SON DAKİKA FETHULLAH GÜLEN HABERLERİ

Son Dakika Fethullah Gülen Haberleri

 • 12:02Arınç: "Başbakanımızın Da, Gül'ün de Sözleri Mutlaka Doğrudur"Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Davutoğlu’nun Gülen ziyaretiyle ilgili tartışmalara ilişkin, “Sayın Başbakanımızın sözleri mutlaka doğrudur, 11’nci Cumhurbaşkanımızın sözleri de mutlaka doğrudur.
 • 18:12Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Avukatı Başbakan'ın İfadelerini YalanladıAvukat Nurullah Albayrak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Fethullah Gülen Hocaefendi ile yaptığı görüşmeye ilişkin ifadelerini yalanladı.
 • 12:17Abdullah Gül, Başbakan Davutoğlu'nu İkinci Kez YalanladıAbdullah Gül, Başbakan Davutoğlu'nu İkinci Kez YalanladıBaşbakan Davutoğlu ile Abdullah Gül arasında yaşanan Fethullah Gülen polemiği, Gül'ün yaptığı, "Benim de zihnim berrak, söylemedi" çıkışıyla farklı bir boyut kazandı.
 • 02:13Diyanet İşleri Başkanı Görmez AçıklamasıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, kendisine Fethullah Gülen'in bedduasının "mübahele" olduğunu açıklaması için defalarca gelindiğini belirterek, "Mübahele ile mülaane ile ilgisi yok. Hz. Peygamber ile Necranlı Hristiyanlar arasında mübahele dediğimiz bir hadise yaşanmıştır.
 • 19:29Cumhurbaşkanı Erdoğan Mardin'deCumhurbaşkanı Erdoğan Mardin'deMardin’deki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP, HDP ve Fethullah Gülen’e yüklendi.
 • 17:21Bass: Gülen'le İlgili Süreç, Adil ve Tarafsız Bir Şekilde İlerleyecekBass: Gülen'le İlgili Süreç, Adil ve Tarafsız Bir Şekilde İlerleyecekABD Büyükelçisi John Bass, Fethullah Gülen'in ABD'den iade edilip edilmemesi konusunda "Süreç yasal sınırlar içinde titiz, adil ve şeffaf bir şekilde ilerleyecek." dedi.
 • 09:56Cemil Çiçek: Cemaat Faaliyetlerine Gittik, Gideriz!Cemil Çiçek: Cemaat Faaliyetlerine Gittik, Gideriz!Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Fethullah Gülen'le görüşüp görüşmediğiyle ilgili, "Tabii. Birebir olarak değil ama zaman zaman faaliyetlerine gittik. Gidiyoruz." dedi.
 • 17:22Davutoğlu: Gülen ile Görüşmemden Abdullah Gül'ün Haberi VardıDavutoğlu: Gülen ile Görüşmemden Abdullah Gül'ün Haberi VardıDavutoğlu, 2013 yılında Gülen'le görüşmesiyle ilgili Abdullah Gül'ün "Sonradan haberim oldu" sözlerine, "Görüşme öncesi ve sonrasında ona bilgi verdim" cevabını verdi.
 • 01:58Kamalak: Allah Aşkına Fethullah Gülen'in Eline Silah Aldığına İnanıyor Musunuz?Kamalak: Allah Aşkına Fethullah Gülen'in Eline Silah Aldığına İnanıyor Musunuz?'Milli İttifak' liderlerinden Mustafa Kamalak, Hidayet Karaca ve 62 polis hakkında tahliye kararı veren hakimlerin tutuklanmasına ilişkin, “Hakimi kararından dolayı tutuklamak kararı kabul edilemez. Hukuku hakkı savunmak ne zamandan beri ‘paralelci olmak’ oldu” dedi.
 • 20:43Abdullah Gül: Davutoğlu'nun Gülen'le Görüşmesini Sonradan ÖğrenmiştimAbdullah Gül: Davutoğlu'nun Gülen'le Görüşmesini Sonradan Öğrenmiştim11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanı olduğu dönemde, 2013 yılında Fethullah Gülen ile görüşmesini sonradan öğrendiğini açıkladı.
 • 20:05Gül Ben Sonradan ÖğrenmiştimGül Ben Sonradan ÖğrenmiştimHaber-Kamera Murat ÇAKIR - İbrahim YILDIZ İstanbul DHA 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanı olduğu dönemde, 2013 yılında Fethullah Gülen ile görüşmesini sonradan öğrendiğini açıkladı.
 • 18:41Davutoğlu: Bizim Kimsenin Desteğine İhtiyacımız YokBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Kastamonu mitinginde yaptığı konuşmada "Diyorlar ki bu paralelciler, 'AK Parti'nin karşısında kim varsa onu destekleyin" dedi.
 • 16:04Başbakan'ın Açıklamasındaki Tek Doğru Sayın Gülen'i Ziyaret Ettiği İfadesidir"Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatları, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun müvekkillerini ziyaretiyle ilgili sözlerine ilişkin açıklama yaptı.
 • 23:10Albayrak: Demokratik Bir Devlette Bu Kişi Derhal Görevden AlınmalıdırFethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, Manisa'da polisin yaptığı bir operasyonla ilgili İl Emniyet Müdürü'nün “Bugüne kadar bağış, himmet, kurban ve kurs parası adı altında örgüte yardım olarak alınan paralar söz konusu. Bundan sonra yaptıkları örgüte yardım ve yataklık etmektir.
 • 14:26Ak Partili Köylü AçıklamasıAk Partili Köylü AçıklamasıTBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, terör örgütü kapsamına alınan Fethullah Gülen cemaatine kurban derisi, sadaka ve fitre bile vermeleri durumunda herkesin alacağı cezanın yanında mal varlığına da el konulacağını söyledi.
 • 07:35Başbakan Davutoğlu, Gülen'le Görüşmesini AnlattıBaşbakan Davutoğlu, Gülen'le Görüşmesini AnlattıBaşbakan Davutoğlu, 2013'te ABD Pensilvanya'da Fethullah Gülen'le yaptığı son günlerde gündeme getirilen görüşmesinin detaylarını anlattı.
 • 18:36Erdoğan Signals New Measures Against GülenistsTurkish President Recep Tayyip Erdoğan has hinted at new measures against followers of Pennsylvania-based Islamic scholar Fethullah Gülen, as he repeatedly described Gülenists in the country as "a gang of treachery." "Today, Turkey is at the threshold of a critical period. We are facing a lot of threats, from separatist terror to the parallel gang of treachery," Erdoğan said April 29, referring to the outlawed Kurdistan Workers' Party (PKK), which Turkey lists as a terror organization, along with the "parallel state.
 • 01:13Ekrem Dumanlı: Davutoğlu, Pensilvanya'da Gülen'i Ziyaret EttiEkrem Dumanlı: Davutoğlu, Pensilvanya'da Gülen'i Ziyaret EttiGazeteci Ekrem Dumanlı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ailesiyle birlikte Pensilvanya'da Fethullah Gülen'i ziyaret ettiğini iddia etti.
 • 13:43Gülen'in Avukatlarından Davutoğlu'na: 'Talimat Kayıtları'nı İspat EdinFethullah Gülen'in avukatları, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Dün gece yargıda darbe yapılmaya kalkışıldı.
 • 12:25Gülen'in Avukatı, Başsavcı Kodalak Hakkında Dava AçtıFethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak hakkında manevi tazminat davası açtıklarını, disiplin ve suç soruşturması için Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) başvurduklarını bildirdi.
 • 11:28Amerikalı Akademisyen Ashton: Hizmet Hareketi'nin Dünyada Benzeri YokAmerikalı Akademisyen Ashton: Hizmet Hareketi'nin Dünyada Benzeri YokABD'nin Atlanta kentinde düzenlenen ‘‘Barışı Tesis Edenler’’ başlıklı konferans serisinin ilk gününde Gandi, Martin Luther King ve Fethullah Gülen Hocaefendi gibi isimlerin küresel barışa yaptıkları katkılar tartışıldı.
 • 16:04Fethullah Gülen'in Avukatlarından İddianame AçıklamasıFethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın müvekkili aleyhine hazırladığı iddianame ile ilgili açıklama yaptı.
 • 12:43Gülen'in Günlük Yaşamından Çok Özel 4 FotoğrafGülen'in Günlük Yaşamından Çok Özel 4 FotoğrafGünlük yaşamına ilişkin yayınlanan son fotoğraflarda Fethullah Gülen'in pek çok işte görevlilere yardım ettiği görülüyor.
 • 14:36Arap Akademisyenler: Hizmet Hareketi, Rüyalarımızı GerçekleştirdiArap Akademisyenler: Hizmet Hareketi, Rüyalarımızı Gerçekleştirdiİnayet Derneği'nin davetlisi olarak Erzurum'a gelen Arap akademisyenler, Fethullah Gülen Hocaefendi ve Hizmet Hareketi'nin dünyadaki yansımalarını anlattı.
 • 11:08Gülen Dosyası KPSS Soruşturmasından AyrıldıKPSS soruşturması kapsamında görülen ’Gülen’ dosyası, ’paralel yapı’ soruşturması dosyasıyla birleştirildi.
 • 14:08Fethullah Gülen Hakkında "İftira" DavasıFethullah Gülen hakkında, Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı'ya iftirada bulunduğu gerekçesiyle dava açıldı.
 • 19:38Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği'nden AçıklamaHür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği, son günlerde dernekle ilgili basında ve internet sitelerinde yer alan bazı iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı.
 • 16:54Gazeteciler Yazarlar Vakfı'ndan KPSS AçıklamasıGazeteciler Yazarlar Vakfı'ndan KPSS AçıklamasıFethullah gülen'in "Onursal Başkan" olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın Başkanı Mustafa Yeşil, KPSS soruşturmasıyla ilgili olarak, "Biz, KPSS tartışmaları etrafında Hizmet Hareketi'ne karşı üretilen bu son iddiaları, birkaç yıl evvel, "...bir savcı, üç polisle cemaati terör örgütü ve çete kapsamına sokabiliriz" şeklinde ifade edilen kumpasçı zihniyetin yeni bir uygulaması olarak değerlendiriyoruz" dedi.
 • 16:00GYV Başkanı Yeşil: Mason İddialarının Muradı YıpratmakGYV Başkanı Yeşil: Mason İddialarının Muradı YıpratmakGazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Fethullah Gülen Hocaefendi'yle ilgili Yeni Şafak gazetesinde yer alan mason iftiralarına cevap verdi.
 • 13:40Yeni Şafak'a YalanlamaFethullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı, Yeni Şafak gazetesinde yer alan iddiaları 'vicdansızlık' olarak nitelendirdi.
 • 17:15Ankara Mayor Will Account For His Words, Turkish Deputy Pm VowsTurkish Deputy Prime Minister Bülent Arınç has once again public slammed Ankara Mayor Melih Gökçek, continuing the ruling Justice and Development Party's (AKP) internal row. Arınç vowed on March 27 that Gökçek "will give an account for his words" while also denying alleged links to the movement of U.S.-based Islamic scholar Fethullah Gülen, which the government has denounced as a "parallel state.
 • 12:49Fethullah Gülen'in Avukatı: Başsavcılık, Anayasa ve Yasaları İhlal EtmiştirFethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkilinin suç işlemek için örgüt kurduğu yönündeki iddianın hukuksuzluktan öte vicdansızlık olduğunu belirtti.
 • 14:32Ankara Mayor Calls For Deputy Pm's Resignation Over Row With PresidentAnkara Mayor Melih Gökçek has called on Prime Minister Ahmet Davutoğlu to dismiss Deputy Prime Minister Bülent Arınç after he engaged in a war of words with President Tayyip Erdoğan over the Kurdish peace process. Gökçek accused Arınç, one of the founders of the ruling Justice and Development Party along with Erdoğan, of serving the movement of U.S.-based Islamic scholar Fethullah Gülen, which has been deemed an "illegal parallel structure within the state.
 • 10:26Belağat Uzmanı Suudi Alim: Gülen'in Kitaplarındaki Lezzet, Başkasında YokSuudi Arabistan'ın en büyük kültürel etkinliklerinden Riyad Uluslararası Kitap Fuarı'nda Fethullah Gülen Hocaefendi'nin eserleri bu yıl da büyük ilgi gördü.
 • 07:44Fethullah Gülen Hocaefendi, Yaşar Kemal İçin Taziye Mesajı YayınladıFethullah Gülen Hocaefendi, geçtiğimiz cumartesi günü vefat eden edebiyatımızın önemli isimlerinden Yaşar Kemal için taziye mesajı yayınladı.
 • 20:00Adalet Bakanı Bozdağ'ın ZiyaretleriAdalet Bakanı Bozdağ'ın ZiyaretleriAdalet Bakanı Bozdağ Erzurum'da- Bakan Bozdağ: "Fethullah Gülen hakkında İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği yakalama kararı, Adalet Bakanlığı'na gelmemiştir henüz. Adalet Bakanlığı'na geldiği takdirde yasal prosedür neyse o işletilecektir" Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Fethullah Gülen hakkında İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği yakalama kararı, Adalet Bakanlığı'na gelmemiştir henüz. Adalet Bakanlığı'na geldiği takdirde yasal prosedür neyse o işletilecektir" dedi.
 • 15:14Bozdağ: Bozdağ: "Yakalama Kararı Geldiğinde Yasal Prosedür İşletilecektir"Adalet Bakanı Bozdağ Erzurum'da- Bakan Bozdağ: "Fethullah Gülen hakkında İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği yakalama kararı, Adalet Bakanlığı'na gelmemiştir henüz. Adalet Bakanlığı'na geldiği takdirde yasal prosedür neyse o işletilecektir" Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Fethullah Gülen hakkında İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nin verdiği yakalama kararı, Adalet Bakanlığı'na gelmemiştir henüz. Adalet Bakanlığı'na geldiği takdirde yasal prosedür neyse o işletilecektir" dedi.
 • 15:06Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'Fethullah Gülen' AçıklamasıAdalet Bakanı Bozdağ'dan 'Fethullah Gülen' AçıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen hakkındaki yakalama kararına ilişkin, "Fetullah Gülen hakkında İstanbul Sulh Ceza Hakimliğinin verdiği yakalama kararı Adalet Bakanlığına gelmemiştir.
 • 21:41Savcılık, Erdoğan'a Suikast İddialarıyla İlgili Belge İstedi; Emniyet Gazete Kupürlerini GönderdiSavcılık, Erdoğan'a Suikast İddialarıyla İlgili Belge İstedi; Emniyet Gazete Kupürlerini GönderdiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sümeyye Erdoğan'a suikast iddialarıyla ilgili MİT ve Emniyet'ten belge istedi, gazete kupürlerinden oluşan bilgi notu gönderildi.
 • 17:08Fethullah Gülen Hakkındaki Yakalama KararıEmniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin 28 kişinin tutuklandığı soruşturma kapsamında, şüphelilerden Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında, "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme", "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme", "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme" suçlarından tutuklanmalarına yönelik yakalama kararı çıkarıldı.
 • 14:36Fethullah Gülen Hakkında İkinci Yakalama KararıEmniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin toplam 28 kişinin tutuklandığı soruşturma kapsamında şüphelilerden Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 • 13:12Fethullah Gülen Hakkında 2. Kez Yakalama Kararı! Bu Kez Emre Uslu da VarFethullah Gülen Hakkında 2. Kez Yakalama Kararı! Bu Kez Emre Uslu da Var101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve gazeteci Emre Uslu hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
 • 10:07Hocaefendi, Öldürülen Öğrenci İçin Taziye Mesajı YayınladıFethullah Gülen Hocaefendi, geçen hafta Cuma günü Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda bıçaklanarak hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için taziye mesajı yayınladı.
 • 10:21Kritik Davaların Hakim ve Savcılarına Aile Boyu Lüks KonutKritik Davaların Hakim ve Savcılarına Aile Boyu Lüks KonutUsulsüz dinleme soruşturmalarını yürüten savcılardan Okan Özsoy ile hâkim eşinin Emlak Konut'tan toplam 1.1 milyon liralık 2 konutun talihlisi olduğu ortaya çıktı.
 • 20:08Emniyetteki "Paralel Yapı" SoruşturmasıEmniyetteki "paralel yapı" soruşturması kapsamında, İstanbul merkezli 12 ilde düzenlenen son operasyona ilişkin hazırlanan fezlekede, "Örgütün en önemli hedefinin, yasal veya yasa dışı dinleme, izleme, raporlarla elde ettiği bilgileri tehdit-şantaj olarak kullanmak ve Türkiye'de devletin bütün anayasal kurumlarını, güvenlik birimlerini, mülki ve adli yapısını ele geçirmek, aynı zamanda uluslararası düzeyde büyük, etkili bir siyasi ve ekonomik güç haline gelmek olduğu anlaşılmaktadır" denildi.
 • 19:27Emniyetteki "Paralel Yapı" SoruşturmasıEmniyetteki "paralel yapı" soruşturması kapsamında, İstanbul merkezli 12 ilde düzenlenen son operasyona ilişkin hazırlanan fezlekede, devletin önemli kurumları hedef alınarak ajanlık yapıldığı iddiasıyla gerçekleştirilen "sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmanın İsrail'in Ortadoğu politikasındaki çıkarları gözetilerek yapıldığı ve gelişen bu olayların İsrail'in çıkarlarıyla örtüştüğü kaydedildi.
 • 12:34'Sümeyye Erdoğan'a Suikast Düzenleneceği' İddiasına Savcılıktan Soruşturma'Sümeyye Erdoğan'a Suikast Düzenleneceği' İddiasına Savcılıktan SoruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı "Sümeyye Erdoğan'a suikast düzenleneceği" iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.
 • 10:14Fethullah Gülen Hakkında Çıkarılacak Kırmızı BültenAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen hakkında çıkarılacak kırmızı bültenle ilgili, "Henüz yakalama kararı bakanlığa intikal etmedi.
 • 09:42Bozdağ - Fethullah Gülen Hakkında Kırmızı Bülten ÇıkarılmasıBozdağ - Fethullah Gülen Hakkında Kırmızı Bülten ÇıkarılmasıAdalet Bakanı Bozdağ: - "(Fethullah Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması) "Bakanlığımızın, bu yakalama kararının Bakanlığa gelmesi üzerine neler yapılacağı konusunda bir ön hazırlığı var ancak yakalama kararı Bakanlığa intikal etmedi, intikal ettiği zaman gereği yapılacak" Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılmasıyla ilgili "Bakanlığımızın, bu yakalama kararının Bakanlığa gelmesi üzerine neler yapılacağı konusunda bir ön hazırlığı var ancak yakalama kararı Bakanlığa intikal etmedi, intikal ettiği zaman gereği yapılacak" değerlendirmesinde bulundu.
 • 09:36Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılmasıyla ilgili "Bakanlığımızın, bu yakalama kararının Bakanlığa gelmesi üzerine neler yapılacağı konusunda bir ön hazırlığı var ancak yakalama kararı Bakanlığa intikal etmedi, intikal ettiği zaman gereği yapılacak" değerlendirmesinde bulundu.