SON DAKİKA EÜAŞ HABERLERİ

Son Dakika Eüaş Haberleri

 • 03:45Enerjide İbre Kömüre DöndüEnerjide İbre Kömüre DöndüMELTEM GÜNDÜZ/ ANKARA Son dönemlerde maden kazaları ile gündeme gelen kömür, Türkiye'nin en önemli enerji kaynağı olarak gösteriliyor.
 • 15:49Deriner Barajı ve Hes Projesinde Üretiminde Rekor KırıldıDeriner Barajı ve Hes Projesinde Üretiminde Rekor KırıldıTürkiye’nin en yüksek, Avrupa’nın 3., Dünya’nın da 6. en yüksek gövdeli barajı Deriner Barajı Haziran ayında 298 milyon kWh elektrik enerjisi üretti.
 • 14:39Deriner Barajı, Haziran'da 298 Milyon Kilovatsaat Elektrik ÜrettiÇoruh Nehri üzerinde kurulu Deriner Barajı ve HES'te, Haziran ayında 298 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi üretilerek, ülke ekonomisine 68 milyon 540 bin liralık katkı sağlandığı bildirildi.
 • 11:33Sinop'ta Nükleer Güç Santrali Projes Çalışmaları HızlanıyorSinop'ta kurulması planlanan nükleer güç santraliyle ilgili çalışmaların ivme kazandığı bildirildi.
 • 12:45Fortune 500 Açıklandı (2)Fortune 500 şirketlerinin net satışları 2014'te yüzde 19,55 artışla 791,7 milyar liraya yükselirken, toplam ihracatları yüzde 19,98 artışla 186,8 milyar lira olarak gerçekleşti.
 • 11:24Aliağa'da Üç Günlük Elektrik KesintisiGediz Edaş İzmir İl Müdürlüğü, alt yapı ve bakım çalışmaları nedeniyle 28 Haziran 2015 Pazar, 29 Haziran Pazartesi ve 30 Haziran Salı günü Aliağa ilçesinin bazı kesimlerinde elektrik kesintisi yapılacağını bildirdi.
 • 08:34TP Dağıtım, 29 HES ve Temsan ÖzelleştiriliyorTP Dağıtım, 29 HES ve Temsan ÖzelleştiriliyorTP Petrol Dağıtım, 29 HES ve Temsan özelleştirme kapsamına alındı. Kuruluşların özelleştirme işlemleri 31 Aralık 2020 tarihine kadar tamamlanacak.
 • 16:15Nearly 30 Power Plants To Be Privatized İn Turkey By 2020A total of 29 hydroelectric and gas-turbine powered power plants of the Turkish Electricity Generation Corporation (EÜAŞ), and Turkey's state-run oil company TPAO's oil distribution unit, TP Petrol Dağıtım, have been put under a privatization program, according to a written statement published in the.
 • 15:30Elektrik Piyasası Kanunu'na Kısmi İptal GerekçesiAnayasa Mahkemesinin, Elektrik Piyasası Kanunu'nun bazı hükümlerini iptaline ilişkin gerekçeli kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 11:02Öyk KararlarıTürkiye Elektromekanik Sanayi (TEMSAN) Genel Müdürlüğünün Hazineye ait yüzde 100 oranındaki hissesi ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğüne bağlı TP Petrol Dağıtım AŞ'de kamuya ait hisseler özelleştirme kapsam ve programına alındı.
 • 10:24Tp Petrol Dağıtım, 29 Hes ve Temsan Özelleştirme KapsamındaÖzelleştirme Yüksek Kurulu, Elektrik Üretim A.Ş.'ye ait 29 hidroelektrik santral (HES) ve bir doğalgaz elektrik üretim santralini, TP Petrol Dağıtım şirketini ve Türkiye Elektromekanik Sanayi'yi (Temsan) özelleştirme programına aldı.
 • 13:30Kızılay'dan Gönüllü Kan Bağışçılarına ÖdülKızılay'dan Gönüllü Kan Bağışçılarına ÖdülKütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Kızılay Kan Merkezi, en fazla bağışta bulunan 123 kişi için plaket ve madalya töreni düzenlendi.
 • 09:43Atama KararlarıTürkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, aynı kurumda Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Mehmet Sinan Yıldırım atandı.
 • 10:49En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu İçinde Ankara 33 Firma ile Yerinde Sayıyor'En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu İçinde Ankara 33 Firma ile Yerinde Sayıyor'İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2014 araştırmasının sonuçları açıklandı.
 • 11:58Salihli'de Kurumlar Arası Futbol Turnuvası BaşladıSalihli'de Kurumlar Arası Futbol Turnuvası BaşladıSalihli'de Kayalar Şirketler Grubunun düzenlediği Kurumlar Arası 2015 Özel Futbol Turnuvası başladı.
 • 14:30İso: Bu Yıl Büyümenin 2014'ün de Gerisinde Kalma Riski Varİso: Bu Yıl Büyümenin 2014'ün de Gerisinde Kalma Riski VarHaber: Gülseli KENARLI Kamera: İdris TİFTİKÇİ/ İstanbul DHA İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, tahminlerin yüzde 3 ve üzerinde olmasına karşın, sanayiciler olarak, 2015 büyümesinin geçen yılın da altında kalarak yüzde 2 dolayında gerçekleşme riski gördüklerini söyledi.
 • 14:30Türkiye'nin En Büyük Sanayi Kuruluşu 2014 Yılında da Tüpraş (3)Türkiye'nin En Büyük Sanayi Kuruluşu 2014 Yılında da Tüpraş (3)(ayrıntılar ve tablolar eklendi.
 • 12:45Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması (2)İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" 2014 yılı araştırması sonuçlarına göre Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) 2014'te 37 milyar 501 milyon 812 bin 917 liralık net üretimden satışla birinci olurken, TÜPRAŞ'ı 10 milyar 539 milyon 302 bin 862 liralık net üretimden satışla Ford Otomotiv Sanayi AŞ izledi.
 • 10:58Türkiye'nin En Büyük Sanayi Kuruluşu 2014 Yılında da Tüpraş (2)Türkiye'nin En Büyük Sanayi Kuruluşu 2014 Yılında da Tüpraş (2)(ayrıntılar eklendi.
 • 15:53Avcılar İskilip'te BuluştuAvcılar İskilip'te Buluştuİskilip Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından “Avcı Bayram Şenliği” kapsamında trap atışı yarışması düzenlendi.
 • 12:34En Güzel Kamu Bahçesi Ödülü Kolay Elektrik Üretim Anonim Şirketi'ninEn Güzel Kamu Bahçesi Ödülü Kolay Elektrik Üretim Anonim Şirketi'ninSamsun’un Bafra ilçesinde Bafra Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Bafra’nın en güzel kamu kurum bahçesi yarışmasında ödülleri sahiplerini buldu.
 • 12:05Kavakyolu Belediyesinden Örnek ProjeKavakyolu Belediyesinden Örnek ProjeEÜAŞ Baş Müfettişi Ahmet Kansız, Kavakyolu Belediye binasında örnek bir projeye imza atılacağını belirterek belediye binasının elektriğinin güneş enerjisinden sağlanmasının planlandığını belirtti.
 • 07:18Enerji Bakanı Yıldız: Elektrik Hatları Helikopterle İzlenecekEnerji Bakanı Yıldız: Elektrik Hatları Helikopterle İzlenecekTaner Yıldız, "Seçimde iletim hatlarıyla ilgili, enfraruj ışınlarla görev yapan 4 helikopter havada olacak. 52 bin kilometreyi dolaşacak ve anında müdahale edecek." dedi.
 • 07:31Türkiye'yi Karanlığa Gömen Kesintinin Sebebi İşe Alınan Hacker mı?Türkiye'yi Karanlığa Gömen Kesintinin Sebebi İşe Alınan Hacker mı?9 saatlik elektrik kesintinin sabotaj olup olmadığı araştırılırken gözler, enerji sisteminin yönetildiği en kritik birimde görevlendirilen 'hacker'a çevrildi.
 • 10:26Atama KararlarıTürkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt AŞ (TETAŞ) Genel Müdürlüğüne Mehmet Ayerden, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ise Recep Akgündüz atandı.
 • 17:36Darende'ye Doğalgaz GeliyorDarende'ye Doğalgaz GeliyorDarende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser Eser, Divriği’den başlayan Gürün ve Darende üzerinden Elbistan’a uzanacak yeni doğalgaz boru hattının projesinin imzalanarak bölge için hayati önem taşıyan yılların hayali olan doğalgaza kavuşma çalışmasının başlatıldığını söyledi.
 • 17:42Kahramanmaraş Bakan Yıldız Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuKahramanmaraş Bakan Yıldız Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuBakan Yıldız Kahramanmaraş'ta annelerle buluştu (ek) 3)BAKAN YILDIZ: HİÇ BİR İŞÇİ KARDEŞİMİZİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kahramanmaraş'taki Afşin-Elbistan Termik Santrali'nde düzenlenen Afşin Elbistan ve Divriği doğalgaz boru hattı yapım işi sözleşme törenine katıldı.
 • 16:48Doğalgaz İçin Tarihi İmza AtıldıDoğalgaz İçin Tarihi İmza AtıldıElbistan ve Afşin Bölgesini ilgilendiren, hayati öneme sahip doğalgaz projesinin sözleşmesi Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, EÜAŞ Genel Müdürü Halil Alış, BOTAŞ Genel Müdürü Mehmet Konuk ile yetkili firma VEMAK yetkililerinin katıldığı geniş katılımlı bir törenle imzalandı.
 • 16:46A Termik'in Devir Sözleşmesi İmzalandıA Termik'in Devir Sözleşmesi İmzalandıEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Elbistan A Termik Santrali ve Kömür İşletmesi'nin 20 yıllığına ERG Elektrik A.Ş.’ye devrini ilgilendiren anlaşmayı imzaladıklarını bildirdi.
 • 16:27Bakan Yıldız: Bakan Yıldız: "A Termik'in Devir Sözleşmesini İmzaladık"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ve kömür işletmesinin 20 yıllığına ERG Elektrik A.Ş.’ye devrini öngören anlaşmayı imzaladıklarını söyledi.
 • 16:18Bakan Yıldız: Şu Partiye Oy Verin Yoksa İşten Çıkartırım Diyenleri, Şikayet EdinBakan Yıldız: Şu Partiye Oy Verin Yoksa İşten Çıkartırım Diyenleri, Şikayet EdinEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Şu partiye oy verin yoksa sizi işten çıkartırım diyenlere de asla yüz vermeyecek ve şikayet edeceksiniz.
 • 15:27Bakan Yıldız, Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuBakan Yıldız, Kahramanmaraş'ta Annelerle BuluştuEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kahramanmaraş'taki Afşin-Elbistan Termik Santrali'nde düzenlenen Afşin Elbistan ve Divriği doğalgaz boru hattı yapım işi sözleşme törenine katıldı.
 • 17:13Kit'ler İçinde En Çok "PTT" Konuşuldu2015 yıl ilk dört ayında Kamu İktisadi Teşebbüsü arasında, ekonomi sayfalarında en çok haberin Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı hakkında çıktığı belirlendi.
 • 19:1121. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve KonferansıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli, "Hem kamu hem de özel sektör olarak elektrik sektörün sorunlarına el birliğiyle sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum" dedi.
 • 10:45Yeni Santraller İçin Araştırma YapılıyorYeni Santraller İçin Araştırma YapılıyorCumhuriyet Üniversitesi Maden ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden oluşan 10 kişilik ekip, 1 milyar 200 bin ton linyit rezervine sahip E sektörünün hidrojeolojik ve şev yapısı açısından yeni yatırımlara ışık tutacak bir çalışmanın startını verdi.
 • 20:04Bafra'da Öğrenci Servisi Devrildi: 18 YaralıSamsun'un Bafra ilçesinde Kur'an kursu öğrencilerini taşıyan servis ile Elektrik Üretim A.Ş'ye (EÜAŞ) ait servis minibüsü çarpıştı, devrilen servisteki 17 öğrenci ile sürücü yaralandı.
 • 15:42Elektrik Kesintilerinde Akıllı Şebekelerin ÖnemiBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve UGETAM’ın (İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi ve Ticaret AŞ.) himayesinde Turkcell ve Vodafone ana sponsorluklarında düzenlenecek olan, “3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı” bu yıl 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde HHB Expo Fuar şirketi tarafından gerçekleştirilecek,31 Mart 2015 tarihinde Türkiyede yasanan genel elektrik kesintisi şebeke işletmecilğinde bilişim teknolojilerinin kullanımının zorunluluk olduğunu gösterdi.
 • 10:11Inerma Zirvesi Türkiye'de GerçekleştirilecekDünyada ilk defa enerji hammaddeleri ve enerji konusunda Türkiye'de başlatılacak Uluslararası Enerji Hammaddeleri ve Enerji Zirve& Sergisi (INERMA) 1-3 Ekim 2015'te İstanbul Hilton Bosphorus Convention Center'da gerçekleştirilecek.
 • 12:49CHP'nin Seçim Bildirgesi'nin TamamıCHP'nin Seçim Bildirgesi'nin TamamıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 2015 Genel Seçimi için hazırladığı Seçim Beyannamesi'ni kamuoyuna açıkladı.
 • 08:39Büyük Elektrik Kesintisi İle İlgli Ünlü İş Adamından Acı İtirafBüyük Elektrik Kesintisi İle İlgli Ünlü İş Adamından Acı İtiraf11 şehirde sistemin üçte birini yöneten Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir,TEİAŞ Genel Müdürünun istifasına "Kemal Bey'e üzüldüm, sistem eski dedi.
 • 13:57Taner Yıldız - Sudan Elde Edilen ElektrikTaner Yıldız - Sudan Elde Edilen ElektrikEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "Yüzde 25-26 seviyesine çıkardığımız sudan elde ettiğimiz elektriğin oranı, 2014'te yüzde 17'ye kadar düştü, bunu tekrar yüzde 24 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz"- "2014 yılında daha az su gelmesinden kaynaklanan 3,6 milyar dolarlık bir maliyet artışımız oldu"- " Türkiye (petrolde) tüketici ülke olduğu için ham petrol varil fiyatlarındaki düşüşten edilen kazanç 17 milyar dolar civarında bir rakama yaklaşacak ama dalgalanmalardan dolayı bu rakam 15 veya 14,5 milyar dolar seviyesini bulabilir" NURAN ERKUL - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bu yıl yağışların geçen yıla oranla daha fazla olduğunu belirterek, "Sudan elde ettiğimiz elektriğin oranı 2014'te yüzde 17'ye kadar düştü, bunu tekrar yüzde 24 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
 • 13:21Elektrik Enerjisi ve Kapasitesi Satış Yönetmeliği'nde DeğişiklikElektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ), elektrik enerjisi ve kapasitesi satışına ilişkin usul ve esaslarda değişikliğe gitti.
 • 09:30Şebeke 10: 36'dan Daha Erken ÇöktüŞebeke 10: 36'dan Daha Erken ÇöktüMEHMET KARA Önceki günkü elektrik kesintilerine yol açan sistem çökmesinin saat 10: 36'dan daha önce yaşandığı ortaya çıktı.
 • 02:58Yıldız, Elektrik Kesintilerine İlişkin, İlgili Kuruluşların Genel Müdürleriyle Toplantı YaptıYıldız, Elektrik Kesintilerine İlişkin, İlgili Kuruluşların Genel Müdürleriyle Toplantı YaptıElektrik kesintileri- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ülke genelindeki elektrik kesintilerine ilişkin, ilgili kuruluşların genel müdürleriyle toplantı yaptı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ülke genelindeki elektrik kesintilerine ilişkin, ilgili kuruluşların genel müdürleriyle toplantı yaptı ve gelişmeler hakkında bilgi aldı.
 • 02:26Elektrik KesintileriEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ülke genelindeki elektrik kesintilerine ilişkin, ilgili kuruluşların genel müdürleriyle toplantı yaptı ve gelişmeler hakkında bilgi aldı.
 • 16:05Enerje ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan Elektrik Kesintisi AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı,söz konusu kesintinin ülkemiz enerji tedariki ve arz güvenliğiyle bir ilgisi bulunmadığını açıkladı.
 • 15:44Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı: Kesintinin Enerji Tedariki ve Arz Güvenliğiyle İlgisi YokEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye'nin büyük bölümünde görülen elektrik kesintisinin enerji tedariki ve arz güvenliğiyle bir ilgisi bulunmadığını bildirdi.
 • 15:42"Elektrik Kesinti Frekans Düşüklüğü Nedeniyle Yaşandı" İddiasıElektrik hatlarındaki 50 Hertz (Hz) olması gereken frekansta birden yüzde 10'luk düşüş olduğu ve arızanın bundan kaynaklandığı ortaya atıldı.
 • 15:00Enerji Bakanlığı: Kesintinin Sebepleri Üzerinde Çalışma Devam EdiyorEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ülkenin büyük kesiminde etkili olan elektrik kesintisinin sebepleriyle ilgili çalışmanın devam ettiğini açıkladı.
 • 14:08Elektrik KesintileriElektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, ülke genelinde birçok bölgedeki elektrik kesintilerine ilişkin, "Şuanda elektrik sıkıntısı yaşanan yerlerde büyük bir kısmında enerji yavaş yavaş verilmeye başlandı" dedi.