SON DAKİKA GEVAŞ HABERLERİ

Son Dakika Gevaş Haberleri

 • 19:44 Tuşba Belediyesi ve Esenyurt Belediyesi'nden Kardeşlik Köprüsü Tuşba Belediyesi ve Esenyurt Belediyesi'nden Kardeşlik Köprüsü Van merkez Tuşba Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ile Esenyurt Belediyesi, Tuşba’da belirlenen yardıma muhtaç aileler için yardım programı düzenlendi.
 • 18:16 Gevaş'ta Temel Atma Töreni Van'ın Gevaş ilçe Belediyesinin yeni hizmet binasının temel atma töreni yapıldı.
 • 17:31 Gevaş Belediyesi Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı Van’ın Gevaş Belediyesinin yeni hizmet binasının temel atma töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.
 • 13:06 Terör Mağduru Öğrencilere Teog Öncesi Moral Etkinliği Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki terör saldırıları nedeniyle eğitimlerine Van'da devam eden öğrenciler, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı öncesi düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlendi.
 • 12:55 Yüksekovalı Kız Öğrencilere Gevaş Kampı'nda Moral Etkinliği Yüksekovalı Kız Öğrencilere Gevaş Kampı'nda Moral Etkinliği Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren, Gençlik Merkezleri tarafından "Şeref konuğumuz Yüksekovalı gençlerimizle birlikteyiz" sloganıyla, Yüksekovalı kız öğrenciler için Gevaş Gençlik ve Doğa Kampında moral programı düzenlendi.
 • 12:21 Yüksekovalı Kız Öğrenciler İçin Moral Pikniği Düzenlendi Yüksekovalı Kız Öğrenciler İçin Moral Pikniği Düzenlendi Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezleri tarafından Yüksekovalı kız öğrenciler için moral pikniği düzenlendi.
 • 11:59 Yılkı Atları Koloni Halinde Görüntülendi Yılkı Atları Koloni Halinde Görüntülendi Van'da bakılamadıkları için düze bırakılan ve zamanla gruplar oluşturan yılkı atları, dağların eteklerine kadar inerek ilk kez koloni halinde görüntülendiler.
 • 12:09 Van Gölü Koylarında İlkbaharın Büyüleyen Güzelliği Van Gölü Koylarında İlkbaharın Büyüleyen Güzelliği GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Van Gölü kıyısında ters lalelerden görüntüler Sarı renkteki ters lalelerden görüntüler Ters Laleler ve Sühan Dağı'ndan görüntüler Tekne ile gelen turistlerden görüntüler Röportaj Van Gölü koylarında ilkbaharın büyüleyen güzelliği İlkbaharda Van Gölü sahillerinin ulaşılması güç noktalarında açan ters laleler, güzellikleriyle görenleri büyülüyor Yöre halkı tarafından kutsal kabul edilen ve "ağlayan gelin" olarak da bilinen ters laleler, tanıtım ve turizmde önemli yer tutuyor Köylülerden Avcı: "Laleler köyümüze çok sayıda turist gelmesini sağlıyor.
 • 12:05 Van Gölü Kıyılarının "Ağlayan Gelinleri" Büyülüyor Van'da uzun süren kış sonrası doğa, seyrine doyum olmayan güzellikler ile canlandı.
 • 18:10 Yyü'de, "Otizm Farkındalık Paneli" Düzenlendi Van Otizm Derneği ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Engelli Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimi işbirliğiyle, "Otizm Farkındalık Paneli" düzenlendi.
 • 16:08 Gevaş'ta Kutlu Doğum Haftası Etkinliği Gevaş'ta Kutlu Doğum Haftası Etkinliği Van’ın Gevaş İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir program düzenlendi.
 • 15:32 Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, hizmete alınacak Morgedik Barajı ile Van'ın Erciş ilçesi ve civarındaki yerleşim yerlerine yıllık 18 milyon metreküp içme suyu sağlanacağını bildirdi.
 • 12:22 Gevaş'ta Kaçak Sigara Operasyonu Gevaş'ta Kaçak Sigara Operasyonu Van'ın Gevaş ilçesinde emniyet güçlerinin yaptığı operasyonda 145 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 12:19 Çimento Tankerinde Sigara Kaçakçılığı Van'ın Gevaş ilçesinde, çimento tankerinin içinde 145 bin paket kaçak sigara bulundu.
 • 16:41 Samsun'dan Van'a Kardeş Desteği Samsun'dan Van'a Kardeş Desteği Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş belediye olan Van’ın Gevaş ilçesine bir iş makinesinin hibe olarak verilmesiyle ilgili gündem maddesi komisyonda kabul edildi.
 • 13:12 Marmaray Gibi Van'a da Osmanlı'nın Projesi Yapılmalı Marmaray Gibi Van'a da Osmanlı'nın Projesi Yapılmalı" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Van kalesi ve Eski Van Şehrinden genel görüntü -Kroki, harita ve projeden detay görüntü -Yrd. Doç. Dr. Kardaş ile röportaj -Şehir merkezinden genel görüntü SITKI YILDIZ - Van'da Osmanlı döneminde kentin ulaşım sorununun çözümü için günde 2 bin 500 kişinin taşınabileceği "Elektrikli Tramvay Projesi" hazırlandığı belirlendi.
 • 12:00 Marmaray Gibi Van'a da Osmanlı'nın Projesi Yapılmalı" Van'da Osmanlı döneminde kentin ulaşım sorununun çözümü için günde 2 bin 500 kişinin taşınabileceği "Elektrikli Tramvay Projesi" hazırlandığı belirlendi.
 • 17:28 Gürpınar'da Polis Haftası Coşkuyla Kutlandı Gürpınar'da Polis Haftası Coşkuyla Kutlandı Van’ın Gürpınar ilçesinde 10 Nisan Polis Haftası coşkuyla kutlandı.
 • 12:27 Cenaze Aracıyla Sigara Kaçakçılığı Son Anda Önlendi Van’da cenaze aracıyla yapılan sigara kaçakçılığı polisin başarılı operasyonuyla önlendi.
 • 12:24 Van'daki Terör Operasyonu Van'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.
 • 13:14 Gevaş Parke Taşı ile Tanıştı Gevaş Parke Taşı ile Tanıştı VAN (İHA) – Van’ın Gevaş Belediyesi, ilçede bir ilke daha imza atarak, cadde ve sokakların tarihte ilk kez tanışacağı parke taşı çalışmalarına kurban keserek başladı.
 • 11:00 Van'da Soğuğa ve Dona Dayanıklı Ceviz Fidanı Üretimi Van'da Soğuğa ve Dona Dayanıklı Ceviz Fidanı Üretimi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından “Adilcevaz Yöresinde Soğuğa ve Dona Dayanım Gösteren Üstün Nitelikli Ceviz Gen Kaynaklarının Belirlenerek Gen Bahçesinde Koruma Altına Alınması Projesi” kapsamında Van Gölü havzasında ceviz ormanları kuruluyor.
 • 10:56 Erçek Gölü Havzası; Türkiye'deki 450 Kuş Türünün 350'sini Barındırıyor Erçek Gölü Havzası; Türkiye'deki 450 Kuş Türünün 350'sini Barındırıyor Van Gölü havzasındaki sulak alanlarda uygulanan sıkı koruma tedbirleri, bu alanları kullanan başta Dikkuyruk olmak üzere çok sayıda türün sayılarında artış yaşanmasını sağladı.
 • 13:52 Van'da 490 Kız Okullu Oldu Van'da, yeni eğitim öğretim döneminde gerek ilçe kurum amirleri gerekse öğretmenlerin çabasıyla son bir ayda 490 kız öğrencinin okula kazandırıldığı bildirildi.
 • 13:42 Van'ın Akademik Başarısının Artırılması Projesi Van'ın Akademik Başarısının Artırılması Projesi Van Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde geçtiğimiz yıl başlatılan Van’ın Akademik Başarısının Artırılması Projesi’nin ikinci değerlendirme toplantısı Vali İbrahim Taşyapan başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 16:13 Tkb 2016 Yılı İlk Bölge Semineri Samsun'da Yapıldı Tkb 2016 Yılı İlk Bölge Semineri Samsun'da Yapıldı Şehirlerin kültürel ve doğal dokusunun korunmasına ağırlık veren yerel politikaların hazırlanmasına öncülük eden Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) 2016 yılı ilk bölge semineri Samsun’da yapıldı.
 • 16:03 Ermenistan Televizyonunun Van'da 200 Bin Ermeni Olduğu İddiası Ermenistan Televizyonunun Van'da 200 Bin Ermeni Olduğu İddiası Doğu ve Güneydoğu Anadolu Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, “Sözde Erivan televizyonunda ve yetkililerinin iddiasına göre Van ilinde yaklaşık 200 bin Ermeni olduğunu iddia ettiler” dedi.
 • 14:25 Gevaş'ta Kurtuluş Coşkusu Gevaş'ta Kurtuluş Coşkusu Van’ın Gevaş ilçesinin düşman işgalinden kurtarılışının 98. yıldönümü, düzenlenen törenle kutlandı.
 • 10:22 Tedavisi Tamamlanan İki Kaya Kartalı Doğaya Salındı Tedavisi Tamamlanan İki Kaya Kartalı Doğaya Salındı Van ve Hakkari’de çeşitli tarihlerde avcılar tarafından vurulan ve yaralı olarak getirildikleri Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde tedavileri tamamlanan 2 kaya 1 Kartalı, doğaya bırakıldı.
 • 10:11 Tedavi Edilen Kartallar Doğaya Salındı Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi edilen 2 kaya kartalı, doğaya salındı.
 • 11:51 Van Gölü'nde Kısmi Buzlanma Oluştu Bitlis'in Tatvan ilçesinde kar yağışının ardından, Van Gölü'nün yüzeyinde kısa süreli kısmi buzlanma oluştu.
 • 11:56 Gençlik Merkezi'nden Gençlik Merkezi'nden "Gençlerin İyilik Ağacı Projesi" Van’ın Gevaş Gençlik Merkezi, “Gençlerin İyilik Ağacı Projesi” kapsamında rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.
 • 11:56 Girişimcilik Sertifikaları Dağıtıldı Girişimcilik Sertifikaları Dağıtıldı Van’ın Gevaş Belediyesi, Van TSO ve KOSGEB ortaklığında düzenlenen girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları dağıtıldı.
 • 12:34 Gevaş'ta Ticari Hayat, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Toplantı Gevaş'ta Ticari Hayat, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Toplantı Van’ın Gevaş Belediyesi tarafından organize edilen “Gevaş’ta Ticari Hayat, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” istişare toplantısı yapıldı.
 • 11:47 Osmanlı Sanatı Kadın Eliyle Gün Yüzüne Çıkıyor Osmanlı Sanatı Kadın Eliyle Gün Yüzüne Çıkıyor Van’ın Gevaş ilçesinde, Osmanlı sanatı olarak bilinen ve unutulmaya yüz tutmuş ‘filografi’, tekrar canlandırılmaya çalışılıyor.
 • 17:04 Vatandaşlardan Elektrik Kesintisine Tepki Vatandaşlardan Elektrik Kesintisine Tepki GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Elektrik kesintisine tepki gösteren vatandaşlar Gürpınar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Faruk Yavuz'un konuşması Fırın ve lokanta sahibi Zeki Kılıç'ın konuşması İlçe sakinlerinden Mustafa Yoğun'un konuşması Grubun slogan atarak VEDAŞ'a doğru yürümesi Grubun VEDAŞ İşletme Şefi Faruk Koyuncu ile görüşmesi VEDAŞ İşletme Şefi Faruk Koyuncu'nun konuşması Vatandaşlardan elektrik kesintisine tepki Van'ın Gürpınar ilçesinde bir grup elektriklerin 15 gündür kesik olduğu iddiasıyla basın açıklaması yaptı Gürpınar ilçesinde bir grup esnaf ve vatandaş, 15 gündür elektrik kesintisi uygulandığını iddia ederek Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketine (VEDAŞ) tepki gösterdi.
 • 15:20 Vatandaşlardan Elektrik Kesintisine Tepki Gürpınar ilçesinde bir grup esnaf ve vatandaş, 15 gündür elektrik kesintisi uygulandığını iddia ederek Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketine (VEDAŞ) tepki gösterdi.
 • 11:08 Belediyeden Eğitime Destek Belediyeden Eğitime Destek VAN (İHA) – Van’ın Gevaş Belediyesi tarafından ilçede Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavına hazırlanan öğrencilere deneme sınavı test kitapçığı desteği verildi.
 • 10:56 Gevaş'ta Gevaş'ta "Eski Çocuk Oyunları" Projesi VAN (İHA) – Van’ın Gevaş Belediyesi ve Gevaş Gençlik Merkezi tarafından ortaklaşa hazırlanan "Eski Toprağın Serveti, Yeni Neslin Hazinesi" projesiyle eski oyunlar gün yüzüne çıkarılacak.
 • 17:42 Dbp ve Hdp İlçe Başkanları Tutuklandı Van’ın Gevaş ilçesinde aralarında DBP ve HDP ilçe eş başkanlarının bulunduğu 6 kişi tutuklandı.
 • 16:36 Ömrünü Ailesine Adayan İdiz, Yılın Kadını Seçildi Ömrünü Ailesine Adayan İdiz, Yılın Kadını Seçildi Van’ın Gevaş ilçesinde, 23 yıl boyunca önce yatalak babasına sonra annesine ve şimdi de eşine bakan Zinet İdiz (67) yılın kadını seçildi.
 • 18:55 Hdp ve Dbp İlçe Eş Başkanları Gözaltına Alındı Van’ın Gevaş ilçesinde aralarında HDP ve DBP ilçe eş başkanlarının da bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.
 • 14:14 Çemberlitaş Güven Tazeledi Çemberlitaş Güven Tazeledi Van’ın Gevaş Bal Üreticileri Birliği Başkan Fırat Çemberlitaş, yapılan genel kurulda güven tazeledi.
 • 17:42 Engelli Çocuk Annelerinin Anlamlı Dayanışması Engelli Çocuk Annelerinin Anlamlı Dayanışması Van’da zihinsel engelli çocuk anneleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya geldiler.
 • 11:35 Gevaş Çpal'de Umre Ödüllü Yarışma Gevaş Çpal'de Umre Ödüllü Yarışma Van’ın Gevaş ilçesinde, Çok Programlı Anadolu Lisesi (ÇPAL) ile Sancaktepe İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (SİMM-DER) ortaklaşa düzenlediği Umre ödüllü "Peygamber Efendimizin Hayatı" kitabı okuma yarışması başlatıldı.
 • 11:13 Kahraman Köpek "Naz" Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor Van Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü arama kurtarma ekiplerinin müdahale ettiği çığ, deprem, göçük gibi afet olaylarında görev alan Doğu Anadolu Bölgesi'nin tek sertifikalı canlı arama köpeği "Naz", arama çalışmalarına sunduğu katkıyla hayat kurtarıyor.
 • 09:53 Vali Taşyapan'dan Gevaş'a Ziyaret Vali Taşyapan'dan Gevaş'a Ziyaret Van Valisi İbrahim Taşyapan ve eşi Nesibe Taşyapan, Gevaş ilçesinde bazı ziyaretlerde bulundu.
 • 10:28 Başkan Hakan Kadınlarla Bir Araya Geldi Başkan Hakan Kadınlarla Bir Araya Geldi Van’ın Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, ilçede başlattığı istişare ve değerlendirme toplantıları kapsamında kadınlarla bir araya geldi.
 • 14:51 Siyasi Yaşamı 28 Şubat Süreciyle Sonlandı Siyasi Yaşamı 28 Şubat Süreciyle Sonlandı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 28 Şubat mağduru Abdulmecid Ergenç'in masasında çalışması Ergenç'in konuşması Ergenç'in yürümesi Siyasi yaşamı 28 Şubat süreciyle sonlandı Van'da, kapatılan Refah Partisi'nin yöneticiliğini yaparken yargılanan Abdulmecid Ergenç, belediye başkanlığı adaylığının, siyasi yasaklı olması nedeniyle kabul edilmemesinin üzüntüsünü yaşıyor İl Milli Eğitim Müdürlüğünde memur olarak çalışan Ergenç: "Yıllar geçmesine rağmen, seçimlerde adaylık engeliyle karşılaşmamın yanında, olayın psikolojik etkileri halen benim ve ailemin üzerinde.
 • 13:32 Siyasi Yaşamı 28 Şubat Süreciyle Sonlandı ÖZKAN BİLGİN / FATMA GÜVEN KARAHAN - Van'da, 28 Şubat sürecinde kapatılan Refah Partisi'nin il başkan yardımcılığını yaparken yargılanan Abdulmecid Ergenç, 15 yıl siyasi yasaklı olması nedeniyle belediye başkanlığına adaylığının kabul edilmemesinin üzüntüsünü yaşıyor.