SON DAKİKA GÜRCİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Gürcistan Haberleri

 • 15:35Podolski Kadroda, Gomez YokPodolski Kadroda, Gomez YokAlmanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, İrlanda ve Gürcistan maçlarının aday kadrosuna Galatasaraylı Podolski'yi çağırırken, Beşiktaşlı Gomez'i davet etmedi.
 • 19:57AK Parti Seçim BeyannamesiAK Parti'nin milletvekili seçimlerine ilişkin seçim beyannamesinde, Türkiye'nin dış politikada elde ettiği kazanımların, ekonomik refahı ileriye taşıyarak, karşılıklı etkileşime dayalı sosyal gelişimi beslediği belirtilerek, "Elde ettiğimiz diplomatik başarılar, artan uluslararası ilişkiler, ülkemiz için ticaret ve finans başta olmak üzere her alanda yeni işbirliği imkanları sağlamakta, bu da ülkemizin kalkınmasına önemli katkı sağlamaktadır" ifadesine yer verildi.
 • 19:09AK Parti Seçim BeyannamesiAK Parti'nin 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri'ne ilişkin beyannamesine göre, elektronik ticaretin geliştirilmesi amacıyla mevzuat çalışmaları tamamlanacak, perakende ticaretin düzenlenmesine yönelik kanun ile ilgili ikincil düzenlemeler yapılacak.
 • 12:14Ihlamurun Fiyatı Ihlamurun Fiyatı "Çeyrek Altın"I SolladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kemeraltı çarşısı, baharatçı dükkanı ve ıhlamur detayları,-İşyeri sahibi Recep Tırman ile röp. Ihlamurun fiyatı "çeyrek altın"ı solladı- Geçen yıla göre kilogram fiyatı yüzde 50 artarak 180 lirayı bulan ıhlamur, çeyrek altınla yarışıyor- TABDER Başkanı Ercan: - "Toptancıların uyanıklığı yüzünden üretici ve tüketici mağdur olacak.
 • 12:10Ihlamurun Fiyatı "Çeyrek Altın"I SolladıKış aylarının önemli şifa kaynaklarından ıhlamur, fiyatıyla altınla yarışır hale geldi.
 • 20:40Sarp Sınır Kapısı'nda EylemSarp Sınır Kapısı'nda EylemGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sarp Sınır Kapısının genel görüntüsü, - Gürcistan'da tutulan Türk vatandaşların ailelerinden genel ve detay görüntüler, - Açılan dövizler, - Gürcistan Mağduru Aileleri Derneği Başkanı Nuriye Kaputoğlu'nun basın açıklaması, - Babası yaklaşık bir yıldır cezaevinde bulunan 11 yaşındaki Dilara Büdün'ün konuşması, Sarp Sınır Kapısı'nda eylem- Gürcistan'daki cezaevlerinde tutuklu bulunan Türk vatandaşlarının akrabaları, Sarp Sınır Kapısı'nda eylem yaptı- Gürcistan Mağduru Aileleri Derneği Başkanı Kaputoğlu: - "Türkiye Cumhuriyeti, komşularına kucak açan ve çok merhametli bir ülkedir.
 • 17:25Sarp Sınır Kapısı'nda EylemGürcistan'daki cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü bulunan Türk vatandaşlarının akrabaları, Sarp Sınır Kapısı'nda eylem yaptı.
 • 16:52Artvin Gürcistan'da Tutuklu Bulunanların Yakınlarından Sarp Sınır Kapısı'nda ProtestoArtvin Gürcistan'da Tutuklu Bulunanların Yakınlarından Sarp Sınır Kapısı'nda ProtestoGürcistan'da çeşitli suçlamalarla tutuklanan 92 Türk vatandaşın yakınları Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki Sarp Sınır Kapısı'nda protesto gösterisi düzenledi.
 • 16:18Gürcistan'da Tutuklu Bulunanların Yakınlarından Sarp Sınır Kapısı'nda ProtestoGürcistan'da Tutuklu Bulunanların Yakınlarından Sarp Sınır Kapısı'nda Protesto– GÜRCİSTAN'da çeşitli suçlamalarla tutuklanan 92 Türk vatandaşın yakınları Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki Sarp Sınır Kapısı'nda protesto gösterisi düzenledi.
 • 15:55Sarp Sınır Kapısı'nda Mağdur Eylemi…Sarp Sınır Kapısı'nda Mağdur Eylemi…Gürcistan’da tutuklu ve hükümlü bulunan Türk vatandaşlarının yakınları Sarp Sınır Kapısı’nda eylem yaparak Türk ve Gürcü yetkililere seslendiler.
 • 14:13Türsab 3 Genişletilmiş Bölgesel Yürütme Kurulu Toplantısı Trabzon'da YapıldıTürsab 3 Genişletilmiş Bölgesel Yürütme Kurulu Toplantısı Trabzon'da YapıldıTÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) 3 Genişletilmiş Bölgesel Yürütme Kurulu Toplantısı TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy’un katılımıyla Trabzon Ramada Otel’de yapıldı.
 • 12:09Rusya, Suriye'de Operasyonlara Neden Dahil Oldu? (Analiz)Rusya, Suriye'de Operasyonlara Neden Dahil Oldu? (Analiz)Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in BM Genel Kurul toplantıları için New York’a hareketinden önce Rusya’nın Suriye’de terör örgütü IŞİD hedeflerine yönelik operasyon yapacağı netleşmişti.
 • 22:40Türk-Gürcü İş Adamları ToplantısıTürk-Gürcü İş Adamları Toplantısı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Türk-Gürcü İşadamları Toplantısı"- Toplantıdan detaylar- Türkiye'nin Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan'ın konuşması- MÜSİAD Başkanı Nail Olpak'ın konuşması - Gürcistan'da MÜSİAD tarafından Türk - Gürcü iş adamlarının ticaret hacminin geliştirilmesi için değerlendirme toplantısı yapıldı- Türkiye'nin Batum Başkonsolosu Temizkan: "Gürcistan ile komşuluk ve akrabalık ilişkilerimiz var. Türkiye'de 2 milyonun üzerinde Gürcü kökenli Türk vatandaşlarımız var. Gürcistan'da Türkçe konuşan Türk kökenli vatandaşlarımız var"- MÜSİAD Başkanı Olpak: "sıkı bir ilişkinin olduğu, birlikte sevinen ve hüzünlenen iki ülkenin, ticari ilişkilerine baktığımızda dış ticaret rakamlarının, artış eğiliminde de olsa, potansiyelin altında olduğu görülmektedir" Gürcistan'da, MÜSİAD tarafından Türk - Gürcü işadamlarının ticaret hacminin artırılması için değerlendirme toplantısı yapıldı.
 • 21:50Gürcü Piskoposların Cuma Namazına İştirakiİznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Gürcistan'dan Bursa'nın İznik ilçesine gelen başpiskopos ve beraberindeki piskoposların, Ayasofya Orhan Camisinde cuma namazına iştirakine ilişkin, "Başpiskopos bana 'Biz aynı Allah'a inanıyoruz.
 • 20:44Fas'ta Avrasya İpek Yolu Üniversiteleri Birliği ToplantısıAvrasya İpek Yolu Üniversiteleri Birliği'ne (ESRUC) üye üniversitelerin temsilcileri, Fas'ın Kazablanka kentinde bir araya geldi.
 • 20:31Gürcü Piskoposlar Cuma Namazına İştirak EttiGürcü Piskoposlar Cuma Namazına İştirak EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gürcü piskoposların namaz kılarken ki görüntüleri- Cami imamı ile röportaj- Belediye Başkanı Sargın ile röportaj Gürcü piskoposlar cuma namazına iştirak etti- Bursa Büyükşehir Belediyesinin misafiri olarak Gürcistan'dan İznik'e gelen piskoposlar, Ayasofya Orhan Camisinde cuma namazına iştirak etti Gürcistan'dan Bursa'nın İznik ilçesine gelen piskoposlar, Ayasofya Orhan Camisinde cuma namazına iştirak etti.
 • 18:55Gürcistanlı Başpiskopos'ın 'Namaz' Sürprizi ŞaşırttıGürcistanlı Başpiskopos'ın 'Namaz' Sürprizi ŞaşırttıBursa Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak Bursa'ya gelen Gürcistan'ın Batum kenti Evanglist Baptist Kilisesi Başpiskoposu Malkhaz Songulashvili, dün kent merkezindeki Yeşil Camii, bugün de İznik İlçesi'ndeki Ayasofya Camii'nde abdest alıp namaza katıldı ve namazla ilgili ritüelleri yerine getirdi.
 • 18:36Gürcü Piskoposlar Cuma Namazına İştirak EttiGürcistan'dan Bursa'nın İznik ilçesine gelen piskoposlar, Ayasofya Orhan Camisinde cuma namazına iştirak etti.
 • 17:57Almanya Milli Takımı'nın Aday Kadrosu Açıklandı2016 Avrupa Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde Almanya Milli Futbol Takımı'nın, İrlanda ve Gürcistan ile oynayacağı maçların 23 kişilik aday kadrosu açıklandı.
 • 17:56Bursa İhh Pakistan'da 400 Büyükbaş Kurban KestiBursa İhh Pakistan'da 400 Büyükbaş Kurban KestiBursa İHH Şubesi, Pakistan’da kurban eti dağıtıp, Ayşe Gündoğan Camii’ni ibadete açtı.
 • 17:45Ordu'da 1.5 Ton Kurban Eti ÇürüdüOrdu’da kurban bayramında Diyanet vakfına bağışlanan yaklaşık 5 ton etten 1.5 tonu çöpe gitti.
 • 17:21Gürcistan Büyükelçisi, Başkan Karaosmanoğlu'na Konuk OlduGürcistan Büyükelçisi, Başkan Karaosmanoğlu'na Konuk OlduGürcistan Büyükelçisi İrakli Koplatadze, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
 • 16:59Piskopos ve Başpiskopos İznik Ayasofya'da Cuma Namazı KıldıPiskopos ve Başpiskopos İznik Ayasofya'da Cuma Namazı KıldıGürcistan'dan İznik'e ziyarete gelen Evanglist Baptist Kilisesi Başpiskoposu ve Baptist Kilisesi Piskoposu Ayasofya Orhan Cami'inde Müslümanlar gibi namaz kıldı.
 • 16:53Öldürdükleri Adama Sarhoş Süsü Verip Otomobile TaşıdılarBeyoğlu’nda boğarak öldürdükleri bir şahsı, sarhoş süsü vererek götürdükleri ormanlık alana gömen zanlılar bu kadarına da pes dedirtti.
 • 15:59GÖÇÜN ETKİLERİ WASHINGTON D.C.'DE MASAYA YATIRILDIAmerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington D.C.'de kurulan, Türk-Amerikan ilişkileri ve Türkiye odaklı çalışmalara imza atan Küresel Politikalar Enstitüsü (Global PolicyInstitute – GPI), Türkiye'den ve Amerika Birleşik Devletleri'nden birçok uzman ve akademisyenin katılımıyla "Göç Yönetimi; İnsan Hareketi Gelişiminin Jeopolitik Etkileri" konulu bir konferans gerçekleştirdi.
 • 12:30Eski Belediye Başkanının Uyuşturucu Ticaretinden Yargılandığı Dava BaşladıOtomobilinin bagajında 91 kilo uyuşturucu madde ele geçirilen Uzunçiftlik eski Belediye Başkanı Yaşar Sönmez’in “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan yargılanmasına başlandı.
 • 12:17Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Dünyada 1,3 Milyar İnsanın Elektrikten Mahrum Olması Vahimdir"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enerjiye erişim sağlanmadan, kalkınmadan, büyümeden, sağlıktan ve ısınmadan bahsedebilmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Dünya genelinde 1,3 milyar insanın elektrikten mahrum olarak hayatını sürdürüyor olması vahim bir durumdur” dedi.
 • 12:04Sarhoş Görüntüsü ile Ceset TaşıdılarSarhoş Görüntüsü ile Ceset TaşıdılarBeyoğlu'nda film senaryolarını aratmayan bir cinayet işlendi.
 • 11:58Bakü'de Fotoğrafçılık Eğitim Merkezi AçıldıBakü'de Fotoğrafçılık Eğitim Merkezi AçıldıAzerbaycan'ın başkenti Bakü'de genç fotoğrafçı Rüfet Aliyev, tarafından 'Foto Okul' adıyla fotoğrafçılık eğitim merkezi açıldı.
 • 11:19MÜSİAD Gürcistan Ofisi AçıldıMÜSİAD Gürcistan Ofisi AçıldıMüstakil Sanayici İşadamları Derneği yurt dışındaki 166'ncı ofisini Gürcistan'ın Batum kentinde açtı.
 • 11:02İnegöl Belediyesi Abhaz ve Gürcü Heyetini Ağırladıİnegöl Belediyesi Abhaz ve Gürcü Heyetini AğırladıAbhazya Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Vakhtang Kolbaia ile Gürcistan Ankara Büyükelçisi Irakli Koplatadze’nin de bulunduğu Abhaz ve Gürcü heyeti İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.
 • 22:02Birleşmiş Milletler (Bm) 70. Genel KuruluGürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, "Rusya'yla ilişkilerin geliştirilmesi topraklarımız pahasına olmayacak" dedi.
 • 21:54Müsiad Yurt Dışında 166'ncı Şubesini Gürcistan'da AçtıMüsiad Yurt Dışında 166'ncı Şubesini Gürcistan'da AçtıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MÜSİAD Batum şubesi açılışı - MÜSİAD Başkanı Nail Olpak'ın gelişi - Olpak ve beraberindekielrin açılış kurdelesini kesmesi - Olpak'ın konuşması MÜSİAD yurt dışında 166. noktayı Gürcistan'da açtıMÜSİAD yurt dışı ağını genişletiyor- Dernek, yurt dışındaki 166'ncı şubesini Gürcistan'ın Batum kentinde açtı- MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: - "Gürcistan ile ikili ticari ilişkilerimize bakıldığında geçen yılın rakamlarıyla 1,4 milyar dolarlık ihracatımız var" Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), yurt dışındaki 166'ncı şubesini Gürcistan'ın Batum kentinde açtı.
 • 19:59Müsiad Yurt Dışı Ağını GenişletiyorMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), yurt dışındaki 166'ncı şubesini Gürcistan'ın Batum kentinde açtı.
 • 15:42Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,32041 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02414 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,8804 BHD BAHREYN DİNARI 8,0013 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 13:50Türkiye'deki Abhaz Diasporasında Gürcü KriziTürkiye'deki Abhaz Diasporasında Gürcü KriziTBMM 24. Yasama Dönemi Türkiye-Gürcistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Bursa Milletvekili Hüseyin ŞAHİN'e Abhaz Diasporasından sert tepki geldi.
 • 13:04S&p Gelişen Piyasaların Bankacılık Sistemlerine İlişkin DeğerlendirmeUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard& Poor's (S&P) gelişmekten olan ülkelerin para birimlerindeki değer kayıplarının bankacılık sektörleri üzerindeki riskleri artırdığını belirtti.
 • 12:44Dkib Heyetinden Kafkasya'ya ZiyaretDoğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) ticaret heyeti, Rusya'nın kuzey Kafkasya bölgesindeki Vladikavkaz ve Grozny kentlerini ziyaret edecek.
 • 10:36AİHM'nin 11 Bin Kararı BekliyorAİHM'nin 11 Bin Kararı BekliyorAvrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin raporuna göre, AİHM kararlarını uygulamakta en sorunlu ülkelerin başında İtalya, Türkiye, Rusya, Ukrayna, Romanya, Yunanistan ve Polonya geliyor.
 • 00:45Abhazya Özerk Cumhuriyeti Başkan Vekili Kolbaia ve Gürcistan Büyükelçisi Koplatadze İnegöl'deAbhazya Özerk Cumhuriyeti Başkan Vekili Kolbaia ve Gürcistan Büyükelçisi Koplatadze İnegöl'deBursa’daki bir dizi temas ve ziyaretlerin ardından Ankara’ya dönerken İnegöl’e uğrayan Abhazya Özerk Cumhuriyeti Başkan vekili Vakhtang Kolbaia, Gürcistan Büyükelçisi İrakli Koplatadze ve beraberindeki heyet İnegöl’de misafir edildi.
 • 22:54Davutoğlu: Davutoğlu: "Tiran Olan Esad'ın Suriye'nin Geleceğinde Yeri Yoktur"Başbakan Ahmet Davutoğlu, temaslarda bulunmak üzere geldiği New York’ta BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, “Kendi halkını ayrım gözetmeden kimyasal silahlarla ve varil bombaları ile katleden bir tiran olan Esad’ın Suriye’nin geleceğinde yeri yoktur” dedi.
 • 22:50Abhazya Özerk Bölgesi Başkanı KolbaiaAbhazya Özerk Bölgesi Başkanı KolbaiaGürcistan'ın Abhazya Özerk Bölgesi Başkanı Vakhtang Kolbaia'nın İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği girişinde karşılanması ve açıklaması Abhazya Özerk Bölgesi Başkanı Kolbaia: - "Maalesef Abhazya'da olan Abhaz kardeşlerimizle diyalog kurmaya çalışıyoruz ama kuramıyoruz" Gürcistan'ın Abhazya Özerk Bölgesi Başkanı Vakhtang Kolbaia, "Maalesef Abhazya'da olan Abhaz kardeşlerimizle diyalog kurmaya çalışıyoruz ama kuramıyoruz" dedi.
 • 22:33Başbakan Davutoğlu, New York'taNEW Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Avrupa'nın bir parçası olduğunu belirterek, "Ortak paylaşılan evrensel değerler çerçevesinde Avrupa Birliği üyesi olmak konusundaki stratejik hedefimiz yolunda çalışmaya devam edeceğiz.
 • 19:57Abhazya Özerk Bölgesi Başkanı Kolbaia AçıklamasıGürcistan'ın Abhazya Özerk Bölgesi Başkanı Vakhtang Kolbaia, "Maalesef Abhazya'da olan Abhaz kardeşlerimizle diyalog kurmaya çalışıyoruz ama kuramıyoruz" dedi.
 • 15:47Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,32129 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02436 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,8892 BHD BAHREYN DİNARI 8,0229 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 14:40Grafikli - Ysk, 54 Ülkede Sandık KuracakYüksek Seçim Kurulunca (YSK), 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi için 54 ülkedeki 112 temsilcilikte sandık kurulacak.
 • 13:30Türkiye-Malta İş ForumuDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, "İki güzide kuruluş olan MÜSİAD ve DEİK'in birikimi ve tecrübesiyle uzattığı dost el, inanıyorum ki Malta ve Türkiye için güzel neticeler verecektir" dedi.
 • 12:17Aselsan 12'den VuracakAselsan 12'den VuracakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 30 mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Stabilize Top Sistemlerinin tanıtımı ASELSAN 12'den vuracak- ASELSAN tarafından çeşitli kalibrede silahların entegrasyonuna yönelik geliştirilip üretilen Stabilize Silah Sistemleri'nin ihraç edildiği ülke sayısı 12'ye çıkıyor- Stabilize Silah Sistemleri'nde Kazakistan ve Malezya silahlı kuvvetlerinin seçimi de ASELSAN oldu- "Uzaktan Kumandalı Silah" ismiyle de bilinen sistem, sabit tesislerin korunmasından, araç ve gemilerin silahlandırılmasına kadar geniş bir yelpazede kullanılıyor GÖKSEL YILDIRIM - Türkiye'nin yeni ihraç kalemlerine önemli bir katkı da ASELSAN'dan geldi.
 • 11:50Tıp Dünyasına Balcalı İmzasıTıp Dünyasına Balcalı İmzasıKazakistan’da yapılan ve dünyanın sayılı ülkelerinden ünlü uzmanların katıldığı Aritmi Kongresi’ne Türkiye’den katılan tek uzman olma unvanını alan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Mesut Demir damga vurdu.
 • 11:27Davutoğlu'nun ABD'deki Temasları Yoğun GeçiyorBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun, New York'ta düzenlenen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu görüşmeleri kapsamındaki programı yoğun geçiyor.