SON DAKİKA GELİBOLU HABERLERİ

Son Dakika Gelibolu Haberleri

 • 13:44Gelibolu'da Yaz Kur'an Kursları Oldukça HeyecanlıGelibolu'da Yaz Kur'an Kursları Oldukça HeyecanlıGelibolu İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 2015 yılı yaz Kur’an kursları oldukça heyecanlı ve eğlenceli bir şekilde devam ediyor.
 • 15:31Çocukların Atlara Binme SevinciÇocukların Atlara Binme SevinciTJK tarafından yürütülen etkinliğe katılan minikler, önce midilli atlara bindi, sonrada atlarla ilgili boyama yapıp gönüllerince eğlendi.
 • 11:17Gelibolu'da Yol Yapım ÇalışmalarıGelibolu'da, yol yapım çalışmaları sürüyor.
 • 10:24Kan Bağışçılarına Madalyaları VerildiKan Bağışçılarına Madalyaları VerildiÇanakkale’nin Gelibolu ilçesine kan bağışı ve kan verenleri ödüllendirmek için gelen Çanakkale Kızılay Şubesi madalyaları dağıttı.
 • 14:55Gelibolu'da Kan Bağışçılarına MadalyaGelibolu'da kan bağışçılarına madalya verildi.
 • 10:43Gelibolu Belediyesi Personeli İftarda BuluştuGelibolu Belediyesi çalışılanları iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 10:42Çanakkale Belediyesinden Anadolujet Yolcularına Ücretsiz Şehitlik TuruÇanakkale Belediyesi ile AnadoluJet'in düzenlediği ortak proje kapsamında, temmuz ayı boyunca Çanakkale'ye AnadoluJet ile uçan yolcular, şehitlik turu imkanından ücretsiz yararlanıyor.
 • 16:02Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kapılarını basına açtı Külliye içerisinde bulunan kuzey ve güney idari binaları basına tanıtıldı Mimarisinde Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk dönem yapılarının sentezi bulunan külliyede "E form" şeklinde yapılmasıyla maksimum kullanım alanını minimum yerde çözme amaçlandı Toplam bin 150 odanın bulunduğu külliyede odaların bin 24'ü kuzey ve güney idari binalarında yer alıyor Külliyede 65 bin metrekarelik bir alanda yapılan peyzaj uygulamasında 5 bin 600 yetişkin, 72 bin adet de çalı grubu ağaç dikilirken, 3 anıt ağaç bulunuyor Vatandaşların Cumhurbaşkanlığına yaptığı günlük bin 500 civarı başvuru, incelenerek ilgili kurumlara yönlendiriliyor (10.04) 2- Başbakan Davutoğlu Konya'da Teravih namazını Hacıveyszade Camisi'nde kılan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile Kültür Park'ta gezdi, vatandaşlarla sohbet etti.
 • 15:16Kaçak OperasyonlarıKaçak OperasyonlarıKaçaklardan detaylar Çanakkale'de kaçak operasyonları- Gelibolu ve Ayvacık ilçeleri ile Erenköy beldesinde 74 kaçak yakalandı Çanakkale'nin Gelibolu ve Ayvacık ilçeleri ile Erenköy beldesinde yapılan operasyonlarda 74 kaçak yakalandı.
 • 14:34Çanakkale'de Kaçak OperasyonlarıÇanakkale'nin Gelibolu ve Ayvacık ilçeleri ile Erenköy beldesinde yapılan operasyonlarda 74 kaçak yakalandı.
 • 13:03Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesinin Yapımı TamamlandıDoğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce Çanakkale'de harp alanlarını ihya etmek, tarihi, şehitleri ve ataları anmak amacıyla projelendirilen Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesinin yapımı tamamlandı.
 • 12:13Çanakkale Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi ve Şehitliği Projesi TamamlandıÇanakkale Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi ve Şehitliği Projesi TamamlandıGelibolu Yarımadası Ağadere Şehitliği'nde yapılan ve bölgeyi betonlaştırdığı gerekçesi ile eleştirilen Ağadere Ağır Mecruhin Hastanesi ve Şehitliği projesi tamamlandı.
 • 10:06Gelibolu'da Diyaliz Tedavisine BaşlanacakGelibolu Devlet Hastanesi bünyesinde diyaliz ünitesi kuruldu.
 • 19:35Çanakkale'de Demirel İçin Mevlit OkutulduÇanakkale'de Demirel İçin Mevlit OkutulduÇanakkale'de Demirel için mevlit okutuldu Çanakkale'de, 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için mevlit ve dualar okundu.
 • 19:17Çanakkale'de Demirel İçin Mevlit OkutulduÇanakkale'de Demirel İçin Mevlit OkutulduÇanakkale'de, 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için mevlit ve dualar okundu.
 • 15:11Tjk Balıkesirli Çocukları Atlarla TanıştırdıTjk Balıkesirli Çocukları Atlarla TanıştırdıPony cinsi atlarla çocukların gezmesi-TJK organizasyon temsilcisi İlhan Kızmaz'ın konuşması TJK Balıkesirli çocukları atlarla tanıştırdı- Türkiye Jokey Kulübünce çocuklara at sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan "Pony Club Şehrinize Geliyor" projesi kapsamında, 3-12 yaş grubu ile bedensel ve zihinsel engelli çocuklar, ata bindi Türkiye Jokey Kulübü (TJK) ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen "Pony Club Şehrinize Geliyor Projesi" kapsamında, Balıkesir'deki çocuklar pony cinsi atlara bindi.
 • 12:11Lapseki'de Bonzai Ele GeçirildiLapseki'de Bonzai Ele GeçirildiLapseki İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler gelen ihbar üzerine bir araç içerisinde Bonzai ele geçirdi.
 • 19:14Süleyman Demirel İçin 81 İlde Mevlit OkutulacakDokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Türkiye'nin 81 ilinde ve ilçelerinde yarın (cuma) mevlit okutulacak.
 • 17:09Diyaliz Hastaları Artık Gelibolu'da Tedavi GörecekDiyaliz Hastaları Artık Gelibolu'da Tedavi GörecekÇanakkale’nin Gelibolu ilçesinde 2 ay önce yapımına başlanan Diyaliz ünitesi tamamlanarak hasta kabulüne başladı.
 • 16:11Çanakkale Boğazda Korkutan Kazaya Karışan Yolcu Gemisi Gelibolu'dan AyrıldıÇanakkale Boğazda Korkutan Kazaya Karışan Yolcu Gemisi Gelibolu'dan AyrıldıÇanakkale Boğazı'nın Gelibolu önlerinde damıtılmış petrol ürünü Nafta yüklü tanker ile çarpışarak büyük bir tehlikeye neden olan içinde 853 turistin bulunduğu yolcu gemisine 41 bin lira idari para cezası kesildi.
 • 15:56Kaza Yapan Yolcu Gemisi Çanakkale'den AyrıldıKaza Yapan Yolcu Gemisi Çanakkale'den AyrıldıÇanakkale’de geçen hafta sonu Gelibolu Hamzakoy mevkiinde akaryakıt tankeriyle çarpışan yolcu gemisi ‘Celestyal Crystal’, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yunanistan’a gitmek üzere yola çıktı.
 • 15:52Boğazda Korkutan Kazaya Karışan Yolcu Gemisi Gelibolu'dan AyrıldıBoğazda Korkutan Kazaya Karışan Yolcu Gemisi Gelibolu'dan AyrıldıÇanakkale Boğazı'nın Gelibolu önlerinde damıtılmış petrol ürünü nafta yüklü tanker ile çarpışarak büyük bir tehlikeye neden olan, içinde 853 turistin bulunduğu yolcu gemisine 41 bin lira idari para cezası kesildi.
 • 14:42Kazaya Karışan Yolcu Gemisi, Onarım İçin Yunanistan'a GittiKazaya Karışan Yolcu Gemisi, Onarım İçin Yunanistan'a GittiÇanakkale Boğazı'nda tankerle çarpışan yolcu gemisi, onarım için Yunanistan'a götürüldü.
 • 11:59Babası Gibi Yapmak İstedi; Olmayınca Başkasını Şikayet EttiBabası Gibi Yapmak İstedi; Olmayınca Başkasını Şikayet EttiEdirne’nin Keşan ilçesinde jandarma tarafından durdurulan minibüste 2 ton midye yakalanırken, minibüs sürücüsü daha önce jandarmayla ’İdare yolu yok mu?’ diyerek pazarlık yapan kaçakçının oğlu çıktı.
 • 11:51Çomü'de Öğrencilere Yönelik İşbaşı Eğitim Programı ÇalışmalarıÇomü'de Öğrencilere Yönelik İşbaşı Eğitim Programı ÇalışmalarıÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası işbirlikleri ile oluşturulan protokol kapsamında öğrencilere staj yaparken ücret kazanma imkanı sunulacak.
 • 16:59Çomü'de Öğrencilere Yönelik İş Başı Eğitim ProgramıÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ), öğrencilere yönelik iş başı eğitim programı çalışmaları başladı.
 • 15:20Gelibolu'dan Kısa KısaGelibolu Müftüsü Dr. İbrahim Özler, hizmetlerini yerinde tespit etmek amacıyla ilçe merkezi ve köylerdeki yaz Kur'an kurslarını ziyaret etti.
 • 11:42İstanbul'un 100 Denizcisi" Kitabı Yayımlandıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ'nin "İstanbul'un Yüzleri" serisinin 75'inci kitabı "İstanbul'un 100 Denizcisi" yayımlandı.
 • 10:04Çanakkale Boğazı'nda Amonyum Sülfat Yüklü Gemi Karaya OturduÇanakkale Boğazı'nda Amonyum Sülfat Yüklü Gemi Karaya OturduÇanakkale Boğazı'ndan geçmekte olan amonyum sülfat yüklü 109 metre uzunluğundaki İbrahim Konan isimli gemi, dümen arızası nedeniyle Kilye Koyu yakınlarında karaya oturdu.
 • 07:36Çanakkale Boğazı'nda Amonyum Sülfat Yüklü Gemi Karaya OturduÇanakkale Boğazı'nda Amonyum Sülfat Yüklü Gemi Karaya OturduÇanakkale Boğazı'ndan geçmekte olan amonyum sülfat yüklü 109 metre uzunluğundaki İbrahim Konan isimli gemi, dümen arızası nedeniyle Kilye Koyu yakınlarında karaya oturdu.
 • 07:04Çanakkale Boğazı'nda Amonyum Sülfat Yüklü Gemi Karaya OturduÇanakkale Boğazı'nda Amonyum Sülfat Yüklü Gemi Karaya OturduÇanakkale Boğazı'ndan geçmekte olan amonyum sülfat yüklü 109 metre uzunluğundaki İbrahim Konan isimli gemi, dümen arızası nedeniyle Kilye Koyu yakınlarında karaya oturdu.
 • 06:10Çanakkale Boğazı'nda Amonyum Sülfat Yüklü Gemi Karaya OturduÇanakkale Boğazı'nda Amonyum Sülfat Yüklü Gemi Karaya OturduÇanakkale Boğazı'ndan geçmekte olan amonyum sülfat yüklü 109 metre uzunluğundaki İbrahim Konan isimli gemi, dümen arızası nedeniyle Kilye Koyu yakınlarında karaya oturdu.
 • 14:19Gelibolu'da Sivrisinekle MücadeleGelibolu'da Sivrisinekle MücadeleGelibolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama birimi, sinek ve haşerelerle mücadelede başlattığı ilaçlama çalışmalarını, Ramazan ayı nedeniyle gece geç saatlere kadar sürdürüyor.
 • 13:33Gelibolu'da Otomatik Sulama Sistemi KurulduGelibolu'da Otomatik Sulama Sistemi KurulduGelibolu Belediyesi tarafından ilçe genelindeki çimlendirilerek fidan ve süs bitkilerinin ekildiği orta refüjdeki yeşil alanlar, artık otomatik sulama sistemi ile sulanacak.
 • 12:15Gelibolu'da Çöp Konteynerleri Bakıma AlındıGelibolu Belediyesi, ilçe genelinde bulunan çöp konteynerlerini bakıma aldı.
 • 15:55Gelibolu'dan Kısa KısaTürk Kızılayı Gelibolu Şubesi, lise öğrencilerini ücretsiz yaz kampına gönderecek.
 • 13:14Denize Düşen Otomobilin Sürücüsü Hafif YaralandıGelibolu'da, denizi düşen otomobilin sürücüsü hafif yaralandı.
 • 13:10Boğazda Kaza Yapan Tankerdeki Yakıt Sızıntısı Sona ErdiÇanakkale Boğazı'nda yolcu gemisi ile çarpışan akaryakıt tankerindeki yakıt sızıntısının sona erdiği, kalan yakıtın da başka tankere aktarıldığı bildirildi.
 • 12:53Sarıkamış Harekatı Bütün Gerçekliğiyle AnlatılacakSarıkamış Harekatı Bütün Gerçekliğiyle AnlatılacakOrman ve Su İşleri Bakanlığı, Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı İdare ve Ziyaretçi Merkezi’nin ‘Sarıkamış Harekâtı Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi’ inşasına başladı.
 • 12:24Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı Tanıtım Merkezi'nin Yapımına BaşlandıSarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı Tanıtım Merkezi'nin Yapımına BaşlandıOrman ve Su İşleri Bakanlığı, Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı İdare ve Ziyaretçi Merkezi'nin (Sarıkamış Harekatı Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi) inşasına başladı.
 • 12:16Sarıkamış Şehitlerinin Anısını Yaşatacak MerkezOrman ve Su İşleri Bakanlığı, Sarıkamış Harekatı Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi'nin inşasına başladı.
 • 11:58Sarıkamış Harekatı Kurulacak Merkezde AnlatılacakOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı İdare ve Ziyaretçi Merkezi kurulacağını bildirdi.
 • 11:49Çanakkale'de Tankerdeki Yakıt Sızıntısı Sona ErdiÇanakkale'de Tankerdeki Yakıt Sızıntısı Sona ErdiÇanakkale Boğazı’nda önceki gece meydana gelen kazanın ardından, gemilerin bekleyişi sürüyor.
 • 11:23Sarıkamış Harekâtı Bütün Gerçekliğiyle AnlatılacakSarıkamış Harekâtı Bütün Gerçekliğiyle AnlatılacakOrman ve Su İşleri Bakanlığı, Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı İdare ve Ziyaretçi Merkezinin inşasına başladı.
 • 11:03Çanakkale Cephesinde Ramazan ve BayramÇanakkale Cephesinde Ramazan ve BayramGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gelibolu Yarımadası'nda düzenlenen iftar programından detaylar- ÇOMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammet Erat'ın konuşması Çanakkale cephesinde ramazan ve bayram- Çanakkale Savaşları sırasında bir yandan vatanı, milleti, dini, bağımsızlığı için mücadele eden Türk askeri, diğer yandan bombardıman altında, siperlerde, cephe gerisinde dini vecibelerini yerine getirmeye çalıştı- ÇOMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erat: "100 yıl önce askerlerimizin savaştığı bu topraklarda bugün, bu güzel mekanda rahat nefes alabiliyorsak bu, askerlerimizin son nefesini vermesinden dolayıdır" Çanakkale Savaşları sırasında bir yandan vatanı, milleti, dini, bağımsızlığı için mücadele eden Türk askeri, diğer yandan bombardıman altında, siperlerde, cephe gerisinde dini vecibelerini yerine getirmeye çalıştı.
 • 11:03Sarıkamış Harekâtı Bütün Gerçekliğiyle Anlatılacak…Sarıkamış Harekâtı Bütün Gerçekliğiyle Anlatılacak…Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı İdare ve Ziyaretçi Merkezinin (Sarıkamış Harekâtı Kafkas Cephesi Tanıtım ve Araştırma Merkezi) inşasına başladı.
 • 10:29Çanakkale Cephesinde Ramazan ve BayramÇanakkale Savaşları sırasında bir yandan vatanı, milleti, dini, bağımsızlığı için mücadele eden Türk askeri, diğer yandan bombardıman altında, siperlerde, cephe gerisinde dini vecibelerini yerine getirmeye çalıştı.
 • 10:15Çanakkale'deki Gemi KazasıÇanakkale Boğazı'nda yolcu gemisiyle çarpışan tankerdeki yakıt sızıntısının sona ermesinin ardından kalan nafta (patlayıcı özelliğe sahip damıtılmış petrol ürünü), mürettebat tarafından sağlam bir tanka nakledildi.
 • 20:03Çanakale Boğazda Korkutan Kazada, Tankerdeki Nafta'nın Uçması BekleniyorÇanakale Boğazda Korkutan Kazada, Tankerdeki Nafta'nın Uçması BekleniyorÇanakkale Boğazı'nın Gelibolu Feneri önlerinde, 'Celestyal Crystal' isimli gemi ile çarpışan 'Stı Pımlıco' isimli tankerin kaldırılması için delinen tankındaki 2 bin 680 ton Nafta'nın havaya karışarak çevreye zarar vermeden doğal yollarla tahliye edilmesinin beklendiği öğrenildi.
 • 19:52Boğazda Korkutan Kazada, Tankerdeki Nafta'nın Uçması BekleniyorBoğazda Korkutan Kazada, Tankerdeki Nafta'nın Uçması BekleniyorÇanakkale Boğazı'nın Gelibolu Feneri önlerinde, 'Celestyal Crystal' isimli gemi ile çarpışan 'Stı Pımlıco' isimli tankerin kaldırılması için delinen tankındaki 2 bin 680 ton Nafta'nın havaya karışarak çevreye zarar vermeden tahliye edilmesi beklenecek.