SON DAKİKA FED HABERLERİ

Son Dakika Fed Haberleri

09:08
Yurtiçi Piyasalar Merkez Bankasına Odaklandı Yurtiçi piyasalar, bugün açıklanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası enflasyon raporu ve Başkan Erdem Başçı'nın açıklamalarını takip edecek.
Yurtiçi Piyasalar Merkez Bankasına Odaklandı
08:53
Altın "Fed" Öncesi Düşüyor Altın, Yunanistan seçimleri sonrası dikkatlerin Fed toplantısına çevrilmeye başlaması ile birlikte değer kaybetti.
Altın 'Fed' Öncesi Düşüyor
08:26
Yeni Yılda 20 Yeni AVM Yolda Bu yıl yeni AVM'ler açılacağını belirten TAMPF Başkanı Küçük, organize perakende de cironun 120 milyar dolara ulaşacağını ifade etti
Yeni Yılda 20 Yeni AVM Yolda
17:22
New York Borsası Haftaya Düşüşle Başladı New York borsasında endeksler, haftanın ilk işlem gününe satış ağırlıklı bir seyirle başladı.
15:57
Borsa, 2. Seansa Yatay Başladı Borsa İstanbul 100 endeksi ikinci seansa, ilk seans kapanışına göre 10,13 puanlık yükselişle 90.460,04 puandan başladı.
Borsa, 2. Seansa Yatay Başladı
15:04
Perakendecilerin Hedefi Yüzde 9 Büyümeyle 120 Milyar Ciroya Ulaşmak Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük, bu sene geçen yıla paralel bir büyüme oranı beklediklerini söyledi.
13:38
Faizler Haftaya Düşüşle Başladı Tahvil bono piyasasında 10 yıllık ve 2 yıllık gösterge tahvil faizleri haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı.
13:07
Perakende Sektörü 2015'te Yüzde 9 Büyüme Bekliyor TAMPF Başkanı Küçük: "2015'te perakende sektörünün yüzde 9 büyüyeceğini, organize perakendede cironun 120 milyar dolar çıtasını aşacağını öngörüyoruz"
Perakende Sektörü 2015'te Yüzde 9 Büyüme Bekliyor
10:52
Dolarda Yunanistan Ateşi Yunanistan seçim sonuçları dolar / TL'de endişeleri artırdı. Kur, sabah saatlerinde bu endişelerin etkisiyle 2,3734 TL seviyelerine kadar yükseldi.
Dolarda Yunanistan Ateşi
09:10
Altında Yunanistan Dopingi Altın, Yunanistan'da seçimleri kemer sıkma karşıtı Syriza partisinin kazanmasının arından beş ayın en yüksek seviyesi yakınında kaldı.
Altında Yunanistan Dopingi
09:07
Küresel Piyasalar, Yunanistan ile Tedirgin Küresel piyasalar, Yunanistan genel seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Radikal Sol İttifak'ın (SYRIZA) birinci parti olmasının ardından özellikle Avro Bölgesi'ne ilişkin endişelerle negatif bir seyir izliyor.
Küresel Piyasalar, Yunanistan ile Tedirgin
07:37
Türkiye'ye Petrolden Sonra İkinci Piyango! Petrol fiyatının 115 dolar düzeyinden 50 doların altına gerilemesinin ardından, 2. piyango da Avrupa Merkez Bankası'nın öncülüğünde küresel faizlerin düşmesiyle geldi.
Türkiye'ye Petrolden Sonra İkinci Piyango!
11:15
Orta Vadede Yabancılara Aylık 4 Bin, 5 Bin Konut Satışı Mümkün Olabilir" Garanti Mortgage Genel Müdürü Atay: "Yabancılara konut satışında bir artış görüldüğünü; özellikle yapılan yasal değişiklikler sonucu, eskiden konut almaları mümkün olmayan birçok ülke vatandaşının artık bu hakka sahip olmasının talebi oldukça artırdığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla, orta vadede aylık 4 bin 5 bin rakamlarına ulaşmak mümkün olabilir" "Fed'in sene içinde faiz oranlarını artırma ihtimali yüksek olduğu için, ülkemizde de mortgage faiz oranlarının mevcut seviyelerin çok altına
18:19
Borsa, Günü Düşüşle Tamamladı Haftalık bazda yatırımcısına yüzde 3,80 kazandıran endeks, tüm zamanların en yüksek 3. kapanışını gerçekleştirdi.
10:34
Altın Zirvenin Altında, Güncel Altın Fiyatları Çeyrek, Yarım ve tüm altın fiyatları. Altın, Avrupa Merkez Bankası'nın varlık alımlarını genişletme kararının ardından 5 ayın en yüksek seviyesi yakınında tutundu.
Altın Zirvenin Altında, Güncel Altın Fiyatları
09:21
Altın Zirvenin Altında Altın, Avrupa Merkez Bankası'nın varlık alımlarını genişletme kararının ardından 5 ayın en yüksek seviyesi yakınında tutundu.
Altın Zirvenin Altında
09:08
Küresel Piyasalar ECB Sonrası Pozitif Seyrediyor Küresel piyasalar, Avrupa Merkez Bankasının dün açıkladığı piyasa beklentilerinin üzerindeki parasal genişleme programının ardından pozitif bir seyir izliyor.
Küresel Piyasalar ECB Sonrası Pozitif Seyrediyor
18:02
Ecb'nin 60 Milyar Avroluk Varlık Alımı TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü ve Avrupa Birliği Temsilcisi Kaleağası: "AB'nin bu şekilde canlanmaya doğru gidiyor olması ABD'nin beklenen faiz artırımının Türkiye'ye olumsuz etkisini dengeleyici bir rol oynayacak" İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yülek: "Karar, dünya ekonomisi,
17:35
Avrupa Merkez Bankası Likidite Açıklaması Euroyu Düşürdü Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkanı Mario Draghi, ayda 60 milyar euro tutarında devlet tahvili alımlarıyla piyasaya para sürmeye Mart ayında başlayacaklarını açıkladı.
Avrupa Merkez Bankası Likidite Açıklaması Euroyu Düşürdü
14:43
Türkiye'yi 36,8 Milyon Yabancı Ziyaret Etti Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin verilerine göre, Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısında yüzde 5,5 artış yaşandı.
Türkiye'yi 36,8 Milyon Yabancı Ziyaret Etti
14:36
Babacan: Petrol Fiyatlarındaki Düşüşten Rehavete Kapılmayacağız Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, petrol fiyatlarındaki düşüşün etkisiyle rehavete kapılmayacaklarını ve ihtiyatlı duruşun devam edeceğini söyledi.
13:25
Kvitova Bir Numara Büyük Geldi Alman Mona Barthel, Wimbledon Şampiyonu Petra Kvitova'ya yenilerek Avustralya Açık'a ikinci turda veda etti.
Kvitova Bir Numara Büyük Geldi
13:23
Dünya Ekonomik Forumu Davos Toplantıları IMF Başkanı Lagarde: "Fed, faizleri muhtemelen yılın ortalarında artıracak"
09:18
Altın, AMB'nin Politika Toplantısı Öncesi 1.300 Doların Altında Altın, Avrupa Merkez Bankası'nın bugünkü politika toplantısı öncesi 1,300 doların altında tutundu.
Altın, AMB'nin Politika Toplantısı Öncesi 1.300 Doların Altında
01:49
ABD Hazine Bakanlığı'ndan Şeffaflık Kararı ABD Hazine Bakanlığı, finansal istikrarı tehdit edecek düzeyde sistematik risk taşıdığı gerekçesiyle denetlemeye tabi tutulan kuruluşlara daha fazla bilgi sağlanmasını kararlaştırdı.
19:08
Davutoğlu: Küresel Ekonomik Sorunlara Yaklaşımda Yeni ve Güçlü Bir Ortak Mesaja İhtiyaç Var Başbakan Ahmet Davutoğlu, İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu yıllık toplantısında "Türkiye'nin G20 için Vizyonu" başlıklı özel oturumda konuştu.
Davutoğlu: Küresel Ekonomik Sorunlara Yaklaşımda Yeni ve Güçlü Bir Ortak Mesaja İhtiyaç Var
18:23
Altında Sert Fren Gün içinde on fiyatı 1,304.60 dolara kadar tırmanarak 5 ayın zirvesine ulaşan altında rüzgar tersine döndü. Altının ons fiyatı sert şekilde düşerek 1.288 dolara geriledi.
Altında Sert Fren
18:10
Davutoğlu Küresel Ekonomik Sorunlara Yaklaşımda Yeni ve Güçlü Bir Ortak Mesaja İhtiyaç Var -1 Davutoğlu Küresel ekonomik sorunlara yaklaşımda yeni ve güçlü bir ortak mesaja ihtiyaç var Başbakan Ahmet Davutoğlu, İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu yıllık toplantısında Türkiye'nin G20 için Vizyonu başlıklı özel oturumda konuştu.
Davutoğlu Küresel Ekonomik Sorunlara Yaklaşımda Yeni ve Güçlü Bir Ortak Mesaja İhtiyaç Var -1
14:47
Merkez Bankası'nın Faiz İndirimi JCR Eurasia Başkanı Ökmen: "Olumlu gelişmeler dikkate alındığında TCMB'nin bir haftalık repo faizinde 50 baz puanlık ölçülü ve ufak bir indirim yapmasını riskli bir adım olarak görmüyoruz" "TCMB'nin faiz indirim seviyesinin kalıcı hale gelmesi esasen Fed kararlarına bağlıdır"
Merkez Bankası'nın Faiz İndirimi
14:26
Witthöft ve Görges Üçüncü Turda Alman tenisinin gelecek vadeden isimlerinden Carina Witthöft ve Julia Görges Avustralya Açık'ta 2'nci maçlarını da kazandı.
Witthöft ve Görges Üçüncü Turda
12:20
Altının Onsu 1,300 Doları Aştı Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 1.303,58 dolara çıkarak son beş ayın en yüksek seviyesini gördü.
11:32
Tcmb Geçici Tedavi Yöntemi Uyguladı" GAÜN İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekmez: "Merkez Bankası'nın faiz indirim kararı beklentileri karşılamadı.
11:19
Ceo'lar 2015 İçin Daha Temkinli PwC'nin yaptığı araştırmaya göre global CEO'lar 2015 yılında küresel büyüme olasılıkları konusuna geçen yıla oranla daha az iyimser yaklaşıyor.
19:21
Petrol Fiyatlarındaki Gerileme Garanti Bankası Ekonomik Araştırmalar Birim Müdürü Erdem: "Türkiye ekonomisinde riskler var ama 2015 olumlu bir yıl. Petrol fiyatları düşmüyor olsaydı çok farklı bir senaryodan bahsedecektik" "Yıl sonu için avro dolar paritesinde 1,07'lik bir tahmin var, dolar kurunda ise resmi tahminimiz 2,40 lira.
17:13
Yabancı Ekonomistler Merkez Bankası'nın Faiz İndirimini Yorumladı Capital Economics'in Kıdemli Gelişmekte olan Piyasalar Ekonomisti Jackson: "Petrol fiyatlarındaki düşüşün yanı sıra politik baskılar da 50 baz puanlık faiz indiriminde etkili oldu" TD Securities Gelişen Piyasalar Kıdemli Stratejisti Maggio: "TCMB'nin politika faizini 25 baz puan indirmesini bekliyorduk,
16:35
Merkez Bankası'nın Faiz İndirimi Odeabank Başekonomisti Sözer: "Küresel konjonktürdeki belirsizlikler nedeniyle TCMB enflasyondaki düşüşün kalıcı olması için para politikasında temkinli yaklaşımın gerektiğini ve bu yüzden önümüzdeki dönemde para politikası kararlarının enflasyondaki düşüşün hızına bağlı olacağını vurguluyor" Garanti.
15:26
2015 Yılında Sukuk İhraçları 115 Milyar Dolara Ulaşacak" S&P raporundan: "2015 yılında sukuk ihraçlarının 100 milyar dolar sınırını aşarak, 115 milyar dolara ulaşması beklenmektedir" "Sukuk pazarı gelişmeye devam etse de, Fed'in faiz oranları ve düşük petrol fiyatları 2015 yılında sukuk ihraçlarını düşürebilir"
13:48
S&p: Fed Kararları ve Petrol Fiyatları Sukuk İhraçlarını Geriletebilir Standard & Poor’s (S&P) Sukuk ihracı ile ilgili bir rapor ortaya koydu.
08:47
Özel Yatırım Fonları Türkiye'den Kaçıyor Özel fonlar Türkiye'deki ortamdan olumsuz etkilendi. 2013'te 74 olan fon yatırımlarının işlem sayısı 43'e geriledi. İşlem hacmi ise 160 milyon dolar azaldı.
Özel Yatırım Fonları Türkiye'den Kaçıyor
05:03
IMF Küresel Büyüme Beklentisini Düşürdü IMF, 2015 ve 2016 yıllarına ilişkin küresel büyüme beklentisini sırasıyla yüzde 3,5 ve yüzde 3,7'ye çekti.
IMF Küresel Büyüme Beklentisini Düşürdü
17:55
2015 Türkiye İçin Dalgalı Olacak, Büyüme Potansiyelin Altında Olacak" Deloitte Türkiye, petrol fiyatındaki sert düşüşün makro dengeleri olumlu etkilemesine karşın, Türkiye için 2015 yılında büyümenin potansiyelin altında seyredeceği öngörüsünde bulundu.
17:26
Lira Depreciation And Slowing Demand Distort Companies' Cash Flow The sharp rises in exchange rates and the credit restriction measures introduced by Banking Regulation and Supervision Agency (BRSA) in 2014 which slowed down domestic demand, distorted the cash flows of the companies, making it difficult for companies to collect their receivables, according to a report released by Coface, on Monday. "The sharp depreciation of the lira at the beginning of 2014 coupled with the slowdown in the pace of economic growth caused a deterioration in cash flow
09:58
Babacan: Türkiye FED'in Kararına Hazır Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin, ABD Merkez Bankasının alacağı her türlü karar karşısında hazırlıklı olduğunu belirtti.
Babacan: Türkiye FED'in Kararına Hazır
09:29
Yarım, Çeyrek Tam Altın Fiyatları, Altın Piyasası Hareketli Yarım, Çeyrek ve Tam altın fiyatları. Altın, Avrupa Merkez Bankası'nın teşviklere ilişkin karar alabileceği toplantı öncesi dört ayın zirvesi yakınında dalgalandı.
Yarım, Çeyrek Tam Altın Fiyatları, Altın Piyasası Hareketli
08:58
Altında Hücum Hazırlığı Altın, Avrupa Merkez Bankası'nın teşviklere ilişkin karar alabileceği toplantı öncesi dört ayın zirvesi yakınında dalgalandı.
Altında Hücum Hazırlığı
11:26
Babacan - G20 Liderler Zirvesi Türkiye, Fed'in kararına hazır- Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Türkiye, Fed'in alacağı her türlü karar karşısında hazırlıklı"- "Gemi sağlamsa, mürettebat işini biliyorsa, kaptan işini biliyorsa, denizde dalga da olsa o gemi hedefine ulaşır. Biz, Türkiye olarak gemimizi güçlendirdik"- "Kasımda G20 Liderler Zirvesi düzenleyeceğiz"- "G20'nin tabiatında siyasi konular var. G20'nin doğasında bir sekretarya, kalıcı bir yapı var. Bu bugün olmazsa, yarın olacak" AYŞENUR SAĞLAM - Başbakan Yardımcısı
Babacan - G20 Liderler Zirvesi
11:24
Babacan - Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı Türkiye, Fed'in kararına hazırBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin ABD Merkez Bankasının (Fed) alacağı her türlü karar karşısında hazırlıklı olduğunu belirtti.
Babacan - Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı
11:19
Babacan - Türkiye, Fed'in Kararına Hazır Türkiye, Fed'in kararına hazır- Başbakan Yardımcısı Babacan: - "Türkiye, Fed'in alacağı her türlü karar karşısında hazırlıklı"- "Gemi sağlamsa, mürettebat işini biliyorsa, kaptan işini biliyorsa, denizde dalga da olsa o gemi hedefine ulaşır. Biz, Türkiye olarak gemimizi güçlendirdik"- "Kasımda G20 Liderler Zirvesi düzenleyeceğiz"- "G20'nin tabiatında siyasi konular var. G20'nin doğasında bir sekretarya, kalıcı bir yapı var. Bu bugün olmazsa, yarın olacak" AYŞENUR SAĞLAM - Başbakan Yardımcısı
Babacan - Türkiye, Fed'in Kararına Hazır
15:04
İmalat Sanayi İstişare Toplantısı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Makineye plaka uygulaması getireceğiz.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 06:09:00. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA FED HABERLERİ
[Hata Bildir]