SON DAKİKA GEYVE HABERLERİ

Son Dakika Geyve Haberleri

 • 13:41Tarlaların Beyaz ElmasıTarlaların Beyaz Elması"Nın Zahmetli HasadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kereviz hasadından detaylar- İşçilerden Mihriban Aslan röportajı- İşçi Ahmet Arslan röportajı- İşçilerden Sevgi Köseoğlu röpdrtajı- Kereviz üreticisi Yüksel Tan röportajı- Kerevizin yıkanmasından detaylar "Tarlaların beyaz elması"nın zahmetli hasadı- Üreticiler tarafından "tarlaların beyaz elması" olarak nitelendirilen ve kış aylarında tercih edilen sebzelerin başında gelen kereviz, binbir zahmetle tarlalardan sökülüyor, soğuğa aldırış etmeden çalışan çoğunluğunu kadınların oluşturduğu işçiler tarafından çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra sofralara ulaşıyor- Geyve Ziraat Odası Başkanı Pınar: - "Damak tadıyla ön plana çıkan Geyve kerevizi, tamamen yerli tohumla üretilip geniyle oynanmadığı için özellikle İstanbul halinde yoğun ilgi görüyor" "Tarlaların beyaz elması" olarak adlandırılan kereviz, çoğunluğunu kadın işçilerin oluşturduğu köylülerce binbir zahmetle sökülüp yıkandıktan sonra tüketicilere ulaştırılıyor.
 • 10:56Tarlaların Beyaz Elması"Nın Zahmetli Hasadı"Tarlaların beyaz elması" olarak adlandırılan kereviz, çoğunluğunu kadın işçilerin oluşturduğu köylülerce binbir zahmetle sökülüp yıkandıktan sonra tüketicilere ulaştırılıyor.
 • 16:07Öğrencilerden Şiir GecesiGeyve Atatürk Ortaokulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla şiir gecesi düzenledi.
 • 14:20Orman İşçilerinin Çadırı ve Traktörü YandıOrman İşçilerinin Çadırı ve Traktörü YandıSakarya'nın Geyve İlçesi'nde ormanlık alanda kesim yapan işçilerin çadırında yangın çıktı.
 • 17:23Anadolu Yakasında Elektrik Kesintisiİstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, tesis ve alt yapı çalışmaları nedeniyle Cuma günü Ümraniye, Şile, Maltepe, Kadıköy ve Tuzla ilçelerine elektrik verilmeyecek.
 • 08:33Hsyk, İlk Defa Birinci Sınıfa Ayrılma İncelemesine Tabi Tutulanları AçıkladıHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanlığı, 31 Ağustos 2015 tarihi itibari ile 1. dereceye yükselip aynı tarih itibariyle geçerli olmak üzere ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tâbi tutulan adli ve idari yargı hâkim ile Cumhuriyet başsavcı ve savcılarının adları yayımlandı.
 • 11:24Geyve'den Kısa KısaGeyve'de "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri" projesi kapsamında başkan seçimi yapıldı.
 • 16:53Sakarya'da Arıtma Tesisi Yapım ÇalışmalarıSakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, Pamukova ve Geyve ilçelerine hizmet verecek atıksu arıtma tesisi yapım çalışmalarının önemli ölçüde tamamlandığını bildirdi.
 • 12:42Geyve'den Kısa KısaSakarya'nın Geyve ilçesinde kadınlara yönelik kanser semineri düzenlendi.
 • 14:59Geyve Gençlik Merkezi YükseliyorGeyve Gençlik Merkezi YükseliyorGeyve Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi’nde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini açıklayan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Geyve Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi; 150 kişilik tiyatro ve konferans salonu, eğitim ve seminer sınıfları ile kafeteryanın yer alacağı çok yönlü bir proje olacak” dedi.
 • 11:05Emekli Öğretmen 78 Yaşında Hukuk Kazanarak Sıralara Geri DöndüEmekli Öğretmen 78 Yaşında Hukuk Kazanarak Sıralara Geri DöndüKocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan emekli öğretmen Muharrem Açıl (78), 50 yıl sonra hayalini gerçekleştirerek, Hukuk Fakültesi öğrencisi oldu.
 • 09:26Geyve'de Trafik Kazası: 1 YaralıSakarya'nın Geyve ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • 16:47Geyve'de Bisiklet Şenliği DüzenlendiGeyve'de bisiklet şenliği düzenlendi.
 • 14:11Rüstem Keleş: Rüstem Keleş: "Yatırımlar Artarak Devam Edecek"SASKİ bürokratları ile bir araya gelen Rüstem Keleş, şehir genelinde yatırımların artarak devam edeceğini belirtti: “Nasıl ki geçtiğimiz dönemde Kaynarca’ya Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz birinci sınıf içme suyunu ulaştırdıysak, Pamukova ve Geyve’yi sağlam altyapıyla buluşturduysak, şehrimizin 50 yıllık içmesuyu ihtiyacını karşılayacak baraj inşasına başladıysak; yine aynı kararlılıkla hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.
 • 15:25800 Yıllık Çınar Ağacının Oyuğu, Tedavi Edilecek800 Yıllık Çınar Ağacının Oyuğu, Tedavi EdilecekSakarya’nın Geyve Boğazı Sarp Vadisi’nde bulunan ve gövdesindeki oyuk sebebiyle kuruma tehlikesi ile karşı karşıya bulunan 800 yıllık çınar ağacı, tedavi edilecek.
 • 17:39Bolu'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 YaralıBolu'nun Göynük ilçesinde, otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 15:48Sakarya'da Isı Yalıtımı İmal Eden İşyerinde YangınSakarya'da Isı Yalıtımı İmal Eden İşyerinde YangınSakarya'da ısı yalıtımı imal eden işyerinde yangın İsmail ÇETİNTAŞ/PAMUKOVA (Sakarya), (DHA)- SAKARYA'nın Pamukova İlçesi'nde dekerasyon ısı yalıtımı, dış cephe kaplama ve söve üreten işyerinde çıkan yangın saatler sonra kontrol altına alınabildi.
 • 15:19Sakarya'da Isı Yalıtımı İmal Eden İşyerinde YangınSakarya'da Isı Yalıtımı İmal Eden İşyerinde YangınSakarya'nın Pamukova İlçesi'nde dekerasyon ısı yalıtımı, dış cephe kaplama ve söve üreten işyerinde çıkan yangın saatler sonra kontrol altına alınabildi.
 • 14:57Pamukova'da Yapı Dekorasyon Dükkanı YandıPamukova'da Yapı Dekorasyon Dükkanı YandıSakarya'nın Pamukova ilçesinde bir yapı dekorasyon dükkanında çıkan yangın maddi hasara neden oldu.
 • 14:21Süt Kamyoneti ile Otomobil Kafa Kafaya Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıSüt Kamyoneti ile Otomobil Kafa Kafaya Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıSakarya’da meydana gelen trafik kazasında süt kamyoneti ile otomobil kafa kafaya çarpıştı.
 • 11:00Sakarya'da AK Parti'ye KatılımSakarya'nın Geyve ilçesinde bir süre önce partisinden istifa eden aralarında eski MHP Geyve İlçe Başkanı Tahsin Kolat'ın da bulunduğu 50 kişi, AK Parti'ye katıldı.
 • 15:52Saski Muhtarlardan Gelen Taleplerle İlgili Çalışmalara BaşladıSaski Muhtarlardan Gelen Taleplerle İlgili Çalışmalara BaşladıDaire Başkanları ve şube müdürlerinin yer aldığı, muhtarlardan gelen taleplerin görüşüldüğü toplantıda açıklamalarda bulunan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş; “Vatandaşlarımıza sağlıklı içmesuyu kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz.
 • 11:30Geyve Ayvası Rekoltesi ve Fiyatıyla Yüz GüldürdüİBRAHİM YOZOĞLU/ ONUR ORHAN - Sakarya'nın Geyve ilçesinde üretilen ve birçok Avrupa ülkesine ihraç edilen, lezzetiyle de ünlenen Geyve ayvası, yüksek rekoltesi ve fiyatıyla üreticinin yüzünü güldürdü.
 • 15:27Kılıçdaroğlu Sakarya'da Halka Hitap EttiKılıçdaroğlu Sakarya'da Halka Hitap EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mitinge katılan vatandaşlardan detaylar- Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması- Kılıçdaroğlu'na Ayşe Yavuz isimli vatandaş tarafından Eşme Üzümü ve Geyve Ayva'sı hediye edilmesi - Vatandaşların sevgi gösterileri - "Halktan ve haktan yana düzen kuracağız"Geyve ilçesine geçen Kılıçdaroğlu Eşme Mahallesi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin huzuru ve geleceği için beraber olunması gerektiğini anlattı.
 • 15:03CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "PKK belası yetmiyormuş gibi şimdi başımıza IŞİD belası çıktı.
 • 13:25CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şehit yakınları ve gazilerimiz, milletvekilleri hangi sağlık haklarından yararlanıyorsa onlar da aynı haktan yararlanacaklar.
 • 08:33Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen'in 'Millete Vefa Yolunda 20 Yıl' adlı kuruluş yılı etkinliklerinin onur konuğu olacak.
 • 08:00Gündem/ 25 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu'nda Memur-Sen'in "Millete Vefa Yolunda 20 Yıl" programına katılacak.
 • 00:01Gündem Özeti/ 25 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya'nın Karasu, Hendek, Geyve ilçeleri ile Bilecik merkez, Osmaneli, Bozüyük ilçelerini ziyaret edecek, Eskişehir Sıhhiye Meydanı'nda düzenlenecek mitingde konuşacak.
 • 13:45Polis ve Askerler Geyve Açık Cezaevinde Arama YaptıGeyve Açık Cezaevinde gece saatlerinde asker ve polis ekipleri arama yaptı.
 • 13:06Tarihi İpek Yolu Turizme Hizmet EdecekTarihi İpek Yolu Turizme Hizmet EdecekŞehirden detaylar - İpekyolu Belediyeler Birliği ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan'ın açıklaması Tarihi İpek Yolu turizme hizmet edecek- Dünyaca ünlü ticaret güzergahı İpek Yolu'nun Ankara, Bolu ve Sakarya koridorundaki tarihi yapıların yanı sıra yörelere özgü geleneklerin tanıtımı yapılarak turizmden daha fazla pay alınması hedefleniyor- İpek Yolu Belediyeler Birliği Başkanı Kazan: - "İpek Yolu, bu kez tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle tüm dünyanın ilgi odağı olacak" İpek Yolu'nun en önemli kavşak noktalarından biri olan Anadolu'da, geçmişin ticaret güzergahının turizme kazandırılmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor.
 • 12:34Geyve Açık Cezaevi'nde Jandarma ve Polis Aramasında Uyuşturucu ve Cep Telefonu BulunduSakarya'nın Geyve İlçesi'ndeki Açık Cezaevinde jandarma polisle birlikte dün gece yarısı arama yaptı.
 • 11:05Tarihi İpek Yolu Turizme Hizmet Edecekİpek Yolu'nun en önemli kavşak noktalarından biri olan Anadolu'da, geçmişin ticaret güzergahının turizme kazandırılmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor.
 • 17:40Sakarya'da 4 Bin 500 Gram Kubar Esrar Ele GeçirildiSakarya'da 4 Bin 500 Gram Kubar Esrar Ele GeçirildiSakarya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonlarda 4 bin 500 gram kubar esrar, 2 adet ruhsatsız tabanca ve 8 adet tabanca fişeği ele geçirilirken, olayla ilgili 4 şahıs gözaltına alındı.
 • 16:58Başkan Zeki Toçoğlu Taraklı'daki Muhtarlarla Bir Araya GeldiBaşkan Zeki Toçoğlu Taraklı'daki Muhtarlarla Bir Araya GeldiSakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Taraklı bölgesinde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.
 • 14:53Başkan Zeki Toçoğlu Geyveli Muhtarlarla Bir Araya GeldiBaşkan Zeki Toçoğlu Geyveli Muhtarlarla Bir Araya GeldiSakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Geyve bölgesinde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.
 • 11:26Üzerinde Yürünebilen 800 Yıllık Çınar Ağacı, Tedavi Edilmeyi BekliyorÜzerinde Yürünebilen 800 Yıllık Çınar Ağacı, Tedavi Edilmeyi BekliyorSakarya’nın şelaleleriyle ünlü Geyve Boğazı Sarp Vadisi’nde bulunan ve gövdesi yere paralelbüyümesi sebebiyle üzerinde rahatça yürünebilen 800 yıllık çınar ağacı, kuruma tehlikesi ile karşı karşıya. Gövdesinde büyük bir oyuk oluşan tarihi ağaç, aynı zamanda taş ocaklarının da tehdidi altında.
 • 16:46Güneyde Atıksu Sorunu YaşanmayacakGüneyde Atıksu Sorunu YaşanmayacakPamukova-Geyve Ortak Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Rüstem Keleş, “Yaklaşık 57 milyonluk yatırımla Pamukova ve Geyve’de 200 kilometreyi aşan atıksu hattı inşa ettik. Atıksu Arıtma Tesisi’nin de yapım çalışmaları devam ediyor.
 • 16:31Toçoğlu, Pamukovalı Muhtarlarla BuluştuToçoğlu, Pamukovalı Muhtarlarla Buluştuİlçe muhtarları ile buluşmalarına Pamukova’da devam eden Başkan Toçoğlu, istikrar vurgusunda bulundu.
 • 15:41Başkan Toçoğlu, Muhtarlarla Bir Araya GeldiSakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi.
 • 13:37Kuntoğlu'ndan Hendek Ziyareti İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu Hendek ilçesine yaptığı ziyarette, İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık ve Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü'yü ayrı ayrı ziyaret etti.
 • 12:05Büyük Marketler Zincirine Sınırlama Getirilmesi Bakkalları Memnun EttiBüyük Marketler Zincirine Sınırlama Getirilmesi Bakkalları Memnun EttiSakarya’nın Akyazı, Geyve, Kaynarca ve Sapanca ilçelerinde büyük marketler zincirine ruhsat sınırlaması getirilmesi bakkalları mutlu etti.
 • 11:56Geyve'de Hünnap Hasadı BaşladıSakarya'nın Geyve ilçesinde üreticiler yetiştirdiği hünnap meyvesini pazarda satışa sunuyor.
 • 16:35Kuntoğlu'ndan Geyve ve Taraklı ZiyaretleriKuntoğlu'ndan Geyve ve Taraklı Ziyaretleriİl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu geçtiğimiz günlerde ilimizin güney bölgesi olarak adlandırılan Geyve ve Taraklı ilçelerine gitti.
 • 15:59Genel Seçime DoğruAK Parti Sakarya milletvekili adayı Şaban Dişli, Geyve Devlet Hastanesi ve öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu.
 • 17:32Sakarya'dan Kısa KısaAK Parti milletvekili adayı Şaban Dişli, Geyve, Pamukova, Taraklı, Adapazarı, Akyazı ve Hendek ilçelerini ziyaret etti.
 • 12:58Tır'dan Düşen Konteynere Otomobil Çarptı: 3 Ölü, 3 YaralıTır'dan Düşen Konteynere Otomobil Çarptı: 3 Ölü, 3 YaralıSakarya’da kontrolden çıkan TIR’ın dorsesinden düşen konteynere otomobil çarpması sonucu 3 kişi öldü, 3 kişi ağır şekilde yaralandı.
 • 12:53Sakarya - Tır'dan Düşüp Karşı Şeride Yuvarlanan Konteynere Otomobil Çarptı: 3 Ölü, 3 Ağır YaralıSakarya - Tır'dan Düşüp Karşı Şeride Yuvarlanan Konteynere Otomobil Çarptı: 3 Ölü, 3 Ağır YaralıTır'dan düşüp karşı şeride yuvarlanan konteynere otomobil çarptı: 3 ölü, 3 ağır yaralı SAKARYA'nın Geyve İlçesi'nde D-650 Karayolu'nda kontrolden çıkarak devrilen TIR'dan düşen ve karşı şeride yuvarlanan konteynere otomobil çarptı.
 • 10:53Tır'dan Düşüp Karşı Şeride Yuvarlanan Konteynere Otomobil Çarptı: 3 Ölü, 3 Ağır YaralıTır'dan Düşüp Karşı Şeride Yuvarlanan Konteynere Otomobil Çarptı: 3 Ölü, 3 Ağır YaralıSakarya'nın Geyve İlçesi'nde D-650 Karayolu'nda kontrolden çıkarak devrilen TIR'dan düşen ve karşı şeride yuvarlanan konteynere otomobil çarptı.
 • 09:37Otomobil Tırdan Yola Devrilen Konteynere Çarptı: 3 Ölü, 3 YaralıOtomobil Tırdan Yola Devrilen Konteynere Çarptı: 3 Ölü, 3 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Geyve-Taraklı Köprüsü yakınında olan kaza, - Polis ve itfaiye ekiplerinin çalışmaları, - Ceset ve araçların kaldırılması, - Kaza nedeniyle D-650 karayolunun trafiğe kapatılması, Sakarya'da trafik kazası: 3 ölü, 3 yaralı- Geyve ilçesinde, otomobilin devrilen tırdan yola düşen konteynere çarpması sonucu 3 kişi öldü, 3 kişi yaralandı Sakarya'nın Geyve ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.