SON DAKİKA GELİBOLU HABERLERİ

Son Dakika Gelibolu Haberleri

 • 15:17 Yasaklardan Sonra Balık Fiyatları Yükseldi Trol ve gırgır avcılığında 15 Nisan'da başlayan av yasağının ardından, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde balık fiyatları arttı.
 • 09:35 Gelibolu'da Sağanak Gelibolu ilçesinde sağanak hayatı olumsuz etkiledi.
 • 18:48 Çorumlu Öğrenciler Çanakkale'de Çorumlu Öğrenciler Çanakkale'de Çorum Belediyesi, öğrencilere yönelik Çanakkale gezisi düzenliyor.
 • 17:00 Siverek'te Teog'ta Başarılı Olan Öğrencilere Gezi Siverek Kaymakamlığı TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere yönelik, Çanakkale ve Ankara'ya gezi düzenledi.
 • 15:44 Oltayla 9 Kiloluk Sinarit Yakaladı Gelibolu'da, bir balıkçı oltayla 9 kilogramlık sinarit balığı avladı.
 • 13:15 Gelibolu'da Hayır Yemeği Gelibolu'nun Fındıklı köyünde hayır yemeği verildi.
 • 11:26 Gelibolu'nun Fındıklı Köyünde Hayır Duası Yapıldı Gelibolu'nun Fındıklı Köyünde Hayır Duası Yapıldı Gelibolu’nun Fındıklı köyünde bu yıl 13. düzenlenen köy hayrı, yoğun katılımlar yapıldı.
 • 17:53 Keşan'da 875 Kilo Kaçak Et Ele Geçirildi Keşan'da 875 Kilo Kaçak Et Ele Geçirildi Edirne'nin Keşan İlçesi'nde polis ekiplerinde durdurulan bir araçta yapılan aramada Yunanistan'dan kaçak olarak getirildiği belirlenen 875 kilo parçalanmış et ele geçirildi.
 • 09:00 Gündem / 29 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı münasebetiyle düzenlenecek kutlama merasimine katılacak.
 • 10:01 Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı'nda Kadro Düzenlemesi Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı teşkilatının çalışma usul ve esasları ile personeli hakkındaki yönetmelikte değişiklik yapıldı.
 • 19:59 Gelibolu Fosil Cenneti Olabilir Gelibolu Fosil Cenneti Olabilir Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi'nin tarihi yapısı nedeniyle dünyanın en eski fosillerine ev sahipliği yapmış olabileceği belirtildi.
 • 15:13 Çılgın Motorcular İzmir'den Çıktı Avrupa'yı Turladı İzmir’in Ödemiş ilçesinden motosikletleriyle yola çıkan dört arkadaş, hayallerini gerçekleştirerek toplam 4 bin 500 kilometre yol yapıp Avrupa’yı turladı.
 • 13:11 Çanakkale İçin 2015 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçları 2015 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçları açıklandı.
 • 10:09 Batılı Tarihçiler Kut'ül Amare Zaferi'ni Konuştu Osmanlı tarihinde ve Birinci Dünya Savaşı'nda önemli yer tutan Kut Zaferi İngiltere, İrlanda, İsviçre ve ABD üniversitelerinden alanlarının uzmanı akademisyenler tarafından Bilkent Üniversitesi'nde düzenlenen panelde ele alındı.
 • 18:17 Taşköprülüler Tarihi Yerleri Gezdi Taşköprülüler Tarihi Yerleri Gezdi Yalova’nın Taşköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ücretsiz İstanbul, Edirne Çanakkale turuna belde halkı ilgi gösterdi.
 • 14:46 Çanakkale Gelibolu-Lapseki Feribot Seferlerine Fırtına Engeli Çanakkale Gelibolu-Lapseki Feribot Seferlerine Fırtına Engeli Gelibolu-Lapseki feribot seferlerine fırtına engeliÇANAKKALE'de özellikle Marmara Denizi'nde zaman zaman fırtına şeklinde esen kuvvetli rüzgar nedeniyle Gelibolu-Lapseki arasındaki feribot seferleri durduruldu.
 • 14:36 Gelibolu-Lapseki Feribot Seferlerine Fırtına Engeli Gelibolu-Lapseki Feribot Seferlerine Fırtına Engeli Çanakkale'de özellikle Marmara Denizi'nde zaman zaman fırtına şeklinde esen kuvvetli rüzgar nedeniyle Gelibolu- Lapseki arasındaki feribot seferleri durduruldu.
 • 12:38 Çanakkale'de Feribot Seferleri İptal Edildi Çanakkale'de Feribot Seferleri İptal Edildi Çanakkale ve Kuzey Ege’de olumsuz hava şartları sebebiyle feribot seferleri iptal edildi.
 • 12:23 Ilgardere'de Yağmur ve Şükür Duası Ilgardere'de Yağmur ve Şükür Duası Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Ilgardere Köyü’nde geleneksel olarak devam ettirilen yağmur ve şükür duası yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
 • 10:15 Eskişehirli Şair ve Ozanlardan Şiir ve Türkü Şöleni Eskişehirli Şair ve Ozanlardan Şiir ve Türkü Şöleni Eskişehirli Şairler, Yazarlar, Ozanlar Derneği’ne (EŞYODER) üye şairler ve ozanlar, Arıburnu Zaferi münasebetiyle kendi yazdıkları şiirleri okudu ve kendi derledikleri türküleri sazları eşliğinde seslendirdi.
 • 08:54 Ahmet Çakar: Yarın Soyunma Odasında Hakeme Tecavüz Bile Edilir Ahmet Çakar: Yarın Soyunma Odasında Hakeme Tecavüz Bile Edilir Eski hakem Ahmet Çakar, Trabzonspor - Fenerbahçe maçında yaşananlarla ilgili "Yarın soyunma odasında hakeme tecavüz bile edilir Allah korusun." dedi.
 • 02:50 Moğolistan'da Anzak Günü İçin Tören Düzenlendi - Ulan Moğolistan'da Anzak Günü İçin Tören Düzenlendi - Ulan GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ulan Bator Manastır Alanı Ülkenin milli marşların okunması Diplomatların konuşması Kur'an Kerim okunması ve dua Çelenk konulması ve saygı duruşu ULAN Anzak Günü'nün 101'inci yıl dönümü dolayısıyla Moğolistan'ın başkenti Ulan Bator'da Türk, Avustralyalı, Yeni· Zelandalı ve İngi·li·z toplulukların katılımıyla anma töreni· düzenlendi.
 • 01:57 Moğolistan'da Anzak Günü İçin Tören Düzenlendi ULAN Anzak Günü'nün 101'inci yıl dönümü dolayısıyla Moğolistan'ın başkenti Ulan Bator'da Türk, Avustralyalı, Yeni· Zelandalı ve İngi·li·z toplulukların katılımıyla anma töreni· düzenlendi.
 • 21:08 Teiaş, Elektrik İletim Hatlarına 10,2 Milyar Liralık Yatırım Yapacak Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), 2019 yılına kadar elektrik iletim hatlarına 10,2 milyar liralık yatırım yapacak.
 • 18:35 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Programa katılımcıların gelmesi Karanga adı verilen seremoninin yapılması Savaşta hayatını kaybedenler için duaların edilmesi Kahramanlık şarkılarının seslendirilmesi Yeni Zellanda Savunma Bakanı Brownlee'nin konuşması Milli marşların okunması ve çelenk bırakılması Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı Gelibolu Yarımadası'ndaki Yeni Zelanda Anıtı'nda tören yapıldı Yeni Zelanda Savunma Bakanı Brownlee: "Yıllardır bizi ağırlayan ve Türk topraklarında kaybettiğimiz atalarımızı anmamıza izin veren Türk Devleti ve halkına müteşekkiriz. Bu jest, eski düşmanların nasıl derin ve kalıcı dostluklar geliştirebileceğinin sembolüdür" Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı kapsamında, Gelibolu Yarımadası'ndaki Conkbayırı'nda bulunan Yeni Zelanda Anıtı'nda tören düzenlendi.
 • 15:57 Binlerce Kişi 57. Alay'a Vefa Yürüyüşü'ne Katıldı Binlerce Kişi 57. Alay'a Vefa Yürüyüşü'ne Katıldı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yıl dönümü anma törenleri kapsamında bu sabah düzenlenen 57. Alay'a Vefa Yürüyüşü'ne binlerce kişi katıldı.
 • 13:33 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı kapsamında, Gelibolu Yarımadası'ndaki Conkbayırı'nda bulunan Yeni Zelanda Anıtı'nda tören düzenlendi.
 • 13:33 Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Törenden detaylar Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'ın konuşması Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Bizim üzerimize düşen görev burada 101 sene önce ortaya konulan mücadelenin ruhunu ve o mücadelenin içindeki ruhun anlamını iyi görmek ve bir, beraber, tek vücut olmak" "(Gençler) Sizlerden tek bir ricam var; ecdadınız 101 sene önce nasıl burada tek vücut olduysa, siz de şu anda nasıl tek vücutsanız, geleceğe de böyle yürüyün. Birbirinizin farklılıklarının, birbirinizin zenginliği olduğunu asla unutmayın" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bizim üzerimize düşen görev burada 101 sene önce ortaya konulan mücadelenin ruhunu ve o mücadelenin içindeki ruhun anlamını iyi görmek ve bir, beraber, tek vücut olmak.
 • 13:05 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bizim üzerimize düşen görev burada 101 sene önce ortaya konulan mücadelenin ruhunu ve o mücadelenin içindeki ruhun anlamını iyi görmek ve bir, beraber, tek vücut olmak.
 • 12:16 Yeni Zelanda'da Şafak Ayini Düzenlendi MELBOURNE (AA) – Yeni Zelanda'nın başkenti Wellington'da, Çanakkale Savaşları'nın 101. yıl dönümünde düzenlenen şafak ayinine on binlerce kişi katıldı.
 • 11:22 Elektrik İletimine 10,2 Milyar Lira Yatırılacak Elektrik İletimine 10,2 Milyar Lira Yatırılacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı verilerine göre, TEİAŞ, 2016-2019 yıllarında toplam 14 elektrik iletim hattını sisteme dahil etmeyi planlıyor.
 • 11:21 Conkbayırı Anıtı'nda Tören Conkbayırı Anıtı'nda Tören GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın anıta gelmesi Saygı duruşu, saygı atışı Anıta çelenk koyulması Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın konuşması Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı "57. Alay Vefa Yürüyüşü"nün tamamlandığı Conkbayırı Anıtı'nda tören düzenlendi Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: -"250 bine yakın şehit veren, genciyle, hatta ve hatta genç yaşından da önce ölmeye gelenlerin ama aynı zamanda öğrenci, üniversite öğrencisi, sporcu olanların, 15'lilerin şehit düştüğü topraktır burası" "Bu milletin bir ve beraber olduğu zaman, arasında ayrılık ve gayrılık olmadan neler başarabileceğini tarih bize göstermiştir" Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen "57. Alay Vefa Yürüyüşü"nün tamamlandığı Conkbayırı Anıtı'nda tören düzenlendi.
 • 10:40 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen "57. Alay Vefa Yürüyüşü"nün tamamlandığı Conkbayırı Anıtı'nda tören düzenlendi.
 • 10:28 Anzaklardan Çanakkale'de Şafak Ayini Gelibolu Yarımadası'na Avustralya ve Yeni Zelanda (Anzak) askerlerinin çıkarma yaptığı Anzak Koyu'nda şafak ayini düzenlendi.
 • 10:03 Şafak Ayini Şafak Ayini" (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "Şafak Ayini" töreninden detaylar Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı Anzak Koyu'nda yaklaşık bin kişinin katılımıyla "Şafak Ayini" yapıldı Yeni Zelanda Savunma Bakanı Brownlee: "Yıllardır bu anma törenlerinde muazzam bir görev üstlenen Türk halkı ve hükümetine teşekkür borçluyuz. Bu toprakların Türk halkı için derin tarihsel önemini de tahakkuk ediyoruz" Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı anma törenleri kapsamında Gelibolu Yarımadası'ndaki Anzak Koyu'nda geleneksel "Şafak Ayini" düzenlendi.
 • 09:58 Şafak Ayini Şafak Ayini" (1) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "Şafak Ayini" töreninden detaylar Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı Anzak Koyu'nda yaklaşık bin kişinin katılımıyla "Şafak Ayini" yapıldı Yeni Zelanda Savunma Bakanı Brownlee: "Yıllardır bu anma törenlerinde muazzam bir görev üstlenen Türk halkı ve hükümetine teşekkür borçluyuz. Bu toprakların Türk halkı için derin tarihsel önemini de tahakkuk ediyoruz" Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı anma törenleri kapsamında Gelibolu Yarımadası'ndaki Anzak Koyu'nda geleneksel "Şafak Ayini" düzenlendi.
 • 09:30 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. Yılı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı anma törenleri kapsamında Gelibolu Yarımadası'ndaki Anzak Koyu'nda geleneksel "Şafak Ayini" düzenlendi.
 • 09:29 Çanakkale 57'nci Alay'a Vefa Yürüyüşü Gerçekleştirildi Çanakkale 57'nci Alay'a Vefa Yürüyüşü Gerçekleştirildi 57'nci Alay'a vefa yürüyüşü gerçekleştirildiÇanakkale Kara Savaşları'nın 101'nci yıl dönümü anma törenleri kapsamında düzenlenen 10 bin kişiden oluşan üniversite öğrencileri, izciler, askeri lise ve harp okulu öğrencileri ile vatandaşlar 57'nci Alay Vefa yürüyüşü gerçekleştirdi.
 • 09:29 Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 Yıl Önceyi Andılar 1 Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 Yıl Önceyi Andılar 1 Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 yıl önceyi andılarÇanakkale'de, Anzak Çıkarması'nın 101'inci yıldönümünde, Arıburnu önündeki Anzak Koyu'nda Şafak Ayini yapıldı.
 • 07:57 Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 Yıl Önceyi Andılar Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 Yıl Önceyi Andılar Çanakkale'de, Anzak Çıkarması'nın 101'inci yıldönümünde, Arıburnu önündeki Anzak Koyu'nda Şafak Ayini yapıldı.
 • 07:52 Yeniden Çanakkale'de 57. Alaya Vefa Yürüyüsü Yeniden Çanakkale'de 57. Alaya Vefa Yürüyüsü Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'nci yıl dönümü anma törenleri kapsamında düzenlenen 10 bin kişiden oluşan üniversite öğrencileri, izciler, askeri lise ve harp okulu öğrencileri ile vatandaşlar 57'nci Alay Vefa yürüyüşü gerçekleştirdi.
 • 07:26 Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 Yıl Önceyi Andılar Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 Yıl Önceyi Andılar Çanakkale'de, Anzak Çıkarması'nın 101'inci yıldönümünde, Arıburnu önündeki Anzak Koyu'nda Şafak Ayini yapıldı.
 • 07:26 Anzak Koyu'nda Şafak Ayini! 101 Yıl Önceyi Andılar Anzak Koyu'nda Şafak Ayini! 101 Yıl Önceyi Andılar Çanakkale'de, Anzak Çıkarması'nın 101'inci yıl dönümünde, Arıburnu önündeki Anzak Koyu'nda Şafak Ayini yapıldı. 2 bin Anzak, geceden geldikleri koyda, dedeleri için dua etti.
 • 07:26 Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 Yıl Önceyi Andılar Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 Yıl Önceyi Andılar Çanakkale'de, Anzak Çıkarması'nın 101'inci yıldönümünde, Arıburnu önündeki Anzak Koyu'nda Şafak Ayini yapıldı.
 • 07:18 Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 Yıl Önceyi Andılar Çanakkale Anzak Koyu'nda, 101 Yıl Önceyi Andılar Çanakkale'de, Anzak Çıkarması'nın 101'inci yıldönümünde, Arıburnu önündeki Anzak Koyu'nda Şafak Ayini yapıldı.
 • 07:14 Anzak Koyu'nda 'Şafak Ayini' Yapıldı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı anma törenleri kapsamında Gelibolu Yarımadası'ndaki Anzak Koyu'nda 'Şafak Ayini' düzenlendi.
 • 23:35 Avustralya Gazi İşleri Bakanı Tehan Avustralya Gazi İşleri Bakanı Tehan GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Avustralya Gazi İşleri Bakanı Tehan'ın açıklaması Çanakkale Kara Savaşlarının 101. yılı Avustralya Gazi İşleri Bakanı Tehan: "Türk hükümeti güvenliğimizi en üst seviyede sağladı" Avustralya Gazi İşleri Bakanı Dan Tehan, her yıl 25 Nisan'da düzenlenen Lone Pine (Tek Çam) Anıtı'ndaki anma törenlerinin 6 Ağustos'a kaydırılmasının Türkiye'ye yönelik güvenlik kaygılarıyla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.
 • 20:25 Çanakkale Kara Savaşlarının 101. Yılı Avustralya Gazi İşleri Bakanı Dan Tehan, her yıl 25 Nisan'da düzenlenen Lone Pine (Tek Çam) Anıtı'ndaki anma törenlerinin 6 Ağustos'a kaydırılmasının Türkiye'ye yönelik güvenlik kaygılarıyla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.
 • 19:21 Bakan Ünal Troya'da İncelemelerde Bulundu Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Troya Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu.
 • 18:14 Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci Yılı Törenleri Yapıldı Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci yılı törenleri yapıldı (EK)JANDARMA ŞEHİTLİĞİNDE, MİTİNG GİBİ ANMAÇanakkale savaşları sırasında 6 - 8 Ağustos 1915 tarihlerinde, Gelibolu ve Bursa Jandarma Taburlarına bağlı üç bölük, iki tugay büyüklüğündeki İngiliz birliklerini, Karakoldağı ve Kireçtepe'de durdurup Anafartalar grubunun kuzey yanını korudu.