki (Diploma Supplement-DS) ödülünü 2011 yılında almaya hak kazanan Atatürk Üniversitesi, 2013 yılı sonunda ise yine bu kapsamda verilen en önemli ödülü yani Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketi (ECTS-AKTS) ödülünü almaya hak kazandı. (Dün 12:58)

   

  Pasinler Ghs Müdürlüğü Sarıkamış Yürüyüşüne Davet Etti

  Pasinler Ghs Müdürlüğü Sarıkamış Yürüyüşüne Davet Etti

  Pasinler Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü, 4 Ocak’ta 100. yılında Sarıkamış yürüyüşü için düzenlenen programa öğrencileri, ilçedeki kurumların personellerini ve vatandaşları yürüyüşe davet etti. (Dün 12:48)

   

  Hamilelik Kaşıntılardan Kurtulmanın Yolları !

  Hamilelik Kaşıntılardan Kurtulmanın Yolları !

  Özel Elit Polikliniği Hekimlerinden Dermatoloji Uzmanı Dr.Şerafettin Saraçoğlu , “Hamilelik döneminde hafif kaşıntı sık görülen bir sorundur. (Dün 12:47)

   

  Kendisi Hayata Tutundu, Sıra Eşinde

  Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'nde başarılı bir şekilde yapılan böbrek nakliyle sağlığına kavuşan kadın, diyalizde tanışarak evlendiği eşinin de nakil olmasını istiyor Zalika Pektaş: "İkinci kez yaşama şansınız oluyor, Rabbim herkesi makineden kurtarsın. (Dün 11:49)

   

  Erzurum'da Tarım Konseyi Düzenlendi

  Erzurum'da tarım sektöründe faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşların koordinasyonunu sağlamak amacıyla Erzurum Tarım Konseyi düzenlendi. (Dün 11:28)

   

  Eşiyle İlişkiye Gireni Bıçakladı, 2.5 Yıl Hapse Çarptırıldı

  Erzurum'da geçen Ağustos ayında, eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla eski arkadaşı 35 yaşındaki M.A.'yı bıçakla yaralayan 34 yaşındaki M.İ., 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. (Dün 11:21)

   

  Başkan Öğrencilere Oyuncak Dağıttı

  Başkan Öğrencilere Oyuncak Dağıttı

  Erzurum merkez Yakutiye Belediye Başkanı Ak Partili Ali Korkut, Mecidiye İlkokulu'nda öğrencilere oyuncak dağıttı, sonra da bahçede öğrencilerle oyunlar oynadı. (Dün 11:17)

   

  Yerli Malı Haftası'nda 'Tarım' Geri Planda

  Yerli Malı Haftası'nda "Tarım" Geri Planda

  Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü öğretim Üyesi Prof.Dr.Nesrin Astam Yıldız, “Yerli Malı Haftası”nın unutulmaya yüz tutması bir yana küreselleşmenin bir yan etkisi de yerli malı haftasında yaş yada kuru meyve gibi tarım ürünleri yerine teknolojik ürünlerin ön plana çıkarılma çabalarının son derece yanlış bir yaklaşım olduğunu söyledi. (Dün 10:22)

   

  Elif Gibi Sevmek' Kitabının Yazarı Hikmet Anıl Öztekin, Erzurum'da Öğrencilerle Söyleşi ve İmza...

  Elif Gibi Sevmek" Kitabının Yazarı Hikmet Anıl Öztekin, Erzurum'da Öğrencilerle Söyleşi ve İmza...

  Atatürk Üniversitesi Genç Gezginler Kulübünün organizasyonuyla 2014 yılının en çok okunan şiir kitabı olan “Elif Gibi Sevmek”in yazarı Hikmet Anıl Öztekin, öğrencilerle söyleşi ve imza gününde bir araya geldi. (Dün 10:22)

   

  Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Erzincanlı Çocuklarla Buluşuyor

  Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu'nun, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan "La Fonten Orman Mahkemesinde"oyunu, Erzincanlı minik tiyatroseverlerle buluşuyor. (Dün 10:20)

   

  Erzurum'un Tarihi ve Kültürel Mekanlarında 'Sarı Gelin' Klibi

  Erzurum'un Tarihi ve Kültürel Mekanlarında "Sarı Gelin" Klibi

  Türkiye’nin yanı sıra Estonya, Ukrayna, Makedonya, Litvanya ve Azerbaycan’dan toplam 36 genç Erzurum’a gelerek Sarı Gelin türküsünü seslendirip klip çekti. (Dün 10:16)

   

  Doğu'da Kar Yağışı

  Doğu Anadolu Bölgesinde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10 dereceyle Ardahan'da kaydedildi. (Dün 09:54)

   

  Belediye Başkanı Oyuncak Dağıttığı Çocuklarla Oynadı

  Belediye Başkanı Oyuncak Dağıttığı Çocuklarla Oynadı

  Erzurum merkez Yakutuye Belediye Başkanı Ali Korkut gittiği Mecidiye ilkokulundaki öğrencilere önce oyuncak dağıttı, birlikte oyun oynadı. (Dün 09:49)

   

  Yurtta Hava Durumu

  Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Adana’nın doğusu, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Düzce, Kastamonu, Karabük, Tokat, Ardahan, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevreleri ve bu sabah ilk saatlerde Denizli çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçeleri ve Anamur çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (Dün 08:51)

   

  Yargıtay'da Görevli 62 Hakim ve Savcının Tayini Çıktı

  Yargıtay'da Görevli 62 Hakim ve Savcının Tayini Çıktı

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1. Dairesi, 62'si Yargıtay'da görevli olmak üzere toplam 66 hakim ve savcının görev yerini değiştirerek çeşitli illere tayin yaptı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 13:29:40. #1.13#