SON DAKİKA GERMENCİK HABERLERİ

Son Dakika Germencik Haberleri

 • 19:54İzmir - Kuru İncir Rekoltesinde Yüzde 7 Artış Bekleniyorİzmir - Kuru İncir Rekoltesinde Yüzde 7 Artış BekleniyorKuru incir rekoltesinde yüzde 7 artış bekleniyor İzmir Ticaret Borsası koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 2015'2016 kuru incir rekolte tahminleri açıklandı.
 • 19:39Kuru İncir Rekoltesinde Yüzde 7 Artış BekleniyorKuru İncir Rekoltesinde Yüzde 7 Artış Bekleniyorİzmir Ticaret Borsası koordinatörlüğünde gerçekleştirilen 2015–2016 kuru incir rekolte tahminleri açıklandı.
 • 18:50Kuru İncir Rekolte Tahminiİzmir Ticaret Borsası (İZTB) Yönetim Kurulu Üyesi Özhan Şen, 2015-2016 sezonu Ege Bölgesi kuru incir rekoltesine ilişkin, "Hava şartlarının normal seyri halinde geçen yıla göre yüzde 7 artarak 74 bin 505 ton olacağı tahmin ediliyor" dedi.
 • 15:24Jeotermaller Birinci Sınıf Tarım Arazilerini Yok Ediyor'Jeotermaller Birinci Sınıf Tarım Arazilerini Yok Ediyor'Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Mahmut Nedim Barış, Buharkent’ten Germencik'e kadar alanlarda açılmakta olan jeotermal kuyuları ve bağlı olarak inşa edilen elektrik santrallerinin, her geçen gün artarak birinci sınıf tarım arazilerini yok ettiğini söyledi.
 • 09:44Germencik Belediyesi Yol ve Kaldırım Çalışmalarına Hız VerdiGermencik Belediyesi Yol ve Kaldırım Çalışmalarına Hız VerdiGermencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Germencik’e bağlı mahallelerde devam eden yol ve kaldırım çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.
 • 13:55Park İncirliova, Yeni Yüzüyle Hizmet Vermeye BaşladıPark İncirliova, Yeni Yüzüyle Hizmet Vermeye Başladıİncirliova Belediye Başkanlığı tarafından birinci etap yenileme çalışmaları tamamlanan Park İncirliova hizmete girdi.
 • 09:55Aktakka; Aktakka; "Kitaplar Toplumun Sorunlarını Ortadan Kaldırır"Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, Aydın’da hizmet veren kütüphane ve okuyucu kitlelerine dair bir takım değerlendirmelerde bulundu.
 • 09:48Hasat Sezonu Başladı Yük Hayvanları Bakıma AlındıHasat Sezonu Başladı Yük Hayvanları Bakıma AlındıDünyanın en kaliteli incirinin yetiştirildiği Aydın araç girmeyen engebeli arazilerinde incir hasat sezonu ile bilrikte yük hayvanları da bakım alındı.
 • 17:16Aydın - Ablasının Evini Ateşe Verince Gözaltına AlındıAydın - Ablasının Evini Ateşe Verince Gözaltına AlındıAblasının evini ateşe verince gözaltına alındı Aydın'da, yalnız yaşayan ablasının evini ateşe verip, balkondan yanışını izleyen 20 yaşındaki N.D. polisler tarafından evden çıkartıldı.
 • 13:54Tartıştığı Ablasının Evini Ateşe Verdi, Yanışını İzlediTartıştığı Ablasının Evini Ateşe Verdi, Yanışını İzlediAydın'da tartıştığı ablasının evini ateşe veren 20 yaşındaki N.D., balkona çıkıp evin yanışını izlemeye başladı. Yedek anahtar gelince gözaltına alındı.
 • 16:07Germencik'te Seyir Halindeki Otomobil Alev AldıGermencik'te içinde beş kişinin bulunduğu otomobil seyir halinde iken alev aldı.
 • 23:27Boğaziçi Üniversitesi'nin Boğaziçi Üniversitesi'nin "Zeybek Köyü Kampı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Boğaziçi Üniversitesi- "Zeybek Köyü Kampı" Boğaziçi Üniversitesi'nin "Zeybek Köyü Kampı"- Zeybek kültürünü öğretebilmek ve bundan sonraki nesillere aktarabilmek amacıyla Boğaziçi Üniversitesi'nden gelen 30 öğrencinin Germencik'te kurduğu kamp, çeşitli etkinliklerle sürüyor Boğaziçi Üniversitesi'nden 30 öğrencinin zeybek kültürünü bundan sonraki nesillere aktarabilmek ve bugünün gençliğine öğretmek amacıyla Germencik'in Dampınar Mahallesi'ne kurduğu "Zeybek Köyü Kampı" çeşitli etkinliklerle sürüyor.
 • 15:28Germencik Boğaziçili Öğrencilerin Zeybek KampıGermencik Boğaziçili Öğrencilerin Zeybek KampıBoğaziçili öğrencilerin zeybek kampı AYDIN'ın Germencik İlçesi'ne zeybek kültürünü öğretebilmek ve bundan sonraki nesillere aktarabilmek amacıyla gelen Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, çeşitli etkinliklerle keyifli zaman geçiriyor.
 • 13:29Boğaziçili Öğrencilerden Germencik'te Zeybek KampıBoğaziçili Öğrencilerden Germencik'te Zeybek KampıAydın'ın Germencik İlçesi'ne zeybek kültürünü öğretebilmek ve bundan sonraki nesillere aktarabilmek amacıyla gelen Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, çeşitli etkinliklerle keyifli zaman geçiriyor.
 • 09:03Başkan Akın, İncir Üreticisine Bereketli Bir Sezon DilediBaşkan Akın, İncir Üreticisine Bereketli Bir Sezon DilediGermencik Belediyesi ve Germencik Ziraat Odası Başkanı Ümmet Akın, hasada hazırlanan incir üreticilerine bereketli bir sezon diledi.
 • 14:32İncir Dalında Çürüyor, Üreticiye Göre Sebebi Jeotermalİncir Dalında Çürüyor, Üreticiye Göre Sebebi JeotermalAydın’ın en güzel ve kaliteli incirinin yetiştiği Germencik ilçesi yöresinde üreticiler, incirin dalında çürümesine çözüm bulamıyor.
 • 13:35Oda Başkanı Akın: Kuru İncir Rekoltesinde Artış BekliyoruzOda Başkanı Akın: Kuru İncir Rekoltesinde Artış BekliyoruzGermencik Ziraat Odası Başkanı Ümmet Akın, incir hasadının başladığını söyledi.
 • 09:39Başkan Ümmet Akın, Çalışmaları Yerinde İncelediBaşkan Ümmet Akın, Çalışmaları Yerinde İncelediGermencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Dağyeni Mahallesi’nde yapımı devam eden mesire alanında ve Yedieylül Mahallesi’ndeki parkta incelemelerde bulundu.
 • 17:04Aydın'da Aydın'da "Zeybek Köyü Kampı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Zeybek Köyü Kampı"- Kamp yapan öğrencilerden detay- Şahin Yaldız'ın konuşması- Mehmet Sarı'nın konuşması- Köy kadınlarının türkü söylemesi Aydın'da "Zeybek Köyü Kampı"- Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi bir grup, "zeybek kültürünü" tanıtmak ve sonraki nesillere tanıtmak amacıyla incelemeler yapmak için Aydın'da kamp kurdu Germencik ilçesinde, üniversite öğrencisi bir grup, zeybek kültürünü tanıtmak ve sonraki nesillere tanıtmak hedefiyle, inceleme yapmak üzere "Zeybek Köyü Kampı" oluşturdu.
 • 15:58Aydın'da "Zeybek Köyü Kampı"Germencik ilçesinde, üniversite öğrencisi bir grup, zeybek kültürünü tanıtmak ve sonraki nesillere tanıtmak hedefiyle, inceleme yapmak üzere "Zeybek Köyü Kampı" oluşturdu.
 • 09:54Aydın'dan Kısa KısaAydın Büyükşehir Belediyesi'nin, zeybek ve zeybeklik geleneğinin araştırılması amacıyla Akademik Zeybek Kampı'nı başlattığı bildirildi.
 • 17:25Türkiye'nin İlk 'Akademik Zeybek Kampı' BaşladıTürkiye'nin İlk 'Akademik Zeybek Kampı' BaşladıAydın Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza atıyor.
 • 12:17Aydın'da Trafik Kazası: 2 YaralıAydın'da Trafik Kazası: 2 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hükümet konağı önünde meydana gelen kazadan detay görüntüler Aydın'da trafik kazası: 2 yaralı Germencik ilçesinde meydana gelen iki ayrı kazada, 2 kişi yaralandı.
 • 10:32Aydın'da Trafik Kazası: 2 YaralıAydın'ın Germencik ilçesinde meydana gelen iki ayrı kazada, 2 kişi yaralandı.
 • 21:16Kaybolan Alzheimer Hastası 24 Saat Sonra BulunduKaybolan Alzheimer Hastası 24 Saat Sonra BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Jandarma ekiplerinin kayıp kadını bulması, - Görgü tanığının olayı anlatması, - Yaşlı kadının hastaneye getirilmesi ve tedavi altına alınması, Kaybolan alzheimer hastası 24 saat sonra bulundu- AFAD ve jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucu bir incir bahçesinde baygın halde bulunan 72 yaşındaki alzheimer hastası, hastanede tedavi altına alındı Germencik ilçesinde kaybolan 72 yaşındaki alzheimer hastası, AFAD ve jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucu 24 saat sonra bulundu.
 • 19:27Alzheimer Hastası Fatma Nine, 24 Saat Sonra BulunduAlzheimer Hastası Fatma Nine, 24 Saat Sonra BulunduAydın'ın Germencik İlçesi'nde, 24 saat önce ortadan kaybolan Alzheimer hastası 72 yaşındaki Fatma Ulusoy, 10 kilometre ilerdeki bir bahçede bitkin halde bulunarak, hastaneye kaldırıldı.
 • 19:00Alzheimer Hastası Fatma Nine, 24 Saat Sonra BulunduAlzheimer Hastası Fatma Nine, 24 Saat Sonra BulunduAydın'ın Germencik İlçesi'nde, 24 saat önce ortadan kaybolan Alzheimer hastası 72 yaşındaki Fatma Ulusoy, 10 kilometre ilerdeki bir bahçede bitkin halde bulunarak, hastaneye kaldırıldı.
 • 18:16Kaybolan Alzheimer Hastası 24 Saat Sonra BulunduGermencik ilçesinde kaybolan 72 yaşındaki alzheimer hastası, AFAD ve jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucu 24 saat sonra bulundu.
 • 14:11İncirde Akma Yeniden Başladı, Üretici Çare Arıyorİncirde Akma Yeniden Başladı, Üretici Çare ArıyorDünya kuru incir üretiminin yüzde 70’inin karşılandığı Aydın’da, geçen yıl olduğu gibi bozulmalar başladı.
 • 21:19Yol Kenarının Vazgeçilmez İncircileriYol Kenarının Vazgeçilmez İncircileriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Germencik- Yol kenarında satılan incirler- İncir satan çift ile röportaj Yol kenarının vazgeçilmez incircileri Aydın'ın Germencik ilçesinde Mutlu çifti, 15 yıldan bu yana yaz aylarında yol kenarında taze incir satarak geçimlerini sağlıyor.
 • 15:47Yol Kenarının Vazgeçilmez İncircileriAydın'ın Germencik ilçesinde Mutlu çifti, 15 yıldan bu yana yaz aylarında yol kenarında taze incir satarak geçimlerini sağlıyor.
 • 02:45Güriş'ten 1150 Mw'lik Yenilenebilir GüçGüriş'ten 1150 Mw'lik Yenilenebilir GüçANKARA Özellikle son dönemlerde yenilenebilir enerji yatırımlarına yönelen Güriş Holding, enerji sektörüne toplam 2.5 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.
 • 18:582 Kuzenin Tüfekle Oyunu Ölümle BittiAydın'ın Germencik İlçesi'nde, koyun otlatırken bağ evinden gizlice aldıkları av tüfeğiyle şakalaşan 13 yaşındaki A.Ş. amcasının oğlu 12 yaşındaki Fecri Şaştı'yı kazayla başından vurdu.
 • 18:15Tüfekle Şakalaşırken Akrabasını VurduGermencik ilçesinde 13 yaşındaki A.Ş, av tüfeğiyle şakalaşırken amcasının 12 yaşındaki oğlunu vurdu.
 • 14:46Aydın Ticaret Borsası Kuru İnciri Masaya YatırdıAydın Ticaret Borsası Kuru İnciri Masaya YatırdıAydın Ticaret Borsası, “Kuru İncirde Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları” konulu toplantıya ev sahipliği yaparak Kuru İncir sektöründeki paydaşları bir araya getirdi.
 • 10:04Germencik're Tüm Festival ve Etkinlikler İptalGermencik're Tüm Festival ve Etkinlikler İptalGermencik Belediyesi geçtiğimiz günlerde yapılan Meclis Toplantısında, son günlerde ülkede yapılan terör saldırılarını şiddetle kınayarak tüm festival ve etkinliklerin iptal edildiğini duyurdu.
 • 09:59Başkanı Akın; Başkanı Akın; "Germencik'i Örnek Bir İlçe Yapacağız"Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, "Büyükşehir yasasının tüm olumsuzluklarına rağmen, ilçemiz için çalışmaya devam ediyoruz.
 • 13:03Germencik Belediyesi Yeni Hizmet Binasına KavuşuyorGermencik Belediyesi Yeni Hizmet Binasına KavuşuyorGermencik Belediyesi tarafından vatandaşa daha geniş bir ortamda daha iyi hizmet vermek için inşaatına başlanan belediye binası Ağustos ayında tamamlanıyor.
 • 18:25Germencik'te Jeotermal Kuyu TepkisiGermencik'te Jeotermal Kuyu TepkisiGermencik'te jeotermal kuyu tepkisi Aydın'ın Germencik İlçesi'nde, yeni açılacak 6 jeotermal kuyusuna Valilik tarafından verilen "Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir" raporu CHP'li vekillerin de katıldığı toplantıyla protesto edildi.
 • 18:05Germencik'te Jeotermal Kuyu TepkisiGermencik'te Jeotermal Kuyu TepkisiAydın'ın Germencik İlçesi'nde, yeni açılacak 6 jeotermal kuyusuna Valilik tarafından verilen ÇED gerekli değildir' raporu protesto edildi.
 • 17:55Aydın Germencik'te Jeotermal EylemiAydın Germencik'te Jeotermal EylemiAydın Tabip Odası ve çeşitli sivil toplum örgütleri önderliğinde başlatılan jeotermal eylemlere jeotermal enerji kuyularının en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Germencik İlçesi’nin Turanlar Köyü Mahallesi’nde devam edildi.
 • 14:46Aski İl Genelinde Çalışmalarını ArttırdıAski İl Genelinde Çalışmalarını ArttırdıAydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
 • 00:24Söke'de Fabrikada İşçileri Egzoz Gazından ZehirlendiSöke'de Fabrikada İşçileri Egzoz Gazından ZehirlendiAydın’ın Söke ilçesi Yenidoğan Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir kot fabrikasında meydana gelen olay korkuttu.
 • 09:29Karpuz, Kabak Tadı Verdi Üretici Perişan OlduKarpuz, Kabak Tadı Verdi Üretici Perişan OlduYıllar önce daha dayanıklı ve daha çok verimli olacağı düşünülerek üretime başlanan kabak kökenine aşılı karpuz önce tüketicinin ağız tadını ardından da üreticinin ekonomisini bozdu.
 • 11:31Sarı; Sarı; "Büyükşehir Belediyesi Üzerine Düşen Görevi Yapsın"İncirliova Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sarı, Aydın Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan Aydın-İzmir karayolu kenarındaki görüntülerin Aydın’a yakışmadığını iddia etti.
 • 17:46Germencik Belediye Başkanı Akın, Çerçioğlu'na Germencik Belediye Başkanı Akın, Çerçioğlu'na "Hodri Meydan" OkuduGermencik Belediye Başkanı Ümmet Akın düzenlediği basın toplantısı ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu eleştirerek hizmette ayrımcılık yaptığını iddia etti.
 • 10:29Germencik'te Boğalar Öğrenciler İçin GüreştiGermencik'te Boğalar Öğrenciler İçin GüreştiGermencik Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Germecik Boğa güreşleri Germencik’in Alangüllü Mahallesinde başladı.
 • 19:04Germencik'te Mehterli Boğa GüreşiGermencik'te Mehterli Boğa GüreşiAydın'ın Germencik ilçesinde bu yıl ilki gerçekleştirilen boğa güreşlerine vatandaşlar, 40 derece sıcağa rağmen büyük ilgi gösterdi.
 • 18:43Germencik'te Mehterli Boğa GüreşiGermencik'te Mehterli Boğa GüreşiAydın'ın Germencik İlçesi'nde bu yıl ilki gerçekleştirilen boğa güreşlerine, 40 derece sıcağa rağmen yaklaşık 1500 kişi izledi.
 • 17:54Terör Örgütlerine Yönelik Operasyonlar: 851 GözaltıTerör Örgütlerine Yönelik Operasyonlar: 851 GözaltıTerör örgütlerine yönelik 34 ilde üç gündür devam eden operasyonlarda ülke genelinde 851 kişi gözaltına alındı.