Son Dakika Haberleri: AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı, Esogü'nün Yeni Rektörü Oldu

AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı, Esogü'nün Yeni Rektörü Oldu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) yapılan rektörlük seçimlerinde 143 oy alan Prof. Dr. Mehmet Şişman'ın ardından 134 oyla ikinci sırada bulunan Prof. Dr. Hasan Gönen rektör olarak atandı.

30.08.2011 19:42
AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı, Esogü'nün Yeni Rektörü Oldu,
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) yapılan rektörlük seçimlerinde 143 oy alan Prof. Dr. Mehmet Şişman'ın ardından 134 oyla ikinci sırada bulunan Prof. Dr. Hasan Gönen rektör olarak atandı. Cumhurbaşkanı Abdullüh Gül tarafından ESOGÜ Rektörlüğü görevine getirilen Prof. Dr. Gönen, 2009 yılındaki yerel seçimlerde AK Parti'den Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuş, seçimleri DSP adayı Yılmaz Büyükerşen kazanmıştı.

ESOGÜ'de yapılan rektörlük seçimlerinde Prof. Dr. Mehmet Şişman 143, Prof. Dr. Hasan Gönen 134, Prof. Dr. Yavuz Beşoğul 132, Prof. Dr. Fazıl Tekin 122, Prof. Dr. Erol Göktürk 62, Prof. Dr. Tahir Karasu 1 oy aldı. YÖK, Prof. Dr. Mehmet Şişman, Prof. Dr. Hasan Gönen ve Prof. Dr. Yavuz Beşoğlu'nu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sundu. Cumhurbaşkanı Gül, ikinci sırada bulunan Prof. Dr. Hasan Gönen'i ESOGÜ'ye rektör olarak atadı.

ESOGÜ Mimarlık Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Dr. Hasan Gönen, 2007 yılında yapılan rektörlük seçimlerinde de aday olmuştu. Seçimlerde Prof. Dr. Gaye Usluer 116, Prof. Dr. Fazıl Tekin 80, Prof. Dr. Hasan Gönen 70, Prof. Dr. Erol Göktürk 68, Prof. Dr. Rüstem Kaya 63, Prof. Dr. Can Tekin 49, Prof. Dr. Ruhi Uyar 9, Prof. Dr. Tahir 1 ve Prof. Dr. Cemil Öğretir 1 oy aldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül en çok oyu olan Prof. Dr. Gaye Usluer'in yerine tercihini ikinci sıradaki Prof. Dr. Fazıl Tekin'den yana kullandı ve Tekin rektör oldu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ESOGÜ Rektörü olarak atadığı Prof. Dr. Hasan Gönen, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde de AK Parti'den Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu. Seçimde DSP adayı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen kazandı. Büyükerşen 194 bin 945 oy alırken, Prof. Dr. Hasan Gönen ise 140 bin 582 oy alabildi. - Eskişehir

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.03.2015 13:03:02. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı, Esogü'nün Yeni Rektörü Oldu
  [Hata Bildir]