12:5100
SON DAKİKA GİRESUN ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Giresun Üniversitesi Haberleri

  Giresun Üniversitesi'ne Şantaj İddiasıyla Açılan Dava Sonuçlandı

  Giresun Üniversitesi Rektör Danışmanı, Rektör Yardımcısı ve bir Meslek Yüksek Okulu müdürüne rüşvet isteyerek şantaj yaptıkları iddiasıyla 2 kişi hakkında açılan dava sonuçlandı. (13 Haziran 2014 Cuma )

   

  Gaün'da, 'Proje Hazırlama Eğitimi' Verildi

  Gaün'da, 'Proje Hazırlama Eğitimi" Verildi

  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Erdal Bay, Doç. Dr. Servet Demir ve Doç. Dr. M. Fatih Özmantar tarafından Eğitim Fakültesi’nde, “TÜBİTAK 2237 Proje Etkinliklerini Destekleme Programı” kapsamında proje hazırlama eğitimi verildi. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Gaün'de Öğretim Üyelerine Proje Hazırlama Eğitimi Verildi

  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Erdal Bay, Doç. Dr. Servet Demir ve Doç. Dr. Fatih Özmantar tarafından, "TÜBİTAK 2237 Proje Etkinliklerini Destekleme Programı" kapsamında proje hazırlama eğitimi verildi. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Çağrı Koleji'nde Mezuniyet Coşkusu

  Çağrı Koleji'nde Mezuniyet Coşkusu

  Giresun Özel Çağrı Koleji, 8. sınıf öğrencilerini okul bahçesinde yaptığı mezuniyet töreni ile uğurladı. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Köyde Uluslararası Kamp

  Köyde Uluslararası Kamp

  Giresun Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER)'inden mezun olan 12 ülkeden 136 öğrenci, NOOR Fındık Firması'nın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Giresun Evren Köyü'nde bulunan Akbaş çiftliğinde kamp yaptı. (09 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Giresun'da Sağlık Sempozyumu

  Giresun'da Sağlık Sempozyumu

  Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından düzenlenen "Jinekoloji, Obstetrik ve Üreme Sağlığı" konulu sempozyum Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleşti. (08 Haziran 2014 Pazar )

   

  Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Toplu Açılış Töreni

  Giresun'daki tesisin açılışı, Başbakan Erdoğan'ın telekonferans yöntemi ile bağlandığı törenle yapıldı. (05 Haziran 2014 Perşembe )

   

  İki Kardeş 40 Yaşından Sonra Yüksekokul Bitirip Birlikte Mezun Oldular

  İki Kardeş 40 Yaşından Sonra Yüksekokul Bitirip Birlikte Mezun Oldular

  Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda okuyan 40 yaşının üstünde iki kardeş mezuniyet belgelerini aldı. (05 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Bakan Yıldız, Künib Iv. Olağan Kongresi'nde Konferans Verdi

  Bakan Yıldız, Künib Iv. Olağan Kongresi'nde Konferans Verdi

  Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen olağan kongresinde, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Küreselleşen Dünyada Enerjinin Rolü: Kafkasya Örneği” adlı bir konferans verdi. (02 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Asırlık Dokuma Geleneğini Yeniden Canlandırdılar

  Asırlık Dokuma Geleneğini Yeniden Canlandırdılar

  Şebinkarahisar'ın Tamzara köyünde 19. yüzyılda çoğu evde dokunarak Akdeniz Bölgesi ile Mısır, Suriye gibi ülkelere satılan "Tamzara dokuması", ilçedeki kadınlarca yaşatılıyor Kaymakamlık ve belediye ile Giresun Üniversitesinin girişimiyle hazırlanan proje kapsamında oluşturulan dokuma evinde 100 yıl sonra yeniden ortaya çıkarılan "Tamzara dokuması", kadınlar için de gelir kapısı oluyor. (01 Haziran 2014 Pazar )

   

  Grü'de Mezuniyet Coşkusu

  Grü'de Mezuniyet Coşkusu

  Giresun Üniversitesi (GRÜ) 2013 2014 Akademik Yılı mezuniyet töreni düzenlendi. (30 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Görele'de Huzur Toplantısı Yapıldı

  Görele'de Huzur Toplantısı Yapıldı

  Giresun’un Görele ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından bilgilendirme ve huzur toplantısı yapıldı. (30 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Giresun Üniversitesi 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Etkinlikleri Başladı

  Giresun Üniversitesi 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Etkinlikleri Başladı

  Giresun Üniversitesi 2013-2014 Akademik Yılı mezuniyet etkinlikleri sabah gerçekleştirilen tören yürüyüşü ve ardından Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. (30 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Harabe Manastırı Restorasyonla Turizme Kazandırdılar

  Harabe Manastırı Restorasyonla Turizme Kazandırdılar

  Mağara içerisinde yer alan tarzda Türkiye'nin en büyük ikinci manastırı olan ve bir süre önce restorasyonu tamamlanan Giresun'daki Meryem Ana Manastırı, ziyaretçilerini bekliyor Giresun Müzesi Müdürü Güleç: "Manastırın tüm birimleri tek tek elden geçirilerek restorasyonu tamamlandı, kısa bir süre sonra. (30 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Tarihi Kemer Köprüler Asırlardır Kültürleri Bağlıyor

  Giresun'da çoğu 19. yüzyılda inşa edilen tarihi kemer köprüler, sahil ve iç bölgelerdeki insanların kültür alışverişinde bulunmasına ve yeni kültürlerin oluşumuna öncülük etti GÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı İltar: "Dağın arkasını ve önünü bağlayan vadilerdir, kültürlerin birbirlerine en yakın. (23 Mayıs 2014 Cuma )

   

 

  Görele Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Töreni

  Görele Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Töreni

  Giresun Üniversitesi (GÜ) Görele Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Finans bölümünde okuyan 88 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi. (16 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Soma'daki Maden Faciası

  Soma'daki Maden Faciası

  Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu Bahar Şenliği'nde konser ve eğlenceler iptal edildi. (15 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Modern Fındık Tarımı Paneli

  Modern Fındık Tarımı Paneli

  Ulusal Fındık Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Akbaşlı: "Eğer biz modern fındık yetiştiriciliği yapacaksak örgütlenmeliyiz" (13 Mayıs 2014 Salı )

   

  Jandarma Teşkilatı'nın Kuruluşunun 175. Yıl Dönümü

  Şebinkarahisar'da Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bin 500 fidan dikildi. (11 Mayıs 2014 Pazar )

   

  Oğlunu 21 Yıldır Hiç Yalnız Bırakmadı

  Oğlunu 21 Yıldır Hiç Yalnız Bırakmadı

  Giresun'un Bulancak ilçesinde yaşayan doğuştan spastik engelli 21 yaşındaki Naim Öztürk, annesinin yardımıyla başladığı eğitim hayatını GÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda sürdürüyor Eğitim hayatı boyunca bir an bile yalnız bırakmadığı oğluyla okula gelerek derslere katılan anne Münevver Öztürk, bir yandan da oğlunun tedavisini devam ettiriyor Anne Öztürk: "Naim'i sırtımda, kucağımda taşıdım yine de okula götürdüm. Ahırda ineklerim vardı, gece onlara baktım. Kar yağdı, yağmur yağdı ama (11 Mayıs 2014 Pazar )

   

  Görme Engelli Olmayı Hissettiler

  Görme Engelli Olmayı Hissettiler

  Giresun’da Engelliler Haftası dolayısı ile Giresun Üniversitesi Engelsiz Yaşam Topluluğu tarafından “Okumak İçin Görmek Şart Değil” başlıklı kitap okuma etkinliği düzenlendi. (11 Mayıs 2014 Pazar )

   

  Grü Rektörü Attar: 'Nijerya'da Kaçırılan 200 Kız Çocuğu Bir An Önce Annelerine Kavuşturulmalı'

  Grü Rektörü Attar: "Nijerya'da Kaçırılan 200 Kız Çocuğu Bir An Önce Annelerine Kavuşturulmalı"

  Giresun Üniversitesi tarafından düzenlenen, II. Uluslararası Kadın Sempozyumu sonuç bildirisini okuyan Rektör Aygün Attar, “Nijerya’da bir terör örgütü tarafından kaçırılan 200’den fazla kız çocuğunun bir an önce annelerine kavuşmasını talep ediyorum” dedi. (09 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı'

  Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı"

  Giresun'da GÜ tarafından 29 ülkeden 70 akademisyenin katılımıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı, sona erdi GÜ Rektörü Prof. Dr. Attar: "Gördük ki Asya'dan Afrika'ya ve Amerika'ya kadar bütün kadınlar değişen boyutlarda ve oranlarda birçok sorun yaşamaktadırlar, (09 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı Sona Erdi

  Giresun Üniversitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 'Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı', Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar'ın yılın annesine plaket vermesi ve sonuç bildirgesini okumasıyla sona erdi. (09 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Paşayeva: 'Binlerce Azeri Kadın Evini Terk Edip Göç Etmek Zorunda Kaldı'

  Paşayeva: "Binlerce Azeri Kadın Evini Terk Edip Göç Etmek Zorunda Kaldı"

  Azerbaycan Milli Meclis Üyesi Doç.Dr. Ganire Paşayeva, bugün kendi ülkesinde binlerce kadının ağladığını belirterek şöyle konuştu: "Neden? Çünkü bugün 8 Mayıs, Ermenistan tarafından Azerbaycan'ın Şuşa bölgesinin işgal edilmesi günüdür. (08 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Giresun'da 2'nci Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı

  Giresun Üniversitesi'nce (GÜ) bu yıl ikincisini düzenlenen, 'Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı' başladı. (08 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı" Giresun'da Başladı

  GÜ tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlik, 29 ülkeden 70 akademisyenin katılımıyla başladı GÜ Rektörü Prof. Dr. Attar: "Tarihsel, ekonomik ve siyasi temelleri dikkate alınmadan değerlendirilemeyecek olan kadın erkek eşitsizliği, modern dünyanın en büyük sorunlarından biridir" Azerbaycan Milli. (08 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Yüksekokul Öğrencileri Gezi Düzenledi

  Giresun Üniversitesi (GRÜ) Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencileri, Amasya ve Samsun’a gezi düzenledi. (06 Mayıs 2014 Salı )

   

  Üniversitelerarası 1. Lig Voleybol Müsabakaları

  Üniversitelerarası 1. Lig Voleybol Müsabakaları

  Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “Üniversitelerarası 1. Lig Voleybol” müsabakalarında erkeklerde Gaziosmanpaşa Üniversitesi, bayanlarda ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Voleybol Takımı şampiyon oldu. (05 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  Künib Üyesi Üniversiteler Azerbaycan'da Tanıtıldı

  Künib Üyesi Üniversiteler Azerbaycan'da Tanıtıldı

  Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) üyesi üniversiteler, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen ‘KÜNİB Tanıtım Günleri’ adlı etkinlikle tanıtıldı. (03 Mayıs 2014 Cumartesi )

   

  Evinizin Oğlu' Murat Güloğlu Giresun'da Üniversite Öğrencileri ile Söyleşiye Katıldı

  Evinizin Oğlu' Murat Güloğlu Giresun'da Üniversite Öğrencileri ile Söyleşiye Katıldı

  Fox TV kanalında, “Evinizin oğlu Murat Güloğlu” sloganıyla tanınan, hafta sonu Çalar Saat Programı’nı sunan Murat Güloğlu, Giresun Üniversitesi Kültürel Faaliyetler Topluluğu’nun davetlisi olarak üniversitelilerle buluştu. (30 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Üniversitelerarası 1. Lig Voleybol Müsabakaları Başlıyor

  Üniversitelerarası 1. Lig Voleybol Müsabakaları Başlıyor

  Üniversitelerarası Voleybol 1. Lig Müsabakaları 30 Nisan – 4 Mayıs 2014 tarihleri arasında 10 Üniversitenin ve toplam 120 sporcunun katılımı ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde gerçekleşecek. (30 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Çağrı Koleji 'Çağmatya' Ödülleri Muhteşem Törenle Sahiplerini Buldu

  Çağrı Koleji "Çağmatya" Ödülleri Muhteşem Törenle Sahiplerini Buldu

  Çağrı Koleji, 2014 Çağrı Matematik Yarışması (ÇAĞMATYA) ve 100 Temel Eser Okuma Yarışması ödül töreninde başarılı öğrencilere ödüllerini verdi. (27 Nisan 2014 Pazar )

   

  1915 Olaylarına İlişkin İddialar

  1915 Olaylarına İlişkin İddialar

  GRÜ Tarih Topluluğu üyeleri, basın açıklamasının ardından kitap okudu. (24 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Giresun'da Soykırım İddialarına Tepki

  Giresun Üniversitesi(GÜ) Tarih Topluluğu Başkanı Yaşar Ağkuş, "24 Nisan 1915'teki tutuklamaları çarpıtarak meseleyi sözde soykırıma kadar dayandıran zihniyeti kınıyor, konunun alanında uzman tarihçilere bırakılmasını istiyoruz" dedi. (24 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Giresun'da Sözde Ermeni Soykırımı İddiası Kınandı

  Giresun'da Sözde Ermeni Soykırımı İddiası Kınandı

  Sözde Ermeni soykırımı iddiaları Giresun’da düzenlenen eylemle kınandı. (24 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Giresun Üniversitesi'nde Kariyer Günleri

  Giresun Üniversitesi'nde Kariyer Günleri

  Giresun Üniversitesi ile Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen 3. Kariyer Günleri etkinliği yapıldı. (23 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Ntv Doğu Karadeniz Temsilcisi Ahmet Kayacık Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Ntv Doğu Karadeniz Temsilcisi Ahmet Kayacık Son Yolculuğuna Uğurlandı

  NTV Doğu Karadeniz Temsilcisi Ahmet Kayacık bir günde iki defa kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Gazeteci Ahmet Kayacık İçin Cenaze Namazı Kılındı

  Gazeteci Ahmet Kayacık İçin Cenaze Namazı Kılındı

  NTV Temsilcisi Ahmet Kayacık için Giresun Hacı Miktad Cami'nde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Gazeteci Ahmet Kayacık Son Yolculuğuna Uğurlandı (2)

  Ahmet KAYACIK TOPRAĞA VERİLDİ NTV Temsilcisi Ahmet Kayacık için Giresun Hacı Miktad Cami'nde ikindide cenaze namazı kılındı. (22 Nisan 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.08.2014 12:51:53. #1.13#