SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ

Son Dakika Fatih Projesi Haberleri

 • 20:54Davutoğlu, İzmir'de Başbakanlık Ofisi'ni Açtı (3)Davutoğlu, İzmir'de Başbakanlık Ofisi'ni Açtı (3)İzmir'de KONUŞTU Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa'nın adından geldiği İzmir'de Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda miting yaptı.
 • 20:32AK Parti'nin İzmir MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tartışmalarına ilişkin, "Allah bu tekbirleri, bu semalardan hiç eksik etmesin.
 • 20:04Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir'de KonuştuBaşbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir'de Konuştuİzmir mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “AK Parti’yi durduralım diyorlar.
 • 19:04Diyarbakır'da Öğrencilere Tablet DağıtıldıDiyarbakır'da Öğrencilere Tablet DağıtıldıDiyarbakır'da FATİH Projesi kapsamında, Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesinde 120 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.
 • 13:11Cihan-Sen Başkanı Haliloğlu: Bazı Sendikalar Baskı ve Zulmün Ortağı OlduCihan-Sen Başkanı Haliloğlu: Bazı Sendikalar Baskı ve Zulmün Ortağı OlduCihan Sendikalar Konfederasyonu (CİHAN-SEN) Genel Başkanı Naci Haliloğlu, ülkede yaşanan 'cadı avında' bazı sendika konfederasyonlarının iktidara payanda olduğunu belirterek, "Maalesef yaşanan malum süreçte bazı sendikalar baskı ve zulmün ortağı olmuşlardır.
 • 09:13Aydın'da Lise 9. Sınıf Öğrencilerine Tablet DağıtıldıAydın'da Lise 9. Sınıf Öğrencilerine Tablet DağıtıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerçekleştirilen Eğitimde Fırsatları Eşitleme Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında, lise 9. Sınıf öğrencilerinin tamamına verilmesi öngörülen tablet bilgisayarların dağıtımları devam ediyor.
 • 19:25Eskişehir'de Öğrencilere Tablet DağıtımıEskişehir'de Öğrencilere Tablet DağıtımıEğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Harekâtı (FATİH) Projesi kapsamında Eskişehir’de 40 öğrenciye tablet dağıtıldı.
 • 17:47Yalova'da Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtımı YapıldıYalova Milli Eğitim Müdürlüğünce, Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında Yalova'da 9. sınıfta öğrenim gören öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 17:37Bursa'da Öğrencilere Tablet Dağıtımı YapıldıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan FATİH projesi kapsamında Bursa'da öğrencilere tablet dağıtımı yapıldı.
 • 17:05Kırklareli'nden Kısa KısaFATİH Projesi kapsamında Kırklareli'nde öğretmen ve öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 16:32Bilecik'te Tablet Dağıtım TöreniBilecik'te öğrencilere, FATİH Projesi kapsamında 40 tablet dağıtıldı.
 • 16:21150 Bin Tablet Bilgisayar Öğrencilere Dağıtılıyor150 Bin Tablet Bilgisayar Öğrencilere DağıtılıyorFATİH Projesi kapsamında bugün Malatya’da öğrenim gören öğrencilere 150 bin adet tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.
 • 14:31Bilecik'te 40 Öğrenciye Tablet DağıtıldıBilecik'te 40 Öğrenciye Tablet DağıtıldıEğitimde “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” kısa adıyla uygulanan FATİH Projesi kapsamında Bilecik’te 40 öğrenci tablet ile buluştu.
 • 13:49Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri Tabletlerine KavuştuAtatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri Tabletlerine KavuştuZonguldak Atatürk Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerine, Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Harekatı (FATİH) Projesi kapsamında 50 tablet dağıtıldı.
 • 12:54Antalya'da Okullara Tablet Dağıtım TöreniMilli Eğitim Bakanlığınca Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında Antalya'daki 9. sınıfta öğrenim gören 16 bin 761 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 12:42Adana'da 21 Bin 812 Öğrenci ve Öğretmene Tablet BilgisayarAdana'da 21 Bin 812 Öğrenci ve Öğretmene Tablet BilgisayarAdana’da Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında tüm okullarda 2015 Mayıs ayı itibariyle toplam 4 bin 707 etkileşimli tahta kurulumu, bin 82 adet çok fonksiyonlu yazıcı ve 21 bin 812 öğrenci ve öğretmene tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.
 • 12:24Eskişehir'de 40 Öğrenciye Tablet Bilgisayar DağıtıldıEskişehir'de, Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Harekatı (FATİH) Projesi kapsamında 40 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 12:24Karaman'da Tablet Dağıtım TöreniKaraman'da öğrencilere, FATİH Projesi kapsamında 50 tablet dağıtıldı.
 • 11:50Zonguldak'ta Öğrencilere Tablet DağıtıldıZONGULDAK (AA) – Zonguldak'ta FATİH Projesi kapsamında öğrencilere 50 tablet dağıtıldı.
 • 11:25Vali Altıparmak, Vali Altıparmak, "Tabletler Elektronik Çöplük Haline Gelmesin"Millî Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan ‘FATİH Projesi’ kapsamında Erzurum Lisesi öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 18:00700 Bin Öğrenciye Tablet Dağıtılacak700 Bin Öğrenciye Tablet DağıtılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın katılımıyla, FATİH Projesi kapsamında düzenlenecek törende 700 bin 9. sınıf öğrencisine ve okullarındaki öğretmenlere tablet dağıtılacak.
 • 17:26Kitap Fuarı'nda Bir İlk Daha AçıklamasıKitap Fuarı'nda Bir İlk Daha AçıklamasıTarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun yazdığı e-kitap, Kocaeli’de bu yıl 6. sınıfa giden öğrencilere verilen tabletlere yüklendi.
 • 16:50Kitap Fuarı'nda Bir İlk Daha: Bahadıroğlu'dan İnteraktif SöyleşiKitap Fuarı'nda Bir İlk Daha: Bahadıroğlu'dan İnteraktif SöyleşiTarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun yazdığı e-kitap, Kocaeli'de bu yıl 6. sınıfa giden öğrencilere verilen tabletlere yüklendi
 • 16:37700 Bin Öğrenci ile Öğretmenlerine TabletCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenecek törende, Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Harekatı (FATİH) Projesi kapsamında, 700 bin 9. sınıf öğrencisine ve okullarındaki öğretmenlere tablet dağıtılacak.
 • 11:23En Çok 7-14 Yaş Grubundakiler Kitap Okuyor"Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal Zeynioğlu, gelişmiş ülkelerde genellikle yaşlıların kitap okuduğunu, çocukların da bilgisayarla ilgilendiğini belirterek, "Türkiye'de bunun tersi durum söz konusu, 7-14 yaştakiler en çok kitap okuyan grup yani bilgisayarla uğraşsalar bile kitaba da hayatlarında yer var" dedi.
 • 13:57TEOG 2015 Sonuçları, MEB TEOG bilgilendirmeTEOG 2015 Sonuçları, MEB TEOG bilgilendirme2015 MEB TEOG sınav sonuçları. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından her an açıklanabilir. TEOG sınav sonuçlarını sorgulayabileceğiniz bağlantı ve TEOG sınavı hakkında detayları bilgilendirme, gerekli bağlantılar haberler.com adresinde.
 • 16:55Yyü'de "Bilişim Şenliği"Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (BBAUM) ile Uzaktan Eğitim Merkezi (YUZEM) organizasyonuyla düzenlenen "Bilişim Şenliği" başladı.
 • 16:56Bakan Avcı, Cezayir Büyükelçisi Boufares'i Kabul EttiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Cezayir'in Ankara Büyükelçisi Lahssan Boufares'i kabul etti.
 • 16:53Cezayir Ankara Büyükelçisi Boufares'ten Bakan Avcı'ya ZiyaretCezayir Ankara Büyükelçisi Boufares'ten Bakan Avcı'ya ZiyaretCezayir Ankara Büyükelçisi Lahssan Boufares, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı ziyaret etti.
 • 15:52Microsoft Türkiye Genel Müdürü Özmen AçıklamasıMicrosoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, FATİH Projesi'nin daha verimli devam sürdürülebileceğini belirterek, "Proje daha çok bir tablet verme projesine dönüşmüş durumda.
 • 14:28Microsoft Türkiye Genel Müdürü Özmen AçıklamasıMicrosoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, FATİH Projesi'nin daha verimli devam sürdürülebileceğini belirterek, "Proje daha çok bir tablet verme projesine dönüşmüş durumda.
 • 14:13AK Parti'nin Seçim Beyannamesi: (2)AK Parti seçim beyannamesinde, cemevleri, eğitim sisteminde sağlıklı bilgilendirme, üniversitelerde araştırma ve uygulama merkezleri oluşturma gibi çeşitli konularda Alevi kanaat önderleri ile diyalog içinde demokratik uzlaşı temelinde gerekli adımların atılacağı bildirildi.
 • 07:52AK Parti'nin Beyanamesinin Ekonomi Vaatlerinde Babacan'dan İzler VarAK Parti'nin Beyanamesinin Ekonomi Vaatlerinde Babacan'dan İzler VarÜç dönem kuralı nedeniyle aday gösterilmeyen Ali Babacan'ın sık sık gündeme getirdiği şeffaflık, ranta vergi gibi ilkeler AK Parti seçim beyannamesinde yer aldı.
 • 16:26AK Parti'nin Seçim Beyannamesi (8)AK Parti'nin seçim beyannamesine göre, otomotiv sektöründe küresel pazarların ihtiyaçlarına yönelik özgün tasarım araçlarla markalaşma teşvik edilecek ve bu kapsamda yerli marka otomobil üretimi çalışmaları hızlandırılacak.
 • 15:57AK Parti Seçim Beyannamesi (5)AK Parti seçim beyannamesinde siyasi partilerin seçimden önce kaynaklarını ilan etme zorunluluğunun getirileceği belirtildi.
 • 13:01Nur Serter: İktidar Yanlış Uygulamalarla Çocuklar ve Gençlerin Yıllarını ÇaldıNur Serter: İktidar Yanlış Uygulamalarla Çocuklar ve Gençlerin Yıllarını ÇaldıCHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, "Madem hazırlık sınıfları bu derece önemliydi o zaman soruyorum; Anadolu Liselerindeki hazırlık sınıfları neden AKP dönemi Milli Eğitim Bakanları tarafından kaldırıldı?
 • 12:14CHP İstanbul Milletvekili Serter AçıklamasıCHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, Tandoğan Meydanı'nın adının Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce değiştirilmesine ilişkin, "Tandoğan Meydanı, AKP'nin yüreğinin korkuyla kasıldığı Cumhuriyet Mitinglerini hatırlatıyor.
 • 12:12Gediz Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bölge BirincisiGediz Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bölge BirincisiGediz Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Eskişehir Bölge Finali’nde birinci oldu.
 • 14:55Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı IşıkBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı IşıkBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de-Bakan Işık: - "Özellikle yakında Milli Eğitim Bakanlığımıza bakanlık olarak resmen teklif edeceğiz, artık ilkokullarımıza bilgisayar kodlama dersleri koyalım. Daha ilkokul çağında yavrularımız kodlamayı öğrensin" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ilkokullara bilgisayar kodlama dersleri konulması için Milli Eğitim Bakanlığına teklifte bulunacaklarını belirterek, "Daha ilkokul çağında yavrularımız kodlamayı öğrensin" dedi.
 • 13:17Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'deBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ilkokullara bilgisayar kodlama dersleri konulması için Milli Eğitim Bakanlığına teklifte bulunacaklarını belirterek, "Daha ilkokul çağında yavrularımız kodlamayı öğrensin" dedi.
 • 11:11Bilişim Bakanlığı Kurulsun" ÇağrısıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Yardımcısı Nazım Özdemir, Türkiye'de bilişim bakanlığı kurulması gerektiğini belirterek, "Hala Türkiye'de bilişim bakanlığı yok. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı var ama onun da konusu değil. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın altında yürüyor.
 • 12:38"Eğitim, Dershanelerin Kapatılmasıyla Berbat Bir Noktaya Geldi"CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, eğitim sisteminin, Anadolu liselerinin yok edilmesi ve dershanelerin kapatılmasıyla berbat bir noktaya geldiğini söyledi.
 • 02:27Milli Eğitim Bakanı Avcı Hakkındaki GensoruMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, CHP'nin, hakkında verdiği Gensoru Önergesi'ne ilişkin, "Gensorunun FATİH Projesi'nin en hızlı ve en işlek halde olduğu bir dönemde verilmesi, seçimler öncesinde kamuoyunda projeye karşı oluşan olumlu algıyı kırmaya yönelik siyasi bir hamledir" dedi.
 • 01:28Bakan Nabi Avcı Hakkında Verilen Gensoru Önergesi Kabul EdilmediBakan Nabi Avcı Hakkında Verilen Gensoru Önergesi Kabul EdilmediMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, FATİH Projesine yönelik kendisi hakkında verilen gensorunun, projenin en hızlı ve en işlek hâlde olduğu bir dönemde verilmesinin, seçimler öncesinde kamuoyunda projeye karşı oluşan olumlu algıyı kırmaya yönelik siyasi bir hamle olarak değerlendirdi.
 • 12:05MEB'den Öğrencilere Yapay Zekalı Dijital EğitimMEB'den Öğrencilere Yapay Zekalı Dijital EğitimMEB'den öğrencilere yapay zekalı dijital eğitim-Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere bilgi düzeylerine göre bir öğrenme haritası çıkarıp buna uygun dijital eğitim içeriklerini seçip ders çalıştırabilen yapay zekalı bilgisayar yazılımı geliştirdi-"Bireyselleştirilmiş öğrenim yönetim sistemi" adı verilen yazılım, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren öğrencilerin hizmetine sunulacak-MEB'in eğitim ağı EBA'da kullanılacak yazılım için her öğrenciye bir şifre verilecek-MEB YEĞİTEK Genel Müdürü Ateş: -"Geliştirdiğimiz yazılım, yapay zeka sayesinde EBA'ya giren öğrenciyi tanıyacak ve onu, daha nitelikli bir öğrenme için ihtiyaç duyduğu içeriklere yönlendirecek" SELMA KASAP - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilere bilgi düzeylerine göre bir öğrenme haritası çıkarıp buna uygun dijital eğitim içeriklerini seçip ders çalıştırabilen yapay zekalı bilgisayar yazılımı geliştirdi.
 • 13:21CHP'den Üç Bakan Hakkında Gensoru ÖnergesiCHP'den Üç Bakan Hakkında Gensoru ÖnergesiCHP, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam hakkında gensoru önergesi verdi.
 • 09:46"FATİH Projesi Bir Ulusal Eğitim Projesidir"Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer Ateş: "FATİH Projesi bir tablet projesi değil, ulusal bir eğitim projesidir".
 • 18:47Okullarda Kalemli Tablet Dağıtımına BaşlanıyorOkullarda Kalemli Tablet Dağıtımına BaşlanıyorFATİH Projesi kapsamında, mayıstan itibaren öğrenciler ile öğretmenlere kalemli ve kameralı tablet bilgisayar dağıtılacak.
 • 13:00Kalemli Tabletler Mayıstan İtibaren DağıtılacakMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilere ve öğretmenlere mayıstan itibaren kalemli ve kameralı tablet bilgisayar dağıtacak.
 • 11:24Uludağ Ekonomi Zirvesi BaşladıUludağ Ekonomi Zirvesi BaşladıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, ekonomik istikrar için 3’lü sac ayağı olan bütçe, para ve reform politikalarında Türkiye’nin sadece mali politikaları düzenleme konusunda Merkez Bankası ile hükümet arasındaki sıkıntıdan dolayı problem olduğunu belirterek, “Bununla alakalı düzenlemeleri ve görüşmeleri de yapıyoruz.