Son Dakika Haberleri: Konya Seçim Sonuçları

Konya Seçim Sonuçları

Ahmet Davutoğlu. 1959 Konya'nın Taşkent ilçesi doğumlu.

5 yıl önce
Konya Seçim Sonuçları, System.String[]
Ahmet Davutoğlu: 1959  Konya'nın  Taşkent ilçesi doğumlu.  Boğaziçi Üniversitesi  Siyaset Bilimi ve  Ekonomi Mezunu. Öğretim Üyesi - Dışişleri Bakanı, evli ve 4 çocuk babası.

Kerim Özkul: 1959  Konya doğumlu.  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. Avukat, Sanayici ve İş Adamı. 22 ve 23. 'üncü dönem  AK Parti  Konya  Milletvekili, evli ve 4 çocuk babası

İlhan Yerlikaya: 1960 -  Konya'nın  Kadınhanı İlçesi doğumlu.  Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. TBMM tarafından RTÜK Üyeliği'ne seçildi. RTÜK Başkanvekilliği yaptı, evli ve 5 çocuk babası.

Ayşe Türkmenoğlu: 1965 -  Konya'nın  Cihanbeyli ilçesi doğumlu.  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Avukat ve 23'üncü dönem  AK Parti  Konya  Milletvekili, evli ve 1 çocuk annesi.

Cem Zorlu: 1963 -  Konya'nın  Ereğli İlçesi doğumlu.  Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Öğretim Üyesi, evli ve 2 çocuk babası.

Hüseyin Üzülmez: 1957 -  Konya doğumlu.  Ankara Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu. Sanayici, İş Adamı. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve  Konya Ticaret Odası Başkanı, evli ve 6 çocuk babası.

Mustafa Baloğlu: 1967 -  Konya'nın  Akşehir ilçesi doğumlu.  İstanbul Üniversitesi  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. Genel Cerrahi Uzmanı.  Akşehir Belediye Başkanı, evli ve 2 çocuk babası.

Mustafa Kabakcı: 1954 -  Konya'nın  Cihanbeyli ilçesi doğumlu.  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ön Lisans Mezunu. İş Adamı ve 23'üncü dönem  AK Parti  Konya  Milletvekili, evli ve 2 çocuk babası.

Gülay Samancı: 1977 -  Konya doğumlu.  Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat, evli.

Mustafa Akış: 1981 -  Konya'nın  Beyşehir İlçesi doğumlu.  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat.  AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı.

Harun Tüfekçi: 1971 -  Konya'nın  Seydişehir İlçesi doğumlu.  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat ve 22 ve 23'üncü dönem  Ak Parti  Konya  Milletvekili, evli ve 1 çocuk babası.

MHP MİLLETVEKİLLERİ

Faruk Bal: 1950  Konya'nın Kıdanhanı İlçesi doğumlu.  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Hukukçu. Devlet Eski Bakanı. MHP Genel Başkan Yardımcısı, evli ve 4 çocuk babası.

Mustafa Kalaycı: 1960  Konya doğumlu.  Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölümü mezunu. Mali Müşavir ve 23'üncü dönem MHP  Konya  Milletvekili, evli ve 2 çocuk babası.

CHP

CHP'nin milletvekili ise 1-Atilla Kart: 1954  Konya'nın  Cihanbeyli İlçesi doğumlu.  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat ve 22 ve 23'üncü Dönem CHP  Konya Milletvekili. Kart, evli ve 2 çocuk babası.

YORUMLAR