SON DAKİKA GÜLTAN KIŞANAK HABERLERİ

Son Dakika Gültan Kışanak Haberleri

 • 15:31Goran Hareketi'nden Kışanak'a ZiyaretGoran Hareketi'nden Kışanak'a ZiyaretKuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nden gelen Goran Hareketi’ne mensup parlamenterlerden oluşan heyet, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.
 • 15:25Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Akit'in '78 Trilyon Nerede' Haberini YalanladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Akit'in '78 Trilyon Nerede' Haberini YalanladıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Akit Gazetesi’nin bugün sürmanşetinden yayınladığı 'Gültan Kışanak bu soruyu yanıtla, 78 trilyon nerede' haberini yalanladı.
 • 23:52Gültan Kışanak: HDP Başkanlık Sistemine İzin VermeyecekGültan Kışanak: HDP Başkanlık Sistemine İzin VermeyecekAydın'a partisinin seçim çalışmalarına katılmak amacıyla gelen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, İncirliova ve Germencik'te HDP'ye oy istedi.
 • 15:18Kışanak: AKP Yüzde 40'ın Altında Oy Alırsa Erdoğan İstifa EtmeliKışanak: AKP Yüzde 40'ın Altında Oy Alırsa Erdoğan İstifa EtmeliCumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim meydanlarında yaptığı konuşmaları eleştiren Gültan Kışanak, "AKP yüzde 40'ın altında kalırsa, Erdoğan başarısızım deyip istifa etmeli" dedi.
 • 14:42Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak AçıklamasıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak AçıklamasıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, HDP’ye barajı aştıracak en güçlü çıkışı Aydın’ın yapacağını savundu.
 • 16:26AB Müsteşarı'ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ZiyaretAB Müsteşarı'ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ZiyaretAvrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu 1. Müsteşarı Stefano Fantaroni, Diyarbakır’da Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’yı ziyaret etti.
 • 15:42Gurbetçi Kürt İşadamları, Belediye Başkanı Kışanak'ı Ziyaret EttiGurbetçi Kürt İşadamları, Belediye Başkanı Kışanak'ı Ziyaret EttiAvrupa'da yaşayan ve bölgede yatırım yapmayı planlayan Kürt iş adamları, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.
 • 14:02Gültan Kışanak: Evlerindeki Kiri, Pası Bize BulaştıramazlarGültan Kışanak: Evlerindeki Kiri, Pası Bize BulaştıramazlarDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın kendisini ziyaret etmesiyle ilgili açıklama yaptı.
 • 01:50Kışanak: Kışanak: "Bazıları Bu Güçlü İttifakı Zaafa Uğratmak İçin Çok Çeşitli Oyunları ve Söylentileri...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın miting alanına gelişi, Kışanak'ın vatandaşları selamlaması, Kışanak'ın açıklamaları, partililerden detay Kışanak Londra'daDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak: -"Bazıları bu güçlü ittifakı zaafa uğratmak için çok çeşitli oyunları ve söylentileri ortaya atıyorlar.
 • 22:41Kışanak Londra'daLONDRA (AA) – Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Cumhuriyet Halk Partisi'ni eleştirerek, "Diyanet kalksın demeyen bir partinin kalkıp bugün 'seçimden sonra HDP, AK Parti ile işbirliği yapacak' demesi tam bir iki yüzlülüktür" dedi.
 • 19:59Demirtaş: Demirtaş: "Bu Travmayı Birlikte Atlamanın Yolu El Ele Verip, El Ele Tutuşmaktır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Programdan detaylar,- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması,- Demirtaş'ın yürümesi,- Kiliseden görüntüler,- Karanfil atma, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Bu bir toplumsal travmadır, bu travmayı birlikte atlamanın yolu da el ele verip, el ele tutuşmaktır" HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 1915 olaylarına ilişkin, "Bu bir toplumsal travmadır, bu travmayı birlikte atlamanın yolu da el ele verip, el ele tutuşmaktır" dedi.
 • 17:45Gülten Kışanak: Bu Halkın Bir Tek Kuruşu Boşa HarcanmamıştırGülten Kışanak: Bu Halkın Bir Tek Kuruşu Boşa HarcanmamıştırDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak,başkanlığı dönemindeki 1 yıllık faaliyet raporunu açıklarken, "Halkımızın bir tek kuruşu boşa harcanmamıştır." dedi
 • 16:45Kışanak: Halkımızın Bir Tek Kuruşu Boşa HarcanmamıştırKışanak: Halkımızın Bir Tek Kuruşu Boşa HarcanmamıştırDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı DBP'li Gültan Kışanak, 1 yıllık faaliyet raporunu açıklarken, "Halkımızın bir tek kuruşu boşa harcanmamıştır, heba edilememiştir, yanlış bir iş için kullanılmamıştır.
 • 18:10Kışanak, İş Makinesi KullandıKışanak, İş Makinesi KullandıDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, katıldığı asfalt sezonu açılış töreninde asfalt serim makinesi kullandı.
 • 19:56Kışanak, Kalp Sağlığı İçin Yemek YaptıKışanak, Kalp Sağlığı İçin Yemek YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kışanak'ın yemek hazırlaması- Kışanak'ın konuşması- Kışanak'ın çorba ikramı- Dicle Üniversitesi (DÜ) Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan'ın konuşması Kışanak, kalp sağlığı için yemek yaptı- Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak ve DÜ Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Alan, Dünya Kalp Sağlığı Haftası nedeniyle ziyaret ettikleri evde sağlıklı beslenme konusunda farkındalığı artırmak için yemek hazırladı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Dicle Üniversitesi (DÜ) Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan, kalp sağlığında beslenmenin önemi konusunda farkındalığı artırmak için ziyaret ettikleri evde sebze yemeği yaptı.
 • 14:53Kışanak Mutfağa Girip Yemek YaptıKışanak Mutfağa Girip Yemek YaptıDİYARBAKIR (İHA) – Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Sait Alan ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Dünya Kalp Sağlığı Haftası nedeniyle kalp hastalığı ile ilgili farkındalık oluşturmak için ev ziyaretlerine başladı.
 • 14:26Kışanak: Kadına Yönelik Şiddette Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın Etkisi VarKışanak: Kadına Yönelik Şiddette Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın Etkisi VarDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, kadına yönelik şiddet konusunun dayanılmaz bir noktaya gelmesinde Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın “kadınlar ve erkekler eşit değildir” yönünde politika üretmesinin etkisi olduğunu söyledi.
 • 23:59Ezidi Çocukların Yaptığı Oyuncaklar SergilendiEzidi Çocukların Yaptığı Oyuncaklar SergilendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Oyuncaklardan detaylar- Başak Kültür Sanat Vakfı Başkanı Şahhanım Kanat'ın konuşması- Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın konuşması- Tahtadan oyuncak silah yapan Halis Elyas'ın konuşması DAEŞ'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan ve ardından Diyarbakır'a yerleştirilen Ezidi ailelerin çocuklar yaptıkları oyuncaklar sergiledi.
 • 16:50Diyarbakır'da, 'Amed'i Seviyorum' Temizlik Kampanyası BaşlatıldıDiyarbakır'da, 'Amed'i Seviyorum' Temizlik Kampanyası BaşlatıldıDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, 'Amed'i (Diyarbakır) seviyorum' temizlik kampanyasını başlattı.
 • 15:30RTÜK Başkanı'ndan Kışanak'a ZiyaretRTÜK Başkanı'ndan Kışanak'a Ziyaret’Seçim dönemi ve medya’ seminerlerinin beşincisine katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun ile RTÜK üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Eşbaşkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.
 • 16:57Diyarbakır Gültan Kışanak Dicle Nehri'ni Koruyan Master Planı ÇıkarmalıyızDiyarbakır Gültan Kışanak Dicle Nehri'ni Koruyan Master Planı ÇıkarmalıyızDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Dicle Nehri'nin Bismil İlçesi'ne kadar olan kısmının 2013 yılında alınan kararla nehir olarak kabul edilmediğini belirterek, "Bu nehir, nehir olma statüsünden çıkamaz. Nehir olarak kabul etmeliyiz, nehir kenarı çizgisini oluşturmak üzere derhal valiliğimizde katkılarıyla bir komisyon kurmalıyız ve nehir hatları kapsamında kamusal alanlarını, nehir hatlarını koruyan bir master planı çıkarmalıyız" dedi.
 • 14:50Kışanak: Dicle Nehri'ni Koruyan Master Planı ÇıkarmalıyızKışanak: Dicle Nehri'ni Koruyan Master Planı ÇıkarmalıyızDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak, Dicle Nehri'nin Bismil İlçesi'ne kadar olan kısmının 2013 yılında alınan kararla nehir olarak kabul edilmediğini belirtti.
 • 16:36İzmir'de Bayram Havasında Nevruzİzmir'de Bayram Havasında Nevruzİzmir Gündoğdu meydanında düzenlenen Nevruz kutlamalarında konuşan Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, HDP’nin demokratik cumhuriyetin kurucu partisi olduğunu belirterek CHP’ye yüklendi.
 • 16:22Gülten Kışanak: O Saraydaki Değerli Yalnızlığın Sana Hayırlı OlsunGülten Kışanak: O Saraydaki Değerli Yalnızlığın Sana Hayırlı OlsunDiyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gülten Kışanak, "Beyefendi, ‘Kürt sorunu yoktur artık’, ‘izleme kuruluna da gerek yok’ diyor.
 • 01:01Diyarbakır Erdoğan'a Kışanak'tan Yanıt: Doğrudur Türkiye'de Artık Bir Kürt Sorunu YokturDiyarbakır Erdoğan'a Kışanak'tan Yanıt: Doğrudur Türkiye'de Artık Bir Kürt Sorunu YokturDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Nevruz koşusuna katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın, "Hala varsa yoksa Kürt sorunu. Kardeşim ne Kürt sorunu be, böyle bir şey yok" sözlerini yanıtlayarak, "Doğrudur. Türkiye'de artık bir Kürt sorunu yoktur.
 • 17:36Erdoğan'ın Erdoğan'ın "Kürt Sorunu Yok" Sözlerine Kışanak'tan YanıtGülten Kışanak, Erdoğan'ın, "Kardeşim ne Kürt sorunu be, böyle bir şey yok" sözlerine, "Doğrudur. Kürt sorunu yok, kötü yönetici sorunu var" şeklinde cevap verdi.
 • 18:38Kışanak: Barış Yemeğine Katıldı	Kışanak: Barış Yemeğine KatıldıDiyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak, "Bir toplum kendi iç barışını sağlayamazsa, muvaffak olmaz." dedi.
 • 20:00ABD'nin Ankara Büyükelçisi, 8 Mart'ı Diyarbakır Sokaklarında Eşiyle Geçirdi (2)ABD'nin Ankara Büyükelçisi, 8 Mart'ı Diyarbakır Sokaklarında Eşiyle Geçirdi (2)belediye BAŞKANI KIŞANAK'I ZİYARET ETTİ Diyarbakır'daki tarihi mekanları, çarşı ve sokakları eşi Holly Holzer Bass ile birlikte gezen ABD'nin Ankara Büyükelçisi John R. Bass akşam saatlerinde DBP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile vekili Fırat Anlı'yı makamında ziyaret etti.
 • 19:55Mart Dünya Kadınlar Günü - Gültan KışanakMart Dünya Kadınlar Günü - Gültan Kışanak8 Mart Dünya Kadınlar Günü Diyarbakır'da bir fabrikada çalışan kadın işçiler için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.
 • 16:30Kışanak: 8 Mart Resmi Tatil İlan EdilsinKışanak: 8 Mart Resmi Tatil İlan EdilsinDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde tüm kadınların özgürce eylemlere katılması için bu günün resmi tatil edilmesini istedi.
 • 16:23Kışanak: 8 Mart Resmi Tatil İlan EdilsinKışanak: 8 Mart Resmi Tatil İlan EdilsinDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde tüm kadınların özgürce eylemlere katılması gerektiğini belirterek, resmi tatil edilmesini istedi.
 • 15:46Kışanak'tan 8 Mart Resmi Tatil Olsun ÇağrısıKışanak'tan 8 Mart Resmi Tatil Olsun ÇağrısıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, 8 Mart’ın tüm kadınlar için tatil olması çağrısında bulundu.
 • 15:58Kışanak: Şiddet Gören Kadınlar İtiraz Edin, Haykırın, Çığlığınızı Duymaya HazırızKışanak: Şiddet Gören Kadınlar İtiraz Edin, Haykırın, Çığlığınızı Duymaya HazırızDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak, 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlerinde şiddet gören kadınlara çağrı yaparak, "'Buradan bütün kadınlara sesleniyoruz.
 • 13:55DTK Divan Üyesi Fırat: Kürt Halkı Öcalan'ın Sesini Duymak İstiyorDTK Divan Üyesi Fırat: Kürt Halkı Öcalan'ın Sesini Duymak İstiyorDTK Başkanlık Divan Üyesi Fırat nevruz kutlamalarında Öcalan'ın sesinin doğrudan gelmesi ve görüntüsünün görülmesinin Kürt halkını sevindireceğini söyledi.
 • 16:02Diyarbakır, Tarihi Kentler Birliği'ne Ev Sahipliği YaptıDiyarbakır, Tarihi Kentler Birliği'ne Ev Sahipliği YaptıDiyarbakır, Tarihi Kentler Birliği'ne ev sahipliği yaptı TARİHİ Kentler Birliği toplantısına ev sahipliği yapan Diyarbakır'da Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Diyarbakır' surlarının UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmesi için yapılan çalışmaların merkeze gönderildiğini belirterek, "Elbirliğiyle yürütülen süreçler eksik olmaz. Umuyoruz ki olumlu bir karar çıkacak" dedi.
 • 15:26Diyarbakır, Tarihi Kentler Birliği'ne Ev Sahipliği YaptıDiyarbakır, Tarihi Kentler Birliği'ne Ev Sahipliği YaptıTarihi Kentler Birliği toplantısına ev sahipliği yapan Diyarbakır'da Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Diyarbakır surlarının UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmesi için yapılan çalışmaların merkeze gönderildiğini belirterek, "Elbirliğiyle yürütülen süreçler eksik olmaz. Umuyoruz ki olumlu bir karar çıkacak" dedi.
 • 00:35Kışanak: Hevsel Bahçeleri, UNESCO Listesine Kalıcı YazılacakKışanak: Hevsel Bahçeleri, UNESCO Listesine Kalıcı YazılacakTKB'nın 2015'teki ilk toplantısında konuşan Gültan Kışanak, "Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçelerini, UNESCO'ya kalıcı olarak yazdırmak için yola çıktık." dedi.
 • 17:36Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Diyarbakır'daSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Diyarbakır'daTarihi Kentler Birliği (TKB) Diyarbakır Buluşması için kente gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’yı ziyaret etti.
 • 19:13Syriza'dan Kışanak'a ZiyaretSyriza'dan Kışanak'a ZiyaretSyriza'dan Kışanak'a ziyaret- Yunanistan'daki Syriza Partisi üyelerinin de aralarında bulunduğu "Kobani Dayanışma Heyeti", Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret etti Yunanistan'daki Syriza Partisi üyelerinin de aralarında bulunduğu "Kobani Dayanışma Heyeti", Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret etti.
 • 15:15SYRİZA Heyeti'nden Diyarbakır ZiyaretiSYRİZA Heyeti'nden Diyarbakır ZiyaretiSYRİZA partisinden bir heyet, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret etti.
 • 15:04Syriza Partisi'nden Kışanak'a ZiyaretSyriza Partisi'nden Kışanak'a ZiyaretAralarında, Yunanistan’da iktidar partisi olan Syriza Partisi üyelerinin de bulunduğu bir heyet, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.
 • 14:48Syrıza Partisi'nden Bir Heyet Kışanak'ı Ziyaret EttiSyrıza Partisi'nden Bir Heyet Kışanak'ı Ziyaret EttiYunanistan’da seçimleri kazanan Syrıza Partisi’nden bir heyet, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.
 • 16:22Diyarbakır Kışanak: Binlerce Yıldır Bu Topraklarda Yaşayan İnsanların Zenginliklerinden Yararlanma...Diyarbakır Kışanak: Binlerce Yıldır Bu Topraklarda Yaşayan İnsanların Zenginliklerinden Yararlanma...Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, madenlerin aranması, işletilmesi, ruhsatlandırılması, denetlenmesi süreçlerinin hiç birinde yerel yönetimlerin bir rolü olmadığını belirterek, "Bu doğru bir yaklaşım değildir.
 • 14:57Kadınlardan Meclis'teki Kavgalara Sert TepkiÖzgür Kadın Kongresi’nce, düzenlenen basın açıklamasında konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, TBMM’de yaşanan kavgalara sert tepki gösterdi.
 • 14:44Kışanak; Bu Topraklarda Binlerce Yıldır Yaşayanlar, Bu Toprağın Zenginliklerinden YararlanmalıKışanak; Bu Topraklarda Binlerce Yıldır Yaşayanlar, Bu Toprağın Zenginliklerinden YararlanmalıDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, madenlerin aranması, işletilmesi, ruhsatlandırılması, denetlenmesi süreçlerinin hiç birinde yerel yönetimlerin rolü olmadığını belirterek, "Bu doğru bir yaklaşım değildir.
 • 12:11Türkiye'de Madencilik ve Diyarbakır'ın Madencilik Sektöründeki Yeri' PaneliDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, yeraltı zenginlikleri yeryüzüne çıkarılırken toplumun yaşam standartlarının da yükselmesi gerektiğine dikkat çekerek, bölgeler arası gelişmişlik farkının derin olduğu Türkiye’de yeraltı zenginliklerinin yerel ve bölgesel kalkınma içerisinde nasıl rol alacağının tartışılması gerektiğini söyledi.
 • 15:32Kışanak: Çözümün Dışındakiler Kaos ve TrajedidirKışanak: Çözümün Dışındakiler Kaos ve TrajedidirDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, "Herkes çözüm ve barışa mecburdur ve bunun için çaba sarf etmesi gerekiyor." dedi.
 • 15:18Çözüm SüreciDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, çözüm sürecinin kesintiye uğramasını ve sürece ara verilmesini arzu etmediklerini söyledi.
 • 15:02Kışanak: Güvenlik Ancak Barışla Tesis EdilebilirKışanak: Güvenlik Ancak Barışla Tesis EdilebilirDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, hükümetin Meclis'e getirdiği ve yasalaştırmak istediği iç güvenlik paketine tepki gösterdi.
 • 14:04Kışanak'tan Gündeme İlişkin DeğerlendirmeKışanak'tan Gündeme İlişkin DeğerlendirmeDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, çözüm süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmede, çözüme ve barışa mecbur olduklarını belirterek, sürecin kesintiye uğramasını arzu etmediklerini söyledi.