Son Dakika Haberleri: Yenibosna Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi Hizmete Girdi

Yenibosna Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi Hizmete Girdi

6 yıl önce

İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenibosna Ek Hizmet Binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yenibosna Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi Hizmete Girdi, System.String[]
İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenibosna Ek Hizmet Binası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine İstanbul Valisi  Hüseyin Avni Mutlu,  Bahçelievler Kaymakamı  Şevket Cinbir, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr.  Ali İhsan Dokucu,  Bahçelievler Belediye Başkanı  Osman Develioğlu, Hastane Başhekimi Dr. Sırrı Aksu, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.İstanbul  Valisi Mutlu, açılış töreni sırasında yağmur yağmasına atıfta bulunarak İstanbul için bereketli bir gün olduğunu söyledi. Yağmurun rahmet olduğunu söyleyen  Vali Mutlu, "Bugün sağlık hizmeti anlamında da bereketli bir günü yaşıyoruz. Sağlık alanında çok güzel bir tesisisin açılışını yapıyoruz. Sağlık olmadan hiçbir şey olmuyor. Her işin başı sağlıktır." diye konuştu. Kendisini yağmur altında dinleyen vatandaşlara sağlık ve mutluluk dileklerinde bulunan  Vali Mutlu, "Sağlığımızı bozmayalım. Bu rahmet hastalığa vesile olmasın ve sizi daha fazla yağmurun altında tutmayalım. Bu güzel hizmet hastalarımıza ve yakınlarına hayırlı uğurlu olsun." temennisinde bulundu.İl Sağlık Müdürü Dokucu da hastanenin yapımı konusundan katkıları bulunan herkese teşekkürlerini sundu. Belediye Başkanı  Osman Develioğlu da konuşmasında açılışı yapılan hastanenin çok fazla örneği olmayan ve  Türkiye'nin medarı iftiharı olan bir hastane olduğunu söyledi. Develioğlu, insanların sağlıklarını ancak rahatsızlandığı zaman düşündüğünü kaydeden Develioğlu, "Fiziki bir engelimiz olduğumuz zaman bu hastanelere çok ihtiyacımız oluyor." dedi. Başhekim Aksu ise hastanenin 3 bloktan oluştuğunu ve 266 yatak kapasitesine sahip olduğu bilgisini verdi. Aksu, hastanenin sadece İstanbul'daki hastalara değil tüm  Türkiye'ye hizmet vereceğini söyledi.Konuşmaların ardından hastanenin açılışını yapan  Vali Mutlu, tedavi gören hastalarla yakından ilgilendi.  Vali Mutlu, kolu kırılan ve platin takılan hasta Zehra Özcan'ın (66) yanına oturarak bir süre sohbet etti. Elindeki topla fizik tedavi uygulanan Özcan'ın rahatsızlığını dinleyen  Vali Mutlu bir ara topu kendi alarak sıktı. Özcan'dan nasıl tedavi uyguladığını soran ve elindeki topla oynamasını isteyen  Vali Mutlu, Özcan'a şifa dileğinde bulundu.
TBMM'de Bacak Bacak Üstüne Atan Fransız Diplomat Uyarıldı ABD, PYD'nin Tabka'ya Girdiği Yönündeki Haberleri Yarım Ağızla Yalanladı
Türkiye'den Trump'ın 1915 Olaylarıyla İlgili Açıklamasına Tepki

1