SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ

Son Dakika Fatih Projesi Haberleri

 • 06 Ekim 2016 17:01Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "15 Temmuz da bir daha silinmeyecek şekilde hem tarihe hem de bu milletin demokratik sürecinde önemli bir dönem noktası olarak yazıldı.
 • 06 Ekim 2016 15:27Beşinci Sınıflara Yabancı Dil Ağırlıklı EğitimBeşinci Sınıflara Yabancı Dil Ağırlıklı EğitimMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, beşinci sınıflarda hazırlık mahiyetini kazanır şekilde İngilizce'nin ağırlık seviyesini arttıracaklarını belirterek, "Muhakkak İngilizce ağırlıklı ama sadece İngilizce ile değil, başka yabancı dillerin de olması Türkiye'yi açar. Bizim Afrika'ya da Uzak Doğu'ya da açılmamız lazım." dedi.
 • 06 Ekim 2016 12:43Bozüyük Fen Lisesi'nden Bir Başarı DahaBozüyük Fen Lisesi'nden Bir Başarı DahaBilecik’in Bozüyük ilçesinde Fen Lisesi, 2016 teklif çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansı’na sunmuş olduğu projesiyle Erasmus + Programı ana eylem 2-yenilik ve iyi uygulama değişimi için işbirliği programı altında yer alan stratejik ortaklıklar kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan hibe desteğini almaya hak kazandı.
 • 04 Ekim 2016 15:31Güneş, Toplantı DüzenlediGüneş, Toplantı DüzenlediAmasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, “Çok zeki olmak her zaman vatan sevgisi için yetmiyor.
 • 19 Eylül 2016 13:21Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Yılmaz ve Arslan'la Birlikte Erzincan'da İlk Ders Zilini ÇaldıBaşbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Yılmaz ve Arslan'la Birlikte Erzincan'da İlk Ders Zilini ÇaldıBaşbakan Binali Yıldırım memleketi Erzincan’da Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk ders zilini çaldı.
 • 17 Ağustos 2016 19:52Çorum - Dava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı BulduÇorum - Dava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı BulduDava açan öğretmeni Danıştay haklı bulduÇORUM'daki Anadolu Lisesi'nde görevli öğretmen Saim Erdoğan'a mesai saati dışında yapılan kursa katılmadığı için bir günlük maaş kesme cezası verildi.
 • 17 Ağustos 2016 17:35Dava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı BulduDava Açan Öğretmeni Danıştay Haklı BulduÇORUM'daki Anadolu Lisesi'nde görevli öğretmen Saim Erdoğan'a mesai saati dışında yapılan kursa katılmadığı için bir günlük maaş kesme cezası verildi.
 • 17 Ağustos 2016 09:37Danıştay'dan Çok Önemli Karar: Dinlenme Hakkı Anayasal Bir HaktırDanıştay'dan Çok Önemli Karar: Dinlenme Hakkı Anayasal Bir HaktırÇorum'da görev yapan bir öğretmene, mesai saati dışında yapılan kursa katılmadığı için bir günlük maaş kesme cezası verildi. Dava açan öğretmeni Danıştay haklı buldu.
 • 13 Ağustos 2016 10:17Eğitim Bilişim Ağı Üniversiteye HazırlayacakEğitim Bilişim Ağı Üniversiteye HazırlayacakMEB'den yapılan açıklamaya göre, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün (YEĞİTEK) hizmete sunduğu dijital içerik, ders destek ve paylaşım platformu EBA, yeni eğitim öğretim yılına yeniliklerle girecek.
 • 13 Ağustos 2016 09:44Eğitim Bilişim Ağı Üniversiteye HazırlayacakEğitim Bilişim Ağı Üniversiteye HazırlayacakMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB) hazırlanan çalışma kapsamında, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soruları ve bu soruların öğretmenler tarafından hazırlanan video çözümleri, yeni eğitim öğretim yılında Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayınlanacak.
 • 05 Ağustos 2016 17:58Milli Eğitim Kurslarına Yoğun İlgiMilli Eğitim Kurslarına Yoğun İlgiKırklareli’nin Vize İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bayrak ve Şube Müdürü Muştak Gencer, ilçede düzenlenen kursları ziyaret etti.
 • 27 Temmuz 2016 16:16Bmpd Başkanı Sönmez'den Ürperten İddialar...Bmpd Başkanı Sönmez'den Ürperten İddialar...Türkiye Bilgisayar Mühendisleri ve Programcıları Derneği (TBMPD) Başkanı Yılmaz Sönmez, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde devlet büyüklerinin iletişim kanallarının devre dışı bırakıldığını savundu.
 • 03 Temmuz 2016 12:01Tüm Sınıflar AkıllandıTüm Sınıflar AkıllandıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan bilgiye göre, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, bilişim teknolojileri altyapısının tamamlanması, öğrencilerin bilgi ve iletişim teknolojisini kullanma yetkinliğinin artırılması, bilgi ve iletişim destekli öğretim programlarının geliştirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile 2010'da iş birliği protokolü imzalandı.
 • 01 Temmuz 2016 23:01Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğer biz insanımıza eğitim yoluyla gerekli yatırımı yaparsak işte o zaman Muş'u da Türkiye'yi de hak ettiği yere getiririz diye düşünüyoruz.
 • 29 Haziran 2016 10:22Eğitim Yasa Tasarısı Komisyondan GeçtiEğitim Yasa Tasarısı Komisyondan GeçtiTBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nı kabul etti.
 • 29 Haziran 2016 02:33Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı Komisyonda Kabul Edildi (3)Öğretim üyeliğinden ayrılarak Bakanlar Kurulu üyesi ve milletvekili seçilenler, ayrıldıkları üniversiteye kadro şartı aranmaksızın, başka bir üniversiteye ise kadro olması şartıyla atanacak.
 • 09 Haziran 2016 16:54Mersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı YapıldıMersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı YapıldıMersin İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz başkanlığında yapıldı.
 • 06 Haziran 2016 11:29Yeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin BaşarısıYeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin BaşarısıYeşilevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 2015 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje teklifi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından değerlendirmeye değer bulundu.
 • 02 Haziran 2016 13:45Estonya ile Eğitimde Bilgi PaylaşımıEstonya ile Eğitimde Bilgi PaylaşımıMuğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen; Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Köyceğiz Belediyesi, Atatürk İlkokulu, Kızılyaka Ortaokulu ve Köyceğiz Gücü Gençlik Spor Kulubü’nün ortak olduğu Estonya merkezli ´Let´s Discover Digital Learning and Technology´ (Dijital Öğrenme ve Teknolojiyi Keşfedelim) başlıklı proje kapsamında ilk ulus ötesi toplantı 22-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında Estonya´nın Paide-Järva şehrinde gerçekleştirildi.
 • 01 Haziran 2016 14:11Bakan Yılmaz, Gürün'den Gelen Öğrencileri Kabul EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Katılımcı detayı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın konuşması Bakan Yılmaz'a ilkokul diplomasının hediye edilmesi Bakan Yılmaz'ın öğrencilere hediye vermesi Bakan Yılmaz, Gürün'den gelen öğrencileri kabul etti Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Eğitimde fırsat eşitliğini bütün evlatlarımıza sağlamak lazım. Geçmişe kıyasla iyi bir noktadayız, evet ama yetmez. Daha iyisini yapmamız lazım. Dolayısıyla da Türkiye'nin geleceğine umutla bakıyoruz" "FATİH Projesi bitirildiğinde, Türkiye'nin her köşesinde 780 bin kilometrekarede, 81 ilimizde her öğrencimize fırsat eşitliğini sağlayacağız" "Okursanız daha iyi düşünürsünüz çünkü okudukça ufkunuz genişler, ufkunuz genişledikçe daha iyi görürsünüz, daha iyi anlarsınız, kendinizle, çevrenizle barışık olursunuz" Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğitimde fırsat eşitliğini bütün evlatlarımıza sağlamak lazım. Geçmişe kıyasla iyi bir noktadayız, evet ama yetmez. Daha iyisini yapmamız lazım. Dolayısıyla da Türkiye'nin geleceğine umutla bakıyoruz.
 • 01 Haziran 2016 13:24Bakan Yılmaz: Eğitimde Fırsat Eşitliğini SağlamalıyızBakan Yılmaz: Eğitimde Fırsat Eşitliğini SağlamalıyızBakan İsmet Yılmaz, Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında yürütülen "Gürün Okuyor, Okudukça Yazıyor" projesi ile Sivas'ın ilçesi Gürün'de Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde başarı gösteren öğrencileri, Başöğretmen Toplantı Salonu'nda kabul etti.
 • 01 Haziran 2016 12:54Bakan Yılmaz, Gürün'den Gelen Öğrencileri Kabul EttiMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eğitimde fırsat eşitliğini bütün evlatlarımıza sağlamak lazım. Geçmişe kıyasla iyi bir noktadayız, evet ama yetmez. Daha iyisini yapmamız lazım. Dolayısıyla da Türkiye'nin geleceğine umutla bakıyoruz.
 • 27 Mayıs 2016 16:09Yolculuğumuzun Her Aşamasını Öğretmenlerle PlanlayacağızYolculuğumuzun Her Aşamasını Öğretmenlerle Planlayacağız"Milli Eğitim Bakanlığı görevine başlayan Yılmaz, eğitimle ilgili ilk değerlendirmelerini yaptı.
 • 25 Mayıs 2016 13:04Bakanlığın Ücretsiz Dağıttığı Bisikletleri Öğrenciler Satışa ÇıkardıBakanlığın Ücretsiz Dağıttığı Bisikletleri Öğrenciler Satışa ÇıkardıSağlık Bakanlığı'nın bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla ücretsiz dağıttığı bisikletleri öğrenciler internette satışa çıkardı.
 • 24 Mayıs 2016 20:29Başbakan Yıldırım, 65. Hükümet Programını SunduAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanımızın halk tarafından seçilmesiyle birlikte ortaya çıkan fiili durumun anayasayla resmi ve hukuki bir statüye kazandırılması bir zaruret haline gelmiştir.