SON DAKİKA GEVAŞ HABERLERİ

Son Dakika Gevaş Haberleri

 • 14:44Van'da 80'li Yıllardaki Turist Sayısı Daha İyiydiVan'da 80'li Yıllardaki Turist Sayısı Daha İyiydi"Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, Van’ın 2015 yılında turist sayısında hedefledikleri sayıya ulaşamadıklarını söyledi.
 • 10:55Bölge İllerinde Göç ArttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Van Bölge Müdürü Özer Coşğun, TRB2 bölgesinde göçlerin arttığını belirterek, “Van ilinin en çok göç aldığı il Hakkari olurken, en çok göç verdiği il İstanbul oldu” dedi.
 • 13:50Başkan Hakan Gençlerle İstişare EttiBaşkan Hakan Gençlerle İstişare EttiVan’ın Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, ilçede ilk kez başlatılan istişare ve değerlendirme toplantıları kapsamında gençlerle bir araya geldi.
 • 13:14Van'da 12 Aylık Nüfus İşlemleriVan'da 12 Aylık Nüfus İşlemleriVan Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Mehmet Seven, 2015 yılı içerisinde 10 bin 316 evliliğin gerçekleştiğini, 367 çiftin ise boşandığını belirtirken, 31 bin 365 doğumun, 4 bin 523 kişinin ise yaşamını yitirdiğini söyledi.
 • 17:20Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşıma 18 Milyon 781 Bin TL HarcadıVan Büyükşehir Belediyesi Ulaşıma 18 Milyon 781 Bin TL HarcadıVan Büyükşehir Belediyesi, ildeki ulaşım sorunlarını çözmek amacıyla 2015'te 18 milyon 781 bin lira harcadı.
 • 17:05Oda Başkanlarından Bakan Yardımcısı Çiftçi'ye ZiyaretOda Başkanlarından Bakan Yardımcısı Çiftçi'ye ZiyaretVan esnaf odalarının temsilcileri, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’yi ziyaret etti.
 • 16:13Van'da Ulaşıma 18 Milyonluk HarcamaVan Büyükşehir Belediyesinin, kentteki ulaşım sorunlarını çözmek amacıyla 2015'te 18 milyon 781 bin lira harcadığı bildirildi.
 • 18:25Hakkarililer Taşınmaya Karşı Heyet OluşturduHakkarililer Taşınmaya Karşı Heyet OluşturduHakkarililer taşınmaya karşı heyet oluşturdu Hakkari vilayet merkezinin Yüksekova İlçesi'ne taşınma çalışmasına karşı kentteki sivil toplum örgütü temsilcileri ve kentin ileri gelenlerini temsilen Hakkari'de kamuoyu oluşturmak ve Cumhurbaşkanı, Başbakan, hükümet yetkilileri ile siyasi partilerle görüşmek için 6 kişilik bir heyet oluşturuldu.
 • 17:30Hakkarililer Taşınmaya Karşı Heyet OluşturduHakkarililer Taşınmaya Karşı Heyet OluşturduHakkari vilayet merkezinin Yüksekova İlçesi'ne taşınma çalışmasına karşı kentteki sivil toplum örgütü temsilcileri ve kentin ileri gelenlerini temsilen Hakkari'de kamuoyu oluşturmak ve Cumhurbaşkanı, Başbakan, hükümet yetkilileri ile siyasi partilerle görüşmek için 6 kişilik bir heyet oluşturuldu.
 • 22:21Van'daki Yangın Mahallelinin Yardımıyla SöndürüldüVan'daki Yangın Mahallelinin Yardımıyla SöndürüldüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yangın çıkan evden görüntüler Mahallelilerin yangını söndürme çabaları İtfaiye ekiplerinin yangını söndürme çabaları Yangına ilk müdahaleyi yapan ve dumandan zehirlenen vatandaş ile röportaj Van'daki yangın mahallelinin yardımıyla söndürüldü Van'ın Edremit ilçesine bağlı Köprüler Mahallesi'nde bir evin odunluğunda çıkan yangın, mahallelinin yardımıyla söndürüldü.
 • 20:41Van'daki Yangın Mahallelinin Yardımıyla SöndürüldüVan'ın Edremit ilçesine bağlı Köprüler Mahallesi'nde bir evin odunluğunda çıkan yangın, mahallelinin yardımıyla söndürüldü.
 • 11:19Büyükşehir Belediyesi'nden Tarımsal Kalkınmaya 6,5 Milyon TL YatırımBüyükşehir Belediyesi'nden Tarımsal Kalkınmaya 6,5 Milyon TL YatırımVan Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 2015 yılında kentin kırsal kalkınması için 6 milyon 408 bin TL harcama yaptığı belirtildi.
 • 18:22Terör Mağduru 18 Bin Vanlıya 11 Yılda 500 Milyon Lira ÖdendiTerör Mağduru 18 Bin Vanlıya 11 Yılda 500 Milyon Lira ÖdendiVan Valiliği, ilde yaşanan terör olaylarından mağdur olan 18 bin vatandaşa son 11 yılda 500 milyon lira ödeme yapıldığını açıkladı.
 • 17:26Tarihi Kavak Evi'nde Tirit KeyfiTarihi Kavak Evi'nde Tirit KeyfiSamsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavak Yusuf Ziya Yılmaz Parkı’nda yaptırılan tirit evi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 16:55Kavak Tirit Evi Törenle AçıldıKavak Tirit Evi Törenle AçıldıSamsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavak Yusuf Ziya Yılmaz Parkı'nda yaptırılan tirit evi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 15:53Aynı Gece Üç İş Yerini Soyan Hırsızlar YakalandıVan’ın Gevaş ilçesinde aynı gecede üç iş yerinde hırsızlık yapan zanlılar yakalandı.
 • 15:21Kavak Tirit Evi Düzenlenen Törenle Hizmete AçıldıKavak Yusuf Ziya Yılmaz Parkı'nda yaptırılan tirit evi yapılan törenle hizmete açıldı.
 • 22:07Tuşbalı Kadınlara Tuşbalı Kadınlara "Anne Üniversitesi"Görüntü Dökümü: Kadınlara ders verilmesinden detay, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe'nin konuşması, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ın konuşması, Vali İbrahim Taşyapan'ın konuşması, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), Tuşba Belediyesi ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanan "Anne Üniversitesi" projesinin açılış töreni yapıldı.
 • 15:28Tuşbalı Kadınlara "Anne Üniversitesi"Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), Tuşba Belediyesi ve Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanan "Anne Üniversitesi" projesinin açılış töreni yapıldı.
 • 15:07Bitlis'te Kar Kalınlığı 25 Santimetreye Ulaştı, 124 Köy Yolu da Ulaşıma KapandıBitlis'te Kar Kalınlığı 25 Santimetreye Ulaştı, 124 Köy Yolu da Ulaşıma KapandıBitlis'te kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı, 124 köy yolu da ulaşıma kapandı Özcan ÇİRİŞ-Seyfettin İDİZ/VAN-BİTLİS-GEVAŞ, (DHA)-VAN'da dün gece saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.
 • 13:52Gevaş Ekibi İkinci TurdaGevaş Ekibi İkinci TurdaVan’ın Gevaş Halk Oyunları Grubu, bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışma programında 3 ‘evet’ alarak ikinci tura yükseldi.
 • 10:36Gevaş'ta Yoğun Kar YağışıGevaş'ta Yoğun Kar YağışıVan’ın Gevaş ilçesinde devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ilk ve orta dereceli okullar da bir gün tatil edildi.
 • 10:25Van'da Kar Yağışı Hayatı Felç EttiVan'da Kar Yağışı Hayatı Felç EttiVan’da etkili olan kar yağışı hayatı felç etti.
 • 03:02Dansları Herkesi Şaşırttılar! Bu Figürleri Başka Yerde Göremezsiniz...Dansları Herkesi Şaşırttılar! Bu Figürleri Başka Yerde Göremezsiniz...Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin 14 Ocak Perşembe akşamı yayınlanan bölümünde Gevaş Halk Oyunları grubu ortaya koydukları dans figürleriyle herkesi şaşkına çevirdi.
 • 01:22Vanlı Gençler Yetenek Sizsiniz'e Damga VurduVanlı Gençler Yetenek Sizsiniz'e Damga VurduSevilen yarışmanın dün akşam yayınlanan bölümünde 'Gevaş Halk Oyunları', dans performansıyla geceye damga vurdu. Jüriler ve salon mest oldu.
 • 12:54Başkan Hakan Üniversite Öğrencileriyle Bir Araya GeldiBaşkan Hakan Üniversite Öğrencileriyle Bir Araya GeldiVan’ın Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan tarafından başlatılan istişare ve değerlendirme toplantıları devam ediyor.
 • 16:40Van Osb Faaliyet Raporunu AçıkladıVan Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı (Van OSB) tarafından, 2015 yılı 2'inci yarısı faaliyet raporunun sunulması, istişare ve değerlendirme ve 2016 yılı beklenti ve hedefler toplantısı yapıldı.
 • 14:21Mahsur Kalan Hasta İçin Seferber OldularMahsur Kalan Hasta İçin Seferber OldularGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastayı almaya çıkan ekiplerden görüntü- Yoldan görüntü- Köye ulaşma köyde motorun indirilişi- Kar motoru üzerinden görüntü- Kar motorunun battığı yerde sağlıkçı ve vatandaşların yardımıyla çıkarılması- Sağlıkçıların zorlu kurtarma mücadelesinden görüntü- Sağlıkçılarla röportaj- Vatandaşla röportaj- Hastanın annesi,babası ve amcasıyla röportaj- Köyün içinde hastanın sedyeyle taşınması- Hastanın ambulansa ulaştırılıp taşınması- Hastanın abisiyle röportaj- Muhtarla röportaj- Hastanın yanık merkezine girişi Mahsur kalan hasta için seferber oldular- Van'ın Gevaş ilçesinde kar ve tipi yüzünden ulaşımın sağlanamadığı mahallede mahsur kalan hasta için kurtarma ekipleri seferber oldu- Mahalleye varabilmek için zorlu bir mücadele yürüten ve çığ tehlikesi atlatan sağlık ekipleri, 36 saatlik kurtarma operasyonu sonucu hastaya ulaştı- Hastanın babası Aktı: - "Çok kar vardı ekipler çocuğuma ulaşmak için çok zorlandı.
 • 11:59Mahsur Kalan Hasta İçin Seferber OldularGevaş'ta kar ve tipi nedeniyle yerleşim yerinde mahsur kalan hasta yaklaşık 36 saat süren zorlu mücadele sonrası hastaneye ulaştırıldı.
 • 16:14Ipard-ıı Tanıtım ToplantısıIpard-ıı Tanıtım ToplantısıVan Valisi İbrahim Taşyapan, üretimin önemli olduğunu belirterek; pazarlamak ve tüketiciye ulaşmanın daha önemli bir iş olduğunu söyledi.
 • 22:38Van'da Sarıkamış Şehitlerini Anma YürüyüşüVan'da Sarıkamış Şehitlerini Anma YürüyüşüVan Valisi İbrahim Taşyapan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 81 iliyle eş zamanlı olarak Van’da Abalı Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü”ne katıldı.
 • 16:59Vanlılar Sarıkamış Şehitlerini AndıVanlılar, 1915'te Sarıkamış'ta şehit düşen Mehmetçikleri yürüyüşle andı.
 • 16:18Başkan Hakan'dan Karla Mücadele ÖzrüBaşkan Hakan'dan Karla Mücadele ÖzrüVan’ın Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, yoğun kar yağışı sonrası yaşanan iş makinesi sıkıntısı nedeniyle ilçe merkezi ve mahalle yollarını temizleyemeyince vatandaşlardan özür diledi.
 • 16:06Ak Partili Başkandan Karla Mücadele ÖzürüAk Partili Başkandan Karla Mücadele ÖzürüVan'ın AK Partili Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, yoğun kar yağışı ardından ilçe merkezi ve mahalle yollarını temizleyemeyince vatandaşlardan özür diledi.
 • 14:03Sarıkamış Şehitleri AnılıyorSarıkamış Harekatı'nın 101. yılı dolayısıyla Van'da yürüyüş düzenlendi.
 • 14:31Doğu ve Güneydoğu Kara TeslimDoğu ve Güneydoğu Kara TeslimYurdu etkisi altına alan kar yağışı Doğu ve Güneydoğu’da hayatı durma noktasına getirdi.
 • 11:29Van'da Kara KışVan'da Kara KışVan’da aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi.
 • 13:40İçişleri Bakanlığı'ndan 73 Meclis Üyesine SoruşturmaVan Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin depremin ardından atıl durumda kalan birçok kamu kurumuna ait alanların ’yeşil alan’ yapılması için aldığı karar, soruşturmalık oldu.
 • 13:28İçişleri Bakanlığı'ndan 73 Meclis Üyesine 'Yeşil Alan' Soruşturmasıİçişleri Bakanlığı'ndan 73 Meclis Üyesine 'Yeşil Alan' SoruşturmasıVan Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin depremin ardından atıl durumda kalan birçok kamu kurumuna ait alanların 'yeşil alan' yapılması için aldığı karar, soruşturmalık oldu.
 • 10:20Gevaş'ta 1. Genel İstişare ve Değerlendirme ToplantısıGevaş'ta 1. Genel İstişare ve Değerlendirme ToplantısıVan’ın Gevaş ilçesinde ilk defa ‘Genel İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ yapıldı.
 • 09:18Gevaş'ta Kadın Sağlığı EğitimiVan Büyükşehir Belediyesi, merkez, bağlı mahalle ve ilçelerde başlattığı kadın sağlığı eğitimlerini sürdürüyor.
 • 11:53Gevaş'ta Kadın Sağlığı EğitimiGevaş'ta Kadın Sağlığı EğitimiVan Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu kadın sağlığı eğitimleri devam ediyor.
 • 18:48Yyü'de 21 Bin Ceviz Tohumu DikildiYüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) "Ceviz Eylem Planı" kapsamında bölgede ceviz üreticilerine büyük katkı sağlayacak 21 bin ceviz tohumu dikimi yapıldı.
 • 14:22Gevaş'ta Gevaş'ta "Yerli Malı Haftası" EtkinliğiVan’ın Gevaş ilçesindeki İzzeddin Şir Anadolu Lisesi tarafından Yerli Malı Haftası nedeniyle bir etkinlik düzenlendi.
 • 11:33Van'da Ceviz SeferberliğiVan'da Ceviz SeferberliğiVan'da Ceviz Eylem Planı kapsamında Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yürütülen projeyle 21 bin ceviz tohumu dikildi.
 • 10:47Yyü'de 21 Bin Ceviz Tohumu DikildiYyü'de 21 Bin Ceviz Tohumu DikildiVan Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (YYÜ), Ceviz Eylem Planı kapsamında bölgede ceviz üreticilerine büyük katkı sağlayacak 21 bin ceviz tohumu dikimi yapıldı.
 • 10:42Van'da Masa Tenisi İl Birinciliği YarışmasıVan'da Masa Tenisi İl Birinciliği YarışmasıVan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Masa Tenisi İl Birinciliği müsabakaları sona erdi.
 • 15:19Van'daki Trafik KazasıVan Valisi İbrahim Taşyapan, 11 kişinin yaşamını yitirdiği trafik kazasına ilişkin, "Hayatını kaybedenlerin içerisinde ücretli öğretmenlerimiz, astsubayımız, vatandaşlarımız var" dedi.
 • 13:40Van'da Trafik Kazası; 5 YaralıVan’ın Gevaş ilçesinde yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
 • 12:55Van'da Yolcu Otobüsü Devrildi: 5 YaralıVan'da yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 5 kişi yaralandı.