SON DAKİKA GİRESUN ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Giresun Üniversitesi Haberleri

 • 12:09Samsun Ailesinin Desteğiyle Lösemiyi Yendi, Şimdi Üniversitede OkuyorSamsun Ailesinin Desteğiyle Lösemiyi Yendi, Şimdi Üniversitede OkuyorSamsun'da genç yaşta lösemi hastalığına yakalanan 18 yaşındaki Batuhan Kıran, tedavisi süresince çevresinden gördüğü destek ve okuma azmiyle hastalığını yendi.
 • 10:24Ailesinin Desteğiyle Lösemiyi Yendi, Şimdi Üniversitede OkuyorAilesinin Desteğiyle Lösemiyi Yendi, Şimdi Üniversitede OkuyorSamsun'da genç yaşta lösemi hastalığına yakalanan 18 yaşındaki Batuhan Kıran, tedavisi süresince çevresinden gördüğü destek ve okuma azmiyle hastalığını yendi.
 • 18:24Fiskobirlik Olağan Mali Genel KuruluFiskobirlik Olağan Mali Genel KuruluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Genel kurul salonundan görüntüler Lütfi Bayraktar'ın açıklamaları Cemal Öztürk'ün açıklamaları FİSKOBİRLİK Olağan Mali Genel Kurulu FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: "Ben illa ki 'müdahale alımı olsun' anlamında söylemiyorum ama stok kontrolünü mutlaka böyle bir üründe ya devletin ya da devletin kontrol ettiği bir kurumun yapması lazım" -"FİSKOBİRLİK, 2015 yılında faaliyetlerinden 28 milyon lira kazandı.
 • 15:32Fiskobirlik Olağan Mali Genel KuruluFındık Tarım Satış Kooperatifleri (FİSKOBİRLİK) Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, "Ben illa ki 'müdahale alımı olsun' anlamında söylemiyorum ama stok kontrolünü mutlaka böyle bir üründe ya devletin ya da devletin kontrol ettiği bir kurumun yapması lazım" dedi.
 • 12:38Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Atölyeleri Eğitime HazırGörele Güzel Sanatlar Fakültesi Atölyeleri Eğitime HazırGiresun Üniversitesi’ne bağlı Görele Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrencilerin eğitimi için eksik olan atölyelerin kurulmasıyla ihtiyaç duyulan eğitim malzemelerinin tamamlandığı belirtildi.
 • 11:07İktidar, Askeri Dönemin Gerisine Düştü'İktidar, Askeri Dönemin Gerisine Düştü'Akademisyenlerin kaleme aldığı 'Bu suça ortak olmayacağız' bildirisi, 1984'teki Aydınlar Dilekçesi olayını akıllara getirdi.
 • 18:36Giresun'da Görevden Uzaklaştırılan Doçent Hakkında Soruşturma'barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' bildirisine imza attığı için görevden uzaklaştırılan Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dilek Özhan Koçak hakkında savcılık da soruşturma başlattı.
 • 18:12Görevden Uzaklaştırılan Öğretim Üyesi Hakkında Soruşturma’Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin yayımladığı bildiride imzası bulunan ve dün görevinden uzaklaştırılan Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dilek Özhan Koçak hakkında Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.
 • 16:17Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet'teki terör saldırısının ardından ilk cuma namazını Sultanahmet Camisi'nde kıldı.
 • 11:49Akademisyenlere Kocaeli'de Gözaltı, İstanbul'da Soruşturma Üstüne SoruşturmaAkademisyenlere Kocaeli'de Gözaltı, İstanbul'da Soruşturma Üstüne SoruşturmaKocaeli'nde 21 akademisyen hakkında gözaltı kararının verilmesinin ardından İstanbul Anadolu ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı akademisyenlerle ilgili soruşturma başlattı.
 • 09:44Akademisyenlerin Bildirisine TepkilerGiresun Üniversitesi, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiriye imza atan öğretim üyesinin görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.
 • 08:43Kocaeli'de Bildiriye İmza Atan 21 Akademisyene GözaltıKocaeli'de Bildiriye İmza Atan 21 Akademisyene Gözaltı"Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiride imzaları bulunduğu gerekçesiyle KOÜ'de görevli 21 akademisyen hakkında gözaltı kararı çıkarıldı, 12'si gözaltına alındı.
 • 21:38Giresun Üniversitesi O Doçenti Açığa AldıGiresun Üniversitesi O Doçenti Açığa Aldı’Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin yayımladığı bildiride imzası bulunan Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dilek Özhan Koçak’ın görevinden uzaklaştırıldığı açıklandı.
 • 19:27Akademisyenlerin Bildirisine TepkilerGiresun Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiriye tepki gösterdi.
 • 16:10Giresun Üniversitesi'nde Doçente Bildiriden UzaklaştırmaGiresun Üniversitesi'nde Doçente Bildiriden UzaklaştırmaGiresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dilek Özhan Koçak, 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' tarafından yayınlanan bildiriye imza attığı gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldı.
 • 13:48Hakkari'de, Akademisyen Bildirisine İmza Atan Okutmana GözaltıHakkari'de, Akademisyen Bildirisine İmza Atan Okutmana GözaltıHakkari Üniversitesine okutman olarak görev yapan Ümran Roda Suvağcı, Akademisyenler tarafından yayınlanan bildiriye imza attığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Diğer akademisyenler için de soruşturma haberleri geliyor.
 • 13:34Giresun Ülkü Ocakları'ndan O Akademisyenler Hakkında Sert Açıklama GeldiGiresun Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’ndan ’Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin yayımladığı bildiride imzası bulunan Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dilek Özhan Koçak’a ve diğer akademisyenlere sert tepki geldi.
 • 13:24Giresun Üniversitesinde Gaziantep Kültürü AnlatıldıGiresun Üniversitesinde Gaziantep Kültürü AnlatıldıGaziantep Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından Giresun’da ’Gaziantep Halayları ve Barak Kültürü’ konulu söyleşi gerçekleştirildi.
 • 16:53Akademisyenlerin Bildirisine TepkilerGiresun Üniversitesi Senatosu, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiriye tepki gösterdi.
 • 12:25Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Üniversitesi'nin Durumunu DeğerlendirdiGiresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren emeklerinin bulunduğunu belirterek Giresun Üniversitesi’nin mevcut tablosunun karşısında suskun kalmalarının mümkün olmadığını söyledi.
 • 19:35Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haçkalı AçıklamasıGiresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, ülkenin geleceğine kastedenlere değil, ülkenin geleceğini inşa edenler ile ülke ve bölge barışına destek vermek gerektiğini bildirdi.
 • 15:50Asimder'den Rektör Attar'a ZiyaretAsimder'den Rektör Attar'a ZiyaretUluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Karadeniz Bölge ve Giresun İl Temsilcisi Uslan Veziroğlu ve eşi Nurgül Veziroğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ı makamında ziyaret ettiler.
 • 17:37Ortadoğu'da Doğal Bir Mezhep Çatışmasına İhtimal Yok"Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, "Ortadoğu'da kendiliğinden doğal bir mezhep çatışmasına ihtimal yok. Kendiliğinden gelişen doğal bir mezhep çatışması olmaz çünkü yüzyıllardır bu insanlar bir arada yaşıyorlar ama devletler kendi çıkarları için bu mezhep ayrılığını kullanabilirler" dedi.
 • 16:52Cuma Namazı İçin Mesai DüzenlemesiGiresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, Başbakanlık tarafından cuma namazı için hazırlanan genelgeyle ilgili, "Hem insan hakları bağlamında, hem bireysel hak özgürlükler bağlamında, hem de sosyal barış ve sosyal ortam anlamında bu düzenleme güzel ve iyi bir düzenleme olarak görünüyor" dedi.
 • 12:47Karda Kışta Güvercinleri Aç BırakmıyorKarda Kışta Güvercinleri Aç BırakmıyorGiresun’da kar yağışının ardından dondurucu soğuklar etkisini sürdürürken, olumsuz hava şartları nedeniyle yem bulamayan güvercinleri vatandaşlar besliyor.
 • 16:31Sarıkamış Şehitleri'ni UnutmadılarSarıkamış Şehitleri'ni UnutmadılarGiresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu MYO öğrencileri Sarıkamış Şehitleri’ni anma yürüyüşü yaptı.
 • 15:07Üniversitelilerden Şehit Gündüz'ün Kabrine ZiyaretGiresun Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü 2. sınıf öğrencileri, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz'ün mezarını ziyaret etti.
 • 11:57Samsun'da Yeni Yıl KonseriSamsun'da Yeni Yıl KonseriOndokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) ve Giresun Üniversitesi öğretim elemanlarının ortaklığıyla düzenlenen “Yeni Yıl Konseri” Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde müzikseverlerle buluştu.
 • 11:35Sungurlu'da Türkçe'nin Önemi Konulu KonferansSungurlu'da Türkçe'nin Önemi Konulu KonferansSungurlu Haydar Öztaş Anadolu Lisesi okul aile birliği ve okul idaresi tarafından Türkçe’nin öğretimi ve Türkçe ders kitaplarıyla ilgili konferans düzenlendi.
 • 13:09Odü'den Hazır Giyim Projesine Eğitim DesteğiOdü'den Hazır Giyim Projesine Eğitim DesteğiOrdu Üniversitesi (ODÜ) Fatsa Meslek Yüksek okulu, ’Hazır Giyim İmalatına Yönelik Mesleki Eğitim ve Girişimcilik Projesi’ne eğitim desteği sağlayacak.
 • 15:54Güncel Gelişmeler Işığında Suriye TürkmenleriGüncel Gelişmeler Işığında Suriye Türkmenleri" KonferansıGiresun’da düzenlenen “Güncel Gelişmeler Işığında Suriye Türkmenleri” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Suriye Türkmen Meclis Başkanı Abdurrahman Mustafa, son nefeslerine kadar Suriye rejim güçlerine karşı savaşmaya kararlı olduklarını söyledi.
 • 14:29Güncel Gelişmeler Işığında Suriye Türkmenleri" KonferansıSuriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa, "Küresel güç odakları kozlarını Suriye'de paylaşıyorlar.
 • 10:04İki Çocuk Annesi 3 Görevi Birden Başarıyla Yürütüyorİki Çocuk Annesi 3 Görevi Birden Başarıyla Yürütüyorİşçi olarak çalıştığı Giresun Üniversitesi'ne öğrenci olarak giren iki çocuk annesi Ayşe Uzun Tonkaz, öğretim üyesi olmak istiyor.
 • 10:55Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Güzel'e Fahri Doktora ÜnvanıGiresun Üniversitesince (GRÜ) eski Milli Eğitim Bakanı ve Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel'e fahri doktora unvanı verildi.
 • 20:39Eski Bakan Hasan Celal Güzel'e Fahri Doktora UnvanıEski Bakan Hasan Celal Güzel'e Fahri Doktora UnvanıGiresun Üniversitesi tarafından eski Devlet Bakanı ve Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel’e fahri doktora unvanı verildi.
 • 12:14Rusların Yayılma Siyaseti İyi Değerlendirilmeli"Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kafkasyalı, geçmişte Kafkasya bölgesinde Ahıska Türklerinin Ruslar tarafından sürgün edilmesinin, günümüzde Suriye'de Bayırbucak bölgesinde Türkmenlere yönelik saldırılarla benzerlik gösterdiğini bildirdi.
 • 16:04Grü, Unesco Toplumsal Cinsiyet ve Medya Küresel İttifakı Toplantısı'na KatıldıGiresun Üniversitesi'nin (GRÜ) UNESCO Toplumsal Cinsiyet ve Medya Küresel İttifakı Toplantısı'na katıldığı bildirildi.
 • 14:24Abdurrahman Mustafa: Amaç Türkmenleri Yerinden EtmekAbdurrahman Mustafa: Amaç Türkmenleri Yerinden EtmekBiri Suriye'yi ve Türkmenleri, diğeri ise hem Türkmenleri hem de Rusya'yı en iyi bilen iki isim.
 • 15:15Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar Türkiye ile Rusya İlişkilerini DeğerlendirdiGiresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar Türkiye ile Rusya İlişkilerini DeğerlendirdiTürkiye’nin Suriye sınırını ihlal eden SU-24 tipi Rus savaş uçağını düşürmesi ile birlikte gerilen Türkiye-Rusya ilişkilerini değerlendiren Giresun Üniversitesi’nin Azeri kökenli Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Türkiye ile Rusya arasında tansiyonun kısa sürede düşeceğine inandığını söyledi.
 • 20:09Giresun'da Giresun'da "Hiv ve Aıds Hastalığı" Bilgilendirme ToplantısıGiresun Üniversitesi’nde 1 Aralık Dünya AIDS Günü nedeniyle "HİV ve AİDS Hastalığı Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı.
 • 16:22Siyasete Karşı Kültürün Simgesi Ahıska Türkleri Uluslararası Sempozyumu Iı"Giresun Üniversitesi (GRÜ) Fen Edebiyat Fakültesi ve İslami İlimler Fakültesi'nce Siyasete Karşı Kültürün Simgesi Ahıska Türkleri Uluslararası Sempozyumu'nun ikincisi düzenlendi.
 • 09:29Kenan Acıkök'e Eko Avrasya Hizmet NişanıKenan Acıkök'e Eko Avrasya Hizmet NişanıAvrasya Ekonomik İlişkiler Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak verilen Eko Avrasya Hizmet Nişanı’nı bu yıl Kenan Acıkök’e verildi.
 • 15:09Genç İletişimcilerden AA'ya Ziyaret"Genç İletişimciler Buluşması" etkinliği kapsamında Ankara'da bir araya gelen çeşitli üniversitelerin iletişim fakültesi öğrencileri, Anadolu Ajansını (AA) ziyaret etti.
 • 13:18Genç İletişimcilerden Aa'ya ZiyaretBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün (BYEGM) ev sahipliğinde düzenlenen, "Genç İletişimciler Buluşması" etkinliği kapsamında Ankara'da bir araya gelen çeşitli üniversitelerin iletişim fakültesi öğrencileri, Anadolu Ajansını (AA) ziyaret etti.
 • 13:15Kenan Acıkök'e Eko Avrasya Hizmet NişanıKenan Acıkök'e Eko Avrasya Hizmet NişanıAvrasya Ekonomik İlişkiler Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak verilen Eko Avrasya Hizmet Nişanı’nı bu yıl Kenan Acıkök’e verildi.
 • 12:33Fındık Yağı Kalbin DostuGiresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Feza Kaan Kulan, fındık yağının diğer yağlara göre daha fazla kalp sağlığını koruduğunu söyledi.
 • 15:08Kadının Sesi Giresun'da YükseldiKadının Sesi Giresun'da Yükseldi25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde "Konuş Benimle" teması ile "Kadınlara Yönelik Bilinçlendirme Konferansı" gerçekleştirildi.
 • 12:55Terörün İslamisi Olmaz"Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, İslam'ı terör kavramıyla yan yana kullanmanın doğru olmadığını belirterek, "İslam'ı terörle anmak, isimlendirmek yanlıştır.
 • 12:47İnme Sonrası Fizik Tedavi İhmal Edilmemeliİnme Sonrası Fizik Tedavi İhmal Edilmemeli"Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Canan Çelik, inme geçiren hastaya rehabilitasyon programı ve egzersiz uygulanmasının önemine işaret ederek "Hastaların çoğu başlangıçta yürüyemezken yüzde 54-80'i ilk 3 ayda baston veya yürüme cihazı ile yürüyebiliyor" dedi.
 • 11:44Genç İletişimciler Aa'yı Ziyaret EdecekBasın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Trabzon İl Müdürü Sadettin Kaşıkçı, iletişim fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin Anadolu Ajansı Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, ulusal ve uluslararası haberciliğin nasıl yapıldığını yakından görme fırsatı bulacağını bildirdi.