21:5100
SON DAKİKA GELİBOLU HABERLERİ

Son Dakika Gelibolu Haberleri

   

  Tarihi namazgahta teravih namazı kılınıyor -

  Gelibolu ilçesindeki tarihi namazgahta, teravih namazları kınıyor. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Tarihi Namazgahta Teravih

  Gelibolu'da, ramazan ayı ile birlikte Fener Meydanında 607 yıl önce açık hava cami olarak inşa edilen Namazgah'ta yüzlerce kişi teravih namazı kıldı. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Açık Namazgahta Teravi Namazı

  Açık Namazgahta Teravi Namazı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde 1407 yıllarında Beşe oğlu İskender bey tarafından sefere çıkan deniz tüfekçi erleri Azepler'in sefere çıkacakları sırada namaz kılmaları için yaptırılan açık namazgahta, şimdi de yüzyıllar sonra teravih namazı kılınıyor. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Gelibolu'da Tarihi Namazgahta Teravih Namazı Kılınıyor

  Gelibolu'da Tarihi Namazgahta Teravih Namazı Kılınıyor

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki tarihi namazgahta, teravih namazları kınıyor. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  İlk İftar Tarihi Namazgahta

  İlk İftar Tarihi Namazgahta

  Çanakkale Valiliği, Gelibolu Yarımadası'nda Eceabat İlçesine bağlı Kilitbahir Köyü'nde, Kilitbahir Kalesi'nin yanındaki Namazgah Tabyası'nda, 11 Ayın Sultanı Ramazan'a özel bir iftar programı hazırladı. (29 Haziran 2014 Pazar )

   

  İlk İftar Tarihi Namazgahta

  Çanakkale Valiliği tarafından Ramazan Ayı'na özel olarak Gelibolu Yarımadası'ndaki Namazgah Tabyası'nda 500 kişilik iftar yemeği düzenlendi. (28 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  16 Çöp Tesisinden, 270 Bin Kişinin Elektrik İhtiyacı Karşılanıyor

  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 2003 yılına kadar 15 olan katı atık düzenli depolama tesisi sayısının 2014 yılı (ilk yarısı) itibari ile 76’ya yükseltildiğini belirtti. (28 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Gelibolu Tarihi Alanında İzin Verilen Yerler Dışında Alkol Yasak

  Gelibolu Tarihi Alanında İzin Verilen Yerler Dışında Alkol Yasak

  Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kurulması Hakkında Kanun'u Resmi Gazetede Yayımlandı. (28 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kurulacak

  Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kurulacak

  Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kurulması Hakkında Kanun, Resmi Gazetede yayımlandı. (28 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Gül'den Kanun Onayı

  Cumhurbaşkanı Gül'den Kanun Onayı

  Cumhurbaşkanı Gül, "Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kurulması Hakkında Kanun"u onayladı Kanunla Gelibolu'da tarihi, kültürel ve manevi değerlerle doğal dokuyu koruyacak tarih alanı oluşturulacak ve bunu yönetecek Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı kurulacak Tarihi alanda, planlarda öngörülenler dışında, yeni yapı ve tesis yapılamayacak, köylerin dışındaki ruhsatsız yapılar yıkılacak Alanın milli park vasfı ortadan kalkacak Tarihi alanda yapılacak Çanakkale (27 Haziran 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
29.07.2014 21:51:09. #1.11#