09:1800
Son Dakika Haberleri: Abdullah Gül ve İlham Aliyev, Tusaş Tesislerini Ziyaret Etti

Abdullah Gül ve İlham Aliyev, Tusaş Tesislerini Ziyaret Etti


Cumhurbaşkanı abdullah Gül ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve beraberlerindeki heyet, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.(TUSAŞ) tesislerini ziyaret ederek, yürütülmekte olan projeler ile ilgili bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı abdullah Gül ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve beraberlerindeki heyet, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tesislerini ziyaret ederek, yürütülmekte olan projeler ile ilgili bilgi aldı.

Ziyarette kendilerine Enerji Bakanı Taner Yıldız, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar eşlik ettiler. Her iki Cumhurbaşkanı önce Uçuş Kulesi'ne çıkarak, Temel Eğitim Uçağı HÜRKUŞ ile T129/ATAK Helikopteri'nin gösteri uçuşlarını izledi.

Uçuşların ardından TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı tarafından verilen brifing ile TUSAŞ hakkında bilgi alan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, TUSAŞ'ta bulunmaktan ve çalışmaları görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ardından projeleri yerinde inceleyen Cumhurbaşkanı Aliyev ve Gül, İnsansız Hava Aracı 'ANKA', daha sonra Temel Eğitim Uçağı 'HÜRKUŞ' ve 'T129/ATAK' Taktik ve Keşif Helikopteri hakkında detaylı bilgi aldı.

DHA (MV) - Ankara

Haber Yayın Tarihi : 12.11.2013 17:45 (Doğan Haber Ajansı)
[Hata Bildir]
21.08.2014 09:18:57. #1.11#