Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş - Son Dakika

Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş

27.11.2020 11:24

Yeşilçam'ın Binbir Gece Masalları'ndan sinemaya uyarlanan efsane filmi Ali Baba ve Kırk Haramiler'de içi altın dolu mağara yıllar sonra bulundu. 1971 yılında çekilen 'Ali Baba ve Kırk Haramiler' filminde haramilerin "Açıl susam açıl" diyerek girdikleri mağaranın İstanbul'da olduğu ortaya çıktı.

1
1971 yılında çekilen "Ali Baba ve Kırk Haramiler" filminde haramilerin "Açıl susam açıl" diyerek girdikleri 'sihirli mağara' özelliğini taşıyan mağaranın son halini merak ediyor musunuz?
2
Yönetmenliğini Nuri Ergün'ün yaptığı başrollerinde ise, Sadri Alışık, Yusuf Sezgin, Feri Cansel, Kayhan Yıldızoğlu, Güzin Özipek ve Cevat Kutuluş gibi Yaşilçam'ın pek çok değerli ismini barındıran filmdeki 'sihirli mağara'nın yeri ortaya çıktı.
3
40 haramilerin gelip şarkı eşliğinde 'açıl susam açıl' demesiyle açılan mağara, bugünkü konumuyla Başakşehir'de bulunuyor.
4
Ali Baba ve Kırk Haramiler ile Tarkan filmleri başta olmak üzere bazı dizilerde de kullanılan mağaralar bugüne kadar çok kez tahribata uğramış. Alınacak tedbirlerle Yeşilçam'ın mirası olan mağaraların tahribatının önüne geçilecek.
5
Ali Baba ve Kırk Haramiler'in konusu
Ali Baba ve Kırk Haramilerin konusu
Filmde, haramilerden altın çalan bir adamın başına gelenler anlatılır.

6
Ali Baba, zengin bir bezirgân olan ağabeyi Kasım'ın ayak işlerini yapar. Fakir olduğu için ağabeyinin konağındaki müştemilatta kalır. Boş zamanlarında da ormandan topladığı odunları pazarda satar.
7
Bir gün Kasım, vereceği bir davet için Ali Baba'yı başka bir şehre gönderir. Ali Baba yolda tesadüfen Kırk Haramiler ile karşılaşır. Haramilerden saklanırken onların hazinelerinin yerini öğrenir. Bu fırsatı kaçırmak istemez.
8
Hazineden kendisine birkaç torba altın alır. Eve döndüğünde ağabeyi de hazinenin yerini öğrenir ve yola koyulur. Ne var ki Kasım Kırk Haramiler'e yakalanır ve canından olur. Hazinelerinden altın çalındığını fark eden Haramiler, Ali Baba'nın peşine düşecektir.
9

Son Dakika Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş - Son Dakika


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor