21:1600
SON DAKİKA GENEL KURMAY HABERLERİ

Son Dakika Genel Kurmay Haberleri

   

  Yüksek Askeri Şura Toplanacak

  Yüksek Askeri Şura, kış dönemi toplantısı 27 Kasım Perşembe günü yapılacak. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Açıklaması

  (Dersim olayları) Olayların bütün gerçek yönleriyle tartışılmasında ve aydınlatılmasında yarar var" "Biz, tarihimizle yüzleşmekten korkmayız. Her ülkenin tarihinde yanlışlıklar, hatalar, eksiklikler, acı olaylar vardır ama önemli olan, ülkelerin kendi tarihleriyle yüzleşmeleridir" (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kılıçdaroğlu, Cenaze Töreninin Ardından Hemşehrileriyle Buluştu

  Kılıçdaroğlu, Cenaze Töreninin Ardından Hemşehrileriyle Buluştu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kayınvalidesi Fatma Özdağ'ın cenazesinin defnedilmesinin ardından Tunceli'de vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kılıçdaroğlu: Başbakan'ın Tunceli Ziyaretini Önemsiyoruz

  Kılıçdaroğlu: Başbakan'ın Tunceli Ziyaretini Önemsiyoruz

  Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün Tunceli'ye yaptığı ziyareti önemsediklerini belirterek, "Her ülkenin tarihinde yanlışlıklar vardır, hatalar vardır, eksiklikler vardır, acı olaylar vardır ama önemli olan ülkelerin kendi tarihleriyle yüzleşmeleridir. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Devletin şahsiyetine karşı suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki bazı suçlardan yapılan yargılama neticesinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen astsubay, subayların TSK ile ilişiği kesilecek Savaş, olağanüstü hal ve sıkıyönetim hallerinde personel izinden çağrılabilecek Sivil tabip ve diş tabipleri Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi alabilecek TSK'ya bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretim üyesi, uzman (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki suçlardan yapılan yargılama neticesinde haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen uzman erbaş ve uzman jandarmanın sözleşmeleri feshedilecek; bu suçlardan ceza alanlar Harp Akademisine de giremeyecek; öğrenci olanlar ise akademi eğitiminden çıkarılacak Erbaş ve erlerin 100 grama kadar ağırlıktaki gönderilerinin özel hizmet ücretleri hariç, posta ücretinden muaf tutulacak Tıpta ve diş (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  İç Güvenlik Paketi Meclis'te

  Tasarıya göre, kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı ve mavi kart bedeli müracaat sırasında tahsil edilecek. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Üç Terörist Teslim Oldu

  Üç Terörist Teslim Oldu

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, Şemdinli, Uludere ve Artuklu'da bölücü terör örgütü mensubu üç teröristin teslim olduğu belirtildi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  TSK'nın Gülü' Elif Zeynep

  TSK'nın Gülü' Elif Zeynep

  Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver, trafik kazasında babası Astsubay Ahmet Murat Birdane ile annesi Mehtap Birdane'yi kaybeden 'TSK'nın Gülü' olarak kabul edilen Elif Zeynep'i, Hava Kuvvetleri Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde ziyaret etti. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  TSK'nın Gülü"Ne Anlamlı Ziyaret

  Anne ve babasını 2 yıl önce kaybeden ve "TSK'nın Gülü" olarak kabul edilen Elif Zeynep'i komutanlar ziyaret etti. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Güvenlik Paketi Meclis'e Gönderildi

  Güvenlik Paketi Meclis'e Gönderildi

  AK Parti iktidarı tarafından hazırlanan Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına gönderildi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  'TSK'nın Gülü' Elif Zeynep

  'TSK'nın Gülü' Elif Zeynep

  Trafik kazasında babası Astsubay Birdane ile annesini kaybeden 'TSK'nın Gülü' olarak kabul edilen Elif Zeynep'i, Hava Kuvvetleri Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde ziyaret etti. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Mısır Lideri Sisi Avrupa Turuna Çıkıyor

  Mısır Lideri Sisi Avrupa Turuna Çıkıyor

  Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah El Sisi, Fransa ve İtalya'yı kapsayan 4 günlük Avrupa gezisine bugün başlıyor. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Özfatura: Namaz Kılan Hırsızlar Türedi

  Özfatura: Namaz Kılan Hırsızlar Türedi

  Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura, Türkiye'de son dönemde namaz kılan hırsızların türediğini söyledi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Destici: Türkiye PKK'ya Yardım Ediyor

  Destici: Türkiye PKK'ya Yardım Ediyor

  İzmir'de gündeme ilişkin açıklamalar yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici; Türkiye Cumhuriyeti devletinin PKK'ya yardım eder hale geldiğini söyledi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Afgan Ordusunun Durumu

  Afgan Ordusunun Durumu

  Afganistan Genelkurmay Başkanı General Kerimi: "Afgan ordusu ülkeyi tek başına savunabilecek kapasitede" (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Komutanlığa Ait 2 Servis Aracına Taşlı Saldırı, Astsubay Yaralandı

  Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütüne müzahir şahıslardan oluşan bir grup tarafından, Şırnak Silopi ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Kizir mevkiinde, bölgedeki Tugay Komutanlığına ait iki servis aracına taşlı saldırıda bulunulduğunu bildirdi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Önemli Yurt İçi ve Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü destekçilerinin taşlı saldırısı sonucu bir astsubayın başından yaralandığını bildirdi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  BBP Genel Başkanı Destici, İzmir'de

  BBP Genel Başkanı Destici, İzmir'de

  BBP Genel Başkanı Destici, İzmir'de- Destici: "(Çözüm sürecinde üçüncü göz) Bunun sonu, Allah korusun, Suriye ve Irak'ta neler yaşanıyorsa Türkiye'nin bir bölgesinde de bunlar yaşanabilir"- "Onun için buradan süratle dönülmesi ve PKK ile gerçek anlamda, hem güvenlik boyutuyla hem özgürlükler boyutuyla mücadele edilmesi lazım"İZMİR (AA) - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, çözüm süreciyle birlikte terör örgütünün hiç olmadığı kadar güçlü hale geldiğini ve fiili olarak demokratik özerklik (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  BBP Genel Başkanı Destici, İzmir'de

  BBP Genel Başkanı Destici, İzmir'de

  Destici: "(Çözüm sürecinde üçüncü göz) Bunun sonu, Allah korusun, Suriye ve Irak'ta neler yaşanıyorsa Türkiye'nin bir bölgesinde de bunlar yaşanabilir" "Onun için buradan süratle dönülmesi ve PKK ile gerçek anlamda, hem güvenlik boyutuyla hem özgürlükler boyutuyla mücadele edilmesi lazım" (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Genelkurmay'dan Açıklama

  Genelkurmay Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin içerisinde 250-300 civarında düzensiz göçmen olduğu öğrenilen motor arızası nedeniyle sürüklenen bir gemiye yardım ettiğini açıkladı. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  Genelkurmay Başkanı Özel: "Öğretmenler, ülkenin kalkınmasında, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, toplumdaki sosyal barışın ve huzurun sağlanmasında, bireylerin sosyalleşerek toplumsal hayata hazırlanmasında ve toplumun kültürel mirasının genç kuşaklara aktarılmasında önemli sorumluluklar. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Genelkurmay Başkanı Özel'den Öğretmenler Günü Mesajı

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Türk Silahlı Kuvvetlerinin öğretim üyeleri, öğretim elemanları ve öğretmenlerine hitaben mesaj yayımladı. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Genelkurmay Başkanı Özel'in 'Öğretmenler Günü' Mesajı

  Genelkurmay Başkanı Özel'in 'Öğretmenler Günü' Mesajı

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, "Eğitim sisteminin en temel ögesi olan öğretmenler, ülkelerin kaderinde çok önemli bir yere sahiptir" dedi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Balyoz: Darbe Mi, Kumpas mı? - 6

  Balyoz: Darbe Mi, Kumpas mı? - 6

  Balyoz davasında, altlarında isim olup da imza olmayan çok sayıda belge delil olarak kullanıldı. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

 

  TSK'nın Arama Kurtarma Faaliyetleri

  Genelkurmay Başkanlığınca, Ordu'nun Aybastı ilçesinde, evinden ayrılan ve kendisinden haber alınamayan kişiyi arama kurtarma faaliyetinin devam ettiği bildirildi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  3 Terörist Teslim Oldu

  Bölücü terör örgütü mensubu, 3 terörist silahsız ve teçhizatsız teslim oldu. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  "Genelkurmay Başkanı adına gönderilen kısa açıklamada kast edilen kişi emekli yarbay Mustafa Dönmez'dir. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  İran ile Nükleer Müzakereler

  İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Burucerdi: "İran ve 5+1 grubunun nihai anlaşmaya varamamasının asıl nedeni, ABD Kongresi'ndeki Siyonist lobilerdir" (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Necdet Özel: Şahsıma Sarf Ettiği Sözleri Nedeniyle Yasal Yollara Başvurucağım (2)

  Kast EDİLEN KİŞİ KESİNLİKLE EMEKLİ ALBAY DURSUN ÇİÇEK DEĞİLDİR Genelkurmay Başkanlığı, sabah saatlerinde yaptığı açıklama ile ilgili ek bir notu, basın ile paylaştı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Genelkurmay Başkanlığından Açıklama

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, bir televizyon programında yapılan şahsını ve silah arkadaşlarını karalamaya yönelik açıklamaları kınadığını ifade etti. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Genelkurmay'dan Basında Yer Alan İddialarla İlgili Açıklama

  Genelkurmay Başkanlığı, son zamanlarda yazılı ve görsel bazı basın yayın organlarında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kurumsal kimliğine ve bazı mensuplarının kişilik haklarına yönelik iddia ve söylemlerle ilgili Türk milletine bilgilendirme açıklaması yaptı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Genelkurmay'dan Açıklama

  Genelkurmay'dan Açıklama

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmadığı ve bundan sonra da olmayacağı belirtildi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Orgeneral Özel'den A Haber'e Yalanlama

  Orgeneral Özel'den A Haber'e Yalanlama

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, A Haber Tv kanalında Deşifre programına konuşmacı olarak katılan şahsın sözlerinin ‘gerçek ile hiçbir ilişkisi bulunmayan, asılsız, şahsımı ve silah arkadaşlarımı karalamaya yönelik ve kamuoyunda bilgi kirliliği yaratmayı amaçladığını’ söyledi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Necdet Özel: Yasal Yollara Başvurucağım

  Necdet Özel: Yasal Yollara Başvurucağım

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, 21 Kasım tarihinde bir televizyon programında konuklardan birinin kendisi hakkında sarfettiği sözlerle ilgili yasal yollara başvuracak. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Genelkurmay : 'Tsk Ulusal Güvenliğimize Yönelik Her Türlü Tehlike ve Tehdidi Büyük Bir Dikkatle...

  Genelkurmay : 'Tsk Ulusal Güvenliğimize Yönelik Her Türlü Tehlike ve Tehdidi Büyük Bir Dikkatle...

  Genelkurmay Başkanlığı, son zamanlarda Türk Silahlı Kuvvetlerinin kurumsal kimliğine ve bazı mensuplarının kişilik haklarına yönelik iddia ve söylemlerin görüldüğünü belirterek konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel Açıklaması

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel Açıklaması

  "Deşifre programına konuk olarak katılan bir konuşmacının gerçek ile hiçbir ilişkisi bulunmayan sözleri nedeniyle kendisini kınıyor, yasal yollara başvuracağımı kamuoyunun bilgisine sunuyorum" (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  "Türk Silahlı Kuvvetleri, hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmamıştır. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Rektörden Askerlik Önerisi: Öğrenciyken Gidilsin

  Rektörden Askerlik Önerisi: Öğrenciyken Gidilsin

  Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, öğrencilerin üniversitedeyken askerlik yapabilmelerini sağlayacak projesiyle Bakan Yılmaz'ı ikna etmeyi başardı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Işid ile Mücadele

  IŞİD’e karşı askeri operasyon planlaması için uluslararası koalisyonun 200’den fazla askeri yetkilisini bir araya getiren ABD’nin Florida eyaletindeki konferans sona erdi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Şehit Astsubayın Ailesine Evini Veren Sıvacı, Genelkurmay Başkanlığı'nda Kabul Edildi

  Diyarbakır'da bir semt pazarında hamile eşi ile birlikte alışveriş yaparken şehit olan Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun ailesine evini bağışlayan sıvacı Ali Dal, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda kabul edildi. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Arap Baharından Eser Kalmadı

  Arap Baharından Eser Kalmadı

  Mısır'da hükümetin terörle mücadele programı, rejim aleyhtarları, sanatçılar ve eylem gruplarını endişelendiriyor. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Evini Şehit Ailesine Bağışlayan Dal, Genelkurmay Karargahında

  Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Güler, Diyarbakır'daki silahlı saldırıda şehit olan Astsubay Nejdet Aydoğdu'nun ailesine evini bağışlayan Ali Dal ve ailesini kabul etti. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Komşu Ülkeler, Solo Türk'ün Gösterisi İçin Uyarıldı

  Komşu Ülkeler, Solo Türk'ün Gösterisi İçin Uyarıldı

  Solo Türk'ün, sınır kenti Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kapsamında yapacağı gösteri için komşu ülkelerin uyarıldığı bildirildi. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Mehmetçik Her An Afrika'ya Gidebilir

  Mehmetçik Her An Afrika'ya Gidebilir

  TBMM Genel Kurulu'nda dün bir hükümet tezkeresi oylandı ve kabul edildi. Tezkere ile Mehmetçiğin Orta Afrika Cumhuriyeti ve Mali'ye gitmesinin önü açıldı. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Almanya Genelkurmay Başkan Yardımcısı Schelzig, Kahramanmaraş'ta

  "Suriye'deki olayları yakından takip ediyoruz" (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Almanya Genelkurmay Başkan Yardımcısı Patriot Birliğini Ziyaret Etti

  Almanya Genelkurmay Başkan Yardımcısı Patriot Birliğini Ziyaret Etti

  İç karışıklığın devam ettiği Suriye'den gelebilecek tehlikelere karşı NATO kararıyla iki yıl önce Gazi Kışlası'na konuşlandırılan Alman Patriot birliğini ziyaret eden Almanya Genelkurmay Başkan Yardımcısı General Piter Schelzıg, incelemelerde bulundu. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Bedelli Askerlikte Kritik Tarih 27 Kasım

  Bedelli Askerlikte Kritik Tarih 27 Kasım

  1 milyon kişiyi ilgilendiren bedelli askerlikte kritik gün 27 Kasım. Personel durumunu gözden geçiren Genelkurmay'ın 27 Kasım'daki YAŞ'ta görüşünü açıklaması bekleniyor. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Genelkurmay Kobani Olayları Öncesi Eylem Uyarısı Yapmış

  Genelkurmay Kobani Olayları Öncesi Eylem Uyarısı Yapmış

  Genelkurmay İstihbarat Dairesi'nin, 6-7 Ekim olayları öncesinde Emniyet ve MİT'e yolladığı rapor ortaya çıktı. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  "Hududun Suriye tarafından havan atışlarının yapıldığı tespit edilen bölgeye 6 havan atışı ile karşılık verildi" (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 21:16:39. #1.13#