SON DAKİKA FİLİSTİN HABERLERİ

Son Dakika Filistin Haberleri

 • 18:53AK Parti'nin Sakarya MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz, Sakarya Meydanı'ndan Mursi'ye selam göndeririz, Kılıçdaroğlu da Sisi'ye selam gönderir, İsrail'e, Esed'e selam gönderir. Oradaki zulümleri görmeden döner bize der ki 'Buralarda niye büyükelçimiz yok?' Emin olun, bilmez. 'Mescid-i Aksa ne demek bilmediği için 'İsrail ile niye dost değiliz?' der" ifadesini kullandı.
 • 18:38Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Gençlerimiz Vefa, Dostluk, Yardımlaşma Nedir, Onu da Bilecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gelişi,- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş konuşması,- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açılış kurdelesi kesme, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Gençlerimiz sadece bilgisayar nasıl kullanılıyor, onu bilmeyecek.
 • 16:39Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Gençlerimiz sadece bilgisayar nasıl kullanılıyor, onu bilmeyecek.
 • 15:10Mısır 'Terör Örgütü' İlan Ettiği Hamas'ı Haziran'da Karara BağlayacakMısır'da geçtiğimiz Şubat ayında Gazze'deki Hamas Hareketi’nin 'terör örgütü' olduğuna karar veren Kahire Mahkemesi, kararı kesin hükme bağlamamıştı.
 • 12:00Çaycuma'da Mursi'nin İdam Kararına ProtestoÇaycuma'da Mursi'nin İdam Kararına ProtestoÇaycuma’da Eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin de aralarında bulunduğu 106 kişi için verilen idam kararına protesto edildi.
 • 02:36Batı Şeria'daki 6. Uluslararası Kudüs KonferansıBatı Şeria'da gerçekleştirilen 6. Uluslararası Kudüs Konferansı'nın kapanış bildirgesinde, Mescid-i Aksa'yı ziyaret çağrısı yapıldı.
 • 00:08Genel Seçime DoğruHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Genel merkezimiz, Adana, Mersin teşkilatlarımız bombalı ve silahlı saldırılarla provoke edildi.
 • 23:55Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerÇaycuma ilçesinde 22 sendikanın katılımıyla düzenlenen eylemde, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi'ye verilen idam kararı protesto edildi.
 • 23:13Demirtaş, 'Halkların Demokratik Festivali'ne KatıldıHDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “AK Parti’deki panik sadece ‘HDP barajı aşacak, bizim AK Parti olarak milletvekili sayımızı düşürecek’ paniği değil, ortada ciddi bir ideolojik yarış var. İdeolojik çatışma, ideolojik mücadele var” dedi.
 • 22:20Venezuela, Filistin'deki Temsilciliğini Büyükelçilik Statüsüne ÇıkarıyorSAO Venezuela, Filistin'deki diplomatik temsilciliğini büyükelçilik statüsüne yükselteceğini açıkladı.
 • 17:21Ürdün Kralı Abdullah: "Barış ve İstikrarın Yolu Kalkınmadan Geçer"Ürdün Kralı Abdullah, Ürdün’ün Ölü Deniz bölgesinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nun açılışında yaptığı konuşmada, barış ve istikrarın kalkınmadan geçtiğini söyledi.
 • 16:46Dünya Ekonomik ForumuÜrdün Kralı Abdullah, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya geldi.
 • 16:40Ege Denizi'nde Kaçak OperasyonuSahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı'nın son Umut Harekatı kapsamında son 4 günde gerçekleştirdiği arama kurtarma faaliyetlerinde 543 kaçağın kurtarıldığı, 2 göçmen kaçakçısının da yakalandığı bildirildi.
 • 16:16Batı Şeria'daki Gösterilere Müdahaleİsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde "Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını" protesto eden Filistinli göstericilere müdahalesi sonucunda onlarca kişinin gazdan etkilenerek boğulma tehlikesi geçirdiği belirtildi.
 • 15:42Ayrı Coğrafyalarda Aynı İmza" Açılış TöreniBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, memleketi Ordu’da Başbakanlık TİKA’nın "Ayrı Coğrafyalarda Aynı İmza" sloganıyla 3 ülkede tamamlandığı projelerin açılışını yapacak.
 • 15:30Mısır'daki İdam Kararları Adilcevaz'da Protesto EdildiMısır'daki İdam Kararları Adilcevaz'da Protesto EdildiBitlis’in Adilcevaz ilçesinde bir araya gelen Memur-Sen Konfederasyonu üyeleri, Mısır’da 106 kişinin idam cezasına çarptırılmasını protesto etti.
 • 13:35Dünya Ekonomik Forumu Ürdün'de BaşladıDünya Ekonomik Forumu'nun Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölge toplantısı, Ürdün'ün batısındaki Ölü Deniz bölgesinde başladı.
 • 12:13Erdoğan'dan Cevdet Sunay MesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay’ın vefat yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı.
 • 11:42Filistinli Doktorlar Şifa İçin Anadolu YollarındaFilistinli Doktorlar Şifa İçin Anadolu YollarındaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Filistinli hastalar muayene olurken- İlaç dolabı- Hastalardan detay- FİLMED Başkanı Dr. Muhammed Emin'in açıklaması Filistinli doktorlar şifa için Anadolu yollarında- Filistinli Tabipler ve Sağlık Mensupları Derneği çatısı altında toplanan 100 doktor, Türkiye'nin çeşitli illerinde yaşayan yurttaşlarına sağlık hizmeti götürüyor- Dernek Başkanı Emin: - "Türkiye zaten Filistinli ve Suriyeli mültecilerin yanında.
 • 11:38Filistinli Doktorlar Şifa İçin Anadolu Yollarındaİstanbul'da dernek çatısı altında bir araya gelen Filistinli doktorlar, Türkiye'nin çeşitli kentlerini gezerek, yurttaşlarına sağlık hizmeti veriyor.
 • 03:30Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in Kudüs Ziyaretinin YankılarıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Filistin ziyareti geniş yankı uyandırdı.
 • 21:44Filistinli Eski Bakan Serbest Bırakıldıİsrail hapishanelerinde 10 ay tutuklu kalan eski Filistin Esirler Bakanı Vasfi Kubha'nın serbest bırakıldığı bildirildi.
 • 21:23İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleriBirleşik Arap Listesi lideri Eymen Avde, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, "Filistinlilerin evlerini yıkma sorununa ilişkin öneri sunacakları sözü verdiğini" belirtti.
 • 21:09Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerTürkiye Ehli Sünnet Alimler Birliği (ESAB), Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 121 kişi hakkında idam cezası verilmesini şiddetle kınadı.
 • 19:12Arınç, 3.üncü Uluslararası Turizm ve Barış Konferansı'na KatıldıArınç, 3.üncü Uluslararası Turizm ve Barış Konferansı'na KatıldıKonferans salonundan detaylar- Wulff'un "Zirveden Düşerken" isimli kitabını imzalayarak Arınç'a hediye etmesi- Wulff'un konuşması- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın konuşması 3'üncü Uluslararası Turizm ve Barış Konferansı- Başbakan Yardımcısı Arınç: - "Irak'ta, Suriye'de, Myanmar'da, Filistin'de, Fransa'da, Afganistan'da ve daha birçok yerde farklı inanç grupları tarafından bir diğeri aleyhine yakın zamanda birçok baskı, saldırı ve olumsuzluklar yaşandı.
 • 17:383'üncü Uluslararası Turizm ve Barış KonferansıBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Irak, Suriye, Myanmar, Filistin, Fransa ve Afganistan'da, daha birçok yerde farklı inanç grupları tarafından bir diğeri aleyhine yakın zamanda birçok baskı, saldırı ve olumsuzluk yaşandığını belirterek, "Bu yaşananlar bizleri biraz ümitsizliğe sevk etmiş olabilir.
 • 17:14Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Çanakkale'deBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Uluslar ve Kültürlerarası Diyalog Enstitüsü IDI tarafından 3’üncüsü düzenlenen Dünya Barış ve Turizm Konferansı’na katıldı.
 • 16:58Ralliciler Alaşehir Etabını TamamladıRalliciler Alaşehir Etabını TamamladıAlaşehir Belediyesi ’Allgau-Orient/ Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’ ekibini ilçede misafir etti.
 • 16:563. Dünya Barış ve Turizm Konferansı Çanakkale'de Yapıldı3. Dünya Barış ve Turizm Konferansı Çanakkale'de YapıldıUluslar ve Kültürelarası Diyalog ve Enstitüsü (IDI), Çanakkale Savaşları'nın 100. yıldönünü dolayısıyla Çanakkale'de 3. Dünya Barış ve Turizm Konferansı düzenledi.
 • 16:45Allgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir'deAllgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir'deAllgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir'de ALMANYA'da 10 Mayıs'ta başlayan ve 28 Mayıs'ta Ürdün'de sona erecek Allgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin, Uşak'ın Eşme ile Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki etabı dün tamamlandı.
 • 16:39Gazze'de Gazze'de "Mezuniyet Töreni" (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ensar Güvenlik Kompleksi- Mezuniyet töreni yürüyüşü- Filistin Meclis Başkanvekili Ahmed Bahr açıklama- Eğitim alan grupların gösterisi- Filistin Meclis Başkanvekili Ahmed Bahr açıklama Gazze'de İçişleri Bakanlığı, "Güvenlik ve Koruma" birimi tarafından düzenlenen askeri eğitimi başarıyla tamamlayanlar için mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 16:24Gazze'de Gazze'de "Mezuniyet Töreni" (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eğitim alan grupların gösterisi- Filistin Meclis Başkanvekili Ahmed Bahr açıklama- Eğitim alan grupların gösterisi- Diploma töreni Gazze'de İçişleri Bakanlığı, "Güvenlik ve Koruma" birimi tarafından düzenlenen askeri eğitimi başarıyla tamamlayanlar için mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 15:56Allgaeu-Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Alaşehir Etabı TamamlandıAllgaeu-Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Alaşehir Etabı TamamlandıAllgaeu-Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Alaşehir etabı tamamlandı Almanya'da 10 Mayıs'ta başlayan ve 28 Mayıs'ta Ürdün'de sona erecek Allgaeu-Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin, Uşak'ın Eşme ile Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki etabı dün tamamlandı.
 • 15:18Allgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir'deAllgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi Alaşehir'deAlmanya'da 10 Mayıs'ta başlayan ve 28 Mayıs'ta Ürdün'de sona erecek Allgaeu-Orient Doğu- Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin, Uşak'ın Eşme ile Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki etabı dün tamamlandı.
 • 14:59AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın seçimlerde hile yapılacağı yönündeki iddiasına ilişkin, "Neymiş 3 bin 500 kişiyle bir tim kurmuşum, seçimlerde hile yapacakmışım. Seçimlerde hile iddiasını ispat etmeyen namerttir" dedi.
 • 14:39Gazze'de "Mezuniyet Töreni"Gazze'de İçişleri Bakanlığı, "Güvenlik ve Koruma" birimi tarafından düzenlenen askeri eğitimi başarıyla tamamlayanlar için mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 14:30Filistinliler Ayrım Duvarını Protesto EttiFilistinliler ayrım duvarıyla Kudüs'ten ayrılan Ram kentinde, ayrım duvarını protesto etmek için gökyüzüne balonlar bıraktı.
 • 13:36Elektrik Kesintilerine Elektrik Kesintilerine "Güneş Enerjili" Çözümİsrail ablukası altındaki Filistin'de uzun süreli elektrik kesintilerine çözüm bulmak amacıyla güneş enerjisiyle çalışan fırın tasarlayan girişimci, ilgi çekmeyi başardı.
 • 12:51Netanyahu'nun "İki Devletli Çözüm" AçıklamasıFilistin Başmüzakerecisi Saib Erekat, "iki devletli çözüm için" İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "bunu desteklediği iddialarına değil, eylemlerine" ihtiyaç olduğunu belirtti.
 • 11:04Ortadoğu'da Barış ve Refahın Sağlanması Ürdün'de Masaya YatırılıyorDünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge toplantıları Ürdün’ün Ölüdeniz bölgesinde başladı.
 • 00:41Netanyahu'dan Netanyahu'dan "İki Devletli Çözüm" AçıklamasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun açıklaması İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail-Filistin meselesi için "iki devletli çözüm"den yana olduğunu söyledi.
 • 00:23Gazze'nin Yeniden İmarıFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Gazze'nin Yeniden İmarı Konferansı'ndaki taahhütlerin yerine getirilmesi çağrısında bulundu.
 • 23:48Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın AçıklamasıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın AçıklamasıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bazı medya organlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın direkt şahsını, ailesini ve özel hayatını hedef aldığını söyleyerek, “Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey görmedim. Amerikan ve Avrupa medyası hakkında biraz bilgiye sahibim ve buna benzer bir örneği asla bulamazsınız” dedi.
 • 23:02İsrail'in Yeni Yahudi Yerleşim Birimleri İnşasıİsrail'in, işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs'te 90 yeni konut inşa etme kararı aldığı bildirildi.
 • 22:51Gazze'de Gazze'de "Türkiye'ye Teşekkürler" PankartıGazze Şeridi'ndeki bir caddeye 2 bin Filistinli gencin evlilik merasimi projesini üstlenmesinden ötürü "Türkiye'ye teşekkürler" yazılı pankart asıldı.
 • 22:22Netanyahu'dan "İki Devletli Çözüm" Açıklamasıİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail-Filistin meselesi için "iki devletli çözüm"den yana olduğunu söyledi.
 • 21:32Fıfa, İsrail'in Üyeliğini Askıya AlabilirUluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA), Filistinli futbolculara ayrım yaptığı gerekçesiyle, İsrail'in üyeliğinin askıya alınması konusunda oylama yapmayı planladığı bildirildi.
 • 21:23İsrail'e Girişte Gözaltına Alınan Ürdün Asıllı Kanada Vatandaşıİsrail iç güvenlik birimi Shin Bet tarafından, Hamas'la bağlantıları olduğu iddiası ile sınır kapısında gözaltına alınan Ürdün asıllı Kanada vatandaşı iş adamı Kanada hükümetinden yardım bekliyor.
 • 20:43Blatter'den Filistin Futbol Federasyonu'na ZiyaretFIFA Başkanı Sepp Blatter, Filistinli sporcuların karşılaştığı tüm sorunlar çözülmediği takdirde hem Filistin hem de İsrail'in zararlı çıkacağını söyledi.
 • 20:34FIFA Başkanı Blatter Filistin'deFilistin Futbol Federasyonu (PFA) Başkanı Cibril er-Rucub, İsrail Futbol Federasyonu'nun (IFA) FIFA'ya üyeliğinin askıya alınması yönündeki taleplerinde ısrarcı olacaklarını belirtti.