20:5300
SON DAKİKA GÜNCEL HABERLERİ

Son Dakika Güncel Haberleri

   

  Hong Kong'daki Gösteriler

  İngiltere Başbakan Yardımcısı Clegg, Çin'in Londra Büyükelçisini acil toplantıya çağırdı Clegg: "Çin hükümetinden endişelerin giderilmesi konusunda güvence almak için Çin Büyükelçisini acil toplantıya çağırdım" (Bugün 19:39)

   

  Ürdün'de İsrail'e Ait Dinleme Cihazları İmha Edildi

  Casusluk faaliyetlerinde kullanılan cihazların, 1960'lı yıllara ait olduğu belirtildi. (Bugün 19:38)

   

  Ukrayna'daki Gelişmeler

  Ukrayna Cumhuriyet Başsavcısı Yarema: "Eski hükümet bürokratlarının yurtdışındaki banka hesaplarına el konulmasına ilişkin çeşitli ülkelere talepte bulunduk" (Bugün 19:33)

   

  Yeni Türkiye Yolunda"

  Başbakan Davutoğlu: (1) "(Musul Başkonsolosluğu personelinin kurtarılması) İftiharla ifade edeyim ki; bu olayda Türkiye ne kadar büyük bir devlet olduğunu ve ne kadar işinin ehli bir hükümet tarafından yönetildiğini bütün dünyaya göstermiştir" "Bundan sonra da paralel yapı da dahil her türlü demokrasi dışı vesayet odağıyla mücadelemize kararlılıkla devam edecek, kriz fırsatçılarına göz açtırmayacağız" "Türkiye artık normalleşmiştir. (Bugün 19:33)

   

  İsmet Yalçın'ın Cenazesi Toprağa Verildi

  İsmet Yalçın'ın Cenazesi Toprağa Verildi

  Libya'daki Türk işçilerin tahliyesi- Libya'daki havaalanında beklerken geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Türk işçisi İsmet Yalçın'ın cenazesi toprağa verildi- İzmir'e gelen işçi şefi Dündar: "Çalışmaya gittiğimiz bölgede ölüme terk edildik. (Bugün 19:33)

   

  Yeni Türkiye Yolunda"

  Başbakan Davutoğlu: (2) ''Uzun bir zamandır çeşitli çevreler haksız ve mesnetsiz biçimde Türkiye’nin IŞİD’le çeşitli ilişkiler içinde olduğu, bu örgüte destek verdiği gibi maksatlı ve art niyetli iddiaları dolaşıma sokuyor. (Bugün 19:32)

   

 

  Sertifikalı Psikoloji Dersleri Herkese Ücretsiz

  Sertifikalı Psikoloji Dersleri Herkese Ücretsiz (Bugün 19:11)

   

  Yaşlıları Dolandıran Zanlılar Yakalandı

  Yaşlıları Dolandıran Zanlılar Yakalandı

  Bolu’da yanına yaklaştıkları yaşlıların ’üzerinize pislik bulaşmış’ bahanesiyle telefon ve cüzdanlarını çalan 2 kişi polis tarafından yakalandı. (Bugün 19:11)

   

  Arınç: Çözüm Süreci Kurulu Oluşturulacak (1)

  Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. (Bugün 19:07)

   

  Deniz Kuvvetleri'nin Hücumbotları Göz Doldurdu

  Deniz Kuvvetleri'nin Hücumbotları Göz Doldurdu

  Türk Deniz Kuvvetleri’nin son teknoloji ile donatılmış Kılıç sınıfı hücumbotları, İzmit Körfezi’nde kabiliyetlerini sergiledi. (Bugün 19:06)

   

  Kızıltepe'de Kobani Protestosuna Polis Müdahalesi

  Kızıltepe'de Kobani Protestosuna Polis Müdahalesi

  Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Mardin’in Kızıltepe ilçe örgütü tarafından Kobani için düzenlenen yürüyüşte polise taş ve molotofkokteyli atıldı. (Bugün 19:06)

   

  Endonezya'da Terörle Mücadele Tim'lerinden Tatbikat

  Endonezya'da Terörle Mücadele Tim'lerinden Tatbikat

  CAKARTA (AA) – Endonezya'da İŞİD örgütüne karşı güvenlik tedbirlerinin arttırılmasının arından, Terörle Mücadele Tim'i, hinduların ağırlıklı olarak yaşadığı ve ülkenin en çok turist alan bölgesi olan Bali'da İŞİD'e gözdağı vermek için büyük bir tatbikat düzenledi. (Bugün 19:06)

   

  Suriye'ye Komşu Ülkelerin de Desteğe İhtiyacı Var

  BM Acil Durumlar Koordinatörü Amos: "Türkiye, Ürdün ve Lübnan milyonlarca mülteciyi kendi ülke ekonomileri ve kendi halklarının kaynaklarını son limitine kadar kullanarak ağırlamaya çalışıyor" "Komşu ülkelerin mültecilere kucak açmayı sürdürebilmeleri için acil desteğe ihtiyacı var" "Suriye'de 11 milyon kişinin acil insani yardıma ihtiyacı var. 6.4 milyon kişi ülke içinde yerlerinden edildi. (Bugün 19:06)

   

  Rumelisiad'dan Bulgaristan Seçimleri İçin Çağrı

  Rumelisiad'dan Bulgaristan Seçimleri İçin Çağrı

  RUMELİSİAD, Bulgaristan’da 5 Ekim Pazar günü yapılacak olan ve 7 milyon seçmenin oy kullanacağı erken genel seçimler öncesi, Türkiye’deki soydaşlara yönelik "sandığa gidin" çağrısında bulundu. (Bugün 19:05)

   

  Saat 19.30'a Kadar Ambargoludur) Başbakan Davutoğlu'nun 'Yeni Türkiye Yolunda' Konuşması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Uzun bir zamandır çeşitli çevreler haksız ve mesnetsiz biçimde Türkiye’nin IŞİD’le çeşitli ilişkiler içinde olduğu, bu örgüte destek verdiği gibi maksatlı ve art niyetli iddiaları dolaşıma sokuyor. (Bugün 19:04)

   

  Mardin'de Işid'i Protesto Yürüyüşünde Olay Çıktı

  Mardin'de Işid'i Protesto Yürüyüşünde Olay Çıktı

  Mardin'de IŞİD'i protesto yürüyüşünde olay çıktı- Kızıltepe'de DBP'nin, IŞİD'i protesto gerekçesiyle düzenlediği yürüyüşün ardından taş, havaifişek ve molotofkokteyli ile saldıran gruba polis müdahale ettiMARDİN (AA) - Kızıltepe'de Demokratik Bölgeler Partisi'nin (DBP) IŞİD'i protesto gerekçesiyle düzenlediği yürüyüşün ardından taş, havai fişek ve molotofkokteyli ile saldıran gruba polis müdahale etti. (Bugün 19:04)

   

  Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği Genel Başkanı Memiş Açıklaması

  "Şoförlerin yaşları 60'ı geçmemeli, kalp ve şeker gibi hastalığı olmamalı" (Bugün 19:00)

   

  Irak ve Suriye Tezkeleri Birleştirildi, Asker Sınır Dışına Çıkabilecek

  Irak ve Suriye Tezkeleri Birleştirildi, Asker Sınır Dışına Çıkabilecek

  Bülent Arınç, "Irak ve Suriye tezkereleri birleştirildi. Tezkere, Türk askerinin sınır dışına çıkmasını da kapsayacak. Ülkemizin güvenliği her şeyden önemli." dedi. (Bugün 19:00)

   

  Çöp Kamyonunun Çarptığı 2 Öğrenci Yaralandı

  Çöp Kamyonunun Çarptığı 2 Öğrenci Yaralandı

  Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde, çöp kamyonunun çarptığı yaşları 17 olan Beyhan Dişçeken ve Şeyma Acer adlı lise öğrencileri yaralandı. (Bugün 18:57)

   

  Ankara'da Vince Çıkan Kişi Trafiği Kapattırdı

  Kızılay'da, çıktığı inşaatın kule vincinde, üzerinde Meryem Ana Kilisesi yazan ve çarmıha gerili Hz. İsa figürü bulunan afiş açan yabancı uyruklu kişi, ikna edilerek indirildi. (Bugün 18:56)

   

  Imf: Ekonomik Toparlanma İçin Altyapı Yatırmalarını Şimdi Yapın

  Uluslararası Para Fonu (IMF) Araştırma Departmanı Başkan Yardımcısı Abdul Abiad, küresel ekonominin toparlanmasında altyapı yatırımlarının büyük rolü olacağına dikkat çekerek, yeni altyapıya ya da eskilerinin onarımına gereksinimi olan tüm ülkelere, "Bu yatırmları şimdi yapın" çağrısında bulundu. (Bugün 18:55)

   

  Nusaybin Karıştı

  Mardin’in Nusaybin ilçesinde Kobani’ye destek yürüyüşü sonrası olaylar çıktı. (Bugün 18:55)

   

  Demirel, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu ile Görüştü

  Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Demirel KKTC'de- Demirel, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu ile görüştü- Demirel: "Kıbrıs'ta yıllardır kalıcı ve adil bir siyasi çözüm aranıyor. (Bugün 18:54)

   

  Kurban Bayramı'nda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz

  Kurban Bayramı'nda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz

  Kurban Bayramı tatili boyunca vatandaşlar otoyollar ve boğaz köprülerinden ücretsiz olarak yararlanılabilecek. (Bugün 18:54)

   

  Çiçek, Suriye Türkmenlerini Kabul Etti

  TBMM Başkanı Çiçek, Suriye Türkmenlerini kabul ettiTBMM (AA) - TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Suriye Türkmen Meclisi heyetini kabul etti. (Bugün 18:54)

   

  Zonguldak'ta 241 Kişilik Geçici İşe Bin 907 Kişi Başvurdu

  Zonguldak'ta 241 Kişilik Geçici İşe Bin 907 Kişi Başvurdu

  Zonguldak'ta, 'Toplum Yararına Çalışma Programı' kapsamında okullarda geçici temizlik görevlisi olarak alınacak 241 kişilik işe bin 907 kişi başvurdu. (Bugün 18:53)

   

  İzmir'de Kaçak Göçmen Operasyonları

  İzmir'de Kaçak Göçmen Operasyonları

  İzmir Valiliği, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan arama kurtarma faaliyetlerinde Çeşme ve Seferihisar’da 13 Suriyeli göçmenin kurtarıldığını bildirdi. (Bugün 18:53)

   

  Trafik Kazası: 3 Yaralı

  Trafik Kazası: 3 Yaralı

  Uşak'ta trafik kazası: 3 yaralı- Otomobille traktörün çarpışması sonucu 1'i ağır 3 kişi yaralandıUŞAK (AA) - Uşak'ta meydana gelen trafik kazasında üç kişi yaralandı. (Bugün 18:53)

   

  Mahkemenin Tedavi Kararını İhlale Ceza

  Samsun’da uyuşturucu suçundan yargılanan ve mahkemenin verdiği tedavi ve denetimi ihlal ettikleri iddiasıyla yeniden yargılanan 2 ayrı kişi önce 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı, daha sonra cezaları 3 yıl suç işlememek kaydıyla ertelendi. (Bugün 18:52)

   

  Marmaris'te Silahlı Kavga: 1 Yaralı

  Marmaris'te Silahlı Kavga: 1 Yaralı

  Muğla’nın Marmaris ilçesinde motosiklet satışı yüzünden çıktığı iddia edilen kavgada silahla vurulan 1 kişi ağır yaralandı. (Bugün 18:51)

   

  Varşova'da İnsani Boyut Uygulama Toplantıları

  AGİT İnsan Hakları ve Dini Özgürlükler Danışma Kurulu Üyesi Şenay: ''Uluslararası kuruluşlarda İslamofobi'ye karşı gerekli düzenlemeler yapılsa da bu kriterlerin uygulanması için hukukçuların katkısıyla yasal düzenlemelerin yapılması ihtiyacı bulunuyor'' (Bugün 18:49)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.09.2014 20:53:20. #1.12#