SON DAKİKA FİLİSTİN HABERLERİ

Son Dakika Filistin Haberleri

 • 12:20İsrail, İsrail, "Mahkumların Zorla Beslenmesi" Yasasını Onaylandıİsrail parlamentosu Knesset'te, Filistinli tutuklu ve mahkumların "zorla beslenmesine" imkan tanıyacak yasa tasarısı onaylandı.
 • 07:24Erdoğan'ın 'Hemen Seçim' PlanıErdoğan'ın 'Hemen Seçim' PlanıCumhurbaşkanı Erdoğan, koalisyon görüşmelerinden olumlu sonuç çıkmazsa 'dışarıdan destekli bir azınlık hükümetiyle' hemen seçime gitme sinyali verdi.
 • 07:47Yahudi Yerleşimcilerin Filistinli Ailenin Evine SaldırısıSuudi Arabistan, Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinlilere ait evi ateşe vererek bir bebeğin ölümüne yol açtığı olayı "çirkin terör eylemi" olarak niteleyerek, kınadı.
 • 23:46Bm, Filistinli Bebek Olayını Şiddetle KınadıBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Batı Şeria'nın Duma köyünde Filistinli bir bebeğin yakılarak öldürülmesi olayını şiddetle kınadı.
 • 23:36Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı Meşal Açıklamasıİslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Yahudi yerleşimcilerin Nablus'ta Filistinlilere ait evi ateşe vererek bir bebeğin ölümüne yol açtığı olayın sorumlusunun İsrail yönetimi olduğunu belirtti.
 • 22:10Filistin Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne GidiyorFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Yahudi yerleşimcilerin Nablus'ta Filistinlilere ait evi ateşe vererek bir bebeğin ölümüne yol açtığı olayın dosyasının yarın Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne sunulacağını belirtti.
 • 17:03Yahudi Yerleşimcilerin Öldürdüğü Filistinli Bebeğin CenazesiYahudi Yerleşimcilerin Öldürdüğü Filistinli Bebeğin CenazesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Filistinlilerin yürüyüşü- Cenazenin camiden alınması- Cenazenin toprağa verilmesi- Filistin Başbakanı Rami Hamdallah'ın basın mensuplarına açıklamaları Yahudi yerleşimcilerin, Nablus kentinin Duma beldesinde Filistinlilere ait evi ateşe vermesi sonucu hayatını kaybeden 18 aylık bebek Ali Dawabsheh için Nablus'ta cenaze töreni düzenlendi.
 • 16:41Filistinli İş Adamları Heyeti Ankara'ya GeldiFilistinli İş Adamları Heyeti Ankara'ya GeldiTürkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Filistin Devleti temsilcisi aynı zamanda Filistin Türkiye Dostluk Derneği Başkanı Mehemed Cevher bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya geldi.
 • 16:18Yahudi Yerleşimcilerin Filistinli Ailenin Evine SaldırısıYahudi yerleşimcilerin, Batı Şeria'da Filistinlilere ait evi ateşe vermesi sonucu hayatını kaybeden bebeğin cenazesi, binlerce Filistinlinin katıldığı cenaze merasimiyle, saldırının düzenlendiği Nablus'un Duma beldesinde toprağa verildi.
 • 16:14Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Endonezya'da mevkidaşı Joko Widodo tarafından resmi törenle karşılandı.
 • 15:56Yahudi Yerleşimcilerin Filistinli Ailenin Evine SaldırısıÜrdün, Yahudi yerleşimcilerin, bugün Batı Şeria'da Filistinlilere ait evi ateşe vermesi sonucu bir bebeğin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.
 • 15:30Filistinli İşadamları Heyeti Ankara'daFilistinli İşadamları Heyeti Ankara'daTürkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Filistin Devleti temsilcisi aynı zamanda Filistin Türkiye Dostluk Derneği Başkanı Mehemed Cevher bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya geldi.
 • 14:38Yahudi Yerleşimcilerin Filistinli Ailenin Evine SaldırısıFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Batı Şeria'da Filistinlilere ait evin Yahudi yerleşimciler tarafından ateşe verilmesi sonucu Ali Devabişe isimli bebeğin hayatını kaybetmesi ve İsrail'in işlediği diğer suçlarla ilgili Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne (UCM) teslim etmek üzere bir dosya hazırladıklarını söyledi.
 • 13:27Filistinli Mahkumlara "Kazlara" Reva Görülmeyen Muameleİsrail'de dün çıkarılan bir yasa ile açlık grevi yapan mahkumların "zorla beslenmesi"nin önü açıldı ancak ülkede aynı muameleyi kaz ve ördeklere yapmak, "hayvan haklarına" aykırı olduğu için yasak. İsrail Yüksek Mahkemesi 2003 yılında aldığı bir kararla, çiftliklerdeki kaz ve ördeklere "zorla besleme" yapılmasını yasaklamıştı.
 • 13:02Yahudi Yerleşimcilerin Filistinli Ailenin Evine SaldırısıGAZZE/ Filistinli gruplardan Hamas ve Fetih, Yahudi yerleşimcilerin, Batı Şeria'da Filistinlilere ait evi ateşe vermesi sonucu bir bebeğin hayatını kaybettiği saldırıya sert tepki göstererek, saldırının sorumluluğunun İsrail hükümetine ait olduğunu belirtti.
 • 12:54Yahudi Yerleşimcilerden Batı Şeria'ya Saldırı: 18 Aylık Bebek ÖldürüldüBatı Şeria’da Duma köyünde gece saatlerinde gerçekleştirilen saldırı sonucunda 18 aylık Ali Saad Dawabsha adlı bir bebek hayatını kaybetti.
 • 12:20İsrail'in Filistin Topraklarındaki Yerleşim Faaliyetleriİsrail makamlarının, Doğu Kudüs'te 500 yeni konut inşasını öngören ve dün hükümet tarafından onaylanan plan çerçevesinde Doğu Kudüs'te 91 yeni konut için ihale kararı aldığı bildirildi.
 • 12:00Dışişleri Bakanlığı, İsrail'i KınadıDışişleri Bakanlığı, İsrail’in işgal altındaki Filistin topraklarında yasadışı yerleşim faaliyetlerini sürdürmesini kınadı.
 • 11:29Erdoğan: Erdoğan: "Karanlık Odaklar Türkiye'yi Terör Örgütüne Destek Propagandasıyla Zan Altına Sokmaya...Cumhurbaşkanı Erdoğan temaslarda bulunmak üzere geldiği Endonezya’da Milli Güvenlik Akademisi’nde yaptığı konuşmada, “Bazı karanlık odaklar var. Bu karanlık odaklar ne yazık ki Türkiye’yi böyle bir terör örgütüne destek vermekle kara propaganda yaparak zan altına sokmaya çalışıyor” dedi.
 • 10:56Yahudi Yerleşimcilerin, Filistinli Ailenin Evine SaldırısıFilistin yönetimi, Yahudi yerleşimcilerin, Filistinlilere ait evi ateşe vermesi sonucu bir bebeğin hayatını kaybettiği saldırıyı "çirkin bir suç" sözleriyle nitelendirdi.
 • 10:21Dünyaca Ünlü Haber Sitesinde Muratpaşa HaberiDünyaca Ünlü Haber Sitesinde Muratpaşa Haberi‘Ortadoğu’nun nabzı’ sloganıyla tüm ortadoğudan haberleri milyonlarca okurla buluşturan www.al-monitor.com, Muratpaşa Belediyesi’nin çalışmalarını, ‘Çok kültürlü yerel yönetim mümkün’ sloganı ile anlattıMısır, Irak, İran, İsrail, Lübnan, Filistin ve Suriye başta olmak üzere tüm ortadoğu ve Rusya coğrafyasından ülkelerinden haberleri, Türkçe, İngilizce, Arapça ve İbranice tüm dünya ile buluşturan al-monitor adlı Uluslararası Basın Enstitüsü’nün (IPI) 2014 Özgür Medya Öncüsü Ödülü sahibi internet haber sitesi, Muratpaşa Belediyesi’nin her inanca saygılı hizmetlerini okurlarına ulaştırdı.
 • 10:21Dışişleri Bakanlığı İsrail'i KınadıDışişleri Bakanlığı, Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşim faaliyetlerini sürdürmesini ve yasadışı yerleşimlerde yeni konut inşasına yönelik son kararlarını kınadı.
 • 10:17İsrail'in Filistin'de Yeni Konut Yapma KararıDışişleri Bakanlığı, Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşim faaliyetlerini sürdürmesini ve yeni konut inşasına yönelik son kararlarını kınadı.
 • 09:55Cumhurbaşkanı Erdoğan Endonezya'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de yaşanan ve Türkiye'yi doğrudan tehdit eden olaylar üzerinden, ülkemize yöneltilen, kimi zaman iftira seviyesine varan haksız ithamlardan fevkalade rahatsız olduklarını belirterek, "Biz, en başından beri, Suriye başta olmak üzere tüm Ortadoğu'da huzurdan, barıştan, refahtan başka bir şey istemedik" dedi.
 • 01:48Gazze Halkı Yoksul ve İşsizİsrail ablukası nedeniyle Gazze'de yaşayanların yüzde 38,8'inin yoksul olduğu bildirildi.
 • 00:20Son Mektup Filmi, Filistin'de GösterildiSon Mektup Filmi, Filistin'de GösterildiFilistin'in Ramallah kentinde 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi konulu Son Mektup filmi gösterildi.
 • 23:32Son MektupSon Mektup" Filmi, Filistin'de GösterildiFilistin'in Ramallah kentinde "18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi" konulu Son Mektup filmi gösterildi.
 • 23:29Mısır'da Ulusal İttifak'tan Aksa İçin Gösteri ÇağrısıMısır'da Ulusal İttifak'tan Aksa İçin Gösteri ÇağrısıMısır'da, Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak, Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıları protesto etmeye yönelik gösteri düzenleme çağrısında bulundu.
 • 21:36Mescid-i Aksa'daki Saldırılara Karşı Eylem ÇağrısıMescid-i Aksa'daki Saldırılara Karşı Eylem ÇağrısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Filistin ve Kudüs'e Daimi Destek Derneği Başkanı Şeyh Ahmed Derviş El-Kurdi'nin konuşması- Lübnan'daki Cemaati İslami örgütüne mensup milletvekili İmad el-Hut'un konuşması- Dünya Müslüman Alimler Birliği Kudüs Komitesi Başkanı Şeyh Ahmed el-Umri'nin konuşması Lübnan'daki Filistin ve Kudüs'e Daimi Destek Derneği, Yahudi yerleşimcilerin Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları karşısında Arap ve İslam dünyasını, sorumluluklarını üstlenmeye davet etti.
 • 21:04Filistin Uzlaşı Hükümetinde Kabine RevizyonuFilistin Uzlaşı Hükümetinde Kabine RevizyonuHamas'tan, uzlaşı hükümetinde yapılacak kabine değişikliğinin, milli mutabakata yönelik bir "darbe" olacağı belirtildi.
 • 20:48Filistin Uzlaşı Hükümetinde Kabine RevizyonuFilistin uzlaşı hükümetinde yapılacak kabine revizyonunu ile 5 bakanın değişeceği bildirildi.
 • 20:37Mescid-i Aksa'daki GerginlikLübnan'daki Filistin ve Kudüs'e Daimi Destek Derneği, Yahudi yerleşimcilerin Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları karşısında Arap ve İslam dünyasını, sorumluluklarını üstlenmeye davet etti.
 • 16:58Hamas'tan ABD'ye "Savaş Uçağı" TepkisiHamas, ABD'nin, dünyanın en gelişmiş savaş uçaklarından F-35'leri İsrail'e satma kararına sert tepki gösterdi.
 • 16:42PenniesPennies": Filistinli Dilenci İki Çocuğun Hikayesiİsrailli Arap yönetmen Badran Badran'ın ilk belgesel filmi olan "Pennies" gerçek bir hikayeyi konu alıyor.
 • 16:25Grafikli - Yahudi Yerleşim Yerlerinin İnşaası Hız Kesmiyorİsrail, işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs ve Batı Şeria'daki mevcut Yahudi yerleşim yerlerini genişletmeyi sürdürüyor.
 • 16:11Yabancı Öğrenciler Türkçe Öğrenmek İçin Nevşehir'e GeldiYabancı Öğrenciler Türkçe Öğrenmek İçin Nevşehir'e GeldiYunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Türkçe Yaz Okulları’ faaliyetleri kapsamında birçok ülkeden 30 öğrenci Türkçe öğrenmek için Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ne geldi.
 • 16:04Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Suruç katliamı konusunda Cumhurbaşkanlığı'na yönelik iddialarına ilişkin, "Bu aslı astarı olmayan, terbiyesizce bir ifadedir.
 • 15:47İsrail'in Filistin'de Yeni Konut Yapma KararıFransa Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria ve Kudüs'te yeni konut inşa etme kararından endişe duyduklarını açıkladı.
 • 15:34Mısır'dan İsrail'e "Yerleşim" TepkisiMısır, İsrail'in hükümetinin Batı Şeria'daki Beit El adlı Yahudi yerleşim biriminde 300 yeni konut inşasına onay vermesini kınadı.
 • 14:39İsrail'de "Mahkumların Zorla Beslenmesi" Yasasının OnaylanmasıFilisinli gruplar, Filistinli tutuklu ve mahkumların "zorla beslenmesine" imkan tanıyacak yasa tasarısının İsrail parlamentosu Knesset'te onaylanmasına tepki gösterdi.
 • 14:02AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Anayasal düzen içinde Cumhurbaşkanlığı makamının yönlendirici rolü, öncülüğü olmaksızın herhangi bir hükümet kurmak, hatta hükümet kurma görevini almak dahi mümkün değildir" dedi.
 • 10:31Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı Soyvural AçıklamasıMarmaris ilçesinde, arsa yetersizliği yüzünden yeni binalar üretilemediği için, var olan binaların ihtiyaca yetmez hale geldiği, bunun da kira fiyatlarında artışa neden olduğu bildirildi.
 • 03:28İsrail'in Filistin Topraklarındaki Yeni Konut KararıABD Dışişleri Bakanlığı'nın, İsrail'in, Filistin topraklarında yeni konutlar kurma kararından kaygı duyduğu bildirildi.
 • 00:48Ab, İsrail'den Yeni Yerleşkeleri Durdurmasını İstediAvrupa Birliği (AB), İsrail'den Filistin topraklarında yeni konut inşası kararını geri çekmesini ve yerleşkelerini genişletmeyi durdurmasını istedi.
 • 21:44İsrail'in Batı Şeria ve Kudüs'te Yeni Konut İnşası KararıBİRLEŞMİŞ BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarında yeni konut inşası kararını kınayarak, "Karar, İsrail Hükümeti'nin destek verdiğini beyan ettiği iki devletli çözüm hedefiyle bağdaştırılamaz" ifadelerini kullandı.
 • 21:12İsrail'den Uluslararası Af Örgütü'nün Raporuna Tepkiİsrail, geçen yıl Gazze'ye düzenlediği saldırılar sırasında ordusunun savaş suçu işlediğine ilişkin elinde delilleri bulunduğunu açıklayan Uluslararası Af Örgütü'nün (AMNESTY) raporuna tepki gösterdi.
 • 17:33Ümit Özdağ: UCM, Erdoğan, Davutoğlu, Fidan ve Ala İçin Harekete GeçtiÜmit Özdağ: UCM, Erdoğan, Davutoğlu, Fidan ve Ala İçin Harekete GeçtiMHP milletvekili Ümit Özdağ, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin IŞİD'i desteklediği iddiasıyla Erdoğan, Davutoğlu, MİT Müsteşarı Fidan ve Efkan Ala hakkında inceleme başlattığını söyledi.
 • 17:25Saü Yabancı Misafirlerini AğırlayacakSaü Yabancı Misafirlerini AğırlayacakSakarya Üniversitesi 2015 Türkçe Yaz Okulu kapsamında 25 yabancı öğrenciye ev sahipliği yapacak.
 • 17:02İsrail'e Savaş Suçu İthamıİsrail'e Savaş Suçu İthamıUluslararası Af Örgütü, Gazze savaşıyla ilgili hazırladığı raporda İsrail'i savaş suçu işlemekle itham etti.
 • 15:59İsrail'den Batı Şeria ve Kudüs'te Yeni Konut İnşası Kararıİsrail Yüksek Mahkemesinin, Batı Şeria'daki Beit El adlı Yahudi yerleşim yerindeki iki binanın yıkılması kararı almasının ardından, İsrail hükümetinin, Kudüs ve Batı Şeria'da 800 yeni konut inşasına onay verdiği bildirildi.