SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ

Son Dakika Fatih Projesi Haberleri

 • 15:25MEB'in Eğitim Programı "Eba" TanıtıldıMilli Eğitim Bakanlığının (MEB) "FATİH Projesi" kapsamında 2012 yılında yayın hayatına başlayan, ancak değişen ihtiyaçlar üzerine yeniden düzenlenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) programının tanıtımı yapıldı.
 • 14:38Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı BilginUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı BilginGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin'nin konuşması Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, 2008 yılında 22 pilot kamu hizmeti ile başlatılan e-Devlet Kapısı uygulamasının bugün 197 kurumun verdiği bin 299 elektronik devlet hizmetine dönüştüğünü belirterek, "e-Devlet'ten bugün 20 milyon kayıtlı kullanıcı faydalanmaktadır" dedi.
 • 11:49B20 Türkiye Dijital Ekonomi KonferansıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, 2008 yılında 22 pilot kamu hizmeti ile başlatılan e-Devlet Kapısı uygulamasının bugün 197 kurumun verdiği bin 299 elektronik devlet hizmetine dönüştüğünü belirterek, "e-Devlet'ten bugün 20 milyon kayıtlı kullanıcı faydalanmaktadır" dedi.
 • 18:44Davutoğlu: Davutoğlu: "Asgari Ücreti 1300 Türk Lirasına Çıkartıyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti seçim beyannamesini açıkladı- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (10)- "Öğrencilerimiz üzerindeki sınav baskısını azaltmak amacıyla yüksek öğretime geçişteki sınavların yılda birden çok yapılmasını temin edeceğiz.
 • 18:34Davutoğlu: Davutoğlu: "Üniversiteye Geçiş Sınavları Yılda Birden Çok Yapılacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti seçim beyannamesini açıkladı- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (10)- "Öğrencilerimiz üzerindeki sınav baskısını azaltmak amacıyla yüksek öğretime geçişteki sınavların yılda birden çok yapılmasını temin edeceğiz.
 • 17:03AK Parti Seçim Beyannamesini AçıkladıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Öğrencilerimiz üzerindeki sınav baskısını azaltmak amacıyla yüksek öğretime geçişteki sınavların yılda birden çok yapılmasını temin edeceğiz.
 • 16:15Taşova'da İlköğretim Haftası KutlandıTaşova ilçesinde İlköğretim Haftası düzenlenen törenle kutlandı.
 • 10:34Güneş'ten Milli ve Manevi Değerler VurgusuGüneş'ten Milli ve Manevi Değerler VurgusuAmasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, “Milli ve manevi değerlerden yoksun bir eğitimin ruhsuz bir bedene benzediğini unutmayalım” dedi.
 • 16:40Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'deBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tören alanından detaylar- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması- Bakan Işık ve beraberindekilerin yeni eğitim ve öğretim yılı zilini çalması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'de- Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla tören düzenlendi- Bakan Işık: - "AK Parti iktidara geldiği günden bugüne kadar en büyük bütçeyi eğitime ayırıyoruz.
 • 15:11Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'deBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "AK Parti iktidara geldiği günden bugüne kadar en büyük bütçeyi eğitime ayırıyoruz.
 • 15:06Okullarda İlk Ders Zili ÇaldıUrla'da yeni eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle tören düzenlendi.
 • 13:57Türk Eğitim Sen Eğitime Ayrılan Paraların Nereye Kaydırıldığını SorduTürk Eğitim Sen Eğitime Ayrılan Paraların Nereye Kaydırıldığını SorduZonguldak’ın Ereğli ilçesi Türk Eğitim Sen temsilcisi Tayfun Öztürk, okullarda yapılan bazı iyileştirmelere teşekkür ederken, özel idare ve il genel meclisi üyelerine, “2015 yılında Ereğli’de eğitim kurumlarına bütçeden ayırdığınız milyonları nereye kaydırdınız? Nerede ihaleler?
 • 13:30Yeni Eğitim-öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı - Bakan Avcı (1)Yeni Eğitim-öğretim Yılının İlk Ders Zili Çaldı - Bakan Avcı (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Tören alanından öğrenci detayları-Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın alana gelişi-Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya çiçek takdimi-Halk oyunlarının gösterisi-Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması Yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldı- Bakan Avcı: (1)- "Şunu övünerek söylemek isterim ki, lisedeki öğrencilerimizin yaklaşık yarısı, mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında eğitim görüyor.
 • 12:13Yeni Eğitim-öğretim Yılının İlk Ders Zili ÇaldıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, lisede öğrenim gören öğrencilerin yaklaşık yarısının, mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında eğitim gördüğüne işaret ederek, bu oranın, OECD ortalamasının üzerinde olduğunu bildirdi.
 • 16:42TBMM Başkanı Yılmaz: Öğretmen Eksikliğini Telafi Edebilmek Mümkün DeğilTBMM Başkanı Yılmaz: Öğretmen Eksikliğini Telafi Edebilmek Mümkün DeğilTBMM Başkanı İsmet Yılmaz, “İnsan, en temel değerdir.
 • 15:39İstanbul Finans ZirvesiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, küresel para politikasında sıkılaştırmanın başlamasının, finansman ihtiyacı olan ülkeleri olumsuz etkileyeceğini belirterek, "Türkiye gibi gelişen ülkelere sermaye akışında bir azalma olursa, bu büyümeyi olumsuz etkiler ve finans piyasalarında yeniden bir fiyatlamayı getirir. Zaten bu süreci kısmen yaşıyoruz" dedi.
 • 11:59Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına HazırlanıyorOkullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına HazırlanıyorDaday’da bulunan tüm okullar 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılına hazırlanıyor.
 • 12:43Mektebim Kolejleri Kurucusu Ümit Kalko AnlattıMektebim Kolejleri Kurucusu Ümit Kalko AnlattıBir hırs uğruna çıktığı Eğitim yolunda, hızla zirveye koşan adımlar
 • 20:39Bafra'da Eğitim Masaya YatırıldıBafra'da Eğitim Masaya YatırıldıSamsun’un Bafra ilçesinde 2015-2016 yılı eğitim-öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.
 • 13:34Ortaca'da Okullar DenetlendiOrtaca'da Okullar DenetlendiMuğla’nın Ortaca ilçesinde kaymakam Fatih Ürkmezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Hasgül ile birlikte yapımı devam eden okul inşaatlarını denetledi.
 • 11:47Bakan Işık: Bakan Işık: "Öğrenciler "Daha Yerli Tablet" Kullanacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın incelemeleri, - Işık'ın konuşması, Öğrenciler "daha yerli tablet" kullanacak- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, FATİH Projesi kapsamına öğrencilere dağıtılan tablet bilgisayarlarda yerlilik oranını yükseltmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında yürüttüğü çalışmada sona yaklaşıldı- Bakan Işık: - "Tabletlerde maksimum yerlilik oranını hedefliyoruz"- "Yaklaşık 10 milyonun üzerinde tablet alımı yapılacak.
 • 11:29Öğrenciler "Daha Yerli Tablet" KullanacakBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Eğitimde Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında öğrencilere dağıtılan tablet bilgisayarların üretiminde yerlilik oranını yükseltmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığıyla birlikte yürüttükleri çalışmada sona yaklaştıklarını belirterek, belirlenecek yerlilik oranına göre kamunun alıma çıkacağını söyledi.
 • 13:29Burhaniye'de Okullara Akıllı TahtaBurhaniye'de Okullara Akıllı TahtaBalıkesir’in Burhaniye ilçesinde, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullardaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla akıllı tahtalar konmaya başlandı.
 • 10:52CHP Milletvekili Baydar: Eğitim Milli Olmaktan ÇıktıCHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın rotasyon duyurusu ile öğretmenleri yerinden yurdundan etme hazırlandığını söyledi.
 • 15:15MEB'den "Scientix" Eğitim ModeliMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Dinçer Ateş, FATİH Projesine entegre edilen 33 Avrupa ülkesinin üye olduğu "Scientix" portalı sayesinde, okullardaki bütün öğretmen ve öğrencilerin fen ve matematik eğitimi projeleri ve ders materyalleri olanaklarından faydalanabileceklerini bildirdi.
 • 19:22Görme Engelli Öğrencilere Kitap Okuma Dinleme ve Ses Kayıt CihazıGörme Engelli Öğrencilere Kitap Okuma Dinleme ve Ses Kayıt CihazıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla, yarın görme engelli öğrencilere, "Daisy kitap okuma, dinleme ve ses kayıt cihazları" dağıtılacak.
 • 21:51İzmit Muharrem İnce Tazminatı CHP'lilerin Fitre ve Zekatlarından Vereceğimİzmit Muharrem İnce Tazminatı CHP'lilerin Fitre ve Zekatlarından VereceğimMuharrem İnce Tazminatı CHP'lilerin fitre ve zekatlarından vereceğim CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında İzmit'te halka seslendi.
 • 20:39Muharrem İnce: Tazminatı CHP'lilerin Fitre ve Zekatlarından VereceğimMuharrem İnce: Tazminatı CHP'lilerin Fitre ve Zekatlarından VereceğimChp Yalova Milletvekili Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında İzmit'te halka seslendi.
 • 16:39Derleme Gün İçinde Geçilen "Bakanlar İcraatlarını Değerlendirdi" Başlıklı Haberlerimizi Derleyerek...AK Parti hükümetlerinin bakanları, görevleri süresince gerçekleştirdikleri önemli icraatları ve öne çıkan hizmetleri değerlendirdi.
 • 14:00Bakanlar İcraatlarını DeğerlendirdiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, mali disiplinin sağlanmasının ekonomi yönetiminin en önemli başarılarından biri olduğunu belirterek, "Mali disiplin sayesinde memleketi borç ve faiz yükünden kurtardık.
 • 13:10Bakanlar İcraatlarını DeğerlendirdiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin özel okula dönüşümü sürecinde şimdiye kadar 2 bin 262 başvurudan 2 bin 228'inin kabul edilip incelemeye alındığını belirterek, "İncelememizin ardından 364'ü, resmen özel öğretim kurumuna dönüştü.
 • 16:00AK Parti Milletvekili Murat Göktürk;AK Parti Milletvekili Murat Göktürk;AK Parti Nevşehir Milletvekili ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Adayı Murat Göktürk, geleceği emanet edeceğimiz çocuk ve gençlerimizin daha çağdaş eğitim kurumlarında eğitim görmelerini sağlama adına ciddi yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirterek, bu sayede derslik başına düşen öğrenci sayısını gelişmiş Avrupa ülkeleri normlarına uygun hale getirmeye yönelik ciddi kazanımlar sağladıklarını söyledi.
 • 15:00Davutoğlu: Hdp Adaylarının Her Biri Farklı Dünyanın İnsanıDavutoğlu: Hdp Adaylarının Her Biri Farklı Dünyanın İnsanıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, HDP’nin İstanbul adayları ile Güneydoğu’daki adaylarının yan yana gelemeyecek adaylar olduğunu öne sürdü.
 • 11:11İnsani Kalkınma, Nitelikti Toplum'AK Parti Samsun Milletvekili adayı Adem Tuncer, insani kalkınma nitelikli toplum temelinde eğitim alanında köklü hizmetler yapmaya devam edeceklerini söyledi.
 • 14:16Nabi Avcı: Nabi Avcı: "Boğazın Altından Marmaray Adlı Bir Geçit Yapacağız' Derse Şaşırmayacağım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Avcı'nın konuşması Bakan Avcı, 7 Haziran seçimini AA'ya değerlendirdi-Milli Eğitim Bakanı Avcı: (2)- "(Muhalefetin eğitime ilişkin seçim vaatleri) Onlara kendi söylemleriyle cevap vermek istiyorum.
 • 09:18Kemaliye'de Öğrencilere Tablet ve Kuru Üzüm Dağıtımı YapıldıKemaliye'de Öğrencilere Tablet ve Kuru Üzüm Dağıtımı YapıldıErzincan’ın Kemaliye İlçesi’nde öğrencilere tablet dağıtımı yapıldı.
 • 20:54Davutoğlu, İzmir'de Başbakanlık Ofisi'ni Açtı (3)Davutoğlu, İzmir'de Başbakanlık Ofisi'ni Açtı (3)İzmir'de KONUŞTU Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa'nın adından geldiği İzmir'de Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda miting yaptı.
 • 20:32AK Parti'nin İzmir MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tartışmalarına ilişkin, "Allah bu tekbirleri, bu semalardan hiç eksik etmesin.
 • 20:04Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir'de KonuştuBaşbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir'de Konuştuİzmir mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “AK Parti’yi durduralım diyorlar.
 • 19:04Diyarbakır'da Öğrencilere Tablet DağıtıldıDiyarbakır'da Öğrencilere Tablet DağıtıldıDiyarbakır'da FATİH Projesi kapsamında, Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesinde 120 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.
 • 13:11Cihan-Sen Başkanı Haliloğlu: Bazı Sendikalar Baskı ve Zulmün Ortağı OlduCihan-Sen Başkanı Haliloğlu: Bazı Sendikalar Baskı ve Zulmün Ortağı OlduCihan Sendikalar Konfederasyonu (CİHAN-SEN) Genel Başkanı Naci Haliloğlu, ülkede yaşanan 'cadı avında' bazı sendika konfederasyonlarının iktidara payanda olduğunu belirterek, "Maalesef yaşanan malum süreçte bazı sendikalar baskı ve zulmün ortağı olmuşlardır.
 • 09:13Aydın'da Lise 9. Sınıf Öğrencilerine Tablet DağıtıldıAydın'da Lise 9. Sınıf Öğrencilerine Tablet DağıtıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerçekleştirilen Eğitimde Fırsatları Eşitleme Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında, lise 9. Sınıf öğrencilerinin tamamına verilmesi öngörülen tablet bilgisayarların dağıtımları devam ediyor.
 • 19:25Eskişehir'de Öğrencilere Tablet DağıtımıEskişehir'de Öğrencilere Tablet DağıtımıEğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Harekâtı (FATİH) Projesi kapsamında Eskişehir’de 40 öğrenciye tablet dağıtıldı.
 • 17:47Yalova'da Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtımı YapıldıYalova Milli Eğitim Müdürlüğünce, Eğitimde Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi kapsamında Yalova'da 9. sınıfta öğrenim gören öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 17:37Bursa'da Öğrencilere Tablet Dağıtımı YapıldıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan FATİH projesi kapsamında Bursa'da öğrencilere tablet dağıtımı yapıldı.
 • 17:05Kırklareli'nden Kısa KısaFATİH Projesi kapsamında Kırklareli'nde öğretmen ve öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 16:32Bilecik'te Tablet Dağıtım TöreniBilecik'te öğrencilere, FATİH Projesi kapsamında 40 tablet dağıtıldı.
 • 16:21150 Bin Tablet Bilgisayar Öğrencilere Dağıtılıyor150 Bin Tablet Bilgisayar Öğrencilere DağıtılıyorFATİH Projesi kapsamında bugün Malatya’da öğrenim gören öğrencilere 150 bin adet tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.
 • 14:31Bilecik'te 40 Öğrenciye Tablet DağıtıldıBilecik'te 40 Öğrenciye Tablet DağıtıldıEğitimde “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” kısa adıyla uygulanan FATİH Projesi kapsamında Bilecik’te 40 öğrenci tablet ile buluştu.
 • 13:49Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri Tabletlerine KavuştuAtatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri Tabletlerine KavuştuZonguldak Atatürk Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerine, Eğitimde Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Harekatı (FATİH) Projesi kapsamında 50 tablet dağıtıldı.