SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ

Son Dakika Fatih Projesi Haberleri

15:02
Kütahya'da Karne Heyecanı Kütahya’da, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle 529 okulda 95 bin 550 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Kütahya'da Karne Heyecanı
09:16
Bakan Avcı, Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü'nde İstanbul Teknik Üniversitesi Bilim Okulu açılış töreninin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
19:34
Milli Eğitim Bakanı Avcı, İstanbul'da Nabi Avcı: "(ÖSYM'nin geçmiş KPSS'leri incelemesi) Bununla ilgili incelemeler belli bir aşamaya gelmiş olmalı ki bununla ilgili bu çalışma başlatılıyor.
17:57
Nabi Avcı: Adli Soruşturma ve İncelemeler Belli Bir Aşamaya Gelmiş Ki Bununla İlgili Bir Çalışma... * Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı: (2010 KPSS'de kopyaya dair yürütülen soruşturma)""Daha önce başlamış ve galiba üzeri kapatılmış bir yargı ve adli soruşturma söz konusu idi.
Nabi Avcı: Adli Soruşturma ve İncelemeler Belli Bir Aşamaya Gelmiş Ki Bununla İlgili Bir Çalışma...
17:51
Bakan Avcı: Kopyanın Galiba Üzeri Kapatılmış Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, KPSS'de kopya idddialarına ilişkin soruşturmayla ilgili "Daha önce başlamış ve galiba üzeri kapatılmış soruşturma söz konusu idi." diyerek operasyon sinyali verdi.
Bakan Avcı: Kopyanın Galiba Üzeri Kapatılmış
17:08
Bakan Avcı, Almanya'da Türklere Yönelik Irkçı İfadeleri Kınadı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Almanya'da, Türklere yönelik okul duvarlarına yazılan ırkçı söylem ve eylemleri kınadı.
17:02
Nabi Avcı - Almanya'da Türklere Yönelik Irkçı İfadeler Almanya'da Türklere yönelik ırkçı ifadelerMilli Eğitim Bakanı Avcı: - "Özellikle okullara yönelik bu tür ırkçı söylemleri ve eylemleri şiddetle kınıyoruz"- "Sadece Almanya'da değil, Avrupa'nın başka ülkelerinde de sadece okullara değil, camilere, ibadethanelere yönelik ırkçı, yabancı düşmanı söylemlerin yaygınlaştığını görüyoruz.
Nabi Avcı - Almanya'da Türklere Yönelik Irkçı İfadeler
15:49
Eğitim Sisteminin 2014 Yılı Değerlendirmesi Yapıldı! TEDMEM, eğitimdeki belli başlı uygulama ve tartışma konularını değerlendirerek öneriler sunmak için "Eğitim Değerlendirme Raporları" serisine her yıl yeni bir rapor eklemeyi hedefliyor.
11:21
Sarıkaya, 17 İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Biraraya Geldi Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, 17 İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Bursa’nın Harmancık ilçesinde bir araya geldi.
Sarıkaya, 17 İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Biraraya Geldi
13:08
Türkçe Öğreneceklere "Yunus Emre" Radyosu Kuruluyor Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Develi: "Yunus Emre Radyosu projemiz var Türkçe öğretimi amaçlı. Bir kaç ay sonra internet üzerinden Türkçe öğretim amaçlı bir radyo yayıncılığına da başlayacağız" "Bu radyo yayınları belli saatlerde, belli derecelerde Türkiye ve dünya ile ilgili haberleri verecek.
Türkçe Öğreneceklere 'Yunus Emre' Radyosu Kuruluyor
11:03
Bilgi Teknolojileri %11-15 Arası Büyüme Bekliyor TÜBİSAD, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörünün 2014 yılını değerlendirdi ve 2015 yılı tahminini açıkladı.
Bilgi Teknolojileri %11-15 Arası Büyüme Bekliyor
10:05
Öğrenciler ve Öğretmenler Eğitimi Karikatürize Ettiler MEB tarafından bu yıl ilk kez düzenenlenen "EBA Çizgi Karikatür Yarışması" için başvuran 3 bin 200 eser arasından ödül alanlar belirlendi "Öğrenci Gözüyle Eğitim" ve "Öğretmen Gözüyle Eğitim" kategorilerinde düzenlenen yarışma, öğrencilerin görsel sanatlara duyarlılığının geliştirilmesi amacıyla organize edildi.
21:39
Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Osmanlıca Zorunlu Olmayabilir" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Osmanlıca konusunda, "Belki zorunlu yapmaya da gerek yok çünkü zaten bu derslere ciddi bir talep var" dedi.
14:26
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'nde Bakan Işık: "Kendi değerlerinize sahip çıkın.
15:50
Bakan Avcı, Brüksel'de TRT Haber'e Konuk Oldu Dijital Çağda Eğitim Konferansı için Brüksel'de bulunan Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TRT Haber'e konuk oldu. Bakan Avcı, son dönemdeki tartışmalara da açıklık getirdi
11:01
Milli Eğitim Bakanı Avcı Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Osmanlı Türkçesi dersi tartışmalarının yararlı olduğunu söyledi.
14:38
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Türk Eğitim Sen İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Sarısayın: "Kamuda 25 bin 144 boş engelli kadrosu bulunmaktadır.
14:01
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Engelli Öğrencilerle Buluştu (1) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"Görme engelliler için yolda, serviste kullanılabilmesi amacıyla MP3 player aldık, bunlara içerik yükledik.
13:57
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Görme engelliler için yolda, serviste kullanılabilmesi amacıyla MP3 player aldık, bunlara içerik yükledik.
23:47
"Değerlerimizden Biri Dilimiz, Biri Dinimiz, Biri ise Tarihimizdir" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, "En önemli değerlerimizden biri dilimizdir, biri dinimizdir, biri ise tarihimizdir." dedi.
'Değerlerimizden Biri Dilimiz, Biri Dinimiz, Biri ise Tarihimizdir'
22:27
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem Açıklaması "En önemli değerlerimizden biri dilimizdir, biri dinimizdir, biri ise tarihimizdir.
10:19
Türkiye'nin Yüzde 46'sı İnternetten Bihaber Dünya genelinde 3 milyar kullanıcı sayısına ulaşan internetin bütün yönleriyle tartışılacağı 19. Türkiye’de İnternet Konferansı, İnternet Teknolojileri Derneği (İNETD) ve Yaşar Üniversitesi işbirliğiyle İzmir’de başladı.
Türkiye'nin Yüzde 46'sı İnternetten Bihaber
14:03
CHP Grup Başkanvekili Gök Açıklaması "Milli Eğitim Bakanı Avcı hakkında Meclis Soruşturması açılması için önergemizi Meclis Başkanlığı'na sunduk" "MEB sahipsizdir.
22:40
Dijital Eğitim İçeriği "Bilport" Tanıtıldı Dijital eğitim içeriği "BİLPORT" tanıtıldı- Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar aracılığıyla multimedya, animasyonlar ve zenginleştirilmiş içeriklerle ders çalışabilecekleri dijital eğitim portalı "BİLPORT" geliştirildi- Portal, 5 milyon öğrencinin aynı anda kullanımına imkan sunuyorANKARA (AA) - Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar
Dijital Eğitim İçeriği 'Bilport' Tanıtıldı
21:47
Dijital Eğitim İçeriği "Bilport" Tanıtıldı Bilfen Yayıncılık tarafından ilk, orta ve lise öğrencilerinin, akıllı cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar aracılığıyla multimedya, animasyonlar ve zenginleştirilmiş içeriklerle ders çalışabilecekleri dijital eğitim portalı “BİLPORT” geliştirildi Portal, 5 milyon öğrencinin aynı anda kullanımına imkan sunuyor.
18:04
Başbakan Davutoğlu Bursa'da Davutoğlu, toplu açılış töreninde konuştu: (2) ''Tam bir koordinasyon içinde Kudüs için, Mescid i Aksa için ne yapılması gerekiyorsa, her şeyi yapacağız. Gerekli talimatları verdik.
17:47
Davutoğlu: "Yeni Dönemde Yapısal Reformları Tamamlayacağız" Başbakan Davutoğlu Bursa'da-Davutoğlu, toplu açılış töreninde konuştu: (2)-"Tam bir koordinasyon içinde Kudüs için, Mescid-i Aksa için ne yapılması gerekiyorsa, her şeyi yapacağız. Gerekli talimatları verdik.
Davutoğlu: 'Yeni Dönemde Yapısal Reformları Tamamlayacağız'
19:48
AK Parti'nin İlk Seçim Zaferi 3 Kasım'ın 12. Yıl Dönümü Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, AK Parti’nin iktidara gelişinin 12. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti'nin İlk Seçim Zaferi 3 Kasım'ın 12. Yıl Dönümü
17:07
Taşınabilir Bilgisayar 7 Yılda 7 Kat Arttı Hanelerde 2007'de yüzde 5.6 olan taşınabilir bilgisayar oranı bu yıl yüzde 40'a ulaştı 2007'de her 100 evden 24'ünde masaüstü bilgisayar varken, bu oran 2014'te yüzde 28'e yaklaştı.
14:43
Eğitimde Yaygınlaştık Ama Kalitelileşemedik! Türkiye’nin eğitimde yaygınlık ve ulaşılabilirlik alanlarında başarılı bir ülke olduğunu fakat eğitimin kalitesiyle ilgili istenilen yere gelemediğini söyleyen Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, “Türkiye, bilgi ve teknolojideki değişimin çok hızlı ve çok boyutlu bir şekilde yaşandığı küreselleşmenin bu yepyeni evresinde, bölgesel sarsıntılar nedeniyle önemli bir dönemeçte bulunmaktadır.
Eğitimde Yaygınlaştık Ama Kalitelileşemedik!
10:07
İmamoğlu ve Aladağ 'Da 'Eğitime Destek' Kampanyası AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Vatanda Eğitim Derneği tarafından, Aladağ ve İmamoğlu ilçelerinde ki bazı okullarda düzenlenen ‘Eğitime Destek’ kampanyasına katıldı.
İmamoğlu ve Aladağ 'Da 'Eğitime Destek' Kampanyası
08:50
Beyaz Eşya ve Otomobile ÖTV İndirimi Geliyor Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yaptığı sunuma göre, yeni yılda çevreyi az kirleten otonun ve elektrik tüketimi düşük olan beyaz eşyanın vergisi düşecek.
Beyaz Eşya ve Otomobile ÖTV İndirimi Geliyor
18:23
Android'de Oyun Geliştirin! Android için oyun geliştirme, Excel'de finans uygulamaları ve fazlası için kaynaklarınız hazır!
12:35
E-devletin Geleceği Ankara'da Tartışıldı Kamu kurumlarının strateji, Ar-Ge ve bilgi işlem departmanı yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşen Kamu Teknoloji Günleri etkinliğinde, E-devletin geleceği, “ Gelecek Nasıl Gelecek “ teması ile işlendi.
E-devletin Geleceği Ankara'da Tartışıldı
15:05
Eğitimde Fatih Projesi 46 ildeki 9 bin 52 okula yerel alan ağı kurulumu işi için ihale ilanına çıkıldı.
11:38
'İkinci Fatih Projesi' Diyen Türkler Aylardır sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarını sonlandırıp, 'Temiz Türkiye' projesine start verdi.
15:11
Bağcılar'da Kent Konseyi Toplantısı Düzenlendi Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen Kent Konseyi Toplantısı’nda ilçenin eğitimden güvenliğe kadar birçok sorunu ve yapılan çalışmalar anlatıldı.
18:28
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'nde Açıklaması "(Çocuklar) Bunların en güzel şekilde yetişmesi için artık müfredatımızı da bilgi ağırlıklı olmaktan biraz daha değerler eğitimi ve beceri ağırlıklı noktaya çekiyoruz"
20:46
Fas Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Benkhaldoun, Ankara'da Fas Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Soumia Benkhaldoun, Ankara'ya geldi.
Fas Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Benkhaldoun, Ankara'da
19:51
"Türkiye Eğitim Konusunda Çok Büyük Gelişmeler Kaydetti" Fas Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Soumia Benkhaldoun, "Türkiye eğitim konusunda çok büyük gelişmeler kaydetti." dedi.
14:45
Avrupa Birliği E-Kitap ile Liselerde İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve Öğretmen Akademisi Vakfı ortaklığı ile yürütülen Jean Monnet Programı Avrupa Birliği e-kitap projesi "Okulda Avrupa Birliğini Öğrenme" tamamlandı törenle son buldu.
12:19
Avrupa Birliği E-kitabı" Tanıtıldı İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sanver: "E kitap bu şekliyle internetten serbestçe indirilebilecek.
Avrupa Birliği E-kitabı' Tanıtıldı
11:26
Aktif Eğitim Sen: Sonu Hüsran Olacak Bu Tersine Gidişe Bir Son Verin Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim Sen) Çanakkale Şubesi, Milli Eğitim'de yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek, buna son verilmesini istedi.
Aktif Eğitim Sen: Sonu Hüsran Olacak Bu Tersine Gidişe Bir Son Verin
09:54
Devlet Okullarında Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler Kaderine Terk Edildi' Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Kaya, şaibeli kriterlerle özel okullara teşvikler veren hükümetin, devlet okullarının maddi imkansızlıklarıyla, hele hele fiziki eşitliksizlikleriyle neredeyse hiç meşgul olmadığını açıkladı.
Devlet Okullarında Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler Kaderine Terk Edildi'
18:00
Aktif Eğitim-Sen Tokat Şubesi: Eğitim Sistemi Patlamaya Hazır Bomba Gibi Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Tokat İl Temsilcisi Yusuf Kaya, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yanlış, yanlı ve maksatlı uygulamaları nedeniyle yeni eğitim-öğretim döneminin birçok problemle birlikte, adeta patlamaya hazır bir bomba gibi başladığını söyledi.
Aktif Eğitim-Sen Tokat Şubesi: Eğitim Sistemi Patlamaya Hazır Bomba Gibi
17:09
Van Aktif Eğitim-Sen: Fişleme ve Tasfiye Bir An Önce Terk Edilmeli Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Van İl Temsilcisi Şevket Gengörü, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yanlış, yanlı ve maksatlı uygulamaları nedeniyle yeni eğitim-öğretim döneminin birçok problemle birlikte, adeta patlamaya hazır bir bomba gibi başladığını söyledi.
16:57
Aktif -Eğitim-Sen, Eğitimin Balonunu Patlattı Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif-Eğitim-Sen) Diyarbakır’da ‘eğitimin balonunu’ patlattı.
Aktif -Eğitim-Sen, Eğitimin Balonunu Patlattı
14:02
Aktif Eğitim-Sen: Eğitimin İçi Boşaltılmış, Patlamaya Hazır Bomba Gibi Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Erzurum Şubesi Başkanı Mehmet Karslı, Milli Eğitim Bakanlığının; yanlış, yanlı ve maksatlı uygulamaları nedeniyle yeni eğitim-öğretim döneminin birçok problemle birlikte, adeta patlamaya hazır bir bomba gibi başladığını söyledi.
Aktif Eğitim-Sen: Eğitimin İçi Boşaltılmış, Patlamaya Hazır Bomba Gibi
13:50
Vatansever İş Adamının Yaptırdığı Okul Açıldı Düzce’de Karacahacı Musa Mahallesi’nde yıllardır prefabrike yapıda hizmet veren Şehit Teğmen Uğur Altan Ortaokulu’nun yerine yapılan Hamit Şerifoğlu Ortaokulu tamamlanarak hizmete açıldı.
Vatansever İş Adamının Yaptırdığı Okul Açıldı
15:52
Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerinde Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, yenilikleri eğitimde de hizmete sunuyor.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerinde
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 06:17:17. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]