SON DAKİKA GÜNEY KORE HABERLERİ

Son Dakika Güney Kore Haberleri

 • 18:00Avrasya Siyaseti ve ToplumuAvrasya Siyaseti ve Toplumu" Konferansı Konya'da Başladı“Avrasya Siyaseti ve Toplumu” uluslararası konferans serisinin ikincisi Konya’da başladı.
 • 17:17Iron Man Temalı Galaxy S6 Satışa ÇıkıyorIron Man Temalı Galaxy S6 Satışa ÇıkıyorSamsung, resmi Facebook hesabı üzerinden paylaştığı görsel ile Iron Man temalı Galaxy S6'nın ne zaman satışa çıkacağını müjdeledi.
 • 15:58Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,28907 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02054 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,4855 BHD BAHREYN DİNARI 6,8785 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:06Pekşen Seçim Gezilerine Devam EdiyorPekşen Seçim Gezilerine Devam EdiyorCHP Trabzon Milletvekili adayı avukat Haluk Pekşen, AK Parti iktidarı döneminde 2002 yılında 4.6 milyar dolar olan ülkedeki sıcak paranın şuanda 160 milyar dolar olduğunu belirterek ülkenin tefeci ve faiz lobisinin tuzağına düşürüldüğünü söyledi.
 • 14:55Anadol Yaşasaydı Bugün Bir Dünya MarkasıydıAnadol Yaşasaydı Bugün Bir Dünya MarkasıydıLise ikinci sınıf öğrencisiyken, görüp hayran kaldığı Türkiye’nin ilk seri üretim otomobil markası Anadol’la 43 sene sonra 14 bin 500 kilometrelik Pekin-Paris Rallisi’ne katılan Ahmet Öngün, ülkemizde 60 milyar dolarlık büyüklüğe sahip otomotiv sektörünün mimarının Anadol olduğunu söyledi.
 • 13:50Bartınlı Taekwondocular Milli Takım YolundaBartınlı Taekwondocular Milli Takım YolundaTürkiye Taekwondo Federasyonun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası 12-17 Mayıs tarihlerinde Muğla/Marmaris’te 76 ilden 2000’e yakın sporcunun katılımıyla tamamlandı.
 • 12:29Ahmet Öngün: Anadol Dünya Otomotiv Sektöründe Bir Türk Markası OlacaktıAhmet Öngün: Anadol Dünya Otomotiv Sektöründe Bir Türk Markası OlacaktıTürkiye'nin ilk seri üretim otomobil markası 'Anadol'la 14 bin 500 kilometrelik Pekin- Paris Rallisi'ne katılan Ahmet Öngün, ülkemizde 60 milyar dolarlık büyüklüğe sahip otomotiv sektörünün mimarının Anadol olduğunu söyledi.
 • 11:04Hostes ile Kavga Ettiği İçin 6 Ay Hapis Yatan Hava Yolları Yöneticisine TahliyeUçakta hostes ile kavga ettiği için 10 ay hapis cezasına çarptırılan Güney Kore Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Cho Hyun-ah,bugün tahliye oldu.
 • 09:39Asya Borsaları YükseldiAsya borsalarında haftanın son işlem gününde alış ağırlıklı bir seyir izlendi Japonya Merkez Bankası (BoJ), dün başlayan ve bugün sona eren toplantısında para politikası ve faiz oranlarında değişikliğe gitmedi.
 • 09:29Anadol Yaşasaydı, Bugün Bir Dünya Markasıydı'Anadol Yaşasaydı, Bugün Bir Dünya Markasıydı'Lise 2. sınıf öğrencisiyken görüp hayran kaldığı Türkiye’nin ilk seri üretim otomobil markası Anadol’la tam 43 sene sonra 14 bin 500 kilometrelik Pekin-Paris Rallisi’ne katılan Ahmet Öngün, Türkiye'de 60 milyar dolarlık büyüklüğe sahip otomotiv sektörünün mimarının Anadol olduğunu söyledi.
 • 08:01Mıkta Dışişleri Bakanları ToplantısıMeksika-Endonezya-Güney Kore-Türkiye-Avustralya (MIKTA) Oluşumu'nun 5. Dışişleri Bakanları Toplantısı Güney Kore'nin başkenti Seul'de yapıldı.
 • 06:24Mıkta Dışişleri Bakanları ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Andaman Denizi'nde yaşanan insani trajediye dikkati çekerek, insan kaçakçılarıyla mücadele edilmesi ve Arakanlı Müslümanların Myanmar'daki durumunun iyileştirilmesi gerektiğini vurguladı.
 • 04:53Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Güney Kore'deDışişleri Bakanı Çavuşoğlu Güney Kore'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Güney Koreli mevkidaşı Yun Byung-se ile görüşmesi - MIKTA'ya katılan dışişleri bakanlarının aile fotoğrafı çektirmesi- MIKTA'nın Beşinci Dışişleri Bakanları Toplantısı'ndan detay- Güney Kore Dışişleri Bakanı Yun Byung-se'nin konuşması Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Güney Kore'de- Bakan Çavuşoğlu, Güney Koreli mevkidaşı Yun Byung-se ile görüştü- Yun, Türkiye'nin 2023 hedefine destek vermekten memnuniyet duyacaklarını belirtti Meksika-Endonezya-Güney Kore-Türkiye-Avustralya (MIKTA) Oluşumu'nun 5. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Güney Kore'nin başkenti Seul'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, toplantı öncesinde Güney Koreli mevkidaşı Yun Byung-se ile bir araya geldi.
 • 04:00Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Güney Kore'deMeksika-Endonezya-Güney Kore-Türkiye-Avustralya (MIKTA) Oluşumu'nun 5. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Güney Kore'nin başkenti Seul'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, toplantı öncesinde Güney Koreli mevkidaşı Yun Byung-se ile bir araya geldi.
 • 00:37Zeybekci: "İmam Hatiplerin Önünü Keseceğiz' Diye"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Okuldan genel görüntü- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin alana gelmesi- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin konuşması- TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin konuşması- Kurdele kesilmesi- Zeybekci'nin sınıfları gezmesi ve öğrencilere hediye takdim etmesi Ekonomi Bakanı Zeybekci, Gaziantep'te- Bakan Zeybekci: - "Yıllarca bu ülkede belirli kesim, yani 'imam hatiplerin önünü keseceğiz' diye Türkiye'nin mesleki eğitimle ilgili bir nehri kurutuldu"- "Bilgiyi, teknolojiyi üreten, dağıtım kanallarını kontrol eden, tüketim alışkanlıklarını belirleyen, tüm bunların başında Türkiye olarak parası olan, yani parayı kontrol eden, finansmanı kontrol eden, kendi finansman imkanını kaynağını, yaratan bir ülke olmak zorundayız" Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Yıllarca bu ülkede belirli kesim, yani 'imam hatiplerin önünü keseceğiz' diye Türkiye'nin mesleki eğitimle ilgili bir nehri kurutuldu" dedi.
 • 00:09Obama, Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi ile GörüştüWASHINGTON (AA) – ABD Başkanı Barack Obama, Tunus ile ülkesinin ilişkisini "NATO dışı ana müttefik" seviyesine yükseltme kararı alırken, bu ülkeye yönelik ekonomik ve güvenlik yardımı sözü de verdi.
 • 00:09Gündem Özeti/ 22 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk'ta - Çiçek, Zyber Halluli Yetimhanesi'ni ziyaret edecek, TİKA tarafından yetimhaneye bağışlanan aracın teslim törenine katılacak.
 • 22:48Ekonomi Bakanı Zeybekci, Gaziantep'teEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Yıllarca bu ülkede belirli kesim, yani 'imam hatiplerin önünü keseceğiz' diye Türkiye'nin mesleki eğitimle ilgili bir nehri kurutuldu" dedi.
 • 21:44Bakan Zeybekci: İhracatımızın İçinde Yüksek Teknoloji Payı Yüzde 4 Bile DeğilBakan Zeybekci: İhracatımızın İçinde Yüksek Teknoloji Payı Yüzde 4 Bile DeğilEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin ihracatı içinde yüksek teknoloji payının azlığına vurgu yaparak, "Bu rakam yüzde 4 bile değil." dedi.
 • 20:43Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Bishop ile GörüştüÇavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Bishop ile GörüştüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Avustralyalı Dışişleri Bakanı Julie Bishop görüşmesi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Güney Kore'de- Çavuşoğlu, Avustralyalı Dışişleri Bakanı Julie Bishop ve Meksikalı Dışişleri Bakanı Jose Antonio Meade Kuribrena ile bir araya geldi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avustralyalı mevkidaşı Julie Bishop ve Meksikalı mevkidaşı Jose Antonio Meade Kuribrena ikili ve bölgesel konuları görüştü.
 • 18:24Hdp Diyarbakır Milletvekili Altan Tan AçıklamasıHDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Biz Türkiye'de özgürlükleri genişletelim, herkes kendini rahat ifade etsin, Türkiye daha şeffaf, daha demokratik ülke olsun derken, maalesef daha geriye gidiyoruz" dedi.
 • 18:14Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Güney Kore'deDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avustralyalı mevkidaşı Julie Bishop ve Meksikalı mevkidaşı Jose Antonio Meade Kuribrena ikili ve bölgesel konuları görüştü.
 • 17:53HDP'li Tan: Saldırıları Biz mi Yaptık, Özür DileyelimHDP'li Tan: Saldırıları Biz mi Yaptık, Özür DileyelimBaşbakan Davutoğlu'nun, HDP'ye bombalı saldırılarla ilgili "Fail tespit edildi ve inşallah yakalanacak." sözlerine HDP'den ilk yanıt Altan Tan'dan geldi.
 • 17:18Hdp'li Tan: Biz mi Yaptık, Özür DileyelimHdp'li Tan: Biz mi Yaptık, Özür DileyelimHDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Bursa'da yaptığı açıklamada, Adana ve Mersin'deki parti binalarına bombalı saldırılarla ilgili olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, "Fail tespit edildi ve inşallah yakalanacak.
 • 17:06Samsung, Tayland'da Televizyon Üretimini SonlandırıyorGüney Koreli teknoloji devi Samsung, Tayland’da televizyon üretimini sonlandıracağını duyurdu.
 • 16:47Avrupa Şampiyonu 2 Oyuncuyla Kadrosuna Takviye YaptıBursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı, Belçika ve Brezilyalı iki oyuncuyu kadrosuna katarak kadrosuna takviye yaptı.
 • 16:43Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,28657 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02030 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,4633 BHD BAHREYN DİNARI 6,8138 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 16:29Çavuşoğlu Güney Kore'deÇavuşoğlu Güney Kore'deDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı temaslarda bulunmak için Güney Kore’ye geldi.
 • 16:27İran Cumhurbaşkanı Ruhani Açıklamasıİran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "ülkesinin bilimsel ve askeri sırlarına erişim izni veren hiçbir anlaşmayı imzalamayacaklarını" bildirdi.
 • 16:20Soğuk Hava Sıcaktan Yaklaşık 18 Kat Fazla Ölüme Yol AçıyorSoğuk Hava Sıcaktan Yaklaşık 18 Kat Fazla Ölüme Yol AçıyorBilim adamlarının, 1985-2012 tarihleri arasında 13 ülkede yaptıkları araştırmalar sonucunda soğuk havaların sıcak havalardan 18 kat daha fazla can aldığı ortaya çıktı.
 • 16:06HDP'li Tan: Savcının Girişimi FecaattırHDP'li Tan: Savcının Girişimi FecaattırHDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Ankara Savcısı Serdar Coşkun'un tarafsız medyayı susturma girişimini, 'Fecaat' olarak değerlendirdi.
 • 15:098.astana Ekonomi Forumu Başladı8.astana Ekonomi Forumu BaşladıKazakistan’ın başkenti Astana’da bu yıl 8'incisi düzenlenen Astana Ekonomi Forumu başladı.
 • 14:17Sultanlara Takviye SürüyorBursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı, Belçika ve Brezilyalı iki oyuncuyu kadrosuna katarak gücüne güç kattı.
 • 13:28Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadrosunu GüçlendirdiBayanlar Voleybol 1. Ligi ekiplerinden Bursa Büyükşehir Belediyespor, Belçikalı Frauke Dririckx ile Brezilyalı Joyce Gomes da Silva'yı transfer etti.
 • 13:15Maliye Bakanı Şimşek: "Allah Ülkemizi Popülizm Tuzağına Bir Daha Düşürmesin"Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Twitter’dan yaptığı açıklamalarda yapısal reformlara dikkat çekerek, ’Allah ülkemizi popülizm tuzağına bir daha düşürmesin" dedi.
 • 12:42Voleybolda TransferBayanlar Voleybol 1. Ligi ekiplerinden Bursa Büyükşehir Belediyespor, Belçikalı Frauke Dririckx ile Brezilyalı Joyce Gomes da Silva'yı transfer etti.
 • 12:06Bursa Büyükşehir Belediyespor Dririckx ve Silva ile AnlaştıBursa Büyükşehir Belediyespor Dririckx ve Silva ile AnlaştıChallenge CUP'TA şampiyon olan Türkiye Bayanlar Voleybol 1'inci ligi takımlarından Bursa Büyükşehir Belediyespor bayan voleybol takımı Belçika Bayan Voleybol Milli Takım Pasörü Frauke Dririckx ve Güney Kore'nin Daeyon KGC Kulübü formasını giyen, Brezilya Milli Takım oyuncusu, Pasör Çaprazı Joyce Gomes da Silva ile anlaştı.
 • 09:48Asya Borsaları Karışık SeyrettiAsya borsalarında karışık bir seyir izlendi.
 • 09:33Güney Kore'nin Yeni Başbakan Adayının İsmi AçıklandıGüney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, bu sabah ülkenin yeni başbakan adayının ismini duyurdu.
 • 09:27Güney Kore ve Japonya Savunma Bakanı, Beş Yıl Aradan Sonra İlk Kez GörüşecekGüney Kore'nin Savunma Bakanı Han Min-koo'nun, önümüzdeki hafta Japonyalı meslektaşı Nakatani Gen ile bir araya geleceği bildirildi.
 • 01:00Işık: Işık: "Imf'nin Kapısına Gidip 3 Kuruş İçin Yalvardılar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de: - "Bugün milliyetçilik nutukları atanlar 13 yıl önce bu memleketi IMF'ye mahkum edip, IMF'nin talimatı olmadan adım dahi atamayan insanlardı.
 • 23:50Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bugün milliyetçilik nutukları atanlar 13 yıl önce bu memleketi IMF'ye mahkum edip, IMF'nin talimatı olmadan adım dahi atamayan insanlardı.
 • 18:36Samsung Galaxy A8 Parmak İzi Okuyucu İçerecekSamsung Galaxy A8 Parmak İzi Okuyucu İçerecekSamsung'un Galaxy A serisi akıllı telefonları metalik gövde içeren şık tasarımlarıyla ön plana çıkmayı başarıyor.
 • 16:26Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,29117 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02054 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,4968 BHD BAHREYN DİNARI 6,9068 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:19"İSTANBUL'DA Bile Böyle Duyarlı Sanatsever Yok"Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile 'Türk Kore Dostluk' konseri vermek üzere Eskişehir'e gelen Şef Sung Jin Kim ve ekip arkadaşları Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e nezaket ziyaretinde bulundular.
 • 14:32Unesco Gaziantep Yemeklerine Hayran KaldıUnesco Gaziantep Yemeklerine Hayran KaldıGaziantep mutfağı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünde (UNESCO) düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.
 • 12:20Avustralya, Uluslararası Evlat Edinme Ajansı KurduYurtdışından evlat edinmek isteyenler için Avustralya’da evlat edinme ajansı kuruldu.
 • 12:14Unesco Gaziantep Yemeklerine Hayran KaldıGaziantep mutfağı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünde (UNESCO) düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.
 • 11:24Ban Ki-moon'un Kuzey Kore Ziyaretine Onay ÇıkmadıBan Ki-moon'un Kuzey Kore Ziyaretine Onay ÇıkmadıBM Genel Sekreteri Ban ki-moon'un Kuzey Kore'yi ziyaret etme teklifine önce yeşil ışık yakan Pyongang daha sonra verdiği onayı geri çekti.
 • 10:17Kuzey Kore BM Genel Sekreteri Ban'ın Ziyaretini İptal EttiBM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Güney ve Kuzey arasındaki işbirliğinin sembolü olan Kaesong Sanayi Kompleksi'ne yapmayı planladığı ziyaretin, Kuzey Kore tarafından iptal edildiğini bildirdi.