02:0400
SON DAKİKA GÜRCİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Gürcistan Haberleri

   

  Rusya: Akka Bizim İçin Ölmüştür, Geri Dönüş Yok

  Rusya: Akka Bizim İçin Ölmüştür, Geri Dönüş Yok

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa Konvansiyonel Kuvvetler Anlaşması’na (AKKA) geri dönüşün mümkün olmadığını, kendileri için bu anlaşmanın öldüğünü söyledi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Nusret-2014 Davet Tatbikatı

  Nusret-2014 Davet Tatbikatı

  Tatbikat, Türkiye'nin ev sahipliğinde, 21 30 Kasım tarihleri arasında İzmir Körfezi'nde gerçekleştirilecek. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İzmir Körfezi'nde Nusret-2014 Davet Tatbikatı Heyecanı

  2014 Davet Tatbikatı Türkiye'nin ev sahipliğinde NATO ve Türkiye'den Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı yüzer ve uçar birliklerin ve çok sayıda ülkeden gözlemcilerin katılımıyla, 21-30 Kasım 2014 tarihleri arasında İzmir Körfezi'nde yapılacak. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  ABD'de Yaşayan Ahıskalılar, Sürgünde Şehit Olan Atalarını Andı

  ABD’de yaşayan Ahıskalılar, 1944 yılında başlayan sürgün ve zulüm dönemlerinde şehit olan Ahıskalıları andı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye Turizmde Büyümesini Sürdürüyor

  Dünya turizminde ilk 10 ülke içinde yer alan Türkiye, her yıl çektiği turist sayısıyla büyümesini sürdürüyor Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca açıklanan 2014 yılı 9 aylık verilerine göre, Türkiye'ye gelen yabancı turist sayısı 30 milyon 88 bin 502 kişiye ulaşarak, 2012 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Cumhurbaşkanımız Türkmenistan'da Önümüzü Açtı Ancak Kapasiteyi Halen İran Kullanıyor'

  Cumhurbaşkanımız Türkmenistan'da Önümüzü Açtı Ancak Kapasiteyi Halen İran Kullanıyor'

  Uluslararası Nakliyeciler Derneği, (UND) İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine Türkmenistan, İran'dan geçiş kapısı olan Lütfaabad'da kapasiteyi yüzde 50 artırdı, ancak artan kapasiteyi İran kullanıyor" dedi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Erzurum Avm'de 'Sessiz Sohbetler'

  Erzurum Avm'de "Sessiz Sohbetler"

  Erzurum Alışveriş Merkezi tarafından Avrupa Birliği Gençlik Değişim Projesi kapsamında ‘’Sessiz Sohbetler’’ etkinliği düzenlendi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Ankara Tiyatro Festivali Yenimahalle'de

  Ankara Tiyatro Festivali Yenimahalle'de

  Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından düzenlenen 19’uncu Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’ne destek veren Yenimahalle Belediyesi, festival boyunca her gün bir tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Ankara Tiyatro Festivali Yenimahalle'de

  Ankara Tiyatro Festivali Yenimahalle'de

  Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından düzenlenen 19. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali’ne destek veren Yenimahalle Belediyesi, festival boyunca her gün bir tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Karadeniz Bölgesi Erişilebilir Hale Gelecek

  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı desteğiyle yürütülen Karadeniz İpekyolu Koridoru Projesi, mobil uygulama lansmanı ve fotoğraf sergisi açılışı 21 Kasım Cuma günü Taksim Metro İstasyonu Konferans ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecek. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Bakan Elvan: 3. Köprü Trafiği Çözmeyecek

  Bakan Elvan: 3. Köprü Trafiği Çözmeyecek

  Bakan Lütfi Elvan, "Avrasya Tüneli'ni de yapsak, üçüncü köprümüz de tamamlansa, İstanbul'un trafik sorununu çözmüş olmayız." dedi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Mersin'de Usulsüz Kullanılan 12 Lüks Araç Trafikten Men Edildi

  Mersin'de Usulsüz Kullanılan 12 Lüks Araç Trafikten Men Edildi

  Türkiye'ye yabancı ülke pasaportu ile girişi yapılıp Türk vatandaşı tarafından kullanıldığı saptanan yabancı plakalı 12 lüks araç trafikten men edildi. (18 Kasım 2014 Salı )

   

 

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Gürcü ve Romanyalı Öğrenciler Aydın'ı Gezdi

  Gürcü ve Romanyalı Öğrenciler Aydın'ı Gezdi

  Türkiye’de farklı kültürlerden gençlerle bir araya gelerek diyalog ve dostluklar edinebileceği “Erasmus Gençlik Değişimleri Projesi” çerçevesinde Romanya ve Gürcistan’dan Aydın’a gelen misafir öğrencilerin etkinliklerini sürüyor. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Ab, Ukrayna Stratejisini Görüşüyor

  Ab, Ukrayna Stratejisini Görüşüyor

  AB üyesi ülkelerin dışişleri bakanları bugün Brüksel'de yapacakları toplantıda Ukrayna'daki Moskova yanlısı ayrılıkçılara karşı uygulanacak yeni yaptırımları ele alıyor. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Düzeltme: <br/>-"Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker" Başlıklı Haberimizde Yer Alan...

  "(Bu yılın şubat ayında Şap Enstitüsüne yapılan sabotaj girişimi) Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Mersin 5. Uluslararası Narenciye Festivali Sürüyor

  Mersin 5. Uluslararası Narenciye Festivali Sürüyor

  Mersin’de, 5. Uluslararası Narenciye Festivali coşkusu, yabancı grupların dans gösterileri ile devam ediyor. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker Açıklaması

  "(Geçen yıl Şap Enstitüsüne yapılan sabotaj girişimi) Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Gürcistan'daki Fındık Bahçeleri ve Fabrikalarını İncelediler

  Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Köleoğlu ile meclis üyelerinden oluşan heyet, Gürcistan'daki fındık bahçeleri ve bahçelerini inceleyerek yetkililerden bildi aldı. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Gürcistan'da On Binler Rusya'yı İlhak Politikası Gütmekle Suçladı

  Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te sokaklara dökülen on binlerce Gürcü, Rusya’yı Abhazya ve Güney Osetya’yı ilhak etmeye çalışmakla suçladı. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Gürcistan'da On Binler, Rusya'yı Suçladı

  Gürcistan'da On Binler, Rusya'yı Suçladı

  Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te sokaklara dökülen on binlerce Gürcü, Rusya’yı, Abhazya ve Güney Osetya’yı ilhak etmeye çalışmakla suçladı. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Karadeniz'de Bitki Örtüsü, İstilacı 'İtdolanbacı' Tehditi Altında

  Karadeniz'de Bitki Örtüsü, İstilacı 'İtdolanbacı' Tehditi Altında

  – GÜRCİSTAN'dan Türkiye'ye girdiği sanılan ve yayılışını Karadeniz sahili boyunca batıya doğru hızla sürdüren istilacı tür olan 'İtdolanbacı' adlı bitki türü, bölgede genç orman ağaçlarının, tarım bitkilerinin, endemik ve yerli türlerin yok olmasına neden olmaya başladı. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Cirav: 'Türkiye'deki Yüksek Fiyatlar Rakip Ülkelere Pay Verir'

  Cirav: "Türkiye'deki Yüksek Fiyatlar Rakip Ülkelere Pay Verir"

  Türkiye fındık ticaret ve ihracatının yüzde 40’ını elinde bulunduran firmaların üye olduğu Trabzon Ticaret Borsası, Meclis Başkanı Mehmet Cirav ve Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu ile meclis üyelerinden oluşan bir heyet, Gürcistan’a giderek sektördeki gelişmeleri yerinden takip etti. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Gürcistan'da, Rusya Karşıtı Protesto Gösterisi

  Gürcistan'da, Rusya Karşıtı Protesto Gösterisi

  Gürcistan'da, Rusya karşıtı protesto gösterisi- Başkent Tiflis'te yaklaşık 30 bin kişi Rusya ile Abhazya arasında imzalanacağı iddia edilen askeri ortaklık anlaşmasını protesto etti- Video bağlantısı ile göstericilere hitap eden eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili, Rus işgaline karşı mücadeleye devam edeceklerini söylediTİFLİS (AA) - Gürcistan'da binlerce kişi, Rusya ile Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Abhazya arasında imzalanacağı öne sürülen, ortak ordu kurulması yönündeki (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Abhazya Zaferinin 20'nci Yılı

  Abhazya Zaferinin 20'nci Yılı

  Eskişehir’de, Abhazya Cumhuriyeti Savunma Bakanlığının, Abhazya Zaferi’nin 20’nci Yılı anısına 1992-1993 Abhazya Bağımsızlık Savaşına Eskişehir bölgesinden katılan şehit yakınları ve gazilere madalya verildi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Gürcistan'da, Rusya Karşıtı Protesto Gösterisi

  Başkent Tiflis'te yaklaşık 30 bin kişi Rusya ile Abhazya arasında imzalanacağı iddia edilen askeri ortaklık anlaşmasını protesto etti Video bağlantısı ile göstericilere hitap eden eski Cumhurbaşkanı Saakaşvili, Rus işgaline karşı mücadeleye devam edeceklerini söyledi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Gürcistan-Abhazya Savaşı'nın 20. Yılı"

  Abhaz Dernekleri Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Sağım: "Türk kamuoyunda 'ayrılıkçı Abhaza' algısını yıktığımız için çok mutluyuz" (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Gürcistanlılar, Rusya Tarafından İşgali Protesto Etti

  Gürcistanlılar, Rusya Tarafından İşgali Protesto Etti

  Ukrayna'da yaşayan Gürcistanlılar, başkent Kiev'de toplanarak Gürcistan ve Ukrayna topraklarının Rusya tarafından işgalini protesto etti. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Ukrayna'daki Gelişmeler

  Ülkede yaşayan Gürcistanlılar, Gürcistan ve Ukrayna topraklarının Rusya tarafından işgalini protesto etti. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Rusya'da Okuyan Emre Taşarkuyu, Unifight Üçüncüsü Oldu

  Rusya Federasyonu’nda Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi Moskova Fizik Mühendisliği Enstitüsü’nde (MEPhI) eğitim gören Emre Taşarkuyu, Uluslararası Unifight Şampiyonası’nda üçüncü oldu. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  5 Ülkeden Gençler Buzda Göbek Attı

  5 Ülkeden Gençler Buzda Göbek Attı

  Erzurum'da düzenlenen, 'Sessiz sohbetler' projesine katılan 5 ülkeden 18'i kadın toplam 36 genç, çalan müziğin ritmine uyunca kaymayı bırakıp, göbek atmaya başladı. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Ahiska Türklerinin Orta Asya'ya Sürgün Edilişinin 70. Yıldönümü

  Ahiska Türklerinin Orta Asya'ya Sürgün Edilişinin 70. Yıldönümü

  Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sovyetler Birliği rejimi tarafından 14 Kasım 1944'te Orta Asya'ya sürgün edilişinin 70. yıl dönümü olduğunu söyledi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Semazenler, Tiflis'te İzleyicileri Büyüledi

  İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu semazenleri, Tiflis'teki Türk Kültür Günleri kapsamında, tarihi Griboedava Tiyatro Salonunda sema gösterisi düzenledi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Ronaldo, Hakan Şükür'ün Rekorunu Kırdı

  Ronaldo, Hakan Şükür'ün Rekorunu Kırdı

  2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Portekiz, Ermenistan'ı 1-0 yendi. Cristiano Ronaldo, attığı golle Hakan Şükür'ün 22 gollük rekorunu kırdı. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  ABD'de Ahıskalılar Beyaz Saray Önünde Gösteri Düzenlendi

  ABD'de Ahıskalılar Beyaz Saray Önünde Gösteri Düzenlendi

  Ahıskalı Türkler'in sürgününün 70. yıl dönümü nedeniyle ABD'de yaşayan Ahıskalılar, Beyaz Saray önünde gösteri düzenledi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  D, F ve I Gruplarında Haftanın Maçları Tamamlandı

  2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde gruplarda maçlara devam edildi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Ahıska Türkleri Sürgününün 70.yılı

  Ahıska Türkleri Sürgününün 70.yılı

  ABD'de yaşayan Ahıskalılar, Beyaz Saray önünde gösteri düzenledi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 02:04:22. #1.12#