SON DAKİKA GÖKTÜRK HABERLERİ

Son Dakika Göktürk Haberleri

 • 17:55Beşiktaş Kürek Takımı Şampiyon OlduSapanca Kürek Parkuru'nda gerçekleşen ve dün yapılan yarışlarla sona eren Gençler Türkiye Şampiyonası 1. Etap Kürek Yarışları'nda Beşiktaş Kürek Takımı Deniz Küreği kategorisinde şampiyon oldu.
 • 12:39Altınordu'nun Gençleri Avrupa'nın TakibindeAltınordu'nun Gençleri Avrupa'nın TakibindeÇek cumhuriyeti'nde düzenlenen U16 All Star Cup'ın finalinde şampiyonluğu penaltılarla kaçıran Altınordu U16 takımının oyuncuları, kupa maçlarını izleyen Ajax, Manchester United, Manchester City, Red Bull Leipzig, Augsburg ve Freiburg takımlarının yetenek keşfetmek ekiplerinin listelerine girdi.
 • 11:13Erdoğan Talimat Verdi! Milli Üretimde Sıra Yeni Nesile GeldiErdoğan Talimat Verdi! Milli Üretimde Sıra Yeni Nesile GeldiErdoğan'ın verdiği uçak gemisi mesajının ardından yeni savunma sanayii ürünleri gündeme geldi. Türkiye şimdi, milli imkanlarla üretilen modellerin daha gelişmişleri için çalışma yürütüyor.
 • 12:02Ramazanda Çiftçilerin Zorlu MesaisiRamazanda Çiftçilerin Zorlu MesaisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Röportajlar -Çiftçilerin türkü eşliğinde tırpanları ile çalışmaları -Çiftçilerin tırpanlarını bileylemesi -Çiftçilerden Akyürek'in konuşması -Çiftçilerden Mehmet Salih Gürtürk'ün konuşması -Çalışan çiftçilerden detaylar Ramazanda çiftçilerin zorlu mesaisi Muş'ta, hasat döneminin ramazana denk gelmesi nedeniyle büyük zorluk yaşayan çiftçiler, tarlalarındaki otları kızgın güneş altında biçiyor Çiftçilerden Akyürek: "Ramazanda tırpanla çalıştığımız için gerçekten çok zorlanıyoruz.
 • 10:57Eyüp'te Yaz Spor Okulları BaşladıEyüplü öğrencilerin bütün bir yıl boyunca sabırsızlıkla beklediği Eyüp Belediyesi Yeni Nesil Yaz Okulları düzenlenen bir törenle eğitime başladı.
 • 10:51Ramazanda Çiftçilerin Zorlu MesaisiTürkiye'nin önemli tarım alanlarına sahip illerinden Muş'ta çiftçiler, ramazanın hasat dönemine denk gelmesi nedeniyle güneş altında zorlukla çalışıyor.
 • 10:29AK Parti Milletvekilleri Ayvalı-bahçeli Yolunda Köprü Yapımını İncelediAK Parti Milletvekilleri Ayvalı-bahçeli Yolunda Köprü Yapımını İncelediAK Parti Nevşehir Milletvekilleri, Ürgüp ilçesine bağlı Ayvalı-Bahçeli yolunda yapımı devam eden köprüde incelemelerde bulundu.
 • 12:30Kızılay'dan Başarılı Öğrencilere ÖdülKızılay'dan Başarılı Öğrencilere ÖdülTürk Kızılayı Bayburt Şubesi, 2015-2016 eğitim Öğretim Yılında okullarındaki başarıları dikkate alarak öğrencileri ödüllendiriyor.
 • 18:31Atlı Kadın Arkeolojik Buluntuları Araştırma Projesi'ni Türk Uzmanlar İnceleyecekAtlı Kadın Arkeolojik Buluntuları Araştırma Projesi'ni Türk Uzmanlar İnceleyecekMoğolistan’da bulunan ve Göktürk dönemine ait olduğu düşünülen bin 500 yıllık kadın mumyası, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) davet ettiği Türk uzmanlar tarafından incelemeye alındı.
 • 13:42Yeni Nesil Yaz Okulları BaşlıyorEyüp Belediyesi Yeni Nesil Yaz Okulları açılıyor.
 • 11:17Altınordu U16 Takımı Çek Cumhuriyeti'ne GittiAltınordu U16 Takımı, Prag'da düzenlenecek U16 All Stars Cup'a katılmak üzere Çek Cumhuriyeti'ne gitti.
 • 13:10Atlı Kadın Mumyası Türk Tarihine Işık TutacakULAN Moğolistan'da bulunan ve Göktürk dönemine ait olduğu düşünülen bin 500 yıllık kadın mumyası, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) davet ettiği Türk uzmanlar tarafından incelemeye alındı.
 • 16:26Acil Durumlarda Müdahale Eğitimi Alan Personele Sertifikaları VerildiAcil Durumlarda Müdahale Eğitimi Alan Personele Sertifikaları VerildiZonguldak Belediyesi’nde görevli personeller enkazlar, trafik kazaları gibi olası afet durumları için aldıkları eğitimin ardından sertifikalarını aldılar.
 • 14:00Çaycuma'da Geleneksel Uçurtma Şenliği YapıldıÇaycuma'da Geleneksel Uçurtma Şenliği YapıldıEğitim Sen Çaycuma Temsilciliği’nin okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği ve gelenekselleştirdiği uçurtma şenliğinin on ikincisi sıcak havaya rağmen yoğun bir katılımla Çaycuma Nadır mevkisinde yapıldı.
 • 13:23Bu Robot Ankara Havası OynuyorBu Robot Ankara Havası OynuyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Robotun Ankara havası oynaması Robotun öğrencilerle birlikte oynaması Robotun öğrencileri yakalamaya çalışması Öğrencilerden Hasan Yahya Kuyumcu ile röportaj Öğrencilerden Oktay Söylemez Pınar ile röportaj BİLSEM Müdürü Aydın Peker ile röportaj Bu robot Ankara havası oynuyor Samsun Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, parçalarını ABD'den getirdikleri robota yazılım yükleyerek Ankara havası oynattı BİLSEM Müdürü Peker: "Biz bu robotu daha çok çocukların ilgisi çekmek için kullanıyoruz.
 • 12:28Bu Robot Ankara Havası OynuyorSamsun Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri, parçalarını ABD'den getirdikleri robota yazılım yükleyerek Ankara havası oynattı.
 • 02:03Kurtulmuş, Televizyonların Temsilcileriyle İftarda Bir Araya GeldiKurtulmuş, Televizyonların Temsilcileriyle İftarda Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un salona gelerek davetlilerle tokalaşması Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşması Programa katılan TV yöneticilerinden detaylar Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Terörün yapmak istediği önemli işlerden birisi de milleti olumsuz bir havanın içerisine sokarak, hem büyük bir umutsuzluk pompalamak, hem de büyük bir çaresizlik içerisinde toplumun farklı kesimlerini bu umutsuzluğun içerisine sokmak ve aynı zamanda oluşan olumsuz hava içerisinde de yapabilirlerse de toplumda, insanların arasına düşmanlığı kalıcı bir şekilde koyabilecek aksiyonları ortaya koymak" "Ana akım, çok şükür teröre karşı verilen mücadele de son derece hassas, milli menfaatlerimizi koruyan, milletin, ülkenin çıkarlarını koruyan bir hassasiyet görevi görüyor" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Terörün yapmak istediği önemli işlerden birisi de milleti olumsuz bir havanın içerisine sokarak, hem büyük bir umutsuzluk pompalamak, hem de büyük bir çaresizlik içerisinde toplumun farklı kesimlerini bu umutsuzluğun içerisine sokmak ve aynı zamanda oluşan olumsuz hava içerisinde de yapabilirlerse de toplumda, insanların arasına düşmanlığı kalıcı bir şekilde koyabilecek aksiyonları ortaya koymak.
 • 23:45Kurtulmuş, Televizyonların Temsilcileriyle İftarda Bir Araya GeldiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Terörün yapmak istediği önemli işlerden birisi de milleti olumsuz bir havanın içerisine sokarak, hem büyük bir umutsuzluk pompalamak, hem de büyük bir çaresizlik içerisinde toplumun farklı kesimlerini bu umutsuzluğun içerisine sokmak ve aynı zamanda oluşan olumsuz hava içerisinde de yapabilirlerse de toplumda, insanların arasına düşmanlığı kalıcı bir şekilde koyabilecek aksiyonları ortaya koymak.
 • 11:08ATO Yönetiminden Bakan Yılmaz'a ZiyaretATO Yönetiminden Bakan Yılmaz'a ZiyaretAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Meclis Başkanı Nuri Gürgür, yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a ’hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.
 • 10:46Lider Çocuk Tarım Kampı Düzenlendiİlkokul öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgilendirmek amacıyla Erzincan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce, "Lider Çocuk Tarım Kampı" düzenlendi.
 • 09:36Zanzibar, Zorlu Center Köprü Katında açıldı1993 yılında Teşvikiye'de başladığı yolculuğa klasik lezzetleri ve yeni dekorasyonu ile"Zanzibar Restaurant - Cafe - Bar" olarak Zorlu Center Köprü Katında hizmet vermeye başladı.
 • 09:21Kaymakam Göktürk'ten Okul ZiyaretiKaymakam Göktürk'ten Okul ZiyaretiMuş’un Hasköy Kaymakamı Hüseyin Göktürk, ilçe merkezindeki okullarda incelemelerde bulundu.
 • 08:24PYD'nin Menbic İlerleyişini Türkiye Adım Adım Takip EdiyorPYD'nin Menbic İlerleyişini Türkiye Adım Adım Takip EdiyorPYD öncülüğündeki 12 bin kişilik silahlı grup, "Menbic Asker Meclisi" adı altında Tişrin ve Karakozak bölgelerinden Menbic'e doğru ilerliyor. Türkiye ise 24 saat İHA'larla takipte.
 • 21:46İstanbullular Dikkat! 7 Haziran'da Elektrik Yokİstanbullular Dikkat! 7 Haziran'da Elektrik Yokİstanbul Anadolu Yakası'nda bazı ilçelere 7 Haziran'da elektrik verilemeyecek.
 • 17:13İstanbul'da Elektrik KesintisiAtaşehir, Çekmeköy, Kartal, Pendik, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerinde 7 Haziran'da elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 17:10Hasköy Hem'den Yılsonu SergisiHasköy Hem'den Yılsonu SergisiMuş’un Hasköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen yılsonu sergisi renkli görüntülere sahne oldu.
 • 10:00Adanalı Kick Bokscular 11 Madalya ile DöndüAdanalı Kick Bokscular 11 Madalya ile DöndüSamsun’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonasına 50 sporcu ile katılan Adanalı Kick Boksçular tarihi bir başarıya imza atarak, 11 madalya ile döndü.
 • 19:59Hepsiburada.com'dan Sokak Hayvanlarına Mama Bağışı KampanyasıHepsiburada.com'dan Sokak Hayvanlarına Mama Bağışı KampanyasıSahipsiz sokak hayvanlarına yönelik mama paylaşma kampanyalarıyla bu alanda farkındalık yaratan hepsiburada.
 • 15:52Hepsiburada.com "4x4x2 Country Fest 2016"Ya SponsorHepsiburada.com, sahipsiz sokak ve barınak hayvanlarıyla ilgili mama bağışı kampanyalarını devam ettiriyor.
 • 09:33Tyb Erzurum Şubesi, Türetken ve Sakaoğlu'nu Konuk EttiTyb Erzurum Şubesi, Türetken ve Sakaoğlu'nu Konuk EttiRemzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezinin düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda incelemede bulunan Prof. Dr. Bahattin Türetken ve iş adamı Remzi Sakaoğlu TYB Erzurum Şubesi’nde düzenlenen programa katıldılar.
 • 13:51Zirve Yayınevi Davasının 112. Duruşması GörülüyorZirve Yayınevi Davasının 112. Duruşması GörülüyorZirve Yayınevi’nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesi olayına ilişkin davanın 112. duruşması Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.
 • 18:36Rumelisiad 4. Uluslararası Balkan Ekonomi ZirvesiRumelili Sanayici ve İşadamları Derneği (RUMELİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kılıkçıer, "Türkiye'nin 2023 hedeflerinde kişi başına düşen milli gelirimizin 25 bin dolara çıkması, ihracatımızın 500 milyar dolara yükselmesi ne kadar önemliyse, balkan ülkelerine yapılan ihracatın 50 milyar dolara çıkarılması o kadar önemlidir" dedi.
 • 15:54Türkiye 7 Büyük Ekonomi ile Sıkıntı YaşayacakTürkiye 7 Büyük Ekonomi ile Sıkıntı YaşayacakRUMELİSİAD 4. Uluslararası Balkan Ekonomi Zirvesi’nde konuşan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, "Dünyada ilk 10 ekonomi içerisine girmek istiyorsanız eğer, şu anda önümüzde olan 7 büyük ekonomi ile sıkıntı yaşayacaksınız demektir" dedi.
 • 09:35Zanzibar Şimdi Zorlu Center'daZanzibar Şimdi Zorlu Center'da1993 yılında Teşvikiye'de başladığı yolculuğa klasik lezzetleri ve yeni dekorasyonu ile"Zanzibar Restaurant - Cafe - Bar" olarak Zorlu Center Köprü Katında hizmet vermeye başladı.
 • 14:07Karşıyaka'da, Zübeyde Hanım KoşusuKarşıyaka'da, Zübeyde Hanım Koşusuİzmir Karşıyaka'da, Belediye tarafından geleneksel olarak düzenlenen Zübeyde Hanım Koşusu, bu yıl da coşku ve yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 13:20Zübeyde Ana'ya KoştularZübeyde Ana'ya KoştularKarşıyaka Belediyesi, geleneksel hale gelen Zübeyde Hanım Koşusu’nu bu yıl da büyük coşku ve yoğun katılımla gerçekleştirdi.
 • 13:51Türkiye, Moğolistan'da Türk Tarihinin İzlerini ArıyorULAN Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan'ın başkenti Ulan Bator'a 60 kilometre mesafede bulunan Bilge Tonyukuk Anıtları'nın bulunduğu vadide Türk tarihine ışık tutacak yeni kazı çalışmalarını başlatacak.
 • 13:09Kadın Kursiyerlere Arı Kovanı DağıtıldıKadın Kursiyerlere Arı Kovanı DağıtıldıMuş’un Hasköy ve Korkut ilçelerinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce yürütülen "Kırsal Kesimdeki Kadınlarımıza Sosyal Statü" projesi kapsamında arı kovanı dağıtımı yapıldı.
 • 12:04Muş'ta Kadın Çiftçilere Arılı Kovan DağıtıldıMuş'ta Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında 30 kadın çiftçiye 150 arılı kovan dağıtıldı.
 • 10:57Hasköy Ekibi Londra Eğitimini TamamladıHasköy Ekibi Londra Eğitimini TamamladıMuş’un Hasköy Anadolu Lisesi ekibi, ‘Hasköy Anadolu Avrupa Yolunda: Hepimiz Farklıyız, Hepimiz Eşitiz’ adlı projesi kapsamında gittiği Londra’daki eğitimlerini tamamladı.
 • 10:10Rektör Üniversiteye Bilge Kağan Anıtı DiktirdiRektör Üniversiteye Bilge Kağan Anıtı DiktirdiAmasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, üniversite bahçesine Bilge Kağan Anıtı’nın birebir benzerini diktirdi.
 • 13:01Şehit Astsubay Yıldırım'ın Cenazesi Memleketine GetirildiŞehit Astsubay Yıldırım'ın Cenazesi Memleketine GetirildiMardin'in Midyat İlçesi'nde bulunan Anıtlı Jandarma Karakolu'na dün akşam PKK'nın bomba yükle araçla yaptığı saldırıda şehit olan 31 yaşındaki Jandarma Astsubay Üstçavuş Salih Yıldırım'ın cenazesi Türk Hava Kuvvetleri'ne ait askeri uçakla memleketi Tokat'a getirildi.
 • 09:47İstanbul'da Elektrik KesintisiAdalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 26 Mayıs'ta elektrik verilemeyecek.
 • 17:10TBMM Genel KuruluCHP'nin Türkiye'deki yargı sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla verdiği araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisi kabul edilmedi.
 • 15:48Kayseri U-13 Futbol Ligi A GrubuKayseri U-13 Futbol Ligi A Grubu’nda alt sıralardan kurtulma yarışı veren iki takımın karşılaşmasında Anadolu Yıldızları, Argıncıkspor’u 4-1’lik skor ile mağlup etti.
 • 15:07Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Birimi Mezuniyet Oyunu 'İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Birimi ''Öteki Beriki İlerisi Gerisi'' isimli oyun ve ardından yapılacak seramoniyle 2012-2016 dönemi öğrencilerini mezun ediyor.
 • 11:35Doğanşehir'de 19 Mayıs Farklı KutlandıDoğanşehir'de 19 Mayıs Farklı Kutlandı19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Doğanşehir ilçesinde coşkuyla kutlandı.
 • 12:13Niksar'da 19 Mayıs KutlamasıNiksar'da 19 Mayıs KutlamasıTokat’ın Niksar ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. yıl dönümü törenle kutlandı.
 • 10:24Annesini 15 Yerinden Bıçaklayarak Öldüren Zanlı Hakkındaki Soruşturma TamamlandıEyüp’te tartıştığı annesini ormanlık alanda 15 yerinden bıçaklayarak öldüren şüpheli hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 12:09Altınordu ile Cezaevinde Futbol ŞenliğiPTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu Spor Kulübü, İzmir Aliağa Şakran'daki Çocuk ve Genç Cezaevi'nde cezalarını tamamlamaya çalışan gençlere, 1 ay boyunca futbol eğitimi verdi.