SON DAKİKA GÜRCİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Gürcistan Haberleri

 • 19:50Uluslararası Buz Hokeyi Ankara TurnuvasıUluslararası Buz Hokeyi Ankara Turnuvası'nın açılış maçında Türkiye A Milli Erkek Takımı, Bosna Hersek'i 9-1 mağlup etti.
 • 19:34Halter: Gençler Dünya ŞampiyonasıDünya Gençler Halter Şampiyonası Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te başladı.
 • 17:24Amasra'da Kuru Yük Gemisinde Yangın: 2 YaralıAmasra'da Kuru Yük Gemisinde Yangın: 2 YaralıBARTIN (İHA) – Bartın’ın Amasra ilçesi açıklarında Panama bandıralı kuru yük gemisinin makine dairesinde çıkan yangında, Gürcistan uyruklu 2 gemi personeli yaralandı.
 • 15:11Kuru Yük Gemisinde YangınKuru Yük Gemisinde YangınGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hastaneden detaylar Yaralılardan detaylar Ramin Saitzade'nin olayı anlatması Bartın'da kuru yük gemisinde yangın Amasra ilçesi açıklarında Panama bandıralı kuru yük gemisinin makine dairesinde çıkan yangın, Sahil Güvenlik Amasra Grup Komutanlığı ekiplerince söndürüldü Yangında yaralanan 2 gemi personeli hastaneye kaldırıldı Bartın'ın Amasra ilçesi açıklarındaki Panama bandıralı Eren-2 adlı kuru yük gemisinin makine dairesinde çıkan yangında Gürcistan uyruklu 2 gemi personeli yaralandı.
 • 13:38Bartın'da Kuru Yük Gemisinde YangınBartın'ın Amasra ilçesi açıklarındaki Panama bandıralı Eren-2 adlı kuru yük gemisinin makine dairesinde çıkan yangında Gürcistan uyruklu 2 gemi personeli yaralandı.
 • 13:34Bartın - Kuru Yük Gemisinde Yangın: 2 YaralıBartın - Kuru Yük Gemisinde Yangın: 2 YaralıKuru yük gemisinde yangın: 2 yaralıBartın'nın Amasra İlçesi açıklarında 18 personeli bulunan kuru yük gemisinin makine dairesinde yangın çıktı.
 • 12:53Papa Erivan'daki Soykırım Anıtını Ziyaret EttiPapa Erivan'daki Soykırım Anıtını Ziyaret EttiPapa Françesko, Erivan'daki soykırım anıtına çelenk bırakarak, dua etti.
 • 01:14Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ArslanUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ArslanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan'ın havalimanına inişinden detay AK Parti Iğdır İl Başkanlığı ziyareti ve konuşması Şehit aileleri ve gazilere verilen iftar programından detay - "(İngiltere'nin AB'den ayrılma kararı) İngiltere sen miydin 'Türkiye ancak 3 bin yılında Avrupa Birliği'ne üye olabilir' diyen. Gördün işte aradan üç gün geçmeden birbirine düştüler.
 • 00:35İngiltere'nin AB'den Ayrılma KararıVİLNİUS/ Baltık ülkeleri Litvanya, Letonya ve Estonya'nın yanı sıra Gürcistan'dan, Birleşik Krallık'ta dün yapılan referandumda seçmenlerin, ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasına karar vermesine tepkiler geldi.
 • 23:59Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan AçıklamasıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararına ilişkin, "İngiltere sen miydin 'Türkiye ancak 3 bin yılında Avrupa Birliği'ne üye olabilir' diyen. Gördün işte aradan üç gün geçmeden birbirine düştüler.
 • 23:56Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan AçıklamasıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararına ilişkin, "İngiltere sen miydin 'Türkiye ancak 3 bin yılında Avrupa Birliği'ne üye olabilir' diyen. Gördün işte aradan üç gün geçmeden birbirine düştüler.
 • 19:02Ermenistan'ı Ziyaret Eden Papa Ermenistan'ı Ziyaret Eden Papa "Soykırım" DediErmenistan'ı ziyaret eden Papa Françesko 1915 olaylarını yine soykırım olarak nitelendirdi.
 • 18:01Agem, Azerbaycan'daki Agem, Azerbaycan'daki "Dostluk Köprüsü" Uluslararası Halk Dansları FestivalindeAnadolu Gençlik Egitim Merkezi (AGEM) Halk Oyunları Topluluğu ve Spor Kulübü 10-15 Haziran tarihleri arasında dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen "Dostluk Köprüsü" temalı Uluslararası Halk Dansları Festivali’nde Türkiye’yi başarıyla temsil etti.
 • 16:31Dünyanın Göç Eden Tek Boz Ayıları Sarıkamış'ta KeşfedildiDünyanın Göç Eden Tek Boz Ayıları Sarıkamış'ta KeşfedildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ormanlardan görüntüler Çağan Şekercioğlunun konuşması Dünyanın göç eden tek boz ayıları Sarıkamış'ta keşfedildiKuzeyDoğa Derneği Başkanı Doç Dr. Şekercioğlu liderliğinde yürütülen Doğu Anadolu'nun Yaban Hayatını Araştırma ve Koruma Projesi kapsamında, Zürih, Kafkas, Zagreb ve Boğaziçi üniversitelerinden araştırmacıların katılımıyla uydu vericileriyle yapılan takip sonucu, dünyanın bilinen ilk göçmen boz ayıları Kars'ın Sarakımış ilçesinde tespit edildi Doç. Dr. Şekercioğlu: "Uydu vericileriyle takip ettiğimiz boz ayıların sonbaharda Sarıkamış'tan Şavşat'a göç ettiklerini, Şavşat'ın verimli ormanlarında meyvelerle ve meşe palamutlarıyla beslenen ayıların yağ depolayıp Sarıkamış'a dönüp kış uykusuna yattıklarını tespit ettik. Bu, 250 kilometrelik bir gidiş dönüş göçü demek ve bir boz ayı için etkileyici bir rakam" "Yapılan geniş çaplı araştırmalarda dünyada daha önce tespit edilmiş göç eden bir boz ayı popülasyonuna rastlayamadık.
 • 14:59Boz Ayıların Göçü İlk Kez GörüntülendiBoz Ayıların Göçü İlk Kez GörüntülendiKars Kuzey Doğa Derneği'nin Orman Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü izinleriyle, Utah ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu'nun liderliğinde gerçekleştirdiği Doğu Anadolu'nun yaban hayatını araştırma ve koruma projesinde çok önemli bir sonuca ulaşıldı.
 • 13:14Dünyanın İlk Göç Eden Boz Ayıları Sarıkamış'taDünyanın İlk Göç Eden Boz Ayıları Sarıkamış'taKars Kuzey Doğa Derneği Başkanı Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu'nun liderliğinde gerçekleştirilen Doğu Anadolu'nun yaban hayatını araştırma ve koruma projesinde çok önemli bir sonuca ulaşıldı.
 • 12:07Dünyanın Göç Eden Tek Boz Ayıları Sarıkamış'ta KeşfedildiKuzeyDoğa Derneği Başkanı Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu liderliğinde yürütülen Doğu Anadolu'nun Yaban Hayatını Araştırma ve Koruma Projesi kapsamında, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bazı boz ayılara uydu vericisi takılarak yapılan araştırma, dünya literatüründe göç eden ilk boz ayı popülasyonunu ortaya çıkardı.
 • 09:56Dünya Gençler Halter Şampiyonası Yarın BaşlıyorDünya Gençler Halter Şampiyonası yarın Gürcistan'da başlıyor.
 • 09:49Papa Ermenistan Ziyaretine BaşlıyorPapa Ermenistan Ziyaretine BaşlıyorKatoliklerin ruhani lideri Papa Françesko, üç günlük Ermenistan ziyaretine başlıyor.
 • 19:52Trabzonspor ve Bursaspor, Sercan Sararer İçin Kolları SıvadıTrabzonspor ve Bursaspor, Sercan Sararer İçin Kolları SıvadıTakımı Fortuna Düsseldorf ile sözleşmesini fesheden Sercan Sararer için Trabzonspor ve Bursaspor kolları sıvadı.
 • 18:43Edirne Uluslararası Judo Turnuvası'nın ArdındanAbana Gençler Birliği Judo Spor Kulübü, Edirne Uluslararası Judo Turnuvası'ndan 8 madalyayla döndü.
 • 18:03İşte Cas'ın Galatasaray AçıklamasıSpor Tahkim Mahkemesi (CAS), Galatasaray'a UEFA tarafından verilen 1 sezon Avrupa kupalarından men cezasını onadı.
 • 17:14Fransız Bisikletçiler Bilecik'teFransa'nın başkenti Paris'ten 12 Nisan'da iki kişilik (tandem) bisikletleriyle yola çıkan mühendis Anne Flore Bonvalot ve Martin Perrin Bilecik'e geldi.
 • 16:34Alector Projesi TamamlandıDoğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Trabzon Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mehmet Bozdoğan, Sınır Ötesi İşbirliği Ağlarının Kurularak Kültür Turizminde Kalite Standartlarının Artması (ALECTOR) Projesi kapsamında, kültürel miras değerlerinin oluşturulan tematik konseptler üzerinden turizm gibi sektörlerde daha etkin kullanımı için çeşitli aktiviteler gerçekleştirildiğini söyledi.
 • 15:58Konya, Atletizm Branşında Türkiye'yi Temsil EdecekKonya Büyükşehir Belediyespor Kulübü, atletizm branşında Balkan Şampiyonası'nda ve Avrupa Yıldızlar Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.
 • 13:53Bakan Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya CevapDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Savunma Bakanlığı Sözcüsünün İncirlik Üssü ziyaretine izin verilmediği yönündeki açıklamalarına ilişkin, "Şu aşamada askeri olmayan heyetlerin ve özellikle de siyasetçilerin İncirlik Üssü’ne ziyaretleri uygun görülmemektedir.
 • 13:44Çavuşoğlu-Vella Ortak Basın ToplantısıANKARA (AA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Savunma Bakanlığından bir yetkilinin İncirlik Üssü'ne geçişine izin verilmemesi yönündeki iddiaları, "Bu üsse gelmek isteyen askeri teknik heyetlerin hepsi gelebiliyor fakat şu aşamada askeri olmayan heyetlerin ve özellikle de siyasetçilerin İncirlik'e girişi uygun görülmemektedir.
 • 13:20Marco Polo'nun Vasiyeti' GerçekleşiyorMarco Polo'nun Vasiyeti' GerçekleşiyorKaradeniz Sınır Ötesi İşbirliği Program kapsamında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) da ortak olarak yer aldığı ‘Sınır Ötesi İşbirliği Ağlarının Kurularak Kültür Turizminde Kalite Standartlarının Artması’ konulu ALECTOR Projesi tamamlandı.
 • 13:18Çavuşoğlu: AB Sözünde DurmalıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Malta Dışişleri Bakanı George Vella ile ortak bir basın toplantısı düzenledi, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 • 13:13Çavuşoğlu-Vella Ortak Basın ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB ile müzakereler tamamladıktan sonra halka sorulacağını belirterek "Biz gücümüzü milletimizden alıyoruz.
 • 12:50Ankara Spor Salonu'nda İlk Buz Hokeyi TurnuvasıAnkara Spor Salonu, açıldığından beri ilk kez buz pistine çevrilecek ve uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapacak.
 • 12:44Antalya Gloria Hotels'den Las Vegas Tarzı ŞovAntalya Gloria Hotels'den Las Vegas Tarzı ŞovGloria Hotels'den Las Vegas tarzı şovBU sezon şov ve eğlence bütçesini yükselten Gloria Hotels, Türkiye'de gerçekleştirilen en büyük sahne şovuna kapılarını açtı.
 • 12:24Rus, Kazak ve Belaruslu Halterciler, Rio'ya GidemeyebilirUluslararası Halter Federasyonu (IWF), geriye dönük testler sonucunda doping yaptıkları saptanan Rus, Kazak ve Belaruslu sporcular nedeniyle söz konusu ülkelerin halter milli takımlarının, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılamayabileceğini açıkladı.
 • 12:10İranlı Turistlerin Türkiye'ye İlgisi Artıyorİranlı Turistlerin Türkiye'ye İlgisi ArtıyorTürkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, İranlı turistlerin Türkiye'ye ilgilerinin arttığını belirterek, "İran, 2016'da da büyümeye devam eden pazar oldu." dedi.
 • 11:22Gloria Hotels'den Las Vegas Tarzı ŞovGloria Hotels'den Las Vegas Tarzı ŞovBu sezon şov ve eğlence bütçesini yükselten Gloria Hotels, Türkiye'de gerçekleştirilen en büyük sahne şovuna kapılarını açtı.
 • 01:49Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliğinde İftarTürkiye'nin Tiflis Büyükelçiliğinde İftarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftardan detaylar Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü'nün konuşması Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliğinde iftar Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliğinde iftar programı düzenlendi.
 • 00:10Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliğinde İftarTürkiye'nin Tiflis Büyükelçiliğinde iftar programı düzenlendi.
 • 23:03NATO'nun Varşova Zirvesi-Zorluklar ve BeklentilerNATO'nun Varşova Zirvesi-Zorluklar ve Beklentiler" KonferansıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: "NATO'nun Varşova Zirvesi-Zorluklar ve Beklentiler" konferansı "NATO'nun Varşova Zirvesi-Zorluklar ve Beklentiler" konferansı Gürcistan Savunma Bakanı Khidaşeli: ""NATO'nun Varşova zirvesi öncesi çok umutluyuz" Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Gümrükçü: "Ukrayna'da Kırım'ın ilhakından sonra askeri dengeler de değişti.
 • 20:28NATO'nun Varşova Zirvesi-Zorluklar ve Beklentiler" KonferansıGürcistan Savunma Bakanı Tinatin Khidaşeli, temmuz ayında Polonya'da düzenlenecek NATO zirvesinde Gürcistan'ın NATO ile entegrasyonu süreciyle ilgili önemli ilerlemelerin olacağına inandığını söyledi.
 • 15:20Paralimpik Judocuların Rio HazırlıklarıGörme Engelliler Judo Erkek Milli Takımı, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nın hazırlıkları kapsamında Bulgaristan ve Gürcistan'da ortak kampa katılacak.
 • 09:52Artvin'de Gümrük Kaçağı Sigara ile İçki Ele GeçirildiHopa ilçesinde gümrük kaçağı 543 paket sigara ile 12 şişe içki ele geçirildi.
 • 18:27Margvelaşvili-Brink GörüşmesiGürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya Masası Müdür Yardımcısı Bridget Brink ile görüştü.
 • 14:52İnegöl'ün Yetimleri İftar Sofrasında Buluştuİnegöl Belediyesi, İnegöl İHH işbirliğinde düzenlenen organizasyonda 300 yetimi aileleri ile birlikte iftar sofrasında ağırladı.
 • 14:16Şahinoğlu: "Tıp ve Sağlık Bilimleri Simülasyon Eğitim Merkezi Kuracağız"Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Adayı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, OMÜ’ye ileri teknolojik eğitim sistemlerini barındıran, “Tıp ve Sağlık Bilimleri Simülasyon Eğitim Merkezi”nin kurulacağını ve bu merkezin sadece OMÜ’ye değil bölgeye, hatta bölge ülkelere eğitim veren bir eğitim üssü olacağını söyledi.
 • 11:58Aras'ın Sebze ve Meyvelerini Koruma Altına AldıIğdırlı çiftçi Şeref Erkut, dünyada sadece Ağrı Dağı eteklerine yetiştiği bilinen meyve ve sebze türlerinin yok olmaması için özel fidanlık kurdu.
 • 11:08Halter: Dünya Gençler ŞampiyonasıDünya Gençler Halter Şampiyonası, 24 Haziran-2 Temmuz tarihlerinde Gürcistan'da gerçekleştirilecek.
 • 20:52Çeşme Uluslararası Satranç Turnuvası BaşladıÇeşme Uluslararası Satranç Turnuvası Başladı4. Uluslararası Çeşme Açık Satranç Turnuvası, 13 ülkeden 365 sporcunun katılımıyla başladı.
 • 19:31Osmanlıspor'da Hedef, UEFA'da Gruplara KalmakOsmanlıspor'da Hedef, UEFA'da Gruplara KalmakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Osmanlıspor Genel Menajeri Yurtgüven'in açıklamaları Osmanlıspor'da hedef UEFA'da gruplara kalmak Osmanlıspor Genel Menajeri Yurtgüven: "İlk defa Avrupa kupalarına katılma heyecanı yaşıyoruz.
 • 18:13Osmanlıspor'da Hedef UEFA'da Gruplara KalmakOsmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven, UEFA Avrupa Ligi'nde öncelikli hedeflerinin gruplara kalmak olduğunu söyledi.
 • 17:04Futbol: UEFA Avrupa LigiUEFA Avrupa Ligi'nde, 1. ve 2. ön eleme turlarının kuraları çekildi.