SON DAKİKA EÜAŞ HABERLERİ

Son Dakika Eüaş Haberleri

 • 16:41Kılıç: Kılıç: "Şirkete Geçmek İçin Dilekçe Vermeyin"Tes-İş Sendikası Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç, ERG Elektrik A.Ş.’ye devri gündemde olan A Termik Santrali’ndeki kamu personelinden şirket bünyesine geçmek isteyenler için EÜAŞ tarafından talep edilen dilekçeleri teslim etmemelerini istedi.
 • 15:19Bakan Alaboyun, Japon Bakan Suzuki ile GörüştüEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayiden Sorumlu Devlet Bakanı Junji Suzuki ile nükleer santral ve yenilenebilir enerji yatırımlarını görüştü.
 • 16:49Kadıncık 1 ve 2 Hidroelektrik Santrallerinin Özelleştirme İhalesiKadıncık 1 ve 2 Hidroelektrik Santrallerinin Özelleştirme İhalesiElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 hidroelektrik santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 864 milyon 100 bin ile IC İçtaş Hidroelekrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi verdi.
 • 12:22Soma İçin Tarihi GünSoma İçin Tarihi GünSoma Organize Sanayi Bölgesi’nin kaderini belirleyecek olan ilk müteşebbis heyeti toplantısı Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 18:02Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, İran'daki ve Rusya'daki tahkimin kazanılması durumunda, buna ham petrol fiyatlarındaki düşüş de eklendiği zaman doğalgazdaki fiyat indirimlerinin vatandaşa yansıtılabileceğini söyledi.
 • 18:40Kadıncık Hidroelektrik Santrallerinin Özelleştirme İhalesi BaşladıElektrik Üretim AŞ'ye ait Kadıncık 1 ve 2 hidroelektrik santrallerinin özelleştirme ihalesine katılmak üzere 10 firma ve ortak girişim grubu başvuruda bulundu.
 • 18:26Rekabet Kurulu KararlarıRekabet Kurulu, Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Fethiye ve Manavgat hidroelektrik santrallerinin özelleştirilmesi işlemlerinin izne tabi olmadığına karar verdi.
 • 10:06Kit'ler Gelecek Yıl 12 Milyar Lira Yatırım YapacakKamu İktisadi Teşebbüslerinin (KİT) 2016 yılında 11 milyar 994 milyon 427 bin lira yatırım yapması öngörülüyor.
 • 15:44Karacaören Santrallerinin ÖzelleştirilmesiKaracaören hidroelektrik santrallerinin özelleştirme ihalesi için 10 katılımcı başvurdu.
 • 17:4229 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Keban Baraj Gölü'ne 92 Bin Yavru Pullu Sazan BırakıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Keban Baraj Gölpüne 92 Bin yavru pullu sazan bırakılması 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı- Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümü kapsamında Keban Baraj Gölü'ne 92 bin yavru pullu sazan bırakıldı Keban ilçesinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümü kapsamında Keban Baraj Gölü'ne 92 bin yavru pullu sazan bırakıldı.
 • 14:4829 Ekim Cumhuriyet BayramıKeban ilçesinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümü kapsamında Keban Baraj Gölü'ne 92 bin yavru pullu sazan bırakıldı.
 • 16:58Satışa Çıkarılan Manavgat Santrali'ne En Yüksek Teklif Kibar Holding'denSatışa Çıkarılan Manavgat Santrali'ne En Yüksek Teklif Kibar Holding'denManavgat Hidroelektrik Santrali ile santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 370 milyon lira ile Kibar Holding AŞ verdi.
 • 13:20Enerji Sektörü Yatırımların OdağındaDenetim, vergi ve danışmanlık şirketi KPMG'nin Türkiye enerji sektörü değerlendirmesine göre, iki seçim ve sıcak para baskısına rağmen sektör, yılın 8 ayında yerli ve yabancı yatırımcıların odağı oldu.
 • 17:32Milas'ta "Umut Evi" AçıldıMuğla'nın Milas ilçesinde bakım merkezinde eğitim alan engelli bireylerin daha bağımsız bir ortamda yaşamlarını devam ettirebilmeleri amacıyla hazırlanan Şehit Adnan Ergen Umut Evi'nin açılışı yapıldı.
 • 13:45Bakan Alaboyun Aa Editör Masası'na Konuk Oldu: (4)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, nükleer enerjinin Türkiye için önemli olduğunu belirterek, "3'üncü nükleer santral için Kırklareli İğneada bölgesinde arkadaşlarımız yoğunlaşıyorlar.
 • 14:24Seçimlerde Elektrik Sistemine Siber Saldırı İhtimaline ÖnlemEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un katılımıyla gerçekleşen, "Seçim Sürecinde Enerji Arz Güvenliği Toplantısı"nda 1 Kasım Genel Seçimleri'nde elektriği kesintisiz sunabilmek için siber saldırı ihtimaline karşı geliştirilecek önlemler ele alındı.
 • 18:52Fethiye Hidroelektrik Santralinin ÖzelleştirilmesiFethiye Hidroelektrik Santrali ile santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesine katılacak şirketler belirlendi.
 • 12:18Gezende Barajı'nda Teknik İncelemeDevlet Su İşleri Konya 4. Bölge Müdürlüğünce (DSİ) yapımı tamamlan ve Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürlüğü'ne devredilen Gezende Barajı ve HES Tesisleri'nde, teknik inceleme yapıldı.
 • 16:57Gap Barajlarında Su Seviyesi YükseliyorKarakaya, Keban ve Atatürk barajlarındaki su seviyelerinde bir önceki yıla oranla artış meydana geldi.
 • 09:51Linyitte Yüzleri Güldüren 200 Milyar Dolarlık KeşifLinyitte Yüzleri Güldüren 200 Milyar Dolarlık KeşifEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından son 10 yılda 200 milyar dolarlık linyitrezervi bulunduğunu söyledi.
 • 11:02Elektrikte Özelleştirme DalgasıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Akdeniz'de Elektrik Üretim Anomim Şirketi (EÜAŞ) tarafından işletilen 5 hidroelektrik santralini (HES) özelleştirme kapsamına aldı.
 • 15:49Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul AçıklamasıEnerji, Sanayi ve Madencilik Hizmetleri Çalışanları Birliği Sendikası (Enerji Bir-Sen) Genel Başkanı Hacı Ahmet Tonbul, yeni toplu sözleşmede Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) tarihinde ilk defa sözleşmeli teknik personele arazi tazminatı hakkı elde ettiklerini bildirdi.
 • 12:58Karadeniz Sahillerinde Karadeniz Sahillerinde "Bayram" YoğunluğuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sinop'tan görüntüler- Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fahri Bostan ile röportaj Karadeniz sahillerinde "bayram" yoğunluğu- Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ünlü Bartın'ın Amasra ilçesi ve Sinop'ta, Kurban Bayramı öncesinde yapılan rezervasyonlarla turistik tesisler ve konaklama merkezlerindeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı- Amasra Belediye Başkanı Timur: - "Bayram tatili süresince ilçe halkının yüzde 90'ının konutu pansiyon olarak hizmet verecek.
 • 13:02Enerji Bir-sen'den Antalya'da 3. Dönem Toplu Sözleşme Değerlendirme ToplantısıEnerji Bir-sen'den Antalya'da 3. Dönem Toplu Sözleşme Değerlendirme ToplantısıEnerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul, “3. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde genelde ve hizmet kolunda tarihi kazanımlara imza attık” dedi.
 • 11:29Eüaş Genel Müdürü Alış AçıklamasıElektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, Sinop Nükleer Güç Santralı'ndaki faaliyetlerin pratikliği için Jersey Adaları'nda şirket kurmak için başvuru yaptıklarını belirterek, "Biz bir ihale yaptığımızda o ihaleyi 10 yılda sonlandıramıyoruz.
 • 09:40Termik Santralde Hasarlı Üniteler Üretime HazırlanıyorTermik Santralde Hasarlı Üniteler Üretime HazırlanıyorAfşin-Elbistan B Termik Santrali’nde 8 Ekim 2012’de santralin 3. ünitesine ait türbinin devre dışı kalması sonucu oluşan türbin ve jeneratör arızası ile 17 Şubat 2013’de çıkan yangın nedeniyle elektrik üretimi yapılamayan 2. ünitede onarım çalışmaları sürüyor.
 • 14:38Statkraft, Türkiye'deki İkinci Santralini Çorum'da Devreye AldıStatkraft, Türkiye'deki İkinci Santralini Çorum'da Devreye AldıYenilenebilir enerjide Avrupa'nın en büyük şirketi olan ve bu yıl 120. yaşını kutlayan Norveçli Statkraft, Türkiye'deki ikinci santral yatırımını Çorum'da devreye aldı.
 • 09:52Eüaş Yurtdışında Şirket KuracakElektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ), yurtdışında elektrik enerjisi üretimi kapsamında şirket kuracak.
 • 17:25Türkiye'nin En Büyük Termik Santralinde Şalterler İndirildiTürkiye'nin En Büyük Termik Santralinde Şalterler İndirildiTürkiye’nin en büyük termik santrali olan Afşin-Elbistan B Termik Santrali, Çöllolar Kömür İşletmesi’nde yaşanan obruk ve göçükler dolayısıyla ikinci bir emre kadar ‘off’ durumuna geçti.
 • 13:06Bafra Kaymakamlığı'nın 'Sevgi Yaz Kampı' Sona ErdiBafra Kaymakamlığı'nın 'Sevgi Yaz Kampı' Sona ErdiBafra Kaymakamlığı tarafından düzenlenen, Kızılırmak İlkokulu'nun koordine etitği "Sevgiyle Uzanan Eller" projesinin yaz kampı sona erdi.
 • 11:33Eüaş Teftiş Kurulu Yönetmeliği'nde DeğişiklikElektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (EÜAŞ) müfettişleri tarafsızlık hakkında kuşku uyandıracak derecede yakınlıkları olan şirket personeli veya şikayetçilerle ilgili işlere bakamayacak.
 • 14:36AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu AçıklamasıAK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu AçıklamasıAK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, özelleştirme kapsamında, Çelikler firmasına devredilen Tunçbilek Termik Santralında, hiçbir çalışanın mağduriyet yaşamadan, sürecin tamamlanmasının hedeflendiği bildirildi.
 • 16:39Eüaş, Termik Antrallerinin ÖzelleştirilmesiTürkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç, "Sendika olarak gerekli mücadeleyi verdik ve batan gemiden üyelerimizi karaya çıkarttık" dedi.
 • 11:14Devletin 5 Milyarlık Zararının Faturası Vatandaşa KesildiDevletin 5 Milyarlık Zararının Faturası Vatandaşa KesildiGeçen yıl 1,1 milyar TL kâr hedefleyen BOTAŞ 1 milyar 766 milyon TL zarar etti. BOTAŞ ile birlikte diğer enerji KİT'lerinin toplam zararı 5 milyar TL'yi geçti.
 • 10:40Bakanlıkta 'Kütahya' ToplantısıBakanlıkta 'Kütahya' ToplantısıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı, İshak Gazel ve Vural Kavuncu ile makamında değerlendirme toplantısı yaptı.
 • 09:345 Milyar Liralık Zararın Faturası Vatandaşın Sırtına Yüklendi'Zaman Gazetesi’nin haberine göre 2014’ü 1,1 milyar TL kârla kapatmayı hedefleyen BOTAŞ'ın 1 milyar 766 milyon TL dönem sonu faaliyet zararı yaptığı ortaya çıktı.
 • 09:33Çöllolar Kömür Havzası'nda Göçük TehlikesiÇöllolar Kömür Havzası'nda Göçük TehlikesiKahramanmaraş’ta susuzlaştırma çalışmaları sonunda dev obrukların oluştuğu ve yeni bir göçük korkusunun yaşandığı Çöllolar Kömür Havzası’nda, 4 üniversiteden uzmanlar ve devletin ilgili birimlerinin inceleme yapıyor.
 • 16:45Eüaş Genel Müdürü Alış'ın Adı Caddeye VerildiElektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış'ın adı Keban'da bir caddeye verildi.
 • 12:19Dev Obruklar Santrali ve Kömür Üretimini DurdurduDev Obruklar Santrali ve Kömür Üretimini DurdurduKahramanmaraş'ın Afşin ilçesi Çöllolar bölgesinde 2011 yılında yaşanan göçükler sonucu 11 kişinin öldüğü Çöllolar Kömür Havzası ve EÜAŞ’a bağlı B Santrali, obrukların tehdidi altında.
 • 23:53Çöllolar'da Oluşan Obruk Çalışmaları DurdurduAfşin-Elbistan B Termik Santrali’ne kömür temin edilen Çöllolar Kömür Havzası, devasa obrukların oluşması ve göçük tehlikesi dolayısıyla yeniden çalışmalara kapatıldı.
 • 16:13Turkey Opens Privatization Tenders For Two Power PlantsTurkey's Privatization Administration (ÖİB) has opened tenders for the privatization of a combined cycle and gas turbine power plant in Aliağa in the Aegean province of İzmir and a gas plant in Bursa in northwestern Turkey, the Official Gazette said on July 15. Final bids will be taken for the Aliağa Power Plant on October 1 and for the Bursa Power Plant on October 15. The bidder would have to make 10 million dollars for Aliağa and 15 million dollars for Bursa, as initial payments. Bids from "legal bodies" and "consortiums" would be accepted, according to statements on the ÖİB's website.
 • 08:56Aliağa ve Bursa Doğalgaz Santralleri Satışa ÇıkarıldıAliağa ve Bursa Doğalgaz Santralleri Satışa ÇıkarıldıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, Aliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali ile Bursa Doğalgaz Santrali'ni özelleştirilmek üzere satışa çıkardı.
 • 00:40MHP Kahramanmaraş Milletvekili Tor AçıklamasıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, "Güneydoğu'da maalesef polis ve askerlerimiz görevlerini yerine getirmemekte" iddiasında bulundu.
 • 16:40İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Yapıldıİl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Yapıldıİl Koordinasyon Kurulu 2015 yılı 3. dönem toplantısı Vali Murat Zorluoğlu Başkanlığında yapıldı.
 • 03:45Enerjide İbre Kömüre DöndüEnerjide İbre Kömüre DöndüMELTEM GÜNDÜZ/ ANKARA Son dönemlerde maden kazaları ile gündeme gelen kömür, Türkiye'nin en önemli enerji kaynağı olarak gösteriliyor.
 • 15:49Deriner Barajı ve Hes Projesinde Üretiminde Rekor KırıldıDeriner Barajı ve Hes Projesinde Üretiminde Rekor KırıldıTürkiye’nin en yüksek, Avrupa’nın 3., Dünya’nın da 6. en yüksek gövdeli barajı Deriner Barajı Haziran ayında 298 milyon kWh elektrik enerjisi üretti.
 • 14:39Deriner Barajı, Haziran'da 298 Milyon Kilovatsaat Elektrik ÜrettiÇoruh Nehri üzerinde kurulu Deriner Barajı ve HES'te, Haziran ayında 298 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi üretilerek, ülke ekonomisine 68 milyon 540 bin liralık katkı sağlandığı bildirildi.
 • 11:33Sinop'ta Nükleer Güç Santrali Projes Çalışmaları HızlanıyorSinop'ta kurulması planlanan nükleer güç santraliyle ilgili çalışmaların ivme kazandığı bildirildi.
 • 12:45Fortune 500 Açıklandı (2)Fortune 500 şirketlerinin net satışları 2014'te yüzde 19,55 artışla 791,7 milyar liraya yükselirken, toplam ihracatları yüzde 19,98 artışla 186,8 milyar lira olarak gerçekleşti.
 • 11:24Aliağa'da Üç Günlük Elektrik KesintisiGediz Edaş İzmir İl Müdürlüğü, alt yapı ve bakım çalışmaları nedeniyle 28 Haziran 2015 Pazar, 29 Haziran Pazartesi ve 30 Haziran Salı günü Aliağa ilçesinin bazı kesimlerinde elektrik kesintisi yapılacağını bildirdi.