SON DAKİKA GÖKTÜRK HABERLERİ

Son Dakika Göktürk Haberleri

 • 10:21Taraz Müzesi Eski Antik Çağlara Işık TutuyorTaraz Müzesi Eski Antik Çağlara Işık TutuyorKazakistan’ın en eski yerleşim yerlerinden olan Taraz şehrinde uzun zamandır yapımına devam edilen Köhne Taraz (Eski Taraz) müzesi açıldı.
 • 12:21Başkan Aydın: "Sokak Hayvanları Bize Birer Emanet""İnsana Yatırım" sloganıyla birbirinden değerli projelere imza atan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, sokak hayvanları için de önemli çalışmalar gerçekleştiriyor.
 • 21:33Bakan Işık: Hedefleri Vurma Oranındaki İsabet Yüzde 99'u Geçti, Artık Terör Örgütleri DüşünsünBakan Işık: Hedefleri Vurma Oranındaki İsabet Yüzde 99'u Geçti, Artık Terör Örgütleri DüşünsünBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Son operasyonlarda hedefleri vurma oranındaki isabet yüzde 99'u geçti.
 • 21:28E1000 Yerli Elektrikli LokomotifE1000 Yerli Elektrikli Lokomotif" TanıtıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık konuşması- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı konuşması- Trenin içinden detaylar- Açılıştan detaylar - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Milli trenlerde en önemli parça olan 'cer' sistemleri'ni yüzde 100 yerli imkanlarımızla yapmayı başardık.
 • 21:19Eskişehir - Bakan Işık: Hedefleri Vurma Oranındaki İsabet Yüzde 99'u Geçti,artık Terör Örgütleri...Eskişehir - Bakan Işık: Hedefleri Vurma Oranındaki İsabet Yüzde 99'u Geçti,artık Terör Örgütleri...Bakan Işık: Hedefleri vurma oranındaki isabet yüzde 99'u geçti,artık terör örgütleri düşünsün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Son operasyonlarda hedefleri vurma oranındaki isabet yüzde 99'u geçti.
 • 20:06E1000 Yerli Elektrikli Lokomotif" TanıtıldıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Milli trenlerde en önemli parça olan 'cer sistemleri'ni yüzde 100 yerli imkanlarımızla yapmayı başardık.
 • 19:09Bakan Eroğlu Milletten Aldığımızı Millete SunuyoruzBakan Eroğlu Milletten Aldığımızı Millete SunuyoruzBakan Eroğlu: Orta Anadolu'ya 3 bin 306 yeni tesis yapılacak (2) BAKAN EROĞLU: MİLLETTEN ALDIĞIMIZI MİLLETE SUNUYORUZ Çorum Mimar Sinan Mahallesi'nde düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, "Bu kadar kaynağı nereden buldunuz?" diye soranlara hortumları kestik diye cevap verdikleriini söyleyerek, "Biz Milletten aldığımızı millete hizmet olarak sunuyoruz.
 • 19:03Bakan Işık: Göktürk 2 Uydu Sayesinde Operasyonlarda Büyük Başarı YakaladıkBakan Işık: Göktürk 2 Uydu Sayesinde Operasyonlarda Büyük Başarı YakaladıkBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, tamamen yerli imkanlarla geliştirdikleri Göktürk 2 uydusu sayesinde Kandil’daki operasyonlarda hedefleri vurmada büyük başarı yakaladıklarını söyledi.
 • 18:16Milli Elektrikli Lokomotif Raylara İndiMilli Elektrikli Lokomotif Raylara İndiTürkiye’yi raylı araç sektöründe dünya otoritelerinden biri haline getirecek milli elektrikli lokomotif E1000 raylara indi.
 • 17:50Bakan Eroğlu: Orta Anadolu'ya 3 Bin 306 Yeni Tesis Yapılacak (2)Bakan Eroğlu: Orta Anadolu'ya 3 Bin 306 Yeni Tesis Yapılacak (2)Bakan EROĞLU: MİLLETTEN ALDIĞIMIZI MİLLETE SUNUYORUZ Çorum Mimar Sinan Mahallesi'nde düzenlenen toplu açılış ve temel atma törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, "Bu kadar kaynağı nereden buldunuz?" diye soranlara hortumları kestik diye cevap verdikleriini söyleyerek, "Biz Milletten aldığımızı millete hizmet olarak sunuyoruz.
 • 16:04Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Çorum'daOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bu muazzam yükselişin gelişmesinin önünü kesmek isteyenler var. 'Türkiye çok oluyor' diyen ülkeler var. Türkiye'nin önünü kesmek için hepsi birleştiler.
 • 15:45Bakan Eroğlu, Toplu Açılış ve Temel Atma Törenine KatıldıBakan Eroğlu, Toplu Açılış ve Temel Atma Törenine KatıldıOrman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Çorum’a yaptırılan ve 365 milyon liraya mal olan 31 tesis için toplu açılış ve temel atma töreni düzenlendi.
 • 13:15Başbakan Davutoğlu Dolmabahçe'deki Başbakanlık OfisindeBaşbakan Davutoğlu Dolmabahçe'deki Başbakanlık OfisindeHaber: Özgür ALTUNCU/ Kamera: İdris TİFTİKCİ - İstanbul DHA Başbakan Ahmet Davutoğlu, geceyi Göktürk'teki evinde geçirdi.
 • 12:55Başbakan Davutoğlu Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ndeBaşbakan ahmet Davutoğlu, geceyi Göktürk'teki evinde geçirdi.
 • 09:35Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “MHP’nin geleneğinde olmayan bir tavır sergiledi Sayın Bahçeli. MHP’ye oy veren seçmende bu noktada bir tepki var. Bunun biz sandığa yansıyacağını düşünüyoruz” dedi.
 • 20:53Davutoğlu, Bayrampaşa'da Toplu Açılış Törenine KatıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran’da milletin verdiği mesajı alıp, baş tacı ettiklerini söyledi.
 • 20:28Bayrampaşa'da Toplu Açılış TöreniAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'de artık hiçbir konuda dünyaya bağımlı olmayan yeni bir dönem başlattıklarını söyledi.
 • 17:14Kültür ve Sanat"In Solmayan Renkleri Eyüp'teEyüp Belediyesi 2015-2016 Kültür Sanat Sezonu’nu muhteşem bir programla açıyor.
 • 22:49Soylu: Soylu: "Kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Bileğini Bükemez"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Genel görüntü ve detaylar- Süleyman Soylu'nun konuşması AK Parti MKYK Üyesi Soylu: - "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bölünmez bütünlüğüne, iradesine, kamu düzenine kim kastediyorsa bilinmesini isteriz ki biz onun bu topraklarda yeşermesine, var olmasına müsaade etmeyiz" AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Soylu, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bölünmez bütünlüğüne, iradesine, kamu düzenine kim kastediyorsa bilinmesini isteriz ki biz onun bu topraklarda yeşermesine, var olmasına müsaade etmeyiz" dedi.
 • 21:53Patetes Çuvalları Arasında Kalıp Hayatını KaybettiPatetes Çuvalları Arasında Kalıp Hayatını KaybettiBitlis'in Ahlat İlçesi'nde 43 yaşındaki Ahmet Göktürk, kamyondan boşalttığı patates çuvallararı arasında kalarak hayatını kaybetti.
 • 20:34Bakan Eroğlu, Uşak'tan Bahçeli'ye YüklendiBakan Eroğlu, Uşak'tan Bahçeli'ye YüklendiOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirerek, “CHP’nin durumu ortada, öbür taraftan Bahçeli’nin ne yaptığı belli değil. Şimdi diyor ki ’koalisyon yaparız.’ Geçti Karahallının pazarı, sür eşeğini Eşme’ye” dedi.
 • 14:29Exponatura'15, B2B ve Konferans Çalışmaları ile Hız KazanıyorÜlkemizde sanayiinin gelişmesi, yurtdışına ürün ve hizmet satışımızdaki artış ve rekabetin global anlamda artması ile ticari/ihtisas fuarları önem kazanmaya başladı.
 • 15:00Altınordu'da Hedef Her Ay Bir TurnuvaAltınordu'da Hedef Her Ay Bir TurnuvaSelçuk Efes Tesisleri'nde 2-4 Ekim'de Türk-Yunan dostluğunu pekiştirmek amacıyla U15 Kalimerhaba Cup'ı düzenleyen Altınordu, altyapı takımlarının mücadele ettiği bu tip organizasyonları çoğaltmayı hedefliyor.
 • 19:44AK Parti Seçim BeyannamesiAK Parti'nin milletvekili seçimlerine ilişkin seçim beyannamesinde, Kalkınma Bankasının ekonominin ihtiyaç duyduğu nitelikli projeleri daha fazla destekleyecek bir anlayış içinde yeniden yapılandırılacağı bildirildi.
 • 14:0117. Besni Eğitim Bayramı Sona Erdi17. Besni Eğitim Bayramı Sona ErdiBesni Kaymakamlığı, Besni Belediyesi ve Besni Eğitim Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen dünyanın ilk ve tek eğitim bayramı olma özelliği taşıyan 17. Besni Eğitim Bayramı sona erdi.
 • 13:59Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'deBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Kocaeli'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın kurul üyeleriyle tokalaşması- Salondan detaylar- Bakan Fikri Işık'ın konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Dünyanın geçtiği bu türbülans içinde Türkiye'nin özellikle bu kazanımlarını kalıcı kılmak için ekmek kadar, su kadar istikrara ihtiyacı var"- "Eğer Göktürk uydusunu yerli imkanlarla yapmamış olsaydık, bugün Kandil'e yüzde 100'e yakın isabetle operasyonlar gerçekleştiremezdik.
 • 12:50Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Dünyanın geçtiği bu türbülans içinde Türkiye'nin özellikle bu kazanımlarını kalıcı kılmak için ekmek kadar, su kadar istikrara ihtiyacı var" dedi.
 • 00:14Eroğlu: Eroğlu: "Düşmanın Hile ve Vesveseleri Bitmiş Değil"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu- Torul Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Kendi istihbaratımız, Göktürk uydumuzun görüntüleri, ANKA uçağının görüntüleriyle, nokta atışlarla inşallah terör örgütünün de belini kırdık.
 • 20:00Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Kendi istihbaratımız, Göktürk uydumuzun görüntüleri, ANKA uçağının görüntüleriyle, nokta atışlarla inşallah terör örgütünün de belini kırdık.
 • 17:09Belediye Meclisinin Yeni Komisyon Üyeleri SeçildiBelediye Meclisinin Yeni Komisyon Üyeleri SeçildiŞahinbey Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumunda yeni komisyon üyeleri belirlendi.
 • 16:03Kalimerhaba Cup'ta Buluşan Sporcular Dostluğa Bayrak AçtılarKalimerhaba Cup'ta Buluşan Sporcular Dostluğa Bayrak AçtılarPTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu’nun düzenlediği Kalimerhaba Cup için İzmir’e gelen yerli-yabancı ekipler, ellerindeki Türk-Yunan bayraklarıyla dostluğun en güzel görüntülerini verdiler.
 • 14:47'Kalimerhaba Cup'Kalimerhaba Cup" BaşlıyorAltınordu'nun Türkiye ve Yunanistan arasındaki dostluk ilişkilerini geliştirmek, çocukların uluslararası maç tecrübelerini artırmak amacıyla "Kalimerhaba Cup" adıyla düzenlediği U15 Türk-Yunan Dostluk Turnuvası yarın Selçuk-Efes Tesisleri'nde başlayacak.
 • 09:43Bakan Eroğlu, Neler Oluyor'a Konuk OlduBakan Eroğlu, Neler Oluyor'a Konuk OlduOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşların terörle mücadele konusunda yürütülen operasyonların devam etmesi yönünde görüş bildirdiklerini söyledi.
 • 15:12Tokat Bakan Işık: Terörü Diz Çöktürmeden BırakmayacağızTokat Bakan Işık: Terörü Diz Çöktürmeden BırakmayacağızBakan Işık: Terörü diz çöktürmeden bırakmayacağız Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, son 45 günde terörle mücadelede önemli adımlar atıldığını söyleyerek, "Elbette şunu çok iyi biliyoruz öldürerek bu iş bitmez. Ama diz çöktürmeden bırakmayacağız. Silahlar tamamen bırakılana kadar bu mücadele sürecek" dedi.
 • 14:21Işık: Işık: "Hedefler Nokta Atışıyla Vuruluyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - GOÜ akademik yıl açılışı, - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması, - Belge töreni, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Tokat'ta: - "Özellikle savunma sanayisine, uzay sanayisine, bu araştırmalara yaptığımız yatırımın şu son 75 günlük süreçte son derece önemli sonuçlarını aldık"- "35 yıllık terörle mücadelede, özellikle PKK terörüyle mücadele tarihinde son 75 gün kadar sonuç aldığımız hiçbir dönem olmadı"- "İnşallah bu mücadeleyi, elbetteki şunu da çok iyi biliyoruz, öldürerek bu iş bitmez ama diz çöktürmeden de bırakmayacağız" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, özellikle savunma ve uzay sanayileri için yaptıkları yatırımın son 75 günlük süreçte önemli sonuçlarını aldıklarını belirterek, "35 yıllık terörle mücadelede, özellikle PKK terörüyle mücadele tarihinde son 75 gün kadar sonuç aldığımız hiçbir dönem olmadı" dedi.
 • 13:53Bakan Işık: Göktürk-2 Kandil ÜzerindeBakan Işık: Göktürk-2 Kandil ÜzerindePKK'ya karşı yürütülen operasyonlar hakkında bilgi veren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Göktürk-2 uydumuz 2,5 günde bir Kandil'in üzerinden geçiyor" dedi.
 • 13:34Bakan Işık: Terörü Diz Çöktürmeden BırakmayacağızBakan Işık: Terörü Diz Çöktürmeden BırakmayacağızBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, son 45 günde terörle mücadelede önemli adımlar atıldığını söyleyerek, "Elbette şunu çok iyi biliyoruz; Öldürerek bu iş bitmez. Ama diz çöktürmeden bırakmayacağız. Silahlar tamamen bırakılana kadar bu mücadele sürecek" dedi.
 • 18:45Yerel Yönetimler İstişare ToplantısıYerel Yönetimler İstişare ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin konuşması - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Bugün artık Türkiye kendi uydusuyla Kandil'in üzerinden iki buçuk günde bir geçiyor.
 • 11:26Altınordu'dan Kalimerhaba CupAltınordu'dan Kalimerhaba CupAltınordu'nun, Türk-Yunan dostluğunu güçlendirmek amacıyla düzenlediği U15 Kalimerhaba Cup, 2-4 Ekim tarihlerinde Selçuk Efes Tesisleri'nde yapılacak.
 • 18:59Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "ANKA insansız hava araçlarını yaptık. İyiki yapmışız, bakın onlardan aldığımız istihbaratla bu PKK terör örgütünün inlerini, inin kapısına varıncaya kadar tespit edip o noktada vuruyoruz" dedi.
 • 11:19Türkiye'de İlk Defa Cepte Dayanıklılık Testi YapıldıTürkiye'de İlk Defa Cepte Dayanıklılık Testi YapıldıBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Piyasa Gözetim Laboratuvarı'nda cihazlara ilk kez yıkıcı tahribat testi yapıldı.
 • 12:55'Cep'te Dayanıklılık İlk Kez Ölçüldü'Cep'te Dayanıklılık İlk Kez ÖlçüldüBTK Piyasa Gözetim Laboratuvarı'nda cihazlara ilk kez yıkıcı tahribat testi yapıldı.
 • 17:40Elazığspor- Bursa Nilüferspor: 1-0 (Ziraat Türkiye Kupası)Elazığspor- Bursa Nilüferspor: 1-0 (Ziraat Türkiye Kupası)Stat: Elazığ Atatürk HAKEMLER: İbrahim Bülbül (xxx), Utku Tunavelioğlu (xx), Hilmi Göktürk İmamoğlu (xx) ELAZIĞSPOR: Çağlar (xx)- Berk (xxx), Kenan (xxx) (Dk.77 Mboussy x), Hakan Bilgiç (xx), Binya (xxx), Halil (xx), Murat Kayalı (xx), Mesut (x), Ümit Tütünci (xxx) (Dk. 66 Çağrı xx), Mehmet Cansın (xx), Bahadır (xxx) (Dk. 66 Muhammed Ali xx) BURSA NİLÜFERSPOR: Onur (xx)- Emre (xx) (Dk. 72 Muhammed Akif x), Akın (xx), Taner (xx), Hasan Cankurt (xx), Recep (xx), Caner (xx) (Dk. 46 Sadık xx), Hasan (xx), Mehmet Zeki (xx), Fırat (xx), Furkan (xx) (Dk. 79 Semih x) GOLLER: Dk. 66 (penaltı) Ümit Tütünci (Elazığspor) SARI KARTLAR: Furkan Türk, Akın Alkan, Fırat Bozkurt, (Bursa Nilüferspor) PTT 1'inci Lig'de mücadele eden Elazığspor, Ziraat Türkiye Kupası 2'inci tur maçındaTürkiye 3'üncü Lig 1'inci Grup takımlarından Bursa Nilüferspor'u 1-0 yendi.
 • 17:20Ziraat Türkiye KupasıZiraat Türkiye KupasıZiraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turu’da Elazığspor, Bursa Nilüferspor’u ağırladı.
 • 11:13Yargının Ne Bağımsızlığı Kaldı, Ne Tarafsızlığı'Gazeteci Gültekin Avcı'nın köşe yazıları nedeniyle tutuklanmasına meslektaşları ve hukukçulardan tepki geldi.
 • 20:59Ödemiş - Yaralı Köpeğe Veteriner İcadıÖdemiş - Yaralı Köpeğe Veteriner İcadıYaralı köpeğe veteriner icadı İZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde yaşayan veteriner Göknur Göktürk, arka ayaklarını felç geçirdiği için kullanamayan sokak köpeğine pazar arabasından yürüteç yaptı.
 • 15:10Düzeltme "Polisleri Taşıyan Aracın Kaza Yapması" Başlıklı Haberimizin İkinci Paragrafındaki "Serkan...Muş'un Hasköy ilçesinde iki özel harekat polisinin şehit olduğu trafik kazasında yaralanan polislerin tedavisi devam ediyor.
 • 13:53Polisleri Taşıyan Aracın Kaza YapmasıMuş'un Hasköy ilçesinde iki özel harekat polisinin şehit olduğu trafik kazasında yaralanan polislerin tedavisi devam ediyor.
 • 11:17Ödemiş - Yaralı Köpeğe Veteriner İcadıÖdemiş - Yaralı Köpeğe Veteriner İcadıYaralı köpeğe veteriner icadı İZMİR'in Ödemiş İlçesi'nde yaşayan veteriner Göknur Göktürk, arka ayaklarını felç geçirdiği için kullanamayan sokak köpeğine pazar arabasından yürüteç yaptı.
 • 09:58Veterinerden Felçli Köpeğe Pazar Arabasından YürüteçVeterinerden Felçli Köpeğe Pazar Arabasından Yürüteçİzmir'in Ödemiş İlçesi'nde yaşayan veteriner Göknur Göktürk, arka ayaklarını felç geçirdiği için kullanamayan sokak köpeğine pazar arabasından yürüteç yaptı.