SON DAKİKA EÜAŞ HABERLERİ

Son Dakika Eüaş Haberleri

10:11
Kılıç: "İşçinin Hakkını Almadan Santrali Kimseye Teslim Etmeyiz" Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve kömür işletmesinin ERG Elektrik isimli firmaya devrine ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, “İşçimizin hakkını garanti altına almadan bu santrali kimseye teslim etmem” dedi.
Kılıç: 'İşçinin Hakkını Almadan Santrali Kimseye Teslim Etmeyiz'
15:38
Agü Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu Açıklaması Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, AGÜ bünyesinde 5 yeni fakülte kurulduğunu söyleyerek, "Üniversitemiz tersine beyin göçünde Türkiye’de ki üniversiteler arasında 3’üncü sıradayız" dedi.
Agü Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu Açıklaması
11:34
Alim Işık: Sli Arsası ve Termik Sitesi Lojmanları Türgev'e Devredilecek Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, SLİ ve Termik Sitesi lojmanlarının, TÜRGEV’e devredileceğini iddia etti.
Alim Işık: Sli Arsası ve Termik Sitesi Lojmanları Türgev'e Devredilecek
15:41
Konya Şeker Enerji Atılımlarına Devam Ediyor Kangal'dan Sonra Soma'da Konya Şeker'in
14:11
Konya Şeker Enerji Sektöründe de Büyüyor Türkiye’nin en büyük tarımsal sanayi kuruluşlarından biri olan ve hedefini dünyanın en büyük 5 gıda şirketi arasına girmek olarak belirleyen Konya Şeker, Kangal Termik santralinden sonra özelleştirme ihalesinde Soma Termik Santralini alarak enerji sektöründe de dev bir adım attı.
Konya Şeker Enerji Sektöründe de Büyüyor
15:12
Kit'lerin 2014 Haber Karnesi Belli Oldu 2013 yılında Kamu İktisadi Teşebbüsü içinde, ekonomi sayfalarında en çok haber Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) hakkında çıktığı belirlendi.
18:41
Afşin-Elbistan"A Yabancı Yatırımcı İlgisi EÜAŞ Genel Müdürü Halil Alış: "Afşin Elbistan bölgesine yaklaşık olarak 10 12 milyar dolarlık yatırım yapılacak.
18:09
Eüaş Genel Müdürü Halil Alış Açıklaması Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, Afşin-Elbistan bölgesine yapılması gündemde olan termik santrale dayalı enerji yatırımının, nükleerden sonra Türkiye’deki tek kalemdeki en büyük enerji yatırımı olacağını söyledi.
Eüaş Genel Müdürü Halil Alış Açıklaması
18:08
Şehit Madenciler Anıtla Hatırlanacak Çöllolar Kömür Havzası’nda 2011 yılında hayatını kaybeden 11 madenci için anıt hazırlandı.
Şehit Madenciler Anıtla Hatırlanacak
12:47
Afşin-Elbistan A Santrali ve Kömür Sahasının Devri Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) Kömür İşletmesi’nin ERG Elektrik’e devri konusunda yaptığı açıklamada, imzalanan baz sözleşmesinin nihai karar anlamına gelmediğinin altını çizerek, “Devir için köprünün altından çok su akması gerekiyor.
Afşin-Elbistan A Santrali ve Kömür Sahasının Devri
11:17
Kömür Zenginleştirme Sisteminde Başarı Sağlandı Afşin-Elbistan A Termik Santrali’nde TÜBİTAK destekli proje ile kömür zenginleştirme sistemi başarıyla uygulandı.
Kömür Zenginleştirme Sisteminde Başarı Sağlandı
10:54
Taşeron İşçilere Mahkeme Şoku Bursa'nın Orhaneli ilçesindeki EÜAŞ'a ait termik santralde çalışan taşeron işçilerin, 'asıl işi yapan muvazaalı işçi' sayılmaları için açtıkları dava reddedildi.
Taşeron İşçilere Mahkeme Şoku
13:32
Termik Santral ve Ael'in İşletme Hakkının Devredilmesi.. Maden-İş Elbistan-Afşin Şube Başkanı Adil Bölükbaşı, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile kömür sahası olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü’nün işletme hakkının 20 yıllığına ERG Elektrik’e devredilmesi konusundaki gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Termik Santral ve Ael'in İşletme Hakkının Devredilmesi..
12:08
Afşin-Elbistan A Termik Santral ile Ael'in İşletme Hakkının Devri Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile kömür sahası olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü’nün işletme hakkının 20 yıllığına ERG-Werbund Elektrik’e devri için oluşturulan kurulların çalışmalarında sona gelindiği belirtildi.
Afşin-Elbistan A Termik Santral ile Ael'in İşletme Hakkının Devri
13:08
7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı Yarın Başlayacak AA'nın global iletişim ortağı olduğu 7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı iki gün sürecek.
12:15
Keban HES Müdürü Aslan Görevine Başladı Keban Barajı ve Hidroelektrik Santrali Müdürü Soner Aslan, görevine başladı.
10:43
7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı AA'nın global iletişim ortağı olduğu 7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı, sektörde söz sahibi enerji aktörlerini Ankara'da biraraya getirecek.
7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı
15:04
Sinop'ta Nükleer Santral Bilgilendirmesi Sinop'ta Nükleer Enerji Proje Uygulama Daire Başkanlığı temsilcileri bilgilendirmede bulundu.
Sinop'ta Nükleer Santral Bilgilendirmesi
12:20
Bölükbaşı: "Talebimiz Daha Fazla İşçinin Alınmasıdır" EÜAŞ’ın termik santraller ve AEL işletmesine 219 işçi alımı için ilana çıkmasıyla ilgili bir değerlendirme yapan Maden-İş Sendikası Elbistan Şube Başkanı Adil Bölükbaşı, “219 işçinin alımına seviniyoruz ancak, sendika olarak düşüncemiz en az 500 kişinin daha alınmasıdır” dedi.
Bölükbaşı: 'Talebimiz Daha Fazla İşçinin Alınmasıdır'
12:02
AEL ve Santrallere 219 İşçi Alınacak EÜAŞ Genel Müdürlüğü, yaklaşık 3 yıl aradan sonra Afşin-Elbistan Linyitleri İşletme Müdürlüğü ile Afşin-Elbistan A ve B Termik Santrallerine işçi alımı yapacak.
AEL ve Santrallere 219 İşçi Alınacak
12:10
Enerji Ankara'da Tartışılacak AA'nın global iletişim ortağı olduğu 7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nın istişare toplantısı yapıldı.
13:59
Kamil Saraçoğlu'nun 'Arsa Bağışı Karşılığında Aday Gösterilmediği' İspatlandı Kütahya’nın AK Parti’li Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, MHP Milletvekili Alim Işık’ın, özelleştirilen Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait (EÜAŞ) arazinin, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) ’usulsüz olarak devredilip, karşılığında da kendisinin aday gösterildiği’ yönündeki iddiaların, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ’şikayet evrakının işlemden kaldırılıp kaydının kapatılması’na karar verildiğini bildirdi.
Kamil Saraçoğlu'nun 'Arsa Bağışı Karşılığında Aday Gösterilmediği' İspatlandı
17:47
TBMM Kit Komisyonu Toplantısı EÜAŞ Genel Müdürü Alış: "(Çöllolar Kömür Sahası'ndaki göçükler) Mahkeme sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz.
13:42
Kit'lerin 2015'e Ait Genel Yatırım ve Finansman Programı KİT'lerin gelecek yıl 11 milyar 165 milyon 392 bin lira yatırım yapması öngörülüyor En yüksek yatırımı 5 milyar lira ile TCDD yapacak.
17:20
Soner Aksoy: Tunçbilek'in Havası Temizlenmeli AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Demir’in bilgilendirmesiyle Tunçbilek’teki Termik Santrali’ne doğalgaz getirilmesi için Ankara ile temasa geçti.
Soner Aksoy: Tunçbilek'in Havası Temizlenmeli
14:46
Eksik Kıdem Tazminatı Hesabı Ombudsman'dan Döndü Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), kıdem tazminatı ile ilgili önemli bir karar verdi.
Eksik Kıdem Tazminatı Hesabı Ombudsman'dan Döndü
13:14
EÜAŞ Genel Müdürü Alış'tan Keban'a Ziyaret Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürü Halil Alış, yıllar önce görev yaptığı Elazığ'ın Keban ilçesini ziyaret etti.
12:26
Eksik Kıdem Tazminatı Hesabı Kdk'dan Döndü Kamu Denetçiliği Kurumu, 9 aylık çalışması karşılığında hak ettiği kıdem tazminatının emekli olduğu şirket tarafından verilmemesi nedeniyle mağdur olduğunu belirterek, parasını alabilmek için başvuruda bulunan vatandaşı haklı buldu Şirket, Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu'nun haksızlığın giderilmesi yönündeki tavsiye kararının ardından mağduriyeti giderdi.
Eksik Kıdem Tazminatı Hesabı Kdk'dan Döndü
10:54
Eksik Kıdem Tazminatı Hesabı Ombudsmandan Döndü 9 aylık çalışması karşılığında hak ettiği kıdem tazminatının emekli olduğu şirket tarafından verilmemesi nedeniyle mağdur olduğunu söyleyen vatandaş, parasını alabilmek için Kamu Denetçiliği Kurumu’na (KDK) başvurdu.
Eksik Kıdem Tazminatı Hesabı Ombudsmandan Döndü
16:09
Türkiye Enerji Zirvesi Avrupa Enerji ve Ticareti Federasyonu Başkanı Styles: "Türkiye, hem elektrik hem doğalgazda üs olma yönünde ilerliyor"
Türkiye Enerji Zirvesi
12:40
Torba Kanun'da "Maden" Şirketleriyle İlgili Düzenleme TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanvekili Bilgiç: "Önceden öngördüğümüz durum ortaya çıkmıştır, ciddi maliyet artışları vardır, işyerleri kapanmaktadır" "Buna sebep olanlar sanki işin bu noktaya gelmesinde kendilerinin hiçbir sorumlulukları yokmuş gibi onların yanlarında yürüyebiliyor" "Kısa süre içine.
Torba Kanun'da 'Maden' Şirketleriyle İlgili Düzenleme
10:17
Elektrik Üreticileri, Fiyatlarda Ayarlama Yapmak İstiyor Kuraklık nedeniyle HES'ler yerine elektriğin pahalı doğalgazla üretilmek zorunda kalınması ekim ayında zammı gündeme getirdi.
Elektrik Üreticileri, Fiyatlarda Ayarlama Yapmak İstiyor
13:08
Ahmet Çümen: Mücadelemiz İşçiler İçin Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Eğitim ve Araştırma Sekreteri Çümen, sendika işçilerinin hak ve çıkarlarının geliştirilmesi için mücadele ettiklerini ifade etti.
Ahmet Çümen: Mücadelemiz İşçiler İçin
12:07
Ensar Vakfı'ndan 'Kütahya Öğrencisine Sahip Çıkıyor' Kampanyası Ensar Vakfı Kütahya Şubesi yetkilileri, dar gelirli öğrencilere burs imkanı sağlanması için, şehirdeki vakıf ve derneklerin yetkilileri ile tanınmış iş adamlarının da katıldığı bir organizasyon gerçekleştirdi.
Ensar Vakfı'ndan 'Kütahya Öğrencisine Sahip Çıkıyor' Kampanyası
11:49
Yatağan'da Enerji Üretimi Durdu Muğla'nın Yatağan İlçesi'ndeki termik santralde 3 ünite de enerji üretimi tamamen durdu.
Yatağan'da Enerji Üretimi Durdu
22:11
DSİ'den Su Tahliyesi Uyarısı DSİ, Dicle Barajı'nda yüz elli milyon metreküp suyun tahliye edileceğini ve tahliye işleminin yaklaşık 10 süreceğini bildirdi.
DSİ'den Su Tahliyesi Uyarısı
14:34
4. Keban Su ve Alabalık Festivali Başladı Dördüncüsü düzenlenen Keban Su ve Alabalık Festivali başladı.
4. Keban Su ve Alabalık Festivali Başladı
13:39
Soma'da Özelleştirmeye Tepki Soma termik santralinin özelleştirilmesi kararının resmen alınması sonrasında Tes-İş Sendikası’ndan bir açıklama yapıldı.
Soma'da Özelleştirmeye Tepki
13:40
Doğan Site'deki Göçük İncelemesi Tamamlandı Elbistan’a bağlı Doğan Mahallesi’nde, Doğan Site İlk ve Ortaokulu’nun bahçesinde oluşan obruk türü göçüğün nedenin belirlenmesi için Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’nden gelen uzman ekip çalışmasını tamamladı.
Doğan Site'deki Göçük İncelemesi Tamamlandı
12:34
Hükümet'ten Soma İçin İlginç Hamle Soma A Termik Santralini özelleştirme kapsamından çıkaran Hükümet, bunun yerine bölgedeki 3 santral ve bir maden sahasını 2016 sonuna kadar özelleştirilme kararı aldı.
Hükümet'ten Soma İçin İlginç Hamle
11:32
Öyk Kararları Orhaneli Termik Santralinin özelleştirme programına alınmasına, Soma A Termik Santralinin özelleştirme kapsamından çıkarılmasına karar verildi.
Öyk Kararları
09:41
Öyk, Soma A Termik Santrali'ni Özelleştirme Programından Çıkardı Özelleştirme Yüksek Kurulu, Konya'da yer alan taşınmazların imar planı değişikliğini onaylarken, EÜAŞ)'ye ait kimin taşınmazların da özelleştirme kapsam ve programına alınmasına izi verdi.
Öyk, Soma A Termik Santrali'ni Özelleştirme Programından Çıkardı
09:38
Soma Termik Santrali Özelleştirme Kapsamından Çıkarıldı ÖYK, Soma A Termik Santralini özelleştirme kapsamından çıkarırken, Tunçbilek Santrali ve Bursa Linyit'in taşınmazları ve iki maden sahası kapsam içine aldı.
Soma Termik Santrali Özelleştirme Kapsamından Çıkarıldı
09:13
ÖYK'nın Yeni Kararları Orhaneli Termik Santralinin özelleştirme programına alınmasına, Soma A Termik Santralinin özelleştirme kapsamından çıkarılmasına karar verildi.
ÖYK'nın Yeni Kararları
18:27
Bursa'da Orman Yangını" Haberine Ek Bursa'nın Orhaneli Yürücekler Mahallesi Girencik Mevkii'nde bugün öğleden sonra çıkan yangına ilk müdahaleyi EÜAŞ Elektrik santralindeki itfaiye ekipleri müdahale etti.
Bursa'da Orman Yangını' Haberine Ek
17:59
Bursa'da Orman Yangını (2) Aynı YERDE BİR BAŞKA YANGIN Bursa'nın Orhaneli Yürücekler Mahallesi Girencik Mevkii'nde bugün öğleden sonra çıkan yangına ilk müdahaleyi EÜAŞ Elektrik santralindeki itfaiye ekipleri müdahale etti.
Bursa'da Orman Yangını (2)
17:13
5 Hes İhalesinde, En Yüksek Teklif 8 Milyon 850 Bin Dolar Oldu Anamur, Bozyazı, Mut-Derinçay, Silifke ve Zeyne hidroelektrik santallerinin bir bütün halinde özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 8 milyon 850 bin dolar ile Cem Veb Ofset verdi.
16:49
EÜAŞ'a ait 5 HES'e Rekor Fiyat Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) özelleştirme ihalesinde en yüksek teklif 8 milyon 850 bin dolar oldu.
EÜAŞ'a ait 5 HES'e Rekor Fiyat
16:13
Eüaş'a Ait 5 Hes'e 8 Milyon 850 Bin Dolar Teklif Elektrik Üretim AŞ’ye (EÜAŞ) ait kurulu güçleri toplamı 2,8 megavat olan Anamur, Bozyazı, Mut Derinçay, Silifke ve Zeyne hidroelektrik santallerinin (HES) bir bütün halinde işletme hakkının verilmesi yöntemi ile özelleştirme ihalesinde en yüksek teklif 8 milyon 850 bin dolar oldu.
16:40
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kütahya'da Açıklaması "2014 yılı itibari ile suların az olmasına rağmen, belli bölgelerde kuraklık riskinin temmuz ve ağustos aylarında yaşanıyor olmasına rağmen, şükürler olsun, arzla alakalı (enerji arzı) herhangi bir sıkıntımız bulunmamaktadır"
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 01:00:53. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA EÜAŞ HABERLERİ
[Hata Bildir]