18:2500
SON DAKİKA GİRESUN ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Giresun Üniversitesi Haberleri

  Fındık Bilim Bekliyor

  Fındık Bilim Bekliyor

  Ordu Ticaret Borsası Başkanı, TOBB Ticaret Borsaları Konsey Başkan Yardımcısı Ve Ulusal Fındık Konseyi Başkan Vekili Ziver Kahraman, Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki üniversitelere çağrıda bulunarak, fındıkta bilimsel çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Giresun Üniversitesi Korku İmparatorluğuna Dönüştürüldü"

  Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (GÜNİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın, üniversiteyi korku ve baskı imparatorluğuna dönüştürdüğünü iddia etti. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Görele Heyeti'nden Rektör Attar'a Ziyaret

  Görele Heyeti'nden Rektör Attar'a Ziyaret

  Giresun Üniversitesi Görele Güzel Sanatlar Fakültesi’nin durumu ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun (UBYO) bina ihtiyacı ve yurt konuları görüşüldü. (30 Eylül 2014 Salı )

   

 

  Gaün'de Öğretim Üyelerine Proje Hazırlama Eğitimi Verildi

  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Erdal Bay, Doç. Dr. Servet Demir ve Doç. Dr. Fatih Özmantar tarafından, "TÜBİTAK 2237 Proje Etkinliklerini Destekleme Programı" kapsamında proje hazırlama eğitimi verildi. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Çağrı Koleji'nde Mezuniyet Coşkusu

  Çağrı Koleji'nde Mezuniyet Coşkusu

  Giresun Özel Çağrı Koleji, 8. sınıf öğrencilerini okul bahçesinde yaptığı mezuniyet töreni ile uğurladı. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Köyde Uluslararası Kamp

  Köyde Uluslararası Kamp

  Giresun Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER)'inden mezun olan 12 ülkeden 136 öğrenci, NOOR Fındık Firması'nın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Giresun Evren Köyü'nde bulunan Akbaş çiftliğinde kamp yaptı. (09 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Giresun'da Sağlık Sempozyumu

  Giresun'da Sağlık Sempozyumu

  Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından düzenlenen "Jinekoloji, Obstetrik ve Üreme Sağlığı" konulu sempozyum Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleşti. (08 Haziran 2014 Pazar )

   

  Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Toplu Açılış Töreni

  Giresun'daki tesisin açılışı, Başbakan Erdoğan'ın telekonferans yöntemi ile bağlandığı törenle yapıldı. (05 Haziran 2014 Perşembe )

   

  İki Kardeş 40 Yaşından Sonra Yüksekokul Bitirip Birlikte Mezun Oldular

  İki Kardeş 40 Yaşından Sonra Yüksekokul Bitirip Birlikte Mezun Oldular

  Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda okuyan 40 yaşının üstünde iki kardeş mezuniyet belgelerini aldı. (05 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Bakan Yıldız, Künib Iv. Olağan Kongresi'nde Konferans Verdi

  Bakan Yıldız, Künib Iv. Olağan Kongresi'nde Konferans Verdi

  Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen olağan kongresinde, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Küreselleşen Dünyada Enerjinin Rolü: Kafkasya Örneği” adlı bir konferans verdi. (02 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Asırlık Dokuma Geleneğini Yeniden Canlandırdılar

  Asırlık Dokuma Geleneğini Yeniden Canlandırdılar

  Şebinkarahisar'ın Tamzara köyünde 19. yüzyılda çoğu evde dokunarak Akdeniz Bölgesi ile Mısır, Suriye gibi ülkelere satılan "Tamzara dokuması", ilçedeki kadınlarca yaşatılıyor Kaymakamlık ve belediye ile Giresun Üniversitesinin girişimiyle hazırlanan proje kapsamında oluşturulan dokuma evinde 100 yıl sonra yeniden ortaya çıkarılan "Tamzara dokuması", kadınlar için de gelir kapısı oluyor. (01 Haziran 2014 Pazar )

   

  Grü'de Mezuniyet Coşkusu

  Grü'de Mezuniyet Coşkusu

  Giresun Üniversitesi (GRÜ) 2013 2014 Akademik Yılı mezuniyet töreni düzenlendi. (30 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Görele'de Huzur Toplantısı Yapıldı

  Görele'de Huzur Toplantısı Yapıldı

  Giresun’un Görele ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından bilgilendirme ve huzur toplantısı yapıldı. (30 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Giresun Üniversitesi 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Etkinlikleri Başladı

  Giresun Üniversitesi 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Etkinlikleri Başladı

  Giresun Üniversitesi 2013-2014 Akademik Yılı mezuniyet etkinlikleri sabah gerçekleştirilen tören yürüyüşü ve ardından Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. (30 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Harabe Manastırı Restorasyonla Turizme Kazandırdılar

  Harabe Manastırı Restorasyonla Turizme Kazandırdılar

  Mağara içerisinde yer alan tarzda Türkiye'nin en büyük ikinci manastırı olan ve bir süre önce restorasyonu tamamlanan Giresun'daki Meryem Ana Manastırı, ziyaretçilerini bekliyor Giresun Müzesi Müdürü Güleç: "Manastırın tüm birimleri tek tek elden geçirilerek restorasyonu tamamlandı, kısa bir süre sonra. (30 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Tarihi Kemer Köprüler Asırlardır Kültürleri Bağlıyor

  Giresun'da çoğu 19. yüzyılda inşa edilen tarihi kemer köprüler, sahil ve iç bölgelerdeki insanların kültür alışverişinde bulunmasına ve yeni kültürlerin oluşumuna öncülük etti GÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı İltar: "Dağın arkasını ve önünü bağlayan vadilerdir, kültürlerin birbirlerine en yakın. (23 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Azerbaycan'da "Türk Dünyası Birliği Düşüncesi ve Ali Bey Hüseyinzade" İsimli Konferans Düzenlendi

  Azerbaycan'da Milletvekili Ganire Paşayeva Öncülüğünde, "Ali Bey Hüseyinzade ve Türk Dünyası Birliği Düşüncesi" isimli bir konferans düzenlendi. (22 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Başkan Bozbağ: 'Giresunsporun Kapanma ve Bayrağının Bir Daha Dalgalanmama Tehlikesini Gördüm'

  Başkan Bozbağ: "Giresunsporun Kapanma ve Bayrağının Bir Daha Dalgalanmama Tehlikesini Gördüm"

  Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ, Giresunspor’un kapanma ve bayrağının bir daha dalgalanmama tehlikesini gördüğünü söyledi. (21 Mayıs 2014 Çarşamba )

   

  İstanbul Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Üyeleri Fidan Dikti

  İstanbul Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği'nce 50. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri dolayısıyla Şebinkarahisar’da fidan dikildi. (20 Mayıs 2014 Salı )

   

  Üniversiteli Öğrencilerden 'Maden Şehitlerini Anma' Yürüyüşü Düzenledi

  Üniversiteli Öğrencilerden "Maden Şehitlerini Anma" Yürüyüşü Düzenledi

  Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Soma’da meydana gelen maden faciası için yürüdü. (19 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  Görele Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Töreni

  Görele Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Töreni

  Giresun Üniversitesi (GÜ) Görele Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Finans bölümünde okuyan 88 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi. (16 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Soma'daki Maden Faciası

  Soma'daki Maden Faciası

  Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu Bahar Şenliği'nde konser ve eğlenceler iptal edildi. (15 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Modern Fındık Tarımı Paneli

  Modern Fındık Tarımı Paneli

  Ulusal Fındık Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Akbaşlı: "Eğer biz modern fındık yetiştiriciliği yapacaksak örgütlenmeliyiz" (13 Mayıs 2014 Salı )

   

  Jandarma Teşkilatı'nın Kuruluşunun 175. Yıl Dönümü

  Şebinkarahisar'da Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bin 500 fidan dikildi. (11 Mayıs 2014 Pazar )

   

  Oğlunu 21 Yıldır Hiç Yalnız Bırakmadı

  Oğlunu 21 Yıldır Hiç Yalnız Bırakmadı

  Giresun'un Bulancak ilçesinde yaşayan doğuştan spastik engelli 21 yaşındaki Naim Öztürk, annesinin yardımıyla başladığı eğitim hayatını GÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda sürdürüyor Eğitim hayatı boyunca bir an bile yalnız bırakmadığı oğluyla okula gelerek derslere katılan anne Münevver Öztürk, bir yandan da oğlunun tedavisini devam ettiriyor Anne Öztürk: "Naim'i sırtımda, kucağımda taşıdım yine de okula götürdüm. Ahırda ineklerim vardı, gece onlara baktım. Kar yağdı, yağmur yağdı ama (11 Mayıs 2014 Pazar )

   

  Görme Engelli Olmayı Hissettiler

  Görme Engelli Olmayı Hissettiler

  Giresun’da Engelliler Haftası dolayısı ile Giresun Üniversitesi Engelsiz Yaşam Topluluğu tarafından “Okumak İçin Görmek Şart Değil” başlıklı kitap okuma etkinliği düzenlendi. (11 Mayıs 2014 Pazar )

   

  Grü Rektörü Attar: 'Nijerya'da Kaçırılan 200 Kız Çocuğu Bir An Önce Annelerine Kavuşturulmalı'

  Grü Rektörü Attar: "Nijerya'da Kaçırılan 200 Kız Çocuğu Bir An Önce Annelerine Kavuşturulmalı"

  Giresun Üniversitesi tarafından düzenlenen, II. Uluslararası Kadın Sempozyumu sonuç bildirisini okuyan Rektör Aygün Attar, “Nijerya’da bir terör örgütü tarafından kaçırılan 200’den fazla kız çocuğunun bir an önce annelerine kavuşmasını talep ediyorum” dedi. (09 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı'

  Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı"

  Giresun'da GÜ tarafından 29 ülkeden 70 akademisyenin katılımıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı, sona erdi GÜ Rektörü Prof. Dr. Attar: "Gördük ki Asya'dan Afrika'ya ve Amerika'ya kadar bütün kadınlar değişen boyutlarda ve oranlarda birçok sorun yaşamaktadırlar, (09 Mayıs 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

 • İtalyan Basını: Goran Pandev İtalya'ya Dönecek

  İtalyan Basını: Goran Pandev İtalya'ya Dönecek İtalyan basını, Galatasaray - Dortmund maçında taraftarların ıslıkladığı Pandev'in İtalya'ya döneceğini, Sampdoria ve Fiorentina'nın Makedon futbolcuyu istediğini yazdı.

 • Mahkemeden Flaş Uzan Kararı

  Mahkemeden Flaş Uzan Kararı Uzanların Dubai Bankası'nda bulunan 30 milyon dolarlık nakit parasının dondurulması için New York'ta açtığı davada mahkeme; paranın dondurulamayacağına hükmetti.

 • Daugavpils'e Şike Soruşturması Başladı

  Daugavpils'e Şike Soruşturması Başladı Letonya polisi, Daugavpils'in 2 futbolcusunu ve 2 yöneticisini Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Elfsborg maçında şike yaptıkları gerekçesiyle gözaltına aldı.

[Hata Bildir]
24.10.2014 18:25:40. #1.11#