Son Dakika Haberleri: 9 Bin Öğrenci Feza Koleji Bursluluk Sınavı'nda Ter Döktü

9 Bin Öğrenci Feza Koleji Bursluluk Sınavı'nda Ter Döktü

Samsun'da 9 bine yakın öğrenci Feza Koleji Bursluluk Sınavı'nda ter döktü.

09.04.2012 18:12
Samsun'da 9 bine yakın öğrenci Feza Koleji Bursluluk Sınavı'nda ter döktü. Karnaval havasında geçen sınavda öğrenciler sınavda terlerken, velileri de okul bahçesinde piknik yaptı. Özel Feza Eğitim Kurumları Genel Müdürü Kemak Küçükkaya, sınav sonucunda dereceye giren öğrencilere eğitim hayatının sonuna kadar burs vereceklerini söyledi.

Özel Feza Eğitim Kurumları tarafından geleneksel olarak düzenlenen Feza Koleji Bursluluk Sınavı'na Samsunlu öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Samsun genelinde dün gerçekleştirilen Feza Bursluluk Sınavı İlköğretim ve lise düzeyinde dokuz bine yakın öğrencinin yarıştı. Sınav dört seansta gerçekleştirildi. Sınav sonunda başarılı öğrencilere Türkiye'nin önde gelen kolejlerinden birinde burslu okuma imkanı sağlanacak. Dereceye giren öğrencilere ayrıca netbook, mp5, mp4 gibi çeşitli hediyeler verilecek.

Çocuklarının sınav heyecanını paylaşan veliler, sınav süresince Feza Koleji Konferans Salonunda "Çocuk ve Kitap" konulu seminere katıldı. Öğrenciler, Feza Bursluluk Sınavı sonuçlarını bir hafta içinde Feza Koleji'nin resmi internet adresi www.feza.k12.tr'den öğrenebilecek. Başarılı olan öğrencilerin hediyeleri yine düzenlenecek bir etkinlikle sahiplerine taktim edilecek.

Özel Feza Eğitim Kurumları Genel Müdürü Kemak Küçükkaya, "İl ve ilçe genelinde 9 bine yakın öğrenci sınava girdi. Sınav sonucunda dereceye giren öğrencilere eğitim hayatının sonuna kadar burs vereceğiz." dedi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 04.05.2015 07:58:14. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: 9 Bin Öğrenci Feza Koleji Bursluluk Sınavı'nda Ter Döktü
  [Hata Bildir]