SON DAKİKA GÖLCÜK HABERLERİ

Son Dakika Gölcük Haberleri

 • 17:24Otomobil Kiraz Bahçesine Uçtu: 2 YaralıOtomobil Kiraz Bahçesine Uçtu: 2 YaralıKocaeli’nin Gölcük ilçesine bağlı Hamidiye köyü yolu üzerinde kontrolden çıkan otomobilin şarampole uçması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 17:04Ford İşçilerinin Eylemi Devam EdiyorFord İşçilerinin Eylemi Devam EdiyorKocaeli’nin Gölcük ilçesinde Ford işçileri, Türk Metal Sendikası’na karşı başlattıkları ve 5. gününe giren eylem devam ediyor.
 • 13:25Ford Otosan Önünde Bekleyişe DevamFord Otosan Önünde Bekleyişe DevamBursa'daki Renault ve Tofaş fabrikalarında başladıktan sonra bazı otomotiv ve metal sektöründeki firmalara da yansıyan iş bırakma eyleminin yapıldığı Ford Otosan Gölcük ve Yeniköy Fabrikaları'nda, parça ikmalinde görülen sıkıntı nedeniyle üretime verilen 1 günlük ara ardından yeniden normal üretime dönülürken, fabrika önünde bir grup işçi protestosunu sürdürüyor.
 • 12:08Marmaris Genelkurmay Denizkurdu -2015 Tatbikatının Görüntülerini PaylaştıMarmaris Genelkurmay Denizkurdu -2015 Tatbikatının Görüntülerini PaylaştıGenelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 tatbikatının dün Ege denizinde gerçekleşen " Seçkin Gözlemci Günü'nden çekilen görüntüleri paylaştı.
 • 11:35Genelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tatbikatı ile İlgili Görüntü ve Fotoğraf PaylaştıGenelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tatbikatı ile İlgili Görüntü ve Fotoğraf PaylaştıGenelkurmay Başkanlığı, Denizkurdu-2015 Tatbikatı ile ilgili görüntü ve fotoğraf paylaştı.
 • 11:07Renault'ta Eylem Devam Ederken, Ototrim'de Yarın Mesai BaşlıyorTürkiye'nin Detroit'i olarak anılan otomotiv üssü Bursa'da geçen hafta Renault ve Tofaş ile başlayan Coşkunöz, Mako ve Ototrim fabrikaları ile devam eden iş bırakma eylemleri, bir bir sona eriyor.
 • 12:36Denizkurdu 2015 Tatbikatı - Sat ve Sas Timlerinin HarekatlarıDenizkurdu 2015 Tatbikatı - Sat ve Sas Timlerinin HarekatlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Komutanların geminin üst güvertesinde yerlerini almaları ve harekatı izlemeleri- SAT ve SAS timlerinin harekatları - Denizde sürüklenen mayınlar SAS timlerince, kıyıdaki hedefler ise SAT timleri tarafından imha edilmesi- SAT timlerince havadan ve denizden yapılan harekat Denizkurdu 2015 Tatbikatı-"Seçkin Gözlemci Günü"nün ilk bölümünde SAT ve SAS timlerinin harekatları gerçekleştirildi-Genelkurmay Başkanı Vekili ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akar ile komutanlar, timlerin harekatlarını ilgiyle takip ettiTCG SALİHREİS Denizkurdu 2015 Tatbikatı kapsamında düzenlenen "Seçkin Gözlemci Günü"nün ilk bölümünde, SAT ve SAS timlerinin harekatları gerçekleştirildi.
 • 11:08Denizkurdu 2015 Tatbikatı - Tcg SalihDenizkurdu 2015 Tatbikatı - Tcg SalihGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TCG Salih Reis Fırkateyni- Aksaz Deniz Üs Komutanlığı rıhtımı- Denizcilere özgü "silistire" adı verilen selamlama düdüğü çalınması- Donanma Komutanı Koramiral Kösele'nin gemiye çıkışı- Genelkurmay Başkanı Vekili ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'ın gemi güvertesinde karşılanması Denizkurdu 2015 Tatbikatı- Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı "seçkin gözlemci günü" başladı- Erdoğan, tatbikatın sancak gemisi TCG Salih Reis'e, öğle saatlerinde helikopterle inecekTCG SALİH Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nın "seçkin gözlemci günü" başladı.
 • 10:51Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nda YokGenelkurmay Başkanı Necdet Özel, Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nda Yok"Denizkurdu 2015" tatbikatının en önemli bölümü olan ve bugün başlayan "Seçkin Gözlemci Günü"ne Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel katılmayacak.
 • 11:06Sanayide Yaptırdığı Protez Bacaklarıyla Likya Yolu'nu YürüyorSanayide Yaptırdığı Protez Bacaklarıyla Likya Yolu'nu YürüyorEngelli bireylerin başarısını göstermek amacıyla sanayide yaptırdığı protez bacaklarıyla nisan ayında başladığı 509 kilometrelik Likya Yolu yürüyüşünü sürdüren depremzede 38 yaşındaki Ufuk Koçak, Antalya'nın Kaş İlçesi'ne ulaştı.
 • 10:45Ford İşçileri Eylemlerini SürdürüyorFord İşçileri Eylemlerini SürdürüyorKocaeli’nin Gölcük ilçesinde Ford işçileri, Türk Metal Sendikası’na karşı başlattıkları eylemi sürdürüyor.
 • 10:34Kaş Sanayide Yaptırdığı Protez Bacaklarıyla Likya Yolu'nu YürüyorKaş Sanayide Yaptırdığı Protez Bacaklarıyla Likya Yolu'nu YürüyorUfuk Koçak, 1999 depreminde Gölcük'te oturduğu binanın yıkılması sonucu 3 gün enkaz altında kaldı.
 • 09:39Ford Otomotiv: Gölcük ve Yeniköy Fabrikalarında Üretime Yeniden BaşlandıFord Otomotiv, Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında 21 Mayıs 2015 akşam vardiyası itibari ile üretime tekrar başladığını duyurdu.
 • 00:40Ford İşçisi Eylemini SürdürüyorFord İşçisi Eylemini SürdürüyorBursa’da eyleme çıkan Renault ve TOFAŞ işçisine destek vermek için Türk Metal Sendikası’na karşı eyleme çıkan Ford işçisi, fabrika üretime başlamasına rağmen sendikaya karşı olan eylemini sürdürüyor.
 • 17:49Ford Otosan Kocaeli Fabrikası Üretime BaşladıFord Otosan Kocaeli Fabrikası Üretime Başladıİşçi eylemleri sonucu parça ikmali yapılamaması nedeniyle geçici olarak üretime ara verilen Ford Otosan fabrikalarında işbaşı yapıldığı belirtildi.
 • 17:43Metal İşçilerinin EylemleriTürk Metal Sendikası yetkilileri, Bursa'daki Coşkunöz Fabrikası ile Gölcük'teki Ford'da üretime başlandığını, Mako'da da çalışanların bir bölümünün iş başı yaptığını bildirdi.
 • 15:58Ford Otosan Bugün Üretime Başladı, Sendikalı İşçiler Eylemi SürdürüyorFord Otosan Bugün Üretime Başladı, Sendikalı İşçiler Eylemi SürdürüyorFord Otosan'dan yapılan açıklamada bugün saat 16.00-24.00 vardiyasında üretime başlanacağı duyuruldu. Sendika üyesi çok sayıda işçi ise iş başı yapmayıp eyleme devam etti.
 • 15:36Huzurevi Sakinleri Hayvanat Bahçesini GezdiDarıca, Tavşancıl, Gölcük ve Kocaeli huzurevi sakinleri, Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesini gezdi.
 • 15:14Ford İşçileri Gölcük'ten Bursa'ya Yola ÇıktıFord İşçileri Gölcük'ten Bursa'ya Yola ÇıktıBursa’da eylemde olan Renault ve TOFAŞ işçilerine destek vererek Türk Metal Sendikası’na karşı eylem başlatan Ford işçileri, yeniden üretime geçmek için çalışanlarına mesaj atan Gölcük Ford Otosan tesisleri önünde toplanarak, Bursa’daki işçilere destek olmak için araçlarıyla yola çıktı.
 • 14:41Genç Picasso'lar Hünerlerini SergilediGenç Picasso'lar Hünerlerini SergilediŞanlıurfa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri bir yıllık emeklerini açtıkları resim sergisiyle halkın beğenisine sundu.
 • 13:34Ford Otosan İşçileri İzmit'te Protesto Gösterisi YaptıFord Otosan İşçileri İzmit'te Protesto Gösterisi Yaptıbursa'daki Renault ve Tofaş fabrikalarında başlayan, metal ve otomotiv sektöründe yayılan iş bırakma eylemi ardından, bir grup Ford Otosan işçisinin Gölcük'te dün başlattığı protesto gösterileri bugün İzmit'te devam etti.
 • 13:34Kocaeli'de Traktörün Altında Kalan Kişi ÖldüKocaeli'de Traktörün Altında Kalan Kişi ÖldüKocaeli’nin Gölcük ilçesinde devrilen traktörün altında kalan kişi öldü.
 • 09:19Bakan Işık: Paralel Yapı Yazılımımızı Ele Geçirmek İçin TUBİTAK'ı DinliyorBakan Işık: Paralel Yapı Yazılımımızı Ele Geçirmek İçin TUBİTAK'ı DinliyorBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bütün savaş gemilerimizin görev bilgisayarlarını değiştirdik. Yerli yazılımlar yüklüyoruz." dedi
 • 01:00Işık: Işık: "Imf'nin Kapısına Gidip 3 Kuruş İçin Yalvardılar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de: - "Bugün milliyetçilik nutukları atanlar 13 yıl önce bu memleketi IMF'ye mahkum edip, IMF'nin talimatı olmadan adım dahi atamayan insanlardı.
 • 00:15Kocaeli'de Traktör Devrildi: 1 ÖlüGölcük ilçesinde traktörün devrilmesi sonucu 1 kişi öldü.
 • 23:54Bakan Işık: Bakan Işık: "Savunma Sanayinde Yerlilik Oranını Yüzde 55'in Üzerine Taşıdık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de: - "Teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada bizim kendi teknolojimizi ve silahımızı üretmemiz ve o silahın güvenlik kodunun bizden başka kimsenin elinde olmaması bizim için hayati derecede önemli. Bu paralel yapının, özellikle son dönemde TÜBİTAK'taki savunma sanayi projelerini yürüten kritik personelin cep telefonlarını sahte isimlerle dinlemesinin arkasında da bu gerçek yatıyor" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada bizim kendi teknolojimizi ve silahımızı üretmemiz ve o silahın güvenlik kodunun bizden başka kimsenin elinde olmaması bizim için hayati derecede önemli. Bu paralel yapının, özellikle son dönemde TÜBİTAK'taki savunma sanayi projelerini yürüten kritik personelin cep telefonlarını sahte isimlerle dinlemesinin arkasında da bu gerçek yatıyor" dedi.
 • 23:50Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bugün milliyetçilik nutukları atanlar 13 yıl önce bu memleketi IMF'ye mahkum edip, IMF'nin talimatı olmadan adım dahi atamayan insanlardı.
 • 21:01Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada bizim kendi teknolojimizi ve silahımızı üretmemiz ve o silahın güvenlik kodunun bizden başka kimsenin elinde olmaması bizim için hayati derecede önemli. Bu paralel yapının, özellikle son dönemde TÜBİTAK'taki savunma sanayi projelerini yürüten kritik personelin cep telefonlarını sahte isimlerle dinlemesinin arkasında da bu gerçek yatıyor" dedi.
 • 19:43Işık: Işık: "Türkiye'de Her Şey Yara Alır Ama Hukukun Yara Almaması Gerekiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kocaeli Barosu binasından detya görüntü- Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe'nin makam odasından detay- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık'ın konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Türkiye'de her şey yara alır ama hukukun yara almaması gerekiyor.
 • 18:15Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Türkiye'de her şey yara alır ama hukukun yara almaması gerekiyor.
 • 17:58Niğde'de "Türktraktör Tarla Günleri" EtkinliğiNiğde'de "Türk Traktör Tarla Günleri" etkinliği kapsamında çiftçilere, New Holland ürünlerini sahada deneme fırsatı sunuldu.
 • 15:54Göksu Fırkateyni Kopenhag'da Ziyaretçi Akınına UğradıGöksu Fırkateyni Kopenhag'da Ziyaretçi Akınına Uğradı- NATO Tatbikatı çerçevesinde Danimarka'nın Kopenhag limanına uğrayan ve üç gün Langelinekaj limanında kalan Göksu fırkateyni Kopenhag'dan ayrılarak Riga'ya doğru yola çıktı.
 • 14:22Kocaeli'de Ford İşçileri Üretimi DurdurduKocaeli'de Ford İşçileri Üretimi DurdurduBursa’da başlayan metal işçilerinin eyleminin ardından Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde kurulu bulunan Ford Otosan işçileri de aldıkları düşük ücretleri protesto etmek amacıyla üretimi durdurma kararı aldı.
 • 14:09Kocaeli - Üretimin Durdurulduğu Ford Otosan Önünde, İşçiler Eylem YaptıKocaeli - Üretimin Durdurulduğu Ford Otosan Önünde, İşçiler Eylem YaptıÜretimin durdurulduğu Ford Otosan önünde, işçiler eylem yaptı BURSA'daki Renault ve Tofaş fabrikalarında başlayan otomotiv sektöründeki eylemin ardından, parça ikmalinde yaşanan kesinti nedeniyle üretime ara verilen Ford Otosan Kocaeli Fabrikası girişinde, bu sabah toplanan yaklaşık 300 işçi, çeşitli isteklerde bulundu.
 • 12:5370 Adet Hap İçerek İntihar Etti70 Adet Hap İçerek İntihar EttiKocaeli'de psikolojik sorunları olduğu iddia edilen bir kadın, 70 adet hap içerek intihar etti.
 • 12:40Kocaeli - Üretimin Durdurulduğu Ford Otosan Önünde, İşçiler Eylem YaptıKocaeli - Üretimin Durdurulduğu Ford Otosan Önünde, İşçiler Eylem YaptıÜretimin durdurulduğu Ford Otosan önünde, işçiler eylem yaptı BURSA'daki Renault ve Tofaş fabrikalarında başlayan otomotiv sektöründeki eylemin ardından, parça ikmalinde yaşanan kesinti nedeniyle üretime ara verilen Ford Otosan Kocaeli Fabrikası girişinde, bu sabah toplanan yaklaşık 300 işçi, çeşitli isteklerde bulundu.
 • 12:34Üretimin Durdurulduğu Ford Otosan Önünde, İşçiler Eylem YaptıÜretimin Durdurulduğu Ford Otosan Önünde, İşçiler Eylem YaptıBursa'daki Renault ve Tofaş fabrikalarında başlayan otomotiv sektöründeki eylemin ardından, parça ikmalinde yaşanan kesinti nedeniyle üretime ara verilen Ford Otosan Kocaeli Fabrikası girişinde, bu sabah toplanan yaklaşık 300 işçi, çeşitli isteklerde bulundu.
 • 12:16Ford Otosan'da Zam İsteyen Çalışanlar Eylem BaşlattıFord Otosan'da Zam İsteyen Çalışanlar Eylem BaşlattıFord Otosan'ın üretimi durdurma kararının ardından, zam isteyen çalışanlar eylem başlattı Kocaeli'deki fabrikanın yakınında toplanan işçiler sloganlar attı.
 • 11:41İşçiler Eylemde; Ford Otosan Kocaeli'ndeki Üretimine Ara VerdiFord Otosan, işçi eylemleri sonucu parça ikmalinin yapılamaması nedeniyle Kocaeli'ndeki Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında geçici süreyle üretime ara verdi.
 • 11:31Gölcük' de Çöp Konteynırları Yıkanıyor Temiz bir Gölcük için temizlik çalışmaları rutin bir şekilde devam ediyor.
 • 10:15'Organik ve İnorganik Seramik Objeler' Sergilendi'Gölcük Vizyon 2023' projesi kapsamında '5. Uluslararası Seramik Sempozyumu' çerçevesinde Öğr. Gör. Hasan Şahbaz'ın 'Organik ve İnorganik Seramik Objeler' konulu kişisel sergisi bugün açıldı.
 • 09:53TOFAŞ ve Renault'dan Sonra, Ford Otosan da Üretime Ara VerdiTOFAŞ ve Renault'dan Sonra, Ford Otosan da Üretime Ara VerdiFord Otosan, parça tedarik problemi sebebiyle Gölcük ve Yeniköy Fabrikaları'nda üretime geçici ara verdiğini duyurdu.
 • 09:44Ford Otosan Kocaeli'ndeki Üretimine Ara VerdiFord Otosan, işçi eylemleri sonucu parça ikmalinin yapılamaması sebebiyle Eskişehir İnönü fabrikası hariç Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında geçici süreyle üretime ara verdi.
 • 09:40Turizm Kadın Hareketi Hünerlerini SergilediGölcük Belediyesi'ne Bağlı Döşeme Köyü'nde Turizm Kalkınmasında Kadın Hareketi programı adı altında bayanlarımızın el emeği göz nuru eserleri sergilendi.
 • 09:015. Seramik Sempozyumu Başladı5. Seramik Sempozyumu Başladı5. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu çok sayıda davetli ve protokolün de katılımı ile 18 Mayıs 2015 tarihinde, saat 14:00' te, bugün, Gölcük Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı' nda görkemli bir törenle açılış yaptı.
 • 19:57AK Parti'nin Düzce MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Her seçimde birini parlattılar.
 • 17:55Kazada Ölen İnfaz Koruma Memuruna Adliye Önünde Hazin TörenKazada Ölen İnfaz Koruma Memuruna Adliye Önünde Hazin TörenBilecik'te cezaevi minibüsüyle TIR'ın çarpışması sonucunda 3 kişinin öldüğü 6 kişinin yaralandığı kazada ölenlerden infaz koruma memuru İsmail Arı için tören düzenlendi.
 • 13:41Potasız Okul KalmayacakKocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilimizdeki 19 okulda basketbol ve voleybol sahası yapılması için ihale yapıldı.
 • 19:18Ankara Merkezli "Usulsüz Dinleme" OperasyonuAnkara 5. Sulh Ceza Hakimliği, Ankara merkezli "usulsüz dinleme" operasyonu kapsamında Komiser Seyit Gölcük'ün yurtdışına çıkışına yasak getirdi.
 • 17:56Güllüce: Güllüce: "Binlerce Kere Kınıyorum"Görüntü Dökümü - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin tören konuşması - Bakan Güllüce'nin tören sonrası gazetecilerin HDP'nin Adana ve Mersin'deki binalarına yönelik saldırılara ilişkin sorusuna yanıtı Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Kocaeli'de: (1)- "(Avrasya Tüneli'nin inşaat çalışmaları) Geçtiğimiz pazartesi günü ÇED'ini onayladık, kıyamet koptu.