SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ

Son Dakika Fatih Projesi Haberleri

 • 22 Şubat 2017 13:09 F Klavye Kursları Yaygınlaştırılmalı" AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, Türkiye'de F klavye kullanımı konusunda farkındalık yaratılmasını isteyerek, "Başta Meclis olmak üzere, F klavye kurslarının yaygınlaştırılması gerekiyor.
 • 22 Şubat 2017 10:43 Pazaryeri Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesi'nde Z-Kütüphane ve Hobi Alanı Açılışları Yapıldı Pazaryeri Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesi'nde Z-Kütüphane ve Hobi Alanı Açılışları Yapıldı Bilecik’in Pazaryeri İlçesi Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesinde faaliyete geçirilen Z-Kütüphane ve Hobi Alanı açılışları yapıldı.
 • 27 Ocak 2017 18:00 Meb, Bett Show Teknoloji Fuarı'nda Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığını (MEB) temsilen dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı BETT Show'a katıldı.
 • 27 Ocak 2017 10:17 Bonibo' ile Matematiği Eğlenceli Hale Getirdi Bonibo' ile Matematiği Eğlenceli Hale Getirdi MUĞLA Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Bekir Cevizci'nin tasarımını yaptığı 'Bonibo' isimli eğitsel oyun, öğrencilerin matematik dersini eğlenceye çeviriyor.
 • 02 Ocak 2017 15:49 Öğretmenlere Teknolojinin Eğitimde Kullanımı Anlatıldı Öğretmenlere Teknolojinin Eğitimde Kullanımı Anlatıldı Tekirdağ 50. Yıl Ortaokulunda düzenlenen programla öğretmenlere başta akıllı tahta olmak üzere teknolojinin eğitimde etkin kullanımına yönelik eğitim verildi.
 • 02 Ocak 2017 11:10 Öğretmelere, Öğretmelere, "Eğitimde Teknoloji Kullanımı Eğitimi" Verildi Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi 50. Yıl Ortaokulu’nda, ildeki her okuldan bir öğretmenin katıldığı “Eğitimde Teknoloji Kullanımı Eğitimi” düzenlendi.
 • 31 Aralık 2016 17:42 Kayseri Bilim Merkezi'nin Açılışı - Tübitak Başkanı Ergin Kayseri Bilim Merkezi'nin Açılışı - Tübitak Başkanı Ergin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, geçici olarak yaşanılan sıkıntılardan dolayı Türkiye'nin biraz bilimden, teknolojiden uzaklaşmış olabileceğini belirterek, "Ama biz asli gündemimize dönmek zorundayız. Bu iklimi de sağlayacak olan siyasi iktidarlardır.
 • 31 Aralık 2016 14:52 Kayseri Bilim Merkezi'nin Açılışı (1) Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, geçici olarak yaşanılan sıkıntılardan dolayı Türkiye'nin biraz bilimden, teknolojiden uzaklaşmış olabileceğini belirterek, "Ama biz asli gündemimize dönmek zorundayız. Bu iklimi de sağlayacak olan siyasi iktidarlardır.
 • 29 Aralık 2016 20:04 Altın Şişler Çocuklar Için Örüyor Altın Şişler Çocuklar Için Örüyor" Projesi Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisince başlatılan "Altın Şişler Çocuklar İçin Örüyor" projesi kapsamında Ordulu kadınların ördüğü bere ve atkılar, öğrencilere verildi.
 • 29 Aralık 2016 18:12 Altın Şişler Çocuklar İçin Örüyor" Projesi Ünye Kent Konseyi Kadın Meclisince başlatılan "Altın Şişler Çocuklar İçin Örüyor" projesi kapsamında Ordulu kadınların ördüğü bere ve atkılar, öğrencilere verildi.
 • 16 Aralık 2016 21:07 Eba, "Google 2016 Arama Trendleri" Listesinde Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Google'ın 2016 arama trendlerinde yer alan Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) 17 milyonu aşkın öğretmen ve öğrenciye, 12 bin haber, 63 bin görsel, 65 bin video, 6 bin ses kaydı, 2 bin dergi, 17 bin çeşitli ders dokümanı ve 781 kaynak kitapla, aktif bir biçimde...
 • 14 Aralık 2016 12:17 Gess Fuar ve Konferansları" Türkiye'de Düzenlenecek Dersliklerdeki eğitim ve öğretimin kalitesini artırmayı amaçlayan GESS (Global Educational Supplies and Solutions) Fuar ve Konferansları, Türkiye'de de düzenlenecek.
 • 09 Aralık 2016 18:35 Celaleddin Ökten Hoca Imam Hatip Ortaokulu Açıldı Celaleddin Ökten Hoca Imam Hatip Ortaokulu Açıldı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bütçede en çok kaynağı nereye ayırmışsa, o hükümet oraya önem veriyor demektir.
 • 09 Aralık 2016 17:38 Celaleddin Ökten Hoca İmam Hatip Ortaokulu Açıldı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bütçede en çok kaynağı nereye ayırmışsa, o hükümet oraya önem veriyor demektir.
 • 09 Aralık 2016 05:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Onayladığı Kanun Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Onayladığı Kanun Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan "Milli Eğitim Bakanlığının Tes¸kilat ve Go¨revleri Hakkında Kanun Hu¨kmu¨nde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hu¨kmu¨nde Kararnamelerde Degˆis¸iklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 08 Aralık 2016 21:12 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanun Onayı (3) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan "Milli Egˆitim Bakanlıgˆının Tes¸kilat ve Go¨revleri Hakkında Kanun Hu¨kmu¨nde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hu¨kmu¨nde Kararnamelerde Degˆis¸iklik Yapılmasına Dair Kanun" ile Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme...
 • 02 Aralık 2016 01:55 Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi (3) Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi (3) TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşan Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'na göre, Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında, Milli Eğitim...
 • 01 Aralık 2016 04:23 Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurulunda Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı TBMM Genel Kurulunda TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın 20 maddesi daha kabul edildi.
 • 18 Kasım 2016 11:22 Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Öğrencilere Soru Bankası Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Öğrencilere Soru Bankası Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8’nci sınıf öğrencilerine soru bankası hazırlatıldı.
 • 04 Kasım 2016 15:14 Unesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması: Milli Eğitim Bakanı Ismet Yılmaz Unesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması: Milli Eğitim Bakanı Ismet Yılmaz Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, iyi bir eğitimin iyi bir öğretmenden geçtiğini belirterek, "YÖK Başkanlığımız halihazırda hukuk fakültelerine, tıp fakültelerine bir taban puan kriteri getirdi, önümüzdeki dönemde taban puan, artı diğer kriterleri getirerek eğitim fakültelerimizi bugün...
 • 04 Kasım 2016 15:08 Eğitimin Geleceğine Teknoloji Yön Verecek Eğitimin Geleceğine Teknoloji Yön Verecek" Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany, geleceğin öğrenme ve öğretme yöntemlerine eğitim teknolojilerinin yön vereceğini söyledi.
 • 04 Kasım 2016 14:37 Unesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması Unesco Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, iyi bir eğitimin iyi bir öğretmenden geçtiğini belirterek, "YÖK Başkanlığımız halihazırda hukuk fakültelerine, tıp fakültelerine bir taban puan kriteri getirdi, önümüzdeki dönemde taban puan, artı diğer kriterleri getirerek eğitim fakültelerimizi bugün...
 • 04 Kasım 2016 14:29 Doany: 'Eğitimin geleceğine teknoloji yön verecek' Doany: 'Eğitimin geleceğine teknoloji yön verecek' Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi, bu yıl 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara'da düzenlendi.
 • 06 Ekim 2016 17:01 Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Açıklaması Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "15 Temmuz da bir daha silinmeyecek şekilde hem tarihe hem de bu milletin demokratik sürecinde önemli bir dönem noktası olarak yazıldı.
 • 06 Ekim 2016 15:27 Beşinci Sınıflara Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Beşinci Sınıflara Yabancı Dil Ağırlıklı Eğitim Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, beşinci sınıflarda hazırlık mahiyetini kazanır şekilde İngilizce'nin ağırlık seviyesini arttıracaklarını belirterek, "Muhakkak İngilizce ağırlıklı ama sadece İngilizce ile değil, başka yabancı dillerin de olması Türkiye'yi açar. Bizim Afrika'ya da Uzak Doğu'ya da açılmamız lazım." dedi.