SON DAKİKA FATİH PROJESİ HABERLERİ

Son Dakika Fatih Projesi Haberleri

 • 18:16 Bakan Avcı, Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Osmanovic ile Görüştü Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil Osmanovic ile Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.
 • 18:01 Bakan Avcı, Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Osmanovic ile Biraraya Geldi Bakan Avcı, Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Osmanovic ile Biraraya Geldi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bosna Hersek Sivil İşler Bakanı Adil Osmanovic ile Çankaya Köşkü’nde görüştü.
 • 18:14 Vanlı Sahafçılar Teknolojiye Direniyor Vanlı Sahafçılar Teknolojiye Direniyor Van’da bulunan Sahafçılar Çarşısı esnafı, özellikle FATİH projesiyle birlikte okullardaki yerini alan akıllı tahta ve tabletlerden dolayı işlerinin düştüğünü belirttiler.
 • 12:31 Eğlenceli Tabletler" İçin Uygulama Geliştirdiler Kütahya'nın Gediz ilçesinde Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören iki öğrencinin, Milli Eğitim Bakanlığının "FATİH Projesi" kapsamında okullarda dağıtılan tabletlerin daha eğlenceli kullanılması amacıyla geliştirdiği uygulama, dersleri 3 boyutlu ve videolu öğrenme imkanı sunuyor.
 • 17:46 Pardus Etkileşimli Akıllı Tahta Arayüzü Projesi Tanıtım Töreni Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Kullanıcı dostu birçok özellik içeren bu yeni Pardus ara yüzü derslerin çok daha faydalı, eğlendirici ve eğitici geçmesine büyük fayda sağlayacak.
 • 17:27 Z-kütüphaneler Yaygınlaşıyor Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 76 ilde zenginleştirilmiş kütüphane (z-kütüphane) kurulum işlemi tamamlandı.
 • 15:06 Erdoğan: Eğitimde Başarılı Olamazsanız Hiçbir Şeyde Başarılı Olamazsınız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 yılda eğitim ve öğretime verdikleri öneme dikkat çekti.
 • 15:06 1. Global Eğitim Zirvesi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2015-2016 eğitim öğretim yılında 300 bine yakın Suriyeli öğrencinin eğitime kazandırıldığını belirterek, "2015 Kasım itibarıyla ulaştığımız bu sayıyı öğretim yılı sonunda kadar 450 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.
 • 15:01 Küresel Eğitim Zirvesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Tamamı, yani 432 bin sınıfa kurulacak olan etkileşimli tahtanın 417 bininin kurulumu tamamlandı ve mayıs ayı sonunda tamamı bitmiş olacak.
 • 14:55 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Eğitim Sistemini Yeniden Ele Almalıyız" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğitim sisteminin çocuklara özgüven kazandıracak şekilde yeniden ele alınması gerektiğini vurgulayarak, “Sistemin kadim değerlerimizin merkeze alan bir anlayışla, ilim, irfan, hikmet esasları üzerine yeniden inşa edilmesi şarttır.
 • 14:00 Taksim Meydanı'nda Erdoğan Alarmı Taksim Meydanı'nda Erdoğan Alarmı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Eğitim Zirvesi'ne katılmak için Taksim'e gitti, meydanda kuş uçurtulmadı. Zirvede konuşan Erdoğan, "Eğitimde radikal adımları atabiliriz" dedi.
 • 21:49 Avcı: Avcı: "Önemli Olan Hayatın Teröre Rağmen Devam Etmekte Olduğunu Göstermek" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Türkiye'nin Eğitimde Kalite Stratejileri Fırsatlar ve Zorluklar" konulu konferans Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın gelişi Bakan Avcı'nın detay görüntüleri Konferansa katılanlardan detaylar Avcı'nın konuşması Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Terörle mücadelede en önemli faktörlerden biri, hayatın teröre rağmen devam etmekte olduğunu, bizim terörün oluşturmak istediği gündeme teslim olmayacağımızı, her birimizin sorumlu olduğumuz işlerimizi çok daha iyi bir şekilde yapmak için gayretlerimizi herkese göstermek" "Kodlama dersi ile ilgili müfredat çalışmaları sonuçlanmak üzere. Önce pilot olarak farklı kademelerde başlayacağız" "Yeni teknolojileri de içerecek şekilde FATİH Projesi'nin donanım boyutunu zenginleştirmeye çalışıyoruz" "(Suriyeli sığınmacılar için kullanılacak 3 milyar avroluk AB fonu) Avrupa Birliği'ne 'uzun uzun döküm yapmanıza gerek yok' dedim. Biz çocuklarımıza yıllık ortalama 3 bin 500 lira harcıyoruz.
 • 19:10 Milli Eğitim Bakanı Avcı Açıklaması Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, terörle mücadelede en önemli faktörlerden birinin, hayatın teröre rağmen devam etmekte olduğunu belirterek, "Bizim terörün oluşturmak istediği gündeme teslim olmayacağımızı, her birimizin sorumlu olduğumuz işlerimizi çok daha iyi bir şekilde yapmak için gayretlerimizi herkese göstermek.
 • 11:41 MEB "Kodlama" Müfredatı İçin Akademisyenleri Dinledi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Ahmet Onur Ak, "kodlama" eğitimiyle ilgili müfredatta planlanan revizyonun önemli olduğunu belirterek "İçerik, teknoloji ve pedagojiyi bütünleştiren, toplumsal sorumluluklarında öğrencileri destekleyen yapıya sahip bir program hedefliyoruz" dedi.
 • 19:44 Erdoğan: Erdoğan: "Bu Nasıl Bir Düşünce Özgürlüğü" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’de terör örgütünün çadır açmasına tepki göstererek, “Bu nasıl bir düşünce özgürlüğü ki Paris’te olduğu zaman kıyamet kopartıyorsunuz. Peki Ankara’da ve İstanbul’da olduğu zaman neden rahatsız olmuyorsunuz?” dedi.
 • 19:30 Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eğitimin altyapısını yenileme konusunda gösterdiğimiz başarıyı, eğitimin muhtevasını geliştirmede aynı şekilde ortaya koyamadığımızı görüyorum.
 • 12:58 CHP'li Sertel: Fatih Projesi Sınıfta Kaldı CHP'li Sertel: Fatih Projesi Sınıfta Kaldı Chp İzmir Milletvekili Atila Sertel, 'eğitimde çağ atlatacak' denilerek 2013 yılında başlatılan 'Fatih Projesi'nin sınıfta kaldığını söyledi.
 • 19:23 CeBIT 2016 Hannover'de Açıldı Almanya'nın Hannover kentinde, bilişim sektöründe dünyanın en büyüğü olan Uluslararası CeBIT Bilişim Fuarı kapılarını açtı.
 • 10:12 Başkan Özgökçe Gençlerle Buluşmaya Devam Ediyor Van’ın Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce düzenlenen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği ‘Eğitimde İyi Örnekler’ projesi kapsamında ‘Başkanımız Gençlerle Buluşuyor’ konferansları aralıksız devam ediyor.
 • 12:25 Eba Sakarya'da Tanıtıldı Sakarya'da, Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen "FATİH Projesi" kapsamında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) programının tanıtımı yapıldı.
 • 21:49 2016 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, çıraklık eğitiminin de 12 yıllık zorunlu eğitim sürecine dahil edilmesini öngören bir düzenleme hazırlığında olduklarını, ayrıca mesleki eğitim gören öğrencilerin, asgari ücretin yüzde 30'u oranında ücretlendirilmesi için de çalıştıklarını bildirdi.
 • 18:22 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık - Kocaeli Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık - Kocaeli GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Bakan Fikri Işık'ın Fabrikayı gezmesi Adel Fabrikasından detay görüntüler - "2003'ten bugüne kadar ülkemizde yapılan yabancı yatırım miktarı 165 milyar doları geçti.
 • 17:15 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 2003'ten bugüne kadar Türkiye'ye yapılan yabancı yatırım miktarının 165 milyar doları geçtiğini belirterek, "Sadece 2015'te iki seçim geçirmiş olmamıza ve bölgesel riskler çok artmış olmasına rağmen aldığımız yabancı yatırım 16,5 milyar dolar.
 • 17:56 Denizli'den Kısa Kısa Merkezefendi Belediyesi, Sümer Mahallesi'nde pazaryeri, halı saha ve park alanından oluşacak kompleks inşaatını başlattı.
 • 14:16 Öztürk, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın Açılışına Katıldı Öztürk, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın Açılışına Katıldı Milas’ta 7’ncisi düzenlenen Güney Ege, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışına katılan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, “2002 yılında beşinci sıradayken bugün ülkemizin tarımsal gelir ve üretim açısından Avrupa şampiyonu olduğunu unutmamamız lazım” diye konuştu.
 • 17:18 Milas'ta Tablet Dağıtım Töreni Milas ilçesinde lise öğrencilerine AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk tablet dağıttı.
 • 16:49 SAP Eğitim Platformu Projesi Pilot Çalışması başladı! SAP Eğitim Platformu Projesi Pilot Çalışması başladı! SAP Eğitim Platformu, öğretmen, öğrenci ve ebeveynleri her yerden ve her cihazdan erişilebilen bir sistemde bir araya getirmenin yanı sıra, öğrencilerin sosyal iletişim becerilerini de geliştirecek.
 • 08:55 Tablet Bilgisayarla Grup Taraması İlk kez tablet bilgisayar üzerinden bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçim sürecinde aday gösterilen 1’inci ve 2’inci sınıf düzeyindeki öğrencilere grup taraması başladı.
 • 19:30 İso Başkanı: Eğitim ve İstihdam Arasındaki Köprüyü Mesleki Eğitim Kurabilir İso Başkanı: Eğitim ve İstihdam Arasındaki Köprüyü Mesleki Eğitim Kurabilir İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye’de eğitim ile istihdam arasındaki sorunlara çare olacak güçlü bir köprünün eksik olduğunu söyledi.
 • 15:56 Suluova'da "Eğitim Bilişim Ağı" Konulu Seminer AMASYA(AA) – Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, ilçede görev yapan öğretmenlere Eğitim Bilişim Ağı (EBA) konulu seminer verildi.
 • 08:26 Görme Engelli Öğrencilere Özel Ekipman Dağıtıldı Görme Engelli Öğrencilere Özel Ekipman Dağıtıldı Denizli’de FATİH Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kapsamında eğitim öğretim süreçlerinde kullanılmak üzere Daisy Kitap Okuma, dinleme ve ses kayıt cihazları görme engelli öğrenci ve öğretmenlere dağıtılmaya başlandıDaisy Kitap Okuma/dinleme ve ses kayıt cihazından 85 adeti Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlk ve Ortaokulunda öğrencilere dağıtıldı.
 • 12:55 Gölpazarı'nda "Eba" Tanıtım Toplantısı Gölpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tanıtımı yapıldı.
 • 14:41 Plan ve Bütçe Görüşmeleri Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Bakanlığımız bütçesinden donatım, onarım ve acil ihtiyaçlar için fazladan 100 milyon liraya yakın bir kaynak kullanılmak zorunda kalınmıştır" dedi.
 • 13:48 2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Öğrenciyle ilgili sorunların okul düzeyinde çözülmesi ilkesini esas alarak, merkezden yerele doğru yetki devrini gerçekleştireceğiz" dedi.
 • 11:33 30 Bin Öğretmenin Ataması Yapıldı! Atama Butonuna Erdoğan Bastı 30 Bin Öğretmenin Ataması Yapıldı! Atama Butonuna Erdoğan Bastı 30 bin öğretmen ataması, Erdoğan'ın 'Mektebin Bacaları' türküsü eşliğinde butona basmasıyla gerçekleştirildi. Bu yıl kura yerine KPSS'de puan üstünlüğüne göre atama yapıldı.
 • 15:26 Btm, "Meb Eğitim Bilişim Ağı"Nda Yer Alacak Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), FATİH Projesi kapsamında "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı"nda (EBA) yer alacak.
 • 13:58 Chp, AK Parti'nin Eğitim Karnesini Açıkladı: 13 Yıldır Sınıfta Kalıyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor komisyonunu, 985 bin öğretmenin 17 milyon 535 bin öğrenciye karnelerini verdiği bugün AK Parti iktidarının eğitim karnesini açıkladı.
 • 13:20 Okullarda Karne Heyecanı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Çok şükür Türkiye öğretim bakımından belli bir seviyeye gelmiştir.
 • 15:37 Akkurt: Akkurt: "Öğrencilerin Dershanelere Gitmeleri Anlamsızlaştı" Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Fatih projesi kapsamında atılan adımlarla birlikte artık öğrencilerin dershanelere gitmelerinin anlamsız hale geldiğini belirtti.
 • 22:59 2016 Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Sayıştay raporları konusunda, siyaseten söyleyeyim, herhangi bir şekilde çekineceğimiz saklayacağımız, gizleyeceğimiz bir şey yok" dedi.
 • 14:28 Beyşehir'de Eba Tanıtım Toplantısı Beyşehir'de Eba Tanıtım Toplantısı Konya’nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen toplantıda, öğretmenlere Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tanıtıldı.
 • 19:13 Eğitim Bilişim Ağı Toplantısı - İstanbul Eğitim Bilişim Ağı Toplantısı - İstanbul Görüntü Dökümü : Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer Ateş'in konuşması İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız'ın konuşması - MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ateş: "Bu proje Türkiye'nin dijital eğitim teknolojierini kullanarak, yeni bir eğitim öğretim anlayışını hem kendi içinde uyguladığı hem de bütün dünyaya gösterdiği, aslolanın içerik, başrolde öğretmenin olduğu bir projedir" Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer Ateş, Fatih Projesi'nin, Türkiye'nin dijital eğitim teknolojilerini kullanarak, yeni bir eğitim öğretim anlayışını hem kendi içinde uyguladığı hem de tüm dünyaya gösterdiği, aslolanın içerik, başrolde de öğretmenin olduğu bir proje olduğunu kaydetti.
 • 12:40 Aydın'da Eğitim Bilişim Ağı (Eba) Projesi Tanıtıldı Aydın'da Eğitim Bilişim Ağı (Eba) Projesi Tanıtıldı Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) hakkında bilgi verdi.
 • 10:29 EBA Tanıtım Toplantısı Yapıldı EBA Tanıtım Toplantısı Yapıldı Şanlıurfa'da Eğitim Bilişim Ağı (EBA) toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci başkanlığında yapıldı.
 • 21:03 Eğitim Bilişim Ağı Tanıtım Toplantısı Yapıldı Eğitim Bilişim Ağı Tanıtım Toplantısı Yapıldı Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürürlüğe konulan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) tanıtım toplantısı Şanlıurfa’da yapıldı.
 • 16:13 Öğ-Der: 2015'te Farklı Olan Terör Nedeniyle Okulların Tatil Edilmesidir Öğ-Der: 2015'te Farklı Olan Terör Nedeniyle Okulların Tatil Edilmesidir Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Malatya Şube Başkanı Ramazan Güllüoğlu, eğitimde 2015 yılı sona ererken Milli Eğitim Bakanlığı’nın süregelen sorunlarının devam ettiğini, bu yıl akıllarda sadece okulların seçim ve terör nedeniyle tatil edilmesinin farklılık olarak kaldığını söyledi.
 • 14:56 Bakan Avcı, Trt Haber'in Canlı Yayın Konuğu Oldu Millî Eğitim Bakanı Avcı, TRT Haber'de canlı yayımlanan Haber Odası Programı'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
 • 12:54 Türkiye'de İlk Pardus Sistemi Söke Devlet Hastanesi'nde Uygulanacak Türkiye'de İlk Pardus Sistemi Söke Devlet Hastanesi'nde Uygulanacak Türkiye sağlık sektöründe ilk defa Aydın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’nde Pardus işletim sistemine geçiş yapılacak.
 • 11:04 Gediz'de Öğretmenlere Eba Tanıtımı Yapıldı Gediz'de Öğretmenlere Eba Tanıtımı Yapıldı Kütahya’nın Gediz ilçesinde, öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih projesi kapsamında harekete geçirdiği EBA (Eğitim Bilişim Ağı) adlı web projesinin tanıtımı yapıldı.
 • 17:40 Kdz. Ereğli'de Pordus İşletim Sistemi Tanıtıldı Kdz. Ereğli'de Pordus İşletim Sistemi Tanıtıldı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli İlçesi Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından ‘Milli Yazılım Pordus’ konulu konferans düzenledi.