SON DAKİKA FETHULLAH GÜLEN HABERLERİ

Son Dakika Fethullah Gülen Haberleri


FETHULLAH GÜLEN

Fethullah Gülen, 27 Nisan 1941'de, Erzurum ili, Hasankale (Pasinler) ilçesi, Korucuk köyünde dünyaya geldi. 1946 yılında ilkokula başladı ancak babasının 1949 yılında Alvar Köyü'ne imam olması ve ailesinin oraya taşınması nedeniyle ilkokulu bırakmak zorunda kaldı ve daha sonra dışarıdan tamamladı.... Devamı

21:07
Cumhurbaşkanının Başkanlık Ettiği Bakanlar Kurulunda Ne Konuşuldu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı bitti. Toplantı sonrası Bülenç Arınç açıklama yaptı.
Cumhurbaşkanının Başkanlık Ettiği  Bakanlar Kurulunda  Ne Konuşuldu?
17:51
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Yeşil, Hrant Dink'i Anma Törenine Katıldı Mustafa Yeşil Türkiye'de nasıl bir ortam oluşturmayı hedeflemiş ve bunun oluşması adına bu insanların cinayetini nasıl kullanmışlarsa ve yıllar geçmiş bunu gizleyerek neyi hedeflemişlerse, bugün yine bir başka şekilde, bir başka toplumsal zulme, Hrant Dink cinayetine alet etme gibi bir gayretin içerisinde olduğunu görüyoruz Haber Gülseli KENARLI - Kamera Boğaçhan ÖZER İstanbul DHA Hrant Dink'in öldürülmesinin 8. yıldönümünde Agos Gazetesi önünde düzenlenen törene, Fethullah Gülen'in Onursal
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Yeşil, Hrant Dink'i Anma Törenine Katıldı
17:21
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Yeşil, Hrant Dink'i Anma Törenine Katıldı Hrant dink'in öldürülmesinin 8. yıldönümünde Agos Gazetesi önünde düzenlenen törene, Fethullah Gülen'in Onursal Başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın Başkanı Mustafa Yeşil de katıldı.
17:41
Peygamber Efendimize Hakarete Hoşgörüye Trabzon'dan Ortak Tepki Trabzon’da 26 kurum ve kuruluşun imzasıyla birlikte yayınlanan ortak açıklamada Cumhuriyet ve Zaman Gazeteleri kınandı.
09:55
Efendimizin Savaşları Müdafaa Savaşıdır; 23 Yılda 13 Saat Kılıçlar Çekilmiştir' İlahiyatçı yazar Dr. Reşit Haylamaz, gerek Kur’an-ı Kerim, gerekse Peygamber Efendimiz’in (sav) hayatında şiddetin ve savaşın hiçbir zaman öncelikli gündem olmadığını söyledi.
Efendimizin Savaşları Müdafaa Savaşıdır; 23 Yılda 13 Saat Kılıçlar Çekilmiştir'
22:47
Başbakan Davutoğlu, Canlı Yayında Davutoğlu: (4) "Çözüm sürecinde geldiğimiz nokta, silahsızlanma noktasına gelinse, seçimi kaybedeceğimizi bilsek, Türkiye'nin geleceğini kazanmak için o adımı atarız. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak söylüyorum, bugün çözüm sürecinde neticeye ulaşacağımızı bilsek ama haziran seçimlerini kaybedeceğimizi bilsek, emin olun bir an tereddüt etmeden o adımı atarım, ki olabilecek başka kayıplar olmasın" "Halkımızın büyük çoğunluğu, bütünü orada kamu düzeninin ihdas edilmesini talep ediyor.
21:24
Başbakan'dan İsrail'e Sert Tepki, "Netanyahu'dan İzin Alacak Değiliz" Başbakan Davutoğlu, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Türkiye hakkındaki açıklamalarına tepki göstererek, "Bu toprakların çocuğu olmak neyi gerektiriyorsa onu yaptık. Netenyahu'dan izin alacak değiliz" dedi.
Başbakan'dan İsrail'e Sert Tepki, 'Netanyahu'dan İzin Alacak Değiliz'
14:41
SP'li Tokar, AK Parti'yi Eleştirdi: Hayatları Aldanmayla Geçiyor SP Genel Başkan Yardımcısı Ziyaettin Tokar, AK Parti iktidarı döneminde yapılan düzenlemelerle ahlaki tahribatın hızla arttığını ileri sürdü.
SP'li Tokar, AK Parti'yi Eleştirdi: Hayatları Aldanmayla Geçiyor
11:45
Gülen Hakkında Suç Duyurusu Gazeteci Pazarcı, kendisine iftirada bulundukları gerekçesiyle Gülen ve avukatı Albayrak hakkında duyurusunda bulundu.
23:18
HSYK'dan Yeni Kararname Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesinin adli ve idari yargı kararnamesi ile 888 savcı ve hakiminin görev yeri değişti.
HSYK'dan Yeni Kararname
21:12
Balyoz ve Şike Savcıları İstanbul Dışına Atandı HSYK'nın kararnamesiyle şike ve balyoz davaları başta olmak üzere kamuoyunun yakından takip ettiği birçok soruşturmaya bakan savcı ve hakimler İstanbul dışına atandı.
09:51
Başbakan Davutoğlu Paris'teki Yürüyüşe Katılmasaydı Ne Olurdu? Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Fransa'ya gitmeseydik 'demek ki sizin IŞİD'le bir bağlantınız var' derlerdi." dedi.
Başbakan Davutoğlu Paris'teki Yürüyüşe Katılmasaydı Ne Olurdu?
01:00
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması "Üç tane zibidi karikatürle Peygambere hakaret etti diye Peygamberin ne gönlümüzdeki yerinde en ufak bir sarsılma olur ne de Hazreti Peygamberin o üstün varlığına en ufak şekilde halel gelmez. Ama bunun üzerinden Müslümanları tahkir etmek, bunun üzerinden İslam inancına birileri saldırmak isterse ona da müsaade etmeyiz" "Sayın Cumhurbaşkanımız anayasal yetkilerini toplayarak ister Bakanlar Kurulunu çağırır, ister Bakanlar Kuruluna kendisi gelir başkanlık eder. Anayasal bir hakkını kullanıyor.
19:32
İç Güvenlik Paketi" TBMM İçişleri Komisyonu'nda CHP'li Özcan'ın, "Ben sokaktan geldim, sokak dili ile konuşurum, sert üslup kullanırım" sözleri tartışmaya neden oldu Bu sözlere, AK Parti'li Turan, "Sertlik yapılacaksa alasını yaparız", AK Parti'li İçten de "Tamam sokak dili ile konuşalım, ben de sokak dilini çok iyi biliyorum" tepki gösterdi.
13:54
Sızıntı Dergisi, 37. Yaşını Kutluyor 1979'da Türkiye'de kavgaların ve çatışmaların hakim olduğu, dostların düşman kesildiği, kardeşin kardeşi öldürdüğü yıllarda, mürekkeplerinden akan bir damla 'Sızıntı' ile daha fazla gence ulaşmak için adım atanların gönül köprüsü Sızıntı Dergisi 37. yaşını kutluyor.
18:43
Davutoğlu: "Şimdi Suç İşledikleri Anda Hukuk Önünde Hesap Verirler. Başbakan Davutoğlu, soruları yanıtladı-Davutoğlu: (2)-"Sınav sisteminde -ki orada büyük adaletsizlikler yapıldı- KPSS'deki bütün bu süreci yakından takip ediyoruz, ilgili kurumları talimatlandırdık.
Davutoğlu: 'Şimdi Suç İşledikleri Anda Hukuk Önünde Hesap Verirler.
09:06
Başbakan Davutoğlu, Soruları Yanıtladı Davutoğlu: (2) "Sınav sisteminde ki orada büyük adaletsizlikler yapıldı KPSS’deki bütün bu süreci yakından takip ediyoruz, ilgili kurumları talimatlandırdık.
Başbakan Davutoğlu, Soruları Yanıtladı
10:29
Alvar İmamı (Alvarlı Muhammed Lütfi Efe) Kimdir ? Alvar İmamı (Alvarlı Muhammed Lütfi Efe) kimdir ? Fethullah Gülen'in konuşmalarında sıkça ismini söylediği Alvar İmamı Erzurum'da yaşamış bir alim olarak tanınır
Alvar İmamı (Alvarlı Muhammed Lütfi Efe) Kimdir ?
02:48
New York'ta Fethullah Gülen Protestosu New York'ta Herşey Türkiye İçin Platformuna üye bir grup, Fethullah Gülen Cemaatini protesto etti.
New York'ta Fethullah Gülen Protestosu
02:22
New York'ta Fethullar Gülen Protestosu New York'ta Herşey Türkiye İçin Platformuna üye bir grup, Fethullah Gülen Cemaatini protesto etti.
New York'ta Fethullar Gülen Protestosu
21:47
Cumhuriyet Yürüyüşü'ne Fransa'daki Tük Toplumundan Yogun İlgi Paris’te yaşanan terör saldırısını protesto etmek için binlerce Fransız sokaklara döküldü.
13:47
O'nun (Sas) Hayatı Kur'an'dır, Kur'an'ın Ete Kemiğe Bürünmüş Tefsiridir" İlahiyatçı Yazar Dr. Reşit Haylamaz, bugün karşımıza çıkan her bir hadisenin, hayatı, Peygamber Efendimiz'in (sas) hayatına göre yeniden şekillendirme lüzumunu hissettirdiğini belirterek, "Çünkü O’nun (sas) hayatı Kur’an’dır, Kur’an-ı Kerim’in ete kemiğe bürünmüş tefsiridir.
O'nun (Sas) Hayatı Kur'an'dır, Kur'an'ın Ete Kemiğe Bürünmüş Tefsiridir'
11:05
Genelkurmay'dan Şok Rapor: Tahşiyeciler El Kaide'ye Destek Veriyor Genelkurmay Başkanlığı'nın Tahşiyeciler grubu ile ilgili hazırladığı istihbarat raporu, grubun terör örgütü El Kaide bağlantısını ve inancını net bir şekilde anlatıyor.
Genelkurmay'dan Şok Rapor: Tahşiyeciler El Kaide'ye Destek Veriyor
14:06
İçişleri Bakanı Ala Açıklaması "(Sultanahmet'teki terör saldırısı) Çok önemli mesafeler kat ettik, kimliğini tespit ettik. Soruşturmanın selameti ve irtibatların ortaya çıkarılması bakımından bu aşamada ayrıntılı açıklama yapmayı doğru bulmuyoruz" "Dolmabahçe saldırısıyla ilgili bazı gözaltılar oldu, tutuklandılar" "Fransa'daki vatandaşlarımız.
12:17
İçişleri Bakanı Efkan Ala: Kimliğini Tespit Ettik İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sultanahmet saldırısıyla ilgili olarak, "Çok önemli mesafeler kat ettik. Soruşturmanın selameti ve irtibatların ortaya çıkarılması bakamından bu aşamada ayrıntılı açıklama yapmayı uygun görmüyoruz.
16:58
"Bugün Dünyanın En Büyük Eksiklerinden Biri Terörle Mücadeledir" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugün dünyanın en büyük eksiklerinden biri terörle mücadelede eksikliktir." dedi.
13:25
Malili Vali: Gülen'in Fikirlerinin Dünyaya Yayılmasına Şahitlik Ediyoruz Bati Afrika ülkesi Mali’nin Segou Eyalet valisi Thierno Boubacar Cisse, Hizmet Hareketi'nin ülkesindeki faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
07:50
'Paralel Yapı ve Hükümet-Cemaat' Tartışması Yeni Bir Boyut Kazandı 'Gündem Analız, sorular ve cevaplar' adını taşıyan kitapçık, cemaate yakınlığıyla bilinen Zaman gazetesinin Batman'daki abonelerine dağıtıldı.
'Paralel Yapı ve Hükümet-Cemaat' Tartışması Yeni Bir Boyut Kazandı
18:56
Alman Gazetesi Faz, Ekrem Dumanlı ile Konuştu: Demokrasi Her Gün Kan Kaybediyor Özgür basına darbe operasyonlarına yurt içi ve yurt dışında tepkiler yükselmeye devam ederken dünya medyası da gelişmeleri yakından izliyor.
16:07
Tacikistan'da "Paralel Yapı"Nın Okulları Kapatılma Tehlikesi Altında Tacikistan Eğitim ve Bilim Bakanı Saidov'un, Gülen hareketine ait okulların misyonunun belli olmadığını açıklamasının ardından bu eğitim kurumlarının lisansı incelemeye alındı Eğitim Bakanlığı yetkilisi Rahimjon Saidov, Gülen hareketinin okullarıyla yapılan anlaşmanın uzatılmayacağını bildirdi.
21:43
Gülen'den Sert Açıklamalar Gülen Cemaati'nin lideri Fethullah Gülen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Adolf Hitler'e benzetti.
Gülen'den Sert Açıklamalar
20:25
Yüce Divan İçin Gözler TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Soruşturma Komisyonu, Türkiye'deki yolsuzluk ve rüşvet iddialarının hedefindeki 4 eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesini kararlaştırdı.
Yüce Divan İçin Gözler TBMM Genel Kurulu'nda
17:29
AK Parti Düzce İl Kongresi AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, "Hizmet hizmet dedik davaya katkı sağlayacaklar dedik.
AK Parti Düzce İl Kongresi
16:28
Ak Partili Aktay: Kendilerine Hizmet Etmeyenleri Düşman Bellemişler Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Pensilvanya'daki bir grubun halkı salak yerine koyduğunu belirterek, "Hizmet hizmet dedik, davaya katkı sağlayacaklar dedik.
Ak Partili Aktay: Kendilerine Hizmet Etmeyenleri Düşman Bellemişler
09:54
Amerikalı Senator: Erdoğan Hukuka ve Özgür Basına Saygı Göstermeli! Amerikalı politikacı, Iowa Eyaleti 5. Bölge Senatörü Daryl Beall, Türkiye’de yaşanan son gelişmelerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
18:59
Böcek Soruşturmasında Yapılan Skandal Hata Mahkemede Ortaya Çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda bulunduğu belirtilen 'böcek soruşturmasında' yapılan skandal hata, mahkemede ortaya çıktı.
Böcek Soruşturmasında Yapılan Skandal Hata Mahkemede Ortaya Çıktı
12:41
Nazlı Ilıcak'ın Askeri İstihbarat Belgesi Tartışılmaya Devam Ediyor Nazlı Ilıcak'ın dünkü yazısında gündeme getirdiği Genelkurmay İstihbarat Dairesi'nin 13 Mart 2009 tarihli Tahşiyecilerle ilgili belgesi tartışılmaya devam ediyor.
Nazlı Ilıcak'ın Askeri İstihbarat Belgesi Tartışılmaya Devam Ediyor
10:36
Gülen'i Protesto Eden Türkdoğan: Demokrasi Mücadelesinde Hizmet'in Yanındayım Engin Türkdoğan, 2013 yılının yaz aylarında Pennsylvania'da Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ikamet ettiği yerleşkenin önündeki protesto gösterilerine katılan isimlerden biriydi.
Gülen'i Protesto Eden Türkdoğan: Demokrasi Mücadelesinde Hizmet'in Yanındayım
10:04
İngiliz Yayın Kuruluşu Channel 4: Türk Basını Saldırı Altında İngiltere'nin önde gelen ulusal televizyon kanalı Channel 4'ün Ana Haber Bülteninde, 14 Aralık günü Türkiye'de özgür medyaya düzenlenen operasyon ele alındı.
23:43
İngiliz Yayın Kuruluşu Channel 4: Türk Basını Saldırı Altında İngiltere’nin önde gelen ulusal televizyon kanalı Channel 4’ün Ana Haber Bülteni’nde, 14 Aralık günü Türkiye’de özgür medyaya düzenlenen operasyon ele alındı.
19:43
Ekrem Dumanlı, Daily Times'a Anlattı Pakistan'ın önde gelen gazetelerinden Daily Times, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ile yaptığı röportajı yayınladı.
Ekrem Dumanlı,  Daily Times'a Anlattı
18:16
Böcek Davası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde odasına yerleştirilen cihazlarla dinlenmesine ilişkin davanın ilk duruşması bugün görüldü.
17:18
Böcek Davasında Mahkeme Mustafa Varank ve MİT'çilerin Dinlenmesine Karar Verdi Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde çalışma ofisinde ve konutunda ‘böcek’ tabir edilen dinleme cihazı konulması ile ilgili olarak 13 kişinin yargılandığı davanın ilk duruşması sona erdi.
Böcek Davasında Mahkeme Mustafa Varank ve MİT'çilerin Dinlenmesine Karar Verdi
17:00
Böcek" Davası Sanık Seyit Saydam: "Eski Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amiri Serhat Demir, HAWK cihazını alarak, gelmemi istedi.
12:00
2014'ün 50 Önemli Olayı İşte, siyasetten ekonomiye, sanattan spora birçok alanda acı tatlı olaylarla geride bırakmaya hazırlandığımız 2014'ten dikkat çeken satır başları.
2014'ün 50 Önemli Olayı
11:24
Gülen, G.Saray Başkanı Yarsuvat'a Dava Açtı, Duygun Yarsuvat Kimdir ? Fethullah Gülen, Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'a kendisi hakkında yaptığı açıklamalarından dolayı dava açtı.G.Saray Başkanı Duygun Yarsuvat "Fethullah Gülen grubu, Aziz Yıldırım'dan 50 milyon Dolar istedi'' İddiasında bulunmuştu.
Gülen, G.Saray Başkanı Yarsuvat'a Dava Açtı, Duygun Yarsuvat Kimdir ?
11:09
Duygun Yarsuvat: Fethullah Gülen Aziz Yıldırım'dan 50 Milyon Dolar İstedi ! Fethullah Gülen, Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'a kendisi hakkında yaptığı açıklamalarından dolayı dava açtı.G.Saray Başkanı Duygun Yarsuvat "Fethullah Gülen grubu, Aziz Yıldırım'dan 50 milyon Dolar istedi'' İddiasında bulunmuştu.
Duygun Yarsuvat: Fethullah Gülen Aziz Yıldırım'dan 50 Milyon Dolar İstedi !
11:09
Fethullah Gülen, Galatasaray Başkanı Yarsuvat'a Dava Açtı, İşte Nedeni Fethullah Gülen, Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'a kendisi hakkında yaptığı açıklamalarından dolayı dava açtı.G.Saray Başkanı Duygun Yarsuvat "Fethullah Gülen grubu, Aziz Yıldırım'dan 50 milyon Dolar istedi'' İddiasında bulunmuştu.
Fethullah Gülen, Galatasaray Başkanı Yarsuvat'a Dava Açtı, İşte Nedeni
22:36
Fethullah Gülen, Galatasaray Başkanı Yarsuvat'a Dava Açtı Fethullah Gülen, Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'a kendisi hakkında yaptığı açıklamalarından dolayı dava açtı.
Fethullah Gülen, Galatasaray Başkanı Yarsuvat'a Dava Açtı
17:01
Haberler.com Editörlerinin 2015 Kehanetleri Hareketli 2014'ün ardından 2015'e 'merhaba' diyoruz. Haberler.com editörleri sizin için 2015 kehanetlerinde bulundu. İşte kimi komik, kimi ironik o kehanetler...
Haberler.com Editörlerinin 2015 Kehanetleri
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 02:47:37. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA FETHULLAH GÜLEN HABERLERİ
[Hata Bildir]