SON DAKİKA FİLİSTİN HABERLERİ

Son Dakika Filistin Haberleri

 • 17:59Davutoğlu 64. Hükümetin Dış Politika Programını AçıkladıDavutoğlu 64. Hükümetin Dış Politika Programını AçıkladıBaşbakan Davutoğlu 64. hükümetin dış politika programını açıkladı. Programda Rusya için "Bölgesel işbirliği bakımından önem taşıyan bir aktör" ifadesi kullanıldı.
 • 12:06İsrail İki Ayda 100 Filistinliyi Öldürdüİsrail İki Ayda 100 Filistinliyi ÖldürdüFilistin yönetimi, İsrail tarafından yapılan saldırılar nedeniyle son iki ayda 100 Filistinlinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Öldürülenlerin 22'si çocuk, 4 ise kadın.
 • 14:24'Kardeşine Sahip Çık' Yürüyüşüne 20 Kişi Katıldı'Kardeşine Sahip Çık' Yürüyüşüne 20 Kişi KatıldıKayseri'de İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen 'Kardeşine sahip çık' yürüyüşüne 20 kişi katıldı.
 • 00:02Gündem Özeti/ 27 Kasım 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediyeyi ziyaret edecek, toplu açılış töreninde halka hitap edecek, Valilik ziyaretinin ardından Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılacak.
 • 23:25İsrail'in Filistinlilere Yönelik SaldırılarıBatı Şeria, Kudüs ve Gazze'de İsrail askerlerinin saldırıları sonucu ekim ayından bu yana 22'si çocuk 102 Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 21:511948 Filistin İslami Hareketi'nin Faaliyetlerinin Yasaklanmasıİsrail'deki Arap vatandaşlarını İzleme Yüksek Komitesi, İsrail'in 1948 Filistin İslami Hareketi'nin faaliyetlerinin yasaklanmasını protesto çağrısında bulundu.
 • 20:10İsrail'in Filistinlilere Yönelik SaldırılarıEL İsrail askerlerinin Batı Şeria'da bugün 3 Filistinliyi öldürdüğü bildirildi.
 • 19:21Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi27 Kasım 2015 Cuma- TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Çanakkale'de düzenlenen TÜRKONFED 19. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi'nde konuşacak.
 • 18:53Abbas, Yunanistan Başbakanı Çipras'ı Kabul EttiAbbas, Yunanistan Başbakanı Çipras'ı Kabul EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mahmud Abbas ve Aleksis Çipras'ın ortak basın toplantısı- Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın açıklaması- Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın açıklaması Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ı makamında kabul etti.
 • 18:19Kaçırılan Polis ve Asker Aileleri, Hdp Grubu'nu Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'in kaçırılan polis ve asker ailelerini selamlaması- MAZLUMDER Genel Başkanı Faruk Ünsal'ın konuşması- PKK'nın kaçırdığı Semih Özbey'in babası Gürsel Özbey'in konuşması- Asker Müslüm Altıntaş'ın babası Şevket Altıntaş ve annesi Songül Altıntaş'ın konuşması- Polis memuru Sedat Yabalak'ın eşi Burcu Yabalak'ın konuşması- HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'in konuşması Kaçırılan polis ve asker aileleri Mecliste- Çeşitli tarihlerde PKK tarafından kaçırılan polis ve askerlerin aileleri, HDP Grubu'nu ziyaret etti- HDP Grup Başkanvekili Baluken: - "Her iki tarafa çağrı yapıyoruz: Bir an önce kentlerde, dağlarda sürdürülen operasyonlar durdurulmalı. PKK da iyi niyet göstergesi olarak, alıkoyduğu polis ve askerlerin ailelerine kavuşması için gerekirse tek taraflı inisiyatif kullanmalı" HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, "Her iki tarafa çağrı yapıyoruz: Bir an önce kentlerde, dağlarda sürdürülen operasyonlar durdurulmalı. PKK da iyi niyet göstergesi olarak, alıkoyduğu polis ve askerlerin ailelerine kavuşması için gerekirse tek taraflı inisiyatif kullanmalı" dedi.
 • 17:43Tika'dan Gazze'deki Kanser Hastalarına YardımTika'dan Gazze'deki Kanser Hastalarına YardımGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Getirilen tıbbi yardım malzemelerinin kaydedilme, paketlenme ve taşınma işlemleri- TİKA'nın Filistin Program Koordinasyon Ofisi Koordinatör Yardımcısı Salih Yürç ile röportaj Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Gazze Hükümetine Bağlı Sağlık Bakanlığına kanser hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere tıbbi yardım ulaştırdı.
 • 17:42Yunanistan Başbakanı Çipras Filistin'deYunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, İsrail'in Yahudi yerleşim yeri politikasını sürdürmesi konusunda endişe duyduklarını açıkladı.
 • 16:55Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras Filistin'deYunanistan Başbakanı Alexis Çipras Filistin'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mahmud Abbas'ın Alexis Çipras'ı karşılaması - Resmi tören düzenlenmesi- İkilinin basın mensuplarına poz vermesi Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Ramallah'ta, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas tarafından resmi tören ile karşılandı.
 • 16:35Düzeltme "Tika'dan Gazze'deki Kanser Hastalarına Yardım" Başlıklı Haberimizin İkinci Paragrafında...Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Gazze Hükümetine Bağlı Sağlık Bakanlığına kanser hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere tıbbi yardım ulaştırdı.
 • 16:32Kaçırılan Polis ve Asker Aileleri MeclisteHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, "Her iki tarafa çağrı yapıyoruz: Bir an önce kentlerde, dağlarda sürdürülen operasyonlar durdurulmalı. PKK da iyi niyet göstergesi olarak, alıkoyduğu polis ve askerlerin ailelerine kavuşması için gerekirse tek taraflı inisiyatif kullanmalı" dedi.
 • 16:30Hamas'tan Filistin Kurtuluş Örgütü'nün Çağrısına Olumlu CevapFilistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Ulusal Meclisi'nin Filistin toprakları dışında toplantı yapma çağrısına olumlu cevap verdi.
 • 16:29Kayseri -?kardeşine Sahip Çık? Yürüyüşüne 20 Kişi KatıldıKayseri -?kardeşine Sahip Çık? Yürüyüşüne 20 Kişi Katıldı?Kardeşine sahip çık? yürüyüşüne 20 kişi katıldı İHH İnsani Yardım Derneği Kayseri Şubesi Genç İHH tarafından düzenlenen 'Kardeşine sahip çık' yürüyüşüne 20 kişi katıldı.
 • 15:33Tika'dan Gazze'deki Kanser Hastalarına YardımTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Gazze Hükümetine Bağlı Sağlık Bakanlığına kanser hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere tıbbi yardım ulaştırdı.
 • 15:28Zulüm Gören Mazlumlara Destek YürüyüşüZulüm Gören Mazlumlara Destek YürüyüşüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Grubun pankartlarla yürüyüşünden görüntüler- Pankartlar ve bayrak detayları- Kayseri Genç İHH Başkanı Murat Çakır açıklaması Mazlumlara destek yürüyüşü- Kayseri Genç İHH Başkanı Murat Çakır: - "Mazlum coğrafyanın başına tebelleş olmuş barbar zihniyetin Afganistan, Irak, Çeçenistan, Bosna, Libya, Mısır, Filistin ve birçok yerde neler yapıldığını çok iyi biliyoruz" Kayseri'de, zulüm gören mazlum coğrafyalarda yaşayanlara destek olmak için yürüyüş düzenlendi.
 • 14:55Tika'dan Gazze'ye Tıbbi YardımTika'dan Gazze'ye Tıbbi YardımGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Getirilen tıbbi yardım malzemelerinin kaydedilme, paketlenme ve taşınma işlemleri- TİKA Filistin Koordinatör Yardımcısı Salih Yürç ile röportaj Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Gazze'deki kanser hastalarına tıbbi malzeme yardımı yapıldı.
 • 14:52Yaşarken Efsane Olan Oyuncu Uluslararası Antalya Film Festivali'nde: Yaşayan en iyi oyunculardan biri, cesur bir aktivist, sadece hayranlarının değil kendi meslektaşlarının bile saygı ile takip ettiği bir rol model.
 • 14:51Batı Şeria'da GerginlikBatı Şeria'nın çeşitli kentlerinde İsrail askerinin Filistinlilere yönelik müdahalesinde 10 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.
 • 14:31Batı Şeria'da Cenaze Töreniİsrail askerlerinin kurşunuyla hayatını kaybeden 2 Filistinli, son yolculuklarına uğurlandı.
 • 14:12Mazlumlara Destek YürüyüşüKayseri'de, zulüm gören mazlum coğrafyalarda yaşayanlara destek olmak için yürüyüş düzenlendi.
 • 14:1125 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma GünüVan Kardelenler Kadın Derneği Başkanı Gülşen Dalaz, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.
 • 13:55Kayseri Genç İhh Başkanı Murat Çakır AçıklamasıKayseri Genç İhh Başkanı Murat Çakır AçıklamasıKayseri İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından yapılan basın açıklamasında konuşan Kayseri Genç İHH Başkanı Murat Çakır, “Suriye’deki Türkmenlerin bulunduğu Bayırbucak mevkii Rus savaş uçakları ile bombalanıyor.
 • 13:34Mısır Kıpti Kilisesi'nden 35 Yıl Sonra Gelen Kudüs ZiyaretiMısır Kıpti Kilisesi lideri Papa 2. Tavadros, Kudüs'e gitmek üzere bugün Kahire'den ayrıldı.
 • 12:56İsrail Güçleri Filistinlilere Ait Yapıları Yıktıİsrail güçleri, Batı Şeria'da Filistinlilerin yaşadığı çok sayıda yapıyı ve ağılı yıktığı belirtildi.
 • 12:54Oturarak Voleybol Türkiye ŞampiyonasıEreğli Belediyespor Oturarak Voleybol Takımı, 27-29 Kasım tarihlerinde Konya'da düzenlenecek Türkiye şampiyonasına katılacak.
 • 11:51İsrail ve Filistin Arasındaki GerginlikFilistinli siyasi analistler, Kudüs ve Batı Şeria'daki ayaklanmaların sükunet bulması için uluslararası çerçevede atılan adımların başarılı olma ihtimalini "zayıf" olarak değerlendiriyor.
 • 10:59İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleriİsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın Nablus kentinde, "Filistinli göstericileri çatışma noktalarına taşıdıkları" iddiasıyla Et-Temimi adlı özel Filistin ulaşım ve nakliyat şirketine ait 8 otobüse el koyduğu bildirildi.
 • 10:04İsrail Askerleri Bir Filistinliyi ÖldürdüKudüs'ün kuzeybatısındaki Katana beldesinde İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu Filistinli bir gencin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 09:01Gündem/ 26 Kasım 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla bir araya gelecek ve Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyelerine akşam yemeği verecek.
 • 03:50İsrail Ordusunun "Filistinlilere Kolaylıklar Sağlanması" Tavsiyesine Retİsrail kabinesi, ordunun gerginliğin daha fazla tırmanmaması için bazı konularda "Filistinlilere kolaylıklar sağlanması" tavsiyesini reddetti.
 • 02:55İsrail ve Yunanistan İşbirliğini ArtıracakYunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın, ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdiği İsrail'in Başbakanı Benyamin Netanyahu ile yaptığı görüşmede, "iki ülke arasındaki işbirliğini artırma" kararı alındığı bildirildi.
 • 01:30İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleriİsrail'in, El-Halil ile Lahiş bölgesi arasında "elektronik çit" kurmayı düşündüğü bildirildi.
 • 00:02Gündem Özeti/ 26 Kasım 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla bir araya gelecek ve Yüksek Askeri Şura üyelerine akşam yemeği verecek.
 • 00:01Kudüs'ün Turizm Potansiyeli Çalıştayı"İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Kudüs'e destek için kutsal şehrin ziyaret edilmesi gerektiğini belirtti.
 • 23:01Filistin Dışişleri Bakanı Malki, Cezayir'deFilistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Malki, Cezayir Dışişleri Bakanı Ramtane Lamamra ile bir araya geldi.
 • 22:55Filistinliler, İsrail'den Yakınlarının Cenazelerini İstediİsrail güçlerince "bıçaklı saldırı" düzenlediği iddiasıyla öldürülen Filistinlilerin cenazelerinin yakınlarına teslim edilmemesi, Batı Şeria'da protesto edildi.
 • 22:00Ramallah'ta Vurulan 16 Yaşındaki Filistinli Öldüİsrail güçlerinin açtığı ateş sonucu yaralanan 16 yaşındaki Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 20:4164. Hükümet Programı Meclis'e SunulduAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye'de dört buçuk yıldır devam eden ihtilafın gündemlerinde öncelikli konumda olduğunu belirterek, "Bu ülkede, siyasi bir dönüşüm sağlayacak gerçek bir geçiş sürecinin hayata geçirilmesi için çabalarımız kararlılıkla sürdürülecektir" dedi.
 • 20:00Ürdünlü Partilerden Kerry'nin İsrail Ziyaretine EleştiriÜrdün'deki bazı partiler, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin İsrail'e gerçekleştirdiği ziyareti eleştirdi.
 • 19:56Başbakan Davutoğlu, 64. Hükümet Programı'nı TBMM Genel Kurulu'nda Açıkladı (2)Rusya VEYA BAŞKA BİR ÜLKENİN HEDEF ALINMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR Hükümet programını TBMM'da açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, düşürülen Rus uçağa ilişkin, "Önemli ortağımız ve bölgesel işbirliği bakımından önem taşıyan bir komşumuz olan Rusya ile ilişkilerimizin dinamiği merkezinde bulunduğumuz geniş coğrafyayı yakından ilgilendirmektedir.
 • 19:42İsrail'de 14 Yaş Altı Çocuklara Hapis Cezası Kararıİsrail parlamentosu (Knesset), 14 yaş altı çocuklara hapis cezası verilmesini öngören kanun tasarısının ilk okumasını onayladı.
 • 19:35Rusya'yla İlişkilerimizi Has­sasiyetlere Saygı İçerisinde Güç­lendireceğiz'Rusya'yla İlişkilerimizi Has­sasiyetlere Saygı İçerisinde Güç­lendireceğiz'Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya uçağının sınır ihlali sebebiyle düşürüldüğünü bir kez daha tekrarladı.
 • 18:52Avrupalı Savaşçılar, Daeş ve Paris Saldırıları" Paneliİstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara, Müslümanların Paris'teki terör saldırılarının İslam'ın gerçek görüntüsü olmadığını mümkün olduğu kadar açıklaması ve gençlerini eğitmesi gerektiğini söyledi.
 • 18:26Başbakan Davutoğlu, 156 Sayfalık Hükümet Programı AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 64. hükümet programını Meclis Genel Kurulu’nda açıkladı.
 • 18:14Uluslararası Kadına Şiddete Haykırış Konferansı"Kudüs Nuru Derneği Başkanı Rebab Osmanlıoğlu, dünyanın gözleri önünde her gün Filistinli kadınların, İsrail askerleri tarafından aşağılandığını, darbedildiğini ve yaralandığını ifade ederek, "Filistinli kadınlar vatanlarında onurlu bir hayat sürmek istiyor" dedi.
 • 17:41Gazze-Mısır Sınırındaki Tünellerde Toprak KaymasıMısır ordusunun, Gazze-Mısır arasındaki sınır bölgesinde tünellere deniz suyu pompalaması nedeniyle toprak kaymaları yaşandığı bildirildi.