17:2900
SON DAKİKA GÜROYMAK HABERLERİ

Son Dakika Güroymak Haberleri

  Budaklı Kaplıcası Turizme Kazandırılıyor

  Budaklı Kaplıcası Turizme Kazandırılıyor

  Güroymak ilçesinde her yıl çok sayıda yerli ve yabancının akınına uğrayan Budaklı Kaplıcası, turizmin yanı sıra değişik alanlarda da değerlendirilecek Güroymak Kaymakamlığınca hazırlanan proje kapsamında, birçok hastalığa iyi geldiği belirlenen kaplıcanın, termal turizm, ısıtmalı sera ve tulipa balığı yetiştiriciliğinde kullanılması hedefleniyor. (21 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Budaklı Kaplıcası İçin Proje Hazırlanıyor

  Budaklı Kaplıcası İçin Proje Hazırlanıyor

  Bitlis'in Güroymak İlçesi'ndeki Budaklı Kaplıcası'nın ekonomiye kazandırılması için kaymakamlık çalışma başlattı. (21 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Güroymak Obsidyen Taşıyla Kalkınacak

  Güroymak Obsidyen Taşıyla Kalkınacak

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde önemli bir potansiyele sahip obsidyen taşı, ilçe ekonomisinin canlanmasına büyük katkı sunacak. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Güroymak Obsidyen Taşıyla Kalkınacak

  Güroymak Obsidyen Taşıyla Kalkınacak

  Güroymak'ta önemli bir potansiyele sahip obsidyen taşı, ilçe ekonomisinin canlanmasına büyük katkı sunacak. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Bitlis'e, Obsidyen Taşı Piyangosu Vurdu

  Bitlis'e, Obsidyen Taşı Piyangosu Vurdu

  Bitlis'in Güroymak İlçesi'ne bağlı Taşüstü Köyü kırsalında çıkan obsidyen taşları, Kaymakamlık tarafından hazırlanan projeyle; ekonomiye kazandırılacak. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Obsidiyen Taşı İçin Atölyeler Açılacak

  Obsidiyen Taşı İçin Atölyeler Açılacak

  Bitlis Valisi Orhan Öztürk, sadece Nemrut ve Süphan dağında bulunan Obsidiyen taşını işlemek için atölyelerin açılacağını söyledi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Güroymak'ta Pirinç Üretimi Başladı

  Güroymak'ta Pirinç Üretimi Başladı

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde 1950'li yıllarda üretimine ara verilen pirinç üretimi 64 yıl sonra tekrar başladı. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

  Güroymak Pirinçle Kalkınacak

  Güroymak Pirinçle Kalkınacak

  Bitlis’in Güroymak ilçesinde 1940’lı yıllarda üretimi yapılan ve 1950’lerden sonra ara verilen pirinç üretimine 65 yıl sonra tekrar başlanacak. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

  Güroymak'ta Manda Toplulaştırma Projesi

  Güroymak Kaymakamlığı, ilçedeki manda yetiştiriciliği ve süt üretiminin daha modern yöntemlerle yapılmasını sağlamak amacıyla hazırladığı "Manda Toplulaştırma" Projesi'ni bakanlığa sundu. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Tuğgeneral Kırtıl'dan Kaymakam Kaya'ya Veda Ziyareti

  Tatvan 10. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral İlhan Kırtıl, Güroymak Kaymakamı Çağlayan Kaya'ya veda ziyaretinde bulundu. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Güroymak'ta Besicilere Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde besicilere yönelik hayvan ölümleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Güroymak, Mandacılıkta İlk 5 Arasında

  Güroymak, Mandacılıkta İlk 5 Arasında

  Bitlis'in Güroymak ilçesi, manda yetiştiriciliğinde Türkiye'deki ilk 5 il arasında bulunuyor. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Bitlis, Kendi Enerjisini Buharla Üretecek

  Bitlis'te, dünyanın en büyük ikinci krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı eteklerinde jeoloji mühendislerince yürütülen alan taramasından elde edilecek yüksek ısıdaki suyun buharıyla elektrik enerjisi üretilecek. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Güroymak'ta Sığır Ölümleri

  Bitlis'in Güroymak ilçesinde son günlerde artış gösteren sığır ölümleri, yetkililer harekete geçirdi. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Eker: 'Kimse Recep Tayyip Erdoğan kadar hazır değil' -

  Eker: "Kimse Recep Tayyip Erdoğan kadar hazır değil" -

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Gezi olayları dahil, 17 ve 25 Aralık darbe teşebbüsleri ve paralel teşebbüslerin arkasındaki asıl amaç, çözüm sürecini baltalamaktı" dedi. (06 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.08.2014 17:29:20. #1.11#