Son Dakika Haberleri: Akoluk Köyü 1. Bahar Şenliği Akoluk Köyü'nde Yapıldı.

Akoluk Köyü 1. Bahar Şenliği Akoluk Köyü'nde Yapıldı.

Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Akoluk Köyü 1.Bahar Şenliği yapıldı.

13.07.2012 16:44
Akoluk Köyü 1. Bahar Şenliği Akoluk Köyü'nde Yapıldı.,
Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Akoluk Köyü 1.Bahar Şenliği yapıldı.

Akoluk Köyü'nde düzenlenen 1.Bahar Şenliği'ne İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İl Genel Meclis Üyeleri, Belde Belediye Başkanları ve çok sayıda köy halkı katıldı. Şenlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayıp katılımcıların konuşmalarıyla devam etti. Akoluk Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Kamil Yıldız, ilk kez düzenledikleri bahar şenliğinin köyde olanlar ve gurbette yaşayan vatandaşların arasında bir gönül bağı kurmak amaçlı olduğunu belirterek, "Bu yıl ilkini düzenlediğimiz şenlikte Akoluk Köyü olarak vatandaşlarımızın hasret gidermeleri amacındayız. Bu şenliği gelecek yıllarda genişleterek devam ettirmeyi düşünüyoruz. Şenliğimize teşrif edip bizleri onurlandıran herkese ve şenliğimizde emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Akoluk Köyü doğumlu olan İl Genel Meclisi Üyesi Çağlayan Yıldız, Yozgat Dernekler Federasyon Başkanı Ahmet Koç da şenlikte birer konuşma yaptılar. Şenlikte yapılan açık artırma da Akoluk Köyünden aynı zamanda Sorgun Belediyespor Asbaşkanı Salih Çelik şenlik ağası seçildi. Şenlikte emeği geçen, katkıda bulunanlara plaket verilerek teşekkür edildi. Şenlik sonunda müzikli eğlenceyle gönüllerince eğlenen Akoluk'lular bir sonraki şenlikte buluşmak üzere vedalaşıp ayrıldılar.

(SK)

13.07.2012 16: 24: 00

TSI

NNNN - YOZGAT

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.03.2015 09:37:11. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Akoluk Köyü 1. Bahar Şenliği Akoluk Köyü'nde Yapıldı.
  [Hata Bildir]