18:0200
SON DAKİKA GAZİANTEP HABERLERİ

Son Dakika Gaziantep Haberleri

   

  Japonlar, Diyarbakır'ın Tarihi ve Kültürel Mekanlarını Gezdi

  Diyarbakır Valiliği, Japonya'dan gelen grubu kentin tarihi, kültürel ve turistik mekanlarını gezdirdi. (Bugün 17:34)

   

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar: Büyükşehirler Artık Tarımda da Büyük

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sanayide, hizmetler, inşaat sektöründe olduğu gibi artık tarımda da ağırlığın büyükşehirlerde olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'de üretilen buğdayın yüzde 58.6'sı, arpanın yüzde 53.5'i, mısırın yüzde 84.9'u, domatesin yüzde 76.1'i, patatesin yüzde 46.8'i, kuru soğanın yüzde 63.8'i, nohudun yüzde 50.1'i, tütünün yüzde 80.7'si büyükşehirlerde üretiliyor" dedi. (Bugün 17:15)

   

  Kimsesiz Çocuklara 23 Nisan Sürprizi

  Gaziantep'te, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yaptırılan Sevgi Evleri'nde kalan kimsesiz çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, 'Çocuğum Emin Ellerde Projesi'nde görev alan yetkililerle birlikte kutladı. (Bugün 16:39)

   

  Şahinbey Belediyesinden, Antep Şiveli 'Avrad Yog, Ahıl Yog' Oyunu

  Şahinbey Belediyesinden, Antep Şiveli "Avrad Yog, Ahıl Yog" Oyunu

  Gaziantep Şahinbey Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Çeled Uşaglar Tiyatro Grubunun Antep Ağzı ile yazılan ‘Arvad Yog Ahıl Yog’ oyunu ücretsiz olarak sahneledi. (Bugün 14:38)

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Ege Denizi'nde 1996 yılında düşen F 16'nın enkazını ve şehit pilotun naaşını arama çalışmaları sürüyor Türk F 16 uçağına, Suriye'de konuşlu SA 2 ve SA 5 füze sistemleri tarafından Hatay üzerinde toplam 45 saniye süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu. (Bugün 14:33)

   

  Kilis'te Türk ve Suriyeli Çocuklar Gösteri Yaptı

  Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı; Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis ile ilçelerinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. (Bugün 14:29)

   

  Suriyelilere İnsani Yardım Tır'ı Azdavay'dan Yola Çıktı

  Suriye’den kaçarak ülkemize sığınan sığınmacılar için Azdavay’da ‘Bir Elde Sen Uzat’ sloganıyla başlatılan yardım kampanyasında toplanan malzemelerin yüklendiği İnsani Yardım TIR'ı Gaziantep'in Karkamış ilçesine gitmek için yola çıktı. (Bugün 14:27)

   

 

Manşet Haberleri