Son Dakika Haberleri: Marmara Bölgesi'nde Hava Durumu

Marmara Bölgesi'nde Hava Durumu

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde bu akşam için kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısında bulundu.

10.10.2011 20:20
Marmara Bölgesi'nde Hava Durumu,
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde bu akşam için kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan "günlük hava tahmin raporunda", bölge genelinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacağı belirtilerek, yağışların akşam saatlerinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'da zaman zaman kuvvetli olacağının tahmin edildiği vurgulandı.

Sıcaklıkların bölgenin batısında 1-2 derece, doğusunda ise 1-2 derece azalacağı ifade edilen raporda, "Rüzgar kuzey-kuzeydoğudan orta kuvvette, bölgenin kuzeyinde kuvvetli (30-50 km/s) ve Çanakkale çevrelerinde zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) esecek. Akşam saatlerinden itibaren ise bölgenin batısında kuzey-kuzeybatı, doğusunda batı-güneybatı yönlerden orta kuvvette, Trakya ve Çanakkale'de kuvvetli esecek" denildi.

Raporda, kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar nedeniyle oluşabilecek aksaklıklar göz önüne alınarak ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı tedbirli olunması istendi.

- İSTANBUL

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 03.03.2015 01:10:39. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Marmara Bölgesi'nde Hava Durumu
[Hata Bildir]