Son Dakika Haberleri: AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yetkinşekerci:

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yetkinşekerci:

AK Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Selami Yetkinşekerci, Gençlik Kolları Olarak Referandumda 'Evet' Çıkması İçin Çalıştıklarını Belirterek, '12 Eylül Sonrası Türkiye Gerçek Demokrasiye Kavuşacak' Dedi

10.08.2010 17:53
AK Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları BAşkanı Selami Yetkinşekerci, Gençlik Kolları olarak referandumda 'evet' çıkması için çalıştıklarını belirterek, '12 Eylül sonrası Türkiye gerçek demokrasiye kavuşacak' dedi.

AK Parti İl Gençlik Kolları'ndan yapılan açıklamada, İl Gençlik Kolları'nın, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın 15 Ağustos Pazar Günü yapılacak olan Gaziantep' mitinginden önce referandumda 'evet kampanyasını' kentin tüm alanlarına yaymayı hedeflediği belirtildi. AK Parti Gaziantep il Binasında 'demokrasi elçileri' toplantısına AK parti Gaziantep Milletvekili Özlem Müftüoğlu ve partili gençlerin katıldığı ifade edilen açıklamada, İl Gençlik Kolları Başkanı Selami Yetkinşekerci gençlik kollarına seslenerek 'demokrasi elçilerinin' Gaziantep'te evet oylarında oy patlaması yapması için miting öncesi yoğun çalışmaya gireceklerini söyledi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti gençliğine yazdığı mektubu da okudu.

Selami Yetkinşekerci, Başbakan Erdoğan'ın gönderdiği mektubunda 'Anayasa Değişiklik Paketi'nin bir AK Parti projesi değil bir millet projesi olduğunu, iktidar ya da muhalefetin oylanmadığını, Anayasa değişiklik maddelerinin oylandığını, Şeyh Edebali'nin 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' şeklindeki nasihati gereği milletle kucaklaşmayan devletin hizmet üretemeyeceğini' ifade ettiğini bildirdi.

Yetkinşekerci, demokrasi elçileri olarak AK Parti gençlik kollarının referandumda evet çıkması için çalışacaklarını, 12 Eylül sonrası Türkiye'nin gerçek demokrasiye kavuşacağını, sözün artık millette olacağını belirtti.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Özlem Müftüoğlu ise niçin referandumda evet denilmesi gerektiğini madde madde anlatarak, özellikle pozitif ayrımcılık maddesinde sakatlara ve kadınlara yönelik uygulandığı alanları açıkladı.

(ZEY-MHD) - GAZİANTEP

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.04.2015 15:30:38. #.232#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yetkinşekerci:
[Hata Bildir]