09:3700
SON DAKİKA GÜRCİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Gürcistan Haberleri

   

  AKPM, Rusya'nın Abhazya Teklifinden Endişeli

  Avrupa Konseyi, Abhazya yönetimi ile Rusya arasındaki anlaşma taslağından endişesini dile getirdi. (Dün 21:01)

   

  Doğu Karadeniz'de Dış Ticaret

  Eylül ayı itibariyle bu yıl Doğu Karadeniz’de ihracat bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 35,3 oranında azalarak 134,6 milyon dolara, ithalat yüzde 18,8 oranında azalarak 18,5 milyon dolara geriledi. (Dün 17:05)

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (Dün 17:03)

   

  Satrançta 1 Altın, 1 Gümüş Madalya

  Satrançta 1 Altın, 1 Gümüş Madalya

  Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında mücadele eden Cemil Can Ali Marandi altın madalyanın sahibi olurken Ahmet Utku Üzümcü ise gümüş madalyaya uzanan isim oldu. (Dün 15:08)

   

  Bakan Çağatay Kılıç, Satranç Milli Takımını Tebrik Etti

  Bakan Çağatay Kılıç, Satranç Milli Takımını Tebrik Etti

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlenen ’Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Cemil Can Ali Marandi ve gümüş madalya kazanan Ahmet Utku Üzümcü için tebrik mesajı yayımladı. (Dün 15:08)

   

  Satrançta 1 Altın, 1 Gümüş Madalya

  Satrançta 1 Altın, 1 Gümüş Madalya

  Gürcistan'da düzenlenen Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'nda milli sporculardan Cemil Can Ali Marandi altın, Ahmet Utku Üzümcü gümüş madalya kazandı. (Dün 15:01)

   

  Satrançta 1 Altın, 1 Gümüş Madalya Kazandık

  Satrançta 1 Altın, 1 Gümüş Madalya Kazandık

  Batum-dha gürcistan'ın Batum kentinde düzenlenen 'Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'nda mücadele eden millilerimizden Cemil Can Ali Marandi altın madalyanın sahibi olurken Ahmet Utku Üzümcü ise gümüş madalyaya uzanan isim oldu. (Dün 14:50)

   

  Kızına Önce Karaciğerini Sonra Böbreğini Verdi

  Gürcü anne, 2 yıl önce karaciğerinden parça verdiği 6 yaşındaki kızına, bu kez de bir böbreğini vererek yaşama tutunmasını sağladı. (Dün 14:24)

   

  Uluslararası Karadeniz Günü İçin Rize'de Toplandılar

  Uluslararası Karadeniz Günü İçin Rize'de Toplandılar

  Her yıl farklı bir Karadeniz şehrinde gerçekleştirilen 31 Ekim Karadeniz Günü etkinlikleri Rize’de başladı. (Dün 11:48)

   

  Boks Milli Takımı Sınırda Sabahladı

  Avrupa Yıldızlar Boks Şampiyonası için Rusya'nın Anapa kentine ulaşmaya çalışan milli takım kafilesi, dün akşam saat 20.00'den sabah saatlerine kadar Gürcistan Rusya sınırında bekletildi Türkiye Boks Federasyonu yetkililerinin, Rusya Boks Federasyonu ve Avrupa Boks Konfederasyonu ile yaptığı görüşmelerin ardından sorun çözüldü. (Dün 11:43)

   

  Batı Akdeniz'den İhracat 1,3 Milyar Doları Aştı

  Batı Akdeniz'den İhracat 1,3 Milyar Doları Aştı

  BAİB Başkanı Satıcı: "BAİB üzerinden yapılan ihracat 1,3 milyar doları aştı, kasım ve aralık aylarını hesaba kattığımızda büyük bir aksilik olmazsa yıl sonu hedefimiz olan 1,8 milyar doları yakalayacağız" "Kimsede Rusya Federasyonu her türlü ürünü alacak gibi bir beklenti oluşmasın. (Dün 11:33)

   

  Mersin Balığı Korunmazsa Anılarda Kalacak'

  Mersin Balığı Korunmazsa Anılarda Kalacak'

  Doç. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, mersin balığının ciddi önlemler alınarak korunmadıkları takdirde gelecekte türünün tükenebileceğini söyledi. (Dün 11:13)

   

  Gürcü Anne, Kızına Üçüncü Kez Hayat Verdi

  Gürcü Anne, Kızına Üçüncü Kez Hayat Verdi

  İzmir'de yapılan nakille Şorenna Mkhatvrişvili, 2 yıl önce karaciğerinden bir parça vererek yaşama bağladığı kızı Sofia Mkhatvrişvili'ye, bu kez de bir böbreğini verdi. (Dün 11:03)

   

  Davutoğlu: 'Umudumuzu Da, Kararlılığımızı da Koruyoruz'

  Davutoğlu: "Umudumuzu Da, Kararlılığımızı da Koruyoruz"

  "Yeni Türkiye Yolunda"-Başbakan Davutoğlu: (1)-"(Çözüm süreci) Biz hükümet olarak umudumuzu da, kararlılığımızı da koruyoruz, sonuna kadar da koruyacağız"-"İhtiyacımız olan; bu ortak akıl ve bu ortak vicdan temelinde bütün kesimlerin aynı hassasiyetle bir araya gelmesidir. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Davutoğlu: 'Çözüm Süreci Aynı Kararlılıkla Sürdürülecektir'

  Davutoğlu: "Çözüm Süreci Aynı Kararlılıkla Sürdürülecektir"

  -"Yeni Türkiye Yolunda"-Başbakan Davutoğlu: (1)-"(Çözüm süreci) Biz hükümet olarak umudumuzu da, kararlılığımızı da koruyoruz, sonuna kadar da koruyacağız"-"İhtiyacımız olan; bu ortak akıl ve bu ortak vicdan temelinde bütün kesimlerin aynı hassasiyetle bir araya gelmesidir. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Davutoğlu: Çözüm Sürecinde Umudumuzu Kararlılığımızı Sonuna Kadar Koruyacağız

  Davutoğlu: Çözüm Sürecinde Umudumuzu Kararlılığımızı Sonuna Kadar Koruyacağız

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, halka hitap ettiği Yeni Türkiye Yolunda konuşmasında, çözüm sürecinde, hükümet olarak kararlılığın ve umudun sonuna kadar korunacağını vurgulayarak, "Çözüm süreci, Türkiye'nin geleceği için, insanlarımızın huzuru ve esenliği için attığımız en önemli adımlardan biridir. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Alevi Vatandaşlarımız İçin Çalıştaylar Yapıldı

  Alevi Vatandaşlarımız İçin Çalıştaylar Yapıldı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Alevi vatandaşların ihtiyaçlarını giderebilmek ve sıkıntılarına çareler bulabilmek için çalıştaylar yapıldığını hatırlatarak, 'Bu konuda inşallah önümüzdeki dönemde somut adımlar da atacağız' dedi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Davutoğlu'nun 'Yeni Türkiye Yolunda' Konuşması

  Davutoğlu'nun 'Yeni Türkiye Yolunda' Konuşması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu ayki 'Yeni Türkiye Yolunda' konuşmasını yaptı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  'IŞİD Kafa Kesiyor'

  "IŞİD Kafa Kesiyor"

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, "IŞİD kafa kesiyor, hepimizin tüylerini diken diken eden eylemleri, faaliyetleri var." dedi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli Açıklaması

  "IŞİD kafa kesiyor. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Doğu Anadolu Tarım Fuarı Erzurum'da Açıldı

  Doğu Anadolu Tarım Fuarı Erzurum'da Açıldı

  Doğu Anadolu Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı Erzurum'da açıldı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

 

  Lt;br/>-'Yeni Türkiye Yolunda'

  Lt;br/>-"Yeni Türkiye Yolunda"

  Başbakan Davutoğlu: (1) "(Çözüm süreci) Biz hükümet olarak umudumuzu da, kararlılığımızı da koruyoruz, sonuna kadar da koruyacağız" "İhtiyacımız olan; bu ortak akıl ve bu ortak vicdan temelinde bütün kesimlerin aynı hassasiyetle bir araya gelmesidir. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  "Uluslararası Karadeniz Günü" Rize'de Kutlanacak

  Her yıl kutlanan "Uluslararası Karadeniz Günü" 31 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Rize'de gerçekleşecek. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  KTÜ, Türkiye'nin Müziğini Arşivliyor

  Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulan Karadeniz Müzik Arşivi Merkezinde, Türkiye'ye ilişkin dünyadaki en eski ses kayıtlar bulunuyor. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Otomobil Sporları

  Otomobil Sporları

  Türkiye Pist Şampiyonası'nın 5. ayak yarışları hafta sonu İstanbul'da yapılacak. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  IŞİD'in Kobani Komutanı, Çeçen Gelin İçin Arkadaşını Öldürmüş

  IŞİD'in Kobani Komutanı, Çeçen Gelin İçin Arkadaşını Öldürmüş

  IŞİD lideri Ebu Ömer, Çeçen lider Kadirov’un bakanının kızı Seda’nın evlendiği militanı öldürerek genç kadını kendi eşi yaptı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Intercity Park'ta Yoğun Hafta Sonu

  2014 Türkiye Pist Şampiyonası'nda 5. Ayak Yarışları, Gürcistan'dan 20 araçlı Formula Alfa ile 15 araçlı Legends Cars yarışları ve GT serisiyle birlikte 01-02 Kasım tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde gerçekleştiriliyor. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Cumhuriyet Bayramı Karakucak Güreşleri"

  Gürcistanlı başpehlivan Turnike Hidaşvili, finalde İbrahim Bölükbaşı'nı yenerek ödülün sahibi oldu. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kırıkkale'de Tır Devrildi: 1 Yaralı

  Kırıkkale'de Tır Devrildi: 1 Yaralı

  Kırıkkale'de radyal demir kapak yüklü tırın devrilmesi sonucu bir kişi yaralandı, kapaklar yola savruldu. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Birinci Dünya Savaşı'nın 100. Yılı

  Belçika'nın Nieuwpoort ve Ypres kentlerinde düzenlenen törenlerde, savaşta ölenler anıldı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Alanya'daki Cinayetin Davası

  İki kardeşten birinin bıçaklanarak öldürüldüğü, diğerinin yaralandığı olayla ilgili bir sanığa 37, diğerine ise 24 yıl 4 ay hapis cezası verildi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Görele'de Birlikte Yaşadığı Kadını Öldürüp Kendini Vurdu

  Görele'de Birlikte Yaşadığı Kadını Öldürüp Kendini Vurdu

  Giresun'un Görele ilçesinde birlikte yaşadığı Gürcü kadını tabancayla öldüren kişi, aynı silahla kendini vurarak hayatını kaybetti. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Bu Yıl Hamsi Doğudan Geldi

  Karadeniz'de hamsi avcılığı önceki yıllarda İstanbul Boğazı açıkları ile Zonguldak'tan başlarken bu yıl avcılığın Giresun ve Trabzon kıyılarından başladığı belirtildi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  FIFA Başkanı: Dünya Kupası'nın Rusya'da Yapılmasını Sonuna Kadar Destekliyoruz

  Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Joseph Blatter, 2018 Dünya Kupası’nın Rusya’da yapılmasını sonuna kadar desteklediklerini söyledi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Rus Hackerlar ABD ve NATO'nun Askeri Bilgilerine Ulaştı"

  Amerikan güvenlik firması FireEye tarafından yapılan açıklamada, APT28 isminde bir grup Rus hackerin, NATO ve ABD’ye yönelik siber saldırılar düzenleyerek bilgi ağına ulaşmaya çalıştıkları iddia edildi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Birlikte Yaşadığı Kadını Öldürüp Kendini Vurdu

  Giresun'da birlikte yaşadığı Gürcü kadını tabancayla öldüren kişi, aynı silahla kendini vurarak hayatını kaybetti. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Birleşen Gönüller' Filmi Tokat'ta İzlenme Rekoruna Koşuyor

  'Birleşen Gönüller' filmi gösterime girdiğinden bu yana en fazla izleyici ile Tokat'ta buluştu. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye Azerbaycan'dan 30 Milyar Metreküp Doğalgaz Aldı

  Türkiye Azerbaycan'dan 30 Milyar Metreküp Doğalgaz Aldı

  SOCAR Başkan Yardımcısı Yusifzade: "Türkiye'ye bugüne kadar 30 milyar metreküp doğalgaz sattık" (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  13. Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı Bakü'de Başladı

  13. Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı Bakü'de Başladı

  13. Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de başladı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kırgızistan'da Türk Dünyası Vatandaşlığı Çalıştayı Düzenlendi

  Kırgızistan'da Türk Dünyası Vatandaşlığı Çalıştayı Düzenlendi

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te Türk Dünyası Vatandaşlığı Ders Programının Geliştirilmesi ve Etkinliğinin Değerlendirilmesi Projesi çalıştayı gerçekleştirildi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Tahıl Ambarından 55 Ülkeye Islah Edilmiş Buğday Gidiyor

  Tahıl Ambarından 55 Ülkeye Islah Edilmiş Buğday Gidiyor

  Orduya at yetiştirmesi için 100 yıl önce kurulan, geçen sürede tarım ve hayvancılık araştırmalarına yönelen Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü, ıslah ederek geliştirdiği 28 buğday çeşidini 55 ülkeye göndererek dünya gıda güvenliğine katkı sağlıyor Enstitü müdürü Fatih Özdemir: "Partner ülkelerin ıslah ve araştırma geliştirme çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla Türkiye'den, koordinasyonunu yaptığımız program kapsamında her yıl 55 ülkeye tohum gönderiyoruz. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  13. Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı

  Azerbaycan, 40 ülkeden uzmanların katıldığı konferansa ev sahipliği yapıyor. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  UND: İran Türk TIR'larına Çip Takıyor

  UND: İran Türk TIR'larına Çip Takıyor

  Türk nakliyecilerin araçlarına, İran gümrük yönetimi tarafından takip cihazı takıldığı ileri sürüldü. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Boks: Türkiye - Gürcistan Dostluk Müsabakası

  Boks: Türkiye-Gürcistan dostluk müsabakası- WBC Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam'ın onur konuğu olduğu müsabakalar Samsun'da yapıldı- Türkiye, 6 müsabaka sonucunda Gürcistan'ı 4-2 yenerek takım halinde şampiyon olduSAMSUN (AA) - WBC Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam'ın onur konuğu olduğu Türkiye- Gürcistan dostluk müsabakası Samsun'da yapıldı. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Boks Turnuvasında Türkiye Gürcistan'ı 4-3 Mağlup Etti

  Boks Turnuvasında Türkiye Gürcistan'ı 4-3 Mağlup Etti

  Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Şampiyonlar Canik’te" boks turnuvasında Türkiye, Gürcistan’ı 4-3 mağlup etti. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 09:37:47. #1.12#