Son Dakika Haberleri: Aziz Yıldırım: Bu Operasyon Bana ve Fenerbahçe'ye Karşı Yapılmıştır

Aziz Yıldırım: Bu Operasyon Bana ve Fenerbahçe'ye Karşı Yapılmıştır

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbolda şike operasyonunun Fenerbahçe ve kendisine yönelik yapıldığını söyledi."Soruşturma sırasında masumiyet karinesi ayaklar altına alınmıştır." diyen Yıldırım, "Avukatımın alamadığı bilgiler basına"...

21.02.2012 15:04
Aziz Yıldırım: Bu Operasyon Bana ve Fenerbahçe'ye Karşı Yapılmıştır,
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbolda şike operasyonunun Fenerbahçe ve kendisine yönelik yapıldığını söyledi. "Soruşturma sırasında masumiyet karinesi ayaklar altına alınmıştır." diyen Yıldırım, "Avukatımın alamadığı bilgiler basına sızdırıldı. Aziz Yıldırım ve arkadaşları toplum önünde itibarsızlaştırılmaya çalışıldı." ifadelerini kullandı.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden futbolda şike davasında savunmasını yapmaya başlayan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, davanın soruşturması safhasını eleştirdi. Yıldırım, savunmasında özetle şunları söyledi:

"Mehmet Ali Aydınlar kamera karşısına geçerek ligin planlandığı gibi başlayacağını söyledi. Ancak 12 gün sonra bunun ertelendiğini açıkladı. Erteleme gerekçeleri belli değildi. Ortada iddianame yoktu. Dosyada gizlilik kararı vardı. Ama kimse buna uymadı. MİT dosyasında gizlilik kararı var ve kimse yazamıyor. Bu bizi karalamanın en iyi örneğidir.

Daha iddianame ortada yokken Aziz Yıldırım televizyonda ve gazetelerde suçlu ilan edilmiştir. Transfer edilen bir futbolcu tek bir kere forma giymeden kulüpten ayrılmıştır. . Emenike profesyonel bir sporcu olarak bu sürece dayanamamış ve Rusya'ya transfer olmuştur.

Hiç kimse ve hiçbir makam Fenerbahçe ve Fenerbahçelilere 'çıkar amaçlı suç örgütü' diyemez. Hiç kimsenin buna hakkı ve yetkisi olamaz.

Fenerbahçe'nin önünü kesmek için kurgu yapıldı. Fenerbahçe, başkanı ve tüm camiaya yargısız infaz yapılmaya çalışılıyor. Sözde şike tespit edilen ve delillendirildiği söylenen 6 maç iddianamede yoktur. Emniyet bir ilke imza atarak gözaltı fotoğrafım çekilip basına servis edildi."

GÖZALTI FOTOĞRAFININ YER ALDIĞI TİŞÖRTÜ MAHKEME BAŞKANINA GÖSTERDİ

Bu arada Aziz Yıldırım, üzerinde gözaltı fotoğrafının bulunduğu tişörtü mahkeme başkanına gösterdi.

Aziz Yıldırım, savunmasında şunları söyledi:

"Yalnız şahıslar değil takımlar da yargılanıyor. Üç aydır bilgisayar istedik, verilmedi. Galatasaray maçına bakıyorsunuz, şike orada var. Onun için bakıyorduk. Basın burada yaşananları doğru yazsın. Dün hastalanmadım, hastalandım diye yazdılar. Bizi karalayanlar ailelerimiz olduğunu düşünsün. Takımımızı şike suçlamasıyla mahkemeye taşıdılar. Yirmi milyon taraftar susuyorsa biz mesaj vermemişsem susuyor. Gizlilik kararları ihlal edilerek basına servis edilmiştir.

Fenerbahçe Başkanı olmak gibi gurur ve onur kaynağı olan bir sıfatı yerine getirdim. Fenerbahçeli olmayı herşeyin üstünde tuttum. İsteğimiz; adalet yerini bulsun. İsterse kıyamet kopsun. Bu operasyon bana ve Fenerbahçe'ye karsı yapılmıştır."

Öte yandan Aziz Yıldırım, Nazım Hikmet'in 'düşmana inat burgun fazla yaşamak' şiirinin ilk kıtalarını okudu.

Soruşturma sırasında masumiyet karinesinin ayaklar altına alındığını belirten Yıldırım, "Avukatımın alamadığı bilgiler basına sızdırıldı. Aziz Yıldırım ve arkadaşları toplum önünde itibarsızlaştırılmaya çalışıldı. Bir örgüt çıkardılar. Aziz Yıldırım ve arkadaşlarını o yasa dışı örgütün başkanı olarak gösterip, örgütün amacının Fenerbahçe'yi şampiyon etmek olarak gösterdiler." ifadelerini kullandı.

 • Spor Toto Süper Lig Maç Sonuçları ve Puan Durumu
 • SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.03.2015 18:39:43. #1.12#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Aziz Yıldırım: Bu Operasyon Bana ve Fenerbahçe'ye Karşı Yapılmıştır
  [Hata Bildir]