SON DAKİKA FETHULLAH GÜLEN HABERLERİ

Son Dakika Fethullah Gülen Haberleri

 • 12:10 Adana'da Çev'e Paralel Yapı Operasyonu Adana'da Çev'e Paralel Yapı Operasyonu Operasyonu kapsamında Çukurova Eğitim ve Kültür Vakfı'nda (ÇEV) arama yapıp bilgisayarlara el koydu.
 • 16:34 Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Paralel Yapı Davası' Açıklaması Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Paralel Yapı Davası' Açıklaması Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Paralel devlet yapılanması' soruşturması kapsamında devam eden bir dava ile ilgili olarak bazı basın kuruluşlarına yansıyan, 'Baskı yoluyla davacıların sanıklara iftiraya zorlandığı' iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.
 • 09:32 Freedom House: Türkiye'de Basın Özgür Değil Freedom House: Türkiye'de Basın Özgür Değil Washington merkezli Freedom House, 2016 Basın Özgürlüğü Raporu'nu açıkladı. Raporda Türkiye 6 puan daha kaybederek basını özgür olmayan ülkeler arasında yer aldı.
 • 14:22 Aksaray Belediyesi'nden 'Paralel Yapı' Operasyonu Aksaray Belediyesi'nden 'Paralel Yapı' Operasyonu Aksaray Belediyesi'nden 'Paralel Yapı' operasyonuAKSARAY Belediyesi, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 'Paralel Yapı' soruşturması sonrası kayyum atanan Fethullah Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen iki eğitim kurumuna ait iki kolejin ve bir yurdun ruhsatsız bölümlerini yıktı, ruhsata aykırı olan yerleri de mühürledi.
 • 12:32 Fethullah Gülen Hakkında Yeni Dava Fethullah Gülen Hakkında Yeni Dava Samanyolu televizyonunda yayınlanan konuşması nedeniyle Fethullah Gülen hakkında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret ve tehdit’ suçlamasıyla dava açıldı.
 • 12:08 Fethullah Gülen'e "Cumhurbaşkanına Hakaret ve Tehdit" Suçlarından Dava Fethullah gülen hakkında Samanyolu TV'de yayınlanan bir programdaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 22:47 Tahşiyecilere Kumpas Davası"Nda Tahliye Taleplerine Ret... "tahşiyecilere kumpas" kurulduğu iddiasıyla aralarında Fethullah Gülen, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Yurt Atayün'ün de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın 12. duruşması yapıldı.
 • 22:40 Tahşiyecilere Kumpas Davasında Tahliye Talepleri Reddedildi “Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, paralel yapı iddialarına yönelik açılan davada, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu tutuklu sanıkların tahliye talepleri reddedilirken, eski polis müdürü Mutlu Ekizoğlu’nun hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
 • 12:25 Erzurum'da Usulsüzlük İddiasıyla 16 Emniyet Mensubuna Dava Erzurum'da 4'ü tutuklu toplam 16 Emniyet mensubu hakkında 'Görevi kötüye kullanma, silahlı terör örgütüne üye olma, haberleşmenin gizliliğini ihlal etme, suç uydurma, kişisel verilerin kaydedilmesi, kamu görevlisinin resmi evrakta sahteciliği' suçlarından polisler hakkında 25 yıldan 136 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 • 11:20 Tahşiyecilere Kumpas Davası, Sanık Savunmalarının Alınmasıyla Devam Ediyor “Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, firari sanık Fethullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 33 sanıklı dava, savunmaların alınmasıyla devam ediyor.
 • 19:34 Tahşiyecilere Kumpas Davası"Nda Duruşma Erteleten Tartışma... 'tahşiyecilere kumpas' kurulduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fethullah Gülen, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Yurt Atayün'ün de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı dava, çıkan tartışmalar üzerine ertelendi.
 • 20:48 Tahşiyeciler'e Kumpas Davası Yarına Ertelendi “Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, Fethullah Gülen ile Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 33 sanıklı davada ifade veren polis amiri Ufuk Yıldırım, yaptığı tüm işlerin arkasında olduğunu belirterek, hakkındaki suçlamaları reddetti.
 • 12:24 Tahşiyecilere Kumpas Davasında Sanık Savunmalarına Geçildi “Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, firari sanık Fethullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 33 sanıklı savada ifadelerin alınmasına geçildi.
 • 17:30 Cumöhurbaşkanı Erdoğan'dan, Gülen'e Niye Gelmiyorsun, Birileri Koruma Altına mı Aldı Seni Cumöhurbaşkanı Erdoğan'dan, Gülen'e Niye Gelmiyorsun, Birileri Koruma Altına mı Aldı Seni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan( Fethullah Gülen'e yönelik ) Niye gelmiyorsun Suçsuzsan buraya gel, niye gelmiyorsun Birileri koruma altına mı aldı seni Ne işin var orada, gelHaber Özgür ALTUNCU - Kamera Yaşar KAÇMAZ İstanbul DHACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası Açılış Töreni'nde konuştu.
 • 11:16 Fethullah Gülen İçin Ağırlaştırılmış Ömür Boyu ve 22 Yıl Hapis İstemi Fethullah Gülen İçin Ağırlaştırılmış Ömür Boyu ve 22 Yıl Hapis İstemi Hakkında yakalama kararı bulunan Erzurumlu Fethullah Gülen'in 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, silahlı terör örgütü kurma veya yönetme, dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu ve 12-22 yıl hapis cezası ile cezalandırılması istendi.
 • 10:45 Fethullah Gülen'e Ağırlaştırılmış Ömür Boyu ve 22 Yıl Hapis İstemi Fethullah Gülen'e Ağırlaştırılmış Ömür Boyu ve 22 Yıl Hapis İstemi Ait suç unsuru oluşturan birçok bilgi ve belgelerin saklandığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
 • 09:55 Fethullah Gülen'e Ağırlaştırılmış Müebbet ve 22 Yıl Hapis İstemi Fethullah Gülen'e Ağırlaştırılmış Müebbet ve 22 Yıl Hapis İstemi Erzurum'da açılan davada Fethullah Gülen'in 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıldan 22 yıla kadar hapsi istendi.
 • 22:01 Selam Tevhid'de Kumpas Davası'nın 10. Duruşmasında 1 Kişiye Tahliye Selam Tevhid'de Kumpas Davası'nın 10. Duruşmasında 1 Kişiye Tahliye Mahkeme, 22'si tutuklu 80 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid'de Kumpas" davasının 10. duruşmasında tutuklu sanık polislerden Erhan Körtek'in tahliyesine karar verdi.
 • 21:13 54 Savcı ve Hakim Hakkındaki İddianame" (5) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, o dönemde görev yapan 54 hakim ve savcı hakkında hazırlanan iddianamede, "Fetullah Gülen'in sahiplendiği ve talimat gönderdiği suça konu işlemleri gerçekleştiren kamu görevlilerinin de gerçekleştirdikleri bu eylemleri sistemli ve örgütsel çalışma içerisinde yürüttükleri, kamu yetkisini kullanan devlet görevlileriyle aynı amaca hizmet ederek suça konu işlere iştirak eden diğer şüphelilerle birlikte örgütün nihai amacına ulaşmak için planlı ve örgütsel bir hiyerarşi içerisinde hareket etmişlerdir" denildi.
 • 20:18 54 Savcı ve Hakim Hakkındaki İddianame" (3) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, o dönemde görev yapan 54 hakim ve savcı hakkında hazırlanan ve Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, FETÖ/PDY'nin devletin tüm organlarını ele geçirip devletin silah, cebir, caydırma yetkilerini örgüt lehinde kullanarak devlet olmaya teşebbüs ettiği bildirildi.
 • 12:51 Yeniden) - "25 Aralık Soruşturması'nda Kumpas" Davasında Tahliye Taleplerine Ret 2-3 Haziran'da yapılmasına karar verdi.
 • 12:42 25 Aralık Soruşturması'nda Kumpas" Davasında Tahliye Taleplerine Ret 2-3 Haziran'da yapılmasına karar verdi.
 • 17:12 25 Aralık Soruşturması'nda Kumpas" Davası... "25 Aralık soruşturması" nda usulsüzlükler yaparak şüphelilere kumpas kurdukları iddia edilen aralarında Fethullah Gülen ve eski Emniyet Müdürü Yakup Saygılı'nın da bulunduğu 69 sanığın yargılandığı davanın 3. duruşması başladı.
 • 13:19 10 Bin 529 Sayfalık İddianamenin 390. Sayfayasının Okunmasıyla Başladı 6 ve 7 Nisan'da da devam edecek.
 • 11:41 Selam Tevhid Kumpas Davasına, İddianamenin Okunulmasıyla Devam Ediliyor Kamuoyunda “Selam Tevhid” olarak bilinen soruşturmada usulsüzlük yapıldığına ilişkin “paralel yapıya” yönelik yargılanmasına 10 bin 529 sayfalık iddianamenin okunulmasıyla devam ediliyor.
 • 18:33 Iğdır'da 'Cemaat' Dershanesi Mühürlendi Iğdır'da 'Cemaat' Dershanesi Mühürlendi Iğdır'da 'cemaat' dershanesi mühürlendiIğdır'da Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen ve mahkeme kararıyla ruhsatı iptal edilen dershane binası mühürlendi.
 • 18:14 Iğdır'da 'Cemaat' Dershanesi Mühürlendi Iğdır'da 'Cemaat' Dershanesi Mühürlendi Iğdır'da Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen ve mahkeme kararıyla ruhsatı iptal edilen dershane binası mühürlendi.
 • 16:17 Gazeteci Ilıcak'ın "Başbakana Hakaret" Davası Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, gazetedeki yazısında hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada savunma yapan gazeteci Nazlı Ilıcak, "Fethullah Gülen'in konuşması, aslında bir duadır.
 • 15:52 Tahşiyecilere Kumpas Davası Ertelendi “Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, firari sanık Fethullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın aralarında bulunduğu 33 sanık hakkında açılan dava, sanık ifadelerinin alınamaması nedeniyle ertelendi.
 • 19:53 Iğdır'da 'Cemaat' Dershanesine Kapatma Kararı Iğdır'da 'Cemaat' Dershanesine Kapatma Kararı Iğdır'da 'cemaat' dershanesine kapatma kararıIğdır'da Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen dershanenin ruhsatı, mahkeme kararı ile iptal edildi.
 • 19:08 Iğdır'da 'Cemaat' Dershanesine Kapatma Kararı Iğdır'da 'Cemaat' Dershanesine Kapatma Kararı Iğdır'da Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen dershanenin ruhsatı, mahkeme kararı ile iptal edildi.
 • 16:34 KPSS Soruşturması Genişliyor Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü 2010'daki KPSS soruşturması kapsamında 24 ilde 51 kişi hakkında daha gözaltı kararı verildi.
 • 16:10 Tahşiyecilere Kumpas Davası... 2004 yıllarında "Kurtlar Vadisi" dizisi için yapımcı yönetmen Osman Sınav'a asistanlık yaptığını, sadece dizide geçen polisiye olaylarda danışmanlık yaptığını, bunun da "kelepçe nasıl takılır, suçlu nasıl yakalanır, silah nasıl tutulur?
 • 14:28 Aksaray'da Paralel Yapı Operasyonu Aksaray'da Paralel Yapı Operasyonu Aksaray'da polis, Fethullah Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen dershane ile dershanenin muhasebe işlemlerini yürüten bir muhasebecinin iş yerine operasyon düzenledi.
 • 08:11 İzmir'de 'Parelel Yapı' Operasyonu İzmir merkezli 7 ilde yapılan 'paralel yapı' operasyonunda 15 kişi gözaltına alındı.
 • 14:34 Burdur'da Özel Okula Süresiz Kapatma Kararı Burdur'da Özel Okula Süresiz Kapatma Kararı Burdur'da faaliyet gösteren ve Fethullah Gülen cemaatine yakın olduğu ileri sürülen Özel Alpaslan Ali Can Okulları'nın süresiz kapatılmasına karar verildi.
 • 13:41 Tahşiyecilere Kumpas Davasında Sanık Savunmalarına Geçilecek Tahşiyeciler Grubuna yönelik kumpas kurulduğu iddiasıyla 9’u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davada sanık savunmalarına geçilecek.
 • 12:58 Burdur'da Özel Okula Süresiz Kapatma Kararı Burdur'da Özel Okula Süresiz Kapatma Kararı Burdur'da faaliyet gösteren ve Fethullah Gülen cemaatine yakın olduğu ileri sürülen Özel Alpaslan Ali Can Okulları'nın süresiz kapatılmasına karar verildi.
 • 09:44 İzmir'de İki Savcı ve Bir Hakime Fetö'ye Çalışmaktan Suç Duyurusunda Bulunuldu İzmir'de İki Savcı ve Bir Hakime Fetö'ye Çalışmaktan Suç Duyurusunda Bulunuldu İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, suç örgütü kurdukları iddiasıyla gözaltına alınan ve kamuoyunda ’Alabaylar’ davası olarak bilinen davada, sahte delil üretildiği uzmanlık raporu ile belgelendi.
 • 18:33 Fethullah Gülen Hakkında Yakalama Kararı Operasyonu kapsamında 52 şüpheli gözaltına alındı.
 • 17:58 Fethullah Gülen Hakkında Yakalama Kararı Isparta merkezli 6 ilde düzenlenen FETÖ-PDY’ye yönelik 29 kişinin tutuklandığı operasyon kapsamında Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından örgütün lideri Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi.
 • 17:42 Vip Dinleme Soruşturmasında 33 Şüphelinin Tamamı Serbest İstanbul cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 5 Aralık 2014'de başlatılan soruşturma kapsamında, aralarında işadamları ve gazetecilerin bulunduğu 59 kişiyi bazı terör örgütleriyle ilişkilendirerek usulsüz dinledikleri iddia edilen eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in de aralarında bulunduğu 14 kişi, tutuklanmaları talebiyle sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldı.
 • 17:38 Fetö/pdy Lideri Gülen Hakkında Yakalama Kararı Isparta merkezli 6 ilde gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonunda örgütün elebaşı Fethullah Gülen ve Recep Uzunallı hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 • 18:34 Denizli'de Dershane Operasyonu Denizli'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, tarafından yapılan denetimlerde kaçak olarak faaliyet gösteren 14 dershane süresiz olarak kapatıldı.
 • 11:41 Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Son 3 Başkanı Adliyede Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Son 3 Başkanı Adliyede Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz hakkında FETÖ'ye finansman sağladığı iddiasıyla dava açıldı. Bu davayla birlikte Adana'nın son 3 belediye başkanı da yargılanacak.
 • 16:59 Isparta Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Isparta Merkezli Fetö/pdy Operasyonu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Osman D.'nin havalimanı yolcu çıkışı Kimlik kontrolünün yapılması Gözaltına alınma anı Örgütün Ege bölgesinden sorumlu eğitim imamı olan ve aynı zamanda örgüte yakınlığıyla bilinen Osman D'nin talimat almak üzere Amerika'daki PDY ele başı Fethullah Gülen'in yanına gittiği tespit edildi.
 • 10:12 Vip Dinleme Soruşturmasında 19 Şüpheli Serbest Bırakıldı Ünlü iş adamları ve gazetecilerin dinlenilmesine ilişkin paralel devlet yapılanmasına yönelik yürütülen "VIP dinleme" soruşturmasında tutuklanması istenen 19 şüpheli serbest bırakıldı.
 • 11:52 Yasa Dışı Dinleme Soruşturmasında 19 Şüpheliye Tutuklama İstemi Ünlü iş adamları ve gazetecilerin dinlenmesine ilişkin paralel devlet yapılanmasına yönelik yürütülen ’VIP dinleme’ soruşturmasında gözaltına alınan 21 şüpheliden 19’u tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 11:26 Selam Tevhid Kumpas Davasına Devam Ediliyor Kamuoyunda “Selam Tevhid” olarak bilinen "Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmada, usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin “paralel yapıya” yönelik 122 şüpheli hakkında açılan davanın görülmesine devam ediliyor.
 • 18:50 Selam Tevhid'de Kumpas" Davası'nda Mahkemenin Kapıları Kapandı Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen ve Emre Uslu ile MİT TIR'larını durduran muvazzaf subayların da aralarında bulunduğu 46'sı tutuklu toplam 122 sanığın yargılandığı "Selam Tevhid'de Kumpas" davasında, duruşmaların kapalı yapılmasına karar verildi.