SON DAKİKA GÜÇLÜKONAK HABERLERİ

Son Dakika Güçlükonak Haberleri

 • 13:16Şırnak'ta Devlet, Terör Mağduru Vatandaşın YanındaŞırnak'ta terör mağduru 3 bin 322 aileye nakdi destek sağlandı, 25 bin dolayında aileye de gıda yardımı yapıldı.
 • 15:19Terör Örgütü Eğitimi de Hedef AlıyorŞırnak ve ilçelerinde hain saldırılar düzenleyen ve okullara zarar veren PKK'lı teröristler, çok sayıda öğrenciyi eğitimden mahrum bıraktı.
 • 08:14PKK'nın 'Pişmanlık' Kurnazlığı Deşifre EdildiPKK'nın 'Pişmanlık' Kurnazlığı Deşifre EdildiÖrgütten kaçtığını söyleyerek güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı teröristin örgüt tarafından daha sonra kullanılmak amacıyla gönderildiği tespit edildi.
 • 22:13Cizre'de 6, Silopi'de 3 Terörist Etkisiz Hale GetirildiCizre'de 6, Silopi'de 3 Terörist Etkisiz Hale GetirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasındaki çatışma görüntüleri- Kobra aracının ateş açması- Caddeden görüntü Terör örgütüne yönelik operasyonlarTerörle mücadele kapsamında dün Cizre'de 6, Silopi'de 3 ve Sur'da 5 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 15:12PKK'nın Pişmanlık KurnazlığıPKK'nın Pişmanlık KurnazlığıPKK'dan kaçtığını söyleyip teslim olduktan sonra serbest bırakılan A.D.'nin kaldığı bir evde yapılan aramada Kalaşnikof tüfek, mermiler ile savunma tipi el bombaları ele geçirildi. A.D.'nin örgütten kaçmadığı, örgüt tarafından daha sonra kullanılmak amacıyla gönderildiği ortaya çıktı.
 • 14:40Diyarbakır ve Şırnak'ta 14 PKK'lı Etkisiz Hale GetirildiGenelkurmay Başkanlığı, devam eden operasyonlarda dün Diyarbakır Sur'da 5 PKK'lı, Şırnak Cizre'de 6 PKK'lı ve Silopi'de 3 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 14:08Şırnak'ta Teslim Olan TeröristŞırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olan PKK'lı terörist A.D'nin, terör örgütünden kaçmadığı bilgisi üzerine, babasının evinde yapılan aramada, uzun namlulu silah ile 2 el bombası ele geçirildi.
 • 13:59Terör Örgütüne Yönelik OperasyonlarGenelkurmay Başkanlığı, terörle mücadele kapsamında, dün Şırnak Cizre'de 6, Silopi'de 3 ve Diyarbakır Sur'da 5 olmak üzere toplam 14 teröristin etkisiz hale getirildiğini, operasyonlarda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının 296'ya yükseldiğini bildirdi.
 • 13:46Sur, Cizre ve Silopi'de 296 Terörist Etkisiz Hale GetirildiGenelkurmay Başkanlığı, Sur, Cizre ve Silopi’de 296 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 13:24Sınırda 8 Işid Terör Örgütü Mensubu YakalandıGaziantep Karkamış’ta, Türkiye’den Suriye’ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve IŞİD terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen üçü yabancı uyruklu toplam 8 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
 • 13:09Şırnak'ta 1 Adet Kaleşnikof ve Çok Sayıda Mühimmat Ele GeçirildiŞırnak'ta 1 Adet Kaleşnikof ve Çok Sayıda Mühimmat Ele GeçirildiŞırnak Güçlükonak Koçyurdu Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Koçtepe köyünde bir evde yaptıkları aramada, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 2 adet savunma tipi fünyeleri takılı el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirdi.
 • 18:03Araçları Kara Saplanan Aileler KurtarıldıAraçları Kara Saplanan Aileler KurtarıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kar nedeniyle araçta mahsur kalan ailelerin açıklamaları- Karlı yoldan görüntüler- Araçlardan görüntüler- Kar küreme aracından görüntüler- Mahsur kalan araç şoförünün açıklamaları Araçları kara saplanan aileler kurtarıldı- Terör saldırıları nedeniyle evlerini terk edip Cizre'den akrabalarının bulunduğu Siirt'e doğru yola çıkan üç aile, yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kaldı- Karayolları ekipleri, iş makinesiyle yolu açarak ailelerin Siirt'e ulaşmasını sağladı Şırnak'ın Cizre ilçesindeki terör saldırıları nedeniyle evlerini terk eden ve akrabalarının yanına giderken araçları kara saplandığı için mahsur kalan üç aile kurtarıldı.
 • 17:00Araçları Kara Saplanan Aileler KurtarıldıŞırnak'ın Cizre ilçesindeki terör saldırıları nedeniyle evlerini terk eden ve akrabalarının yanına giderken araçları kara saplandığı için mahsur kalan üç aile kurtarıldı.
 • 13:24Terör, Şırnak'ta Eğitime Darbe VurduŞırnak'ta bir süredir devam eden terör olaylarının en çok zarar verdiği kurumların başında okullar geliyor.
 • 11:59Güçlükonak'ta İki PKK'lı ÖldürüldüŞırnak’ın Güçlükonak ilçesi Akdizgin karakolu askerleri tarafından tespit edilen PKK’lı bir gruba yapılan top atışlarında, 2 PKK’lı öldürüldü.
 • 15:04Güneydoğu'da Avrupalı Heyetlere Gözlem YaptırılmıyorGüneydoğu'da Avrupalı Heyetlere Gözlem YaptırılmıyorSeçimleri izlemek için Avrupa’nın birçok ülkesinden Türkiye’ye gelen yabancı heyetlerin Güneydoğu illerinde çalışmalarına engel olunduğu belirtildi.
 • 11:41Terörle Geçen 100 Günde 120 Şehit Çocuğu Yetim KaldıTerörle Geçen 100 Günde 120 Şehit Çocuğu Yetim Kaldı20 Temmuz-27 Ekim tarihleri arasında geçen 100 günde terörle mücadelede asker, polis, korucu olmak üzere 155 güvenlik görevlisi şehit oldu.
 • 01:14Şırnak'ta Ulaşıma Sağanak Yağış EngeliŞırnak’ta etkili olan sağanak yağış nedeniyle kapanan Şırnak-Cizre Karayolu’nu ulaşıma açmak için çalışmalar sürüyor.
 • 00:22Şırnak'ta Sağanak Ulaşımı EtkilediŞırnak-Cizre karayolu sağanak nedeniyle meydana gelen heyelan ve taşkın sonucu ulaşıma kapandı.
 • 18:49Cizre Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan Cizre'de Çatışmalar SürüyorCizre Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan Cizre'de Çatışmalar SürüyorSokağa çıkma yasağı uygulanan Cizre'de çatışmalar sürüyor Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar 6 gündür sürüyor.
 • 18:45Şırnak Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan Cizre'de Çatışmalar SürüyorŞırnak Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan Cizre'de Çatışmalar SürüyorSokağa çıkma yasağı uygulanan Cizre'de çatışmalar sürüyor Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar 6 gündür sürüyor.
 • 17:49Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan Cizre'de Çatışmalar SürüyorSokağa Çıkma Yasağı Uygulanan Cizre'de Çatışmalar SürüyorŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar 6 gündür sürüyor.
 • 17:21Cizre'de Roketatarlı ve Silahlı Saldırı: 2 Kişi Hayatını KaybettiCizre'de Roketatarlı ve Silahlı Saldırı: 2 Kişi Hayatını KaybettiŞırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca polis aracı ile otomobile yönelik gerçekleştirilen saldırıda 2 kişi öldü.
 • 16:42Güçlükonak'ta PKK Saldırısı EngellendiGüçlükonak'ta PKK Saldırısı EngellendiŞırnak’ın Güçlükonak ilçesinde, güvenlik güçleri tarafından kullanılan yola patlayıcı döşeyen PKK’lı teröristler termal kamerayla tespit edildi.
 • 13:35Cizre - Küpeli ve Kilise Dağlarında Askeri HareketlilikCizre - Küpeli ve Kilise Dağlarında Askeri HareketlilikKüpeli ve Kilise dağlarında askeri hareketlilik Şırnak'ın Cizre ile Güçlükonak ilçelerinde bulunan Küpeli ve Kilise dağlarında askeri hareketlilik devam ediyor.
 • 13:14TSK, Şırnak'ta PKK'yı Topa Tuttu! Çatışma Var, Dumanlar YükseliyorTSK, Şırnak'ta PKK'yı Topa Tuttu! Çatışma Var, Dumanlar YükseliyorŞırnak'ta Küpeli ve Kilise dağlarında PKK'lıların kaçabileceği alanlar top atışlarına tutuldu. Yer yer çatışmaların yaşandığı bölgeden dumanlar yükseliyor.
 • 15:26MHP İl Başkanı Erdem'den Teröre KınamaMHP İl Başkanı Erdem'den Teröre KınamaMalatya MHP İl Başkanı Mehmet Erdem, “Terörü sadece kendi penceresinden değerlendirenler, onun bir insanlık suçu olduğunu bir defa daha gördüler” dedi.
 • 12:25Şehit Erin Annesi Kürtçe Ağıtlar YaktıŞehit Erin Annesi Kürtçe Ağıtlar YaktıŞırnak Güçlükonak'ta şehit düşen 21 yaşındaki Barış Aybek'in Malatya'daki baba ocağına ateş düştü. Baba sinir krizi geçirdi, annenin yaktığı Kürtçe ağıtlar yürek parçaladı.
 • 11:03Terhisine 2 Ay Kala Şehit DüştüTerhisine 2 Ay Kala Şehit DüştüŞırnak Güçlükonak’ta şehit düşen 21 yaşındaki Barış Aybek’in terhisine 2 ay kaldığı öğrenildi.
 • 10:05Terhisine Sayılı Günler Kala Şehit DüştüŞırnak Güçlükonak'ta şehit düşen 21 yaşındaki Barış Aytek'in terhisine sayılı günler kaldığı öğrenildi. Şehidin memleketi Malatya'nın Doğanşehir'deki baba ocağına ateş düştü.
 • 09:33Şırnak'ta Askeri Birliğe Saldırı: 1 ŞehitŞırnak'ta Askeri Birliğe Saldırı: 1 ŞehitŞırnak'ta Akdizgin Üs Bölgesine, PKK uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Terhisine sayılı günler kala Barış Aytek'in son paylaşımı da yürek dağladı.
 • 09:18Şırnak'ta Askeri Birliğe Saldırı: 1 ŞehitŞırnak'ta Askeri Birliğe Saldırı: 1 Şehit6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı Akdizgin Karakolu dün gece saat:00:20 sıralarında PKK’lılar tarafından saldırıya uğradı.
 • 16:53Küre Kaymakam'ı Şahin Kazancı Konvoy Eşliğinde UğurlandıKüre Kaymakam'ı Şahin Kazancı Konvoy Eşliğinde UğurlandıKüre ilçesinde 3 yıldır görev yapan ve Şırnak Güçlükonak Kaymakamlığı’na atanan Şahin Kazancı konvoy eşliğinde Küre tünel çıkışına kadar uğurlandı.
 • 11:26Kazancı'ya Pankartlı ve Mehteranlı VedaKazancı'ya Pankartlı ve Mehteranlı VedaKüre Kaymakamlığı, Gönül Dostları İftar Programı öncesi Küre Kaymakamı Şahin Kazancı'ya Küre halkından pankartlı vefa yürüyüşü düzenledi.
 • 13:05Şırnak'taki Kamu Hastanelerinde Toplamda 6 Kadın Doğum Doktoru Var"HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, merkeze bağlı yerleşim birimleri ile nüfusu yaklaşık 500 bini bulan Şırnak’ta kamu hastanelerinde toplamda sadece 6 kadın doğum doktorunun bulunmasını Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sordu.
 • 17:34Alagöz Teog Sınavını DeğerlendirdiAlagöz Teog Sınavını DeğerlendirdiŞırnak Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Temel Eğitimden Ortaeğitime Geçiş (TEOG) sınavı ile ilgili değerlendirmede bulundu.
 • 10:08Emet'e Yeni KaymakamEmet'e Yeni KaymakamKütahya'nın Emet Kaymakamlığı görevine, daha önce Ağrı'nın Patnos Kaymakamı olan Mahmuthan Arslan atandı.
 • 08:53Şırnak'ta Anız Yakma Kavgası: 5 YaralıŞırnak'ta Anız Yakma Kavgası: 5 YaralıŞırnak'ta iki aile arasında anız yakma nedeniyle çıkan kavgada biri uzman çavuş 5 kişi yaralandı.
 • 17:03Şırnak 2015 seçim sonuçları, Şırnak ili - ilçeleri genel seçim Şırnak 2015 seçim sonuçları, Şırnak ili - ilçeleri genel seçimŞırnak 2015 genel seçim sonuçları. Şırnak ili ve ilçeleri seçim sonuçları. 7 Haziran akşamı bölgeden sıcak haberler. Türkiye geneli genel seçim sonuçları en iyi görseller eşliğinde seçim sayfamızda.
 • 00:58Başbakan Yardımcısı ArınçBaşbakan Yardımcısı ArınçGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Arınç'ın bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelmesi - Oteldeki toplantı sonrası esnaf ziyareti - AK Parti milletvekili adayı Arslan Tatar'ın seçim bürosunu ziyareti ve halka hitap edişi - Arınç'ın vatandaşlarla beraber çay içip sohbet etmesi Başbakan Yardımcısı Arınç: - "Bakmayın başkalarının şiddetine, baskısına, tehditlerine. Onlar koftur, milletin cesareti var, yüreği var. İnşallah seçmen sandıktan bu tehditlerinin karşılığını oy olarak verecektir.
 • 17:14Başbakan Yardımcısı Arınç Şırnak'taBaşbakan Yardımcısı Arınç Şırnak'taBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, seçim çalışmaları kapsamında Şırnak’ta STK temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 17:03Başbakan Yardımcısı Arınç AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bakmayın başkalarının şiddetine, baskısına, tehditlerine. Onlar koftur, milletin cesareti var, yüreği var. İnşallah seçmen sandıktan bu tehditlerinin karşılığını oy olarak verecektir.
 • 16:52Şırnak Arınç Kürtleri Seviyorum, Onlarda Beni SeviyorŞırnak Arınç Kürtleri Seviyorum, Onlarda Beni SeviyorŞırnnak'ta seçim çalışmalarına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisinin daha çok bölgeye geldiğini belirterek, "Ben Kürtleri seviyorum, onlar benim kardeşimdir.
 • 15:46Arınç: Kürtleri Seviyorum, Onlar da Beni SeviyorArınç: Kürtleri Seviyorum, Onlar da Beni SeviyorBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Şırnak'ta seçim çalışmalarında bulundu, "Ben Kürtleri seviyorum, onlar benim kardeşimdir.
 • 21:46Genel Seçime DoğruGenel Seçime DoğruAK Parti Şırnak Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan, seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları ziyaretlerde başkanlık sistemi ve çözüm sürecini anlattıkların söyledi.
 • 09:08Uludereli Muhammet Encu'nun Projesi İlgi GördüUludereli Muhammet Encu'nun Projesi İlgi GördüMilli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) işbirliği ile 10’uncusu gerçekleştirilen ‘Bu Benim Eserim’ proje yarışmasına Şırnak Uludere Ortasu Ortaokulu’ndan katılan Muhammet Encu’nun projesi ilgi odağı oldu.
 • 15:44Silopi Hdp'li Sarıyıldız AP'nin Ermeni Kararını Yerinde GörüyoruzSilopi Hdp'li Sarıyıldız AP'nin Ermeni Kararını Yerinde GörüyoruzHdp'li Sarıyıldız: AP'nin Ermeni kararını yerinde görüyoruz Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ (Şırnak), (DHA) - HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Ermeni tasarısını kabul etme kararını değerlendirirken, "Geç de olsa, amaç farklı da olsa biz yasayı doğru buluyoruz.
 • 15:29HDP'li Sarıyıldız: AP'nin Ermeni Kararını Yerinde GörüyoruzHDP'li Sarıyıldız: AP'nin Ermeni Kararını Yerinde GörüyoruzHDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Ermeni tasarısını kabul etmesiyle ilgili, "Biz yasayı doğru buluyoruz." dedi.
 • 00:05Şırnak'ta "Biyoçeşitlilik ve Doğa Sevgisi Eğitim Projesi"Şırnak'ta Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğünce, "Biyoçeşitlilik ve Doğa Sevgisi Eğitim Projesi" kasamında Araköy Ortaokulu öğrencilerine eğitim verildi.
 • 23:20Cizre'de Nevruz KutlamasıCizre'de Nevruz KutlamasıCizre'de düzenlenen nevruz etkinliğine yöresel giysileriyle katılan vatandaşlar, müzik eşliğinde eğlendi.