02:0600
SON DAKİKA FED HABERLERİ

Son Dakika Fed Haberleri

  Yurt İçi Piyasalara "Çin Dopingi"

  Çin Merkez Bankası'nın ekonomik aktivitedeki zayıflamaya önlemek için sürpriz bir şekilde faizleri indirmesinin ardından yurt içinde TL dolar karşısında değer kazanırken, faizler geriledi Noor Capital Market Uluslararası Piyasalar Uzmanı Uluhan: "Çin ekonomisinin liberalleşmesi ve daha katılımcı aktör. (Dün 15:32)

   

  Petrol Fiyatları Çin Faiz Kararıyla Yükselişte

  Brent petrolün varil fiyatı, Çin Merkez Bankasının sürpriz bir şekilde faiz oranlarını indirdiğini açıklamasının ardından 81 doların üzerine çıkarak 81,22 doları gördü. (Dün 14:39)

   

  Yurt İçi Piyasalar S&P'nin Değerlendirmesine Odaklandı

  Yurt İçi Piyasalar S&P'nin Değerlendirmesine Odaklandı

  Küresel piyasalar dün yoğun veri gündeminin etkisiyle dalgalı bir seyir izlerken, yurt içi piyasalar Merkez Bankası'nın faizleri değiştirmemesinin ardından güçlendi. (Dün 09:19)

   

  New York Borsası Günü Yükselişle Tamamladı

  New York Borsası Günü Yükselişle Tamamladı

  New York Borsasında endeksler, günü yoğun veri akışının ardından yükselişle tamamlarken, Standard&Poor's 500 ve Dow Jones endeksleri tüm zamanların rekorunu kırdı. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  ABD'de Tüfe Değişmedi

  ABD'de TÜFE ekimde artan barınma ve sağlık hizmetleri fiyatlarının düşen enerji fiyatlarını dengelenmesiyle sabit kaldı. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  New York Borsası Düşüşle Açıldı

  New York borsasında endeksler, güne düşüşle başladı. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Brent Petrol 78 Doların Altına İndi

  Brent petrolün varil fiyatı, ABD Merkez Bankasının dün yayımlanan toplantı tutanaklarının ardından güçlenen doların etkisiyle düşüşünü sürdürerek, 78 doların altına indi. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Avrupa Borsaları Düşüşle Açıldı

  Avrupa Borsaları Düşüşle Açıldı

  Avrupa borsaları, ABD Merkez Bankası tutanaklarının açıklanmasının ardından piyasa faizlerinin yükselmesi ile güne satış ağırlıklı başladı. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Asya Borsaları Karışık Seyretti

  Asya Borsaları Karışık Seyretti

  Asya borsaları, dün akşam yayımlanan ABD Merkez Bankası toplantı tutanaklarının ve bölgede bugün açıklanan verilerin ardından karışık bir seyir izledi. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

 

  Faizler, 1 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

  Ziraat Yatırım Ekonomisti Yılmaz: "Bu yıl sonuna kadar uzun vade faizlerin yüzde 8,25 seviyesine doğru iyileşmeleri beklenebilir" "Dünyada ekonomiler ivme kaybederken Türkiye yüzde 4 büyüme trendine tutunabilirse, ki beklentimiz o yönde, o zaman daha güçlü fon akımları 2012 sonu 2013 başında tecrübe. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Faizler, 1 Yılın En Düşük Seviyesine İndi

  Faizler, 1 Yılın En Düşük Seviyesine İndi

  Tahvil-bono piyasasında 10 yıl vadeli gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 8,45'e gerileyerek son bir yılın en düşük seviyesini gördü. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Yurt İçi Piyasalar Yeni Haftada Merkez Bankasına Odaklandı

  Yurt İçi Piyasalar Yeni Haftada Merkez Bankasına Odaklandı

  Yurt içi piyasalar Perşembe günü açıklanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kararlarına odaklandı. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Yatırımcı İçin En İdeali Gram Altın

  Yatırımcı İçin En İdeali Gram Altın

  Gram altının, yatırım amaçlı fiziki altın olarak kabul edilen ürünler içinde yatırımcısına en fazla fayda sağlayan altın çeşidi olduğu belirtildi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Babacan: 'G20'de Yapısal Reform' Demeye Devam Edeceğiz

  Babacan: "G20'de Yapısal Reform" Demeye Devam Edeceğiz

  Başbakan Yardımcısı Babacan, "G20 dönem başkanlığımızda hem dünya için hem de kendimiz için 'yapısal reform yapısal reform yapısal reform' demeye devam edeceğiz" dedi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Soruları Yanıtladı (1)

  Başbakan Yardımcısı Babacan Avustralya'da: (1)- "Biz kendi dönem başkanlığımızda (G20) hem 20 ülke için hem dünya için hem de kendimiz için 'yapısal reform yapısal reform yapısal reform' demeye devam edeceğiz"- "Türkiye'nin büyümesi mutlaka yatırıma, üretime ve ihracata dayalı olması lazım. Yatırım yapacağız, üreteceğiz ve ihraç edeceğiz"BRİSBANE (AA) - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin G20 dönem başkanlığına ilişkin, "Biz kendi dönem başkanlığımızda hem 20 ülke için hem dünya için (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Piyasaları Zor Bir Hafta Bekliyor

  ALB Menkul Değerler tarafından hazırlanan Borsa İstanbul ve Dünya Piyasaları Gelişmeler/Beklentiler Raporu yayınlandı. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  St. Louis Fed Başkanı Bullard Açıklaması

  "Mevcut enflasyon oranları sıfıra yakın faiz politikasını devam ettirmek için yeterli bir sebep değil" (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  "AKP, İmralı'nın Davulu ile Kandil'in Topuzu Arasına Sıkıştı"

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "AKP, İmralı'nın Davulu ile Kandil'in topuzu arasına sıkışmıştır." dedi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Philadelphia Fed Başkanı Plosser Açıklaması

  "Ekonomide köklü bir değişiklik olduğunu söyleyebilmek için henüz çok erken" "Uzun vadeli büyüme oranlarında kayda değer bir değişim yaşanıp yaşanmadığını tayin etme yeteneğimiz oldukça kısıtlı. Bu belirsizlik ve ölçüm hatalarının varlığında, halkın yanıltılmaması konusunda çok dikkatli olunmalı" (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  IMF'den G20 Ülkelerine "Yapısal Reform" Çağrısı

  IMF'nin "Küresel Beklentiler ve Sorunlar" başlıklı raporunda, kırılgan ve dengesiz bir büyüme gösteren küresel ekonominin, G20 ülkelerinin yapacağı yapısal reformlara ihtiyaç duyduğu kaydedildi. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.11.2014 02:06:05. #1.13#