Son Dakika Haberleri: 113 Tesisin Açılışı

113 Tesisin Açılışı

Ankara'dan Başbakan Erdoğan tarafından yapılan açılışların içinde Havran Barajı ve Sulama Projesi de yer aldı

11.12.2013 17:19
113 Tesisin Açılışı,
Orman ve Su İşleri Bakanlığınca yapımı tamamlanan 113 eserin toplu açılışında, Havran Barajı ve Sulama Projesi de yer aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara'dan canlı bağlantıyla gerçekleştirilen Havran'daki açılış törenine, Vali Ahmet Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Milletekileri Ali Aydınlıoğlu ve Cemal Öztaylan katıldı.

Havran Barajı bölgesine canlı bağlanan Erdoğan, eskiden açık sistemle sulama yapıldığını, artık buharlaşmayı minimize etmek için damıtma ve yağmurlama gibi sistemlere geçiş yapmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, bu şekilde çok ciddi bir geri dönüşümü sağladıklarını kaydetti.

Turhan ise bu tesis ile Edremit, Burhaniye ve Havran'daki arazilerin suya kavuşmuş olacağını belirterek, "Modern sulama sistemiyle çiftçilerimiz yılda 8 milyon lira ek gelir elde edecek" dedi.

Havran Barajı ve Sulama Projesi, 30 milyon 929 bin 608 liraya mal oldu. - Balıkesir

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 18:39:28. #.233#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: 113 Tesisin Açılışı
[Hata Bildir]