SON DAKİKA GÜNDEM GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Gündem Gazetesi Haberleri

 • 16:07İHD Yöneticileri Tutuklamalara Tepki GösterdiİHD Yöneticileri Tutuklamalara Tepki Gösterdiİnsan Hakları Derneği, Özgür Gündem Gazetesinin genel yayın yönetmenliği kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan kişilerin bırakılmasını talep etti.
 • 11:30İHD, Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki GösterdiİHD, Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki GösterdiİHD Şube Eşbaşkanı Atilla Yazar, "Son günlerde düşünce, ifade ve basın özgürlüğüne yönelik hukuk ve etik dışı uygulamalara son verilmesi gerektiğini defalarca yine bu alanlarda haykırmıştık. Artık yeter diyoruz" dedi.
 • 11:27Metris Cezaevi Önünde Gazetecilere Özgürlük EylemiMetris Cezaevi Önünde Gazetecilere Özgürlük EylemiHaber-Kamera: Sinan BİLGİLİ-İSTANBUL DHASınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü ve Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP) üyeleri, Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı'nın tutuklanmasını Metris cezaevi önünde protesto etti.
 • 09:01ABD'den Özgür Gündem Yorumu: Rahatsız Edici Eğilimin DevamıABD'den Özgür Gündem Yorumu: Rahatsız Edici Eğilimin DevamıABD'den, Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma gösteren gazetecilerin tutuklanmasına, "Türkiye'de süregelmekte olan rahatsız edici eğilimin devamı" değerlendirmesi geldi.
 • 20:35Bakırköy Cezaevi Önünde Bakırköy Cezaevi Önünde "Özgürlük Nöbeti"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP EŞ Gelen Başkanı Figen Yüksekdağ'ın açıklamaları Detaylar Bakırköy Cezaevi önünde "Özgürlük Nöbeti" HDP EŞ Gelen Başkanı Yüksekdağ, Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için başlatılan nöbete katıldı Figen Yüksekdağ: "Her yerde basın özgürlüğü, insan özgürlüğü, demokrasi için her zamankinden daha fazla yan yana durmaya, bu dayanışmayı, birliği ve demokratik direnişi büyütmeye ihtiyacımız var" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Her yerde basın özgürlüğü, insan özgürlüğü, demokrasi için her zamankinden daha fazla yan yana durmaya, bu dayanışmayı, birliği ve demokratik direnişi büyütmeye ihtiyacımız var." dedi.
 • 19:27Figen Yüksekdağ Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç DuyacaksınızFigen Yüksekdağ Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç DuyacaksınızHdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapmalarının ardından tutuklanan Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan nöbet eylemine destek verdi.
 • 19:22Figen Yüksekdağ: Figen Yüksekdağ: "Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç Duyacaksınız"Hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapmalarının ardından tutuklanan Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan nöbet eylemine destek verdi.
 • 19:11Bakırköy Cezaevi Önünde "Özgürlük Nöbeti"HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Her yerde basın özgürlüğü, insan özgürlüğü, demokrasi için her zamankinden daha fazla yan yana durmaya, bu dayanışmayı, birliği ve demokratik direnişi büyütmeye ihtiyacımız var." dedi.
 • 17:54İlkiz: Soruşturmada Hukuki Çelişki Varİlkiz: Soruşturmada Hukuki Çelişki VarAvukat İlkiz'e göre Özgür Gündem'in nöbetçi genel yayın yönetmenlerine yönelik soruşturmada hukuka aykırılık söz konusu. İlkiz, basın ve ifade özgürlüğünün önündeki engelin Terörle Mücadele Kanunu olduğunu vurguladı.
 • 17:30İngiliz Akademisyene İlk Duruşmada Beraatİngiliz Akademisyene İlk Duruşmada BeraatGözaltındaki akademisyenlere destek için geldiği İstanbul Adalet Sarayı girişinde gözaltına alınan İngiliz akademisyen Christopner Stephenson “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.
 • 15:13Sağlıkçılardan 'Şebnem Hoca Yalnız Değildir' EylemiSağlıkçılardan 'Şebnem Hoca Yalnız Değildir' Eylemi* Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel,"Bizler Şebnem Korur Fincancı ve diğer 2 gazeteci yazarın yanında olduğumuzu, anti demokratik bu tür uygulamaların karşısında hep birlikte dayanışma içerisinde olacağımızı, tutuklu kaldıkları süre içerisinde tutuklu oldukları yerlerde her gün nöbet eylemi yapacağımız ilan ediyoruz"Haber - Kamera: Enver ALAS,İSTANBUL/ DHAİstanbul Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Aksaray Şubesi öncülüğünde bir araya gelen bir grup sağlıkçı, Özgür Gündem Gazetesi'nde bir günlüğüne genel yayın yönetmenliği kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan adli tıp uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'yla destek için dayanışma eylemi yaptı.
 • 14:14Hakkari İHD'den Özgür Gündem TepkisiHakkari İHD'den Özgür Gündem TepkisiHakkari İHD'den Özgür Gündem tepkisiİHD Hakkari Şubesi, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katıldığı için Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklanmasına basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
 • 09:31Önderoğlu, Fincancı ve Nesin'e 14.5 Yıl İstendiÖnderoğlu, Fincancı ve Nesin'e 14.5 Yıl İstendiÖzgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptıkları için tutuklanan Önderoğlu, Korur Fincancı ve Nesin hakkında iddianame hazırlandı.
 • 19:47TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, AK Parti'nin grup önerisinin görüşmelerinde AK Parti, CHP ve HDP milletvekilleri arasında "Çözüm Süreci" tartışması yaşandı.
 • 19:22Şanlıurfa - Yayın Yönetmenlerinin Tutuklanmasına Şanlıurfa'da TepkiŞanlıurfa - Yayın Yönetmenlerinin Tutuklanmasına Şanlıurfa'da TepkiYayın yönetmenlerinin tutuklanmasına Şanlıurfa'da tepkiŞANLIURFA'da, İnsan Hakları Derneği (İHD) üyeleri, Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi genel yayın yönetmenliğini yapan 3 kişinin tutuklanmasını basın açıklamasıyla protesto etti.
 • 17:53Gazetede Örgüt Propagandası Suçuna İddianameÖzgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla tutuklanan gazeteci Erol Önderoğlu, yazar Ahmet Nesin ve Prof. Dr. Şebnem Korur ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya'nın 2 yıldan 14 yıl altışar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.
 • 17:45Özgür Gündem Soruşturmasında İddianame HazırÖzgür Gündem gazetesinin bir günlük genel yayın yönetmenliğini üstlenen isimler hakkında yürütülen soruşturmada savcılık iddianamesini tamamladı.
 • 16:29Özgür Gündem Soruşturması Sonrası Jet İddianameÖzgür Gündem Soruşturması Sonrası Jet İddianameÖzgür Gündem gazetesinde geçici yayın yönetmenliği yaptıkları için tutuklanan gazeteciler için iddianame hazırlandı. İddanamede gazeteciler için 2 yıldan 14,5 yıla kadar hapis istendi.
 • 14:38Alman Hükümetinden İlk TepkiAlman Hükümetinden İlk TepkiAlman hükümetinin İnsan Hakları Sorumlusu Bärbel Kofler, Türkiye'ye sözleşmelerle üstlendiği yükümlülüklerini hatırlattı.
 • 13:08CHP'li Tanrıkulu: "2002-2015 Yılları Arasında Toplam 37 Bin 922 Yurttaşımız Yaşamını Yitirmiş"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 2002-2015 yılları arasında insan hakları ihlalleri sonucu toplam 37 bin 922 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
 • 10:20Alman Siyasetinden Tutuklamalara Sert TepkiAlman Siyasetinden Tutuklamalara Sert TepkiAlman siyasetçiler, nöbetçi genel yayın yönetmenliğinden dolayı terör propagandası yaptıkları suçlamasıyla tutuklanan üç aydına tam destek vererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu.
 • 00:14Beyoğlu'nda Tutuklanan Gazetecilere Destek EylemiBeyoğlu'nda toplanan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyesi bir grup, bir günlüğüne Özgür Gündem gazetesinin nöbetçi genel yayın yönetmenliğini üstlenen Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasını protesto etti.
 • 21:46Beyoğlu'nda Özgür Gündem Tutuklamaları Nedeniyle Basın AçıklamasıBeyoğlu'nda Özgür Gündem Tutuklamaları Nedeniyle Basın AçıklamasıBeyoğlu'nda toplanan TGS üyesi bir grup, bir günlüğüne Özgür Gündem Gazetesi'nin "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği"ni üstlenen Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasını protesto etti.
 • 21:42Tgs'den Tutuklanan Nöbetçi Gazetecilere Destek EylemiTgs'den Tutuklanan Nöbetçi Gazetecilere Destek EylemiBeyoğlu'nda toplanan TGS üyesi bir grup, bir günlüğüne Özgür Gündem Gazetesi'nin 'Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasını protesto etti.
 • 20:10TBMM Genel Kurulu'nda TartışmaTBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel arasında tartışma çıktı.
 • 18:36TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin "kayıtdışı ekonomiye" ilişkin araştırma önergesinin bugün ele alınmasına dair grup önerisi kabul edilmedi.
 • 17:35Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (3)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Firuzağa'da yaşananlarla ilgili, "Türkiye'ye yakışmayan bir görüntüdür.
 • 16:53İzmir'de Avukatlardan Tutuklama Tepkisiİzmir'de Avukatlardan Tutuklama Tepkisiİzmir'de avukatlardan tutuklama tepkisiİzmir'de avukatlar, DBP Şırnak İl Temsilcisi Hurşit Külter'in 27 Mayıs'tan benri kayıp olmasını ve Özgür Gündem Gazetesi'ne nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Prof. Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ile Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasını protesto etti.
 • 16:53TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Akif Hamzaçebi başkanlığında toplandı.
 • 16:49Selahattin Demirtaş: Bedeli Ne Olursa Olsun Belediyenize Sahip ÇıkmalısınızSelahattin Demirtaş: Bedeli Ne Olursa Olsun Belediyenize Sahip ÇıkmalısınızHdp EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, teröre destek olan belediyelere kayyum atanmasının gündemde olduğunu belirterek "O belediyeleri seçmiş insanlar; siz bedeli ne olursa olsun belediyenize sahip çıkmalısınız." dedi.
 • 16:38Özgür Gündem Gazetesi'ne Hdp ve Çeşitli Meslek Örgütlerinden DestekÖzgür Gündem Gazetesi'ne Hdp ve Çeşitli Meslek Örgütlerinden DestekGazetecilik meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve HDP İl yöneticilerinin aralarında bulunduğu bir grup Özgür Gündem Gazetesi'ne dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.
 • 16:37Özgür Gündem Gazetesi'ne Hdp ve Çeşitli Stk'lardan DestekYazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasına tepki gösteren grup, gazetenin Beyoğlu'ndaki genel merkezi önünde saat 13.30'da bir araya geldi.
 • 16:32İzmir'de Avukatlardan Tutuklama Tepkisiİzmir'de Avukatlardan Tutuklama Tepkisiİzmir'de avukatlar, DBP Şırnak İl Temsilcisi Hurşit Külter'in 27 Mayıs'tan beri kayıp olmasını ve Özgür Gündem Gazetesi'ne nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Prof. Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ile Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasını protesto etti.
 • 15:33Tutuklamalar Soru İşaretleri DoğurduTutuklamalar Soru İşaretleri DoğurduÖzgür Gündem gazetesine nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan üç kişinin tutuklanması soru işaretlerini beraberinde getirdi.
 • 15:28Meslek Örgütlerinden Özgür Gündem AçıklamasıTürkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) ve İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi temsilcileri, Özgür Gündem gazetesine destek açıklaması için bir araya geldi.
 • 15:27Demirtaş, Hdp Grup Toplantısında KonuştuDemirtaş, Hdp Grup Toplantısında KonuştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın grup toplantısının yapılacağı salona girişi Grup toplantısına katılanlardan detaylar Demirtaş'ın konuşması HDP TBMM Grup Toplantısı "(Bazı belediyelere kayyum atanması tartışmaları) Böyle bir saygısızlığa, ahlaksızlığa boyun eğmeyeceğimizi her yerde haykırmalıyız" HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bazı belediyelere kayyum atanması tartışmalarına ilişkin, "Böyle bir saygısızlığa, ahlaksızlığa boyun eğmeyeceğimizi her yerde haykırmalıyız." dedi.
 • 14:34Hdp TBMM Grup ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bazı belediyelere kayyum atanması tartışmalarına ilişkin, "Böyle bir saygısızlığa, ahlaksızlığa boyun eğmeyeceğimizi her yerde haykırmalıyız." dedi.
 • 13:53Kılıçdaroğlu: Eylem Yaptılarsa Alın, Yoksa Valilere Dokunmayın Diyenleri AlınKılıçdaroğlu: Eylem Yaptılarsa Alın, Yoksa Valilere Dokunmayın Diyenleri AlınKılıçdaroğlu tutuklanan genel yayın yönetmenleri için, "Ellerine bomba alıp eylem yaptılarsa hapse atın, valilere telefon açıp teröristlere dokunmayın dedilerse bunları alın içeriye." dedi.
 • 09:44Özgür Gündem Soruşturması'na Dair Tutuklamalar İsveç Basınındaİsveç basını, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlaması ile sevk edildikleri mahkemece tutuklanan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu'na dair haberi "Gazeteciler terörle suçlandılar" başlığı ile okuyucularına duyurdu.
 • 20:03Şebnem Korur Fincancı Cezaevi'ne KonulduŞebnem Korur Fincancı Cezaevi'ne KonulduHaber-Kamera İbrahim AKTÜRKİSTANBUL-DHAÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen isimler hakkında Terör örgütü propagandası yapmak suçundan başlatılan soruşturmada mahkemeye sevk edilen Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) ve adli tıp uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, cezaevine konuldu.
 • 20:01Şebnem Korur Fincancı Cezaevine KonulduŞebnem Korur Fincancı Cezaevine KonulduÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen isimler hakkında Terör örgütü propagandası yapmak suçundan başlatılan soruşturmada mahkemeye sevk edilen Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) ve adli tıp uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, cezaevine konuldu.
 • 19:24Tutuklanmalara Tepki GösterdilerTutuklanmalara Tepki GösterdilerHaber-Kamera Ümit TÜRK - Özden ATİK İstanbul DHAProf. Dr. Şebnem Korur Fincancı (Rasime Şebnem Korur) Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve gazeteci-yazar Ahmet Nesin'in Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyasına katıldıkları için Terör propagandası yaptıkları iddiası ile tutuklanmaları Milletvekilleri ve gazeteciler tarafından adliye önünde düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi.
 • 19:24Özgür Gündem Gazetesinde Örgüt Propagandası Suçundan 3 TutuklamaÖzgür Gündem gazetesinin bir günlük genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihte yapılan yayınlarda "terör örgütü propagandası" yaptığı iddia edilen 3 ismin tutuklanmalarına karar verildi.
 • 19:18Tutuklamalara Tepki GösterdilerTutuklamalara Tepki GösterdilerProf. Dr. Şebnem Korur Fincancı (Rasime Şebnem Korur) Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve gazeteci-yazar Ahmet Nesin'in Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyasına katıldıkları için "Terör propagandası yaptıkları" iddiası ile tutuklanmaları Milletvekilleri ve gazeteciler tarafından adliye önünde düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi.
 • 18:38Özgür Gündem Gazetesinin 3 Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni TutuklandıÖzgür Gündem gazetesinin “nöbetçi yayın yönetmenliği” kampanyasına katıldıkları gün gazetede yayınlanan haberler nedeniyle gözaltına alınan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklandı.
 • 18:38Tutuklanmadan Önce Açıklama YaptılarTutuklanmadan Önce Açıklama YaptılarÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve gazetede yer alan haberlerde "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanan Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ile gazeteci Erol Önderoğlu savcılık ifadeleri öncesinde adliye önünde basın açıklaması yaptılar.
 • 18:32Tutuklanmadan Önce Açıklama YaptılarTutuklanmadan Önce Açıklama YaptılarHaber-Kamera Ümit TÜRK İstanbul DHAÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve gazetede yer alan haberlerde Terör örgütü propagandası yapmak suçundan sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanan Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ile gazeteci Erol Önderoğlu savcılık ifadeleri öncesinde adliye önünde basın açıklaması yaptılar.
 • 18:32Gazetede Örgüt Propagandası Suçundan 3 TutuklamaÖzgür Gündem gazetesiyle dayanışma amacıyla gazetenin bir günlük genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihte yapılan yayınlarda terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla açılan soruşturmada ifade veren gazeteci Erol Önderoğlu, yazar Ahmet Nesin ve Prof. Dr. Şebnem Korur, "terör örgütü propagandası" suçundan tutuklandı.
 • 17:53Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi TutuklandıSınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi TutuklandıÖzgür Gündem gazetesi ile dayanışma amacıyla gazetenin bir günlüğüne genel yayın yönetmenliğini yapan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Erol Önderoğlu ve Ahmet Nesin tutuklandı.
 • 17:08Özgür Gündem Soruşturmasında 3 TutuklamaÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen isimler hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan başlatılan soruşturmada mahkemeye sevk edilen Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklandı.