03:1300
SON DAKİKA GÜRCİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Gürcistan Haberleri

  Fındıkta Yaşanan Don Afeti

  Fındıkta Yaşanan Don Afeti

  Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, fındıkta 100-150 rakımlarda yüzde 20, 250 rakımlarda yok denecek kadar ürün kaybı olduğunu söyledi. (Dün 14:50)

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Başkentte Kültür Sanat

  Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Bölümü, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) ve TRT Ankara Çocuk Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ücretsiz konser verecek Küçük Hanımlar Küçük Beyler" Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali bu yıl 10. yaşını kutlayacak Beyaz bale olarak anılan romantik türün örneklerinden "Coppellia", sezonun son temsiliyle bugün sahnelenecek. (Dün 14:15)

   

  Yıldız ve Genç Güreşçiler Azerbaycan'da Mindere Çıkacak

  Yıldız ve Genç Milli Takımları, 19-22 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Azerbaycan Güreş Federasyonu Kupasına katılacak. (Dün 13:14)

   

  Karşıyaka'da Şenlik Başlıyor

  Karşıyaka'da Şenlik Başlıyor

  Karşıyaka Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 22’nci Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. (Dün 12:40)

   

  İstanbul'da Kültür Sanat

  "Notre Dame de Paris" müzikali, 22 Nisan'da Zorlu Center PSM'de izleyiciyle buluşacak Luz Casal, 21 Nisan'da CRR Konser Salonu'nda sahne alacak Dünyaca ünlü basketbol şov takımı Harlem Globetrotters oyuncuları, 20 Nisan'da Ülker Sports Arena'da gösteri sunacak. (Dün 11:49)

   

  Minikler İçin Tiyatro Festivali Başlıyor

  Minikler İçin Tiyatro Festivali Başlıyor

  "10. Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali", 24 29 Nisan'da yapılacak 13 yabancı, 9 yerli tiyatro grubunun 79 temsil vereceği festivalde, 24 farklı oyun minik seyircilerin beğenisine sunulacak DT'nin 7 oyunun sahneleneceği festivalde, 13'ü yabancı, biri şehir tiyatrosu ve üçü özel tiyatro olmak üzere toplam 24 farklı oyun minik tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak Türkiye ile Polonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 600'üncü yıl dönümü dolayısıyla Ankara'ya (Dün 11:16)

   

  8. Uluslararası Gülen Çocuk Şenliği

  8. Uluslararası Gülen Çocuk Şenliği

  Türkiye'nin yanı sıra farklı ülkelerden 7 15 yaş arası çocukların katıldığı 8. Uluslararası Gülen Çocuk Şenliği kapsamında, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği tarafından gala gecesi düzenledi. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  4. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali

  Festival, 19 25 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Gürcistan'a Gideceklere İlaç Uyarısı

  Gürcistan'a Gideceklere İlaç Uyarısı

  Sağlık Bakanlığı, Gürcistan'a seyahat edecek, beraberinde kullandıkları ilaçları götürmek zorunda olanları uyardı. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Ataşehir Perdeyi 'Ben Bertolt Brecht 'ile Kapattı

  Ataşehir Perdeyi "Ben Bertolt Brecht "ile Kapattı

  Ataşehir Belediyesi tarafından her yıl Mart ve Nisan aylarında organize edilen ve bu yıl beşincisi yapılan Ataşehir Tiyatro Festivali "Ben Bertolt Brecht" adlı oyun ile tamamlandı. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Gürcistan'a İlaçla Gidenlerin Yaşadığı Sorunlar

  Türkiye'deki bazı ilaçların, etken maddeleri dolayısıyla Gürcistan'da uyuşturucu kabul edilmesi nedeniyle oluşan sorun, Artvin Valiliğinin girişimleri sonucu kısmi olarak giderildi. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Yezidiler, 'Kırmızı Çarşamba'yı' Kutladı

  Yezidiler, "Kırmızı Çarşamba'yı" Kutladı

  Irak'taki Yezidiler, hicri takvime göre yılbaşı kabul ettikleri "Kırmızı Çarşamba" kutlamalarına başladı Duhok'un Şexan ilçesinde kutsal saydıkları ibadet mekanlarının bulunduğu Laleş'e gelen Yezidiler, ruhani liderleri gördükleri Baba Şeyh'in elini öperek dua istedi. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  İstanbul'da "Sahtecilik" Operasyonu

  Operasyonda çok sayıda sahte içki bandrolü, etiket yapımında kullanılan film kalıp ve çeşitli markalara ait sahte etiketler ele geçirildi. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'nin mantar ihtiyacının yüzde 15'ini bir ilçe karşılıyor -

  Türkiye'nin mantar ihtiyacının yüzde 15'ini bir ilçe karşılıyor -

  MURAT ÇOBAN - Altınyayla ilçesinde bulunan 600 üretim tesisinde yılda yaklaşık 6 bin 600 ton mantar üretimi yapılarak, Türkiye'nin ihtiyacının yüzde 15'lik bölümü karşılanıyor. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'nin Mantar İhtiyacının Yüzde 15'ini Bir İlçe Karşılıyor

  Türkiye'nin Mantar İhtiyacının Yüzde 15'ini Bir İlçe Karşılıyor

  Yaklaşık 600 üretim, 3 paketleme tesisi ve 7 toptancı firmasının bulunduğu Burdur'un Altınyayla ilçesinde, yılda 6 bin 600 ton mantar üretimi yapılıyor İstanbul, İzmir ve Trabzon gibi illere gönderilen ve yılda yaklaşık 20 milyon lira girdi sağlanan üretim ile Türkiye'nin mantar ihtiyacının yüzde 15'lik bölümü karşılanıyor. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  5. Miniatürk Uluslararası Halk Oyunları Festivali 19 Nisan'da Yapılacak

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından düzenlenen 5. Miniatürk Uluslararası Halk Oyunları Festivali 19 Nisan'da yapılacak. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Rusya Politikaları Ekseninde Kırım Olayları Konferansı Kocaeli

  "Rusya Politikaları Ekseninde Kırım Olayları" konulu konferans Kocaeli Ticaret Odası Meclis Salonu'nda gerçekleşti. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

 

  33. İstanbul Film Festivali'nde Yarışmalar Başladı

  İKSV tarafından, Akbank desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali'nin yarışmaları başladı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Türkiye Temizlik Kağıdı Sektörünün Lideri İpek Kağıt, Kuruluşunun 45. Yılında 300 Milyon TL'lik...

  Türkiye Temizlik Kağıdı Sektörünün Lideri İpek Kağıt, Kuruluşunun 45. Yılında 300 Milyon TL'lik...

  Sertaç Nişli: 'İpek Kağıt yurt dışında 4 kat büyüyecek' İpek Kağıt'ın yeni yatırımlarını açıkladığı toplantıda konuşan İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli, 2012 yılının İpek Kağıt için bir dönüm noktası olduğunu ve yabancı ortaklığın sonra ermesinin ardından yüzde 100 Eczacıbaşı kuruluşu olarak atağa kalktıklarını belirterek şunları söyledi: '2012'den beri İpek Kağıt'ın ve markalarının potansiyelini daha yukarılara taşıma hedefiyle; yeni ürünlerle, yeni pazarlara açılma yolunda (15 Nisan 2014 Salı )

   

  İzmir Ekonomi Dünyayı Kucaklıyor

  İzmir Ekonomi Dünyayı Kucaklıyor

  İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Ekrem Demirtaş, üniversitenin kuruluşunun 13. Yılında “uluslararası” hedefine adım adım yaklaştıklarını söyledi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Dünya Çocukları 22. Kez Karşıyaka'da

  Dünya Çocukları 22. Kez Karşıyaka'da

  Karşıyaka Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği, bu yıl 22’nci kez dünya çocuklarını ağırlayacak. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Eczacıbaşı Grubu Şirketi İpek Kağıt 300 Milyon TL Yatırımla Yurtdışında Beş Yılda Dört Kat...

  Türkiye'de temizlik kağıdı sektörünün önde gelen şirketlerinden İpek Kağıt, kuruluşunun 45. yılında 300 milyon TL'lik yatırımla kapasitesini yüzde 65 artırmaya ve Kazakistan'da inşası süren yeni tesisleri ile bölgesel gücünü pekiştirmeye hazırlanırken, Selpak markası ile de "kişisel medikal hijyen" kategorisine giriş yaptı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Sınırda Kaçak Operasyon

  Edirne'de, yasa dışı yollarla yurt dışına gitmek isteyen 82 kaçak yakalandı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Gürcistan'daki Uluslararası Turizm Fuarında Türkiye İlgi Gördü

  Gürcistan'da 38 ülkenin katıldığı Uluslararası Kafkas Turizm Fuarı'nda Türkiye standı büyük ilgi gördü. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Rusya'ya Yaptırımlar Kazakistan'ın Petrol İhracatını Olumsuz Etkileyebilir"

  Kazakistan, Kırım sorunu sebebiyle ABD’nin Rusya’ya planladığı ekonomik yaptırımların petrol ihracatını da olumsuz etkileyebileceğini duyurdu. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar: Fındıkta Artan Fiyattan Üretici Kazanmıyor

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar: Fındıkta Artan Fiyattan Üretici Kazanmıyor

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındıkta artan fiyattan üreticinin kazanmadığını vurgulayarak, "Mart ayı sonunda yaşanan don sonrası kabuklu fındık fiyatlarının serbest piyasada 9 TL'ye kadar yükselmesinin üreticiye bir katkısı yok. Üreticinin elinde fındık neredeyse kalmadı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Tzob: Fındıkta Artan Fiyattan Üretici Kazanmıyor

  Tzob: Fındıkta Artan Fiyattan Üretici Kazanmıyor

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındıkta artan fiyattan üreticinin kazanmadığını belirterek, “Mart ayı sonunda yaşanan don sonrası kabuklu fındık fiyatlarının serbest piyasada 9 liraya kadar yükselmesinin üreticiye bir katkısı yok. Üreticinin elinde fındık neredeyse kalmadı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar Açıklaması

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar Açıklaması

  "Mart ayı sonunda yaşanan don sonrası kabuklu fındık fiyatlarının serbest piyasada 9 liraya kadar yükselmesinin üreticiye bir katkısı yok" "Orta ve üst kesimlerde yetiştirilen fındık ve diğer meyvelerde kuvvetli düzeyde don zararı meydana geldi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Tzob Başkanı Bayraktar: Don Zararı 2-3 Yıl Sürer

  Tzob Başkanı Bayraktar: Don Zararı 2-3 Yıl Sürer

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Orta ve Doğu Karadeniz'de Mart ayı sonunda meydana gelen don nedeniyle serbest piyasada 9 liraya kadar yükselen fındık fiyatının üreticiye bir katkısının olmadığını söyledi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Tzob Başkanı Bayraktar: Don Zararı 2-3 Yıl Sürer

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Orta ve Doğu Karadeniz'de Mart ayı sonunda meydana gelen don nedeniyle serbest piyasada 9 liraya kadar yükselen fındık fiyatının üreticiye bir katkısının olmadığını söyledi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Fındıkta Artan Fiyattan Üretici Kazanmıyor

  Fındıkta Artan Fiyattan Üretici Kazanmıyor

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındıkta artan fiyattan üreticinin kazanmadığını bildirerek, “Mart ayı sonunda yaşanan don sonrası kabuklu fındık fiyatlarının serbest piyasada 9 liraya kadar yükselmesinin üreticiye bir katkısı yok. Üreticinin elinde fındık neredeyse kalmadı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Gezi Eyleminin Mağduru Avaliani'nin Sağ Eli Felç Oldu Ama Sorumluları Ortada Yok

  Gezi Eyleminin Mağduru Avaliani'nin Sağ Eli Felç Oldu Ama Sorumluları Ortada Yok

  Eskişehir’de üniversite okuyan Gürcistanlı Akaki Avaliani, 2 Haziran 2013 günü gerçekleştirilen Gezi Parkı eylemlerinin mağduru oldu. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Hurdaya Dönen Otomobilden Yaralı Çıktılar

  Hurdaya Dönen Otomobilden Yaralı Çıktılar

  Samsun'da beton direğe çarparak parçalanıp hurdaya dönen otomobilde bulunan 3 kişi yaralandı. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Gürcü Kadın Evinde Ölü Bulundu

  Gürcü Kadın Evinde Ölü Bulundu

  İstanbul'un Pendik İlçesi'nde Gürcistan uyruklu kadın, evinde kesici aletle öldürülmüş şekilde bulundu. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Gürcistan Uyruklu Kadın, Evinde Ölü Bulundu

  Gürcistan Uyruklu Kadın, Evinde Ölü Bulundu

  Pendik'te, bir binanın zemin katında oturan Gürcistan uyruklu Nino Saıkodz, evinde ölü bulundu. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Yeğen: 'Bana Külçe Altın Verseler Gürcistan'a Gitmem'

  Yeğen: "Bana Külçe Altın Verseler Gürcistan'a Gitmem"

  Gürcistan’a, cebinde unuttuğu tansiyon ilacıyla girmeye kalkan bir Türk vatandaşı, Gürcistan’da üç gün cezaevinde tutulduktan sonra 3 bin Lari karşılığında kefaletle serbest kaldı. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Simav 23 Nisan'da 5 Ülkeden 102 Yabancı Öğrenciyi Ağırlayacak

  Simav 23 Nisan'da 5 Ülkeden 102 Yabancı Öğrenciyi Ağırlayacak

  Kütahya’nın Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Bulgaristan ve Arnavutluk’tan gelecek 102’si öğrenci toplam 144 konuğu 4 gün boyunca ağırlayacaklarını bildirdi. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Gürcistan'daki Hastanede Yatağa Kelepçelendi

  Gürcistan'daki Hastanede Yatağa Kelepçelendi

  Gürcistan’ın başlattığı ilaçla ülkeye giriş yasağı, üzerinde kalp ve tansiyon ilaçları çıkan Artvin’in Hopa Ilçesi’nde yerel gazete sahibi 54 yaşındaki Yüksel Yeğen’in de sınırda gözaltına alınmasına neden oldu. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Gürcistan'a İlaçla Geçince Gözaltına Alındı, Hastanede Yatağa Kelepçelendi

  İlaçla girişin yasaklandığı Gürcistan'a giden 54 yaşındaki gazeteci Yüksel Yeğen, üzerinden kalp ve tansiyon ilaçları çıkınca gözaltına alındı. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri