SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ

Son Dakika Fatih Projesi Haberleri

 • 12:01Tüm Sınıflar AkıllandıTüm Sınıflar AkıllandıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan bilgiye göre, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, bilişim teknolojileri altyapısının tamamlanması, öğrencilerin bilgi ve iletişim teknolojisini kullanma yetkinliğinin artırılması, bilgi ve iletişim destekli öğretim programlarının geliştirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile 2010'da iş birliği protokolü imzalandı.
 • 23:01Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğer biz insanımıza eğitim yoluyla gerekli yatırımı yaparsak işte o zaman Muş'u da Türkiye'yi de hak ettiği yere getiririz diye düşünüyoruz.
 • 10:22Eğitim Yasa Tasarısı Komisyondan GeçtiEğitim Yasa Tasarısı Komisyondan GeçtiTBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nı kabul etti.
 • 02:33Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı Komisyonda Kabul Edildi (3)Öğretim üyeliğinden ayrılarak Bakanlar Kurulu üyesi ve milletvekili seçilenler, ayrıldıkları üniversiteye kadro şartı aranmaksızın, başka bir üniversiteye ise kadro olması şartıyla atanacak.
 • 16:54Mersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı YapıldıMersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı YapıldıMersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz başkanlığında yapıldı.
 • 11:29Yeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin BaşarısıYeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin BaşarısıYeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 2015 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje teklifi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından değerlendirmeye değer bulundu.
 • 13:45Estonya ile Eğitimde Bilgi PaylaşımıEstonya ile Eğitimde Bilgi PaylaşımıMuğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen; Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Köyceğiz Belediyesi, Atatürk İlkokulu, Kızılyaka Ortaokulu ve Köyceğiz Gücü Gençlik Spor Kulubü’nün ortak olduğu Estonya merkezli ´Let´s Discover Digital Learning and Technology´ (Dijital Öğrenme ve Teknolojiyi Keşfedelim) başlıklı proje kapsamında ilk ulus ötesi toplantı 22-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında Estonya´nın Paide-Järva şehrinde gerçekleştirildi.
 • 14:11Bakan Yılmaz, Gürün'den Gelen Öğrencileri Kabul EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Katılımcı detayı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın konuşması Bakan Yılmaz'a ilkokul diplomasının hediye edilmesi Bakan Yılmaz'ın öğrencilere hediye vermesi Bakan Yılmaz, Gürün'den gelen öğrencileri kabul etti Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Eğitimde fırsat eşitliğini bütün evlatlarımıza sağlamak lazım. Geçmişe kıyasla iyi bir noktadayız, evet ama yetmez. Daha iyisini yapmamız lazım. Dolayısıyla da Türkiye'nin geleceğine umutla bakıyoruz" "FATİH Projesi bitirildiğinde, Türkiye'nin her köşesinde 780 bin kilometrekarede, 81 ilimizde her öğrencimize fırsat eşitliğini sağlayacağız" "Okursanız daha iyi düşünürsünüz çünkü okudukça ufkunuz genişler, ufkunuz genişledikçe daha iyi görürsünüz, daha iyi anlarsınız, kendinizle, çevrenizle barışık olursunuz" Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğitimde fırsat eşitliğini bütün evlatlarımıza sağlamak lazım. Geçmişe kıyasla iyi bir noktadayız, evet ama yetmez. Daha iyisini yapmamız lazım. Dolayısıyla da Türkiye'nin geleceğine umutla bakıyoruz.
 • 13:24Bakan Yılmaz: Eğitimde Fırsat Eşitliğini SağlamalıyızBakan Yılmaz: Eğitimde Fırsat Eşitliğini SağlamalıyızBakan İsmet Yılmaz, Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında yürütülen "Gürün Okuyor, Okudukça Yazıyor" projesi ile Sivas'ın ilçesi Gürün'de Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde başarı gösteren öğrencileri, Başöğretmen Toplantı Salonu'nda kabul etti.
 • 12:54Bakan Yılmaz, Gürün'den Gelen Öğrencileri Kabul EttiMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğitimde fırsat eşitliğini bütün evlatlarımıza sağlamak lazım. Geçmişe kıyasla iyi bir noktadayız, evet ama yetmez. Daha iyisini yapmamız lazım. Dolayısıyla da Türkiye'nin geleceğine umutla bakıyoruz.
 • 16:09Yolculuğumuzun Her Aşamasını Öğretmenlerle PlanlayacağızYolculuğumuzun Her Aşamasını Öğretmenlerle Planlayacağız"Milli Eğitim Bakanlığı görevine başlayan Yılmaz, eğitimle ilgili ilk değerlendirmelerini yaptı.
 • 13:04Bakanlığın Ücretsiz Dağıttığı Bisikletleri Öğrenciler Satışa ÇıkardıBakanlığın Ücretsiz Dağıttığı Bisikletleri Öğrenciler Satışa ÇıkardıSağlık Bakanlığı'nın bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla ücretsiz dağıttığı bisikletleri öğrenciler internette satışa çıkardı.
 • 20:29Başbakan Yıldırım, 65. Hükümet Programını SunduAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanımızın halk tarafından seçilmesiyle birlikte ortaya çıkan fiili durumun anayasayla resmi ve hukuki bir statüye kazandırılması bir zaruret haline gelmiştir.
 • 20:19Başbakan Yıldırım TBMM Genel Kurulu'nda 65. Hükümet Programını Okudu (Son)Başbakan Binali Yıldırım, terör örgütü tarafından Van'da gerçekleştirilen bombalı saldırıda 4 askerin şehit olduğu haberini TBMM Genel Kurulu'nda 65. Hükümet programını okuduğu sırada aldı.
 • 12:31Avcı, Kültür ve Turizm Bakanı OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 65. Hükümette Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini üstlendi.
 • 09:40Tasarı TBMM'de! Akademisyenlere Yaptırım Genişliyor, Soruşturma KolaylaşıyorTasarı TBMM'de! Akademisyenlere Yaptırım Genişliyor, Soruşturma KolaylaşıyorOkul öncesinden üniversiteye kadar eğitimi sil baştan düzenleyen tasarı dün TBMM'ye sunuldu. Tasarıyla akademisyenlere yaptırımlar genişliyor, soruşturma kolaylaşıyor.
 • 18:46Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı (4)Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATiH Projesi) kapsamında yapılacak mal ve hizmet alımları ile yapım işleri, ceza ve ihalelerden yasaklama hariç, Kamu İhale Kanunu hükümlerine tabi olmayacak.
 • 13:32AK Parti'den Erdoğan Resti: AK Parti ve Erdoğan Arasında Mesafe YokturAK Parti'den Erdoğan Resti: AK Parti ve Erdoğan Arasında Mesafe YokturÖmer Çelik, Yıldırım'ın genel başkan adayı olduğunu açıklarken, Erdoğan ile AK Parti arasında bir milim bile mesafe olmadığını ve bundan sonra da olmayacağının altını çizdi.
 • 14:45Eba 2. Fen Deneyleri Video Yarışması Ödül TöreniMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, eğitimin dijital imkanlarla zenginleştirilmesi, kolaylaştırılması ve yaygınlaştırılmasında pek çok ülkenin biraz geç kaldığını ancak Türkiye'nin takvimi, hedefleri ve netleşmiş politikasıyla bu alanda öncü olduğunu söyledi.
 • 11:05Bursa?başımıza İcat Çıkaracaklar?Bursa?başımıza İcat Çıkaracaklar??Başımıza icat çıkaracaklar?
 • 09:42En Önemli Sermaye Eğitilmiş İnsandırEn Önemli Sermaye Eğitilmiş İnsandırDünyadaki ileri ekonomilere baktığımızda, iyi eğitilmiş insan gücünün bu ülkelerdeki kalkınma ve ekonomik büyüme süreçlerinde çok önemli pay sahibi olduğu görülüyor.
 • 18:16Bakan Avcı, Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Osmanovic ile GörüştüMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil Osmanovic ile Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.
 • 18:01Bakan Avcı, Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Osmanovic ile Biraraya GeldiBakan Avcı, Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Osmanovic ile Biraraya GeldiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil Osmanovic ile Çankaya Köşkü’nde görüştü.
 • 18:14Vanlı Sahafçılar Teknolojiye DireniyorVanlı Sahafçılar Teknolojiye DireniyorVan’da bulunan Sahafçılar Çarşısı esnafı, özellikle FATİH projesiyle birlikte okullardaki yerini alan akıllı tahta ve tabletlerden dolayı işlerinin düştüğünü belirttiler.
 • 12:31Eğlenceli Tabletler" İçin Uygulama GeliştirdilerKütahya'nın Gediz ilçesinde Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören iki öğrencinin, Milli Eğitim Bakanlığının "FATİH Projesi" kapsamında okullarda dağıtılan tabletlerin daha eğlenceli kullanılması amacıyla geliştirdiği uygulama, dersleri 3 boyutlu ve videolu öğrenme imkanı sunuyor.
 • 17:46Pardus Etkileşimli Akıllı Tahta Arayüzü Projesi Tanıtım TöreniBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Kullanıcı dostu birçok özellik içeren bu yeni Pardus ara yüzü derslerin çok daha faydalı, eğlendirici ve eğitici geçmesine büyük fayda sağlayacak.
 • 17:27Z-kütüphaneler YaygınlaşıyorMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 76 ilde zenginleştirilmiş kütüphane (z-kütüphane) kurulum işlemi tamamlandı.
 • 15:06Erdoğan: Eğitimde Başarılı Olamazsanız Hiçbir Şeyde Başarılı OlamazsınızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 yılda eğitim ve öğretime verdikleri öneme dikkat çekti.
 • 15:061. Global Eğitim ZirvesiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2015-2016 eğitim öğretim yılında 300 bine yakın Suriyeli öğrencinin eğitime kazandırıldığını belirterek, "2015 Kasım itibarıyla ulaştığımız bu sayıyı öğretim yılı sonunda kadar 450 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.
 • 15:01Küresel Eğitim ZirvesiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Tamamı, yani 432 bin sınıfa kurulacak olan etkileşimli tahtanın 417 bininin kurulumu tamamlandı ve mayıs ayı sonunda tamamı bitmiş olacak.
 • 14:55Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Eğitim Sistemini Yeniden Ele Almalıyız"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğitim sisteminin çocuklara özgüven kazandıracak şekilde yeniden ele alınması gerektiğini vurgulayarak, “Sistemin kadim değerlerimizin merkeze alan bir anlayışla, ilim, irfan, hikmet esasları üzerine yeniden inşa edilmesi şarttır.
 • 14:00Taksim Meydanı'nda Erdoğan AlarmıTaksim Meydanı'nda Erdoğan AlarmıCumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Eğitim Zirvesi'ne katılmak için Taksim'e gitti, meydanda kuş uçurtulmadı. Zirvede konuşan Erdoğan, "Eğitimde radikal adımları atabiliriz" dedi.
 • 21:49Avcı: Avcı: "Önemli Olan Hayatın Teröre Rağmen Devam Etmekte Olduğunu Göstermek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türkiye'nin Eğitimde Kalite Stratejileri Fırsatlar ve Zorluklar" konulu konferans Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın gelişi Bakan Avcı'nın detay görüntüleri Konferansa katılanlardan detaylar Avcı'nın konuşması Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Terörle mücadelede en önemli faktörlerden biri, hayatın teröre rağmen devam etmekte olduğunu, bizim terörün oluşturmak istediği gündeme teslim olmayacağımızı, her birimizin sorumlu olduğumuz işlerimizi çok daha iyi bir şekilde yapmak için gayretlerimizi herkese göstermek" "Kodlama dersi ile ilgili müfredat çalışmaları sonuçlanmak üzere. Önce pilot olarak farklı kademelerde başlayacağız" "Yeni teknolojileri de içerecek şekilde FATİH Projesi'nin donanım boyutunu zenginleştirmeye çalışıyoruz" "(Suriyeli sığınmacılar için kullanılacak 3 milyar avroluk AB fonu) Avrupa Birliği'ne 'uzun uzun döküm yapmanıza gerek yok' dedim. Biz çocuklarımıza yıllık ortalama 3 bin 500 lira harcıyoruz.
 • 19:10Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, terörle mücadelede en önemli faktörlerden birinin, hayatın teröre rağmen devam etmekte olduğunu belirterek, "Bizim terörün oluşturmak istediği gündeme teslim olmayacağımızı, her birimizin sorumlu olduğumuz işlerimizi çok daha iyi bir şekilde yapmak için gayretlerimizi herkese göstermek.
 • 11:41MEB "Kodlama" Müfredatı İçin Akademisyenleri DinlediMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Ahmet Onur Ak, "kodlama" eğitimiyle ilgili müfredatta planlanan revizyonun önemli olduğunu belirterek "İçerik, teknoloji ve pedagojiyi bütünleştiren, toplumsal sorumluluklarında öğrencileri destekleyen yapıya sahip bir program hedefliyoruz" dedi.
 • 19:44Erdoğan: Erdoğan: "Bu Nasıl Bir Düşünce Özgürlüğü"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’de terör örgütünün çadır açmasına tepki göstererek, “Bu nasıl bir düşünce özgürlüğü ki Paris’te olduğu zaman kıyamet kopartıyorsunuz. Peki Ankara’da ve İstanbul’da olduğu zaman neden rahatsız olmuyorsunuz?” dedi.
 • 19:30Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi KongresiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eğitimin altyapısını yenileme konusunda gösterdiğimiz başarıyı, eğitimin muhtevasını geliştirmede aynı şekilde ortaya koyamadığımızı görüyorum.
 • 12:58CHP'li Sertel: Fatih Projesi Sınıfta KaldıCHP'li Sertel: Fatih Projesi Sınıfta KaldıChp İzmir Milletvekili Atila Sertel, 'eğitimde çağ atlatacak' denilerek 2013 yılında başlatılan 'Fatih Projesi'nin sınıfta kaldığını söyledi.
 • 19:23CeBIT 2016 Hannover'de AçıldıAlmanya'nın Hannover kentinde, bilişim sektöründe dünyanın en büyüğü olan Uluslararası CeBIT Bilişim Fuarı kapılarını açtı.
 • 10:12Başkan Özgökçe Gençlerle Buluşmaya Devam EdiyorVan’ın Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce düzenlenen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği ‘Eğitimde İyi Örnekler’ projesi kapsamında ‘Başkanımız Gençlerle Buluşuyor’ konferansları aralıksız devam ediyor.
 • 12:25Eba Sakarya'da TanıtıldıSakarya'da, Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen "FATİH Projesi" kapsamında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) programının tanıtımı yapıldı.
 • 21:492016 Yılı Bütçesi TBMM Genel KurulundaMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, çıraklık eğitiminin de 12 yıllık zorunlu eğitim sürecine dahil edilmesini öngören bir düzenleme hazırlığında olduklarını, ayrıca mesleki eğitim gören öğrencilerin, asgari ücretin yüzde 30'u oranında ücretlendirilmesi için de çalıştıklarını bildirdi.
 • 18:22Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık - KocaeliBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık - KocaeliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Bakan Fikri Işık'ın Fabrikayı gezmesi Adel Fabrikasından detay görüntüler - "2003'ten bugüne kadar ülkemizde yapılan yabancı yatırım miktarı 165 milyar doları geçti.
 • 17:15Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 2003'ten bugüne kadar Türkiye'ye yapılan yabancı yatırım miktarının 165 milyar doları geçtiğini belirterek, "Sadece 2015'te iki seçim geçirmiş olmamıza ve bölgesel riskler çok artmış olmasına rağmen aldığımız yabancı yatırım 16,5 milyar dolar.
 • 17:56Denizli'den Kısa KısaMerkezefendi Belediyesi, Sümer Mahallesi'nde pazaryeri, halı saha ve park alanından oluşacak kompleks inşaatını başlattı.
 • 14:16Öztürk, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın Açılışına KatıldıÖztürk, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın Açılışına KatıldıMilas’ta 7’ncisi düzenlenen Güney Ege, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışına katılan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, “2002 yılında beşinci sıradayken bugün ülkemizin tarımsal gelir ve üretim açısından Avrupa şampiyonu olduğunu unutmamamız lazım” diye konuştu.
 • 17:18Milas'ta Tablet Dağıtım TöreniMilas ilçesinde lise öğrencilerine AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk tablet dağıttı.
 • 16:49SAP Eğitim Platformu Projesi Pilot Çalışması başladı!SAP Eğitim Platformu Projesi Pilot Çalışması başladı!SAP Eğitim Platformu, öğretmen, öğrenci ve ebeveynleri her yerden ve her cihazdan erişilebilen bir sistemde bir araya getirmenin yanı sıra, öğrencilerin sosyal iletişim becerilerini de geliştirecek.
 • 08:55Tablet Bilgisayarla Grup Taramasıİlk kez tablet bilgisayar üzerinden bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçim sürecinde aday gösterilen 1’inci ve 2’inci sınıf düzeyindeki öğrencilere grup taraması başladı.
 • 19:30İso Başkanı: Eğitim ve İstihdam Arasındaki Köprüyü Mesleki Eğitim Kurabilirİso Başkanı: Eğitim ve İstihdam Arasındaki Köprüyü Mesleki Eğitim Kurabilirİstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye’de eğitim ile istihdam arasındaki sorunlara çare olacak güçlü bir köprünün eksik olduğunu söyledi.