07:3200
SON DAKİKA FETHULLAH GÜLEN HABERLERİ

Son Dakika Fethullah Gülen Haberleri


FETHULLAH GÜLEN

Fethullah Gülen, 27 Nisan 1941'de, Erzurum ili, Hasankale (Pasinler) ilçesi, Korucuk köyünde dünyaya geldi. 1946 yılında ilkokula başladı ancak babasının 1949 yılında Alvar Köyü'ne imam olması ve ailesinin oraya taşınması nedeniyle ilkokulu bırakmak zorunda kaldı ve daha sonra dışarıdan tamamladı.... Devamı

  Erdoğan: Ben Öyle Bir Şey Söylemedim

  Erdoğan: Ben Öyle Bir Şey Söylemedim

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 'Obama’dan Fethullah Gülen’i Türkiye’ye iade etmesini istediği ancak Obama’nın bunu reddettiği” yönündeki haberin hatırlatılması üzerine, Erdoğan “Ben öyle bir şey söylemedim” dedi. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Erdoğan, Cfr'da Konuştu

  Erdoğan, Cfr'da Konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "ABD’deki bazı medya kuruluşları ve düşünce kuruluşlarının, 'Paralel Yapı' adını verdiğimiz bu örgütün kısmen de olsa etkisi altında kaldığını görüyoruz" "Bu son derece tehlikeli örgütün, gerek Türkiye içinde, gerek ABD başta olmak üzere yurt dışında, muhaliflerimiz tarafından elverişli bir taşeron olarak kullanıldığını görüyoruz" "Sözkonusu örgüt, hedefleri ve faaliyet tarzıyla asla güvenilmeyecek, kendisini kullananları dahi gün gelip arkadan hançerleyecek bir (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ben Böyle Bir Şey Söylemedim

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ben Böyle Bir Şey Söylemedim

  Erdoğan, Dış İlişkiler Konseyi Başkanı Ricahard Haass'ın "Erdoğan Obama'dan Gülen'i istedi, ancak reddedildi." iddiasını yalanladı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  CFR Başkanı Haass'a Göre Erdoğan, Gülen'i Obama'dan İstedi

  CFR Başkanı Haass'a Göre Erdoğan, Gülen'i Obama'dan İstedi

  BM69. Genel Kurulu genel görüşmeleri için, New York'a gidenRecep Tayyip Erdoğan bugün BM Genel Sekreteri Ban ki-mun ile görüştü. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkevi'ni Ziyaret Etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’taki temasları kapsamında burada bulunan Türkevi’ni ziyaret etti. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Vermont Adalet Bakanı: Gülen'i Sınır Dışı Talebi ABD Yasalarına Aykırı

  Vermont Adalet Bakanı: Gülen'i Sınır Dışı Talebi ABD Yasalarına Aykırı

  ABD'nin Vermont Eyaleti Adalet Bakanı William Sorrell, Fethullah Gülen'in sınır dışı edilmesi talebinin ABD yasalarına aykırı olduğunu belirtti. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Fethullah Gülen'den Rehinelere 'Geçmiş Olsun' Mesajı

  Fethullah Gülen'den Rehinelere "Geçmiş Olsun" Mesajı

  Fethullah Gülen, 101 gün IŞİD'in elinde rehin kalan konsolosluk çalışanlarının serbest kalması sebebiyle "Geçmiş olsun" mesajı yayınladı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Erdoğan Tüsiad ile Barıştı Mı?

  Erdoğan Tüsiad ile Barıştı Mı?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş dünyasına eski kırgınlıkları, gerilimleri, kutuplaşmaları geride bırakma mesajı verdi, “Zaman yumruk sıkma değil, tokalaşma zamanı” dedi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Fethullah Gülen Hocaefendi, Işid'i Kınadı!

  Fethullah Gülen Hocaefendi, Işid'i Kınadı!

  Fethullah Gülen Hocaefendi, ABD'nin önde gelen bazı gazetelerine verdiği ilanla Ortadoğu'yu karıştıran ve ABD'nin müdahele kararı alddığı IŞİD terörünü kınadı. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Fethullah Gülen Hocaefendi, Işid'i Gazete İlanıyla Kınadı

  Fethullah Gülen Hocaefendi, ABD'nin önde gelen bazı gazetelerine verdiği ilanla IŞİD terörünü kınadı. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Kanadalılar Türk Kültürüyle Buluştu

  Kanadalılar Türk Kültürüyle Buluştu

  Kanada'nın başkenti Ottawa'daki Türk Kültür Merkezinin bu yıl 5.sini düzenlediği Ottawa Türk Festivali, Kanadalılardan yoğun ilgi gördü. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  'Başka Ülkelerden Gelen İade Talepleri Üzerinde Yorum Yapamıyoruz'

  "Başka Ülkelerden Gelen İade Talepleri Üzerinde Yorum Yapamıyoruz"

  ABD'nin Adana Konsolosu, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesiyle ilgili, "Bir politika gereği başka ülkelerden gelen iade talepleri üzerinde yorum yapmıyoruz." dedi. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  ABD'nin Adana Konsolosu Espinoza, Batman'da

  ABD'nin Adana Konsolosu Espinoza, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesiyle ilgili, "Politika gereği başka ülkelerden gelen iade talepleri üzerinde yorum yapmıyoruz." dedi. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

 

  ABD Adana Konsolosu John L. Espinoza Batman'da

  ABD Adana Konsolosu John L. Espinoza Batman'da

  ABD Adana Konsolosu John L. Espinoza, bölge gezisi kapsamında Siirt’ten karayolu ile Batman’a geldi. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Tunceli'de Fethullah Gülen Hakkında Suç Duyurusu

  Tunceli Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Cem Tekinoğlu, Gülen hakkında, "halkın bir kesimini diğerleri aleyhine tahrik, dini değerlere hakaret ettiği ve ayrımcılık yaptığı" iddasıyla suç duyurusunda bulundu. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Tunceli'de Fethullah Gülen İçin Suç Duyurusu

  Tunceli'de Fethullah Gülen İçin Suç Duyurusu

  Fethullah Gülen'in internette yayınlanan video görüntülerinde Tunceli halkını aşağıladığı ve dini değerlerine hakaret ettiğini ileri süren Cem Tekinoğlu, savcılığa verdiği dilekçede şu ifadelere yer verdi Şüphelinin toplumda ki rolü, etkilediği kitleler ve yaptırım gücü düşünüldüğü vakit Tunceli halkına mezhepsel kimlik üzerinden dışlayıcı bir tavır sergilenmesine neden olmaktadır. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Tuncelili Vatandaş, Fethullah Gülen Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

  Tuncelili Vatandaş, Fethullah Gülen Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

  Tunceli Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Cem Tekinoğlu, Tuncelilere hakaret ettiği iddiasıyla Fethullah Gülen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Antalya CHP'de Toplu İstifa Şoku

  Antalya CHP'de Toplu İstifa Şoku

  Antalya'da, il yönetim kurulu üyesi, eski parti yöneticisi, delege ve üyelerden oluşan 14 kişi, Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa etti. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  CHP'de Antalya Üyesi 14 Kişi Partiden İstifa Etti

  CHP'de Antalya Üyesi 14 Kişi Partiden İstifa Etti

  Cumhuriyet Halk Partisi Antalya üyesi ve daha önce yönetimde görev yapmış il başkan yardımcıları, belediye meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 14 kişi partiden istifa etti. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Economist: Türkiye'de Laikler Köşeye Sıkıştı

  Economist: Türkiye'de Laikler Köşeye Sıkıştı

  İngiliz Economist dergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de İslam'ın etkisini artırmakta kararlı göründüğünü yazdı. (12 Eylül 2014 Cuma )

   

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Açıklamaları

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Açıklamaları

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK 3. Dairesi ile ilgili, “Şuanda bekleyen 7 bin 659 dosya var. Bunlar uzun zamandır bekleyen dosyalar. (11 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Yeni Kriptolu Telefonlar Geliyor

  Yeni Kriptolu Telefonlar Geliyor

  Devletin tepesindeki isimlerin telefonlarının dinlenilmesi üzerine yeni kriptolu telefonlar hazırlandı. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  "Sayın Cumhurbaşkanımızın, Türkiye'nin başı olarak Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden böyle bir konuyu Obama ile görüşmesi gayet doğaldır. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ'ın Açıklamaları

  Adalet Bakanı Bozdağ'ın Açıklamaları

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bu yargı Türk milletinin yargısıdır. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Başbakan Faciayla Bizzat İlgileniyor

  Başbakan Faciayla Bizzat İlgileniyor

  Hükümet, artan iş kazalarına el koydu. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Arınç: İş Güvenliği Konusunun Artık Türkiye İçin Hayati Önemde Olduğu Anlaşılmıştır

  Arınç: İş Güvenliği Konusunun Artık Türkiye İçin Hayati Önemde Olduğu Anlaşılmıştır

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığı'nda Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, açıklamalarda bulundu. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (3) "ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel ile yapılan görüşmelerde diğer konuların yanı sıra Suriye ve Irak bağlamındaki güvenlik durumu ve bölgemizdeki tehditler ile işbirliği imkanları da tüm yönleriyle ele alınmaktadır. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gülen'in İade Talebini ve Çözüm Sürecini Değerlendirdi Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Fethullah Gülen’in iade talebiyle ilgili "ABD’deki o zatın Türkiye’ye iadesi istenecekse veya o ülkeden sınır dışı edilmesi istenecekse ABD’nin isteyeceği konu, bu konudaki bilgi ve belgelerin kendisine ulaştırılmasıdır” dedi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Arınç'tan İade Açıklaması: Bilgi ve Belgelerin Ulaştırılması Gerekli

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD'de yaşayan Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sınırdışı edilmesi için ABD'den talepte bulunacağı yönündeki haberler konusunda "Sayın Cumhurbaşkanı'nın deporta edilmesi konusunda taleplerinin bir siyasi talep olarak ABD tarafından nasıl karşılanacağını doğrusu benim bilmem mümkün değil." dedi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Fethullah Gülen: Size 'Haşhaşi' Demelerine Aldırmayın

  Fethullah Gülen: Size "Haşhaşi" Demelerine Aldırmayın

  Gülen'in yayınlanan yeni sohbetinde, "Peygamberlere de "sefih, kâhin, mecnun" demişler, size "haşhaşi" demelerine aldırmayın!" sözleri yer alıyor. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Obama, Erdoğan'dan Gülen İle İlgili Belgeleri İstedi

  Obama, Erdoğan'dan Gülen İle İlgili Belgeleri İstedi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama'nın paralel yapıyla ilgili kendisinden belgeleri istediğini belirtti. (07 Eylül 2014 Pazar )

   

  Bahçeli - 'MİT denilen kuruluş ne yapmış' -

  Bahçeli - "MİT denilen kuruluş ne yapmış" -

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yeni Türkiye, İmralı canisinin özgür kalacağı, PKK'nın siyasete taşınacağı, vatan hainliğinin, bayrak düşmanlığının ödüllendirileceği tükenmiş bir ülke gerçeğidir" dedi. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Bahçeli - 'Yeni Hükümet'in gündeminde millet yoktur' -

  Bahçeli - "Yeni Hükümet'in gündeminde millet yoktur" -

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yeni Türkiye, İmralı canisinin özgür kalacağı, PKK'nın siyasete taşınacağı, vatan hainliğinin, bayrak düşmanlığının ödüllendirileceği tükenmiş bir ülke gerçeğidir" dedi. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

  MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

  "Yeni Türkiye, İmralı canisinin özgür kalacağı, PKK'nın siyasete taşınacağı, vatan hainliğinin, bayrak düşmanlığının ödüllendirileceği tükenmiş bir ülke gerçeğidir" "Mesele cemaat değil, rüşvettir. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Bahçeli'den 62. Hükümet Eleştirisi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; "Erdoğan, 62'inci Hükümet'in ruhunu haczetmiş, iradesini gasp etmiştir" dedi. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Bahçeli'den 'Gülen'in İadesi' Açıklaması

  Bahçeli'den "Gülen'in İadesi" Açıklaması

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesiyle ilgili; " Yüzleşmesini yapmasında yarar vardır" açıklamasında bulundu. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Numan Kurtulmuş'tan 'Gülen'in Türkiye'ye İadesi' Açıklaması

  Numan Kurtulmuş'tan "Gülen'in Türkiye'ye İadesi" Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi konusunda, "Sayın Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi meselesi hukuki bir süreçtir. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Kurtulmuş: Suriye'de Filler Tepinmiş Olan Suriye Halkına Olmuştur

  Kurtulmuş: Suriye'de Filler Tepinmiş Olan Suriye Halkına Olmuştur

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Suriye'de devam eden iç savaşla ilgili; "Maalesef Suriye'de filler tepinmiş olan Suriye halkına olmuştur" dedi. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.10.2014 07:32:59. #1.12#