SON DAKİKA GENEL KURMAY HABERLERİ

Son Dakika Genel Kurmay Haberleri

11:12
Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki Bütün Şehitler Anılacak İstanbul Harbiye Askerî Müzesi ve Kültür Sitesi Komutanlığında ‘Şehitleri Anma Etkinliği’ düzenlenecek.
Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki Bütün Şehitler Anılacak
07:00
Libya'da Çatışma: 16 Ölü Libya'nın doğusundaki Bingazi'de çıkan çatışmalarda 16 kişi öldü, 45 kişi yaralandı.
Libya'da Çatışma: 16 Ölü
15:43
Bozdağ'a "34 Sivilin Ölümünde 'Makul İnancı' ile Ne İfade Edilmektedir" Sorusu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi.
14:59
Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar'dan ABD'ye Sürpriz Ziyaret Orgeneral Hulusi Akar'ın, bu ziyareti 3 yıl önce Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'den sonra Washington'daki en üst düzeyde temas olacak.
Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar'dan ABD'ye Sürpriz Ziyaret
14:56
Orgeneral Akar ABD'ye Gitti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ray Odierno'nun davetlisi olarak Washington'a gitti.
Orgeneral Akar ABD'ye Gitti
14:35
Türkiye-Irak Sınırında Bin 200 Metre Kaçak Akaryakıt Boru Hattı İmha Edildi Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye Irak sınırında akaryakıt kaçakçılığı için kullanılan bin 200 metre uzunluğunda boru hattının tespit edildiğini ve bunun imha edildiğini bildirdi.
14:06
Orgeneral Akar ABD'ye Gitti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ray Odierno'nun davetlisi olarak Washington'a gitti.
Orgeneral Akar ABD'ye Gitti
13:09
AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş Açıklaması AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, “21 Ocak tarihinde bu oylamayı yaptık. Paralel yapının AK Parti üzerinde oynadığı son organizasyonu da bu şekilde bertaraf ettik” dedi.
11:07
İç Güvenlik Paketi Meclis Genel Kurulu'na Geliyor Kamuoyunda büyük tartışma oluşturan iç güvenlik paketi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'na geliyor.
10:37
Mısır'da 25 Ocak Devrimi'nin 4'üncü Yılı Ülke genelinde, stratejik öneme sahip birçok bölgede güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı.
17:47
Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması "Dün saat 17.30 itibarıyla bedelli askerlikten yararlanan kardeşlerimizin sayısı 112 bin 966'ya ulaştı" "Allah nasip ederse 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde, Türk savaş uçağı, Türkiye'nin semalarında uçacaktır"
17:41
Yılmaz: "Bedelli Askerlikten Yararlananlar 112 Bin 966'ya Ulaştı" Milli Savunma Bakanı Yılmaz: - "Dün saat 17.30 itibarıyla bedelli askerlikten yararlanan kardeşlerimizin sayısı 112 bin 966'ya ulaştı"- "Allah nasip ederse, 2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde, Türk savaş uçağı, Türkiye'nin semalarında uçacaktır" Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten yararlananların sayısının dün itibarıyla 112 bin 966 kişiye ulaştığını açıkladı.
Yılmaz: 'Bedelli Askerlikten Yararlananlar 112 Bin 966'ya Ulaştı'
17:23
Mısır'da Biltaci'nin Oğlu Gözaltına Alındı İhvan'ın siyasi kanadı HAP Genel Sekreteri Biltaci'nin oğlu Halid el Biltaci gözaltına alındı.
16:03
Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın Vefatı Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçiliği'nde taziye defteri açıldı.
14:06
Şemdinli'de Bir Terörist Teslim Oldu Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bir teröristin teslim olduğu bildirildi.
18:40
Önemli Yurt İçi Olayları Şırnak ve Hakkari'de 3 terörist teslim oldu.
17:50
Ankara Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu "Casusluk", "Devletin birliğini bozmak" ve "Kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 11 kişiden 7'sinin serbest bırakılmasına savcılık itiraz etti.
16:27
O Gazi İşe Başladı Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un Gaziantep ziyareti sırasında, "Bu çocuğa sahip çıkamıyoruz" dediği gazi Volkan Demir, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde işe başladı.
O Gazi İşe Başladı
16:16
O Gazi İşe Başladı Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un Gaziantep ziyareti sırasında, "Bu çocuğa sahip çıkamıyoruz" dediği gazi Volkan Demir, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde işe başladı.
O Gazi İşe Başladı
14:29
Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması "Ege'de eğitim uçuşu yapan Türk jetlerine, Yunanistan'a ait F 16'lar tarafından tacizde bulunuldu"
13:43
Şırnak ve Ağrı'da 4 Terörist Teslim Oldu Şırnak ve Ağrı'da 4 terörist teslim oldu.
11:50
Dgp Genel Başkanı Bal Açıklaması "İç güvenlik yasa tasarısı olağanüstü halin ülke geneline yayılması girişimidir"
11:00
Gaziantep Başbuğ'u Duygulandıran Asker İşe Başladı Başbuğ'u duygulandıran asker işe başladı GENELKURMAY eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un Gaziantep ziyareti sırasında karşılaştığı, 5 yıl önce Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK saldırısında yaralanan ve işsiz olan Volkan Demir, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde işe başladı.
Gaziantep Başbuğ'u Duygulandıran Asker İşe Başladı
10:26
Sisi Davos'tan Dünyaya Barış Mesajı Verdi Mısır Cumhurbaşkanı Sisi: "İsrail ile Filistin arasında barış sağlanırsa Ortadoğu'da bir yenilik yaratabiliriz" dedi.
Sisi Davos'tan Dünyaya Barış Mesajı Verdi
10:00
Başbuğ'u Duygulandıran Asker İşe Başladı Genelkurmay eski Başkanı Başbuğ'un Gaziantep ziyareti sırasında karşılaştığı, 5 yıl önce Hakkari'de PKK saldırısında yaralanan ve işsiz olan Demir, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde işe başladı.
Başbuğ'u Duygulandıran Asker İşe Başladı
09:34
Askeri Hastane Çalışanları Sağlık Hizmet Koluna Üye Olabilecek Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, askeri hastane çalışanlarının da sağlık hizmet koluna üye olabileceklerini söyledi.
Askeri Hastane Çalışanları Sağlık Hizmet Koluna Üye Olabilecek
02:53
Nato, Rusya ile İlişkileri Yeniden Kurmak İstiyor Ukrayna krizi sebebiyle Moskova ile ilişkileri askıya alan NATO’dan Rusya'ya yeşil ışık yakıldı.
Nato, Rusya ile İlişkileri Yeniden Kurmak İstiyor
19:47
Askeri Yargı Kanunlarında Değişiklik Askeri Hakimler Kurulu oluşturulmasını öngören kanun tasarısı TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi Askeri Hakimler Kurulu Milli Savunma Bakanı ile bakanın teklifi ve Başbakanın onayı ile birinci sınıf askeri hakimler arasından seçilen 4 üyeden oluşacak Kurul askeri hakimlerle ilgili mesleğe kabul etme, atama ve nakletme, yıllık ve mazeret izinleri dışındaki her türlü izinleri verme, birinci sınıfa ayırma ve birinci sınıf olma, disiplin cezası verme ve disiplin cezalarını sicilden silme,
19:15
İdris Bal'dan Dolmabahçe Soruları: Neden Gizleniyor? Kütahya Milletvekili İdris Bal, 2007'de Dolmabahçe'de dönemin Başbakanı Erdoğan ve Yaşar Büyükanıt arasında gerçekleşen görüşmeyi yeniden gündeme taşıdı.
İdris Bal'dan Dolmabahçe Soruları: Neden Gizleniyor?
19:07
Askeri Kanunlarda Değişiklik Devletin şahsiyetine karşı suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki bazı suçlardan yapılan yargılama neticesinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen astsubay, subayların TSK ile ilişiği kesilecek Savaş, olağanüstü hal ve sıkıyönetim hallerinde personel izinden çağrılabilecek Sivil tabip ve diş tabipleri Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi alabilecek TSK'ya bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretim üyesi, uzman
19:06
Askeri Kanunlarda Değişiklik Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki suçlardan yapılan yargılama neticesinde haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen uzman erbaş ve uzman jandarmanın sözleşmeleri feshedilecek; bu suçlardan ceza alanlar Harp Akademisine de giremeyecek; öğrenci olanlar ise akademi eğitiminden çıkarılacak Erbaş ve erlerin 100 grama kadar ağırlıktaki gönderilerinin özel hizmet ücretleri hariç, posta ücretinden muaf tutulacak Tıpta ve diş
18:34
Nato, Rus Ordusu ile İrtibatı Yeniden Kuracak NATO'nun askeri komutanı General Philip Breedlove, Rus ordusuyla Ukrayna krizi nedeniyle kopan irtibatı yeniden oluşturacaklarını söyledi.
17:58
İç Güvenlik Paketi" TBMM İçişleri Komisyonu'nda Kabul Edildi Kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı ve mavi kart bedeli müracaat sırasında tahsil edilecek.
17:01
Adalet Bakanlığı, 34 Kişinin Öldüğü Uludere İçin Aym'ye Görüşünü Bildirdi Adalet Bakanlığı, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda ölen 34 kişinin yakınlarının Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) yaptığı başvuru üzerine görüşünü mahkemeye gönderdi.
14:19
Tayland'da Eski Başbakan Yinglak Hakkında Senato'da Oylama Yapılacak Tayland'ın eski Başbakanı Şinavatra hakkında Yolsuzlukla Mücadele Komisyonunun getirdiği görevini kötüye kullanma suçlaması ile ilgili yarın Senato'da oylama yapılacak.
13:53
Önemli Yurt İçi Olayları Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü mensuplarınca Silvan'da 12 kilogramlık mutfak tüpü içerisine, 50 kilogram amonyum nitrat patlayıcı madde yerleştirilerek hazırlanmış bir el yapımı patlayıcının imha edildiğini bildirdi.
11:04
TSK: Hukukumuzda 'Gazi' Tanımının Statüsünü Belirleyen Bir Norm Yok Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk hukukunda 'gazi' tanımı ya da 'gazilik' statüsünü belirleyen bir norm bulunmadığını açıkladı.
TSK: Hukukumuzda 'Gazi' Tanımının Statüsünü Belirleyen Bir Norm Yok
22:26
İç Güvenlik Paketi İçişleri Komisyonunda TBMM İçişleri Komisyonu, 43 maddelik İç Güvenlik Paketinin 10 maddesini daha kabul ederek 35. maddeye geldi.
19:27
Valilik: Şüpheli Paket Bir Er Tarafından Bırakılmış Genelkurmay Kavşağı'nda gün içinde şüpheli paket ihbarı üzerine ekipler harekete geçmiş, fünyeyle patlatılan paket boş çıkmıştı.
19:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu Operasyonların Arkası Gelecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasadışı dinleme iddiaları ile ilgili gözaltıların süreceğini söyledi.
17:40
Ankara Valiliği Açıklaması "Genelkurmay Kavşağında ihbar üzerine güvenlik birimlerince imha edilen şüpheli paketin boş olduğu belirlendi"
17:36
Ankara Valiliği'nden Şüpheli Paket Açıklaması Ankara Valiliği, Genelkurmay Kavşağı’ndaki şüpheli paketin Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda askerliğini er olarak ifa eden bir kişi tarafından bırakıldığının belirlendiğini açıkladı.
17:31
Ankara Valiliği: Patlatılan Şüpheli Paketi Bir Askerin Bıraktığı Belirlendi Ankara Valiliği, Genelkurmay Başkanlığı duvarında fünye ile patlatılan şüpheli ayakkabı kutusu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
16:40
Bulgaristan'ın Türkiye Sınırına Yapacağı Tel Örgü Bulgaristan parlamentosu Türkiye sınırındaki tel örgü inşaatın kolaylaştıracak kararı geçirdi.
16:34
TİB Eski Başkan Yardımcısı Teslim Oldu Yasadışı dinleme operasyonunda gözaltı kararı çıkarılan TİB eski Başkan Yardımcısı Osman Nihat Şen teslim oldu. Zanlılardan 11'i ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
TİB Eski Başkan Yardımcısı Teslim Oldu
16:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Tbmm'deki Oylama) Acaba 276 Niye Çıkmadı (2) (ek bilgilerle yeniden) ------------------------ CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Etiyopya, Cibuti ve Somali seyahatleri öncesinde Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Tbmm'deki Oylama) Acaba 276 Niye Çıkmadı (2)
16:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Acaba 276 Niye Çıkmadı * Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(TBMM'deki yüce divan oylaması) Acaba 276 niye çıkmadı bunu sormalıydınız" "Hayırlı olsun demek yeterlidir" "(Yasadışı dinlemeler) 60 kez dinlendiysek az. Ben sınırsız diye biliyorum" "(MB'nin faiz indirimi) Görünen o ki Merkez Bankası verilen mesajlardan halen nasibini almış değil" "(Demirtaş'ın açıklaması) Siyaseti bilen bir insan siyasetten nasibini almış bir insan bu ifadeyi kullanamaz" Haber-Kamera: Murat ÇAKIR - Gülseli KENARLI / İstanbul DHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Acaba 276 Niye Çıkmadı
16:02
Tuğgeneral Muhammed Ali Allahdadi'nin Cenaze Töreni İsrail'in Hizbullah konvoyuna düzenlediği hava saldırısında, İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Tuğgeneral Muhammed Ali Allahdadi için başkent Bağdat'ta cenaze töreni düzenlendi.
Tuğgeneral Muhammed Ali Allahdadi'nin Cenaze Töreni
15:55
Fuat Avni'nin Yeni Hesabı, Avni Yeni Twitter Hesabını Duyurdu Fuat Avni yeni hesabını duyurdu. @fuatavnifuat hesabına erişimin mahkeme kararıyla yasaklanmasının ardından Fuat Avni yeni hesabını takipçilerine duyurdu. ''Güzel insanlar, yedek hesabım @fuataliavni dir'' tweeti atan Twitter fenomeninin takipçi sayısı hızla artıyor.
Fuat Avni'nin Yeni Hesabı, Avni Yeni Twitter Hesabını Duyurdu
15:48
Twitter Fenomeni @fuatavnifuat Hesabı Gizlendi, Fuat Avni @fuatavnifuat hesabına erişim engellendi. Fuat Avni hakkında soruşturma başlatıldı. Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Twitter Fenomeni @fuatavnifuat Hesabı Gizlendi, Fuat Avni
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 19:43:32. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA GENEL KURMAY HABERLERİ
[Hata Bildir]