SON DAKİKA ERZURUM HABERLERİ

Son Dakika Erzurum Haberleri

 • 14:03Erzurum Yarı Maratonuna 14 Ülkeden 1058 Sporcu KatılacakErzurum Yarı Maratonuna 14 Ülkeden 1058 Sporcu KatılacakErzurum Büyükşehir Belediyesi'nin yarın yapılacak 'Anadolu'nun zirvesinde koş' yarı maratonunda, 14 ülkeden 1058 atlet yarışacak.
 • 13:55Erzurum'da TOKİ İnşaat İskelesi Çöktü: 1 İşçi Öldü, 2 İşçi YaralandıErzurum'un Aşkale ilçesinde yapımı devam etmekte olan TOKİ'ye ait inşatta meydana gelen iş kazasında bir işçi olay yerinde hayatını kaybetti.
 • 13:24Müftü Yazıcı'dan Sosyal Medya UyarısıMüftü Yazıcı'dan Sosyal Medya UyarısıERZURUM (İHA) – Erzurum’un Yakutiye İlçe Müftüsü Osman Yazıcı, sosyal medyanın yaygın kullanılmasıyla ortaya çıkan mahremiyet sorunlarıyla ilgili uyarılarda bulundu.
 • 13:14Erzurum'da İnşaat İskelesi Çöktü: 1 Ölü, 2 YaralıErzurum'da İnşaat İskelesi Çöktü: 1 Ölü, 2 YaralıErzurum’un Aşkale ilçesinde bir inşaatın 4. katındaki iskelenin çökmesi sonucu 1 işçi öldü, 2 işçi yaralandı.
 • 13:11Cihan-Sen Başkanı Haliloğlu: Bazı Sendikalar Baskı ve Zulmün Ortağı OlduCihan-Sen Başkanı Haliloğlu: Bazı Sendikalar Baskı ve Zulmün Ortağı OlduCihan Sendikalar Konfederasyonu (CİHAN-SEN) Genel Başkanı Naci Haliloğlu, ülkede yaşanan 'cadı avında' bazı sendika konfederasyonlarının iktidara payanda olduğunu belirterek, "Maalesef yaşanan malum süreçte bazı sendikalar baskı ve zulmün ortağı olmuşlardır.
 • 13:09Erzurum Aslı Nemutlu Davasında Reddi Hakim Talebi Reddedildi ArşivErzurum Aslı Nemutlu Davasında Reddi Hakim Talebi Reddedildi ArşivAslı Nemutlu davasında reddi hakim talebi reddedildi Erzurum'un Konaklı Kayak Merkezi'nde antrenman yaparken pist kenarındaki tahta kar perdelere çarparak hayatını kaybeden 17 yaşındaki milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun ölümü ile ilgili yapılan duruşmada sanık avukatının reddi hakim talebi kabul edilmedi.
 • 12:24Aslı Nemutlu Davasında Reddi Hakim Talebi ReddedildiAslı Nemutlu Davasında Reddi Hakim Talebi ReddedildiErzurum'un Konaklı Kayak Merkezi'nde antrenman yaparken pist kenarındaki tahta kar perdelere çarparak hayatını kaybeden 17 yaşındaki milli kayakçı Aslı Nemutlu'nun ölümü ile ilgili yapılan duruşmada sanık avukatının reddi hakim talebi kabul edilmedi.
 • 11:48İnşaat İskelesi Yıkıldı: 1 İşçi Öldü, 2'si YaralıErzurum'un Aşkale İlçesi'nde TOKİ konutları inşaatında iskelesi çökmesi sonucu 1 işçi öldü, 2 işçi yaralandı.
 • 11:08Meteoroloji'den Doğu Anadolu'nun Kuzeyi İçin Yağış UyarısıMeteoroloji'den Doğu Anadolu'nun Kuzeyi İçin Yağış UyarısıMeteoroloji'den yapılan hava tahmin raporuna göre, Ağrı Kars Iğdır ve Erzurum çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.
 • 10:59Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış UyarısıAğrı, Kars, Iğdır ve Erzurum çevrelerinde kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.
 • 01:58Türkiye Halk Oyunlara ŞampiyonasıTürkiye Halk Oyunlara ŞampiyonasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Erzurum Cumhuriyet Caddesi'nden Yakutiye Kent Meydanına kadar yürüyüş- Mehteran takımından görüntü- Detaylar- Halk Oyunları Şampiyana katılacak ekiplerden görüntü- Yakutiye Kent Meydanı'nda düzenlenen programdan görüntü- Konuşmalar- Ekiplerin kısa gösterisi Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası- Şampiyona için Erzurum'a gelen 23 takım, kortej yürüyüşüne katıldı- THOF Başkanı Ozanoğlu: - (Uyuşturuyla mücadele) "Var gücümüzle gençliğimize musallat olan bu belayı defetmeye çalışıyoruz.
 • 21:49Gençler Arası Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası Erzurum'da BaşladıGençler Arası Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası Erzurum'da BaşladıGençler Arası Halk oyunları Türkiye Şampiyonası yarışmaları "Uyuşturucuya karşıyız, halk oyunlarına bağımlıyız" sloganıyla Erzurum’da start aldı.
 • 17:57Erzurum'da Ortaokul Öğrencilerine Bisiklet DağıtıldıErzurum'da Ortaokul Öğrencilerine Bisiklet DağıtıldıErzurum'da ortaokul öğrencilerine bisiklet dağıtıldı Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenli fiziksel aktivite alışkanlığını kazandırmak için, 10 ortaokula 185 bisiklet dağıtıldı.
 • 17:36Erzurum Günleri Gaziosmanpaşa'da BaşladıCağ kebabı hazırlanması- Cağ kebabı dağıtımı - İlgi gösteren vatandaşlar- Halkoyunları gösterisi- Ozanların selamlaması Gaziosmanpaşa meydanında düzenlenen Erzurum Günlerinin açılışında halka 200 kilogram cağ kebabı ile 1000 kadayıf dolması dağıtıldı.
 • 17:16Erzurum'da Ortaokul Öğrencilerine Bisiklet DağıtıldıErzurum'da Ortaokul Öğrencilerine Bisiklet DağıtıldıErzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenli fiziksel aktivite alışkanlığını kazandırmak için, 10 ortaokula 185 bisiklet dağıtıldı.
 • 17:16Cihaner ve Berk'in Yargılandığı DavaYargıtay 11. Ceza Dairesinde, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ve emekli Orgeneral Saldıray Berk'in de aralarında bulunduğu 14 sanığın "terör örgütü üyeliği" suçundan yargılandığı davaya devam edildi.
 • 14:16Erzurum 'Ev İçinde Olan Şiddetin Saklanması, İnsan Hakları İhlalidir'Erzurum 'Ev İçinde Olan Şiddetin Saklanması, İnsan Hakları İhlalidir'Erzurum'da düzenlenen 'Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi, Koordinasyon ve Farkındalık Çalıştayı'nda konuşan Prof.Dr. Güzin Yamaner, kadınların uğradığı fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete dikkat çekti.
 • 14:16Mukaddes'in Ölümünde, Sanık Avukattından İlginç SavunmaMukaddes'in Ölümünde, Sanık Avukattından İlginç SavunmaErzurum'da 17 yaşındaki Mukaddes Yasan'ın ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan otobüs şoförünün avukatı, yaya geçidinin yanlış yere konulduğunu savundu.
 • 13:14Prof. Dr. Yamaner: Ev İçinde Şiddetin Saklanması, İnsan Hakları İhlaliProf. Dr. Yamaner: Ev İçinde Şiddetin Saklanması, İnsan Hakları İhlaliErzurum'da düzenlenen 'Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi, Koordinasyon ve Farkındalık Çalıştayı'nda konuşan Prof. Dr. Güzin Yamaner, kadınların uğradığı fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete dikkat çekti.
 • 12:33Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale'ye 32 Adet Oyun Grubu Hediye EttiErzurum Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale'ye 32 Adet Oyun Grubu Hediye EttiHediye gelen oyun grubundan görüntü- Erzurum büyükşehir belediyesi pankartının görüntüsü- Bülent Turan'ın konuşması AK Parti İstanbul Milletvekili ve Çanakkale Milletvekili adayı Bülent Turan, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Çanakkale'ye hediye edilen 32 oyun grubundan 10'unu teslim aldı.
 • 12:31Erzurum'da Üzerine Yıldırım Düşen Çoban Hayatını KaybettiErzurum’un Narman ilçesinde kırsal alanda hayvanlarını otlatan çoban, yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybetti.
 • 12:16Ülkedeki Toplumsal Gerginlik, Ekonomiye ve Dış Politikaya da Olumsuz Yansıyor'Ülkedeki Toplumsal Gerginlik, Ekonomiye ve Dış Politikaya da Olumsuz Yansıyor'Türkiye Kamu-Sen Erzurum İl Temsilcisi Müfit Bayraktar, ülkede son yıllarda yaşanan ekonomik belirsizlik ve kaos ortamının toplumun bütün kesimlerini mağdur ettiğini belirterek, "Halktan, mazlumdan ve haklıdan daha güçlüsü yoktur.
 • 12:08Serbest Bırakılan Torunoğlu'nun Evinde Sevinç YaşanıyorSerbest Bırakılan Torunoğlu'nun Evinde Sevinç YaşanıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Jandarma Uzman Onbaşı Cüneyt Torunoğlu'nun yaşadığı evin bulunduğu bina, - Baba Mücip Torunoğlu kapı aralığından konuşuyor, - Torunoğlu'nun açıklamaları, - Torunoğlu telefonla konuşması, - Onbaşı Cüneyt Torunoğlu'nun ailesi, Muş'ta kaçırılan 2 kişinin serbest bırakılması- Jandarma Uzman Onbaşı Torunoğlu ve uydu kontrol personeli Tosun'un Erzurum'daki evlerinde sevinç yaşanıyor- Baba Torunoğlu: - "Sabah 03.00 gibi telefon çaldı ki başka bir telefondan oğlum aradı.
 • 10:44Milli İttifak Liderleri, Erzurum'da Partililere Hitap EdecekSP ve BBP'nin oluşturduğu Milli İttifak liderleri Mustafa Kamak ve Mustafa Destici, 24 Mayıs Pazar günü Erzurum Gar Meydanı'nda düzenlenecek açık hava mitingiyle partililere hitap edecek.
 • 21:09Davutoğlu: Davutoğlu: "Bizimle Yarışacak Olan Mertçe Yarışsın"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Tokat mitingi - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti'nin Tokat mitingi-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)-"Bizim Van'da, Siirt'te, Erzurum'da, Ağrı'da milletvekili adaylarımız saldırıya uğruyor.
 • 20:57Davutoğlu: Davutoğlu: "Hırsız, Araklama Fikirlerle Bu Yola Çıkılmaz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti'nin Tokat mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)-"İntihal fikirlerle, hırsız, araklama fikirlerle bu yola çıkılmaz. Biz ona güzel bir ders veririz ama vaktimiz yok. Onun için bir öğrencimizi görevlendireceğiz, bu Kılıçdaroğlu'na 'Merkez ülke ne demek?
 • 18:59Diplomasını Almaya Torunlarıyla GeldiDiplomasını Almaya Torunlarıyla GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diploma töreni- Arzu Odabaş ve sınıf arkadaşlarının yemin etmesi- Odabaş ve arkadaşlarının kep atması- Odabaş ve ailesi- Odabaş ile röportaj- Oğlu Muhammet Ensar Odabaş ile röportaj- Odabaş'ın torunları Diplomasını almaya torunlarıyla geldi- Erzurum'da, Türkçe öğretmenliği bölümünden mezun olan 52 yaşındaki Arzu Odabaş, çocuk ve torunlarının katıldığı törenle diplomasını almanın mutluluğunu yaşadı- Odabaş: - "30 yılı aşkın süre önceden yarım kalmış bir yolculuğu tamamladım. 4 yıl önce çıkan affı değerlendirmek istedim. Gerçekten aradığımı buldum" Erzurum'da, Türkçe öğretmenliği bölümünü bitiren 52 yaşındaki Arzu Odabaş, çocuk ve torunlarının katıldığı mezuniyet töreninde diplomasını aldı.
 • 18:29Erzurum'da Şüpheli Paket PaniğiErzurum'da bir banka şubesi önünde unutulan çanta paniğe yol açtı.
 • 17:33Erzurum Bakan Güllüce'ye Yağmur Altında KorumaErzurum Bakan Güllüce'ye Yağmur Altında KorumaBakan Güllüce'ye yağmur altında koruma ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Atatürk Üniversitesinin yaptıracağı 'Bilim, Doğa, Tarih, Eğitim Müze projesinin temel atma töreninde yağmura yakalandı.
 • 16:31Erzurum'un Çılgın Projesi'nin Temeli AtıldıErzurum'un Çılgın Projesi'nin Temeli AtıldıErzurum'da 'Bilim, Müze, Doğa, Tarih ve Eğitim Park Projesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
 • 16:12Diplomasını Torununun Elinden AldıDiplomasını Torununun Elinden AldıErzurumlu ev hanımı iki torun sahibi 52 yaşındaki Arzu Odabaş, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü derece ile bitirdi.
 • 15:58Baba ile Oğlu Evde Ölü BulunduBaba ile Oğlu Evde Ölü BulunduErzurum'da iki gündür kendilerinden haber alınamayan baba ile oğlu evlerinde ölü bulundu.
 • 15:48Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması Ödülü Erzurum'a GittiLiselerarası Mevlana Şiir Yarışması Ödülü Erzurum'a GittiBursa Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması’ sonuçlandı.
 • 15:45Erzurum'da Temel Atma Töreninde İlginç Görüntüler OluştuErzurum'da Temel Atma Töreninde İlginç Görüntüler OluştuErzurum’da Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile İçişleri eski Bakanı Efkan Ala’nın katılımıyla gerçekleşen temel atma töreninde, olumsuz hava şartları nedeniyle ilginç görüntüler oluştu.
 • 14:53Baba Oğul Korbonmonoksit Kurbanı OlduBaba Oğul Korbonmonoksit Kurbanı OlduErzurum’da iki gündür haber alınamayan baba ve oğul, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.
 • 14:05Çevre ve Şehirclik Bakanı İdris Güllüce: Kentsel Dönüşüm İki Kelime Ama İnanılmaz Zorlukları VarÇevre ve Şehirclik Bakanı İdris Güllüce: Kentsel Dönüşüm İki Kelime Ama İnanılmaz Zorlukları VarÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kentsel dönüşüm projesi temel atma töreni için geldiği Erzurum'da "Kentsel dönüşüm iki kelime ama yapmaya kalktığınız zaman inanılmaz zorlukları olan bir iş. En fazla beşeri problemlerle ilgili zorluğu var. Razı olmamak, hakkından fazlasını istemek gibi problemleri var" dedi.
 • 14:0434 Yıl Sonra Mezuniyet Sevinci34 Yıl Sonra Mezuniyet SevinciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sınıf detayları- Arzu Odabaş röpörtaj- Öğrencilerle röpörtaj- Kantin detay- Okul çıkışı detay 34 yıl sonra mezuniyet sevinci- Erzurum'da 52 yaşındaki Arzu Odabaş, liseyi bitirince kazandığı fakat daha sonra bırakmak zorunda kaldığı Türkçe öğretmenliği bölümünden 34 yıl sonra mezun oluyor - Arzu Odabaş: "Her gün neşeyle okula geldim. Şimdi bitirdiğim için hem seviniyorum hem üzülüyorum"- Sınıf arkadaşı İpek: "Memleketimizden uzak olduğumuz için ev ortamına hasretiz ama Arzu abla bize bu sıcaklığı çok güzel sundu" ZEHRA MELEK ÇAT - Erzurum'da, 52 yaşındaki Arzu Odabaş, liseyi bitirince kazandığı fakat daha sonra bırakmak zorunda kaldığı Türkçe öğretmenliği bölümünü 34 yıl sonra bitirecek olmanın heyecanını yaşıyor.
 • 12:59Bakan Güllüce, Erzurum'da Temel Atma Törenine KatıldıBakan Güllüce, Erzurum'da Temel Atma Törenine KatıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Erzurum’da Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temel atma törenine katıldı.
 • 12:16Kızını Ziyaretten Dönerken Traktörü Devrilen Yaşlı Adam, Hayatını Kaybettiİstanbul'dan Erzurum'a tatil için gelen evli kızına eşi Latife Güler (61) ile ziyarete giden Şevket Güler (65) ziyaret dönüşü kullandığı traktörün devrilmesi sonucu vefat etti.
 • 10:49Uyuşturucuya Karşı Halk Oyunları OynayacaklarTürkiye Halk Oyunları Federasyonu(THOF) gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak amacıyla Erzurum'da önemli bir etkinliğe imza atacak.
 • 10:26Erzurum ve Iğdır'da Astronot Besini Kinoa EkildiErzurum ve Iğdır'da Astronot Besini Kinoa EkildiGüney Amerika kökenli, protein oranı çok yüksek olan ve NASA tarafından astronotların beslenmesinde kullanıldığı da belirtilen kinoa bitkisi Atatürk ve Iğdır Üniversiteleri Ziraat Fakülteleri'ne ait deneme tarlalarına ekildi.
 • 15:31Harmandar: Sosyal Güvenlik Sistemi Artık Paralı Hale GelmiştirHarmandar: Sosyal Güvenlik Sistemi Artık Paralı Hale GelmiştirTürk Büro Sen Erzurum Şube Başkanı Gani Harmandar, ülkede sosyal güvenlik sisteminin paralı hale getirildiğini, bunun ise toplumun bütün kesimlerini mağdur ettiğini belirtti.
 • 14:06Sarıkamış'ta Karaurgan Karakucak GüreşleriSarıkamış'ta Karaurgan Karakucak GüreşleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Güreş alanından görüntüler- Kars Valisi Günay Özdemir 'in alana gelişi- Güreşçilerden detay görüntüler- Çocuk güreşçiler- Vali Günay Özdemir 'in konuşması- Pehlivanlardan Murat Sağlam'ın konuşması Sarıkamış'ta Karaurgan Karakucak Güreşleri- Başpehlivanlığı Erzurum Büyükşehir Belediyespor'dan Kenan Gör kazandı Sarıkamış ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Karaurgan Karakucak Güreşleri yapıldı.
 • 10:44Erzurum Genç Kızlara Çeyizlik HediyeErzurum Genç Kızlara Çeyizlik HediyeErzurum'un Oltu ilçesinde yaşayan evli ve 6 çocuk annesi 75 yaşındaki Zennure Aydın, yok olmaya yüz tutan yöresel el sanatlarından biri olan 'cecimi' evindeki 50 yıllık tezgahta dokuduğu cecimleri, genç kızlara çeyizlik olarak hediye ediyor.
 • 10:32Seyircilerin Savaş Alanına Döndürdüğü Maçın Cezası Belli OlduSeyircilerin Savaş Alanına Döndürdüğü Maçın Cezası Belli OlduErzurum’da 14 Mayıs’ta Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Sakaryaspor arasında oynanan Spor Toto 3. Lig 3. Grup Play-Off eleme ilk maçı sonrasında saha savaş alanına dönerken, olayların cezası belli oldu.
 • 10:26Genç Kızlara Ceyizlik HediyeGenç Kızlara Ceyizlik HediyeErzurum'un Oltu ilçesinde yaşayan evli ve 6 çocuk annesi 75 yaşındaki Zennure Aydın, yok olmaya yüz tutan yöresel el sanatlarından biri olan 'cecimi', evindeki 50 yıllık tezgahta dokuyarak, genç kızlara ceyizlik olarak hediye ediyor.
 • 08:53Meteoroloji'den 9 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 9 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, Muğla, Burdur, Çankırı, Ankara, Eskişehir, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum ve Erzincan'da yerel sağanak yağış beklendiğini açıkladı.
 • 23:18Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Güzel Türkiye'yi, Büyüyen Türkiye'yi Şaha Kaldıracağım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP'nin Erzurum mitingi- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP'nin Erzurum mitingi- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)"Yazık, günah değil mi bu ülkeye? Niye bu kadar işsizlik var. İşsizliğin olduğu yerde huzur olmaz. Bir ülke üretirse büyür, bir ülke üretirse işsizlik azalır. Bir ülke üretirse saygınlığı olur.
 • 22:05Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Kul Hakkı Yemedim, Yedirmedim"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gelişi-Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP'nin Erzurum mitingi- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1)"Bakın söz verdik, bu ülkeye temiz siyaseti getireceğiz, bu ülkeye namuslu siyaseti getireceğiz, söz verdik bu ülkede yoksulluk olmayacak, söz verdik bu ülkede işsizliği bitireceğiz, söz verdik bu ülkede kul hakkı yenmeyecektir"- "Söz veriyorum onurlu Türkiye'yi, üretken Türkiye'yi, işsizliği olmayan Türkiye'yi, yoksulluğu olmayan Türkiye'yi yeniden namusumuzla kuracağız" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkeye temiz ve namuslu siyaseti getireceklerine söz verdiklerini, ülkede yoksulluğun olmayacağını ve işsizliği bitireceklerini belirtti.
 • 20:33Kılıçdaroğlu: Siyasetçi Köşeyi Dönmek İçin Başbakan Olmuş (2)Kılıçdaroğlu: Siyasetçi Köşeyi Dönmek İçin Başbakan Olmuş (2)"dürüst VE NAMUSLULARIN YÖNETTİĞİ TÜRKİYE'Yİ İNŞA EDECEĞİZ" Kastamonu'dan uçakla Erzurum'a geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstasyon Meydanı'ndaki mitingi gecikmeli olarak saat 19.13'te başladı.