SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ

Son Dakika Fatih Projesi Haberleri

 • 02 Aralık 2016 01:55Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi (3)Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi (3)TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşan Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'na göre, Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında, Milli Eğitim...
 • 01 Aralık 2016 04:23Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel KurulundaEğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel KurulundaTBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın 20 maddesi daha kabul edildi.
 • 18 Kasım 2016 11:22Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Öğrencilere Soru BankasıBilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Öğrencilere Soru BankasıBilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8’nci sınıf öğrencilerine soru bankası hazırlatıldı.
 • 04 Kasım 2016 15:14Unesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması: Milli Eğitim Bakanı Ismet YılmazUnesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması: Milli Eğitim Bakanı Ismet YılmazMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, iyi bir eğitimin iyi bir öğretmenden geçtiğini belirterek, "YÖK Başkanlığımız halihazırda hukuk fakültelerine, tıp fakültelerine bir taban puan kriteri getirdi, önümüzdeki dönemde taban puan, artı diğer kriterleri getirerek eğitim fakültelerimizi bugün...
 • 04 Kasım 2016 15:08Eğitimin Geleceğine Teknoloji Yön VerecekEğitimin Geleceğine Teknoloji Yön Verecek"Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany, geleceğin öğrenme ve öğretme yöntemlerine eğitim teknolojilerinin yön vereceğini söyledi.
 • 04 Kasım 2016 14:37Unesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük BuluşmasıUnesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük BuluşmasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, iyi bir eğitimin iyi bir öğretmenden geçtiğini belirterek, "YÖK Başkanlığımız halihazırda hukuk fakültelerine, tıp fakültelerine bir taban puan kriteri getirdi, önümüzdeki dönemde taban puan, artı diğer kriterleri getirerek eğitim fakültelerimizi bugün...
 • 04 Kasım 2016 14:29Doany: 'Eğitimin geleceğine teknoloji yön verecek'Doany: 'Eğitimin geleceğine teknoloji yön verecek'Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi, bu yıl 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara'da düzenlendi.
 • 06 Ekim 2016 17:01Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "15 Temmuz da bir daha silinmeyecek şekilde hem tarihe hem de bu milletin demokratik sürecinde önemli bir dönem noktası olarak yazıldı.
 • 06 Ekim 2016 15:27Beşinci Sınıflara Yabancı Dil Ağırlıklı EğitimBeşinci Sınıflara Yabancı Dil Ağırlıklı EğitimMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, beşinci sınıflarda hazırlık mahiyetini kazanır şekilde İngilizce'nin ağırlık seviyesini arttıracaklarını belirterek, "Muhakkak İngilizce ağırlıklı ama sadece İngilizce ile değil, başka yabancı dillerin de olması Türkiye'yi açar. Bizim Afrika'ya da Uzak Doğu'ya da açılmamız lazım." dedi.
 • 06 Ekim 2016 12:43Bozüyük Fen Lisesi'nden Bir Başarı DahaBozüyük Fen Lisesi'nden Bir Başarı DahaBilecik’in Bozüyük ilçesinde Fen Lisesi, 2016 teklif çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansı’na sunmuş olduğu projesiyle Erasmus + Programı ana eylem 2-yenilik ve iyi uygulama değişimi için işbirliği programı altında yer alan stratejik ortaklıklar kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan hibe desteğini almaya hak kazandı.
 • 04 Ekim 2016 15:31Güneş, Toplantı DüzenlediGüneş, Toplantı DüzenlediAmasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, “Çok zeki olmak her zaman vatan sevgisi için yetmiyor.
 • 19 Eylül 2016 13:21Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Yılmaz ve Arslan'la Birlikte Erzincan'da İlk Ders Zilini ÇaldıBaşbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Yılmaz ve Arslan'la Birlikte Erzincan'da İlk Ders Zilini ÇaldıBaşbakan Binali Yıldırım memleketi Erzincan’da Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk ders zilini çaldı.
 • 17 Ağustos 2016 19:52Çorum - Dava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı BulduÇorum - Dava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı BulduDava açan öğretmeni Danıştay haklı bulduÇORUM'daki Anadolu Lisesi'nde görevli öğretmen Saim Erdoğan'a mesai saati dışında yapılan kursa katılmadığı için bir günlük maaş kesme cezası verildi.
 • 17 Ağustos 2016 17:35Dava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı BulduDava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı BulduÇORUM'daki Anadolu Lisesi'nde görevli öğretmen Saim Erdoğan'a mesai saati dışında yapılan kursa katılmadığı için bir günlük maaş kesme cezası verildi.
 • 17 Ağustos 2016 09:37Danıştay'dan Çok Önemli Karar: Dinlenme Hakkı Anayasal Bir HaktırDanıştay'dan Çok Önemli Karar: Dinlenme Hakkı Anayasal Bir HaktırÇorum'da görev yapan bir öğretmene, mesai saati dışında yapılan kursa katılmadığı için bir günlük maaş kesme cezası verildi. Dava açan öğretmeni Danıştay haklı buldu.
 • 13 Ağustos 2016 10:17Eğitim Bilişim Ağı Üniversiteye HazırlayacakEğitim Bilişim Ağı Üniversiteye HazırlayacakMEB'den yapılan açıklamaya göre, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün (YEĞİTEK) hizmete sunduğu dijital içerik, ders destek ve paylaşım platformu EBA, yeni eğitim öğretim yılına yeniliklerle girecek.
 • 13 Ağustos 2016 09:44Eğitim Bilişim Ağı Üniversiteye HazırlayacakEğitim Bilişim Ağı Üniversiteye HazırlayacakMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB) hazırlanan çalışma kapsamında, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soruları ve bu soruların öğretmenler tarafından hazırlanan video çözümleri, yeni eğitim öğretim yılında Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayınlanacak.
 • 05 Ağustos 2016 17:58Milli Eğitim Kurslarına Yoğun İlgiMilli Eğitim Kurslarına Yoğun İlgiKırklareli’nin Vize İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bayrak ve Şube Müdürü Muştak Gencer, ilçede düzenlenen kursları ziyaret etti.
 • 27 Temmuz 2016 16:16Bmpd Başkanı Sönmez'den Ürperten İddialar...Bmpd Başkanı Sönmez'den Ürperten İddialar...Türkiye Bilgisayar Mühendisleri ve Programcıları Derneği (TBMPD) Başkanı Yılmaz Sönmez, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde devlet büyüklerinin iletişim kanallarının devre dışı bırakıldığını savundu.
 • 03 Temmuz 2016 12:01Tüm Sınıflar AkıllandıTüm Sınıflar AkıllandıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan bilgiye göre, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, bilişim teknolojileri altyapısının tamamlanması, öğrencilerin bilgi ve iletişim teknolojisini kullanma yetkinliğinin artırılması, bilgi ve iletişim destekli öğretim programlarının geliştirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile 2010'da iş birliği protokolü imzalandı.
 • 01 Temmuz 2016 23:01Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğer biz insanımıza eğitim yoluyla gerekli yatırımı yaparsak işte o zaman Muş'u da Türkiye'yi de hak ettiği yere getiririz diye düşünüyoruz.
 • 29 Haziran 2016 10:22Eğitim Yasa Tasarısı Komisyondan GeçtiEğitim Yasa Tasarısı Komisyondan GeçtiTBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nı kabul etti.
 • 29 Haziran 2016 02:33Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı Komisyonda Kabul Edildi (3)Öğretim üyeliğinden ayrılarak Bakanlar Kurulu üyesi ve milletvekili seçilenler, ayrıldıkları üniversiteye kadro şartı aranmaksızın, başka bir üniversiteye ise kadro olması şartıyla atanacak.
 • 09 Haziran 2016 16:54Mersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı YapıldıMersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı YapıldıMersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz başkanlığında yapıldı.
 • 06 Haziran 2016 11:29Yeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin BaşarısıYeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin BaşarısıYeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 2015 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje teklifi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından değerlendirmeye değer bulundu.