SON DAKİKA FETHULLAH GÜLEN HABERLERİ

Son Dakika Fethullah Gülen Haberleri

 • 17:5625 Aralık Kumpas Davasına Devam EdiliyorTakipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık davasında usulsüzlük yapıldığına ilişkin açılan 69 sanıklı davaya iddianamenin okunmasıyla devam ediliyor.
 • 15:27Ek Bilgilerle) - Fetö - Pdy Soruşturması'nda 9 Polis Tutuklandıİstanbul organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü "FETÖ/ PDY soruşturması" kapsamında gözaltına alınan ve dün adliyeye sevk edilen polislerden 9'u tutuklandı.
 • 14:03Askeri Casusluk Kumpas Davası İddianamenin Okunmasıyla Devam Ediyorİzmir'de, 2010'da düzenlenen 'askeri casusluk' davasında sahte delil üretildiği iddiasıyla yürütülen ve İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 12'si tutuklu 68 sanığın yargılandığı 'kumpas' davasına devam ediliyor.
 • 13:57Gazeteci Haydar Meriç Cinayetinde 9 TutuklamaGazeteci Haydar Meriç'in, Gülen aleyhinde kitap hazırlığında olduğu gerekçesiyle istihbarat polisleri tarafından kaçırılarak öldürüldüğü ve delillerin karartıldığı iddiasına ilişkin FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınanlardan 9'u tutuklandı.
 • 12:54Tahşiyecilere Kumpas Davasına Devam EdiliyorTahşiyeciler Grubuna yönelik kumpas kurulduğu iddiasıyla 33 sanık hakkında açılan davada ifade veren şikayetçi Mehmet Nuri Duran,, “Fethullah Gülen oluşumunu hiçbir zaman dini bir cemaat olarak kabul etmedim. 2007 yılında, FETÖ grubu artık devleti ele geçirmeye çalışıyorlar dedim”diye konuştu.
 • 08:17Meral Akşener'den Sert Tepki: Beni Çillere Gülen Değil Asuman Hanım ÖnerdiMeral Akşener'den Sert Tepki: Beni Çillere Gülen Değil Asuman Hanım ÖnerdiMeral Akşener, Bahçeli'nin talimatı ile hazırlanan 'Oyun Bozulacak Neden' başlıklı bir kitapta yer alan 'paralel' iddialarını yalanladı: Beni Çiller'e Kocaeli Kadın Kolları Başkanı önerdi.
 • 18:02Askeri Casusluk Kumpas Davasında Ara Karar Bekleniyorİzmir'de, 2010'da düzenlenen ve 357 kişinin yargılandığı, 'askeri casusluk' davasının soruşturma aşamasında sahte deliller üretildiği iddiasıyla 2'si başka suçtan olmak üzere 22'si tutuklu 68 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 16:24Fethullah Gülen'in de Yargılandığı Davada Tahliye Talepleri AlınıyorFethullah Gülen'in de Yargılandığı Davada Tahliye Talepleri Alınıyorİzmir'de, aralarında eski İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın da bulunduğu, 2'si başka suçtan olmak üzere 22'si tutuklu toplam 68 sanığın yargılandığı davanın duruşmalarının 4'üncü gününde iddianamenin okunmasına devam edildi.
 • 15:36Askeri Casusluk İddianamesi: Esas Suçlular Sahte Delil Üretenlerİzmir'de, 2010'da düzenlenen ve 357 kişinin yargılandığı, 'askeri casusluk' davasının soruşturma aşamasında usulsüzlükler yapıldığı iddiasıyla 2'si başka suçtan olmak üzere 22'si tutuklu 68 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 17:47Askeri Casusluk Kumpas Davası İddianamesinde Müşteki ve Tanık İfadeleri Okunuyorİzmir'de, 2010'da düzenlenen ve 357 kişinin yargılandığı, 'askeri casusluk' davasının soruşturma aşamasında usulsüzlükler yapıldığı iddiasıyla 2'si başka suçtan olmak üzere 22'si tutuklu 68 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 13:15Askeri Casusluk Kumpas İddianamesi: MİT Personeli Davaya Dahil Edilmek İstendiİzmir'de, 2010'da düzenlenen ve 357 kişinin yargılandığı, 'askeri casusluk' davasının soruşturma aşamasında usulsüzlükler yapıldığı iddiasıyla 2'si başka suçtan olmak üzere 22'si tutuklu 68 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 19:28Fethullah Gülen'e 5 Bin 37 Yıl Hapis İstendiİzmir'de devam eden askeri casusluk kumpas davasında bir numaralı sanık olarak yer alan Fethullah Gülen için 219 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 5 bin 37 yıl hapis cezası isteniyor.
 • 16:44Fethullah Gülen'e 219 Kez Ağırlaştırılmış Mübbet ve 5 Bin 37 Yıl Hapis İsteniyorFethullah Gülen'e 219 Kez Ağırlaştırılmış Mübbet ve 5 Bin 37 Yıl Hapis İsteniyorYönelik, örgütün yönlendirmesi ve talimatları doğrultusunda, kamuoyunda casusluk davası olarak bilinen gizli bilgi ve belge bulundurma soruşturmasında, kasıtlı usulsüzlükler yapıldığı, zanlıların kamuoyunda itibarsızlaştırılarak devlet bürokrasisi ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) tasfiyesini amaçladıkları iddialarıyla 22'si tutuklu 68 sanığın yargılanmasına dün kaldığı yerden devam edildi.
 • 14:19Askeri Casusluk Kumpas Davasında İddianame Okunuyorİzmir'de 2010'da görülmeye başlanan, 'askeri bilgi belge bulundurma davası'nın soruşturma aşamasında sahte delil üretildiği iddiasıyla ilgili olarak, aralarında eski İzmir Emniyet Müdürü A.B.'nin de bulunduğu 25'i tutuklu 68 sanığın yargılandığı davaya devam ediliyor.
 • 13:46İzmir'de Gözaltına Alınıp Tutuklanan Vali Ahmet Pek, Tahliye Edildiİzmir'de Gözaltına Alınıp Tutuklanan Vali Ahmet Pek, Tahliye Edildiİzmir'de düzenlenen 2 operasyonda tutuklanan 12 kişiden, aralarında merkez valisi Ahmet Pek'in de bulunduğu 10'u tahliye edildi.
 • 19:47İzmir Fethullah Gülen'e 217 Kez Ağırlaştırılmış Mübbet İstendiİzmir Fethullah Gülen'e 217 Kez Ağırlaştırılmış Mübbet İstendiFethullah Gülen'e 217 kez ağırlaştırılmış mübbet istendiİZMİR merkezli gizli bilgi ve belge bulundurma soruşturmasında usulsüzlükler yaptıkları gerekçesiyle, aralarında eski İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın da bulunduğu 22 'si tutuklu, 68 sanığın yargılanmasına İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.
 • 17:30Fethullah Gülen İçin 217 Kez Ağırlaştırılmış Ömür Boyu Hapis İstendiİzmir’deki ’askeri casusluk’ soruşturmasında çeşitli usulsüzlükler yaparak sahte delil üretmek ve Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) üye olmak iddiasıyla suçlanan, Fethullah Gülen’in bir numaralı sanık olduğu, 25’i tutuklu 68 sanığın ilk duruşmasında bin sayfalık iddianamenin 95 sayfası okunurken, Fethullah Gülen için 217 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendiİzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, 2015’te FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik soruşturmada, örgütün yönlendirmesi ve talimatları doğrultusunda, İzmir Askeri Casusluk Davası olarak bilinen davaya ilişkin soruşturma sürecinde, ’taraflı ve kasıtlı usulsüzlükler yapıldığı, zanlıların kamuoyunda itibarsızlaştırılarak devlet bürokrasisi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) tasfiyesini amaçladıkları’ yönündeki iddialar üzerine operasyon başlatılmıştı.
 • 17:23Askeri Casusluk Kumpas Davası'nda 'Görevsizlik' Talebi Reddedildiİzmir'de 2010'da yapılan 'askeri gizli bilgi ve belge bulundurma soruşturmasında', usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla, aralarında üst düzey polis müdürlerinin de bulunduğu 28'i tutuklu 68 sanığın yargılanmasına, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.
 • 15:47Fethullah Gülen'e 217 Kez Ağırlaştırılmış Ömür Boyu Hapis İstendiFethullah Gülen'e 217 Kez Ağırlaştırılmış Ömür Boyu Hapis İstendiPensilvanya'da yaşayan Fethullah Gülen'e, İzmir Savcısı, paralel devlet yapılanmasına yönelik hazırladığı iddianamede 217 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istedi.
 • 11:38İzmir'de 'Askeri Casusluk Kumpas' Davası Başladıİzmir'de 'Askeri Casusluk Kumpas' Davası Başladıİzmir'de 2010'da görülmeye başlanan ve 'askeri casusluk' iddialarının yargılandığı davanın soruşturma aşamasında sahte delil üretildiği iddiasıyla ilgili olarak Paralel Devlet Yapılanması'na (PDY) yönelik davaya, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.
 • 16:33İzmir'de Askeri Casusluk Kumpas Davası Başlıyorİzmir'deki askeri casusluk davasının soruşturma safhasında usulsüzlük yapılarak sahte delil üretildiği iddialarıyla ilgili FETÖ/PDY'ye yönelik, 68 sanık hakkında açılan dava yarın görülmeye başlıyor.
 • 18:12Yasa Dışı Dinleme Davasında Tahliye Talepleri ReddedildiParalel yapıya yönelik aralarında Fethullah Gülen ile İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube eski müdürü Nazmi Ardıç’ın da bulunduğu 9’u tutuklu 45 sanıklı davada tahliye talepleri reddedildi.
 • 17:36Adana'da Fetö/pdy DavasıAdana’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan ve Fethullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın yargılandığı davada, gizli tanığın şüphelilerden para istediği öne sürüldü.
 • 17:27Adana'daki Fetö/pdy DavasıAdana'da "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, Fetullah Gülen ve eski Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında olduğu 4'ü tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 14:06Tekirdağ?da Fetö/pdy Operasyonu: 20 GözaltıTekirdağ?da Fetö/pdy Operasyonu: 20 GözaltıTekirdağ'da FETÖ/PDY operasyonu: 20 gözaltıTEKİRDAĞ'ın Çorlu İlçesi'nde Fethullah Gülen cemaatine ait özel okulların yöneticisi, hissedar ve öğretmenlerin de aralarında bulunduğu 20 kişi, polis ekiplerince sabah 06.00'da yapılan operasyonla gözaltına alındı.
 • 13:57Fetö/pdy'ye Finansal Destek SoruşturmasıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığınca, "insanların dini ve milli duygularını istismar ederek, himmet veya başka isimler adı altında topladıkları paraları, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) hizmet eden şirket, dernek ve kuruluşlara aktardıkları" savunulan 12 kişi hakkında, "terör örgütü üyesi olmak", "Terörizmin Finansmanı Hakkındaki Kanuna muhalefet" ve "zimmet" suçlarından iddianame hazırlandı.
 • 16:16CHP'den Yargı Paketi DeğerlendirmesiCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de Yargıtay ve Danıştay'ın yapısında değişiklik öngören yasa tasarıyla ilgili konuştu.
 • 14:59Başbakan Yardımcısı Canikli'den "Gülen'in CIA Ajanı Olduğu" İddiasına İlişkin AçıklamaBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Fethullah Gülen’in CIA ajanı olduğu iddialarına ilişkin, "Bu tip konuların, suçların ispatı kolay şeyler değil, bu tür iddialar hep gündeme gelir. Hatta ispat etmekte hiçbir zaman mümkün değil. Genel olarak bu tür ‘ajan, istihbarat’ kelimelerinin geçtiği bir cümlede bu tür tespitlerin yapılması tamamen imkansızdır.
 • 17:55Perinçek: Vatan Bütünlüğü TehlikedePerinçek: Vatan Bütünlüğü TehlikedeVatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, açılım sürecinde dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı uyardıklarını belirterek, "Ülkeyi bölersiniz demiştik. Gelinen nokta haklı olduğumuzu gösteriyor.
 • 15:59Fetö/pdy Kapsamında 130 Kişiye Kamu Davası AçıldıFetö/pdy Kapsamında 130 Kişiye Kamu Davası AçıldıIsparta Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında aralarında Fetullah Gülen'in de bulunduğu 130 şüpheli hakkında kamu davasının açıldığı bildirildi.
 • 09:43Adana Merkezli?fetöpdy? Soruşturmasında 8 TutuklamaAdana Merkezli?fetöpdy? Soruşturmasında 8 TutuklamaAdana merkezli 12 ilde gerçekleşen Fethullahçı Terör ÖrgütüParalel Devlet Yapılanması'na (FETÖPDY) yönelik soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 29 şüpheliden 8'i tutuklandı.
 • 08:28Adana Merkezli Fetö/dpy Şoruşturmasında 8 TutuklamaAdana Merkezli Fetö/dpy Şoruşturmasında 8 TutuklamaYönelik soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 29 şüpheliden 8'i tutuklandı.
 • 07:22Adana Merkezli 12 İldeki Adana Merkezli 12 İldeki "Fetö/pdy Soruşturmasında" 8 TutuklamaAdana merkezli 12 ilde gerçekleştirilen "Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik soruşturma kapsamında hakim karşısına çıkan 30 şüpheliden 8'i tutuklandı.
 • 23:57Selam Tevhid Kumpas Davasında 3 Sanığa TahliyeKamuoyunda ’’Selam Tevhid’’ olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin aralarında Fethullah Gülen’in de bulunduğu 81 sanıklı davada, 3 tutuklu sanığın tahliyesine karar verildi.
 • 22:47Selam Tevhid'de Kumpas Davasında 3 Kişiye TahliyeFethullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında olduğu 22'si tutuklu 81 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid'de Kumpas" davasında mahkeme 3 sanığın tahliyesine karar verdi.
 • 14:04Adana Merkezli Fetö/pdy Operasyonunda 30 Zanlı AdliyedeAdana Merkezli Fetö/pdy Operasyonunda 30 Zanlı AdliyedeAdana merkezli FETÖ/PDY operasyonunda 30 zanlı adliyedeADANA merkezli 12 ilde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 59 şüpheliden 29'u serbest bırakılırken, 30'u adliyeye sevk edildi.
 • 13:34Adana Merkezli Fetö/pdy Operasyonunda 30 Zanlı AdliyedeAdana Merkezli Fetö/pdy Operasyonunda 30 Zanlı AdliyedeYönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 59 şüpheliden 29'u serbest bırakılırken, 30'u adliyeye sevk edildi.
 • 11:05Paralel Yapı'nın Gizli Kayıtlarına 63 Karakterli ŞifreParalel Yapı'nın Gizli Kayıtlarına 63 Karakterli ŞifreYönelik soruşturma kapsamında, 'yeğen' rumuzuyla itirafçı olan cemaatin üst düzey eski yöneticisinin anlattıkları ve yanında getirdiği özel muhasebe programının detayları tüm işleyişi, faaliyetleri ve planları tek tek deşifre etti.
 • 10:47Adana Merkezli 12 İlde?fetö-Pdy? Operasyonu 59 GözaltıAdana Merkezli 12 İlde?fetö-Pdy? Operasyonu 59 GözaltıAdana'daki 'FETÖ/PDY' soruşturmaları kapsamında çalışma yapan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Adana merkezli 12 ilde düzenlediği operasyonda, müteahit, mobilya ve tekstil fabrikalarının sahiplerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda işadamı gözaltına alındı.
 • 08:48Adana Merkezli 12 İlde Operasyon! 59 İş Adamı ve Şirket Sahibi GözaltındaAdana Merkezli 12 İlde Operasyon! 59 İş Adamı ve Şirket Sahibi GözaltındaFethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmaları kapsamında Adana merkezli 12 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda iş adamı ve şirket sahibi 59 kişi gözaltına alındı.
 • 13:57Edirne Merkezli 'Fetö/pdy' Operasyonu: 40 Gözaltı (2)Bölge VE EDİRNE İMAMI DA GÖZALTINDAEdirne Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Edirne merkezi 7 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin 3 ay önce cemaate ait arama yapılan çok sayıda vakıf ve dernek üyeleri olduğu belirlendi.
 • 21:30Tahşiyecilere Kumpas" Davasında Tahliye Talepleri ReddedildiTahşiyeciler Grubuna yönelik kumpas kurulduğu iddiasıyla 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davada, mahkeme tutuklu sanıkların tahliye taleplerini reddetti.
 • 21:0325 Aralık Soruşturmasında Kumpas" Davası..."25 Aralık soruşturması" nda usulsüzlükler yaparak şüphelilere kumpas kurdukları iddia edilen aralarında Fethullah Gülen ve eski Emniyet Müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 69 sanığın yargılandığı davanın 7. duruşması sona erdi.
 • 20:56Tahşiyecilere Kumpas Davası ErtelendiTahşiyeciler grubuna yönelik kumpas kurulduğu iddiasıyla 33 sanık hakkında açılan davada tahliye talepleri reddedildi.
 • 19:1425 Aralık Darbeye Teşebbüs" DavasıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), "takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurarak darbeye teşebbüs ettiği" iddiasıyla aralarında firari sanık Fethullah Gülen ile eski emniyet müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 69 sanığın yargılandığı davada tutuklu 7 sanığın bu hallerinin devamına karar verildi.
 • 18:1625 Aralık' Kumpas Davası ErtelendiTakipsizlikle sonuçlanan ’25 Aralık’ davasında usulsüzlük yapıldığına ilişkin açılan 69 sanıklı dava, tutuklu sanıkların tahliye taleplerinin reddedilmesinin ardından ertelendi.
 • 07:17ABD: Gülen Hareketini Terör Örgütü Olarak GörmüyoruzABD: Gülen Hareketini Terör Örgütü Olarak GörmüyoruzABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Fethullah Gülen hareketini, ABD'nin terör örgütü olarak görmediğini söyledi.
 • 07:08Dha Dış Haber - Abd: Gülen Hareketini Terör Örgütü Olarak GörmüyoruzDha Dış Haber - Abd: Gülen Hareketini Terör Örgütü Olarak GörmüyoruzABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Hükümeti'nin, terör örgütü olarak ilan ettiği Fethullah Gülen hareketini, ABD'nin terör örgütü olarak görmediğini söyledi.
 • 18:57Kenan Kıran: Zaman Aslına DöndüZaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kenan Kıran, Cihan mikrofonlarına Zaman Gazetesi'nde yaşanan değişimi ve yeni sürecin kilometre taşlarını anlattı.
 • 17:0225 Aralık Kumpas Davasına Devam EdiliyorTakipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık davasında usulsüzlük yapıldığına ilişkin açılan 69 sanıklı dava, iddianamenin okunmasıyla devam ediyor.