SON DAKİKA GİRESUN ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Giresun Üniversitesi Haberleri

 • 18 Ocak 2017 08:34Türkiye-Azerbaycan Kardeşliğini Zedeleyen Sahne:Türkiye-Azerbaycan Kardeşliğini Zedeleyen Sahne:Yapışık Kardeşler, Mihrez: Cin Padişahı, En Güzeli, Guruldayan Kalpler, Kar Beyaz, Tut Sözünü gibi filmlere katkıda bulunan Türk Sineması'nın büyük yapım şirketlerinden Dada Yapım, Şahan Gökbakar'a tepkisini farklı bir şekilde sergiledi.
 • 16 Ocak 2017 16:18'Recep İvedik 5'in Fragmanındaki Boks Sahnesi Azerileri Kızdırdı'Recep İvedik 5'in Fragmanındaki Boks Sahnesi Azerileri Kızdırdı14 saatte yaklaşık 2 milyon kişi tarafından izlenen Recep İvedik - 5 filminin fragmanında Azeri sporcunun küçümsenmesi ve rol gereği Şahan Gökbakar tarafından yumruk atılması tepki çekti.
 • 16 Ocak 2017 13:36Giresun Üniversitesinde Fahri Mütevelli Heyeti KurulduGiresun Üniversitesinde Fahri Mütevelli Heyeti KurulduGiresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Üniversitesi-Kent İşbirliği Platformunu (GÜKİP) kurarak, Türkiye'de ilk kez bir devlet üniversitesinde fahri mütevelli heyeti oluşturduklarını belirtti.
 • 16 Ocak 2017 11:16Toroslar'ın Perileri Üçüncü Sıraya YerleştiToroslar'ın Perileri Üçüncü Sıraya YerleştiMersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, hafta sonu 7’nci Bölge Kapalı Spor Salonunda konuk ettiği Ankara Altınel Spor Kulübü’nü 77-54 mağlup ederek, Bölgesel Ligde üçüncü sıraya yerleşti.
 • 15 Ocak 2017 13:54Bitkisel İlaç ve Çay Kullanımına DikkatBitkisel İlaç ve Çay Kullanımına DikkatGiresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Takır, kış dönemlerinde tüketimi artan bitkisel ilaçlar ve çayların mutlaka uzmanlara danışılarak kullanılması gerektiğini bildirdi.
 • 13 Ocak 2017 19:19Giresun'da 5 Polis ve 1 Akademisyen TutuklandıGİRESUN (İHA) – Giresun’da FETÖ soruşturma kapsamında 5 polis ve 1 akademisyen tutuklandı.
 • 10 Ocak 2017 12:33Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel Çalışmalar Hakkında Bilgiler VerdiGiresun İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel Çalışmalar Hakkında Bilgiler VerdiGiresun İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, meclis çalışmaları hakkında ve hayata geçirilen projeler hakkında bilgiler verdi.
 • 07 Ocak 2017 19:06Trabzon'da "Türkiye'de Kadın Haklarının Gelişimi" PaneliTrabzon Barosu Kadın Hakları Komisyonu tarafından "Toplumsal Cinsiyet ve Türkiye'de Kadın Haklarının Gelişimi" konulu panel düzenlendi.
 • 05 Ocak 2017 15:48YÖK Başkanı Saraç: Açık Uçlu Soru'da Tedirginliğe Yer YokYÜKSEK Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Lisans Yerleştirme Sınvaları'nda (LYS) 'açık uçlu soru' sorulmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Onlarca yıldır beklenen açık uçlu soru sorulması sürecine geçmemiz lazım. Onu da bu sene çok yumuşak bir geçişle yapacağız.
 • 05 Ocak 2017 15:44YÖK Başkanı: YÖK Başkanı: "Sağlıkta Şiddet Ürkütücü Rakamlara Çıktı"Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. M.A. Yekta Saraç, literatür bilgilerin sağlık çalışanlarının şiddete uğrama riskinin diğer hizmet sektörü gruplara göre 16 kat daha fazla olduğunu rapor ettiğini ve bunun çok yüksek aynı zamanda ürkütücü bir rakam olduğunu söyledi.
 • 05 Ocak 2017 15:37Samsun YÖK Başkanı Prof.dr. Saraç Açık Uçlu Soru Sorulması Sürecine Geçmemiz LazımSamsun YÖK Başkanı Prof.dr. Saraç Açık Uçlu Soru Sorulması Sürecine Geçmemiz LazımYüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç, açık uçlu soru ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Onlarca yıldır beklenen açık uçlu soru sorulması sürecine geçmemiz lazım. Onu da bu sene çok yumuşak bir geçişle geçeceğiz.
 • 05 Ocak 2017 12:54YÖK Başkanı Saraç: Açık Uçlu Soru'da Tedirginliğe Yer YokYÖK Başkanı Saraç: Açık Uçlu Soru'da Tedirginliğe Yer YokYÜKSEK Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Lisans Yerleştirme Sınvaları'nda (LYS) 'açık uçlu soru' sorulmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Onlarca yıldır beklenen açık uçlu soru sorulması sürecine geçmemiz lazım. Onu da bu sene çok yumuşak bir geçişle yapacağız.
 • 05 Ocak 2017 12:28Dha Yurt Bülteni-5Dha Yurt Bülteni-51)KAYSERİ'DE 14 ASKERİN ŞEHİT OLDUĞU BOMBALI SALDIRIDA, GÖZALTI SAYISI 29'A YÜKSELDİKAYSERİ'de geçen 17 Aralık'ta, çarşı iznine çıkan askerlerin bulunduğu otobüse yönelik, bombalı araçla yapılan ve 14 askerin şehit olduğu terör saldırısında, gözaltına alınanların sayısı 29'a yükseldi.
 • 05 Ocak 2017 12:15YÖK Başkanı: YÖK Başkanı: "Açık Uçlu Sorulara Yumuşak Geçiş Yapacağız"Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, öğrencilerin açık uçlu sorularla tanışmasını sağlayacak bir geçiş sürecini bu sene başlatacaklarını, bunu bu sene çok yumuşak bir geçişle sağlayacaklarını ve hiçbir endişeye ve tedirginliğe ne öğrencilerin ne de ebeveynlerin düşmesine...
 • 04 Ocak 2017 10:13Giresun'da Eğitim Araştırma Hastaneleri Sağlık Hizmetlerine BaşladıGiresun'da Eğitim Araştırma Hastaneleri Sağlık Hizmetlerine BaşladıGiresun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Giresun Üniversitesi arasında hastanelerin ortak kullanımı protokolü kapsamında, Prof. Dr. A.
 • 01 Ocak 2017 15:55Giresun'dan, Halep Halkına Destek SürüyorGiresun'dan, Halep Halkına Destek SürüyorGiresun Müftülüğü ile İHH Giresun Şubesi'nin başlattığı kampanyalar kapsamında toplanan 2 tır dolusu yardım malzemesi, Haleplilere ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.
 • 01 Ocak 2017 13:52İstanbul'daki Terör Saldırısına Tepkilerİstanbul'daki Terör Saldırısına Tepkilerİstanbul Ortaköy'deki gece kulübüne düzenlenen terör saldırısı, Giresun'da kınandı.
 • 30 Aralık 2016 10:40Giresun Üniversitesindeki Akademik ÇalışmalarGiresun Üniversitesindeki Akademik ÇalışmalarGiresun Üniversitesi (GÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, üniversite bünyesinde akademik faaliyetler ile bilimsel araştırmalara hız verdiklerini söyledi.
 • 29 Aralık 2016 12:18Giresun'da 15 Temmuz Konulu Konferans DüzenlendiKredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Giresun İl Müdürlüğünce "KYK 15 Temmuz'u Unutturmayacak" başlıklı bir konferans düzenlendi.
 • 29 Aralık 2016 10:46Üniversite Öğrencilerinden Haleplilere Yardım KampanyasıÜniversite Öğrencilerinden Haleplilere Yardım KampanyasıKredi ve Yurtlar Kurumu Eynesil Kız Öğrenci Yurdunda kalan Giresun Üniversitesi öğrencileri tarafından "Halep, bizdir, bizdendir, bizimledir" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.
 • 25 Aralık 2016 13:02Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Coşkun AçıklamasıGiresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun'un bir sağlık merkezi kenti haline dönüşmeye başladığını belirterek, "Yakında üniversitemize hematoloji ve onkoloji alanlarında çalışan öğretim üyeleri de alacağız ve öyle ümit ediyorum ki 2017 yılı içinde bu alanda da sağlık...
 • 24 Aralık 2016 09:24Giresun'da 2016 Böyle GeçtiGiresun'da 2016 Böyle GeçtiGiresun’da 2016 yılı nasıl geçti?
 • 24 Aralık 2016 08:42Dha Yurt Bülteni - 1Dha Yurt Bülteni - 1Cumhurbaşkanı Erdoğan Kiraz'da halka seslendi: Büyük devlet bu operasyonlarda belli olurCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'in Tire İlçesi'ndeki süt entegre tesislerinin açılışının ardından Kiraz İlçesi'ne geçti.
 • 23 Aralık 2016 20:52Canikli: Ankara'nın Güvenliği El-Bab'ın Güvenliğiyle Eş AnlamlıCanikli: Ankara'nın Güvenliği El-Bab'ın Güvenliğiyle Eş AnlamlıBAŞBAKAN Yardımcısı Nurettin Canikli, "Ankara'nın güvenliği El-Bab'ın güvenliğiyle eş anlamlı. Oraları kontrol edemezsiniz, oraları tutamazsanız, oralarda güvenliği sağlayamazsanız Ankara'yı koruyamazsınız, Giresun'u koruyamazsınız " dedi.
 • 23 Aralık 2016 20:51Giresun Canikli: Ankara'nın Güvenliği El-Bab'ın Güvenliğiyle Eş AnlamlıGiresun Canikli: Ankara'nın Güvenliği El-Bab'ın Güvenliğiyle Eş AnlamlıCanikli: Ankara'nın güvenliği El-Bab'ın güvenliğiyle eş anlamlıGiresun'da bazı açılışlar yapan, ziyaretlerde bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Ankara'nın güvenliği El-Bab'ın güvenliğiyle eş anlamlı.