SON DAKİKA GİRESUN ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Giresun Üniversitesi Haberleri

 • 18:39Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli Giresun'daGümrük ve Ticaret Bakanı Canikli Giresun'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli,'nin tören alanına gelip selamlaşması, - Canikli'nin konuşması, Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli Giresun'da- Bakan Canikli, eski SEKA kağıt fabrikası alanına inşa edilecek 592 konutun temel atma törenine katıldı Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, eski SEKA kağıt fabrikası alanına inşa edilecek 592 konutun temel atma törenine katıldı.
 • 18:30Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Giresun'daGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Giresun'daGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, bir dizi ziyaret ve açılış töreni için memleketi Giresun’a geldi.
 • 18:25Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli Giresun'daGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, eski SEKA kağıt fabrikası alanına inşa edilecek 592 konutun temel atma törenine katıldı Canikli, burada yaptığı konuşmada, ramazan ayının özellikle islam coğrafyasında yaşanan sıkıntıların giderilmesine, akan Müslüman kanı ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ettiklerini söyledi.
 • 00:43Giresun Üniversitesin'de Mezuniyet Töreni Görkemli GeçtiGiresun Üniversitesin'de Mezuniyet Töreni Görkemli GeçtiGiresun Üniversitesi (GRÜ) 30 bine yaklaşan öğrencisi sayısı ile 11 fakültesi, 3 enstitüsü, 5 yüksekokulu, devlet konservatuvarı, 11 meslek yüksekokulu, 11 araştırma ve uygulama merkezi olan Giresun Üniversitesi (GRÜ) bu sene 9. Düzenlediği mezuniyet töreni ile 6 bin 210 öğrencisi Giresun Atatürk Stadyumu’nda gerçekleşen Törenle Mezun oldu.
 • 14:10Giresun Tamzara Dokumaları Sokak Defilesiyle TanıtıldıGiresun Tamzara Dokumaları Sokak Defilesiyle TanıtıldıGiresun'un Şebinkarahisar İlçesi Kaymakamlığı tarafından yöreye özgü Tamzara dokumalarının tanıtımı amacıyla düzenlenen ve ünlü manken Şebnem Schaefer'in katıldığı 1. Tamzara Defilesi yapıldı.
 • 12:11Tamzara Dokumaları Sokak Defilesiyle TanıtıldıTamzara Dokumaları Sokak Defilesiyle TanıtıldıGiresun'un Şebinkarahisar İlçesi Kaymakamlığı tarafından yöreye özgü Tamzara dokumalarının tanıtımı amacıyla düzenlenen ve ünlü manken Şebnem Schaefer'in katıldığı '1'inci Tamzara Defilesi' yapıldı.
 • 04:511. Tamzara Defilesi1. Tamzara DefilesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vatandaş detayı- Dokuma tezgahında çalışan kadın detayı- Şebinkarahisar Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç'in konuşması- Tarihi mahalle meydanında oluşturulan podyumda mankenlerin sunumu 1. Tamzara Defilesi- Şebinkarahisar'da kaymakamlık tarafından yöreye özgü Tamzara Dokuması'nın tanıtımı amacıyla "1. Tamzara Defilesi" gerçekleştirildi Şebinkarahisar ilçesinde yöreye özgü Tamzara Dokuması'nın tanıtımı amacıyla "1. Tamzara Defilesi" gerçekleştirildi.
 • 23:32Şebinkarahisar'da 1. Tamzara Defilesi YapıldıGiresun'un Şebinkarahisar ilçesinde yöreye özgü Tamzara Dokumasının tanıtımı amacıyla "1. Tamzara Defilesi" gerçekleşti.
 • 23:29Şebnem Schaefer, 200 Yıllık Tarihi Mahallede Podyuma ÇıktıŞebnem Schaefer, 200 Yıllık Tarihi Mahallede Podyuma ÇıktıManken Şebnem Schaefer, Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde yaklaşık 200 yıllık tarihi olan Tamzara Mahallesinde yöresel defilede podyuma çıktı.
 • 11:49Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda Mezuniyet TöreniGiresun Üniversitesi Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda 85 öğrenci törenle mezun oldu.
 • 14:48Mavi Kapak'a Giresun'dan Destek Esenler Belediyesi'nin 'Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel' sloganıyla 2010 yılından bu yana yürüttüğü kapak toplama kampanyası tüm hızıyla sürüyor.
 • 18:19Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda Mezuniyet TöreniGiresun Üniversitesi Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda mezuniyet töreni yapıldı.
 • 16:58Berat KandiliGiresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 14:43Mezuniyet Törenine 'Çim' EngeliGiresun Üniversitesi tarafından organize edilen ve her yıl geleneksel olarak sürdürülen mezuniyet töreni için Atatürk Stadı’na izin verilmedi.
 • 00:02Canikli: Canikli: "Önümüzdeki 10 Yıl İçinde En Az İlave 200-250 Bin Öğretmen Alınacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin AK Parti Seçim Bürosu ziyareti- Canikli'nin atama bekleyen öğretmen adayları ile sohbeti- Canikli'nin açıklamaları Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: - "Önümüzdeki 10 yıl içinde en az ilave 200-250 bin öğretmen alınacak ve problemi kökten çözeceğiz.
 • 19:53Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "Önümüzdeki 10 yıl içinde en az ilave 200-250 bin öğretmen alınacak ve problemi kökten çözeceğiz.
 • 17:44Kemençe Üstadına Fahri DoktoraKemençe Üstadına Fahri DoktoraGiresun Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında, Göreleli Kemençe Üstadı Katip Şadi’ye Fahri Doktora Ünvanı verildiGiresun Üniversitesi olarak ’Giresun Değerlerine Sahip Çıkıyor Projesi’ kapsamında, Görele tarzı kemençe icrası konusunda bir usta olan, eserleriyle Giresun’un gururu ve değeri haline gelen Katip Şadi, Giresun Üniversitesi Senatosu’nun oybirliğiyle aldığı karar doğrultusunda Fahri Doktora Unvanı’na layık görüldü.
 • 19:19Bakan Canikli, Giresun'da Toplu Açılış Törenine KatıldıBakan Canikli, Giresun'da Toplu Açılış Törenine KatıldıGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli memleketi Giresun’da toplu açılış törenine katıldı.
 • 21:34Üniversite Öğrencisinin Yurtta Ölü BulunmasıGiresun'un Şebinkarahisar ilçesinde yurtta ölü bulunan Ömer Gümüştaş'ın cenazesi, memleketi Samsun'da defnedildi.
 • 12:05Giresun'da Üniversite Öğrencisi Yurtta Ölü BulunduŞebinkarahisar ilçesinde üniversite öğrencisi kaldığı yurtta ölü bulundu.
 • 19:54Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri Sahiplerini BulduANKARA (İHA) – “Kazak Hanlığı 550. Yıl” konferansında TÜRKSAV 19. Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülleri de sahiplerini buldu.
 • 09:53Türk Sinemasında Karadeniz İmgesi" KonferansıGiresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesince "Türk Sinemasında Karadeniz İmgesi" konulu konferans düzendi.
 • 12:32Giresun Valisi Karahan'ın İlçelerde İncelemeleri SürüyorGiresun Valisi Hasan Karahan, Çanakçı ve Görele ilçelerinde incelemelerde bulundu.
 • 16:26Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Öğrenciler ile Birlikte Çöp TopladıGiresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Öğrenciler ile Birlikte Çöp TopladıGiresun Belediyesi, Kent Konseyi, Giresun Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından ortaklaşa düzenlenen, “ Poşetler Torbaya, Deniz Ayağımıza Değsin” Haydi Giresun çöp toplama kampanyası yapıldı.
 • 23:039. Giresun Günleri"Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "İstikrar çok önemli. Allah korusun kaybedildiği zaman, değeri daha iyi anlaşılıyor ama ondan sonra devlet de ciddi sıkıntılarla uğraşıyor" dedi.
 • 12:26Gelecek Mobil YazılımdaGiresun’da Siber Güvenlik ve Mobil Gelecek konulu konferansta konuşan Dr. Rahman Çakır, Türkiye’nin 2023 hedefinde 500 milyar dolar ihracat elde etmek olduğunu belirterek, bu ihracatın 160 milyon dolarını ise mobil yazılım oluşturduğunu söyledi.
 • 16:10Farklı Kurumlardaki Öğrenciler Birbirleriyle KaynaşacakFarklı Kurumlardaki Öğrenciler Birbirleriyle KaynaşacakAmasya Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Duygu Kılıç, TÜBİTAK tarafından da desteklenen 'Yeşilırmak Çocukları Doğada Bilimle Buluşuyor 2015' projesi ile farklı kurumlarda eğitim gören öğrencilerin kaynaşması, birbirini anlaması, empati kurabilmesi ve bu ilişkilerini uzun vadede sürdürebilmesinin hedeflendiğini söyledi.
 • 12:10Deniz Manzaralı Cami, Giresun'un Silüetine Damga VuracakDeniz Manzaralı Cami, Giresun'un Silüetine Damga VuracakGiresun Üniversitesi'nde yapımı devam eden cami, iç ve dış cephesinde taş kaplama, iç içe giydirmeli inşa edilecek kubbenin büyüklüğü ve deniz manzaralı konumuyla bölgede dikkati çekiyor.
 • 11:58Deniz Manzaralı Cami, Giresun'un Silüetine Damga VuracakGiresun Üniversitesi (GRÜ) yerleşkesinde yapımı devam eden cami, iç ve dış cephesinde taş kaplama, iç içe giydirmeli kubbesinin büyüklüğü ve deniz manzaralı konumuyla bölgede dikkati çekiyor.
 • 12:58Hitit Üniversitesi'nde Bilim ve Teknoloji Günleri DüzenlenecekÇorum Hitit Üniversitesi'nde, 24-26 Nisan 2015 arasında, bölge üniversitelerinin de katılacağı Bilim ve Teknoloji Günleri (OKÜP-Tech) düzenlenecek.
 • 15:36Giresun'da Türk Medyasında Haber Takibi SemineriGiresun'da Türk Medyasında Haber Takibi SemineriGiresun Gazeteciler Derneği tarafından ‘Türk Medyasında Haber Takibi’ konulu proje kapsamında seminer düzenlendi.
 • 10:22Giresun Belediye Başkanı Aksu, Öğrencilere Belediyeciliği AnlattıGiresun Belediye Başkanı Aksu, Öğrencilere Belediyeciliği AnlattıGiresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 4. Sınıf öğrencileri, Belediye Başkanı Kerim Aksu'yu makamında ziyaret etti.
 • 18:18Üniversite Öğrencileri Yangın Tatbikatında Rol AldıGiresun Üniversitesi (GRÜ) öğrencileri, yangın esnasında alınabilecek tedbirleri ve uygulanabilecek söndürme işlemlerini yapılan tatbikatta öğrendi.
 • 14:44Türkler ve Ermeniler" PaneliGiresun Üniversitesi (GRÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından "Türkler ve Ermeniler" konulu panel düzenlendi.
 • 12:06Giresun Sivil İrade Platformu Günider Üyelerine İdari Soruşturmayı Protesto EttiGiresun Sivil İrade Platformu Günider Üyelerine İdari Soruşturmayı Protesto EttiGiresun Sivil İrade Platformu (GİSİP) tarafından, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (GÜNİDER) yönetim kurulu üyelerine yönelik üniversite rektörlüğü tarafından açılan idari soruşturma protesto edildi.
 • 21:54Yaşlılar Engelli, Engelliler Yaşlı OluyorYaşlılar Engelli, Engelliler Yaşlı Oluyor" Paneli"Yaşlılar Engelli, Engelliler Yaşlı Oluyor" Paneli Giresun Üniversitesi (GRÜ) ile Türkiye Beyazay Derneği Giresun Şubesi, Yaşlılar Haftası dolayısıyla panel düzenledi.
 • 17:38Yaşlılar Engelli, Engelliler Yaşlı Oluyor" PaneliGiresun Üniversitesi (GRÜ) ile Türkiye Beyazay Derneği Giresun Şubesi, Yaşlılar Haftası dolayısıyla panel düzenledi.
 • 15:08Gisip'ten Günider Yönetim Kurulu Üyelerine Açılan İdari Soruşturmaya TepkiGiresun Sivil İrade Platformu (GİSİP) tarafından, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (GÜNİDER) Yönetim Kurulu üyelerine yönelik üniversite rektörlüğü tarafından açılan idari soruşturma protesto edildi.
 • 13:53Giresun'da Nevruz CoşkusuGiresun'da Nevruz CoşkusuKötü hava şartları nedeni ile 21 Mart Cumartesi günü kutlanamayan Nevruz Bayramı, bugün Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi’nde yoğun bir katılımla kutlandı.
 • 13:38Karadeniz ile Kafkas Ezgileriyle Nevruz CoşkusuGiresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, öğrencilerle nevruz dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Kafkas dansı ve horon oynadı.
 • 09:34Giresun Üniversite Öğretim Fakültesi Görevlileri, 300 Öğrenciyi Sağlık Taramasından GeçirdiGiresun Üniversite Öğretim Fakültesi Görevlileri, 300 Öğrenciyi Sağlık Taramasından GeçirdiGiresun’da Hüseyin Hüsnü Tekışık Eğitim günleri kapsamında Bulancak ilçesi Kovanlık Beldesi’nde sağlık taraması, sınav stresi semineri ve öğrenci velilerine yönelik aile danışmanlığı semineri verildi.
 • 15:15Giresun'da 5 Bin Öğrenci Çanakkale İçin YürüdüGiresun'da 5 Bin Öğrenci Çanakkale İçin YürüdüGiresun Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve çeşitli sivili toplum kuruluşların katkıları ile “ Çanakkale’yi anmak” adlı yürüyüş düzenledi.
 • 17:38Grü'nün 9. Kuruluş YılıGiresun Üniversitesi'nin (GRÜ) 9. kuruluş yılı düzenlenen törenle kutlandı.
 • 15:10HAYKON'dan Giresun Belediyesi ve Hayvan Barınağına ZiyaretHAYKON'dan Giresun Belediyesi ve Hayvan Barınağına ZiyaretGiresun Belediyesi ve Giresun Üniversitesinin daveti üzere Giresun'a gelen HAYKON temsilcisi Timur Ugan Belediye Başkanı Kerim Aksu'yu makamında ziyaret etti.
 • 10:29Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Beyaz Önlük Giyme HeyecanıGiresun Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Beyaz Önlük Giyme HeyecanıDaha önce kurulmasına rağmen Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimlerini sürdüren Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ilk defa Giresun’da beyaz önlük giyme töreni gerçekleştirdi.
 • 14:28Grü ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi İşbirliği ProtokolüGiresun Üniversitesi (GRÜ) ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.
 • 13:40Giresun Üniversitesi'nde Çifte Tıp BayramıGiresun Üniversitesi'nde Çifte Tıp BayramıGiresun Üniversitesi, 14 Mart Tıp Bayramı’nda Ömer Hekim Tıp Fakültesi’nin açılışını gerçekleştirmenin yanı sıra Nahcivan Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.
 • 16:074 Mart Tıp BayramıGiresun Üniversitesi (GRÜ) Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 11:31Taştaki Türkleri OkumakTaştaki Türkleri OkumakAtatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Ardahan Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, Giresun Üniversitesi Tarih Topluluğunun davetlisi olarak Giresun Üniversitesi Oditoryumunda “Taştaki Türkleri Okumak” adlı bir konferans verdi.
 • 19:32Kan Bağışının ÖnemiKan Bağışının Önemi" Konferansı"Kan Bağışının Önemi" konferansı- Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Emekdaş: "İhtiyacı olan birilerine güvenli kan verilsin ki o ihtiyacı olan kişiler zamanı geldiğinde bir yakınımız olabilir, hatta kendimiz olabiliriz" Türkiye Kan Merkezleri ve Transfüzyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Gürol Emekdaş, "İhtiyacı olan birilerine güvenli kan verilsin ki o ihtiyacı olan kişiler zamanı geldiğinde bir yakınımız olabilir, hatta kendimiz olabiliriz" dedi.