07:0000
SON DAKİKA GENEL KURMAY HABERLERİ

Son Dakika Genel Kurmay Haberleri

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Şırnak'ta yol yapımında çalışan iş makinelerine sınırın Irak tarafından taciz ateşi açıldı Hatay'da, sınırdan kaçak olarak Türkiye tarafına geçen Suriye uyruklu sivil yakalandı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hacker'lar Danimarka'yı Kalbinden Vurdu

  Hacker'lar Danimarka'yı Kalbinden Vurdu

  ABD öncülüğünde aralarında Türkiye ve Danimarka'nın da bulunduğu 8 ülkenin ortak F35 projesi siber saldırıya uğradı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Re'sen Emekli Askerler Özlük Haklarını İstiyor

  Re'sen Emekli Askerler Özlük Haklarını İstiyor

  Re’sen Emekliler Derneği Genel Başkanı Servet Kahramaner, artık TSK’dan yargı kararı olmadan ilişiği kesilen askerlerin özlük hakları ve itibarlarının geri verilmesi gerektiğini belirtti. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Preveze Deniz Zaferi Aksaz'da Kutlandı

  Preveze Deniz Zaferi’nin 476. yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı’nda düzenlenen törenle kutlandı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Abd: Tampon Bölge Operasyonumuzun Bir Parçası Değil (2) (Yeniden)

  Abd: Tampon Bölge Operasyonumuzun Bir Parçası Değil (2) (Yeniden)

  Abd Genelkurmay Başkanı Dempsey ve ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel IŞİD'e karşı yapılan hava saldırılarıyla ilgili Pentagon'da basın toplantısı düzenledi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Preveze Deniz Zaferi'nin 476. Yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü

  - Zaferin yıl dönümü, Marmaris'teki Aksaz Deniz Üssü'nde törenle kutlandı- SAT ve SAS komandolarının kullandığı silahların sergilendiği stant yoğun ilgi gördüMUĞLA (AA) - Preveze Deniz Zaferi'nin 476. yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü, Marmaris'teki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı'nda düzenlenen törenle kutlandı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Genelkurmay Başkanlığı Yüksekova ve Pervari'de 2 teröristin teslim olduğunu bildirdi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  ABD: Tampon Bölge Kampanyamızın Bir Parçası Değil

  ABD: Tampon Bölge Kampanyamızın Bir Parçası Değil

  ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey, düzenlediği basın toplantısında tampon bölgenin şu anda kampanyanın bir parçası olmadığını belirtti. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Iraklı General Khazraji Neden Ortaya Çıktığı Sorgulanıyor

  Iraklı General Khazraji Neden Ortaya Çıktığı Sorgulanıyor

  Saddam rejiminden kaçarak Danimarka'ya iltica eden ve 1996-2003 yılları arasında Söre kasabasında yaşadıktan sonra ortadan kaybolan Irak'ın eski GenelKurmay Başkanı Nizar Al-Khazraji, ortaya çıktı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Preveze Deniz Zaferi'nin 476. Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü

  Beşiktaş'taki Barbaros Meydanı'nda tören düzenlendi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Beşiktaş'ta Deniz Kuvvetleri Günü Kutlandı

  Beşiktaş'ta Deniz Kuvvetleri Günü Kutlandı

  Barbaros Meydanı'nda düzenlenen tören sonrası, Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa'nın türbesi ziyaret edildi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Preveze Deniz Zaferi'nin 476. Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü

  Zaferin yıl dönümü, Marmaris'teki Aksaz Deniz Üssü'nde törenle kutlandı SAT ve SAS komandolarının kullandığı silahların sergilendiği stant yoğun ilgi gördü. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Denizciler, Preveze Zaferini Kutladı

  Denizciler, Preveze Zaferini Kutladı

  Türk denizcilik tarihinde önemli bir yeri olan Preveze Deniz Zaferi, Barbaros Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Askeri Operasyon Sinyali

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Askeri Operasyon Sinyali

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika dönüşü yaptığı açıklamada, "Sınırımız tehdit altına girerse askeri harekat yapılacaktır. TSK bize böyle anlarda gerekli." dedi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Suriye ve Irak'ta Işid'le Mücadele

  ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey: “Tampon bölge, belli bir noktada mümkün olabilir ama şu anda bu bizim kampanyamızın bir parçası değil” ABD Savunma Bakanı Hagel: “Türkiye'yle bunun hakkında ve IŞİD tehdidinin tüm farklı yönleri hakkında konuşuyoruz. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Suriye Tarafından Askerlere Ateş Açıldı

  Suriye Tarafından Askerlere Ateş Açıldı

  Genelkurmay, Suriye'den mazot yüklü 5 tankerle Türkiye sınırına yaklaşan gruba "Dur" ikazı yapıldığını ve askerlere 2-3 farklı noktadan ateş edildiğini açıkladı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Erzurum'da Teröristlerle Çatışma

  Erzurum'un Karayazı ilçesinde, Jandarma devriye timine, uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunan bölücü terör örgütü mensuplarıyla çatışma yaşandı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Bölücü Terör Örgütü Jandarma Timine Saldırdı

  Genelkurmay Başkanlığı, Erzurum’da bölücü terör örgütü mensuplarının devriye görevi yapan jandarma timine, uzun namlulu silahlarla saldırdığını açıkladı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Teröristler, Jandarma Timine Uzun Namlulu Silanlarla Saldırdı

  Genelkurmay Başkanlığı, Erzurum'un Karayazı ilçesi Elmalıdere Jandarma Karakol Komutanlığı'na ait önleyici kolluk görevi ifa eden Jandarma Devriye Timine, Güllü Köyü Sella Sırtı bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu 4 terörist tarafından, uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulduğunu bildirdi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Suriye'de devam eden çatışmalardan sektiği değerlendirilen bir havan mermisinin Türkiye tarafındaki boş araziye düştüğü bildirildi Muş Bulanık'ta bir terörist silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu Suriye sınırında hudut tel örgülerinin önüne bırakılan iki Kaleşnikof piyade tüfeği ve 12 şarjör ile 580 Kaleşnikof mermisi ele geçirildi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Genelkurmay: Türkiye Topraklarına Havan Mermisi Düştü

  Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa’da Türkiye-Suriye hududunun 1400 metre Türkiye tarafında Suriye’de yaşanan çatışmalardan sektiği değerlendirilen havan mermisi düştüğünü söyledi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Preveze Deniz Zaferi'nin 476. Yıl Dönümü

  Preveze Deniz Zaferi'nin 476. Yıl Dönümü

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel: "Deniz Kuvvetlerimiz; ülkemizin güvenliği, denizlerdeki hak ve menfaatlerimizin muhafazası konusunda üstüne düşen sorumluluğun bilinciyle daha modern bir kuvvet yapısına ve teknolojik donanıma sahip olmak için büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürmektedir" (26 Eylül 2014 Cuma )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.10.2014 07:00:21. #1.12#