SON DAKİKA GELİBOLU HABERLERİ

Son Dakika Gelibolu Haberleri

 • 12:54Çanakkale Boğazı'ndaki Sert Mercanlar Koruma Altına AlındıÇanakkale Boğazı'ndaki Sert Mercanlar Koruma Altına AlındıÇanakkale Boğazı'ndaki sert mercanları balıkçıların çapalarından korumak için proje geliştirildi.
 • 11:16Çanakkale Boğazı'ndaki Sualtı Biyoçeşitliliğine Şamandıralı KorumaÇanakkale Boğazı'ndaki Sualtı Biyoçeşitliliğine Şamandıralı KorumaÇanakkale Boğazı'ndaki olta balıkçılarının teknelerinin çapalarının verdiği zararı ortadan kaldırmak amacıyla hazırlanan 'Sualtı Biyoçeşitliliği Koruma Projesi' kapsamında, 3 ayrı noktaya ucunda şamandıra bulunan beton tonozlar bırakıldı.
 • 04:53Çanakkale Boğazı'na Köprü İçin Zemin Etüt Çalışmaları BaşladıÇanakkale Boğazı'na Köprü İçin Zemin Etüt Çalışmaları BaşladıÇanakkale Boğazı'na köprü için zemin etüt çalışmaları başladı ÇANAKKALE Boğazı'na yapılması planlanan köprü için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından zemin etüdü çalışması başlatıldı.
 • 18:39Çanakkale Boğazı'na Köprü İçin Zemin Etüt Çalışmaları BaşladıÇanakkale Boğazı'na Köprü İçin Zemin Etüt Çalışmaları BaşladıÇanakkale Boğazı'na yapılması planlanan köprü için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından zemin etüdü çalışması başlatıldı.
 • 16:15Şehit Er Paşalı'nın Adı Gelibolu'da Caddede YaşayacakŞehit Er Paşalı'nın Adı Gelibolu'da Caddede YaşayacakÇanakkale'nin Gelibolu İlçe Belediye Meclisi kararıyla; İzmir Alaybey Askeri Tersanesi'nde meydana gelen römorkör kazasında şehit olan Er Süleyman Mert Paşalı'nın adı, ilçedeki bir caddeye verildi.
 • 14:12Şehit Er Süleyman Mert Paşalı'nın İsmi Gelibolu'da Bir Caddeye VerildiŞehit Er Süleyman Mert Paşalı'nın İsmi Gelibolu'da Bir Caddeye VerildiÇanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Belediye meclisi kararı ile şehit er Süleyman Mert Paşalı’nın adı, ilçedeki bir caddeye verildi.
 • 11:49İnsan Tacirleri Her Yolu Deniyor Ama Keşan'ı Geçemiyorİnsan Tacirleri Her Yolu Deniyor Ama Keşan'ı GeçemiyorSuriyeli sığınmacıların umuda yolculuğu için insan tacirleri her yolu denemesine rağmen Edirne’nin Keşan ilçesinden bir türlü geçemiyor.
 • 09:34Gelibolu Akm'de Sıradışı Bir Dostluk İsimli Sergi AçıldıGelibolu Akm'de Sıradışı Bir Dostluk İsimli Sergi AçıldıÇanakkale Savaşları’nın 100.yılında çeşitli kültürel etkinliklerin sergilendiği Gelibolu Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi, son olarak Mine Konakçı’nın ‘Sıradışı Bir Dostluk’ isimli sergisine ev sahipliği yaptı.
 • 18:40Çanakkale - AK Parti'den Çanakkale'de Hizmet Aracı ve Bisikletli TörenÇanakkale - AK Parti'den Çanakkale'de Hizmet Aracı ve Bisikletli TörenAk Parti'den Çanakkale'de hizmet aracı ve bisikletli tören AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 500 lira sembolik ücretle belde belediyeleri için alınan ikinci el beş hizmet aracı ve başarılı öğrencilere hediye edilecek 100 bisikletin dağıtımı için tören düzenledi.
 • 18:08Sıradışı Bir Dostluk' Gelibolu'daSıradışı Bir Dostluk' Gelibolu'daÇanakkale'nin Gelibolu İlçesi'nde Mine Konakçı'nın 'Sıradışı Bir Dostluk' isimli fotoğraf sergisi sanatseverler ile buluştu.
 • 17:59Gelibolu'dan Kısa KısaGelibolu'da, yağmur suyu hattı çalışmaları sürüyor.
 • 17:50AK Parti'den Çanakkale'de Hizmet Aracı ve Bisikletli TörenAK Parti'den Çanakkale'de Hizmet Aracı ve Bisikletli TörenAk Parti Çanakkale İl Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 500 lira sembolik ücretle belde belediyeleri için alınan ikinci el beş hizmet aracı ve başarılı öğrencilere hediye edilecek 100 bisikletin dağıtımı için tören düzenledi.
 • 12:04Eker I Run Team, Çanakkale'de Eker I Run Team, Çanakkale'de "Barış İçin Koştu"Çanakkale'de bu yıl ilk kez düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu 'Barış İçin Koşuyoruz' sloganıyla start aldı.
 • 11:19Çanakkale Boğazı Köprüsü İçin Fizibilite Çalışmaları BaşladıÇanakkale Boğazı Köprüsü İçin Fizibilite Çalışmaları BaşladıÇanakkale’nin Lapseki ilçesine yapılması planlanan boğaz köprüsünün fizibilite çalışmaları başladı.
 • 16:57Çanakkale İrlandalılar, 100 Yıl Sonra Gelibolu'da Ölen Askerlerini AndıÇanakkale İrlandalılar, 100 Yıl Sonra Gelibolu'da Ölen Askerlerini Andıİrlandalılar, 100 yıl sonra Gelibolu'da ölen askerlerini andı ÇANAKKALE'nin Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Green Hill Mezarlığı'nda düzenlenen törende; 100 yıl önce 10'uncu tümende İngilizlerle birlikte savaşan İrlandalılar, savaşta yaşamını yitiren 127 askerini andı.
 • 16:38İrlandalılar, 100 Yıl Sonra Gelibolu'da Ölen Askerlerini Andıİrlandalılar, 100 Yıl Sonra Gelibolu'da Ölen Askerlerini AndıÇanakkale'nin Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Green Hill Mezarlığı'nda düzenlenen törende; 100 yıl önce 10'uncu tümende İngilizler'le birlikte savaşan İrlandalılar, savaşta yaşamını yitiren 127 askerini andı.
 • 16:27Genel Seçime DoğruAK Parti Çanakkale 2'nci sıra milletvekili adayı Ayhan Gider, Gelibolu'da muhtarlarla bir araya geldi.
 • 16:16Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü YılıÇanakkale Savaşları'nın 100'üncü YılıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Green Hill (Yeşiltepe) mezarlığından detay- Törene katılanlardan detay- Çelenk konulması Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılında, İngilizlerle birlikte savaşan ve hayatlarını kaybeden 127 İrlandalı asker için Gelibolu Yarımadası'ndaki Yeşiltepe (Green Hill) Mezarlığı'nda tören gerçekleştirildi.
 • 15:37Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü YılıÇanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılında, İngilizlerle birlikte savaşan ve hayatlarını kaybeden 127 İrlandalı asker için Gelibolu Yarımadası'ndaki Yeşiltepe (Green Hill) Mezarlığı'nda tören gerçekleştirildi.
 • 15:35İrlandalılar Çanakkale'de Ölen 127 Askerini Andıİrlandalılar Çanakkale'de Ölen 127 Askerini AndıÇanakkale Savaşları’nın 100. yılında İrlandalılar, 10. Tümende İngilizlerle birlikte savaşan ve hayatlarını kaybeden 127 İrlandalı askeri, düzenledikleri törenle andılar.
 • 15:10İrlanda, Gelibolu'da Ölen 127 Askerini Andıİrlanda, Gelibolu'da Ölen 127 Askerini Andıİrlandalılar ve İngilizlerden oluşan 10. Tümen'de savaşan ve hayatını kaybeden 127 İrlandalı asker, 100 yıl sonra törenle anıldı.
 • 09:35Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika Başbakanı Charles Michel ile görüşecek, ortak basın toplantısı yapılacak.
 • 14:27Çsatt Yeni Döneme Etkinliklerle BaşladıÇsatt Yeni Döneme Etkinliklerle BaşladıÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin öğrenci topluluklarından Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu (ÇSATT) 2015-201 Güz dönemine iki etkinlikle başladı.
 • 09:50İstanbul'dan Edirne'ye Uzanan İnsanlık Dramıİnsan tacirleri tarafından kandırılan mültecilerin Kazlıçeşme’den başlayan çileli yolculuğu Keşan ve Gelibolu’da polis ve jandarmanın yaptığı operasyonla son buldu.
 • 09:28Çanakkale Atletizm ZaferiÇanakkale Atletizm ZaferiMaraton, Yarı Maraton, 10 km ve Halk Koşusu kategorilerinde gerçekleştirilen maraton, tarihi parkurda renkli görüntülere sahne oldu.
 • 08:31Rıdvan Şükür, Gelibolu Maratonu'nda KoştuRıdvan Şükür, Gelibolu Maratonu'nda KoştuÇanakkale zaferinin 100. Yılında düzenlenen Gelibolu Maratonu'na davet edilen Dağcı ve Doğa sporcusu Rıdvan Şükür, tarihi Gelibolu yarımadasında koşulan, yarı maratonu başarıyla tamaladı.
 • 17:03Trafik Kazasında Şehit Olan Teğmenin Cenazesi Ankara'ya GönderildiTrafik Kazasında Şehit Olan Teğmenin Cenazesi Ankara'ya GönderildiEdirne’nin İpsala ilçesinde meydana gelen kazada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Keşan Devlet Hastanesi’nde şehit olan Teğmen Davut Başaran’ın cenazesi, Ankara’ya gönderildi.
 • 16:01Savaş Alanında Barış KoşusuÇanakkale Savaşları'nın yaşandığı Gelibolu yarımadasında barış koşusu düzenlendi.
 • 15:13Gelibolu Şehitliği'nde 'Barış' İçin KoştularGelibolu Şehitliği'nde 'Barış' İçin KoştularGelibolu Şehitliği'nde 'barış' için koştular Çanakkale Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikte Turkcell'in ana sponsorluğunda bu yıl ilk kez düzenlenen "Turkcell Gelibolu Maratonu Barış için koşuyoruz" etkinliğinde 42 kilometrelik parkuru 2 saat 24 dakika 39 saniye ile koşan Kenyalı sporcu Benard Kipkemoi Rotich, 10 bin dolar para ödülünün sahibi oldu.
 • 14:44Gelibolu Şehitliği'nde 'Barış' İçin KoştularGelibolu Şehitliği'nde 'Barış' İçin KoştularÇanakkale Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikte Turkcell'in ana sponsorluğunda bu yıl ilk kez düzenlenen 'Turkcell Gelibolu Maratonu Barış İçin Koşuyoruz' etkinliğinde 42 kilometrelik parkuru 2 saat 24 dakika 39 saniye ile koşan Kenyalı sporcu Benard Kipkemoi Rotich, 10 bin dolar para ödülünün sahibi oldu.
 • 14:00Turkcell Gelibolu MaratonuÇanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında Turkcell firmasının ana sponsorluğunda düzenlenen maraton, Gelibolu Yarımadası'nda yapıldı.
 • 13:56Turkcell Gelibolu Maratonu KoşulduTurkcell Gelibolu Maratonu KoşulduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maraton başlangıç çizgisi detayı- Parkurda koşan sporcular- Bitiş çizgisi- 42 kilometrelik maraton'unun birincisi Benard Kipkemoirotich'ın açıklaması- Bebeğiyle yarışmaya katılan koşucu detayı- El ele bitiş çizgisine gelen yarışmacı detayları Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu, koşuldu.
 • 13:43Turkcel Gelibolu Maratonu Tarihi Yarımadada Start AldıTurkcel Gelibolu Maratonu Tarihi Yarımadada Start AldıÇanakkale’de bu yıl ilk kez düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu ‘Barış İçin Koşuyoruz’ sloganıyla start aldı.
 • 10:17Vali Erkal, Gelibolu'da Ziyaretlerde BulunduÇanakkale Valisi Hamza Erkal, Gelibolu ilçesinde ziyaretlerde bulundu.
 • 16:29Rıdvan Şükür, Çanakkale Gelibolu Maratonu'nda Koşacak.Çanakkale zaferinin 100. Yılında düzenlenen Gelibolu Maratonu'na davet edilen Dağcı ve Doğa sporcusu Rıdvan Şükür, tarihi Gelibolu yarımadasında yarı maraton koşmak için Çanakkale'ye gidiyor.
 • 14:41Turkcell Gelibolu Maratonu Pazar Günü KoşulacakTurkcell Gelibolu Maratonu Pazar Günü KoşulacakTurkcell Gelibolu Maratonu, Gelibolu Yarımadası’nın tarihi parkurunda pazar günü 13 ülkeden atletlerin de yer aldığı yaklaşık 2500 profesyonel atletin katılımıyla gerçekleşecek.
 • 10:18Milletvekili Adayları Çalışmalarını SürdürüyorMilletvekili Adayları Çalışmalarını SürdürüyorMHP Çanakkale Milletvekili Adayı Hatice Korkmaz, MHP Gelibolu ilçe teşkilatını ziyaret ederek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.
 • 18:40Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi02 Ekim 2015 Cuma- 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Abdullah Gül Üniversitesi’nin akademik yıl açılış programına katılacak.
 • 18:31Manisa Valiliği'nden Çanakkaleye Gideceklere Trafik UyarısıManisa Valiliği'nden Çanakkaleye Gideceklere Trafik UyarısıManisa Valiliği, 4 Ekim günü Manisa’dan Çanakkale’ye gidecek olan vatandaşlar için “Barış İçin Koşuyorum” Maratonu sırasında ziyaretçilerin yoğun trafik nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için Çanakkale Valiliğince tedbir alınacağı uyarısında bulundu.
 • 16:25Şahinbey'in Torunları Çanakkale'ye AkıyorŞahinbey'in Torunları Çanakkale'ye AkıyorŞahinbey Belediyesi tarafından başlatılan ve daha önce 12 bin üstün başarı belgesi alan Gaziantepli öğrencinin uçakla Çanakkale’ye götürüldüğü “Gaziler diyarından, Şehitler diyarına” projesi yeni seferleriyle devam ediyor.
 • 16:22Gelibolu'da Trafik Kazası: 1 YaralıGelibolu'daki trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • 13:50Turkcell Gelibolu Maratonu'na DoğruÇanakkale Savaşları'nın 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında, Turkcell firmasının ana sponsorluğunda düzenlenen maraton, 4 Ekim Pazar günü Gelibolu Yarımadası'nda koşulacak.
 • 13:24Turkcell Gelibolu Maratonu'na DoğruTurkcell Gelibolu Maratonu'na DoğruGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ'ın konuşması- Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın konuşması- Organizasyon yetkilisi Ahmet Çelik'in konuşması- Etkinlik detayları Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Turkcell'in ana sponsorluğunda ilk kez düzenlenecek maraton, 4 Ekim Pazar günü Gelibolu Yarımadası'nda koşulacak.
 • 12:32Hem Balık Satıyor, Hemde Tuzlu Balık YapıyorHem Balık Satıyor, Hemde Tuzlu Balık YapıyorÇanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yaşayan Tuncay Kemer, seyyar balıkçılık yaparak geçimini kazanırken, Gelibolu’nun meşhur balığı Sardalyenin tuzlu balığını da sokakta müşterilerinin gözü önünde yapıp, satıyor.
 • 12:04Gelibolu'da 4 Bin 358 Kurban Derisi ToplandıTürk Hava Kurumu (THK) Gelibolu Şube Başkanlığı Kurban Bayramı süresince 4 bin 358 deri topladı.
 • 09:13Çanakkale'de Hırsızlık OlaylarıÇanakkale'de bir motosiklet çalındı.
 • 17:25Dünya Barışı İçin KoştularDünya Barışı İçin KoştularGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Koşudan detaylar Dünya barışı için koştular- Dünya Barış Koşusu gönüllüleri, Çanakkale'den aldıkları barış meşalesini Bayramiç'e ulaştırdı Uluslararası dostluğu ve barışı teşvik etmeyi amaçlayan küresel bayrak yarışı Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run/Dünya Barış Koşusu gönüllüleri, Çanakkale'den aldıkları barış meşalesini Bayramiç'e ulaştırdı.
 • 16:14Dünya Barışı İçin KoştularUluslararası dostluğu ve barışı teşvik etmeyi amaçlayan küresel bayrak yarışı Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run/Dünya Barış Koşusu gönüllüleri, Çanakkale'den aldıkları barış meşalesini Bayramiç'e ulaştırdı.
 • 14:36Çanakkale İşkur'dan Uyuşturucu Mağdurlarına Mesleki EğitimÇanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, uyuşturucu mağduru vatandaşlara hizmetler sunuyor.
 • 13:58Çanakkale'de Hırsızlık OlaylarıÇanakkale'de bir kişinin cep telefonu çalındı.