01:0500
SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ

Son Dakika Fatih Projesi Haberleri

   

  Bilgi Teknolojileri %11-15 Arası Büyüme Bekliyor

  Bilgi Teknolojileri %11-15 Arası Büyüme Bekliyor

  TÜBİSAD, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörünün 2014 yılını değerlendirdi ve 2015 yılı tahminini açıkladı. (Dün 11:03)

   

  Öğrenciler ve Öğretmenler Eğitimi Karikatürize Ettiler

  MEB tarafından bu yıl ilk kez düzenenlenen "EBA Çizgi Karikatür Yarışması" için başvuran 3 bin 200 eser arasından ödül alanlar belirlendi "Öğrenci Gözüyle Eğitim" ve "Öğretmen Gözüyle Eğitim" kategorilerinde düzenlenen yarışma, öğrencilerin görsel sanatlara duyarlılığının geliştirilmesi amacıyla organize edildi. (Dün 10:05)

   

  Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Osmanlıca Zorunlu Olmayabilir"

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Osmanlıca konusunda, "Belki zorunlu yapmaya da gerek yok çünkü zaten bu derslere ciddi bir talep var" dedi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  CHP Grup Başkanvekili Gök Açıklaması

  "Milli Eğitim Bakanı Avcı hakkında Meclis Soruşturması açılması için önergemizi Meclis Başkanlığı'na sunduk" "MEB sahipsizdir. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Dijital Eğitim İçeriği 'Bilport' Tanıtıldı

  Dijital Eğitim İçeriği "Bilport" Tanıtıldı

  Dijital eğitim içeriği "BİLPORT" tanıtıldı- Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar aracılığıyla multimedya, animasyonlar ve zenginleştirilmiş içeriklerle ders çalışabilecekleri dijital eğitim portalı "BİLPORT" geliştirildi- Portal, 5 milyon öğrencinin aynı anda kullanımına imkan sunuyorANKARA (AA) - Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Dijital Eğitim İçeriği "Bilport" Tanıtıldı

  Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar aracılığıyla multimedya, animasyonlar ve zenginleştirilmiş içeriklerle ders çalışabilecekleri dijital eğitim portalı “BİLPORT” geliştirildi Portal, 5 milyon öğrencinin aynı anda kullanımına imkan sunuyor. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Davutoğlu Bursa'da

  Davutoğlu, toplu açılış töreninde konuştu: (2) ''Tam bir koordinasyon içinde Kudüs için, Mescid i Aksa için ne yapılması gerekiyorsa, her şeyi yapacağız. Gerekli talimatları verdik. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  Davutoğlu: 'Yeni Dönemde Yapısal Reformları Tamamlayacağız'

  Davutoğlu: "Yeni Dönemde Yapısal Reformları Tamamlayacağız"

  Başbakan Davutoğlu Bursa'da-Davutoğlu, toplu açılış töreninde konuştu: (2)-"Tam bir koordinasyon içinde Kudüs için, Mescid-i Aksa için ne yapılması gerekiyorsa, her şeyi yapacağız. Gerekli talimatları verdik. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  AK Parti'nin İlk Seçim Zaferi 3 Kasım'ın 12. Yıl Dönümü

  AK Parti'nin İlk Seçim Zaferi 3 Kasım'ın 12. Yıl Dönümü

  Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, AK Parti’nin iktidara gelişinin 12. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Taşınabilir Bilgisayar 7 Yılda 7 Kat Arttı

  Hanelerde 2007'de yüzde 5.6 olan taşınabilir bilgisayar oranı bu yıl yüzde 40'a ulaştı 2007'de her 100 evden 24'ünde masaüstü bilgisayar varken, bu oran 2014'te yüzde 28'e yaklaştı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Eğitimde Yaygınlaştık Ama Kalitelileşemedik!

  Eğitimde Yaygınlaştık Ama Kalitelileşemedik!

  Türkiye’nin eğitimde yaygınlık ve ulaşılabilirlik alanlarında başarılı bir ülke olduğunu fakat eğitimin kalitesiyle ilgili istenilen yere gelemediğini söyleyen Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, “Türkiye, bilgi ve teknolojideki değişimin çok hızlı ve çok boyutlu bir şekilde yaşandığı küreselleşmenin bu yepyeni evresinde, bölgesel sarsıntılar nedeniyle önemli bir dönemeçte bulunmaktadır. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  İmamoğlu ve Aladağ 'Da 'Eğitime Destek' Kampanyası

  İmamoğlu ve Aladağ 'Da 'Eğitime Destek' Kampanyası

  AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Vatanda Eğitim Derneği tarafından, Aladağ ve İmamoğlu ilçelerinde ki bazı okullarda düzenlenen ‘Eğitime Destek’ kampanyasına katıldı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Beyaz Eşya ve Otomobile ÖTV İndirimi Geliyor

  Beyaz Eşya ve Otomobile ÖTV İndirimi Geliyor

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yaptığı sunuma göre, yeni yılda çevreyi az kirleten otonun ve elektrik tüketimi düşük olan beyaz eşyanın vergisi düşecek. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Android'de Oyun Geliştirin!

  Android için oyun geliştirme, Excel'de finans uygulamaları ve fazlası için kaynaklarınız hazır! (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  E-devletin Geleceği Ankara'da Tartışıldı

  E-devletin Geleceği Ankara'da Tartışıldı

  Kamu kurumlarının strateji, Ar-Ge ve bilgi işlem departmanı yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşen Kamu Teknoloji Günleri etkinliğinde, E-devletin geleceği, “ Gelecek Nasıl Gelecek “ teması ile işlendi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Eğitimde Fatih Projesi

  46 ildeki 9 bin 52 okula yerel alan ağı kurulumu işi için ihale ilanına çıkıldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 01:05:45. #1.12#