SON DAKİKA EÜAŞ HABERLERİ

Son Dakika Eüaş Haberleri

 • 15:29Senelik İzninde Türkmenlere Yardıma Gittiği Suriye'de Hayatını KaybettiSenelik İzninde Türkmenlere Yardıma Gittiği Suriye'de Hayatını KaybettiZonguldak’ta termik santralde idare müdürü olarak görev yapan 40 yaşındaki Nejat Çelik, senelik izninde Türkmenlere yardım için gittiği Lazkiye sınırında roketli saldırıda hayatını kaybetti.
 • 23:33Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanun Onayı (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan "Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile elektrik dağıtım ve görevli tedarik şirketlerinin kayıp­ kaçak, sayaç okuma, perakende satış hizmet, iletim sistemi kullanım ve dağıtım bedelini tüketiciden alması yasal altyapıya kavuşuyor.
 • 12:44Göçük Davası Anayasa Mahkemesi'ne TaşınıyorGöçük Davası Anayasa Mahkemesi'ne TaşınıyorAfşin-Elbistan B Termik Santrali’nin kömür ihtiyacının karşılandığı Çöllolar Kömür İşletmesi’nde yaşanan ve 11 işçinin hayatını kaybetmesine neden olan göçüklerle ilgili olarak sahanın işletmecisi Park Teknik AŞ ile EÜAŞ Genel Müdürlüğü’nde görevli 23 kişi hakkında 15’er yıl hapis cezası istemi ile açılan davanın 19. duruşmasında da karar çıkmadı.
 • 17:17Mavi Marmara Gemisi Gazisi İyilik ve Hayır Adamı İlhan Dirgin Hayatını KaybettiMavi Marmara Gemisi Gazisi İyilik ve Hayır Adamı İlhan Dirgin Hayatını Kaybettiİnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonu ile İsrail ablukasındaki Gazze’ye yardım malzemeleri götürmek üzere yola çıkan Mavi Marmara gemisinde de bulunan gazi İlhan Dirgin, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
 • 15:01Patronunu Şikayet Eden Samsunlu Kaloriferciyi AYM KurtardıPatronunu Şikayet Eden Samsunlu Kaloriferciyi AYM KurtardıSamsun'da, taşeron işçisi İlter N., yaşadığı sıkıntılar nedeni ile çalıştığı şirketi Başbakanlığa şikâyet etti. İşten atıldı, mahkemeye gitti, patron haklı çıktı, işçiyi AYM kurtardı.
 • 13:32Samsunlu Kaloriferciyi Aym KurtardıSamsunlu Kaloriferciyi Aym KurtardıAnayasa Mahkemesi'nin (AYM) Resmi Gazete'nin bugün ki sayısında yer alan kararlarından biri, taşeron firmada kaloriferci olarak çalışan İlter N.'ye ilişkin.
 • 18:48Göçük Davasında Tazminat Kararı - KahramanmaraşGöçük Davasında Tazminat Kararı - KahramanmaraşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Avukat Arif Emre İlhan'ın açıklaması Baba Cafer Koşan'ın açıklaması Abla Zeliha Öztürk'ün konuşması Kahramanmaraş'ta göçük davasında tazminat kararı Afşin-Elbistan B Termik Santrali'ne kömür temin eden sahada 5 yıl önce 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan göçükte toprak altında kalan işçilerden Muhsin Koşan'ın ailesinin işletmeci firmalara açtığı tazminat davası sonuçlandı Davanın 21'inci duruşmasında, aileye 200 bin lira tazminat ödenmesine karar verildi Baba Cafer Koşan: "Bizim amacımız para değil. Adalet yerini bulsun suçlular cezasını çeksin yeter. Evladımızın geri gelmeyeceğini biliyoruz" Afşin-Elbistan B Termik Santrali'ne kömür temin eden sahada 5 yıl önce 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan göçükte toprak altında kalan işçilerden Muhsin Koşan'ın ailesinin açtığı tazminat davası sonuçlandı.
 • 15:00Kahramanmaraş'ta Göçük Davasında Tazminat KararıAfşin-Elbistan B Termik Santrali'ne kömür temin eden sahada 5 yıl önce 11 kişinin ölümüyle sonuçlanan göçükte toprak altında kalan işçilerden Muhsin Koşan'ın ailesinin açtığı tazminat davası sonuçlandı.
 • 11:2550 Milyon Ton Toprağın Altındaki İşçinin Ailesine Tazminat50 Milyon Ton Toprağın Altındaki İşçinin Ailesine TazminatKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir kömür işletmesinde 10 Şubat 2011’de meydana gelen göçükte hayatını kaybeden ve cenazesine 5 yıldır ulaşılamayan Muhsin Koşan’ın ailesine 200 bin lira manevi tazminat ödenecek.
 • 09:14Eüaş Elbistan A Termik Santrali Bakım İhalesiElektrik Üretim AŞ Genel Müdürlüğü (EÜAŞ) Afşin-Elbistan A Termik Santral İşletmesi'nde yapılacak yenileme çalışmaları için ihaleye çıktı.
 • 08:04Mezarsız İşçiye 200 Bin TL Manevi TazminatMezarsız İşçiye 200 Bin TL Manevi TazminatKahramanmaraş Elbistan'da kömür madeninde toprak altında kalan makineleri çıkarmak için sahaya inen ve göçükle hayatını kaybeden işçilerin ailesine 200 bin TL tazminat ödenecek.
 • 08:05Tetaş, Yerli Kömür Yakıtlı Santrallerden İhalesiz Elektrik Alımı YapacakTETAŞ, tarafından TBMM Genel Kurulu'nda, Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.
 • 16:24Deriner Barajı'ndan Ülke Ekonomisine KatkıArtvin'de Çoruh Nehri üzerinde kurulu Deriner Barajı ve HES tesislerinde, 1 Haziran 2015-1 Haziran 2016 döneminde yapılan enerji üretiyle milli bütçeye 500 milyon liralık katkı sağladığı bildirildi.
 • 13:56En Büyük 500 Açıklandı, Birinci TüpraşEn Büyük 500 Açıklandı, Birinci Tüpraşİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye'nin en büyük 500 sanayi şirketini belirledi.
 • 12:44İso 500'e Bu Yıl 49 Yeni Firma Girdiİso 500'e Bu Yıl 49 Yeni Firma Girdi"Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" 2015 yılı araştırmasının sonuçları İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan tarafından açıklandı.
 • 12:23Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" Araştırması (2)İstanbul Sanayi Odasının (İSO) "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" 2015 yılı araştırması sonucunda ilk sırada Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) yer alırken, Ford Otomotiv Sanayi AŞ ikinci, Arçelik üçüncü oldu.
 • 12:04İso, 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2015' Araştırmasını Açıkladıİso, 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2015' Araştırmasını Açıkladıİstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2015 Yılı Araştırması” sonuçlarına göre, sanayinin zirvesinde 35 milyar 437 milyon TL üretimden satış ile Tüpraş yer aldı.
 • 11:05Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2015 Yılı Araştırması Sonuçları Açıklandı2015 yılı İSO 500 araştırması açıklandı.
 • 11:04Türkiye'nin En Büyük Sanayi Şirketi: TÜPRAŞTürkiye'nin En Büyük Sanayi Şirketi: TÜPRAŞTürkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında, TÜPRAŞ birinci Ford Otomotiv ikinci, Arçelik üçüncü sırada yer aldı.
 • 08:47Eüaş'a Ait 5 Hidroelektrik Santrali ÖzelleştirilecekElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait 5 hidroelektrik santrali ve bu santraller tarafından kullanılan taşınmazlar özelleştirilecek.
 • 08:22Maden ve Güneş Enerjisi Yatırımlarında Bürokrasi BitiyorMaden ve Güneş Enerjisi Yatırımlarında Bürokrasi BitiyorEnerji Bakanlığı, güneş enerjisi, maden yatırımlarında termik santral kurma ve ucuz elektrik sözü veren yatırımcıyı bürokrasiden muaf tutup arsayı teslim edecek.
 • 07:28Elektrik Piyasası Kanunu'nda Değişiklik Teklifi Yasalaştı (2)Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
 • 05:41Elektrik Piyasası Kanunu'nda Değişiklik Teklifi Genel Kurul'daTBMM Genel Kurulu'nda, Elektrik Piyasası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik içeren yasa teklifinin görüşmeleri sürüyor.
 • 14:21Yerli Kömüre Teşvik TartışmalarıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Enerji Grup Başkanı Atıf Kır, yerli kömürle ilgili teşvik tartışmalarına ilişkin, "(Elektrik Piyasası Kanunu Değişiklik teklifiyle) Yerli kömür yatırımları için yapılan ihalelerdeki tesislerden üretilecek elektrik TETAŞ veya EÜAŞ tarafından alınacak.
 • 10:35Bilirkişi, 'Çöllolar'da Taksirli Kusur Yok' DediBilirkişi, 'Çöllolar'da Taksirli Kusur Yok' DediAfşin-Elbistan B Termik Santrali’nin kömür ihtiyacının karşılandığı Çöllolar Kömür İşletmesi’nde 10 Şubat 2011’de meydana gelen göçükle ilgili olarak hazırlanan ikinci bilirkişi raporunda, milyonlarca ton toprağın altında kalarak hayatını kaybeden 10 işçinin ölümüyle suçlanan kişilerin, taksir ya da kusurunun bulunmadığı yönünde görüş yer aldı.
 • 13:53Nükleerde Yerlileştirme ÇalışmalarıElektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Nükleer Santraller Daire Başkanı Mehmet Emek Zeyrek, Türkiye'de elektrik üretiminde arz fazlası olduğunu belirterek, "Bugünden yarına elektriğe ihtiyacımız yok. Sinop projesi, yerli sanayicimize ufuklar açmak üzere başlatılmış bir projedir, amacımız nükleeri kullanarak Türk sanayi ve sanayicisine çağ atlatmaktır.
 • 18:26Keban'da 2. Geleneksel Çocuk Oyunları ŞenliğiKeban'da, 2. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi.
 • 13:29Kaldığı Lojmanda Ölü BulunduKaldığı Lojmanda Ölü BulunduSamsun’da bir kişi kaldığı lojmanda ölü bulundu.
 • 09:13AYM'nin İptal Ettiği, Kanun Teklifine Eklendi, Santrallere Teşvik ve Muafiyet GeldiAYM'nin İptal Ettiği, Kanun Teklifine Eklendi, Santrallere Teşvik ve Muafiyet GeldiAYM'nin 2014 yılında iptal ettiği hükümler, EPDK Kanunu'nda Değişiklik Teklifi'ne eklendi. Teklife göre özelleştirilen termik santraller, 2020'ye kadar çevre mevzuatından muaf tutulacak.
 • 09:08Yorum: Kit'lerden Elde Edilen Vergi Dışı Gelirlerin YapısıHakan Özyıldız Bütçenin önemli gelir kaynaklarından birisi de KİT'ler, kamu bankaları ve TC Merkez Bankası'ndan elde edilen vergi dışı gelirlerdir.
 • 08:28Yerli Kömürde Birim Fiyat Yarışması Usulüyle İhale Yapılacak, Tetaş veya Eüaş Elektriği AlacakTBMM Sanayi, Ticaret, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda Elektrik Piyasası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin görüşülmesine başlandı.
 • 22:48Adıgüzel ve Kemer Hes İhaleye ÇıktıElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Adıgüzel ve Kemer Şanlıurfa Hidroelektrik Santralleri (HES) ve bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 324 milyon 100 bin lira ile Bereket Enerji Üretim AŞ verdi.
 • 22:02Elektrik Piyasası Kanun Teklifi, Komisyonda Kabul Edildi (2)Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi.
 • 13:40Bakan Albayrak'tan Vatandaşın Enerji Faturasını Hafifletecek PlanBakan Albayrak'tan Vatandaşın Enerji Faturasını Hafifletecek PlanEnerji Bakanı Berat Albayrak, ağırlıklı olarak yerli ve yenilenebilir kaynakların elektrik üretimindeki payını arttırmak için yeni yatırım modellerinin öngörüldüğünü söyledi.
 • 02:48Elektrik Piyasası Kanunu Teklifi Komisyonda GörüşüldüElektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" önceki yasama döneminde sonuçlandırılamadığı için İç Tüzük uyarınca hükümsüz sayılmıştı.
 • 01:48Şanlıurfa Hes Özelleştirme İhalesini 247 Milyon TL ile Rönesans Enerji KazandıElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait ve 51 megavat kurulu güce sahip Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali (HES) ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 247 milyon 500 bin lira ile Rönesans Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. verdi.
 • 20:07Urfa'daki Hes'in Yeni Sahibi Belli OlduŞanlıurfa'da bulunan ve 51 megavat kurulu güce sahip hidroelektrik santralinin (HES) özelleştirme ihalesi yapıldı.
 • 17:58Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali 247 Milyon TL'ye ÖzelleştirildiŞanlıurfa Hidroelektrik Santrali 247 Milyon TL'ye ÖzelleştirildiElektrik Üretim AŞ'ye ait Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 247 milyon 500 bin lirayla Rönesans Enerji Üretim ve Ticaret AŞ verdi.
 • 20:48Tortum Hes 131 Milyon TL ile Tayfurlar Enerjinin OlduEÜAŞ'a ait Grup-2 Tortum Hidroelektrik Santrali ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 131 milyon 100 bin lira ile Tayfurlar Enerji Elektrik Üretim AŞ verdi.
 • 19:11Elektrik Piyasası Kanunu Teklifi (2)Elektrik dağıtım ve görevli tedarik şirketlerinin kayıp­ kaçak, sayaç okuma, perakende satış hizmet, iletim sistemi kullanım ve dağıtım bedelini tüketiciden alması, yasal altyapıya kavuşuyor.
 • 10:41Elektrik Üretiminin%18'ini Eüaş GerçekleştirdiElektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, Türkiye'nin elektrik üretiminin 65 milyon 662 bin megavat-saate ulaştığını, bunun yüzde 18,32'sini Elektrik Üretim AŞ'nin gerçekleştirdiğini açıkladı.
 • 16:27Elektrik Üretiminin Yüzde 18,32'sini Elektrik Üretim AŞ Gerçekleştiriyor"Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, Türkiye'nin elektrik üretiminin 65 milyon 662 bin megavat-saate ulaştığını, bunun yüzde 18,32'sini Elektrik Üretim AŞ’nin gerçekleştirdiğini açıkladı.
 • 14:30TBMM Kit KomisyonuElektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, Türkiye'nin elektrikte kurulu gücünün 76 bin megavata ulaştığını belirterek, "EÜAŞ'ın elindeki 20 bin megavatlık kapasite, regülasyon açısından çok önemli. EÜAŞ'ın bundan daha fazla özelleştirilmemesi konusunda Sayın Bakanımızla fikir birliği içindeyiz.
 • 08:55Gündem/ 21 Nisan 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Ankara'da- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jens Stoltenberg'i, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.
 • 00:04Gündem Özeti/ 21 Nisan 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Ankara'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jens Stoltenberg'i, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.
 • 18:32Eüaş, Çempaş Adıyla Bağlı Ortaklık KuruyorElektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü 'Çayırhan Enerji ve Madencilik Proje Anonim Şirketi (ÇEMPAŞ)' adıyla bağlı ortaklık kurulacak.
 • 10:03Enerjide Acil Kamulaştırma KararlarıTürkiye'nin çeşitli yerlerinde devam eden enerji projeleri nedeniyle bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
 • 11:10Türkiye'nin 3 Büyük Barajı Enerji Üretimini ArtırdıAtatürk, Karakaya ve Keban hidroelektrik santrallerinde 2015 yılında üretilen enerji miktarı, önceki yıla göre yüzde 18 artarak 14 milyar 869 milyon kilovatsaate yükseldi.
 • 09:09TBMM'de Bu HaftaMeclis, 96. açılış yıl dönümünü kutlayacağı bu haftada, yasama ve denetim konularında da yoğun gündemle çalışacak.
 • 10:31Kutlu Doğum HaftasıElazığ'ın Keban ilçesinde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.