SON DAKİKA GÜRCİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Gürcistan Haberleri

 • 17:19 Eskişehir Aylan Bebeğin Ahşap Heykelini Yaptı Eskişehir Aylan Bebeğin Ahşap Heykelini Yaptı Aylan bebeğin ahşap heykelini yaptıKemal ATLAN/ESKİŞEHİR, (DHA) - ESKİŞEHİR'de düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali'ne katılan ahşap sanatçısı İsmail Çengelli, Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin Bodrum'da kıyıya vuran cesedini ahşaba işledi.
 • 16:45 284 Kaçak Göçmen Yakalandı Kırklareli’de, yasa dışı yollarla Bulgaristan’a geçmeye çalışan 284 kaçak göçmen yakalandı.
 • 16:29 Gürcistan'daki Ortak Askeri Tatbikat Gürcistan'daki Ortak Askeri Tatbikat GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Askeri tatbikat görüntüleri Gürcistan'daki ortak askeri tatbikat Gürcistan, ABD ve İngiltere'nin düzenlediği ortak askeri tatbikat sona erdi Gürcistan, ABD ve İngiltere'nin, Gürcistan'ın başkenti Tiflis yakınında Vaziani askeri üssünde düzenlediği ortak askeri tatbikat resmi törenle sona erdi.
 • 16:28 Aylan Bebeğin Ahşap Heykelini Yaptı Aylan Bebeğin Ahşap Heykelini Yaptı Eskişehir'de düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali'ne katılan ahşap sanatçısı İsmail Çengelli, Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin Bodrum'da kıyıya vuran cesedini ahşaba işledi.
 • 16:17 65. Hükümet'in Kurulması Binali Yıldırım başbakanlığında kurulan Türkiye Cumhuriyeti 65. Hükümeti'nde, Kars Milletvekili Ahmet Arslan'ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olması, memleketi Kars'ın yanı sıra komşu il Ardahan'da da sevinçle karşılandı.
 • 14:43 Dünya İnsani Zirvesi Birleşmiş Milletler'in (BM) ilk kez düzenlediği ve Türkiye'nin ev sahipliğini yaptığı Dünya İnsani Zirvesi, bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un katılacağı ortak basın toplantısı ve kapanış programıyla sona erecek.
 • 13:22 Çakırözer, Ahşap Heykel Festival Alanını Gezdi Çakırözer, Ahşap Heykel Festival Alanını Gezdi Odunpazarı Belediyesi tarafından “WoodHands-Ağaç Ellerde Yaşam Buluyor” sloganı ile Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali beşinci gününde devam ediyor.
 • 11:50 Gürcistan'daki Ortak Askeri Tatbikat Gürcistan, ABD ve İngiltere'nin, Gürcistan'ın başkenti Tiflis yakınında Vaziani askeri üssünde düzenlediği ortak askeri tatbikat resmi törenle sona erdi.
 • 11:06 Bu Ralli 7 Bin Kişiyi Dostlukta Buluşturdu Dünyanın önemli macera rallilerinden sayılan ve 17 ülkeden 240 araç ile 400 sporcunun katıldığı Allgau-Orient Dostluk ve Barış Rallisi'nde yaklaşık 7 bin kişi, otomobillerin üzerine dostluk ve barış için imza attı.
 • 10:19 Marmaris'te Öğrenci ve Velilere Çocuk İstismarı Eğitimi Verildi Marmaris'te Öğrenci ve Velilere Çocuk İstismarı Eğitimi Verildi Marmaris'te öğrenci ve velilere çocuk istismarı eğitimi verildiMuğla'nın Marmaris İlçesi'nde düzenlenen seminerde, kentteki çeşitli ilk ve orta dereceli okulların öğrencilerine ve velilerine, çocuk istismarı konusunda bilgiler verildi.
 • 09:54 Marmaris'te Öğrenci ve Velilere Çocuk İstismarı Anlatıldı Marmaris'te Öğrenci ve Velilere Çocuk İstismarı Anlatıldı Marmaris'teki ilk ve orta dereceli okulların öğrenci ve velilerine, çocuk istismarı konusunda bilgiler verildi.
 • 08:55 Atm'lerden Para Çalan Rus Siber Dolandırıcı Grubu Geri Döndü Atm'lerden Para Çalan Rus Siber Dolandırıcı Grubu Geri Döndü Olay yeri müdahale ekibinin araştırması sırasında, Kaspersky Lab uzman ekibi suç planını çözdü ve bankalardan birinin ATM'sinde kötü amaçlı Skimer programının gelişmiş bir sürümüne ait izler keşfetti.
 • 07:19 Davutoğlu'nun Son İmzası Cemaat Okullarını Bitirecek Maarif Vakfı'na Davutoğlu'nun Son İmzası Cemaat Okullarını Bitirecek Maarif Vakfı'na Davutoğlu son imzasını Maarif Vakfı için attı. Tüm dünyada faaliyet gösterecek vakıf, yurtdışındaki cemaat okullarına alternatif eğitim kurumları açacak.
 • 22:47 Macaristan'dan Gürcistan ve Ukrayna'ya Vize Muafiyeti Desteği Macaristan Dış Ticaret ve Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Birliği'nin (AB), Ukrayna ve Gürcistan'a acilen vize muafiyeti sağlaması gerektiğini söyledi.
 • 21:19 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelashvili ile Görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelashvili ile Görüştü İstanbul'da devam eden Birleşmiş Milletler Dünya İnsani Zirvesi kapsamında ikili temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili ile bir araya geldi.
 • 20:36 Uluslararası Satranç Turnuvası Uluslararası Satranç Turnuvası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Turnuvaya katılan sporculardan detay Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün konuşması Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye hediye verilmesi Çorum Uluslararası Satranç Turnuvası Çorum Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle 6 farklı ülke ile Türkiye'den 20 ilden, toplamda 150 sporcunun katıldığı Uluslararası Satranç Turnuvası başladı Çorum Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Satranç Turnuvası başladı.
 • 20:05 Eskişehir - Uluslararası Ahşap Heykel Festivali Başladı Eskişehir - Uluslararası Ahşap Heykel Festivali Başladı Uluslararası Ahşap Heykel Festivali başladıYurtiçi ve yurtdışından 12 sanatçının katıldığı festival kapsamında 'Kardeşlik Ormanı' oluşturulacakEskişehir'de 'WoodHands - Ağaç, Ellerde Yaşam Buluyor' sloganı ile düzenlenen Uluslararası Ahşap Festivali'nin açılışı tarihi Odunpazarı Meydanı'nda yapıldı.
 • 18:32 Uluslararası Satranç Turnuvası Çorum'da Başladı Çorum Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Satranç Turnuvası başladı.
 • 17:15 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Margvelashvili ile Görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Margvelashvili ile Görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili ile görüştü.
 • 17:08 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelashvili ile Görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelashvili ile Görüştü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelashvili ile görüştü İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili ile görüştü.
 • 17:04 Uluslararası Ahşap Heykel Festivali Başladı Uluslararası Ahşap Heykel Festivali Başladı Eskişehir'de 'WoodHands - Ağaç, Ellerde Yaşam Buluyor' sloganı ile düzenlenen Uluslararası Ahşap Festivali'nin açılışı tarihi Odunpazarı Meydanı'nda yapıldı.
 • 16:42 Dünya İnsani Zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili ile bir araya geldi.
 • 16:06 Dünya İnsani Zirvesi - Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Dünya İnsani Zirvesi - Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in konuşması Dünya İnsani Zirvesi Zirveye katılan liderler aile fotoğrafı çektirdi Birleşmiş Milletlerin (BM) düzenlediği Dünya İnsani Zirvesi katılımcıları aile fotoğrafı çektirdi.
 • 16:04 Grafikli - Dünya İnsani Zirvesi Birleşmiş Milletler'in (BM) ilk kez düzenlediği ve Türkiye'nin ev sahipliğini yaptığı Dünya İnsani Zirvesi, 60'a yakın devlet ve hükümet başkanının katılımıyla İstanbul'da gerçekleşiyor.
 • 14:20 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Akarca Gürcistan'da Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e resmi ziyaret amacıyla gelen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Gürcistan Adalet Bakanı Tea Tsulukiani ve Başsavcı İrakli Şotadze ile ayrı ayrı görüştü.
 • 14:15 Avrupa'da Para Kazanıp Türkiye'ye Yatırıyorlar Avrupa'da Para Kazanıp Türkiye'ye Yatırıyorlar Mütekabiliyet yasasının çıkmasıyla yabancı yatırımcının Türkiye'ye ilgisi önemli ölçüde artarken, özellikle yurtdışı fuarlarla konut satışını artırmak isteyen gayrimenkul sektöründe ürününü iyi pazarlayan bir adım öne çıkıyor.
 • 12:17 Dünya İnsani Zirvesi'nde Dünya Liderleri Aile Fotoğrafı Çektirdi Dünya İnsani Zirvesi'nde Dünya Liderleri Aile Fotoğrafı Çektirdi Öykü ALTUNTAŞ, İstanbulDHABirleşmiş Milletler Dünya İnsani Zirvesi için İstanbul'da bir araya gelen dünya liderleri, açılış seremonisinden önce aile fotoğrafı çektirdi.
 • 11:12 Dünya İnsani Zirvesi'nde Dünya Liderleri Aile Fotoğrafı Çektirdi Birleşmiş Milletler Dünya İnsani Zirvesi için İstanbul'da bir araya gelen dünya liderleri, açılış seremonisinden önce aile fotoğrafı çektirdi.
 • 10:45 Dünya İnsani Zirvesi Birleşmiş Milletlerin (BM) düzenlediği Dünya İnsani Zirvesi katılımcıları aile fotoğrafı çektirdi.
 • 10:30 Palandöken Belediyesinin, Boksörü Gümüş Madalya Aldı Palandöken Belediyesinin, Boksörü Gümüş Madalya Aldı Gürcistan’ın Gori Kentin de gerçekleştirilen Uluslararası Genç Erkekler Boks Turnuvası’nda mücadele eden Palandöken Belediyesinin Milli Boksörü Ahmet Otçu (56 )kiloda üç rakibini de devirerek Gümüş Madalyanın sahibi oldu.
 • 09:59 Haftanın Tarihine Bakış Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratikleşme hedefi, 27 Mayıs 1960'ta Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülke yönetimine el koymasıyla sekteye uğradı.
 • 08:16 Rusya Sivillere Yönelik Hava Saldırılarıyla Suç Sicilini Kabartmaktadır"? Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'nın Türkiye hakkındaki sözleriyle ilgili, "Rusya Federasyonu, rejimin Suriye'de hastaneleri, okulları, mülteci kamplarını hedef almak, kimyasal silahlar ve varil bombaları dahil her türlü silahı çocukların, sivillerin üzerinde kullanmak, kentleri kuşatarak yaşayanları açlığa mahkum etmek suretiyle işlediği insanlığa karşı suçlara ortak olmakta, aynı zamanda sivillere yönelik doğrudan yürüttüğü hava saldırılarıyla kendi suç sicilini de giderek kabartmaktadır.
 • 22:15 Gürcistan'da Uluslararası Edebiyat Festivali Gürcistan'da bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Edebiyatçılar Festivali, yazar ve okurları bir araya getirdi.
 • 20:40 19. Uluslararası Gençler Güreş Turnuvası 19. Uluslararası Gençler Güreş Turnuvası Ankara'da sona erdi.
 • 18:05 Gürcistan'da Rus İşgali Protestosu Gürcistan'da bir grup, Rusya'nın Abhazya ve Güney Osetya'daki yasa dışı faaliyetlerini protesto etti.
 • 19:06 Gürcistan'da Hükümet Karşıtı Eylem Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te Özgür Demokratlar Partisi ile çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri, hükümetin yargıya baskı yaptığı gerekçesiyle protesto gösterisinde bulundu.
 • 16:14 Çerkes Sürgünü 152. Yılında Almanya'da Anıldı Almanya'da yaşayan Çerkesler, Köln kentinde bir araya gelerek Çarlık Rusyasının 152 yıl önce gerçekleştirdiği Çerkes Sürgünü'nü kınadı.
 • 22:13 Çerkes Sürgününü Anmak İçin Rusya'ya Girmek İsteyen 22 Çerkes, Ülkeye Alınmadı Çerkes Sürgününü Anmak İçin Rusya'ya Girmek İsteyen 22 Çerkes, Ülkeye Alınmadı Türkiye'den yola çıkarak 21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgünü Anması'na katılmak için Gürcistan üzerinden Rusya Federasyonu'na bağlı Nalçık'a gitmek isteyen 22 Çerkes asıllı Türk vatandaşı, Lars Sınır Kapısı'nda 10 saat sorgulandıktan sonra vizeleri iptal edilerek ülkeye girişlerine izin verilmedi.
 • 22:03 Çerkes Sürgününü Anmak İçin Rusya'ya Girmek İsteyen 22 Çerkes, Ülkeye Alınmadı Çerkes Sürgününü Anmak İçin Rusya'ya Girmek İsteyen 22 Çerkes, Ülkeye Alınmadı Dha Ankara - Çerkes sürgününü anmak için Rusya'ya girmek isteyen 22 Çerkes, ülkeye alınmadı (Özel Haber)Türkiye'den yola çıkarak 21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgünü anmasına katılmak için Gürcistan üzerinden Rusya Federasyonuna bağlı Nalçık'a gitmek isteyen 22 Çerkes asıllı Türk vatandaşı Lars Sınır Kapısı'nda 10 saat sorguda kaldıktan sonra vizeleri iptal edilerek ülkeye girişlerine izin verilmedi.
 • 18:55 AB'den Vize Serbestisine "Fren" Hazırlığı Avrupa Birliği üyesi ülkeler, vize serbestisi anlaşmalarının askıya alınmasını sağlayacak "fren sistemi" için Avrupa Parlamentosuyla müzakerelere başlama kararı aldı.
 • 18:32 Eskişehir'de Ahşap Heykel Festivali Eskişehir'de Ahşap Heykel Festivali Eskişehir'de Ahşap Heykel FestivaliEskişehir'de Odunpazarı Belediyesi'nin 20- 29 Mayıs tarihleri arasında düzenlediği 'Uluslararası Ahşap Heykel Festivali' başladı.
 • 18:05 Üniversiteler Toplumların Mükemmeliyet Merkezi Olmalı' Üniversiteler Toplumların Mükemmeliyet Merkezi Olmalı' YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türkiye'nin Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Gürcistan gibi ortak tarihi ve kültürel değerlerin paylaşıldığı ülkelerle çeşitli alanlarda geliştirdiği ilişkilerin dünyaya örnek olacak nitelikte olduğuna işaret ederek, "Söz konusu ilişkilerin, yakın ve uzak coğrafyalardaki diğer bütün dost ve kardeş ülkelerle karşılıklı öğretim elemanı ve öğrenci değişimi, ortak programlar ve projeler yoluyla daha da genişletilmesini arzu ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
 • 17:32 Allgau-Orient Dostluk ve Barış Rallisi Bu yıl 11'incisi düzenlenen Allgau-Orient Dostluk ve Barış Rallisi, Dalyan etabıyla sona erdi.
 • 17:24 Kafkasya Üniversiteler Birliği Olağan Kongresi" YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türkiye'nin Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Gürcistan gibi ortak tarihi ve kültürel değerlerin paylaşıldığı ülkelerle çeşitli alanlarda geliştirdiği ilişkilerin dünyaya örnek olacak nitelikte olduğuna işaret ederek, "Söz konusu ilişkilerin, yakın ve uzak coğrafyalardaki diğer bütün dost ve kardeş ülkelerle karşılıklı öğretim elemanı ve öğrenci değişimi, ortak programlar ve projeler yoluyla daha da genişletilmesini arzu ediyoruz.
 • 17:05 Vize Muafiyetinde 'Askı'ya Yeşil Işık Vize Muafiyetinde 'Askı'ya Yeşil Işık AB içişleri bakanları, vize muafiyetinin askıya alınmasını kolaylaştıran yeni mekanizmaya destek verdi.
 • 16:54 Vize Muafiyetinde 'Askı'ya Yeşil Işık Vize Muafiyetinde 'Askı'ya Yeşil Işık AB içişleri bakanları, vize muafiyetine askı mekanizmasının kolaylaştırılmasını öngören Alman-Fransız girişimine destek verdi.
 • 16:21 Giresun Terör Korkusu Uluslararası Giresun Festivalini Etkiledi Giresun Terör Korkusu Uluslararası Giresun Festivalini Etkiledi Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen 39'uncu Uluslararası Giresun Aksu Festivali başladı.
 • 15:45 Terör Korkusu Uluslararası Giresun Aksu Festivali'ni de Etkiledi Terör Korkusu Uluslararası Giresun Aksu Festivali'ni de Etkiledi Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen 39'uncu Uluslararası Giresun Aksu Festivali başladı.
 • 15:42 Eskişehir'de Ahşap Heykel Festivali Eskişehir'de Ahşap Heykel Festivali Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesi'nin 20- 29 Mayıs tarihleri arasında düzenlediği 'Uluslararası Ahşap Heykel Festivali' başladı.
 • 14:40 Yurda Kaçak Sahte Kafkas Ana Arı Girişi Yapıldığı İddiası Yurda Kaçak Sahte Kafkas Ana Arı Girişi Yapıldığı İddiası Evliyaoğlu, yaptığı açıklamada, Kafkas arısının bölgenin önemli değerlerinden biri olduğunu ve bu ırkın saf şekilde korunması için çeşitli tedbirler uygulandığını belirtti.