SON DAKİKA GÜNDEM GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Gündem Gazetesi Haberleri

 • 15 Temmuz 2016 18:52ABD Büyükelçisi, Önderoğlu, Nesin ve Fincancı'yı İstanbul'da Ziyaret Etti (2)ABD Büyükelçisi John R. Bass, insan hakları savunucusu Şebnem Korur Fincancı, Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve gazeteci Ahmet Nesin'i İstanbul'da ziyaret etti.
 • 15 Temmuz 2016 15:37ABD Büyükelçisi, Önderoğlu, Nesin ve Fincancı'yı İstanbul'da Ziyaret EttiABD Büyükelçisi, Önderoğlu, Nesin ve Fincancı'yı İstanbul'da Ziyaret EttiAbd Büyükelçisi John R. Bass, Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, gazeteci Ahmet Nesin, ve insan hakları savunucusu Şebnem Korur Fincancı'yı İstanbul'da ziyaret etti.
 • 11 Temmuz 2016 12:03Akademisyenlerin Bildirisi ile Fincancı ve Önderoğlu'na DestekAnkara Adliyesine gelen bir grup, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerine destek verdikleri gerekçesiyle Söke'de hakkında dava açılan 46 kişi ile Özgür Gündem gazetesinin "nöbetçi genel yayın yönetmenliği"ni üstlenen Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve gazeteci Erol Önderoğlu'na destek için kendileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 04 Temmuz 2016 12:57Erol Önderoğlu'ndan Tgc'ye ZiyaretÖzgür gündem Gazetesi'nde yaptığı bir günlük sembolik nöbetçi yayın yönetmenliği görevi nedeniyle 10 gün cezaevinde tutuklu kalan Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni (TGC) ziyaret etti.
 • 01 Temmuz 2016 18:02Gazetede Örgüt Propagandası Davaları BirleştirildiÖzgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla gazeteci Erol Önderoğlu, Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Şebnem Korur ve yazar Ahmet Aziz Nesin ile ilgili davaların birleştirilmesine karar verildi.
 • 01 Temmuz 2016 17:58Özgür Gündem Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni Önderoğlu: Yanlıştan DönüldüÖzgür Gündem Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni Önderoğlu: Yanlıştan DönüldüÖzgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi genel yayın yönetmenliğini yaptığı için tutuklanan Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu serbest bırakıldıktan sonra DW Türkçe'nin sorularını yanıtladı.
 • 01 Temmuz 2016 17:27Gazeteci Yazar Ahmet Aziz Nesin Tahliye EdildiÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katıldıktan haklarında açılan soruşturma kapsamında tutuklanan Gazeteci-Yazar Ahmet Aziz Nesin tahliye edildi.
 • 01 Temmuz 2016 17:12Özgür Gündem Nöbetçi Yayın Yönetmeni Nesin Tahliye OlduÖzgür Gündem Nöbetçi Yayın Yönetmeni Nesin Tahliye OlduÖzgür Gündem gazetesi ile dayanışma göstermek için gazetenin nöbetçi yayın yönetmenliği görevini üstlenen Ahmet Nesin için tahliye kararı verildi.
 • 01 Temmuz 2016 16:49Gazetede Örgüt Propagandası DavasıÖzgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendiği tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla tutuklanan ve hazırlanan iddianameyle hakkında 2 yıldan 14 yıl altı aya kadar hapis cezası istenen yazar Ahmet Aziz Nesin'in tahliyesine hükmedildi.
 • 01 Temmuz 2016 16:41Ahmet Aziz Nesin de Tahliye EdildiAhmet Aziz Nesin de Tahliye EdildiÖzgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi genel yayın yönetmenliği yaptıktan sonra "terör suçundan" tutuklanan yazar Ahmet Aziz Nesin tahliye edildi.
 • 30 Haziran 2016 19:14Fincancı Tahliye Oldu (2)Fincancı Tahliye Oldu (2)Özgür Gündem gazetesi tarafından başlatılan 'Nöbetçi Eş Genel Yayın Yönetmenliği' kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan Türkiye İnsan Hakları Vakfı(TIHV) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nden tahliye edildi.
 • 30 Haziran 2016 18:26Fincancı Tahliye OlduFincancı Tahliye OlduHaber: Ezgi ÇAPA Kamera: İdris TİFTİKÇİ İstanbulDHAÖzgür Gündem gazetesi tarafından başlatılan 'Nöbetçi Eş Genel Yayın Yönetmenliği' kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan Türkiye İnsan Hakları Vakfı(TIHV) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nden tahliye edildi.
 • 30 Haziran 2016 18:06Özgür Gündem'in İki Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenine TahliyeÖzgür Gündem'in İki Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenine TahliyeÖzgür Gündem Gazetesi nöbetçi genel yayın yönetmenliği üstlendiği gerekçesiyle tutuklanan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu tahliye oldu.
 • 30 Haziran 2016 18:02Fincancı Cezaevinden ÇıktıFincancı Cezaevinden ÇıktıHaber-Kamera: İdris TİFTİKCİ - Ezgi ÇAPA/ İstanbul DHAÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlendiği gerekçesiyle haklarında dava açılan Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) ve Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı tahliye oldu.
 • 30 Haziran 2016 17:35Tahliye Kararının Gerekçesi Açıklandıİstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Özgür Gündem Gazetesi soruşturmasında tutuklanan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu hakkında verdiği tahliye kararının gerekçesini açıkladı.
 • 30 Haziran 2016 16:45Gazetede Örgüt Propagandası DavasıÖzgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla tutuklanan ve hazırlanan iddianameyle haklarında 2 yıldan 14 yıl altışar aya kadar hapis cezası istenen gazeteci Erol Önderoğlu ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur, iddianameyi kabul eden mahkemece tahliye edildi.
 • 30 Haziran 2016 15:46Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu Tahliye Edildi (2)Özgür Gündem Ga gazetesi soruşturmasında 10 gün önce tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu hakkında mahkeme tahliye kararı verildi.
 • 30 Haziran 2016 15:39Önderoğlu ve Fincancı İçin Tahliye KararıÖnderoğlu ve Fincancı İçin Tahliye KararıProf. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Sınır Tanımayan Gazeteciler'in Türkiye temsilcisi Önder Önderoğlu tahliye edildi.
 • 30 Haziran 2016 15:32Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu'na TahliyeÖzgür Gündem gazetesinin “Nöbetçi yayın yönetmenliği” kampanyasına katıldıkları gün gazetede yayınlanan haberler nedeniyle tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu’nun tahliyesine karar verildi.
 • 30 Haziran 2016 15:10Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu Tahliye EdildiÖzgür Gündem gazetesinin 'Nöbetçi Eş Genel Yayın Yönetmenliği' kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle 'terör propagandası' yaptığı iddiasıyla tutuklanan Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Prof. Şebnem Korur Fincancı ve gazeteci Erol Önderoğlu tahliye edildi.
 • 30 Haziran 2016 14:48Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu Tahliye EdildiŞebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu Tahliye EdildiÖzgür Gündem gazetesinde nöbetçi genel yayın yönetmenliği yaptıkları için tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu tahliye edildi.
 • 29 Haziran 2016 16:43Dha Muhabiri, Kırkpınar Fotoğraf Yarışması'nda Birinci OlduDha Muhabiri, Kırkpınar Fotoğraf Yarışması'nda Birinci OlduEdirne Bürosu Muhabiri Engin Özmen'in çektiği fotoğraf birinci oldu.
 • 28 Haziran 2016 16:57Yüksekdağ: Yüksekdağ: "İfade Vermeye Gitmeyeceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP Grup Toplantısı HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın gelişi ve konuşması HDP TBMM Grup Toplantısı Eş Genel Başkan Yüksekdağ: "Dün bizim irademizi bu Meclisin çatısından kelepçeleyip götürenler, bugün her yerde halkımızın iradesini kelepçelemeye çalışıyorlar" "Halkın oyuyla gelmiş belediye başkanları ve yerel yöneticileri devre dışı bırakmaya çalışıyorlar" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Dün bizim irademizi bu Meclis'in çatısından kelepçeleyip götürenler, bugün her yerde halkımızın iradesini kelepçelemeye çalışıyorlar.
 • 28 Haziran 2016 15:00Hdp TBMM Grup ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Dün bizim irademizi bu Meclis'in çatısından kelepçeleyip götürenler, bugün her yerde halkımızın iradesini kelepçelemeye çalışıyorlar.
 • 28 Haziran 2016 00:38Berlin'de Tutuklamalar Protesto EdildiBerlin'de Tutuklamalar Protesto EdildiTürkiye'nin Berlin Büyükelçiliği önünde düzenlenen gösteride, Türkiye'de gazeteci ve insan hakları savunucularının tutuklanması protesto edildi.
 • 27 Haziran 2016 17:56Sokak Basketbolu Heyecanı, Bodrum'da yaşanacak3.05 Spor Organizasyonu'nun düzenleyeceği Sokak Basketbol Turnuvası, 1-5 Ağustos 2016 tarihlerinde Gümbet Dolgu Alanı' nda gerçekleştirilecek.
 • 27 Haziran 2016 16:15Tgc'den Adliye Önünde Açıklama...Tgc'den Adliye Önünde Açıklama...* TGC Başkanı Turgay Olcayto,"Türkiye'de basına yapılan muamele iyi değil. Bundan acil olarak geri dönülmesi lazım. Türkiye'nin iyiliği için de bu gerekiyor"Haber - Kamera: Serpil KIRKESER/ İstanbul DHATürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlendikleri tarihlerde "Terör Örgütü PKK'nın propagandasını" yaptıkları iddiasıyla tutuklanan ve soruşturma için ifadeye çağrılan gazetecilere için basın açıklaması yaptı.
 • 27 Haziran 2016 14:52Tgc ve Basın Konseyi Üyelerinden Adliye Önünde AçıklamaTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Basın Konseyi üyesi bir grup, Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihlerdeki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla tutuklanan ve soruşturma için ifadeye çağrılan gazetecilere destek vermek için açıklama yaptı.
 • 27 Haziran 2016 13:53Özgür Gündem Soruşturmasında İfadeler Emniyette AlınacakÖzgür Gündem gazetesinin “Nöbetçi Genel Yayın yönetmenliği” kampanyasına katıldıkları gün gazetede yayınlanan haberler nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan gazeteciler Yıldırım Türker, Nadire Mater, Faruk Balıkçı, Tuğrul Eryılmaz ve Veysi Altay savcılık sorgusu için geldikleri adliyeden, ifade işleminin emniyette yapılacağı bilgisi üzerine ayrıldı.
 • 27 Haziran 2016 13:31Gazeteciler Emniyet'te İfade VerecekÖzgür Gündem Gazetesi 'nöbetçi genel yayın yönetmenliği' kampanyasına katıldıkları için haklarında soruşturma başlatılan Nadire Mater, Yıldırım Türker, Tuğrul Eryılmaz, Faruk Balıkçı ve Veysi Altay ifade vermek için Çağlayan Adliyesi'ne geldi.
 • 27 Haziran 2016 11:07Bölge Baroları Akademisyenlerin Tutuklanmasına TepkiliBölge Baroları Akademisyenlerin Tutuklanmasına TepkiliGüneydoğu Bölge Baroları, Özgür Gündem gazetesinde nöbetçi genel yayın yönetmeliği yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan üç akademisyenin tutuklamasına tepki gösterdi.
 • 27 Haziran 2016 10:44Özgür Gündem Soruşturmasında 5 İsim İfade VeriyorÖzgür Gündem Gazetesi 'nöbetçi genel yayın yönetmenliği' kampanyasına katıldıkları için haklarında soruşturma başlatılan Nadire Mater, Yıldırım Türker, Tuğrul Eryılmaz, Faruk Balıkçı ve Veysi Altay ifade vermek için Çağlayan Adliyesi'ne geldi.
 • 26 Haziran 2016 15:09CHP'den Metris ve Bakırköy Cezaevlerine ZiyaretCHP'den Metris ve Bakırköy Cezaevlerine ZiyaretCHP'den bir heyet, Özgür Gündem gazetesinde bir günlük günlük genel yayın yönetmenliği yapan ve 'terör örgütü propagandası' gerekçesiyle tutuklanan 3 ismi ziyaret etti.
 • 25 Haziran 2016 15:31Beyoğlu'nda GerginlikBeyoğlu'nda GerginlikGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Grup ile polis arasında görüşmeler Grubun İstiklal Caddesi'nde yürüyüşü Polisin uyarıları sonrası grubun dağılması Beyoğlu'nda gerginlik İstiklal Caddesi'nde Özgür Gündem gazetesini dağıtmak isteyen gruba, polis güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.
 • 25 Haziran 2016 14:35Tutuklanan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenilerine DestekTutuklanan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenilerine DestekHaber-Kamera Ümit TÜRK İstanbul DHAİnsan Hakları Derneği ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışma amaçlı katıldıkları nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyası sonrası terör örgütü propagandası yapmak iddiasıyla tutuklanan TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önder için Galatasaray Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.
 • 25 Haziran 2016 14:15Cumartesi Anneleri'nin 587. Kez Yaptığı Eyleme HDP de Katıldı, Olay ÇıktıCumartesi Anneleri'nin 587. Kez Yaptığı Eyleme HDP de Katıldı, Olay ÇıktıCumartesi Anneleri'nin 587 kez Galatasaray Lisesi'nde yaptığı eyleme katılan, HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın da aralarında bulunduğu partililer olay çıkarttı.
 • 25 Haziran 2016 13:38Beyoğlu'nda Gerginlikİstiklal Caddesi'nde Özgür Gündem gazetesini dağıtmak isteyen gruba, polis güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.
 • 24 Haziran 2016 16:07İHD Yöneticileri Tutuklamalara Tepki GösterdiİHD Yöneticileri Tutuklamalara Tepki Gösterdiİnsan Hakları Derneği, Özgür Gündem Gazetesinin genel yayın yönetmenliği kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan kişilerin bırakılmasını talep etti.
 • 24 Haziran 2016 11:30İHD, Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki GösterdiİHD, Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki GösterdiİHD Şube Eşbaşkanı Atilla Yazar, "Son günlerde düşünce, ifade ve basın özgürlüğüne yönelik hukuk ve etik dışı uygulamalara son verilmesi gerektiğini defalarca yine bu alanlarda haykırmıştık. Artık yeter diyoruz" dedi.
 • 24 Haziran 2016 11:27Metris Cezaevi Önünde Gazetecilere Özgürlük EylemiMetris Cezaevi Önünde Gazetecilere Özgürlük EylemiHaber-Kamera: Sinan BİLGİLİ-İSTANBUL DHASınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü ve Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP) üyeleri, Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı'nın tutuklanmasını Metris cezaevi önünde protesto etti.
 • 24 Haziran 2016 09:01ABD'den Özgür Gündem Yorumu: Rahatsız Edici Eğilimin DevamıABD'den Özgür Gündem Yorumu: Rahatsız Edici Eğilimin DevamıABD'den, Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma gösteren gazetecilerin tutuklanmasına, "Türkiye'de süregelmekte olan rahatsız edici eğilimin devamı" değerlendirmesi geldi.
 • 23 Haziran 2016 20:35Bakırköy Cezaevi Önünde Bakırköy Cezaevi Önünde "Özgürlük Nöbeti"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP EŞ Gelen Başkanı Figen Yüksekdağ'ın açıklamaları Detaylar Bakırköy Cezaevi önünde "Özgürlük Nöbeti" HDP EŞ Gelen Başkanı Yüksekdağ, Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için başlatılan nöbete katıldı Figen Yüksekdağ: "Her yerde basın özgürlüğü, insan özgürlüğü, demokrasi için her zamankinden daha fazla yan yana durmaya, bu dayanışmayı, birliği ve demokratik direnişi büyütmeye ihtiyacımız var" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Her yerde basın özgürlüğü, insan özgürlüğü, demokrasi için her zamankinden daha fazla yan yana durmaya, bu dayanışmayı, birliği ve demokratik direnişi büyütmeye ihtiyacımız var." dedi.
 • 23 Haziran 2016 19:27Figen Yüksekdağ Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç DuyacaksınızFigen Yüksekdağ Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç DuyacaksınızHdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapmalarının ardından tutuklanan Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan nöbet eylemine destek verdi.
 • 23 Haziran 2016 19:22Figen Yüksekdağ: Figen Yüksekdağ: "Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç Duyacaksınız"Hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapmalarının ardından tutuklanan Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan nöbet eylemine destek verdi.
 • 23 Haziran 2016 19:11Bakırköy Cezaevi Önünde "Özgürlük Nöbeti"HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Her yerde basın özgürlüğü, insan özgürlüğü, demokrasi için her zamankinden daha fazla yan yana durmaya, bu dayanışmayı, birliği ve demokratik direnişi büyütmeye ihtiyacımız var." dedi.
 • 23 Haziran 2016 17:54İlkiz: Soruşturmada Hukuki Çelişki Varİlkiz: Soruşturmada Hukuki Çelişki VarAvukat İlkiz'e göre Özgür Gündem'in nöbetçi genel yayın yönetmenlerine yönelik soruşturmada hukuka aykırılık söz konusu. İlkiz, basın ve ifade özgürlüğünün önündeki engelin Terörle Mücadele Kanunu olduğunu vurguladı.
 • 23 Haziran 2016 17:30İngiliz Akademisyene İlk Duruşmada Beraatİngiliz Akademisyene İlk Duruşmada BeraatGözaltındaki akademisyenlere destek için geldiği İstanbul Adalet Sarayı girişinde gözaltına alınan İngiliz akademisyen Christopner Stephenson “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.
 • 23 Haziran 2016 15:13Sağlıkçılardan 'Şebnem Hoca Yalnız Değildir' EylemiSağlıkçılardan 'Şebnem Hoca Yalnız Değildir' Eylemi* Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel,"Bizler Şebnem Korur Fincancı ve diğer 2 gazeteci yazarın yanında olduğumuzu, anti demokratik bu tür uygulamaların karşısında hep birlikte dayanışma içerisinde olacağımızı, tutuklu kaldıkları süre içerisinde tutuklu oldukları yerlerde her gün nöbet eylemi yapacağımız ilan ediyoruz"Haber - Kamera: Enver ALAS,İSTANBUL/ DHAİstanbul Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şubesi öncülüğünde bir araya gelen bir grup sağlıkçı, Özgür Gündem Gazetesi'nde bir günlüğüne genel yayın yönetmenliği kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan adli tıp uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'yla destek için dayanışma eylemi yaptı.
 • 23 Haziran 2016 14:14Hakkari İHD'den Özgür Gündem TepkisiHakkari İHD'den Özgür Gündem TepkisiHakkari İHD'den Özgür Gündem tepkisiİHD Hakkari Şubesi, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katıldığı için Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklanmasına basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
 • 23 Haziran 2016 09:31Önderoğlu, Fincancı ve Nesin'e 14.5 Yıl İstendiÖnderoğlu, Fincancı ve Nesin'e 14.5 Yıl İstendiÖzgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptıkları için tutuklanan Önderoğlu, Korur Fincancı ve Nesin hakkında iddianame hazırlandı.