SON DAKİKA FATMA ŞAHİN HABERLERİ

Son Dakika Fatma Şahin Haberleri

 • 11:57Fatma Şahin: Erdoğan'a İthamda Bulunana Hemşehrilik Beratı VermeyizFatma Şahin: Erdoğan'a İthamda Bulunana Hemşehrilik Beratı VermeyizGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, ABD'li gazeteci Kinzer'e fahri hemşehrilik beratı vermekten, Erdoğan'a yönelik ithamları nedeniyle vazgeçildiğini açıkladı.
 • 23:1850 Bin Konutun Temeli Atıldı50 Bin Konutun Temeli Atıldıİnşaat alanından görüntü- Tören alanından görüntü- Protokol detayı- Abdulhamit Gül'ün konuşması- Fatma Şahin'in konuşması- Butona basma ve balonların - Genel ve detay görüntüler Gaziantep'e yapılacak 50 bin konutun temeli atıldı- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül: - "Milletimiz AK Parti ile hizmete kavuştu" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Türkiye'de milletin AK Parti ile hizmete kavuştuğunu bildirdi.
 • 18:32Çiçek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesini Ziyaret EttiÇiçek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesini Ziyaret EttiTBMM Başkanı Cemil Çiçek'in Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne gelişi- TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in şeref defterini imzalaması- TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in konuşması- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in konuşması- Kur'an-ı Kerim rahlesi GAZİANTEP - TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret etti.
 • 16:56TBMM Başkanı Çiçek, Açılışa KatıldıTBMM Başkanı Çiçek, Açılışa KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Evde Yaşama Destek Birimi açılış töreni- Cemil Çiçek'in tören alanına gelişi- Fatma Şahin'in konuşması- Cemil Çiçek'in konuşması- Binanın gezilmesi Gaziantep'te "Evde Yaşama Destek Birimi" açıldı- TBMM Başkanı Çiçek: -"Geçmişimiz olan yaşlılarla geleceğimiz olan gençler arasında sağlıklı bir köprü kurmak, ülkemizin geleceği açısından önemli" Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Evde Yaşama Destek Biriminin açılışında, "Geçmişimiz olan yaşlılarla geleceğimiz olan gençler arasında sağlıklı bir köprü kurmak ülkemizin geleceği açısından önemli. Bugün açılışını yapacağımız bu tarz merkezler bu şuurun yerleşmesinde imkan verecektir" dedi.
 • 15:25Maliye Bakanı Şimşek, Maliye Bakanı Şimşek, "Sokak Tenisi" OynadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tenis oynayan çocuklar- Sokak Tenisi Şenliğinden görüntüler- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in tensi oynaması- Şimşek'in konuşması Maliye Bakanı Şimşek, "sokak tenisi" oynadı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te düzenlenen etkinlikte "sokak tenisi" oynadı.
 • 11:01CHP'den 'Büyükşehir Belediyesi Binlerce Çamaşır Makinesi Aldı' İddiasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Sait Köse, Büyükşehir Belediyesi’nin çok sayıda çamaşır makinesi alımı yaptığı yönünde bilgi sahibi olduklarını belirterek, “Sayın Fatma Şahin, belediyede çamaşırhane mi kuruyor, yoksa bunlar seçim rüşveti mi olacak?
 • 18:30İhracatın Rekortmenlerine Ödül Yağmuruİhracatın Rekortmenlerine Ödül Yağmuru2014 yılında en fazla ihracat yapan Güneydoğulu İhracatçı Birlikleri üyesi firmalara Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve GAİB Birlik Başkanları tarafından ödülleri verildi.
 • 13:40Anne Adaylarına Tüp Bebek DesteğiAnne Adaylarına Tüp Bebek DesteğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tören alanı- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in gelişi- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in konuşması- Bakan Şimşek'in konuşması- Çocuklara ilgi- İmzaların atılması Anne adaylarına tüp bebek desteği- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, anne adaylarının ücretsiz tüp bebek sahibi olmaları amacıyla tedavi imkanı sunuyor- Maliye Bakanı Şimşek: - "Dünyanın gelişmiş ülkelerinin 30 yılda başardığı sağlık projelerini Türkiye 10 yılda başardı" Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği projeyle anne adaylarına ücretsiz tüp bebek sahibi olmaları amacıyla tedavi imkanı sunmaya başladı.
 • 21:54Fatma Şahin "Terörü Besleyen En Önemli Şey Uyuşturucu ve Eski Eser Kaçakçılığıdır"Eski Kadın ve Aileden Sorumlu Bakan ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Paris 1970 Kültür Varlıklarının Yasadışı İthal, İhraç ve Mülkiyet Transferinin Önlenmesi ve Yasaklanması Sözleşmesinin 18-20 Mayıs Taraf Devletler III. Toplantısını DHA'ya değerlendirdi.
 • 18:20Fatma Şahin?terörü Besleyen En Önemli Şey Uyuşturucu ve Eski Eser Kaçakçılığıdır?Fatma Şahin?terörü Besleyen En Önemli Şey Uyuşturucu ve Eski Eser Kaçakçılığıdır?Dha DIŞ HABER- Fatma Şahin 'Terörü besleyen en önemli şey uyuşturucu ve eski eser kaçakçılığıdır' Eski Kadın ve Aileden Sorumlu Bakan ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Paris 1970 Kültür Varlıklarının Yasadışı İthal, İhraç ve Mülkiyet Transferinin Önlenmesi ve Yasaklanması Sözleşmesinin 18-20 Mayıs Taraf Devletler III. Toplantısını DHA'ya değerlendirdi.
 • 15:54Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, Unesco'da KonuştuGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye'nin Suriye'de kaçırılan tarihi eserler konusunda INTERPOL ile işbirliği yaptığını bildirdi.
 • 15:46Fatma Şahin: "Işid, En Çok Türkiye'ye ve Gaziantep'e Zarar Vermektedir"Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, UNESCO’da gerçekleştirdiği konuşmasında, “Binlerce insanın ölümüne neden olan bu süreçte bugün IŞİD bir terör örgütü olarak en çok Türkiye’ye ve sınır şehri olan Gaziantep’e zarar vermektedir” dedi.
 • 15:40Fatma Şahin Anadolu'nun Hazinesini Korumak Hepimize Düşen GörevlerdendirFatma Şahin Anadolu'nun Hazinesini Korumak Hepimize Düşen GörevlerdendirGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Anadolu'nun hazinesini korumak ve kollamak hepimize düşen en önemli ve büyük görevlerden Paris UNESCO 1970 Sözleşmesi Kapsamında Kültür Varlığı Kaçakçılığın Önlenmesi Taraf Devletleri 3. Toplantısı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in açılış konuşması ile başladı.
 • 15:38Fatma Şahin: Fatma Şahin: "Anadolu'nun Hazinesini Korumak Hepimize Düşen En Önemli Görevlerden"Gülten Özbey - Paris DHA- Paris UNESCO 1970 Sözleşmesi Kapsamında Kültür Varlığı Kaçakçılığın Önlenmesi Taraf Devletleri 3. Toplantısı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in açılış konuşması ile başladı.
 • 11:32Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi İçin Adımlar AtılıyorTürk-Katar Uluslararası Üniversitesi İçin Adımlar AtılıyorDetaylar- Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin röprotaj Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi için adımlar atılıyor- Gaziantep'e kurulması planlanan üniversite için Büyükşehir Belediyesince yer tercihleri belirlendi- Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin: "Birkaç yer belirledik.
 • 13:08Fatma Şahin Adı Cami Mahyasında (2)Fatma Şahin Adı Cami Mahyasında (2)Fatma ŞAHİN: BİLGİM DIŞINDA GERÇEKLEŞMİŞ Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, minaredeki mahyaya adının yazılmasının bilgisi dışında olduğunu açıkladı.
 • 11:44Fatma Şahin Adını Cami Mahyasına YazdırdıFatma Şahin Adını Cami Mahyasına YazdırdıGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i mahyaya kandil mesajıyla birlikte adını da yazdırması tepki çekti. Şahin, "Bilgim dışında gerçekleşmiş" dedi.
 • 13:23Maliye Bakanı ŞimşekMaliye Bakanı Şimşek- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül esnaf ziyareti- Seçim Koordinasyon Merkezi önü- Halay çeken vatandaşlar- Şamil Tayyar ve Fatma Şahin konuşması- Abdulhamit Gül konuşması- Maliye Bakanı Şimşek konuşması Maliye Bakanı Şimşek, Gaziantep'te- "Bundan 15-20 yıl önce bir bakan gelse İslahiyeli kardeşlerimize Kürtçe seslense ne olurdu biliyor musunuz? Muhtemelen o bakanı yaka paça alır götürürlerdi" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Bundan 15-20 yıl önce bir bakan gelse İslahiyeli kardeşlerimize Kürtçe seslense ne olurdu biliyor musunuz? Muhtemelen o bakanı yaka paça alır götürürlerdi" dedi.
 • 18:36Maliye Bakanı Şimşek, Karkamış'taMaliye Bakanı Şimşek, Karkamış'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Davulcular - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Fatma Şahin belediye hizmet binası açılışını gerçekleştirdi - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kaymakamlık ziyareti - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in AK parti Karkamış ilçe seçim merkezindeki konuşması - Seçim merkezi açılışı Maliye Bakanı Şimşek: - "Türkiye'de biz istikrarımızı, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirip güçlendirmezsek maalesef Ortadoğu'daki ateş çemberinin bize de yansımaları söz konusu olabilir"- "Onlar olmayan kaynakları dağıtmaktan bahsetsinler, biz ise Türkiye'yi çok güçlü bir şekilde nereye taşıyacağımızdan bahsediyoruz" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye'de biz istikrarımızı, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirip güçlendirmezsek maalesef Ortadoğu'daki ateş çemberinin bize de yansımaları söz konusu olabilir" dedi.
 • 20:02Gaziantep'te MOBEF Kapılarını AçtıGaziantep'te MOBEF Kapılarını AçtıGaziantep'te "2. Mobilya, Dekorasyon, Orman Ürünleri ve Mobilya Aksesuarları Fuarı" açıldı.
 • 15:10Gaziantep'e 50 Bin Yeni Konut YapılacakGaziantep'e 50 Bin Yeni Konut YapılacakGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Fatma Şahin, kentin önemli sorunlarının başında gelen konut açığını gidermek için, TOKİ ile ortaklaşa 50 bin yeni konut yapacaklarını söyledi.
 • 12:42Yeşil Takkeli AdamYeşil Takkeli Adam"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -"Yeşil Takkeli Adam" olarak adlandırılan Sosyal Pedagog Naci Şahin'in gazetelerde yer alan haberleri ile detay görüntüleri-Naci Şahin ile röportaj-Naci Şahin'in eşi Fatma Şahin "Yeşil Takkeli Adam"- Almanya'da, iki ay önce "Devlet Liyakat Nişanı" ile onurlandırılan ve uyurken bile çıkarmadığı takkesinden dolayı "Yeşil Takkeli Adam" olarak adlandırılan Sosyal Pedagog Naci Şahin, farklı milletlerden insanların dostça yaşayabilmeleri amacıyla sosyal etkinlikler düzenlemeyi ve insanların sorunlarına çözüm bulmak için gece gündüz çalışmayı sürdürüyor- Naci Şahin: "Geniş katılımlı sosyal etkinlikler düzenleyerek Türk, Alman ve diğer milletlerden, aynı semtte yaşayan insanları bir araya getirdim. Çünkü herkes, tanımadığı için birbirlerine ön yargıyla bakıyor, uzak duruyordu" MUSA ÖZYÜREK - Almanya'da, iki ay önce "Devlet Liyakat Nişanı" ile onurlandırılan ve uyurken bile çıkarmadığı takkesinden dolayı "Yeşil Takkeli Adam" olarak adlandırılan Sosyal Pedagog Naci Şahin, farklı milletlerden insanların dostça yaşayabilmeleri amacıyla sosyal etkinlikler düzenlemeye ve insanların sorunlarına çözüm bulmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmaya devam ediyor.
 • 17:30Gaziantep'te Kadına Yönelik Şiddet ÇalıştayıGaziantep'te Kadına Yönelik Şiddet ÇalıştayıGaziantep İl Jandarma Komutanlığı tarafından 'Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi Koordinasyon ve Farkındalık Yaratma Çalıştayı' düzenlendi.
 • 14:35Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne 65 Yeni AraçGaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne 65 Yeni AraçGaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yeni aldığı 65 araç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in katıldığı törenle hizmete girdi.
 • 14:16Maliye Bakanı Şimşek, Gaziantep'teMaliye Bakanı Şimşek, Gaziantep'teGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Maliye Mehmet Şimşek'in konuşması-Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in konuşması-Açılış töreni-Detaylar-Maliye Bakanı Şimşek ve beraberindekilerin araçları gezmesi-Bakanı Şimşek'le görüşen vatandaş -Maliye Bakanı Şimşek'in programdan ayrılması-Gaziantep Büyükşehir Belediyesİ Fatma Şahin ve Şahinbey Belediyesi Mehmet Tahmazoğlu'nun yeni araçlara binmesi-Şahin ve Tahmazoğu'nun yeni araçları kullanması-Şahin'in belediye çalışanlarıyla görüşmesi-Şahin ve ekibinin fotoğraf çekimi Maliye Bakanı Şimşek, Gaziantep'te- Şimşek: -"Gaziantep'i sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli kültür, sanat, sanayi ve üretim üssü haline getireceğiz" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'i sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli kültür, sanat, sanayi ve üretim üssü haline getireceklerini söyledi.
 • 16:01Türkiye'nin İlk Safari Parkı, Gaziantep'te AçıldıTürkiye'nin İlk Safari Parkı, Gaziantep'te AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Açılış töreni ve vatandaşlar- Gösteriler- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in konuşması- Kapıların açılması- Kalabalığın içeri alınması- Parkta gezinti- Şahin'in deveye havuç vermesi- Serbestçe dolaşan hayvanlar Türkiye'nin ilk safari parkı, Gaziantep'te açıldı- Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan ve 150 dönüm arazide inşa edilen parkta, deveden geyiğe, lamadan kanguruya kadar 25 türde yaklaşık 250 hayvan bulunuyor- Park, yüzölçümü ve tür bakımından Avrupa'da ikinci, dünyada ise dördüncü sırada yer alıyor Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan ve 150 dönüm arazide inşa edilen Safari Park açıldı.
 • 17:45Gaziantep Fatma Şahin, Koltuğunu Minik Sude'ye VerdiGaziantep Fatma Şahin, Koltuğunu Minik Sude'ye VerdiFatma Şahin, koltuğunu minik Sude'ye verdi Gaziantep'te, ilkokul 4'üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Sude Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Fatma Şahin'in koltuğuna oturdu.
 • 17:11Fatma Şahin, Koltuğunu Minik Sude'ye VerdiFatma Şahin, Koltuğunu Minik Sude'ye VerdiGaziantep'te, ilkokul 4'üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Sude Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Fatma Şahin'in koltuğuna oturdu.
 • 15:18Gaziantep Brezilya Büyükelçisi Salgado, Gaziantep?teGaziantep Brezilya Büyükelçisi Salgado, Gaziantep?teBrezilya Büyükelçisi Salgado, Gaziantep'te BREZİLYA Büyükelçisi Antonio Luis Espinola Salgado, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret ederken, Türkiye ile ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.
 • 13:41Brezilya Büyükelçisi Salgado, Gaziantep'teBrezilya Büyükelçisi Salgado, Gaziantep'teBrezilya Büyükelçisi Antonio Luis Espinola Salgado, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret ederken, Türkiye ile ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.
 • 09:15TOKİ İle 5 Milyon Metrekarelik Yeni Kent KurulacakTOKİ İle 5 Milyon Metrekarelik Yeni Kent KurulacakGaziantep Belediye Başkanı Şahin, kentin 5 yıllık yol haritasını hazırladıklarını belirterek, TOKİ ile 5 milyon metrekare alanda yeni bir kent kuracaklarını söyledi.
 • 21:25Gaziantep Fatma Şahin İnsan Merkezli Hizmet YapıyoruzGaziantep Fatma Şahin İnsan Merkezli Hizmet YapıyoruzGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, görevde bulunduğu 1 yıllık süreci değerlendirdi.
 • 14:41Fatma Şahin: İnsan Merkezli Hizmet YapıyoruzFatma Şahin: İnsan Merkezli Hizmet YapıyoruzGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, görevde bulunduğu 1 yıllık süreci değerlendirdi.
 • 13:20Otizmli Aileler, 2 Yıl Önceki Otizm Eylem Planının Uygulanmasını İstiyorAntalya Otistik Bireyler Spor Kulübü Derneği Başkanı Nilhan Kırdı, iki yıl önce otizmli çocukların ve ailelerin ihtiyaçlarının karşılanacağına dair verilen sözün tutulmadığını söyledi.
 • 10:53Gaziantepli Aile Kayıp Çocuklarını ArıyorGaziantepli Aile Kayıp Çocuklarını ArıyorGaziantep’in Şahinbey ilçesinde 6 gün önce evden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan engelli Ahmet Gökdeniz’in ailesi, çocuklarının bulunması için Vali Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den yardım istedi.
 • 11:03Üç Maymunu Oynuyor Adı Var Kendi Yok!Üç Maymunu Oynuyor Adı Var Kendi Yok!BM'nin Ortadoğu konusunda duyarsızlığını gözler önüne serdi
 • 11:40Fatma Şahin'den BM'ye Sert EleştiriFatma Şahin'den BM'ye Sert EleştiriGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Birleşmiş Milletler yok, levhası var. Gelenlerin hepsi ’Zaten Türkiye bu işi çok iyi yapıyor’ diyerek gidiyor" dedi.
 • 10:27Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin AçıklamasıGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Birleşmiş Milletlerin (BM) "savaşlar olmasın, insan hakları herkes için eşit uygulansın" diye kurulduğunu belirterek, "Şimdi geldiğimiz noktada, dünyanın başka bir tarafında bir kişiye bir şey olduğunda kıyamet kopuyor, başka bir tarafında milyonlarca insan evsiz kalıyor, ailesi parçalanıyor, canından oluyor, duyarsızlık var" dedi.
 • 15:37Küçükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Yem DesteğiKüçükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Yem DesteğiGaziantep Büyükşehir Belediyesi çiftçileri desteğini sürdürüyor.
 • 19:21Zonguldak AK Parti'li Şahin'in Acı GünüZonguldak AK Parti'li Şahin'in Acı GünüAk Parti'li Şahin'in acı günü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in yengesi 80 yaşındaki Fatma Şahin, hayatını kaybetti.
 • 19:04AK Parti'li Şahin'in Acı GünüAK Parti'li Şahin'in Acı GünüAk Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in yengesi 80 yaşındaki Fatma Şahin, hayatını kaybetti.
 • 18:06AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin'in Acı GünüAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin'in Acı GünüAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in yengesi Safranbolu TSO Meclis Başkanı’nın annesi Fatma Şahin’in cenazesi, Karabük’ün Ovacık ilçesinde defnedildi.
 • 00:27Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ŞahinGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ŞahinFas'ın Kenitra kenti ile Gaziantep arasında "kardeşlik" protokolünü imzalamak üzere beraberindeki heyetle Fas'ta bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, temaslarının ikinci gününde Fas Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Besima Hakkavi ile bir araya geldi.
 • 14:58Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin Fas'taGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin Fas'taFas'ın Kenitra kenti ile Gaziantep arasında "kardeşlik" protokolünü imzalamak üzere beraberindeki heyetle Fas'ta bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, temaslarının ikinci gününde Fas Başbakanı Abdulilah Benkiran tarafından kabul edildi.
 • 14:19Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin Fas'taFas'ın Kenitra kenti ile Gaziantep arasında "kardeşlik" protokolünü imzalamak üzere beraberindeki heyetle Fas'ta bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, temaslarının ikinci gününde Fas Başbakanı Abdulilah Benkiran tarafından kabul edildi.
 • 11:12Gaziantep'e Fıstık Müzesi ve Parkı YapılacakGaziantep'e Fıstık Müzesi ve Parkı YapılacakGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentle bütünleşen fıstığın nasıl yetiştiğinin aşama aşama gösterileceği bir park ve fıstık müzesi kurulacağını açıkladı.
 • 16:44How Özgecan's Murder United, Divided TurkeyThe brutal murder of 20-year-old university student Özgecan Aslan has united –and divided – Turkey. Here is a summary of the heinous crime and its repercussions in five questions. So few incidents in recent memory have managed to unite the people of Turkey, a country bitterly polarized over politics. Still, public reactions to the brutal murder of 20-year-old university student Özgecan Aslan have also included hints of what divides the country. Here is a summary of the heinous crime and its repercussions in five questions: 1) What happened to Özgecan Aslan? Özgecan Aslan, who was a psychology student at Çağ University in the southern Turkish province of Mersin, was killed on Feb. 11. Her burned body was found in a river bed two days after her family reported her missing. The driver of the minibus she boarded to return home confessed to the murder. He was arrested on Feb. 16 with two of his accomplices. 2) What are people in the street saying? Thousands of people have been hitting the streets in an unprecedented demonstration of mourning and anger since the funeral on Feb. 14. Although the imam requested women step back during the ceremony, hundreds of women attending the ceremony paid him no heed, carrying Aslan's coffin before and after the prayer. Elsewhere in Turkey, several women slammed the male-dominated system for perpetuating the problem of women's murders and domestic violence. At the same time, some conservative voices have blamed "Western lifestyles" for fueling instances of rape, angering many. "I am potentially dead," Hürriyet columnist Melis Alphan wrote Feb. 16. 3) What are politicians saying? Turkish President Recep Tayyip Erdoğan's two daughters paid a visit to the victim's family to extend condolences on Feb. 14, before Turkish Prime Minister Ahmet Davutoğlu announced the launching of an extensive campaign against violence against women across the country. Kemal Kılıçdaroğlu, leader of the main opposition Republican People's Party (CHP), wrote on Twitter: "There is no harassment, rape, violence in the nature of women! We will all together say 'no' to this mentality!" Family and Social Policies Minister Ayşenur İslam and Economy Minister Nihat Zeybekci mulled the reintroduction of the death penalty, while Gaziantep Mayor Fatma Şahin proposed castration for sexual crimes. 4) What do the numbers say? Regardless of how Özgecan Aslan's killers will be punished, Turkey faces a grim picture regarding measures and sanctions against those who attack and harass women. The number of women murdered in a year in Turkey shot up 1,400 percent between 2002 and 2009, from 66 to 953, according to official data.
 • 17:24Fatma Şahin: Hadım Cezası Uygulanmalı, İdam Cezası GelmeliFatma Şahin: Hadım Cezası Uygulanmalı, İdam Cezası GelmeliGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Fatma Şahin, Mersin'de üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın öldürülmesinin tüm toplumu olduğu gibi kendisini de çok üzdüğünü söyledi.
 • 13:07Zeybekci, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı ile GörüştüEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Şahin Mustafayev'le görüştü.
 • 11:42Zeybekci, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Mustafayev'le GörüştüZeybekci, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Mustafayev'le GörüştüEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan'da Ekonomi ve Sanayi Bakanı Şahin Mustafayev'le görüştü.