Son Dakika Haberleri: BUSKİ: Yıldırım'daki Su Kesintisinin Sebebi Otopark Çalışması

BUSKİ: Yıldırım'daki Su Kesintisinin Sebebi Otopark Çalışması


Bursa'da Yıldırım ilçesindeki Bağlaraltı, Esenevler ve Erikli mahallelerinde zaman zaman yaşanan su kesintisinin, otopark inşaatının riskli aşaması tamamlanınca sona ereceği belirtildi.

Bursa'da Çırpan Mahallesi Merinos Sokak'ta yapılan yeraltı katlı otoparkı inşaatı sebebiyle, Yıldırım ilçesindeki Bağlaraltı, Esenevler ve Erikli mahallelerinde zaman zaman yaşanan su kesintisinin, otopark inşaatının riskli aşaması tamamlanınca sona ereceği belirtildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) tarafından yapılan açıklamaya göre, Osmangazi Belediyesi tarafından Çırpan Mahallesi Merinos Sokak'ta yapımı devam eden yeraltı katlı otoparkı inşaatı sırasında Merinos Sokak'ta ortaya çıkan göçük tehlikesinin, buradan geçen bin 200 mm çapındaki içme suyu ana iletim hattını da kapsadığı belirtildi. Bu nedenle ana iletim hattının Çırpan Mahallesi'ndeki bölümünün devre dışı bırakıldığı belirtilen açıklamada, buradan beslenen bölgelere içme suyu temininde alternatiflerinin kullanıldığı kaydedildi.

Yıldırım ilçesinde Bağlaraltı, Esenevler ve Erikli mahallelerinde bulunan binaların yüksek katlarında zaman zaman su kesintisi yaşandığının ifade edildiği açıklamada, bu durumun Osmangazi Belediyesi tarafından otopark inşaatının riskli aşaması tamamlanıncaya kadar devam edeceği ifade edildi.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 18:11:10. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: BUSKİ: Yıldırım'daki Su Kesintisinin Sebebi Otopark Çalışması
[Hata Bildir]