SON DAKİKA GÜRCİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Gürcistan Haberleri

 • 16:27Domuz Bağı Cinayetinde Gözaltı Sayısı 10'a YükseldiDomuz Bağı Cinayetinde Gözaltı Sayısı 10'a Yükseldiİstanbul'da domuz bağıyla bağlanan Hagop Yakup Demirci'nin ölümüne, eşi Seta Ayda Demirci'nin de yaralanmasına neden olan olayda, gözaltına sayısı 10'a yükseldi.
 • 00:54Yıldırım: Yıldırım: "Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi, Uzak Doğu ile Avrupa Arasında Kesintisiz Hat...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi Toplantıdan detaylar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın açıklamaları Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi Toplantısı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi sadece taşımacılık açısından değil aynı zamanda Uzak Doğu ile Avrupa arasında kesintisiz hat oluşturan önemli bir proje" "Terör sadece Türkiye'nin değil dünyanın sorunu" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'nin sadece taşımacılık açısından değil aynı zamanda Uzak Doğu ile Avrupa arasında kesintisiz hat oluşturan önemli bir proje olduğunu söyledi.
 • 21:40Tav'ın Cirosu 1 Milyar Euro'yu AştıTav'ın Cirosu 1 Milyar Euro'yu Aştıhavalimanı işletmeciliğinde Türkiye'nin dünyadaki önemli markası TAV Havalimanları 2015 yılında cirosunu 1 Milyar 79 milyon euroya ulaştırdı.
 • 20:13Tav'ın Cirosu 1 Milyar Avroyu AştıTAV Havalimanları 2015'te cirosunu yıllık bazda yüzde 10 artırarak 1 milyar 79 milyon avroya yükseltti.
 • 18:22Edirne'de 61 Kaçak ve Sığınmacı YakalandıEdirne'de yasa dışı yollardan yurtdışına çıkmaya çalışan 61 kaçak ve sığınmacı yakalandı.
 • 16:52Edirne'de 2 Günde 140 Göçmen YakalandıEdirne’de 2 günde Yunanistan ve Bulgaristan sınır köylerinin bazılarında yasadışı yollardan Avrupa’ya gitmek isteyen 140 kaçak göçmen yakalandı.
 • 16:16Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20074 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02378 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8611 BHD BAHREYN DİNARI 7,7600 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 16:13Oto Hırsızlığı OperasyonuOto Hırsızlığı OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şüphelilerin bir kamyoneti çalma anları İstanbul merkezli oto hırsızlığı operasyonu Çaldıkları çok sayıda kamyoneti Suriye'deki çatışma bölgelerinden gelen bazı kişilere satacakları öne sürülen 12 şüpheli gözaltına alındı İstanbul merkezli oto hırsızlığı operasyonunda, çaldıkları çok sayıda kamyoneti Suriye'deki çatışma bölgelerinden gelen bazı kişilere satacakları iddia edilen 12 şüpheli gözaltına alındı.
 • 15:44Binali Yıldırım: Btk Demiryolu Projesi Terörden EtkilemeyecekBinali Yıldırım: Btk Demiryolu Projesi Terörden EtkilemeyecekUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Bakü- Tiflis- Kars (BTK) Demiryolu Projesi'nin Türkiye'deki terör olaylarından etkilenmeyeceğini söyledi.
 • 15:36İstanbul Merkezli Oto Hırsızlığı Operasyonuİstanbul merkezli oto hırsızlığı operasyonunda, çaldıkları çok sayıda kamyoneti Suriye'deki çatışma bölgelerinden gelen bazı kişilere satacakları iddia edilen 12 şüpheli gözaltına alındı.
 • 14:57Şavşat'ta Karakucak Güreşleri Yarın YapılacakArtvin'de, Şavşat Veliköy Uluslararası Kültür Şenlikleri, 21. Kar Üstü Karakucak Güreşleri yarın yapılacak.
 • 13:54İstanbul-Suriye Çalıntı Otomobil Hattı Çökertildiİstanbul-Suriye Çalıntı Otomobil Hattı ÇökertildiBaşta İstanbul olmak üzere 4 ilde düzenlenen operasyonlarda iki ayrı otomobil hırsızlığı çetesi çökertildi.
 • 13:53Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi ToplantısıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'nin sadece taşımacılık açısından değil aynı zamanda Uzak Doğu ile Avrupa arasında kesintisiz hat oluşturan önemli bir proje olduğunu söyledi.
 • 13:34İstanbul-Suriye Çalıntı Otomobil Hattı Çökertildiİstanbul-Suriye Çalıntı Otomobil Hattı ÇökertildiBaşta istanbul olmak üzere 4 ilde düzenlenen operasyonlarda iki ayrı otomobil hırsızlığı çetesi çökertildi.
 • 13:14Bakan Yıldırım: "Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan Arasındaki Bölgede Huzur Var"Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan arasındaki bölgede huzur olduğunu, herhangi bir güvenlik sorunu bulunmadığını söyledi.
 • 12:42Bakan Yıldırım: Bakü-tiflis- Kars Demiryolu Projesi Milyar Dolarla İfade Edilen Bir ProjeUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi 7.Üçlü Koordinasyon Konseyi Toplantısı ile ilgili basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, projenin milyar dolarla ifade edilen bir proje olduğunu söyledi.
 • 12:34Yakıt Desteğinde Sınırlar KaldırıldıYurtdışından turist getiren seyahat acentalarına verilen 6 bin dolar yakıt desteğinin kapsamının genişletilmesi, Bakanlar Kurulu Kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 12:32Buun'dan Anfaş Food Product Fuarı'nda Anlamlı EtkinlikBuun'dan Anfaş Food Product Fuarı'nda Anlamlı Etkinlik23. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda, Buun-Antalya Halk Ekmek ve Türkiye Aşçılar Federasyonu sponsorluğunda, down sendromlu çocuklarla birlikte “Farkındalık Yaratıyoruz, +1 Farkla” etkinlikleri düzenlendi.
 • 12:21Bakan Yıldırım Gürcistan Başbakanı Kvirikaşvili ile GörüştüUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım temaslarda bulunmak üzere geldiği Tiflis’te Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili ile görüştü.
 • 11:42Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım Gürcistan'daUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye-Gürcistan ilişkilerinde ciddi gelişmeler olduğunu ancak bunu daha ileriye taşımak gerektiğini belirterek, "Bunun için gerek Gürcistan'da gerek Türkiye'de güçlü bir irade vardır" dedi.
 • 11:29Binali Yıldırım Tiflis'teBinali Yıldırım Tiflis'teUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bakü- Tiflis- Kars (BTK) Demiryolu Projesi 7. Üçlü Koordinasyon Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Gürcistan'a geldi.
 • 10:42Bakan Yıldırım, Gürcü Mevkidaşı Kumsişvili ile GörüştüUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, temaslarda bulunmak üzere geldiği Tiflis’te Gürcistan Ekonomik ve sürdürülebilir Kalkınma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Dimitri Kumsişvili ile bir araya geldi.
 • 10:39Yakıt Desteğinde Kapsam GenişletildiKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, yurt dışından turist getiren seyahat acentalarına verilen 6 bin dolar yakıt desteğinin kapsamının genişletildiğini bildirdi.
 • 10:20Turist Getiren Seyahat Acentelerine Yakıt DesteğiTürkiye'ye turist getiren seyahat acentelerine verilen 6 bin dolar yakıt desteğinin kapsamı genişletildi.
 • 10:12Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım Gürcistan'daUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım Gürcistan'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın binadan çıkışı ve aracına binişi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım'ın açıklamaları Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesi 7.üçlü koordinasyon konsey toplantısı çerçevesinde resmi ziyaretiyle Tiflis'e gelen Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili'yle biraraya geldi.
 • 09:29Bölge Milletvekilleri Kalkınma Bakanı Yılmaz ile GörüştüBölge Milletvekilleri Kalkınma Bakanı Yılmaz ile GörüştüAK Parti Doğu Anadolu Bölge Milletvekilleri, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile bir araya gelerek bölgenin kalkınması için yapılabilecekleri masaya yatırdılar.
 • 09:00Gündem/ 12 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek.
 • 08:13BM'den Türkmenistan Ekonomisi İçin Olumlu TahminBM'den Türkmenistan Ekonomisi İçin Olumlu TahminBirleşmiş Milletler (BM) uzmanları, Türkmenistan'ın Gayri Safi Yurtiçi Hasılası'nda 2016 ve 2017 yıllarında önemli gelişmelerin olacağı tahmininde bulundu.
 • 00:01Gündem Özeti/ 12 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek.
 • 19:09Polonya Dışişleri Bakanı Waszczykowski AçıklamasıPolonya Dışişleri Bakanı Witold Waszczykowski, "Rus yetkililer, dünya ile özellikle de Avrupa ve Avrupa Birliği ile siyasi oyun oynuyor" dedi.
 • 18:40Batum Başkonsolosu Temizkan'dan Artvin Valisi Cirit'e ZiyaretTürkiye'nin Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, "Batum ile Artvin'in mevcut ilişkilerinin daha da geliştirilmesi ve turizmden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla tanıtım günleri düzenlemek istiyoruz" dedi.
 • 17:10Ceviz Fidanı Yetiştiricilerinin Sorunları Ele AlındıCeviz Fidanı Yetiştiricilerinin Sorunları Ele AlındıFikri Çıpa başkanlığında toplanan Bandırma Ticaret Odası 1.Meslek Komitesi ilçedeki ceviz fidanı yetiştiricilerinin sorunlarını ele aldı.
 • 16:19Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20252 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02397 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8611 BHD BAHREYN DİNARI 7,7755 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:35Fuhuş Operasyonunda Şüphelilerin Sorgusu SürüyorFuhuş Operasyonunda Şüphelilerin Sorgusu SürüyorOrdu'nun Ünye İlçesi'nde polis tarafından gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda gözaltına alınanlardan 32 kişi bugün adliyeye sevk edildi.
 • 15:35Manisa'da 63 Milletten İnsan YaşıyorManisa'da 63 Milletten İnsan YaşıyorTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürü Dr. Mehmet Akyol Manisa’da 63 farklı milletten insan yaşadığını belirterek, Manisa’nın en çok yabancının yaşadı 29’uncu şehir olduğunu söyledi.
 • 15:05S&p'den Türkiye'deki Bankacılık Sistemine İlişkin AçıklamaUluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Standard&Poor's (S&P), Türkiye'deki bankaların kredi kayıplarını karşılayabilecek yeterli sermaye ve kar tamponuna sahip olduğunu belirtti.
 • 13:53Selam Tevhid'de Kumpas" Soruşturması"Selam Tevhid'de kumpas" soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı alınan şüpheli polislerin, yürüttükleri kumpas dosyasının, Ocak 2012'de İsrail istihbarat servisinden gelen bir ihbarla başlattıkları iddia ediliyor.
 • 00:262016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa ülkelerinde PKK unsurları aleyhinde başlatılan soruşturmaları ve yargılamaları Dışişleri Bakanlığı'nın yakından takip ettiğini belirterek, "Bazı Avrupa ülkeleri PKK saflarına katılmak üzere Suriye'ye ve Kuzey Irak'a seyahat edenleri de yabancı terörist savaşçı olarak tanımlamaya başladı.
 • 18:29Steinmeier: Nato, Sığınmacı Krizini ÇözemezAlmanya Başbakanı Angela Merkel’in hafta başında Türkiye’ye yaptığı ziyarette Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Ege Denizi’nde mülteci kriziyle mücadelede NATO’nun devreye girmesi yönündeki talebi ile ortaklaşa kararlaştırılan öneri Brüksel’de yapılan NATO savunma bakanları toplantısında tartışılıyor.
 • 17:20Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kuru AçıklamasıZiraat Bankası Hazine Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, "2015 yılında nakdi kredilerimiz yüzde 32 artışla 187 milyar liraya ulaşmıştır.
 • 15:59Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,20505 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02377 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8638 BHD BAHREYN DİNARI 7,7617 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:42Fındık Fiyatındaki DüşüşKaradeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) ve Fındık Tanıtım Grubu (FTG) Başkanı Edip Sevinç, "Zorla fiyat belirlemeye kalkışmak, gösteri yaparak ya da hakaret ederek, haksız eleştiriler yaparak, yapılan büyük hataları da bunlarla örtbas etmeye çalışmak piyasa gerçeklerine aykırıdır" dedi.
 • 15:08Türkiye'ye Yasadışı Yollarla Sokulan Araca El KonulduBolu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Türkiye'ye yasadışı yollarla sokulduğu belirlenen 60 bin lira değerinde bir otomobil ele geçirildi.
 • 14:54Şişli'deki CinayetŞişli'deki evlerinde darbedilen yaşlı çiftten Hagop Yakup Demirci'nin ölümü, eşinin de yaralanması olayına karıştıkları iddiasıyla Trabzon'da yakalanan 8 şüpheli İstanbul'a getirildi.
 • 14:17Başbakan Davutoğlu Hollanda'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Türk ve Hollandalı yatırımcılar arasında devam eden "kazan-kazan" durumunu "daha fazla kazan-kazan" durumuna çevirmek istediklerini söyledi.
 • 14:15Trafik Kazasında Vefat Eden Zabıta Toprağa VerildiTrafik Kazasında Vefat Eden Zabıta Toprağa VerildiErzurum Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'nın Tortum'da görevlendirdiği zabıta aracına Gürcistan plakalı çekicinin çarpması sonucu olay yerinde ölen zabıta memuru Muzaffer Atmaca (51), öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.
 • 12:57İsveç Dışişleri Bakanı Wallström Azerbaycan'daİsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, Yukarı Karabağ sorununun barışçıl çözülmesi için yürütülen müzakereleri desteklediklerini ve İsveç olarak gereken katkıyı yapmaya hazır olduklarını söyledi.
 • 11:22Mülteci Kriziyle Mücadele NATO'nun GündemindeMülteci Kriziyle Mücadele NATO'nun GündemindeNATO savunma bakanları bugün Almanya ve Türkiye'nin birlikte sunduğu öneriyi tartışacak.
 • 10:46Gürcistan'da Köyleri Merkeze Bağlayan Yol Tika Tarafından YapıldıGürcistan'da Köyleri Merkeze Bağlayan Yol Tika Tarafından YapıldıGürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti’nde Şuahevi ilçesine bağlı Goginauri ve Kviahidzeebi köylerini merkeze bağlayan 5,5 kilometrelik yol, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yapıldı.
 • 10:03İstanbul'da Ermeni Yaşlı Karı-kocayı Domuz Bağı ile Bağlayarak Evlerinde Hırsızlık Yapanlar...İstanbul Şişli’de geçtiğimiz hafta bir eve girerek Ermeni asıllı yaşlı kara kocayı domuz bağı ile bağlayarak birini boğarak öldüren, diğerini ise yaralayan ve evdeki çelik kasada bulunan değerli ziynet eşyaları ve paraları alarak kayıplara karışan Gürcü ve Ermeni uyruklu 8 kişi Trabzon’da yakalandı.