SON DAKİKA EÜAŞ HABERLERİ

Son Dakika Eüaş Haberleri

 • 10:26Atama KararlarıTürkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt AŞ (TETAŞ) Genel Müdürlüğüne Mehmet Ayerden, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ise Recep Akgündüz atandı.
 • 17:36Darende'ye Doğalgaz GeliyorDarende'ye Doğalgaz GeliyorDarende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Eser, Divriği’den başlayan Gürün ve Darende üzerinden Elbistan’a uzanacak yeni doğalgaz boru hattının projesinin imzalanarak bölge için hayati önem taşıyan yılların hayali olan doğalgaza kavuşma çalışmasının başlatıldığını söyledi.
 • 17:42Kahramanmaraş Bakan Yıldız Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuKahramanmaraş Bakan Yıldız Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuBakan Yıldız Kahramanmaraş'ta annelerle buluştu (ek) 3)BAKAN YILDIZ: HİÇ BİR İŞÇİ KARDEŞİMİZİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kahramanmaraş'taki Afşin-Elbistan Termik Santrali'nde düzenlenen Afşin Elbistan ve Divriği doğalgaz boru hattı yapım işi sözleşme törenine katıldı.
 • 16:48Doğalgaz İçin Tarihi İmza AtıldıDoğalgaz İçin Tarihi İmza AtıldıElbistan ve Afşin Bölgesini ilgilendiren, hayati öneme sahip doğalgaz projesinin sözleşmesi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, EÜAŞ Genel Müdürü Halil Alış, BOTAŞ Genel Müdürü Mehmet Konuk ile yetkili firma VEMAK yetkililerinin katıldığı geniş katılımlı bir törenle imzalandı.
 • 16:46A Termik'in Devir Sözleşmesi İmzalandıA Termik'in Devir Sözleşmesi İmzalandıEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Elbistan A Termik Santrali ve Kömür İşletmesi'nin 20 yıllığına ERG Elektrik A.Ş.’ye devrini ilgilendiren anlaşmayı imzaladıklarını bildirdi.
 • 16:27Bakan Yıldız: Bakan Yıldız: "A Termik'in Devir Sözleşmesini İmzaladık"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve kömür işletmesinin 20 yıllığına ERG Elektrik A.Ş.’ye devrini öngören anlaşmayı imzaladıklarını söyledi.
 • 16:18Bakan Yıldız: Şu Partiye Oy Verin Yoksa İşten Çıkartırım Diyenleri, Şikayet EdinBakan Yıldız: Şu Partiye Oy Verin Yoksa İşten Çıkartırım Diyenleri, Şikayet EdinEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Şu partiye oy verin yoksa sizi işten çıkartırım diyenlere de asla yüz vermeyecek ve şikayet edeceksiniz.
 • 15:27Bakan Yıldız, Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuBakan Yıldız, Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kahramanmaraş'taki Afşin-Elbistan Termik Santrali'nde düzenlenen Afşin Elbistan ve Divriği doğalgaz boru hattı yapım işi sözleşme törenine katıldı.
 • 17:13Kit'ler İçinde En Çok "PTT" Konuşuldu2015 yıl ilk dört ayında Kamu İktisadi Teşebbüsü arasında, ekonomi sayfalarında en çok haberin Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı hakkında çıktığı belirlendi.
 • 19:1121. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve KonferansıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli, "Hem kamu hem de özel sektör olarak elektrik sektörün sorunlarına el birliğiyle sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum" dedi.
 • 10:45Yeni Santraller İçin Araştırma YapılıyorYeni Santraller İçin Araştırma YapılıyorCumhuriyet Üniversitesi Maden ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden oluşan 10 kişilik ekip, 1 milyar 200 bin ton linyit rezervine sahip E sektörünün hidrojeolojik ve şev yapısı açısından yeni yatırımlara ışık tutacak bir çalışmanın startını verdi.
 • 20:04Bafra'da Öğrenci Servisi Devrildi: 18 YaralıSamsun'un Bafra ilçesinde Kur'an kursu öğrencilerini taşıyan servis ile Elektrik Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait servis minibüsü çarpıştı, devrilen servisteki 17 öğrenci ile sürücü yaralandı.
 • 15:42Elektrik Kesintilerinde Akıllı Şebekelerin ÖnemiBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve UGETAM’ın (İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi ve Ticaret AŞ.) himayesinde Turkcell ve Vodafone ana sponsorluklarında düzenlenecek olan, “3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı” bu yıl 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde HHB Expo Fuar şirketi tarafından gerçekleştirilecek,31 Mart 2015 tarihinde Türkiyede yasanan genel elektrik kesintisi şebeke işletmecilğinde bilişim teknolojilerinin kullanımının zorunluluk olduğunu gösterdi.
 • 10:11Inerma Zirvesi Türkiye'de GerçekleştirilecekDünyada ilk defa enerji hammaddeleri ve enerji konusunda Türkiye'de başlatılacak Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirve& Sergisi (INERMA) 1-3 Ekim 2015'te İstanbul Hilton Bosphorus Convention Center'da gerçekleştirilecek.
 • 12:49CHP'nin Seçim Bildirgesi'nin TamamıCHP'nin Seçim Bildirgesi'nin TamamıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 2015 Genel Seçimi için hazırladığı Seçim Beyannamesi'ni kamuoyuna açıkladı.
 • 08:39Büyük Elektrik Kesintisi İle İlgli Ünlü İş Adamından Acı İtirafBüyük Elektrik Kesintisi İle İlgli Ünlü İş Adamından Acı İtiraf11 şehirde sistemin üçte birini yöneten Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir,TEİAŞ Genel Müdürünun istifasına "Kemal Bey'e üzüldüm, sistem eski dedi.
 • 13:57Taner Yıldız - Sudan Elde Edilen ElektrikTaner Yıldız - Sudan Elde Edilen ElektrikEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "Yüzde 25-26 seviyesine çıkardığımız sudan elde ettiğimiz elektriğin oranı, 2014'te yüzde 17'ye kadar düştü, bunu tekrar yüzde 24 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz"- "2014 yılında daha az su gelmesinden kaynaklanan 3,6 milyar dolarlık bir maliyet artışımız oldu"- " Türkiye (petrolde) tüketici ülke olduğu için ham petrol varil fiyatlarındaki düşüşten edilen kazanç 17 milyar dolar civarında bir rakama yaklaşacak ama dalgalanmalardan dolayı bu rakam 15 veya 14,5 milyar dolar seviyesini bulabilir" NURAN ERKUL - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bu yıl yağışların geçen yıla oranla daha fazla olduğunu belirterek, "Sudan elde ettiğimiz elektriğin oranı 2014'te yüzde 17'ye kadar düştü, bunu tekrar yüzde 24 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
 • 13:21Elektrik Enerjisi ve Kapasitesi Satış Yönetmeliği'nde DeğişiklikElektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ), elektrik enerjisi ve kapasitesi satışına ilişkin usul ve esaslarda değişikliğe gitti.
 • 09:30Şebeke 10: 36'dan Daha Erken ÇöktüŞebeke 10: 36'dan Daha Erken ÇöktüMEHMET KARA Önceki günkü elektrik kesintilerine yol açan sistem çökmesinin saat 10: 36'dan daha önce yaşandığı ortaya çıktı.
 • 02:58Yıldız, Elektrik Kesintilerine İlişkin, İlgili Kuruluşların Genel Müdürleriyle Toplantı YaptıYıldız, Elektrik Kesintilerine İlişkin, İlgili Kuruluşların Genel Müdürleriyle Toplantı YaptıElektrik kesintileri- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ülke genelindeki elektrik kesintilerine ilişkin, ilgili kuruluşların genel müdürleriyle toplantı yaptı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ülke genelindeki elektrik kesintilerine ilişkin, ilgili kuruluşların genel müdürleriyle toplantı yaptı ve gelişmeler hakkında bilgi aldı.
 • 02:26Elektrik KesintileriEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ülke genelindeki elektrik kesintilerine ilişkin, ilgili kuruluşların genel müdürleriyle toplantı yaptı ve gelişmeler hakkında bilgi aldı.
 • 16:05Enerje ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan Elektrik Kesintisi AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı,söz konusu kesintinin ülkemiz enerji tedariki ve arz güvenliğiyle bir ilgisi bulunmadığını açıkladı.
 • 15:44Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı: Kesintinin Enerji Tedariki ve Arz Güvenliğiyle İlgisi YokEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye'nin büyük bölümünde görülen elektrik kesintisinin enerji tedariki ve arz güvenliğiyle bir ilgisi bulunmadığını bildirdi.
 • 15:42"Elektrik Kesinti Frekans Düşüklüğü Nedeniyle Yaşandı" İddiasıElektrik hatlarındaki 50 Hertz (Hz) olması gereken frekansta birden yüzde 10'luk düşüş olduğu ve arızanın bundan kaynaklandığı ortaya atıldı.
 • 15:00Enerji Bakanlığı: Kesintinin Sebepleri Üzerinde Çalışma Devam EdiyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ülkenin büyük kesiminde etkili olan elektrik kesintisinin sebepleriyle ilgili çalışmanın devam ettiğini açıkladı.
 • 14:08Elektrik KesintileriElektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, ülke genelinde birçok bölgedeki elektrik kesintilerine ilişkin, "Şuanda elektrik sıkıntısı yaşanan yerlerde büyük bir kısmında enerji yavaş yavaş verilmeye başlandı" dedi.
 • 12:54Hatay Valiliği'nden Elektrik Kesintisi AçıklamasıHatay Valiliği il genelinde yaşanan elektrik kesintilerine yönelik kısa bir açıklama yaptı.
 • 09:28Termik Santrallerin Özelleştirilmesine OnayTermik Santrallerin Özelleştirilmesine OnayÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin, özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi veren Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ'ye, Soma B Termik Santralinin de en yüksek teklif sahibi Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satışını onayladı.
 • 07:50Öyk Orhaneli, Tunçbilek ve Soma Termik Santrallerinin Devrini OnayladıÖzelleştirme Yüksek Kurulu, Orhaneli ve Tunçbilek termik santralleri ihalesini 521 milyon dolarla bedelle kazanan Çelikler İnşaat'a, Soma Termik Santrali'nin de Konya Şeker'e devrini onayladı.
 • 13:57Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı Komisyonda Kabul Edildi (1)Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarla Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi.
 • 13:41Afşin-Elbistan A Termik Santrali'nin ÖzelleştirilmesiTürkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Genel Başkanı Nurettin Akçul, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve kömür sahasının özelleştirilmesine ilişkin, "Devirle ilgili tespit çalışmaları ve termik santralin fiziki durumuyla ilgili fizibilite çalışmaları yapılıyor, ardından yeniden fiyat güncellemesi olacak" dedi.
 • 11:45Afşin-elbistan A Termik Santrali'nin DevriAfşin-elbistan A Termik Santrali'nin DevriTürkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Genel Başkanı Nurettin Akçul, Afşin-Elbistan A Termik Santrali’nin kömür işletmesi ile birlikte ERG Elektrik A.Ş.’ye devrinin gerçekleşmeme ihtimalini de hatırlatarak nihai devrin birçok faktörü içeren sürecin tamamlanmasına bağlı olduğunu söyledi.
 • 18:08Cip Köprüden Uçtu, Sürücüsü YaralandıCip Köprüden Uçtu, Sürücüsü YaralandıSivas'ın Suşehri ilçesinde kontrolden çıkarak köprüden uçan cipin sürücüsü 25 yaşındaki Yunus Emre Er yaralandı.
 • 14:24Kılıç: Kılıç: "Kararlı Duruşumuzla İşçilerimizin Haklarını Aldık"Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve kömür sahasının özelleşmesi durumunda işçilerin tayin hakkının alındığını söyledi.
 • 20:28Maden-İş Genel Başkanı AkçulMaden-İş Genel Başkanı AkçulMaden-İş Genel Başkanı Akçul: - "(Afşin-Elbistan Termik Santrali ve kömür sahasının özelleştirilmesi) Sonuç ne olursa olsun sendika olarak işçilerimizin tırnağına zarar getirmeyeceğiz" Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Genel Başkanı Nurettin Akçul, Afşin-Elbistan Termik Santrali ve kömür sahasının özelleştirilmesine ilişkin, "Sonuç ne olursa olsun sendika olarak işçilerimizin tırnağına zarar getirmeyeceğiz" dedi.
 • 16:26Maden-İş Genel Başkanı Akçul AçıklamasıTürkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Genel Başkanı Nurettin Akçul, Afşin-Elbistan Termik Santrali ve kömür sahasının özelleştirilmesine ilişkin, "Sonuç ne olursa olsun sendika olarak işçilerimizin tırnağına zarar getirmeyeceğiz" dedi.
 • 11:13Batman Barajının Doluluk Oranı%61Batman Barajının Doluluk Oranı%61Devlet Su İşleri Batman Şube Müdürlüğü, Batman Barajının doluluk oranının%61 olduğunu belirtti.
 • 08:26Hükümet Düğmeye Bastı, Termik Santraller ve HES'ler SatılacakHükümet Düğmeye Bastı, Termik Santraller ve HES'ler SatılacakÖYK onayının ardından doğalgaz çevrim santrallerinde de özelleştirme süreci başlayacak. Yeni paketle birlikte 2 milyar dolarlık santral satılacak.
 • 12:00Tavşanlı Tunçbilek Beldesi 'İlçe' Olmak İstiyorTavşanlı Tunçbilek Beldesi 'İlçe' Olmak İstiyorAK Parti Hükümeti’nin çıkardığı Büyükşehir Yasası ile büyükşehir belediyelerinin sayısı 30’a ulaşırken, geriye kalan 51 il için ise Bütünşehir Kanunu çalışmaları başlatıldı.
 • 13:00Elektrik Santrallerine Çevre Mevzuatına Uyum İçin Süre VerilmesiCHP Kocaeli Milletvekili Hilal Kaplan, elektrik santrallerine çevre mevzuatına uyum için 2019'a kadar süre verilmesini öngören düzenlemeyi eleştirerek, "ÇED olumlu raporu almayan hiçbir projenin çizimi dahi mümkün değil ama siz 2019'a kadar termik santrallerin ÇED'e uyumlu olmasa da çalışmasına izin veriyorsunuz" dedi.
 • 17:33Genel Seçime DoğruEkonomi yönetiminde görev yapan çoğu üst düzey bürokrat, milletvekili aday adayı olmak için istifalarını verdi Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Metin, Kalkınma Bakan Yardımcısı Ceylan, Maliye Bakan Yardımcısı Cantimur, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Ağbal, TCDD Genel Müdürü Karaman ve TSE Başkanı Şentürk'ün de aralarında bulunduğu bürokratlar, seçim maratonu için ilk startı vermiş oldu.
 • 20:07Çöp EvdeÇöp Evde" YangınTokat'ta "çöp evde" yangın- Yangın, ekiplerce söndürüldü Tokat'ın Niksar ilçesinde "çöp evde" çıkan yangın, ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü.
 • 18:25Kırşehir'deki CinayetKaman ilçesinde iş yerinde tartıştığı şefi av tüfeğiyle öldürdükten sonra kaçan kişi yakalandı.
 • 08:07Kayıp Kaçak Bedelini Alanlar Geri ÖdeyecekKayıp Kaçak Bedelini Alanlar Geri ÖdeyecekMeclis'e sunulan Elektrik Piyasası Kanunu'na göre, dava açanlara ödenen kayıp-kaçak bedeli faturalandırılarak tüketiciden geri alınacak.
 • 23:58Tartıştığı Şefini Av Tüfeğiyle ÖldürdüTartıştığı Şefini Av Tüfeğiyle ÖldürdüKırşehir'de cinayet- Kaman ilçesinde bir kişi iş yerinde tartıştığı şefi av tüfeğiyle öldürdü Kaman ilçesinde bir kişi iş yerinde tartıştığı şefi av tüfeğiyle öldürdü.
 • 22:44Kırşehir'de CinayetKırşehir'de CinayetKaman ilçesinde bir kişi iş yerinde tartıştığı şefi av tüfeğiyle öldürdü.
 • 19:39Elektrik Piyasası Kanunu'nda DeğişiklikTransit petrol boru hattı projelerinin inşa ve modernizasyonunu gerçekleştirenlere 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yapılan tüm teslim ve hizmetler katma değer vergisinden müstesna olacak TSK'ya ait araziler, harekat ve savunma amaçlı yerlerde ve özel güvenlik bölgesi ilan edilen yerlerde, rafineri, petrokimya tesisleri ve eklentileri ile milletlerarası andlaşma hükümleri uyarınca yapılması öngörülen tesisler hakkında Kıyı Kanunu'nun sınırlayıcı hükümleri uygulanmayacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanlığı, Nükleer Enerji Genel Müdürlüğü olarak yeniden yapılandırılıyor EÜAŞ veya bağlı işletme birimleri ile oluşturulacak kamu üretim şirketlerine; daha önce özelleştirilen ile sonra özelleştirilecek olanlar için de geçerli olmak üzere, çevre mevzuatı açısından gerekli izinlerin tamamlanması amacıyla 31 Aralık 2019 tarihine kadar süre tanınacak Bu süre boyunca elektrik üretim faaliyeti durdurulamayacak ve idari para cezası uygulanmayacak Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanlığı personeli, bakanlık müşavirliği kadrosuna atanacak.
 • 10:11Kılıç: Kılıç: "İşçinin Hakkını Almadan Santrali Kimseye Teslim Etmeyiz"Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve kömür işletmesinin ERG Elektrik isimli firmaya devrine ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, “İşçimizin hakkını garanti altına almadan bu santrali kimseye teslim etmem” dedi.
 • 15:38Agü Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu AçıklamasıAgü Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu AçıklamasıAbdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, AGÜ bünyesinde 5 yeni fakülte kurulduğunu söyleyerek, "Üniversitemiz tersine beyin göçünde Türkiye’de ki üniversiteler arasında 3’üncü sıradayız" dedi.
 • 11:34Alim Işık: Sli Arsası ve Termik Sitesi Lojmanları Türgev'e DevredilecekAlim Işık: Sli Arsası ve Termik Sitesi Lojmanları Türgev'e DevredilecekMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, SLİ ve Termik Sitesi lojmanlarının, TÜRGEV’e devredileceğini iddia etti.