Son Dakika Haberleri: Depremzedelerin Sinema Keyfi

Depremzedelerin Sinema Keyfi

Van'da meydana gelen depremlerde evleri yıkılan ve Erzurum'a yerşeltirilen depremzeler Erzurum Alış Veriş Merkezinde sinema keyfi yaşadılar.

12.12.2011 22:04
Depremzedelerin Sinema Keyfi,
Van'da meydana gelen depremlerde evleri yıkılan ve Erzurum'a yerşeltirilen depremzeler Erzurum Alış Veriş Merkezinde sinema keyfi yaşadılar.

Van'da meydana gelen depremlerde evleri yıkılan ve oturulmaz durumda olan 600 depremzede Erzurum'daki Hizmetiçi Eğitim Entitüsüne yerleştirildi. 250 depremzede bu akşam Erzurum Alış Veriş Merkezinde bulunan Cinebonus sinemalarında film,izlemenin keyfini çıkardılar.

Hayatılarında ilk kez sinemada film izleyeceklerinin mutluluğunu yaşayan çocuklar "Van'da evlerimiz yıkıldı. Arkadaşlarımızdan, akrabalarımızdan ayrıldık. Ama Erzurum'da olduğumuz için de çok mutluyuz. Her gün farklı bir etkinliğe katılıyoruz. Bize bu imkanları sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz." diye konuştular.

Çocuklar film izlemek için mısır ve içecek alırken zor anlar yaşadılar. Daha sonra depremzedeler girdikleri filmin alt yazılı olduğunu öğrenince salondan çıkarak yerli filmleri izlediler. Daha sonra çocuklar AVM içinde bulunan oyun alanında şarkılar söyleyerek dans ettiler.

Öte yandan Cinebonus Erzurum İşletme Müdürü Halet Telli, Erzurum'a yerleştirilen depremdeler için ellerinde ne geliyorsa yapacaklarını söyleyerek "Biz depremzedelerin acılarını hafifletmek, sosyalleşmelerini sağlamak için neler yapabileceğimizi düşündük. Çocuklar için üç boyutlu filmlerimiz var. Yetişkinler kendi seçtikleri filmleri izleyecekler. Aynı zamanda bu durumu daha keyifi hale getirmek içi mısır ve içecek ikram ettik. Bütün bunları onların acılarını biraz olsun hafifletmek amacıyla yapıyoruz" dedi.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 03.03.2015 13:11:29. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Depremzedelerin Sinema Keyfi
[Hata Bildir]