SON DAKİKA EÜAŞ HABERLERİ

Son Dakika Eüaş Haberleri

 • 15:09Elbistan'daki Kömür Santralleri Ölüm SaçıyorElbistan'daki Kömür Santralleri Ölüm SaçıyorAfşin ve Elbistan bölgesine 2011 yılında 11 kişinin hayatını kaybettiği ve hala 9 madencinin çıkarılamadığı kömür havzası şeklinde zihinlerdeki yerini koruyan santraller bölgede adeta ölüm saçıyor.
 • 12:43Kamu Görevlilerinin Sorunları Maliye Bakanı Ağbal'a İletildiKamu Görevlilerinin Sorunları Maliye Bakanı Ağbal'a İletildiMemur-Sen Heyeti, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.
 • 15:39Bölükbaşı: Üretim İsteniyorsa Daha Fazla İşçi AlınmalıBölükbaşı: Üretim İsteniyorsa Daha Fazla İşçi AlınmalıTürkiye Maden İşçileri (Maden-İş) Sendikası Elbistan-Afşin Şube Başkanı Adil Bölükbaşı, kamu bünyesinde çalıştırılmak üzere işçi alımı noktasında çalışma yaptıklarını ve olumlu sonuç beklediklerini söyledi.
 • 15:06Afşin-Elbistan Termik Santrali'nin ÖzelleştirilmesiTürkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Afşin-Elbistan Şubesi Başkanı Adil Bölükbaşı, Afşin-Elbistan termik santralleri ile kömür işletme sahasının özelleştirilmesiyle ilgili sürecin devam ettiğini söyledi.
 • 11:58Eüaş Santrallerine Havelsan KalkanıKritik altyapıların güvenliği için projeler geliştiren HAVELSAN, Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait dokuz hidroelektrik santralini siber saldırılara karşı koruma altına aldı.
 • 14:53Keban'da Bin 500 Aşılı Badem Fidanı DağıtıldıElazığ'ın Keban ilçesinde çiftçilere ve resmi kurumlara bin 500 aşılı badem fidanı dağıtıldı.
 • 16:38Eüaş Genel Müdürü Alış'tan Öğrencilere HediyeElektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, Keban Baraj İlkokulu öğrencilerine çeşitli hediyeler gönderdi.
 • 13:47Çitil: Çitil: "Termik Santral ve Ael'in Devriyle İlgili Görüşmeler Sürüyor"AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İlker Çitil, Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü’nün işletme hakkının 20 yıllığına ERG-Verbund Elektrik’e devredilmesiyle ilgili görüşmelerin devam ettiğini söyledi.
 • 11:48Afşin'in 4 Yıllık Geleceği PlanlandıAfşin'in 4 Yıllık Geleceği PlanlandıKahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde ilçe kaymakamlığı ve ilçe belediyesi tarafından gerçekleştirilen toplantıda Afşin'in geleceğine yönelik yatırımlar konuşuldu.
 • 11:30Afşin'in Gelecek 4 Yılı PlanlanıyorAfşin Kaymakamlığı tarafından düzenlenen istişare toplantısında, ilçenin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.
 • 16:26Türk Enerji-sen Genel Başkanı Mehmet Özer AçıklamasıTürk Enerji-sen Genel Başkanı Mehmet Özer AçıklamasıTürkiye Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Enerji-Sen) Genel Başkanı Mehmet Özer, Afşin-Elbistan A Termik Santrali’nin devriyle ilgili olarak şu anda bir kaosun yaşandığını belirterek, “Gerek hükümet olsun, gerek diğer siyasi partiler olsun bu konuda herhangi bir bilgilendirme yapmıyorlar" dedi.
 • 12:57Afşin-Elbistan Termik Santrali'nin ÖzelleştirilmesiTürk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile Afşin-Elbistan Linyitleri İşletme Müdürlüğü'nün devir işlemlerine ilişkin, "Kiralama usulü de olsa sendika olarak bizler özelleştirmeye karşıyız" dedi.
 • 14:10Afşin-Elbistan Termik Santrali'nin Devredilmesine TepkiAfşin-Elbistan Termik Santrali'nin Devredilmesine TepkiTürk Enerji Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Tümer, Afşin-Elbistan Termik Santrali’nin Avusturya’nın en büyük elektrik üreticisi olan Verbund firmasının da içinde bulunduğu ERG-Verbund ortak girişimine devredilmesine tepki gösterdi.
 • 10:16Afşin Elbistan B Termik Santrali 2 Ünite ile Üretime BaşladıAfşin Elbistan B Termik Santrali 2 Ünite ile Üretime BaşladıAğustos ayından beri elektrik üretimi yapamayan Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nde, yaklaşık 6 aylık aradan sonra yeniden elektrik üretimine başlandı.
 • 08:55Dört Hidroelektrik Santral ÖzelleştirilecekElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Şanlıurfa, Tortum, Adıgüzel ve Kemer hidroelektrik santralleri özelleştirilecek.
 • 23:48Çüngüş'te Futbol TurnuvasıÇüngüş'te Futbol TurnuvasıDiyarbakır'ın Çüngüş İlçesi'nde "SODES'le Mutlu Yarınlara" projesi kapsamında ortaokulları arasında Futbol Turnuvası düzenlendi.
 • 15:06Rekabet Kurulu KararlarıRekabet Kurulunca, Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Karacaören 1 ve Karacaören 2 hidroelektrik santralleri (HES) ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların "işletme hakkının verilmesi" yöntemi ile özelleştirilmesi işleminin izne tabi olmadığına karar verildi.
 • 16:41Kılıç: Kılıç: "Şirkete Geçmek İçin Dilekçe Vermeyin"Tes-İş Sendikası Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç, ERG Elektrik A.Ş.’ye devri gündemde olan A Termik Santrali’ndeki kamu personelinden şirket bünyesine geçmek isteyenler için EÜAŞ tarafından talep edilen dilekçeleri teslim etmemelerini istedi.
 • 15:19Bakan Alaboyun, Japon Bakan Suzuki ile GörüştüEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayiden Sorumlu Devlet Bakanı Junji Suzuki ile nükleer santral ve yenilenebilir enerji yatırımlarını görüştü.
 • 16:49Kadıncık 1 ve 2 Hidroelektrik Santrallerinin Özelleştirme İhalesiKadıncık 1 ve 2 Hidroelektrik Santrallerinin Özelleştirme İhalesiElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Kadıncık 1 ve Kadıncık 2 hidroelektrik santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 864 milyon 100 bin ile IC İçtaş Hidroelekrik ve Termik Enerji Üretim ve Ticaret Anonim Şirketi verdi.
 • 12:22Soma İçin Tarihi GünSoma İçin Tarihi GünSoma Organize Sanayi Bölgesi’nin kaderini belirleyecek olan ilk müteşebbis heyeti toplantısı Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 18:02Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, İran'daki ve Rusya'daki tahkimin kazanılması durumunda, buna ham petrol fiyatlarındaki düşüş de eklendiği zaman doğalgazdaki fiyat indirimlerinin vatandaşa yansıtılabileceğini söyledi.
 • 18:40Kadıncık Hidroelektrik Santrallerinin Özelleştirme İhalesi BaşladıElektrik Üretim AŞ'ye ait Kadıncık 1 ve 2 hidroelektrik santrallerinin özelleştirme ihalesine katılmak üzere 10 firma ve ortak girişim grubu başvuruda bulundu.
 • 18:26Rekabet Kurulu KararlarıRekabet Kurulu, Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Fethiye ve Manavgat hidroelektrik santrallerinin özelleştirilmesi işlemlerinin izne tabi olmadığına karar verdi.
 • 10:06Kit'ler Gelecek Yıl 12 Milyar Lira Yatırım YapacakKamu İktisadi Teşebbüslerinin (KİT) 2016 yılında 11 milyar 994 milyon 427 bin lira yatırım yapması öngörülüyor.
 • 15:44Karacaören Santrallerinin ÖzelleştirilmesiKaracaören hidroelektrik santrallerinin özelleştirme ihalesi için 10 katılımcı başvurdu.
 • 17:4229 Ekim Cumhuriyet Bayramı - Keban Baraj Gölü'ne 92 Bin Yavru Pullu Sazan BırakıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Keban Baraj Gölpüne 92 Bin yavru pullu sazan bırakılması 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı- Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümü kapsamında Keban Baraj Gölü'ne 92 bin yavru pullu sazan bırakıldı Keban ilçesinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümü kapsamında Keban Baraj Gölü'ne 92 bin yavru pullu sazan bırakıldı.
 • 14:4829 Ekim Cumhuriyet BayramıKeban ilçesinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümü kapsamında Keban Baraj Gölü'ne 92 bin yavru pullu sazan bırakıldı.
 • 16:58Satışa Çıkarılan Manavgat Santrali'ne En Yüksek Teklif Kibar Holding'denSatışa Çıkarılan Manavgat Santrali'ne En Yüksek Teklif Kibar Holding'denManavgat Hidroelektrik Santrali ile santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 370 milyon lira ile Kibar Holding AŞ verdi.
 • 13:20Enerji Sektörü Yatırımların OdağındaDenetim, vergi ve danışmanlık şirketi KPMG'nin Türkiye enerji sektörü değerlendirmesine göre, iki seçim ve sıcak para baskısına rağmen sektör, yılın 8 ayında yerli ve yabancı yatırımcıların odağı oldu.
 • 17:32Milas'ta "Umut Evi" AçıldıMuğla'nın Milas ilçesinde bakım merkezinde eğitim alan engelli bireylerin daha bağımsız bir ortamda yaşamlarını devam ettirebilmeleri amacıyla hazırlanan Şehit Adnan Ergen Umut Evi'nin açılışı yapıldı.
 • 13:45Bakan Alaboyun Aa Editör Masası'na Konuk Oldu: (4)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, nükleer enerjinin Türkiye için önemli olduğunu belirterek, "3'üncü nükleer santral için Kırklareli İğneada bölgesinde arkadaşlarımız yoğunlaşıyorlar.
 • 14:24Seçimlerde Elektrik Sistemine Siber Saldırı İhtimaline ÖnlemEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un katılımıyla gerçekleşen, "Seçim Sürecinde Enerji Arz Güvenliği Toplantısı"nda 1 Kasım Genel Seçimleri'nde elektriği kesintisiz sunabilmek için siber saldırı ihtimaline karşı geliştirilecek önlemler ele alındı.
 • 18:52Fethiye Hidroelektrik Santralinin ÖzelleştirilmesiFethiye Hidroelektrik Santrali ile santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesine katılacak şirketler belirlendi.
 • 12:18Gezende Barajı'nda Teknik İncelemeDevlet Su İşleri Konya 4. Bölge Müdürlüğünce (DSİ) yapımı tamamlan ve Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürlüğü'ne devredilen Gezende Barajı ve HES Tesisleri'nde, teknik inceleme yapıldı.
 • 16:57Gap Barajlarında Su Seviyesi YükseliyorKarakaya, Keban ve Atatürk barajlarındaki su seviyelerinde bir önceki yıla oranla artış meydana geldi.
 • 09:51Linyitte Yüzleri Güldüren 200 Milyar Dolarlık KeşifLinyitte Yüzleri Güldüren 200 Milyar Dolarlık KeşifEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından son 10 yılda 200 milyar dolarlık linyitrezervi bulunduğunu söyledi.
 • 11:02Elektrikte Özelleştirme DalgasıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Akdeniz'de Elektrik Üretim Anomim Şirketi (EÜAŞ) tarafından işletilen 5 hidroelektrik santralini (HES) özelleştirme kapsamına aldı.
 • 15:49Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul AçıklamasıEnerji, Sanayi ve Madencilik Hizmetleri Çalışanları Birliği Sendikası (Enerji Bir-Sen) Genel Başkanı Hacı Ahmet Tonbul, yeni toplu sözleşmede Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) tarihinde ilk defa sözleşmeli teknik personele arazi tazminatı hakkı elde ettiklerini bildirdi.
 • 12:58Karadeniz Sahillerinde Karadeniz Sahillerinde "Bayram" YoğunluğuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sinop'tan görüntüler- Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fahri Bostan ile röportaj Karadeniz sahillerinde "bayram" yoğunluğu- Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ünlü Bartın'ın Amasra ilçesi ve Sinop'ta, Kurban Bayramı öncesinde yapılan rezervasyonlarla turistik tesisler ve konaklama merkezlerindeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı- Amasra Belediye Başkanı Timur: - "Bayram tatili süresince ilçe halkının yüzde 90'ının konutu pansiyon olarak hizmet verecek.
 • 13:02Enerji Bir-sen'den Antalya'da 3. Dönem Toplu Sözleşme Değerlendirme ToplantısıEnerji Bir-sen'den Antalya'da 3. Dönem Toplu Sözleşme Değerlendirme ToplantısıEnerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul, “3. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde genelde ve hizmet kolunda tarihi kazanımlara imza attık” dedi.
 • 11:29Eüaş Genel Müdürü Alış AçıklamasıElektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Halil Alış, Sinop Nükleer Güç Santralı'ndaki faaliyetlerin pratikliği için Jersey Adaları'nda şirket kurmak için başvuru yaptıklarını belirterek, "Biz bir ihale yaptığımızda o ihaleyi 10 yılda sonlandıramıyoruz.
 • 09:40Termik Santralde Hasarlı Üniteler Üretime HazırlanıyorTermik Santralde Hasarlı Üniteler Üretime HazırlanıyorAfşin-Elbistan B Termik Santrali’nde 8 Ekim 2012’de santralin 3. ünitesine ait türbinin devre dışı kalması sonucu oluşan türbin ve jeneratör arızası ile 17 Şubat 2013’de çıkan yangın nedeniyle elektrik üretimi yapılamayan 2. ünitede onarım çalışmaları sürüyor.
 • 14:38Statkraft, Türkiye'deki İkinci Santralini Çorum'da Devreye AldıStatkraft, Türkiye'deki İkinci Santralini Çorum'da Devreye AldıYenilenebilir enerjide Avrupa'nın en büyük şirketi olan ve bu yıl 120. yaşını kutlayan Norveçli Statkraft, Türkiye'deki ikinci santral yatırımını Çorum'da devreye aldı.
 • 09:52Eüaş Yurtdışında Şirket KuracakElektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ), yurtdışında elektrik enerjisi üretimi kapsamında şirket kuracak.
 • 17:25Türkiye'nin En Büyük Termik Santralinde Şalterler İndirildiTürkiye'nin En Büyük Termik Santralinde Şalterler İndirildiTürkiye’nin en büyük termik santrali olan Afşin-Elbistan B Termik Santrali, Çöllolar Kömür İşletmesi’nde yaşanan obruk ve göçükler dolayısıyla ikinci bir emre kadar ‘off’ durumuna geçti.
 • 13:06Bafra Kaymakamlığı'nın 'Sevgi Yaz Kampı' Sona ErdiBafra Kaymakamlığı'nın 'Sevgi Yaz Kampı' Sona ErdiBafra Kaymakamlığı tarafından düzenlenen, Kızılırmak İlkokulu'nun koordine etitği "Sevgiyle Uzanan Eller" projesinin yaz kampı sona erdi.
 • 11:33Eüaş Teftiş Kurulu Yönetmeliği'nde DeğişiklikElektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (EÜAŞ) müfettişleri tarafsızlık hakkında kuşku uyandıracak derecede yakınlıkları olan şirket personeli veya şikayetçilerle ilgili işlere bakamayacak.
 • 14:36AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu AçıklamasıAK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu AçıklamasıAK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, özelleştirme kapsamında, Çelikler firmasına devredilen Tunçbilek Termik Santralında, hiçbir çalışanın mağduriyet yaşamadan, sürecin tamamlanmasının hedeflendiği bildirildi.
 • 16:39Eüaş, Termik Antrallerinin ÖzelleştirilmesiTürkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Afşin Şube Başkanı Mustafa Kılıç, "Sendika olarak gerekli mücadeleyi verdik ve batan gemiden üyelerimizi karaya çıkarttık" dedi.