SON DAKİKA EŞME HABERLERİ

Son Dakika Eşme Haberleri

 • 17:49Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "7 Haziran, 27 Mayıs Zihniyetinin Tarihe Gömüldüğü Gün Olacak"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Mayıs askeri darbesinin üzerinden 55 yıl geçtiğini belirterek, “Menderes, Polatkan ve Zorlu ibreti alem olsun diye asıldı.
 • 17:20Cumhurbaşkanı Erdoğan Uşak'ta: (1)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Menderes ve iki arkadaşını darağacına gönderenler, bunu tek bir gaye için yaptılar; Menderes'in akıbetinin, bundan sonra gelecek siyasetçilere örnek olmasını istiyorlardı.
 • 13:57Başkan Şahiner Şehit Yakının İsteğini Geri ÇevirmediBaşkan Şahiner Şehit Yakının İsteğini Geri ÇevirmediÇorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Eşme Köyü’nde yaşayan şehit yakını Güngör Uğraç, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i arayarak Eşme köyündeki Şehit Jandarma Er Mehmet Kakız’ın mezarının başında bulunan demir direğin ve bayrağının yenilenmesi için yardım istedi.
 • 14:57Kartepe'de Parkların Zeminine Kauçuk DöşeniyorKartepe'de Parkların Zeminine Kauçuk DöşeniyorKartepe Belediyesi, parklardaki oyun gruplarında oluşabilecek kazalara karşı çocukların korunabilmeleri adına oyun gruplarının zeminlerini kauçuk granüllü esnek zemin kaplaması döşüyor.
 • 12:36Kartepe'de Plastik Çöp Kovası Dağıtımları SürüyorKartepe'de Plastik Çöp Kovası Dağıtımları SürüyorKartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, plastik çöp kovası dağıtımlarını ilçe genelinde yaygınlaştırarak koku ve sızıntı yapmayan plastik çöp kovaları ile temiz ve sağlıklı mahalleler oluşturmaya devam ediyor.
 • 16:44Tekvandocu Eşme Milli Takım Seçmelerine Davet EdildiEdirne Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Derya Eşme'nin milli takım seçmelerine davet edildiği bildirildi.
 • 13:38Güvenç: Köylünün Sorununu Kendimize Dert EdindikGüvenç: Köylünün Sorununu Kendimize Dert EdindikŞanlıurfa'nın Siverek ilçesinde kırsal bölgelere ziyaret gerçekleştiren Büyükşehir belediye Başkanı Celalettin Güvenç, halkın sorunlarını dinledi.
 • 12:59Kirazın Kilosu 10 LiraKirazın Kilosu 10 LiraÇanakkale’nin Lapseki ilçesinde halk pazarına inen kiraz kilosu 10 liraya kadar alıcı buluyor.
 • 09:42Milli İttifak'ın Mitingine Cumhurbaşkanı EngeliMilli İttifak'ın Mitingine Cumhurbaşkanı Engeliseçimlere birlikte girme kararı alan Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) oluşturduğu 'Milli İttifak' 11 Mayıs'ta Uşak Valiliği'ne başvurarak 27 Mayıs Çarşamba günü yapacağı miting, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mayıs Perşembe günü Uşak'ta yapacağı toplu açılış ve halka hitap programı gerekçesiyle uygun bulunmadı.
 • 06:56Uşak - Milli İttifak Mitingine Cumhurbaşkanı EngeliUşak - Milli İttifak Mitingine Cumhurbaşkanı EngeliSeçimlere Milli İttifak çatısı altında girme kararı alan Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi'nin 11 Mayıs'ta Uşak Valiliği'ne 27 Mayıs Çarşamba günü yapacağı miting için yaptığı müracaat, 21 Mayıs Perşembe günü netlik kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aynı tarihte Uşak'ta yapacağı toplu açılış ve halka hitap programı nedeniyle iptal edildi.
 • 22:59Düzeltme) Uşak'ta Milli İttifak ve Cumhurbaşkanı' Nın Programı ÇakıştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Mayıs Çarşamba günü Uşak’ta yapacağı toplu açılış töreniyle, aynı gün Saadet Partisi ve BBP’nin "Milli İttifak" mitingi çakıştı.
 • 21:13Erdoğan: Erdoğan: "Antalya Hizmetin Kadrini, Kıymetini Bilir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstiklal Marşı okuma,- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çocukları sevmesi,- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması, Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya'da- Erdoğan: (1)- "Bu şehir geçmişte nice vaatlerle iş başına gelenlerce aldatılmıştı.
 • 20:21Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu şehir geçmişte nice vaatlerle iş başına gelenlerce aldatılmıştı.
 • 16:59Güvenç: "Biz Köylünün Derdini Dert Ediniyoruz"Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Siverek’in kırsal mahallelerini ziyaret etti.
 • 19:13Eşme Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu SergisiEşme Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nun kursiyerleri tarafından yıl sonu sergisi açıldı.
 • 16:58Ralliciler Alaşehir Etabını TamamladıRalliciler Alaşehir Etabını TamamladıAlaşehir Belediyesi ’Allgau-Orient/ Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’ ekibini ilçede misafir etti.
 • 16:45Allgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir'deAllgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir'deAllgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir'de ALMANYA'da 10 Mayıs'ta başlayan ve 28 Mayıs'ta Ürdün'de sona erecek Allgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin, Uşak'ın Eşme ile Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki etabı dün tamamlandı.
 • 15:56Allgaeu-Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Alaşehir Etabı TamamlandıAllgaeu-Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Alaşehir Etabı TamamlandıAllgaeu-Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Alaşehir etabı tamamlandı Almanya'da 10 Mayıs'ta başlayan ve 28 Mayıs'ta Ürdün'de sona erecek Allgaeu-Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin, Uşak'ın Eşme ile Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki etabı dün tamamlandı.
 • 15:18Allgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir'deAllgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir'deAlmanya'da 10 Mayıs'ta başlayan ve 28 Mayıs'ta Ürdün'de sona erecek Allgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin, Uşak'ın Eşme ile Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki etabı dün tamamlandı.
 • 17:56Edirne'den Kısa KısaEdirne Valisi Dursun Ali Şahin Müze Müdürlüğü bahçesinde devam çevre düzenlemesi çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı Valilikten yapıla açıklamaya göre, Edirne Müze Müdürü Hasan Karakaya'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali dursun Ali Şahin, çalışmaların bir an önce bitirilmesi talimatını verdi.
 • 22:04Bakan Zeybekçi: Bakan Zeybekçi: "Uşak Daha İyi Yerlere Gelecek"AK Parti Uşak İl Teşkilatı’nın seçim çalışmalarına destek için kente gelen Bakan Nihat Zeybekçi, Banaz mitinginin ardından 18-22 Mayıs arasında yapılacak olan Tanıtım Günleri etkinliğinin açılışını yaptı.
 • 16:21Bahçeli: Bahçeli: "Türkiye'de Halka Yansıyan Bir İstikrar Yoktur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mitingden detaylar- Bahçeli'nin konuşması MHP'nin Antalya mitingi-Genel Başkanı Bahçeli: -"Türkiye ya AKP ile eksik kalmış bir yıkımı tamamlayacaktır ya da kendi geleceğini kendi azim ve kararıyla tayin edecektir"-"Türkiye'de halka yansıyan bir istikrar yoktur ama ceplerini dolduran güruhun sayısında istikrarlı bir artış vardır.
 • 16:16Bahçeli Antalya'da Konuştu (1)Bahçeli Antalya'da Konuştu (1)MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Antalya mitinginde, “Bu seçim, buhrana sürüklenen Türkiye’nin kurtuluşu için uçurumdan önceki son kavşaktır.
 • 16:02MHP'nin Antalya MitingiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye ya AKP ile eksik kalmış bir yıkımı tamamlayacaktır ya da kendi geleceğini kendi azim ve kararı ile tayin edecektir" dedi.
 • 18:22Başkan Ergün Sarıgöl'de İncelemelerde BulunduBaşkan Ergün Sarıgöl'de İncelemelerde BulunduManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sarıgöl ilçe ziyaretinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
 • 19:22Davutoğlu: Davutoğlu: "Allah'tan ve Milletten Başka Kimseden İzin Almayız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Uşak mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Geçen günlerde Süleyman Şah'ın türbesine gittim Suriye Eşmesi, hemen şöyle bir şey söyledi Sayın Bahçeli, 'Kimden izin aldın da oraya gittin söyle.' İşte söylüyorum, biz Allah'tan ve milletten başka kimseden izin almayız"- "Biz gerçek Türkiye milliyetçileri, bu milletin birliğini, beraberliğini savunanlar, bizim için Türkiye'nin her santimetrekaresi şerefimizdir, onurumuzdur, izzetimizdir.
 • 19:07Davutoğlu'nda MHP'ye 'Bre Cahil' Cevabı: Biraz Tarihi AraştırDavutoğlu'nda MHP'ye 'Bre Cahil' Cevabı: Biraz Tarihi AraştırBaşbakan'ın "Menderes asılırken MHP neredeydi" sözüne Vural, "1960 yılında MHP yoktu bre cahil" sözüyle karşılık verdi. Davutoğlu'ndan cevap gecikmedi: Biraz tarih araştır!
 • 19:03AK Parti'nin Uşak MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Paralelciler de şimdi şunu yayıyorlar; 'Doğuda HDP'ye oy verin AK Parti'nin karşısında o var, İç Anadolu'da MHP'ye verin AK Parti'nin karşısında o var, sahillerde CHP'ye verin AK Parti'nin karşısında o var'. Yani bütün meseleleri AK Parti'yi zayıflatmak.
 • 18:32AK Parti'nin Uşak MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran'daki genel seçimde birinci parti olamaz, seçimi kazanamazlarsa istifa etmeye hazır olduğunu belirterek, "4-5 gündür soruyorum.
 • 18:08Davutoğlu: Davutoğlu: "Ey Gafiller, Karşısında Eski Türkiye Yok, Yeni Türkiye Var"Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Uşak’ta düzenlediği mitingde, "Geziciler ortaya çıktı.
 • 17:48AK Parti'nin Uşak MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Süleyman Şah'ın Suriye Eşmesi'ndeki türbesine yaptığı ziyaretin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Kimden izin aldın da oraya gittin söyle' dediğini belirterek, "İşte söylüyorum, biz Allah'tan ve milletten başka kimseden izin almayız" dedi.
 • 09:18Uşak'ta Hemşireler Günü KutlandıUşak'ta Hemşireler Günü Kutlandı12 Mayıs “Hemşireler Günü” ve Anneler günü dolayısıyla Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlik ve bağlı hastaneler tarafından düzenlenen etkinlikte sağlık çalışanları bir araya geldi.
 • 18:14Bahçeli: Davutoğlu Eşme'ye Giderken PKK'yla Temas Kuruldu mu? (2)Bahçeli: Davutoğlu Eşme'ye Giderken PKK'yla Temas Kuruldu mu? (2)Bahçeli: BUNLARIN HARAMA YELTENMELERİ FITRATINDA VAR MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevşehir'deki mitingin ardından Aksaray'a geçerek partisinin Hükümet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaklaşık 10 bin kişiye seslendi.
 • 15:41MHP'nin Nevşehir MitingiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Beş ana projemizle milletimizin tüm sıkıntılarını çözmek için yola koyulduk. Kararlıca diyorum ki, yoksullukla savaşacağız, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz.
 • 15:08Bahçeli: Eşme'ye Giderken, PKK Terör Örgütüyle Temasın Oldu Mu?Bahçeli: Eşme'ye Giderken, PKK Terör Örgütüyle Temasın Oldu Mu?Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Davutoğlu’na, Nevşehir’den “Eşme’ye giderken, PKK terör örgütüyle temasın oldu mu? Kuryeler gidip geldi mi? Bunlara cevap ver, bunları açıkla” diye sordu.
 • 14:20Bahçeli: Davutoğlu Eşme'ye Giderken PKK'yla Temas Kuruldu Mu?Bahçeli: Davutoğlu Eşme'ye Giderken PKK'yla Temas Kuruldu Mu?Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Suriye'nin sınıra yakın Eşme Köyü'ndeki Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret etmesini eleştirerek, "PKK'nın kontrolünde Eşme'ye giden Başbakan'a hala inanacak mısınız? Sayın Davutoğlu, soruyorum sana, Eşme'ye giderken PKK terör örgütüyle temas kuruldu mu?" dedi.
 • 13:46MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AçıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AçıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Libya açıklarında Türk Gemisine yapılan saldırı sözde diplomatik girişimlerle geçiştirilmiştir.
 • 11:3310 Bin Koloni Kafkas Arısına ve 28 Bin Anadolu Mandasına DestekYerli hayvan genetik kaynaklarının yerinde korunması ve geliştirilmesi hedefiyle hazırlanan hayvancılık desteklemelerini belirleyen tebliğe göre; Türkiye’deki 28 bin baş sağır-koyun-keçi ırkı ile 10 bin koloni Kafkas arısı, destekleme kapsamına alındı.
 • 11:56Kartepe Eşme Dereleri Islah EdiliyorKartepe Eşme Dereleri Islah EdiliyorKocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Kartepe'ye bağlı Eşme bölgesindeki yerleşim alanları içerisinden geçen Maden ve Yukarı derelerinin ıslahına başladı.
 • 11:47Suriye'den Davutoğlu'nun Süleyman Şah Ziyaretine TepkiSuriye'den Davutoğlu'nun Süleyman Şah Ziyaretine TepkiDavutoğlu'nun Süleyman Şah Türbesi'ne yaptığı ziyarete tepki gösteren Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Mikdad, Davutoğlu'nun ülkeye sızdığını söyledi.
 • 07:33Davutoğlu: Diyanet'i Yuhatlatmak Büyük EdepsizlikDavutoğlu: Diyanet'i Yuhatlatmak Büyük EdepsizlikBaşbakan Davutoğlu, Demirtaş'ın meydanlarda Diyanet'i yuhalatmasına, "Yapılabilecek en büyük edepsizlik. Maskeleri iniyor." sözleriyle tepki gösterdi.
 • 18:17Davutoğlu: Annelerin Ağlamaması İçin Gece Gündüz ÇalışacağızDavutoğlu: Annelerin Ağlamaması İçin Gece Gündüz ÇalışacağızBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 'Anneler Günü'nde düzenlenen Şanlıurfa mitinginde annelerin ağlamaması için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.
 • 18:12AK Parti'nin Şanlıurfa MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Şimdi sormak vaktidir.
 • 17:35AK Parti'nin Şanlıurfa MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran'da yapılacak seçimlerin bir kader seçimi olduğunu belirterek, "Sadece Şanlıurfa'nın kaderi değil, sadece Türkiye'nin kaderi değil bu seçimlerle Suriye'nin, Filistin'in, Somali'nin, Saraybosna'nın kaderi yazılacak" dedi.
 • 17:27Başbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da Halka SeslendiBaşbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da Halka SeslendiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 12 Eylül yasaklarını AK Parti iktidarının kaldırdığını söyledi.
 • 17:21Şanlıurfa Başbakan Davutoğlu Süleyman Şah Türbesini Ziyaret EttiŞanlıurfa Başbakan Davutoğlu Süleyman Şah Türbesini Ziyaret EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa mitingi öncesi, geçen Şubat ayında Suriye'de Türkiye sınırına yakın bir noktaya nakledilen Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret etti.
 • 17:06Başbakan ve Kuvvet Komutanından Sınıra Sürpriz ZiyaretBaşbakan ve Kuvvet Komutanından Sınıra Sürpriz ZiyaretBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı ve Kara Kuvvetler Komutanı birlikte Süleyman Şah türbesini ziyaret etti.
 • 17:03Başbakan Davutoğlu: Başbakan Davutoğlu: "Artık Şanlıurfa, Süleyman Şah ile de Anılacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa mitingi Süleymanşah Saygı Karakolu sözleri Başbakan Ahmet Davutoğlu, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu ziyaret ettiğini belirterek, "Bugün değerli Kara Kuvvetleri Komutanımız ve diğer komutanlarla birlikte Türkiye tarafındaki Eşme'deki kardeşlerimizle kucaklaşıp, Suriye tarafına geçtik. Oradaki kardeşlerimizle de kucaklaştık ve Süleyman Şah'ın huzurunda divan durduk" dedi.
 • 16:20Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA), yaşlılığa bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle 98 yaşında hayatını kaybetti.
 • 16:01Başbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da Halka SeslendiBaşbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da Halka SeslendiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, ”Artık Şanlıurfa Süleyman Şah ile anılacak.