SON DAKİKA GÜMÜŞHACIKÖY HABERLERİ

Son Dakika Gümüşhacıköy Haberleri

 • 17:21 Gümüşhacıköy'de 47 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı Sağlık Bakanlığının "Sağlık İçin Hareket Et Günü" proğramı kapsamında, Gümüşhacıköy'deki 47 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.
 • 11:07 Güvenlik Güçleri İçin Kur'an Okuyarak Derse Başlıyorlar - Amasya Güvenlik Güçleri İçin Kur'an Okuyarak Derse Başlıyorlar - Amasya GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Öğrencilerin şehitler için Kuran-ı Kerim okuması Öğrencilerin şehitler için dua etmesi Okulun müdür yardımcısı Mustafa Eker ile röportaj MURAT DEMİRCİ - Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesindeki imam hatip ortaokulunun öğrencileri, her gün önce Doğu ve Güneydoğu'da PKK'ya yönelik operasyonlara katılan güvenlik güçleri için Yasin okuyup dua ediyor, daha sonra derse giriyor.
 • 11:03 Güvenlik Güçleri İçin Kur'an Okuyarak Derse Başlıyorlar Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesindeki imam hatip ortaokulunun öğrencileri, her gün önce Doğu ve Güneydoğu'da PKK'ya yönelik operasyonlara katılan güvenlik güçleri için Yasin okuyup dua ediyor, daha sonra derse giriyor.
 • 12:34 Borcuna Sadık Çiftçiye Kaymakamdan Jest Borcuna Sadık Çiftçiye Kaymakamdan Jest GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çiftçi Mustafa Özen'in koyunlarla ilgilenmesi Özen'in koyunları ağıldan çıkarması Özen'in koyunları meraya çıkarması Mustafa Özen'in konuşması Muhtar Bekir Ceylan'ın konuşması Borcuna sadık çiftçiye kaymakamdan jest Gümüşhacıköy Kaymakamı Hüseyin Tekin, 8 koyununu satarak SYDV'ye olan 2 bin 600 liralık borcunu ödeyen çiftçi Mustafa Özen'e örnek davranışından dolayı 20 koyun ile bir koç hibe etti Kaymakam Tekin: "Tek geçim kaynağı olan koyunlarını satarak devlete borcunu ödeyen vatandaşımıza biz de devlet olarak gerekli yardımı yaptık. Böylece vatandaşımızın iyi niyetini ödüllendirmiş olduk" Özen: "Kaymakam Bey bana borcuma sadık kaldığım için 20 koyun hediye etmiş.
 • 11:48 Borcuna Sadık Çiftçiye Kaymakamdan Jest Gümüşhacıköy Kaymakamı Hüseyin Tekin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDV) olan borcunu ödeyebilmek için 8 koyununu satan çiftçiye 20 koyun ile koç hediye etti.
 • 16:37 Öğretmenin Soruşturması İsteğine Kaymakamlık Engeli Samsun Bölge İdare Mahkemesi, Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde savcılığın, lise öğrencinin şikayetini haklı bulmayan ve soruşturma izni vermeyen kaymakamlığın kararının iptali için yaptığı başvuruyu reddetti.
 • 13:29 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Amasya ve ilçelerinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, düzenlenen törenlerle kutlandı.
 • 16:13 Doktorlara "Akılcı İlaç" Eğitimi Amasya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Merzifon,Gümüşhacıköy ve Hamamözü'nde görev yapan doktorlara "Akılcı İlaç" eğitimi verildi.
 • 19:02 Suluova'da "Kardeş Okul, Kardeş Kuruluş" Projesi Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Kardeş Okul, Kardeş Kuruluş" Projesi kapsamında Suluova Ticaret Odası'na (STO) kayıtlı 35 üye firma ile ilk ve orta dereceli 35 okul arasında, okula maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla protokol imzalandı.
 • 13:50 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Gümüşhacıköy Ziraat Odası, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı.
 • 12:36 Gümüşhacıköy'de Çocuk Oyunu Sahnelendi Gümüşhacıköy ilçesinde "Garfield Trafikte" adlı çocuk oyunu sahnelendi.
 • 18:40 Gümüşhacıköy'de Gümüşhacıköy'de "Kitap Yağmuru" Projesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kitap dağıtım alanından görüntüler Küçük çocukların kitapları incelemelerinden görüntüler Standın incelenmesi Gümüşhacıköy ilçe Kaymakamı Hüseyin Tekin'in açıklamaları Gümüşhacıköy'de "Kitap Yağmuru" projesi Gümüşhacıköy Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "Kitap Yağmuru" projesi kapsamında, öğrencilere 4 bin 500 kitap dağıtıldı.
 • 14:56 Gümüşhacıköy'de "Kitap Yağmuru" Projesi Gümüşhacıköy Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "Kitap Yağmuru" projesi kapsamında, öğrencilere 4 bin 500 kitap dağıtıldı.
 • 16:35 Müftüler Toplantısı Gümüşhacıköy'de Yapıldı Amasya'da, müftülerin katılımıyla Gümüşhacıköy ilçesinde değerlendirme toplantısı yapıldı.
 • 17:34 Gümüşhacıköy'de Hacı Adaylarına Seminer Gümüşhacıköy'de Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2016 hac organizasyonuna katılacak hacı adayları için seminer düzenlendi.
 • 12:43 Öğrencilerden Şehit Annelerine Mektup Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde Hasan Coci Anadolu Lisesi öğrencileri, Anneler Günü nedeniyle ilçedeki şehit annelerine mektup yazdı.
 • 14:53 Bta Group'tan "Tadında Anadolu" Etkinliği BTA Group, Anadolu yemek kültürünün mirasını koruma, geliştirme ve tanıtma fikriyle doğan "Tadında Anadolu", "Anneler Günü" için özel bir etkinlik düzenledi.
 • 16:20 Amasyalı Kadınlar Yaptı, Uçak Yolcuları Yedi Amasyalı Kadınlar Yaptı, Uçak Yolcuları Yedi Haber: Faik KAPTAN - Kamera: Murat ÇAKIR / İSTANBUL DHAAmasya'nın Merzifon, Gümüşhacıköy ve Suluova ilçelerine bağlı bazı köylerden seçilen 16 üretici temsilci tarafından kurulan,?Amesia Arı Kadınlar Grubu" üyesi kadınlar Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'ndeki 'Tadında Anadolu' restoranında yöresel yemekleri ve tatlıları 'Anneler Günü' etkinliğinde tanıttı.
 • 15:47 Havalimanında 'Tadında Anadolu' Yemekleri Havalimanında 'Tadında Anadolu' Yemekleri Amasya'nın 20 köyünden gelen kadınlar, yaptıkları yemekleri Atatürk Havalimanı'nda satışa sundu.
 • 16:20 PTT'den "Annene Mektup Yaz" Kampanyası Gümüşhacıköy PTT Müdürlüğü tarafından, "Anneler Günü" dolayısıyla "Annene Mektup Yaz" kampanyası başlatıldı.
 • 12:06 Bu Koroda Fırıncı da Ev Hanımı da Kaportacı da Var Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde kurulan Gümüşhacıköy Müzik ve Halk Oyunları Derneği bünyesinde oluşturulan Türk halk müziği korusunda bakkal, fırıncı, kaportacı ve ev hanımları yer alıyor.
 • 09:01 Gündem / 28 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda Önder İmam Hatip Gençlik buluşmasına katılacak.
 • 18:11 Üniversite Öğrencilerinden Kan Bağışı Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve personeli, Kızılay'a kan bağışında bulundu.
 • 14:27 Gümüşhacıköy'de Cami Yararına Kermes Düzenlendi Gümüşhacıköy İlçe Müftülüğü tarafından tadilatı devam eden Köprülü Mehmet Paşa Cami yararına kermes düzenlendi.
 • 14:21 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Amasya ve ilçelerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 96. yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.
 • 11:14 Gümüşhacıköy'de Kene Uyarısı Gümüşhacıköy Toplum Sağlığı Merkezi Sağlık Grup Başkanı Dr. Hasan Erdoğan, yaz ayının gelmesiyle kenelerin neden olduğu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına karşı vatandaşları uyardı.
 • 13:46 Kaymakam Tekin, Muhtarlarla Bir Araya Geldi Gümüşhacıköy Kaymakamı Hüseyin Tekin, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
 • 10:07 Gümüşhacıköy'de Doğa ve Bisiklet Gezisi Düzenlendi Gümüşhacıköy Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Bisikletle Sağlıklı Yaşam" Projesi kapsamında, lise öğrencilerine doğa ve bisiklet gezisi düzenlendi.
 • 13:12 Amasya'daki Cezaevi Çatısının Çökmesi CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesindeki cezaevinin çatısının çökmesi olayının üzerinin kapatılmamasının, sorumluların cezalandırılmasının ve ihmallerin kamuoyu ile paylaşılmasının Adalet Bakanlığının görevi olduğunu söyledi.
 • 17:14 Vali Çomaktekin, Yaralanan Mahkumları Ziyaret Etti Vali Çomaktekin, Yaralanan Mahkumları Ziyaret Etti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gümüşhacıköy açık cezaevinden detaylar Valinin yaralıları ziyaret etmesi Amasya Valisi Halil İbrahim Çomaktekin'in açıklamaları Gümüşhacıköy Açık Cezaevi 2. Müdürü İsa Devrim'in açıklamaları Amasya'daki cezaevi çatısının çökmesi Vali Çomaktekin, Gümüşhacıköy'de şiddetli rüzgar nedeniyle çatısı çöken açık cezaevinde yaralanan mahkumları ziyaret etti Amasya Valisi Halil İbrahim Çomaktekin, Gümüşhacıköy'de şiddetli rüzgar nedeniyle çatısı çöken açık cezaevinde yaralanan mahkumlara ziyarette bulundu.
 • 15:54 Amasya'daki Cezaevi Çatısının Çökmesi Amasya Valisi Halil İbrahim Çomaktekin, Gümüşhacıköy'de şiddetli rüzgar nedeniyle çatısı çöken açık cezaevinde yaralanan mahkumlara ziyarette bulundu.
 • 14:48 Cezaevi Müdürü ile Mahkumlar Olay Anını Anlattı Cezaevi Müdürü ile Mahkumlar Olay Anını Anlattı Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Gümüşhacıköy Yarı Açık Cezaevi’nin çatısının fırtına nedeniyle uçarak düşmesi sonucu yararlanan 81 kişiden 14’ünün tedavisinin sürdüğünü açıkladı.
 • 21:24 Güncelleme - Amasya'da Cezaevinin Çatısı Çöktü Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesindeki 750 civarında mahkumun kaldığı açık cezaevinin çatısı, şiddetli rüzgar nedeniyle çöktü.
 • 21:10 Amasya Valisi: 81 Mahkum Yaralandı Amasya Valisi: 81 Mahkum Yaralandı Cezaevinin çatısı uçtu, çok sayıda yaralı var (ek)AMASYA VALİSİ: 81 MAHKUM YARALANDIAmasya'nın Gümüşhacıköy İlçesi'ndeki Açık Cezaevi'nin şiddetli rüzgar nedeniyle uçmasıyla ilgili olay yerine gelen Vali İbrahim Halil Çomaktekin incelemelerde bulundu.
 • 21:03 Cezaevinin Çatısı Uçtu, Çok Sayıda Yaralı Var (2) Cezaevinin Çatısı Uçtu, Çok Sayıda Yaralı Var (2) Yaralı SAYISI 81 OLDUAmasya'nın Gümüşhacıköy İlçesi'ndeki Açık Cezaevi'nin şiddetli rüzgar nedeniyle uçmasının ardından Vali İbrahim Halil Çomaktekin olay yerine gelerk incelemelerde bulundu.
 • 20:26 Amasya Valisi: "Çatı Uçarak Mahkumların Üzerine Düştü, 81 Yaralı Var" Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Gümüşhacıköy Yarı Açık Cezaevi’nin çatısının fırtına nedeniyle uçarak düşmesi sonucu 81 mahkumun yaralandığını açıkladı.
 • 19:48 Amasya'da Cezaevinin Çatısı Çöktü Amasya'da Cezaevinin Çatısı Çöktü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gümüşhacıköy Açık Ceza İnfaz Kurumu Cezaevi ve çatıdan detaylar Amasya'da cezaevinin çatısı çöktü Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde aşırı rüzgar nedeniyle ilçedeki açık cezaevinin çatısının çökmesi sonucu, yaralananlar bulunduğu bildirildi.
 • 19:30 Amasya'da Cezaevinin Çatısı Uçtu: 26 Yaralı Amasya'da Cezaevinin Çatısı Uçtu: 26 Yaralı Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde etkili olan fırtınadan dolayı cezaevinin çatısı uçtu.
 • 19:10 Amasya - Cezaevinin Çatısı Uçtu, Çok Sayıda Yaralı Var Amasya - Cezaevinin Çatısı Uçtu, Çok Sayıda Yaralı Var Cezaevinin çatısı uçtu, çok sayıda yaralı varAmasya'nın Gümüşhacıköy İlçesi'ndeki Açık Cezaevi'nin çatısı şiddetli rüzgar nedeniyle uçtu.
 • 18:53 Amasya'da Cezaevinin Çatısı Uçtu: 26 Yaralı Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde etkili olan fırtınadan dolayı cezaevinin çatısı uçtu.
 • 18:20 Amasya'da Cezaevinin Çatısı Uçtu, Çok Sayıda Yaralı Var Amasya'da Cezaevinin Çatısı Uçtu, Çok Sayıda Yaralı Var Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesindeki yeni yapılan açık cezaevinin çatısı şiddetli rüzgar nedeniyle uçtu. Olayda 81 mahkum yaralandı. 10 mahkumun durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • 18:04 Amasya'da Cezaevinin Çatısı Uçtu, Yaralılar Var Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde etkili olan fırtınadan dolayı cezaevinin çatısının uçtuğu, yaralıların olduğu bildirildi.
 • 17:50 Amasya'da Cezaevinin Çatısı Çöktü Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde aşırı rüzgar nedeniyle ilçedeki açık cezaevinin çatısının çökmesi sonucu, yaralananlar bulunduğu bildirildi.
 • 15:25 Gümüşhacıköy'de Öğrenciler Fidan Dikti Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde öğrenciler, "Bir Fidan Bin Nefes" projesi kapsamında fidan dikti.
 • 12:20 Gümüşhacıköy'de Genç Çiftçi Projesi Tanıtıldı Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde Genç Çiftçi Projesi tanıtıldı.
 • 11:23 Kutlu Doğum Haftası Gümüşhacıköy ilçe Müftülüğü ve Diyanet Vakfı tarafından, "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" konulu konferans düzenlendi.
 • 11:17 Gümüşhacıköy'de Asayiş Kontrolleri Gümüşhacıköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçede genel asayiş ve trafik uygulaması yaptı.
 • 11:14 Hamamözü'nde Asayiş Uygulaması Hamamözü ilçesinde, İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş ekipleri ve Gümüşhacıköy İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekiplerince genel asayiş ve huzur uygulaması yapıldı.
 • 11:00 Gümüşhacıköy Okçuluk Festivali Hazırlıkları Başladı Gümüşyay Geleneksel Okçuluk Eğitim ve Kültür Derneğinin düzenlediği, Gümüşhacıköy Kaymakamlığı ve Gümüşhacıköy Belediyesinin desteklediği geleneksel uluslararası okçuluk festivalinin hazırlıkları başladı.
 • 17:09 Merzifon'da, Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Açıldı Amasya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Merzifon Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği resmi törenle açıldı.